WIE 18 BANG VOOR DE POLLAREBERG? NOG STEEDS GEEN STREEKRENNER... HOF TER BURST LEBBEKE OPENT KRITERIUM ZILVEREN KLOMP DE KLIN6E BOUWT EERSTE JEUGDCUP WIELRENNEN De Voorpost - 1.5.1987 - 25 N* jtEXMiU a. imvt-M- j Op een moeilijk parcours werd er door de oudere renners kei hard geknokt. Bij de talloze pogingen kwamen de «Den- dermondse» renners weinig aan bod, maar toen er moest gespurt worden voor de prij zen, waren ze er wel. De Troetsel (Baasrode) was vijf de, De Boeck (St.-Gillis) zes de, Coppens (Denderleeuw! zevende en Fil Jacobs (Zele) vijftiende. Het blijft dus voorlopig bij ereplaatsen maar dat moet eens veranderen. Zeienaar Fil Jacobs komt stilaan op dreef en al is hij geen echte winner, hij moet toch eens met de goeden aan de meet komen. Gust De Troetsel uit Baasro de, nochtans een der jongsten van de reeks, laat wel wat steken vallen. Tijdens de wed strijd komt hij niet zoveel aan bod en in de spurt wordt hij geregeld geklopt. Gust is ver plicht om wat te laten zien aan zijn supporters. Louis De Boeck uit Sint-Gillis is de re gelmaat in persoon. Louis ein digt vaak binnen de eerste vijf en geeft vooral blijk van een goed doorzicht. Van Louis moet men geen «zotte kuren» verwachten in de koers, maar als de prijzen worden verdeeld is hij op het appèl. We zien hem nog gensters slaan en zijn aantal zegepralen opdrijven. De twee sterkste renners kwa men in Haaltert als vanzelf voorop. Nadat het peloton een hele tijd harmonica had ge speeld, volstond een krachtige demarrage even voorbij half- koers van Frans Van de Rijck om iedereen op afstand te fiet sen. Bijna iedereen, want Gust Van den Bogaert uit Nijlen kwam alleen terug om zich nog in de spurt te laten kloppen... B-reeks QLANSPRESTATIE VAN ANDRE DE BOECK «Dré» De Boeck is een echte amateur in de VWB-rangen. Hij kan zich weren dat het kraakt en het eindresultaat schijnt hem niet te interesse ren. Toch heeft hij voorspeld om tussen al die sterke man nen toch eens bij de eerste vijf te zullen eindigen. In Haaltert heeft hij daarvoor hard ge knokt. Het peloton bleef vrij lang samen ondanks verwoe de pogingen van de Nederlan der Van den Brande en van de Dendermondenaars Boel en De Boeck. De lokale man, oud-prof Etienne Lievens deed alles om de boel samen te houden. Hij is immers een der snelsten aan de streep. Toch konden enkele kilometer van het einde twee mannen door de mazen van het net glippen: Leukemans, de winnaar in Delchambre. Het werd dus een derde plaats voor Lievens die inderdaad de spurt won. Aimé Micheisl uit Zele was nog maar eens de eerste streek- renner. Wllly Raes uit Aalst was zesde, terwijl André De Boeck, één der uitblinkers, be slag legde op de negende plaats. Paul Boel uit «De Dam men» werd vijftiende na een wedstrijd, waarin hij vaak pro beerde wat te forceren. Paul is goed op dreef en zorgt de komende weken zeker nog voor de verrassing. Raf No bels was niet in zijn sas op het heuvelachtige parcours en moest vrede nemen met de 27e plaats. A-reeks Er waren vijftig A-renners aan de start. Het werd een ware afvallingskoers, zodat er half weg nog zowat de helft daar van overschoot. Op 20 km van het einde gingen de twee bes ten aan de haal: Mare Daniels en Miel Van Dijck. Meteen kon de rest het vergeten. Peter Michiels uit Zele bewoog he mel en aarde om aansluiting te bekomen maar slaagde daarin niet. Toch werd hij mooi vijf de. Geert De Cock uit Sint- Gillis legde beslag op een be scheiden 18e plaats. Op derge lijke omloop hadden we iets meer van hem verwacht. Gert Van Geyte uit Hamme werd 21e. Op 1 mei krijgen we de volgen- de konfrontatie in de streek. Op een prachtige omloop wordt een pak renners ver wacht, maar er is niet alleen dat. We verwachten ook een zege van iemand uit het Den- dermondse. Uitslagen A-reeks: 1. Daniels, 2. Van Dijck, 3. Bogers, 4. Ackermans, 5. Mi chiels P., 6. Meyer, 7. De Laat, 8. De Schepper, 9. De Vos, 10. Dhaeyere. B-reeks: 1. Leukemans, 2. Delchambre, 3. Lievens, 4. Janssens, 5. Mi chiels, 6. Raes, 7. Van Elzak- ker, 8. Van de Verre, 9. De VWB-Wielrennen. In Lokeren werd de C-reeks alweer gewonnen door Goebert. We zien hem samen met Boel, Gevaert en Jacobs. Boeck, 10. Fragala. C-reeks: 1. Van de Rijck, 2. Van den Bogaert, 3. Straetmans, 4. Carpentier, 5. D. G. De Troet sel, 6. De Boeck L., 7. Cop pens, 8. Gevaert, 9. Wijnants, 10. Daniels. BWCL-Wielrennen. In Wieze was Ivo De Wachter de beste van de C-renners en André Mertens van de D-reeks Traditioneel kreeg het Lebbeekse Hof ter Burst de eer om het tenniskriterium van Vlaanderen te openen. In de dynamische klub van voorzitter Semal kreeg wedstrijdlei der Rik Moortgat ruim 300 inschrijvingen te verwerken. Toch verliep alles weer heel vlot en het eerste echte lenteweer samen met sterke tabellen lokte een week lang veel liefhebbers naar Hof ter Burst. waard. Hof ter Burst maakt zich nu op voor de gewestelijke C- kampioenen die er van 4 tot en met 10 mei worden betwist. Rik Moortgat staat alweer voor een zware opdracht. De finaleuitslagen Vrouwen Open 40 jaar: Carla Geens - Magda De Vriendt 6-0, 6-0 Vrouwen 3: Ann Michiels - Gudrun Verhelst 6-2, 6-3 Vrouwen 2: Hilde De Schrij ver - Carla Geens 6-1, 7-6 Mannen Veteranen: Mike Matthijs - Maurice Aerts 6-4, 6-3 Jun. veteranen: Enzo Simi - Leon Veldeman 6-4, 6-3 Mannen 4: Christian Degrève - Christophe Reynvoet 7-6,6-4 Mannen 3: Koen Soetens - Filip Catry 7-5, 6-1 Mannen 2: Johan De Vos - Benoit Compere 6-3, 6-4 Hugo Aerts VWB-Wielrennen. Peter Michiels werd tweede in Lokeren Het werd inderdaad een sterk tornooi met veel verras singen. Vooral bij mannen 2 werden de waardetabellen vaak onderuit getennist. Zo haalde Leo Huygaerts, C 15 van Beckhand, Jos Hoebeeck, B 26 van Matchpoint, uit de kwartfinales. Iets wat ook Ste- faan Keppens, C 15/2 van Vo gelenzang Lede, met Braban der Wim Pas (B 4/6) lukte. In de eindfaze mannen 2 toch de reekshoofden Johan De Vos van Novotan en de Antwerpenaar Benoit Compe- ro, Belgisch C-kampioen. Veel inschrijvingen bij mannen 3 waar Koen Soetens en Filip Catry de finale maakten. Soe tens tenniste technisch beter dan zijn tegenstanders. Bij mannen 4 ging de zege naar Christian Degrève van TC Montil uit Affligem. De Brabanders deden het trou wens niet slecht in Lebbeke want ook Enzo Simi van TC De Wurf haalde de hoogste prijs. Bij de junior veteranen dan. Bij de vrouwen ook leuke tabellen. Bij de vrouwen se nioren boven de veertig jaar was het om de gezelligheid, bij de andere vrouwenreeksen duidelijk om de prijzen. Vreugde voor Arthur Semal en zijn ploeg om de zege van eigen huiskweek Ann Michiels bij vrouwen 3 en technisch be ter werk bij vrouwen 2. Hilde De Schrijver van De Montil had tegen Carla Geens van Scheldedreef vooral haar jeugd voor. Geen tornooi zonder prijzen natuurlijk. De V.T.V.-verant woordelijken sekretaris Deni- se Van Beveren en Jos Fran- cotte hadden Hof ter Burst op de finaledag al een bezoek ge bracht en 's avonds stonden voorzitter Semal en wedstrijd leider Rik Moortgat er alleen voor. Er moest trouwens wat ge wacht worden op de prijsuit reiking maar de prijzenregen, bij Hof ter Burst ook steeds weer van die prachtige plan ten, die toen over de tennis- hoofden viel maakte ook dat wachten de moeite meer dan Bij TC Zilveren Klomp De Klinge kreeg wedstrijdleider Hilaire Van Puymbroeck 120 jonge tennissers aan het werk voor de eerste wedstrijden om de Jeugdcup 1987. Veel namen van voorheen en bijvoorbeeld bij de meisjes helemaal geen verrassingen. Diegenen die er vorig seizoen in de eindronde bijwaren haal den in De Klinge de meeste punten. Sterk werk van Joke De Prest en Nele Garrez en Gar- rez die in eigen huis de finale won bij de preminiemen. De Nederlandse Nathalie Thysen technisch veel beter dan de andere miniemen en Stefanie Rottier die met ploeggenote Marissa Adriaenssens de finale tenniste. Rottier moest slechts één set toegeven en de vreugde in de Zilveren Klomp kon moeilijk nog groter. Ook scho liere, al tellen zij niet meer mee voor de Jeugdcup, en daar de Antwerpse Sigrid Leurs die met meer konditie Michele Vanderheyden van de zege hield. Bij de jongens ook al duide lijke finale winnaars. Kristof Lommeien al een paar jaar de beste van zijn generatie, met 4- 0, 4-0 bij de preminiemen en Sebastiaan Rottier van Zilve ren Klomp makkelijk voorbij Tom Waterschoot in de finale miniemen. Meer spanning ten slotte bij de kadetten waar ten slotte toch de meer ervaren Tim Van Rode uit Bornem het haalde van Naayaert Tom. Bij de scholieren was er duidelijk overwicht van Oostvlaams kampioen Ben Maes. De uitslagen Meisjes preminiemen: De Prest-Everickx 4-2, 4-2 Garrez-Thysen 4-1, 4-0 Finale Garrez-De Prest 4-0, 4-0 Miniemen Thysen-Callens 6-0, 6-0 Daniels-Feber 7-6, 6-1 Finale: Thysen-Daniels 6-2, 6- 4 Kadetten: Adriaenssens-Everlinck 6-1,6- Rottier-Rademaeckers 6-0, 6-0 Finale: Rottier-Adriaenssens 6-1, 6-0 Scholieren Leurs-Adriaenssens 6-1. 6-1 Vanderheyden 6-2, 6-2 Finale: Leurs-Vanderheyden 6-2, 3-6, 7-5 Jongens: Preminiemen Eeckhout-Van Opray 3-4, 4-0, 4-0 Lommelen-Vandegucht 4-0, 4- 0 Finale: Lommelen-Eeckhout 4-0,4-0 Miniemen Rottier-Van Groningen 6-4, 6- 0 Waterschoot-Van Beeck 3-6, 7-6, 6-0 Finale: Rottier-Waterschoot 6- 4, 6-1 Kadetten Van Rode-Van Eist 6-0, 6-0 Naayaert-Van Velthoven 6-4, 6-4 Finale: Van Rode-Nayaert 6-4, 6-2 Scholieren Asselman-Van Campenhout 6- 4, 6-0 Maes-Everlinck 6-0, 6-0 Finale: Maes-Asselman 6-1, 6- 4 (H.A.) B.W.C.L.-WIELRENNEN V.W.B.-WIELRENNEN Zaterdag in Wieze C- en D-reeksen Ivo De Wachter en An* dré Mertens Met 56 werden ze de baan opgestuurd in een fris windje en oner een leuke zon. De renners namen het de eerste ronde dan ook kalm op. Half weg koers werden er een paar nerveus en begonnen de de marrages zich af te wisselen.. Zeer bedrijvig waren Georges Vander Cruyssen, Richard Be- cqué, Raoul Verbraeken, Ro ger Colman, André Mertens en John De Cocker met Désiré Sonck. Nadien gingen Ivo De Wachter, Willys .Roels, Hugo Van de Velde en apderen aan de boom schudden. De goede ontsnapping kwam in schuifjes op gang. Vander Cruyssen viel weg wegens bandbreuk en de twee anderen gingen flink door. Uit het peloton wipte Oscar De Clercq weg en die fietste tot bij de leiders. Er waren dus drie leiders op 20 sekonden gevolgd door het pe loton. Nog twee ronden te gaan en vooraan moest Neyts lossen. Ondertussen ging Ivo De Wachter solo op zoek naar de vluchters. Ook Willy Roels ging aan de jacht deelnemen en hij kreeg gezelschap van Gastonn Van den Hoecke en André Mertens, gevolgd door Petrus De Landtsheer, Jean Goossens, Raoul Verbraeken en nog later Desamblanckx en Becké. Zo gingen ze de laatste ronde in met elf leiders, de rest was gezien. In het peloton dat nog voor de ereplaatsen kon spurten, misten we Van der Vurst en De Gusseme die door een valpartij waren uitgescha keld. In die laatste ronde pro beerden De Landtsheer en De Clercq nog weg te geraken, maar de spurters lagen op vin kenslag. Ivo De Wachter was een zucht sneller dan Willy Roels en bij de D-renners in de kopgroep won André Mertens, voor Gaston Van Den Hoe cke. De groepspurt werd ge wonnen door Ivan De Backer, voor Jozef Boone en een ver rassend sterke Hugo Van de Velde, die langzaam een vaste waarde begint te worden. Met de zege van De Wachter kon de ploeg Martin-Buslot alweer het laken naar zich toe trek ken, terwijl ook Mertens voor de eerste keer dit seizoen zijn sponsor Roland kon plezieren. A- en B-reeksen Claude Heunlnck en Eddy De Rijck 5 renners aan de meet in de omgeving van café De Stoof pot. Hoewel het een normale wedstrijd was, hadden twee renners eraan gehouden met een handikap te vertrekken. Het zal waarschijnlijk bij een poging blijven want twee mi nuten ophalen is vrijwel onmo gelijk. Door de afwezigheid van Rudy Pollet vlogen de ren ners er met volle overgave in, het zou Wieze niet wezen... Het werd dus een open wed strijd. Elke ronde noteerden we andere leiders en de bedrij- vigsten, Johan Pauwels, Uriel Neckebroeck en Patrick De Frenne waren bijna telkens present. De beslissing viel in de achtste van de vijftien af te leggen ronden. Zeven man kon zich lichtjes afscheiden: Martin De Waege- naer, Claude Heuninck, Toine De Caboter, Marcel Van Roy, Eddy De Rijck en de broers Van der Eecken. Na één ronde telden de koplopers al een mi nuut voorsprong en ze zouden niet meer bedreigd worden. Het peloton verbrokkelde in meerdere stukken zodat van een goed georganiseerde jacht niets in huis kwam. In de laat ste ronde viel de kopgroep nog uit elkaar. De A-renners scheidden zich nog van de B- renners. Eddy De Rijck be haalde zijn derde overwinning, voor André Van der Eecken. Bij de A's was Claude Heu ninck aan zijn tweede zege toe. Uitslagen A-reeks: 1. Heuninck, 2. Ca boter, 3. Van der Eecken L., 4. De Waegenaer, 5. Ber- waert, 6. Smet, 7. Van Houte, 8. Baele, 9. Van den Abbeele, 10. Ryde. B-reeks: 1. De Rijck, 2. Van der Eecken A., 3. Van Roy, 4. Van Ginderdeuren, 5. Die- rickx, 6. Bisback, 7. Vermeu len, 8. Van den Bossche, 9. Van de Velde, 10. Kerremans. C-reeks: 1. De Wachter, 2. Roels, 3. Desamblanckx, 4. Verbraeken, 5. De Clercq, 6. De Landsheer, 7. Becké, 8. Goossens, 9. Oilman, 10. De Backer. D-reeks: 1. Mertens, 2. Van Den Hoecke, 3. Boone, 4. Sonck, 5. Van Renterghem, 6. Van de Velde, 7. Fabri, 8. Van Vaerenbergh, 9. De Cocker, 10. Eeckhoudt, 11. Wouters. Zondag in Pollare CC- en D-reeksen Ben Moens en Paul Droesbeke Met dertien beklimmingen van de Pollareberg voor de boeg voelden sommige renners zich in hun nopjes, maar de mee sten keken tegen het karwei op. Van bij de start gingen de berggeiten aan de leiding rij den en na één klim zag men reeds duidelijk afscheiding. Vooraan ging men in blok naar boven en daarachter een ket ting van zwoegende en zweten de jongens, die maar niet kon den vinden met welke versnel ling ze deze plaaggeest de baas konden. Het werd dan ook een afvallingskoers met na elke be klimming opnieuw slachtoffers die het tempo niet meer mees ter waren en afstapten. Voor aan poogden Ben Moens, Georges Vander Cruyssen, John De Cocker en Petrus De Landsheer voortdurend de boel op stelten te zetten, maar het peloton of wat er nog van overbleef, kwam steeds aan sluiten. Op drie ronden van het einde ging John De Cocker weer ten aanval en Vander Cruyssen sloot bij hem aan. Meteen kregen we twee sterke leiders die de laatste ronde ingingen met honderd meter voorsprong. Iedereen ver wachtte zich aan een spurtje met twee, maar Paul Droesbe ke en Désiré Sonck trokken aan de groep tot ze de vluch ters konden pakken en meteen werd het een spurt bergop, waarin we een uitgedund groepje van vijftien sukkelaars over de meet zagen zwijmelen, doodop en ten einde krachten. Het was werkelijk een te zware opdracht voor de oudere ren ners. Ben Moens won, voor Willy Roels en Ivo De Wach ter, terwijl Paul Droesbeke als eerste D-renner ook een palm kreeg. Voor het talrijke pu bliek was er echter een mooi stukje sport te zien geweest. A- en B-reeksen Patrick Van Riet en Edmond Van Houwe* niseen Eindelijk een koers waarvan de klimmers al lang droomden: zeventien keer de Pollareberg op, de laatste molshoop van de Ronde van Vlaanderen. De niet-klimmers of degenen die minder in konditie waren be gonnen gelaten aan hun taak. De koers kwam echter traag op gang. Het leek wel alsof de 67 deelnemers mekaar wilden sparen. Slechts de broers Van der Eecken, Pierre Van Rans- beeck en Rudy Tuypens voor eigen volk probeerden er wat van te maken. Bij de achtste beklimming viel er een afscheiding. Een tiental renners zonderden zich af, doch meer dan 200 meter voor- Zondag in Haaltert C- en D-reeksen GOEDE PRESTATIES VAN DE STREEKRENNERS sprong kregen ze niet bijeen. Intussen was het peloton al flink uitgedund. Na de hergroepering en bij het ingaan van de dertiende ronde kreeg Edmond Van Houwenis- sen zomaar 150 meter cadeau en hij ging door met volle overtuiging. Voor het peloton was de kous af. Het zou de vluchter pas na de aankomst terugzien. Van Houwenissen BWCL-Wielrennen. Ook de ploeg De Kletser uit Herdersem kreeg een nieuwe uitrusting won met een twintigtal sekon den voorsprong op Johnny Scheerlinck, Eddy De Rijck en Van Riet die eerste A-renner werd. Hoeft het gezegd dat de geklopten de wedstrijd veel te zwaar vonden?... A-reeks: 1. Van Riet, 2. Berckenbosch, 3. Heu ninck, 4. Baeyens, 5. De Milde, 6. Van der Eecken L., 7. Van Haute, 8. Goessens, 9. Neckebroeck, 10. Baele. B-reeks: 1. Van Houwenis sen, 2. Scheerlinck, 3. De Rijck, 4. Fleury, 5, Van der Eecken A., 6. Van den Heede, 7. Van Laer, 8. Ver meulen, 9. Dierickx, 10. Van Eesbeeck. C-reeks: 1. Moens, 2. Roels, 3. De Wachter, 4. BWCL-Wielrennen. Eddy De Rijck won de B-reeks in Wieze en CLaude Heuninck de A- Goossens, 5. Van Gestelen, 6. Desamblanckx, 7. Ver- braeken, 8. De Wattines, 9. De Landsheer, 10. De Bruy- cker. D-reeks: 1. Droesbeke, 2. Vander Cruyssen, 3. Sonck, 4. Boone, 5. De Co cker, 6. Van der Vurst, 7. Mertens, 8. Géyaert, 9. Tanckere, 10. Dujyn. Volgende wedstrijden Zaterdag 2 mei in Wieze, café De Stoofpot, Nieuwstraat. Zondag 3 mei in Erembode- gem, café H.O.K.E., Klei- straat. BWCL-Wielrennen. In Pollare won Paul Droesbeke de D-reeks en Ben Moens de C-reeks

De Voorpost | 1987 | | pagina 25