!d 1 BOB HOOGENBOOM HELD EN PECHVOGEL FC ANTWERP WINT HET BELOFTEN-TORNOOI JACOMO IN SINT-NIKLAAS HET VERDIKT IS GEVALLEN SINT-NIKLAAS SPEELT (MISSCHIEN) TEGEN HAMME BANG BEVEREN HAALT EEN PUNT TE WEINIG TWEEDE HELFT BESLISSEND LOKERSE EKSPRESJES EENDRACHT AALST: WELDRA IN KONKLAAF 18 - 1.5.1987 - De Voorpost VOETBAL Het hoger beroep van Ronny Somers tegen de schorsing van één wedstrijd, hem opgelegd door het Sportkomitee als gevolg van zijn houding na de wedstrijd Anderlecht- Lokeren, is aangenomen. Kapitein Somers moest in zijn toch al lange voetballoopbaan immers nooit voor het Sportkomitee verschijnen, een reden dus om zijn schorsing te verhangen door een strenge blaam. Voor Bob Hoogenboom liep het minder goed af, zoals we op deze bladzijden al schreven. Zijn schorsing voor drie wedstrijden werd verhoogd tot vier stuks. Een toch wel zware sanktie, dixit Hoogenboom. Volgens Bouke een gevolg van het feit dat hij toch al een paar keer gedagvaard werd wegens protest. Hij ging telkens vrijuit maar nu werd hem wellicht de totale rekening aangeboden Patrick Van Veirdeghem manifesteert zich al een heel seizoen lang als een onmisbare pion in het Lokerse geheel. Tegen Kortrijk echter moest de Lokeraar vroegtijdig het veld verlaten wegens krampen, na een weer zeer sterke prestatie. "Geen verrassing in feite als je weet dat mijn zoontje in de afgelopen week in het ziekenhuis werd opgenomen. In die omstandigheden komt er van rusten zeer weinig in huis", aldus Patrick. Van Veirdeghem-junior stelt het inmiddels goed. Geen kopzorgen meer en Patrick kan met een gerust gemoed toeleven naar de wedstrijd tegen Charleroi, waar Stephen Keshi geelgeschorst is. Didier M'Buyu is woensdag jl. niet meegereisd naar Ierland waar de beloften hun derde kwalifikatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap speelden. Hij werd de week voordien op de Heizei door dr. Goossens onderzocht en deze stelde een letstel vast aan de achillespees. Het gros van de A-kern bij Sporting Lokeren is einde kontrakt. Na de wedstrijd tegen Kortrijk werd door voorzit ter Keppens meegedeeld dat de kontraktbesprekingen nog niet op gang zijn gekomen. In eerste instantie gaat de volledige aandacht naar het behalen van een Europees ticket. De besprekingen volgen later wel. Dimitri M'Buyu steekt ex-teamgenoot Amor Gudjohnsen naar de kroon als topschutter in de hoogste afdeling. Met veertien goals op zijn aktief en door het feit dat de Lokerse spits regelmatig scoort, is het oppassen geblazen voor de IJslander die met zestien doelpunten de rangschikking aanvoert. tv.».) LOKEREN - KORTRIJK 3-1 Na het eindsignaal van de wedstrijd Lokeren-Kortryk was iedereen het er over eens: Bob Hoogenboom was ongetwij feld voor Lokeren wat Pfaff voor Bayern München is, de onbetwiste numero uno in zijn doel. Dankzij zijn berester ke prestatie ryfden de trikolores twee punten binnen ten nadele van een fel van zich afbijtend Kortryk. Een domper op de vreugde was wel de beslissing van het Sportkomitee: Hoogenboom kreeg na het aangetekend beroep vier in plaats van drie wedstrijden schorsing, wat betekent dat hij - eventueel - nog enkel de slotmatch van de huidige kompetitie tussen lat en staken zal staan. We schreven eventueel: de vinnige Lokerse goalie werd enkele minuten voor tijd vervangen. Na een minder zacht kontakt met Abeels liep hij een knieblessure op en het is niet uitgesloten dat de gewrichtsbanden geraakt zyn. Ondanks de ietwat over- snelle matrozen als Abeels en uitspraken i Han Kiekens. Grijzenhout, die de laatste zes Lokeren begon zeer goed matchen steeds punten pakte aan de wedstrijd. Na amper met zijn alweer goeddraaiend drie minuten kreeg Angelo team, bleek eens te meer dat Nijskens een doelpunt aange- Lokeren de "killerploeg" bij boden door een steeds meer uitstek is. Toch dient opge- onmisbare Ukkonen. Nijskens merkt dat Kortrijk, op basis miste jammer genoeg. Een sig- van het geleverde spel, verdiende. naai voor de Grijzenhout-boys om er keihard tegenaan te Sporting begint aan de vol- gaan. Hoogenboom was bij de gende speeldag met evenveel pinken om eerst Abeels en punten als Be veren (38), n onmiddellijk daarna Snelders ghem tot bij Nijskens en deze keer miste de Zeeuw niet: 1-1. Kortrijk leek echter niet aangeslagen door de gelijkma ker en bleef stevig jagen naar meer. De Westvlaamse illusies werden echter aan diggelen ge slagen toen een inworp van Van Veirdeghem een beetje onhandig werd teruggekaatst door Dieter Schwabe. De ge volgen van deze "onheilsdaad" die plaats had in de penaltyzo ne waren katastrofaal voor de Groeningers. Ukkonen zette de strafschop feilloos om en met minder dan een half uur gespeeld was de stand 2-1. Zowel Lokeren met Stephen Keshi en Kortrijk met Snel ders, kregen nog een kans om de stand op te drijven in het eerste wedstrijdgedeelte. Alles bleef echter zoals het was en met de vleiende 2-1 werd rus ten geblazen. Ook na de koffie bleven de Westvlamingen het Lokerse doel bestormen maar het was boter aan de galg. Steeds op nieuw vonden zij good old Hoogenboom op hun weg. Een schot van Kiekens beland de in het zijnet en een lob van Abeels zorgden wel voor enig animo op Daknam. Bovendien zou diezelfde Abeels op een haar na de gelijkmaker missen door op de paal te koppen. Dimitri M'Buyu begroef de laatste Kortrijkse illusies on der de Lokerse grasmat door voor de veertiende maal dit seizoen te scoren. 3-1 en de wedstrijd was beslist. Eens te meer in het voordeel van een opportunistisch Lokeren dat toch te maken had met een sterke tegenstander die boven dien had af te rekenen met flink wat pech én een sublieme Bob Hoogenboom. Trainer Aimé Anthuenis gaf na de wedstrijd toe dat Loke ren het een tijdje knap moei lijk heeft gehad met de be weeglijke Kortrijkse spitsen die moeilijk op te vangen wa ren met een zone-verdediging. "Mijn verdedigers praten ech ter veel te weinig met elkaar, wij vangen de tegenstander steeds in zone op en dan is het nodig dat achterin aanwijzin gen worden geroepen", aldus de Lokerse coach. De volgende opponent van Sporting Lokeren is het Char leroi van Raymond Mommens. Lokeren-Kortrijk 3-1. Dimitri M'Buyu, derde op de topsco- rerslijst met 14 goals, twee minder dan Arnor Gudjohnsen (ds) Na de zware 5-0 nederlaag op Club Brugge krijgen de Dak- nammers vast en zeker te ma ken met een gemotiveerde tegenstander. Het wordt op passen geblazen. Lokeren staat met één voet op de drem pel van Europees voetbal. De resterende wedstrijden moet tot het einde geknokt worden wil men op Daknam de Euro pese droom waarmaken. Een Uefa-ticket is namelijk alleen weggelegd voor de sterksten, óf voor hen die de minste fouten maken... Vivian Bogaert staat door een groter aantal het scoren te beletten. De overwinningen (15 tegen 12) spanning bij de Lokerse aan- op vijf matchen van het einde hang was te snijden en dankzij stevig vastgepind op de vierde de sublieme reddingen van plaats. Niet onaardig. De over winning tegen Kortrijk Bouke bleef de 0-0 op het scorebord. Niet voor lang ech- goed voor twee gouden punten ter. Even later was het raak in de race naar Europees toen Snelders in één tijd een voetbal... voorzet van Kiekens binnen- Uitblinker in het bezoeken- kogelde. 0-1 en zeker niet on- de kamp was ongetwijfeld Ed- vertiend. Op de 16de minuut dy Snelders, voor Lokeren stortte het uitstekend gegroe- trouwens geen onbekende. Als peerde Kortrijkse blok toch kapitein van een goed vlottend even i Kortrijk-schip strooide hij ge- mocht en de thuisaanhang juichen: Dimitri regeld voorzetten rond die dan M'Buyu verlengde een aange- steevast werden opgepikt door ven van Patrick Van Veirde- MET MEDEWERKING VAN DE VOORPOST Het Beloftentornooi Jacomo heeft bij de Wase voetballief hebbers een bepaalde popula riteit losgeweekt. Dat is trou wens niet vanaf vandaag en de stijgende belangstelling wordt daar nog het beste bewijs van. Ook de meest gereputeerde ploegen hebben hun interesse voor de organisatie van de sup- portersklub De Jeugd Ons Fortuin al laten blijken. Aan vragen tot deelname werden reeds genoteerd van FC Brug ge, Standard en het Neder landse PSV. Het beloftentor nooi Jacomo zou daardoor kunnen Uitgroeien tot een ech te kompetitie maar de verant woordelijken van De Jeugd- Ons Fortuin houden het - voorlopig nog - bij het ver trouwde systeem dat nog altijd een stevig sukses garandeert. Een van de weinig sportieve hoogtepunten nog op het ter rein Puyenbeke in Sint-Niklaas waar het Beloftentornooi Jaco mo al een begrip is geworden. Voeg daarbij dan nog de per- fekte organisatie van voorzit ter Hubert Van den Branden en zijn groep dynamische me dewerkenden en de voetbal manifestatie met de talrijke sponsors, kan weer als volledig geslaagd beschouwd worden. Een toemaatje daarbij werd de speciale huldiging van het Sint- Niklase FC Gerda als de nieu we reekskampioen uit de vier de provinciale afdeling. Vorige dinsdag werd dan de troosting en de finale van het 4' Belof tentornooi Jacomo gespeeld. Tijdens de schiftingswedstrij den waren de vier deelnemen de ploegen evenwaardig geble ken. Het werd toen telkens een drawn en de bijkomende strafschoppen zouden dan over een finaleplaats beslissen. Daarmee won het betere SC Lokeren van SK Sint-Niklaas en het op Europees niveau goed gekwoteerde beloften- team van FC Antwerp verwees een minder schotvaardig Beve- ren naar de troosting. Troosting SK Sint-Niklaas - SK Beveren De Wase derby heeft vooral tijdens de eerste helft geen hoge toppen gehaald. De bei de ploegen hielden het bij een tamelijk evenwichtig en vrij inspiratieloos vertoon. Alleen het prachtige vrijschopdoel- punt van Robby Buyens van SK Beveren zorgde voor enige opwinding (0-1). Daardoor stonden de gasten ook nogal vlug op voorsprong en daar tegenover kon SK Sint-Niklaas slechts één schamele doelkans stellen. Tijdens de laatste tien minuten van de eerste helft zou SK Beveren zelfs iets meer aandringen. Na de rust poogde Sint-Niklaas de bakens te ver- Nu dat Eendracht Aalst zeker is van zijn behoud in de liga zal Fazekas, ter gelegenheid van de laatste wedstrijd van het seizoen tegen Boom, meer dan waarschijnlijk enkele jongeren inschakelen om te kunnen uitmaken in hoever die valabel zijn om opgenomen te worden in de A-kern. Hierbij wordt gedacht aan bijv. een Peter Cooman, die tot nu toe slechts sporadisch mocht meedraven. De spelers zullen na de wedstrijd tegen Boom zeker tot half mei in volle beweging gehouden worden teneinde enkele testen uit te voeren met spelers die door de Eendrachtscouts werden getipt. Voor Bassett is het Aalsterse avontuur achter de rug. Vanwege voorzitter Van de Waeter kreeg de Brit, die dit seizoen uit de toon viel en het verwachte rendement niet bereikte, al te horen dat zijn kontrakt niet hernieuwd wordt. De Matos van zijn kant zal volgend seizoen weer voor Eendracht aantreden. Over El Fahem bestaan enige twijfels. Een paar leden van de beheerraad zouden de Tunesiër willen behouden maar Fazekas kan minder goed opschieten met de Noord-Afrikaan omwille van diens gemis aan discipline. Op zondag 17 mei ver dwijnt de beheerraad in konklaaf. Een ganse dag zal vergaderd worden om de situatie van Eendracht grondig te bestuderen. Men wil de klub volledig doorlichten, niet alleen op sportief en financieel vlak, maar ook organisato risch. Voorzitter Van de Waeter is een noest werker, maar eist van hen die hem omringen dat ze hun volledige verantwoordelijkheid opnemen. De Eendrachtvoorzitter is trouwens de mening toegedaan dat men een ligaklub slechts groot kan maken wanneer alles netjes ronddraait tot in de kleinste details. (abl) zetten en enkele loffelijke po gingen kwamen toen op de rekening. Bij de eerste noe menswaardige tegenstoot zou Beveren wéér scoren: de Sint- Niklase defensie werd toen omspeeld en Gino Goemaere had het gemakkelijk (0-2). En kele minuten later zou Luk Verwaest de Beverse voor sprong nog opdrijven (0-3). Bij deze stand permitteerden de gasten zich toen een dubbele vervanging. Ondanks de goede bedoelingen zou een soms ver dienstelijk maar weinig over tuigend Sint-Niklaas, een voet- balkundiger Beveren niet meer kunnen bedreigen maar uitein delijk lukte Gunther De Meyer dan toch een tegendoel punt (1-3). Spelerskern SK Sint-Niklaas: Gino Desmet, Werner De Vocht, Ronald Roelandt, Ru dy De Jonghe, Geert Mari- man, Moustapha M'Rabet, Daniel Maes, Gunther De Meyer, Philip Van Lijsebet- ten, Tim Huyghen, Joris Cor net, Eddy Van Puyvelde, Jo- han Vinck en een gastspeler. Spelerskern SK Beveren: Yvan De Wilde, Dave Heyr- man, Tom Van der Goten, Luk Hooftman, Gino Goe maere, Danny Vervoort, Carl Jegers, Luk Peersman, Dirk Volckerick, Koen Mannaerts, Luk Verwaest, Tony Herre- man, Peter Van Oevelen, Robby Buyens, Pascal Van Gheem en Stefaan Van der Heyden. SC Lokeren-FC Antwerp De finale stond duidelijk op een hoger spelniveau. Door de beide ploegen werd er snel en met overtuiging gespeeld. Daaruit sijpelden echter maar weinig doelkansen en deson danks kon de wedstrijd ais aantrekkelijk worden be schouwd. Na het halfuur zou Lokeren dan toch scoren: gast speler Claude Rousseau van Sparta Waasmunster bestelde een ideale voorzet en Patrick Naudts liet de kans niet onbe nut (1-0). Ook na de rust zou Antwerp meer tegenstand on dervinden dan de week voor dien. De beide ploegen kon den hun speelwijze toen ook niet manifesteren en ondanks dat bleef de finale tamelijk boeiend. Toen Ronny Prins dan door doelman De Koeyer van de sokken werd gelopen, stonden de ploegen gelijk: Peter Quin- telier, die bij FC Antwerp een uitstekende wedstrijd speelde, verzilverde de strafschop (1-1). Nadien liep FC Antwerp met een uitstekende kopstoot van Francis Severeyns dicht tegen een tweede doelpunt. Bij een uitval van Wim De Wolf ge raakte Lokeren bijna op voor sprong en onmiddellijk daarop scoorde hrancis Severeyns voor Antwerp (1-2). Meteen het sein voor Lokeren om het allemaal een beetje te force ren, maar voor Antwerp skoorde Francis Severeyns nogmaals (1-3). SC Lokeren: Ronny Schol- laert, Peter De Vleeshouwer, Johan Rijckbosch, Luk Ro- baeyst, Johan Van Stichel, Pa trick Naudts, Isidoor Frans, Wim De Wolf, Claude Rous seau, Didier Verheuge, Ma- thieu Van de Sande, Peter Van Caelenbergh, Piet De Roover, Kurt Pacque en Erik De Koeyer. FC Antwerp: Andy Prins, Erik Diels, Werner Struyf, Rudy Taeymans, Peter Quintelier, Ronny Taeymans, Eddy Roo- se, Ronny Prins, Guy Pluym, Francis Severeyns, Mark De Haes, Serge Mertens, Patrick Denisse, Chris Scheuremans en Peter Meeusen. HARELBEKE-SINT-NIKLAAS 1-0 De kompetitie in tweede klasse is zo goed als gedaan. Diest zakt naar derde en Sint-Niklaas naar bevordering. Er zyn ook reeds drie deelnemers aan de eindronde bekend. Het z(jn Harelbeke, Assent en Tongeren. Op die manier kr(jgt de match Sint- Niklaas - St. Truiden van volgende week nog een uitzonderlijk belang. Voor de Wase kassier kan dit dan het enige lichtpuntje van deze sombere kompeti tie worden. Sint-Niklaas geloofde blijkbaar zelf niet meer in de redding, maar vocht toch nog verbeten terug, op het randje van het bitsige af. Truyens en Mandongo gingen er af en toe met de grove borstel door en ook Vinck deed z(jn duit in het zakje. Aan de rust stond het nog 0-0 en hoewel Harelbeke voortdurend de aanvallende ploeg was, kregen de bezoekers toch uitzicht op één punt, wat misschien een (gedeeltelij ke) redding kon betekenen, indien Beringen thuis verloor. Deze hoop werd echter voorgoed de bodem ingeslagen door D'Hondt, die zeven minuten voor het einde een vrijschop met het hoofd in doel kon afronden. De Waaslanders hebben het dus in de tweede en derde periode niet kunnen waarmaken, al waren ze met veel entoesiasme aan hun heropstanding begon nen. We weten onderhands genoeg welke zware morele druk op de Klaasjes woog. De oudste Wase voetbalploeg verhuist dus naar bevordering. We vermoeden dat deze buiteling bin nen het Wase huishouden nog heelwat strubbelingen zal veroorzaken. Niet alleen zijn er de kontraktspe- lers die hun termijn nog niet hebben uitgezeten, er zyn ook de jongere talenten die liever niet in bevordering wiUen figureren. Er staan het Wase bestuur voorwaar nog harde tijden te wachten, alsof het voorbije seizoen nog niet genoeg deining heeft gemaakt. De Hamse Wuitens zien al reikhalzend uit naar een eventuele konfrontatie volgend jaar met geel- blauw... ANTWERP-BEVEREN 1-1 voor de Antwerpse lopers wei- tijd eenzaam voorin, nig te rapen. Spelverdeler Van Beveren leek hoe dan ook Rooy werd door Van Britsom tevreden met een gelijkspel en volledig uit de wedstrijd ge- toen Maes werd geruild voor Ooit waren de Scheldeduels tussen Antwerp en Beveren haald en de tlankaanvallers za- Theunis veranderde het spel- toppers in de vaderlandse voetbalkompetitie maar vorige 8" hun Iroge ballenEJuweBifcTvan BrirLm en De slotceremonie bj het zeer zaterdag was er van de goede tradities haast niets meer te geslaagde Vierde Beloftentor- merken. Toch nog 5.000 toeschouwers voor het burenduel nooi Jacomo werd dan nog de tussen Antwerp dat tot het eind zal moeten strijden om het _.j.i bijzonder gulle behoud en Beveren dat ook tot de laatste wedstrijd zal traditionele c prijsuitreiking waarbij nog meerdere verdienstelijke men sen extra in de bloemetjes wer den gezet. Ook SK Sint-Ni- klaas met de fair-play beker en Patrick Vinck als de meest ge waardeerde lokale speler. moeten vechten om een Europees voetbalticket. Met de 1-1 eindstand kreeg iedereen tenslotte iets maar in beide kampen, en zeker by geel en blauw, besefte men dat ook een punt te weinig was. Beveren begon met Van Britsom die tegen Waregem op Britsom en Novak hield voor- Freethiel debuteerde en er ook Roger Van Laere lopig Theunis op de bank. Van nog een mooi doelpunt maakte was ook zaterdag weer de bes te Wase voetballer. Een paar technisch hoogstaande num- E. AALST - HASSELT 1-0 mertjes kleurden een verder saaie wedstrijd. Het begon nochtans alle maal uitstekend voor Beveren dat zijn eerste aanvalsgolf makkelijk bij Kusto kreeg en Marek had geen moeite Svilar te kloppen. Beveren na zeven minuten 1-0 voor. Men vrees- Met een nipte maar zeker verdiende 1-0 zege wist Een- de voor Antwerp het ergste, dracht Aalst zondag II. tegen Hasselt zyn behoud in de liga Beveren speelde het spel trou- te verzekeren. De Ajuinen hebben dat in de eerste plaats te wens zoals verwacht. Met een danken aan een betere tweede helft, nadat in de eerste dubbele verdedigingsmuur periode weinig of niets te beleven viel. In ieder geval Derijck en C° speelden tegen Hasselt stukken beter dan een week voordien op RC Mechelen. Fazekas had in de loop van de A-kern. «Hij is geen echte week zijn manschappen weer sportman die kan leven én met wakker kunnen schudden en de overwinning én met de ne- hen erop gewezen dat ze hun derlaag. Bij mij telt geen ve- lot in eigen handen hadden, dettencultus en derhalve moest Hij gaf weer de voorkeur aan hij niet aantreden» aldus de de jonge Pascal Van der Stockt -korte commentaar van Faze- om in de spits te lopen. Niet kas. Ondertussen doen heel dat die een kraan is van een wat geruchten de ronde als zou voeballer op technisch gebied, Fazekas volgend seizoen weer maar hij weet iedere match Antwerp trainen. De Hongaar een kans te creëren, etaleert gaf toe dat er wel kontakten een enorme werklust, scoort zijn tussen de Old Great en T geweldig en is derhalve een hem, maar definitief is nog lastigaard voor de verdedigers niets beslist. Trouwens is het van de tegenstrever, die hier- zo dat het kontrakt van Faze- door minder rustig de opbouw kas nog loopt tot het einde van kunnen uitwerken. Fazekas volgend seizoen, al ligt het in van zijn kant had tot zaterdag de lijn van de verwachtingen II. El Fahem niet laten vallen, dat hij vanaf deze week zal Hij beloofde de Tunesiër een gaan praten met de raad van plaats op de bank op voor- beheer van E. Aalst over ande- waarde dat hij aantrad met het re financiële kondities en be- reserventeam. slist zal eisen dat voorzitter El Fahem zond echter zijn kat Van de Waeter enkele verster- een kwetsuur inroepende. De kingen Iaat aanrukken. Hongaar trapte daar echter niet in en schrapte hem uit de voor doelman De Wilde viel er Lambrichts, Lodders of Maes nauwelijks. Van Britsom en uit het luchtruim gekopt. De Theunis leken het best met Wilde moest zelden tussen- elkaar te vinden en de Wase komen. bestuursleden hadden het over Toen kreeg Antwerp nog de fourier en zijn opvolger, voor de rust de gelijkmaker. Kusto werd uit het veld ge- Via een hoge bal waarop haald en Marinelli kon de Bos- Cnops eerst reageerde. Het 1-1 uil op Behalve Fairclough scorebord leek bij rust trou- kreeg geen enkele Waaslander wens toch wel de korrekte nog een scorekans. David zag weergave van een wat lakse zijn poging in de allerlaatste partij. minuten verijdeld. Na de pauze gingen de twee Beveren kon met de 1-1 ploegen op zoek naar voor- eindstand niet erg tevreden sprong en de toeschouwers be- zijn. In de strijd om Europees leefden de beste minuten van voetbal haakt het af van een de wedstrijd. Fairclough kreeg weer goed Club Brugge en geel in het eerste kwartier drie be- en blauw wordt op de vierde tere doelkansen maar de Brit plaats nu bijgehaald door buur leek op een wat lage versnel- Lokeren. Geel en blauw beseft ling te draaien. Na de wed- dat nu zaterdag moet gewon- strijd had trainer Novak trou- nen worden van Cercle Brugge wens kritiek op het werk van ook al zijn de Westvlamingen Fairclough. voor Beveren nooit een mak- Wie ook niet voldeed aan de kelijk hapje geweest, wensen van Novak was Marek Hugo Aerts Kusto. Al had de oefenmees- ter hem opgedragen vlak ach ter de spitsen te spelen toch dwaalde Marek haast de ganse E. Aalst - Hasselt 1-0. Na een moeilijk seizoen is Aalst nu aan het uitblazen. Het was niet (A. Block) gemakkelijk dit jaar, vooral omdat de zogenaamde aanwinsten niet volledig tot hun recht kwamen (da)

De Voorpost | 1987 | | pagina 18