HET IS MOOI GEWEEST HET WARE TE MOOI GEWEEST SK LEBBEKE SPEELT DE EINDRONDE LEDE EEN DAGJE AAN ZEE NOG NIET VEROORDEELD KEMZEKE KAN NOG STIJGEN.. DOELPUNTEN IN SLOTKWARTIER VOETBAL De Voorpost - 1.5.1987 - 19 8EP0EPSKRE LEBBEKE - APPELTERRE 4-0 Wat niemand enige tyd ge leden voor mogelijk achtte is realiteit geworden. SK Lebbeke speelt de eindron de en maakt kans om naar eerste provinciale te promo veren. Weet je dat de Kon- kelgoedploeg aan het eind van de maand oktober nog hekkesluiter was? De leiding van de tweede- provincialer besloot toen tot een trainerswissel. Richard Van der Straeten werd vervan gen door de Brabander Marie- voet. Het tij keerde. Plots werd SK Lebbeke een win nend team, rukte op in de algemene rangschikking om uiteindelijk tot de subtop door te dringen. Dat de Konkel- goedploeg in extremis nog be slag zou leggen op de tweede plaats had niemand verwacht. Dat die tweede plaats een eventuele promovering kon in houden is ook nog niet zolang geweten: nu Heirnis en RC Gent de handen in mekaar hebben geslagen komt er een plaatsje vrij in de hoogste pro vinciale afdeling. Er moet daarvoor een testmatch wor den gespeeld tussen de twee tweede geplaatste ploegen van de reeksen A en B. Dat het voor wat betreft de B-reeks SK Lebbeke wordt is een uitge maakte zaak. Wie de tegen strever wordt is nog niet uitge maakt. Het kan zowel Robur Moerzeke, Zelzate als Kemze ke zijn De kompetitie is in deze afdeling nog niet ten ein de. Allicht wordt de testwed strijd op 10 mei gespeeld. Waar dat zal gebeuren is nog niet beslist. SK Lebbeke won de slotmatch op één been. "Het begin was niet zo best, maar dat zijn we gewoon", dixit klubleider Wflly Meert. "Na een kwartier kwam er meer vaart in de match. We realiseerden een overwicht en kwamen omstreeks het halfuur tot scoren. Floris Verstraeten werd auteur van het doelpunt, waarin Garry De Kinder ruim zijn aandeel had. In de tweede helft zijn we overdonderend meester gebleven van de situa tie. We zijn nog drie keer tot scoren gekomen. Feest hebben we na afloop niet gevierd. Toch prijzen we ons gelukkig met de evolutie. We blijven de komende weken flink trainen om zeker geen konditie kwijt te spelen voor het belangrijke treffen dat ons nog te wachten staat. Dat in voetbal alles mo gelijk is, werd voor de zoveel ste keer bewezen", aldus de Lebbeekse woordvoerder. (e.g.) EERSTE PROVINCIALE EENDRACHT ZELE - DIEGEM 1 -2 Een fel gehavend Heikant dat de diensten moest missen van Dirk Hesters, Jo Van Eet- velde en Etienne Kesteleyn, startte gemotiveerd. Vooral Herman Van Driessche pakte tweemaal verrassend uit op zoek naar de openingstreffer. De Pinte, dat de wedstrijd on derging, ondervond heel wat moeite met de verre uittrappen van doelman Patrick Van Hecke. Eenmaal kwam het toch in het scenario voor. Na dat de Zeelse portier tot een knappe parade werd gedwon gen klom het na een hoek schop op voorsprong volledig tegen de gang van het spel in. Na de rust joegen de Zeie naars achterspeler Paul Van Doorsselaere mee in het offen sief. De wedstrijd kantelde en kwam de Heikantse defensie nu bestookte met een hard en goed gericht schot, doch de richting was niet zuiver om sukses te hebben. Op de 51ste minuut geel voor Van Haver die Peter Van Mieghem onder uit haalde, de daaropvolgende vije trap werd door Melseles beste man Jacques Joris over- gekopt. Weer een gele kaart voor Eddy Van Royen die in een revanchenummer Luc Vol- ckerick onderuit haalde. Na 55 minuten spel bracht Temse- trainer Jacques Goossens Frank Van Buynder in ten na dele van Filip Snij kers. Frank stond nog maar net op het veld of hij werd al onderuitgehaald door Luc Van Strijdonck. Na dat ref Helderweirdt eerst bal voordeel had toegestaan gaf hij na de faze alsnog geel aan de overtreder. Door al deze overtredingen was er van voet bal niet veel sprake meer zodat iedereen verrast was toen Luc Van Mieghem aan een lange run begon over de hele lengte van het veld en ongehinderd door de Temse-defensie mocht wandelen. Zijn schot werd echter gestopt. Naar het einde toe volgden nog twee wissels: bij Temse Toni Bauwens voor Peter Rombaut en bi} Melsele Alain Maes voor Marc Van Strijdonck, Toen iedereen zich reeds verzoende met een gelijkspel, Verliezen tegen Diegem betekende de meest dramatische afloop die Eendracht Zele kon te beurt vallen. Een derde nederlaag op ry in een slopend kompetitie-einde. De Brabanders daarentegen legden in een technisch betere eerste helft de basis van een overwinning die voor de Zeienaars by na zeker het einde betekent van de titelambities. De ontgoocheling na afloop was groot. Biezonder groot ook bij de supporters. Wie vorige zondag gokte op het verlies van de beide titelkandidaten Eeklo en Zele en op winst van La Lou- vière heeft wellicht grof geld verdiend. Teoretisch kon het allemaal maar dit onwaar schijnlijke maar definitieve verdict drong moeizaam door bij de Zeelse aanhang die tot in de laatste sekonde bleef ge loven in een ultieme terug keer. Dat ene puntje dat Een dracht nodig had om Eeklo op de laatste speeldag bij te benen bleef ten onrechte onbereik baar. Deze afloop verdienden de Zeienaars niet met het no dige respekt voor Diegem dat al zijn mogelijkheden aan wendde om de nodige punten te verzamelen met het oog op de degradatie. Al begrijpen we de lokale reakties na zoveel blijken van onpreciesheid. "Een dergelijke kans op de titel krijgen we nooit meer" zuchtte trainer Freddy Heir- man in bijzijn van een hope loos voor zich uitstarende spe lersgroep. "Het begon noch tans goed toen Peersman vrij vroeg in scorepositie kwam. Toen Meys onmiddellijk voor een eerste en ernstige verwitti ging zorgde door onbegrijpe lijk mis te tasten sloop de ze nuwachtigheid in de ploeg. Diegem toonde zich ondanks hun precaire situatie vooral tij dens de eerste helft zoveel kal mer en effektiever. De mel ding aan de rust dat Eeklo in het verlies stond betekende maar olie op het vuur. Kansen om minstens een punt te beha len zijn er na de rust geweest. Het verhoopte punt naa ae wedstijd in Bergen spankracht bezorgd. Doelman De Bouw toonde zich echter onklopbaar op die hoge ballen. Een keer ging hij in de fout maar toen was De Schepper ter plaatse om het schot van Peersman van de doellijn te keren. Wij beseften dat het vandaag moest gebeuren. De vooruit zichten op de titel waren geen fïktie maar realiteit. Enkel de stress om die zo noodzakelijke overwinning te behalen is ons fataal geworden." Ontgoocheling en machte loosheid ook bij Freddy Ja cobs, vooraf gehuldigd om zijn 300ste wedstrijd in de eerste ploeg. Voor de Eendrachtka- pitein zal het duel tegen Die gem beslist een tweeledige her innering nalaten. Op de slot dag rest de Zeienaars nu nog een waterkansje. Wie weet trekken Olympic Charleroi en Diegem, respektievelijk tegen standers van Eeklo en La Lou- vière, nu op hun beurt het vernietigende spoor door. En kel de beloofde winstpremie om de kampioenstitel kan de troosteloze tricolores nog mo reel rehabiliteren. In voetbal blijft alles mogelijk, dat kan men nu reeds in Zele onder schrijven. Joost Arens Melsele-Temse 1-1. Doelman Mare Bosman grijpt de bal voor Dirk Smet gevaarlijk kan worden. Kapitein Van de Vel is er blijkbaar niet gerust in (Iv) Melsele-Temse 1-1. Jacques Joris zoekt een vrijstaande maat (Iv) Eendracht Zele-Diegem 1-2. Spits Jan Pieters probeert met het hoofd nog doelgevaar te scheppen maar het blijft tevergeefs (bvw) gekwetste Smits vervangt had geluk in de vijfde minuut toen een shot van Kurt Migom maar nipt overging. Luc Volckerick verliet gere geld zijn nieuwe voorstoppers- plaats om zich offensief door te zetten en rond het kwartier had hij bijna sukses. Toen hij staalhard op doel schoot, kon doelman Schroyens de bal niet onder kontrole krijgen, doch de zoals steeds goed gevolgde Kurt Migom, kwam een ietsje te kort om de bal in het doel te doen verdwijnen. Melsele kwam nu toch al eens even de neus aan het Temse-venster steken en Dirk Smet kon een verre voorzet van Jacques Joris mooi kontroleren en met een schitterende draaibeweging TWEEDE PROVINCIALE HEIKANT ZELE - DE PINTE 1 -1 Voetbal. Etienne Kesteleyn van FC Heikant was niet paraat door een polsbreuk (bvw) onder zware druk te staan. De Pinte bleef echter onmondig deels omdat junior Peter Van Eetvelde zich uitstekend kweet van zijn taak. Het gebrek aan ervaring in dergelijke situaties kon niet beletten dat de bezoe kers geregeld voor gevaar zorgden. Net voor affluiten werden Van Doorsselaere en zijn ploegmaats voor hun aan valslust beloond toen Paul na een geharrewar van dichtbij kon intrappen. "Een logische uitslag omdat de beide ploegen elk een helft voor hun rekening namen", stelde klubsekretaris Cesar Van Lijsebettens na de wed strijd. "Toch haalden we een puntje te weinig om Sint-Gil lis-Waas te kunnen bijbenen. Willen we ons redden zal het moeten gebeuren tegen Robur dat zondag op bezoek komt. Er is echter een dubbele voor waarde aan verbonden. Sint- Gillis-Waas moet verliezen en wij van onze kant winnen. Een aartsmoeilijke opdracht ver mits we enkel dan een direkte degradatie voorkomen. Ook de derdelaatsten uit tweede provinciale moeten nog testen om uit te maken wie in aan merking komt voor een plaats als een bijkomende daler. De kans op een testwedstrijd is reëel. Of Heikant die mag spe len hangt van de reeds ver noemde voorwaarden af." (A.J.Z.) ze is dat onaanvaardbaar. De Temse-spelers begrepen het beter dan wie ook en trok ken dus weer ten aanval op zoek naar een tweede treffer. Rond de 27ste minuut werd hun mooiste aanval uitge voerd. Filip Snijkers was de bal diep in het middenveld ko men ophalen en bereikte Filip Heirbout die ook in een tijd Kurl Migom kon bereiken. Een Migom die op zijn beurt de ondertussen doorgespurte Filip Snijkers kon bereiken, doch het schot van Filip ging juist naast de rechterpaal buiten. Na deze faze kreeg Luc Van Mieghem geel wegens protest aan het adres van scheidsrech ter Helderweireldt. Ditzelfde lot was ook Luc Volckerick beschoren maar dan wegens een overbodige overtreding op Van Royen. Na deze zenuwachtige minu ten trok Melsele het laken wat naar zich toe. Na alweer een Temse-overtreding mocht Luc Van Mieghem een vrije trap nemen even buiten het zestien metergebied, hij bereikte Dirk Smet die krachtig doorkopte naar Bosman van Melsele, die doelman Mare Bosman van Temse kansloos liet met een harde schuiver. 1-1, na 34 mi nuten. Voor de duidelijkheid nog dit: bij Melsele en bij Temse lopen twee spèlers met dezelfde naam, nl. Mare Bos man, de ene voorspeler bij Melsele, de andere klassedoel man bij KSV Temse. Svelta leek nu gelanceerd, want Dirk Smet miste van een niet een mooie scorekans na een vrije trap van Jacques Jo ris. Op slag van rusten kwa men de Sveltanen zelfs bijna op voorsprong toen een hard schot van Smet maar net door doelman Bosman kon gered worden ten kosta» van een hoekschop. Een hoekschop die bijna rechtstreeks in doel werd gedraaid door Van Strijdonck, gelukkig was er weer een knappe reflex van de Temse- doelman om ook deze poging ongedaan te maken. Zodat er gerust werd met een 1-1 stand. Het eerste gevaar in de tweede helft was weer van Bosman. Maar dan deze van Melsele, die zijn naamgenoot kwam Temse bijna nog weg met de volle buit, een niet zo hard schot werd door Dirk Schroyens gelost en Kurt Mi gom, die altijd op de loer ligt, kwam in het bezit van het leder, toch kon hij niet in het doel besluiten omdat Schroyens mooi herstelde. Zo was er geen winnaar in deze derby van het Waasland en er was enkel een verliezer, nl. Svelta Melsele dat zijn plaats verliest in de hoogste provin ciale afdeling. Na de wedstrijd hadden we nog een gesprek met enkele bestuursleden van beide elftal len. Sekretaris Jos Aps van Melsele: "Wij zijn, het klinkt misschien eigenaardig, niet ontgoocheld, want ik weet ze ker dat dit Melsele binnen de kortste keren terug zijn plaats kan innemen in de hoogste provinciale reeks." Meer problemen rijzen er bij Temse want een kleine re kensom leert ons dat Temse volgend seizoen maar liefst vier basisspelers zal moeten missen bij de eerste wedstrij den: Van Buynder zal geelge- schorst zijn en P. Van de Vel moet nog drie weken schorsing uitzitten. Hetzelfde voor Luc Volckerick, al moet hier de straf nog bepaald worden. Trainer Goossens zag door zijn beroep op de acht weken wel twee weken verminderen, maar er rest toch nog altijd twee weken voor volgend sei zoen, Het worden dus moeilij ke weken voor Temse bij de aanvang volgend seizoen. Om dit goed te kunnen beginnen worden bij de Scheepsbouwers de eerstvolgende weken vol gende spelers getest: Rousseau van Sparta Waasmunster. Ver straeten van SK Lebbeke, Waegeman van SK Sint-Ni- klaas, Van den Brande van Heirnis. U ziet, veel werk in het verschiet voor trainer Goossens. Wij hopen van onze kant dat beide ploegen een positieve transferpolitiek mo gen voeren om een hoofdrol te kunnen spelen in hun reeks- volgend seizoen, een seizoen dat weerom in geuren en kleu ren te lezen zal zijn in De Voorpost. (M.S.) TWEEDE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS Al is de strijd voor de titel al lang gestreden. Waarschoot is immers al weken zeker van de titel, dan blijven er toch nog spannende wedstrijden in de laatste week te bekijken. De tweede plaats is in deze reeks van groot belang. Kemzeke staat er het best voor met één puntje voorsprong op Moerze ke en Zelzate. Spijtig voor de Kemzekenaren gingen ze ge lijk spelen op Sint-Gillis-Waas, dat de punten nog nodig had en in positieve zin verraste. Het scheen zelfs te zullen win nen met de kleinste voor sprong, maar Kemzeke kon diep in de tweede helft nog gelijkstellen. Dat Kemzeke moet zondag naar Kruibeke, dat zich zeker niet zal laten doen. Robur krijgt het niet gemak kelijk in zijn laatste wedstrij den. Destelbergen is er na de match met de grove borstel doorgegaan op het terrein van Robur en zelfs de 900 kwam eraan te pas. De Moerzeekse ploeg moet voor haar laatste match naar Heikant Zele, dat maar één punt achterstaat op Sint-Gillis-Waas. Of Robur op de Heikant genoeg zal kunnen veroveren om tweede te wor den is zeer de vraag. De ande re mededinger voor de tweede plaats is FC Zelzate, een ploeg die op Zwijnaarde ging gelijk spelen maar nu op verplaatsing moet naar De Pinte. Volgens ons blijft Kemzeke het mooiste uitzicht behouden op de twee de plaats. Het veroordeelde Lokerse dikte in Meulestede zijn debet met 5-1 aan. Het trad met vier juniores aan en maakt dus van de geboden kansen gebruik om de jeugd te testen. De jongelui speelden vrij goed mee en bo den de kijkers toch nog waar voor hun geld. Volgende week gaat Lokerse weer uit spelen naar Sint-Kruis-Winkel. Vra- sene, uit de betere midden moot, klopte zijn naaste kon- kurrent Kruibeke met 1-0. Al kwal het op voorsprong in de eerste helft, na de wissel kwam Kruibeke beter uit de verf en de thuisploeg moest alle hens en vooral de keeper aan dek roepen om de kleine voor sprong op het bord te houden. Heikant kon met een gelijk spel op eigen veld tegen De Pinte zijn positie ten overstaan van Sint-Gillis-Waas niet ver beteren. In tweede provinciale A wordt het dus wachten tot de laatste speeldag om uitsluitsel te krijgen. SVELTA MELSELE-SV TEMSE 1 -1 Svelta Melsele heeft inderdaad twee mooie seizoenen mogen smaken in de hoogste provinciale afdeling. Vorig seizoen was het zelfs de revelatie, volgens alle voetbalken ners. Dat het in dit seizoen misliep was enkel te wijten aan onkans en kwetsuren van (belangrijke) basispionnen. In dit duel tegen Temse kon je werkelijk niet zien wie er in feite degradant was. Wat toch aangeeft dat Svelta niet zo slecht speelt, want "gebuur" Temse staat in de rangschik king toch op een gedeelde zevende plaats. TWEEDE PROVINCIALE T dÉgï KKÊ L i A JK K.S.V. kwam enigszins ge- BHJh A A jjj&gi wijzigd aan de aftrap. Frank rf'-Yv&'ÏÉêJBL- JSWw Van Buynder die gekwetst was T v s:v geweest en enkel nog maar bij f&vïr -» - de reserven eens "getest" had, werd vervangen door Ivan Ris- Eendracht Zele - Diegem 1-2. Voor de wedstrijd werd centrale verdediger Freddy Jacobs ké. Martens, nog steeds in het door het bestuur en de supportersverenigingen in de bloemen gezet om zijn 300ste wedstrijd gips, werd vervangen door Fi- in UJUM ran Eendracht Zele (bm) Op. het nnögn- Verbeke vervangen door Peter Rombout. Door al deze perikelen wer den enkele pionnen verscho ven. Zo kwam Walter Van Haver als laatste man postvat ten, i.p.v. zijn vertrouwde plaats voorin. En werd Luc Volckerick voorstopper i.p.v. laatste man. Voor Svelta lag het nu, sinds lang, wat gemak kelijker: het kon, op uitzonde ring van Patrick Waem, volle dig aan de aftrap verschijnen. De aanvangsfaze werd toch lichtjes gedomineerd door Temse en doelman Schroyens van Svelta die nog steeds de Eendracht Zele - Diegem 1-2. Bruno De Wilde plaatst een kopstoot naar het doel van de bezoekers. Maar ook deze keer lukt het niet. Mare Cooreman kijkt gespannen toe (bvw) DERDE NATIONALE Temsedoelman Mare Bosman bedreigen, doch de bal beland de in het zijnet. Toch kwamen de scheeps bouwers het eerst op voor sprong, rechterflankverdedi ger Patrick Van de Vel was diep in de Melsele-rangen doorgedrongen en kon nog een mooie voorzet afleveren ook, die de volledig vrijstaande Pe ter Rombout bereikte en deze kon mooi en kalm de bal kon troleren met borst en billen en vervolgens de gepaste hoek uitkiezen om doelman Schroyens te verslaan: 0-1 op de 22ste minuut. Er viel nu een zekere druk van de KSV-ploeg af, want het was inmiddels ook alweer een tijd geleden dat zij nog eens op voorsprong gestaan had. Ge tuige hiervan is het schamel puntje op zes wedstrijden. Met een ploeg van kwaliteit als de- DERDE NATIONALE KV OOSTENDE - JONG LEDE 1-1 KV Oostende en Jong Lede hebben er een echte eindesei- zoenswedstrijd van gemaakt. Het speltempo en de inspira tie in deze partij ontbraken totaal. Een wedstrijd dus zonder inzet die weinig voetbalpret te bieden had. Enkel met de logische uitslag kon iedereen achteraf vrede nemen. Oostende en Lede hebben zich dus geen zorgen gemaakt over het behalen van de volle buit in deze partijBeide clubs hadden ook niets meer te win nen of te verliezen en strijden om de eer was er zeker niet bij. Toclr kwamen de Oostende- naars het best uit de startblok ken. Vijt diende zich tot twee maal toe gewonnen te geven op pogingen van de Engelse beuker Woodruff en de jonge Seurynck. De bal belandde echter tweemaal tegen de dwarsligger zodat Lede alvast niet kon mopperen. Rond het halfuur was het toch raak. Hin- deryekx wist de aangeboden kans te verzilveren. Toch miste Oostende panache om Lede volledig weg te zetten nog voor de koffie. In de tweede helft kwam Lede zelfs langszij. Rond het uur kreeg Rik Van Cauter de kans om doelman Lycke vanop de stip te verslaan. Van Cauter plaatste zijn bal voldoende scherp zodat de Oostendse portier kon vissen. Verder ver liep de partij zeer evenwichtig, zonder veel emoties. Veel mid denveldspel werd er ten tonele gebracht waarin vooral Denis Loopmans de meest opvallen de figuur was. Zo kwam Lede ook nog enkele keren in de buurt van doelman Lycke, doch de billijke puntendeling bleef onaangeroerd. Jong Lede: Vijt, Asselberghs, Loopmans, Baten, De Winne, Eeckhoudt (58' Carlier), Mer- tens, Lorré, Van Troos (87' De Saedeleer), Van Den Eec khoudt, Van Cauter. Doelpunten: 30' Hinderyckx (1-0), 57' Van Cauter (1-1). (G.D.T.) EERSTE PROVINCIALE ST. WETTEREN - SK AALST 2-1 In de eerste helft was het merendeel van de kansen weg gelegd voor Standaard Wette- ren. De Aalstenaars hadden het tijdens het aanvangskwar- tier lastig om de thuisploeg ver van zijn doel te houden. Zo kwamen Langeraert en Sche- pens gevaarlijk opzetten voor het doel van De Saedeleer maar de kansen werden door laatstgenoemde verijdeld. De Aalsterse afweer had in die eerste helft werkelijk de han den vol toen ook Morreels een loeier afvuurde naar de Aal sterse kooi. Ondanks de grote inzet en een reeks kansen aan lokale zijde bleef de score blank. Pas in de tweede helft, dit zelfs In het slotkwartier, zou de Aalsterse veer breken. Eerst was het Schepens die doelman De Saedeleer te grazen nam en drie minuutjes later wist Van Damme reeds de voorsprong te verdubbelen. Aalst was dus reddeloos verloren en enkel De Jaegher kon nog milderen. Dit alles in de slotminuten van de partij. De volle buit kwam voor Standaard echter niet meer in gevaar. Dankzij deze overwinning wist Wetteren be slag te leggen op de vijfde plaats in de eindrangschikking. Goed nieuws ook konden wij vernemen rond het kontrakt van trainer Gino Ferket. Hij kreeg een kontraktverlenging aangeboden van twee jaar. SK Aalst eindigt op de achtste plaats met dertig punten. Dit kan de Ajuinen allicht tevre den stellen. (g.d.t.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 19