KAATSEN IN BAASRODE TOPWEDSTRIJD EINDIGT ONBESLIST KAATSEN IN BUGGENHOUT HAMME WINT DERBY TEGEN RAP EN VLUG II ZEELSE KAATSKOMPETITIE KASTEL KAN ZICH PLAATSEN ALB0/P0PPE VERDIEND OP TWEEDE PLAATS De Voorpost - 1.5.1987 - 27 fELKf JIIKIK! fELKE! «IKINI KAATSEN HAMS KAATSVERBOND Omdat Veteranen Corner nu volledig kan aantreden, werd er vol spanning uitgekeken naar de konfrontatie met Pauls Video. Het werd een fraaie wedstryd die echter te vroeg moest afgebroken worden, 't Geemzicht schijnt zich te herstellen van de vroege nederlaag in het begin van de kompetitie. Zo te zien is het nog niet uitgesloten voor de eindstryd. Merkwaardig is dat ook KAWB blyft volhou den en de nederlaag nog niet kende. Vet. Corner 10 Pauls Video 10 Het is jammer dat deze wed strijd nog voor het einde moest gestopt worden door de inval lende duisternis. Het was een I aantrekkelijke en spannende lutte, waarin vooral de thuis- I ploeg een goe^e inbreng had. i Het lokale team stond deze keer op zijn sterkst met Louis Colman, Roger De Schrijver, Francois Heirwegh, André i Van den Broeck en Pierre Cleemput. De bezoekers kre- gen het moeilijk om bij te blijven. Elk foutje werd direkt afgestraft en beide ploegen speelden goed, zodat er geen aftekening kwam. Bij 6-5 stond de plaatselijke ploeg ver rassend op winst. In het tweede gedeelte kwam I Pauls Video zenuwachtig op het terrein. Danny Aenden- j hof, Raemdonck, Chris Win- l dey, D'Hondt en Goossens mochten immers niets meer aan het toeval overlaten. Om i beurten kwamen beide teams met één punt aan de leiding, maar telkens opnieuw werd die kleine voorsprong teniet ge daan. Toen het 10-10 stond besloot de scheidsrechter dat deweersomstandigheden niet meer van die aard waren om een normale wedstrijd te spe len en schorste de wedstrijd. Binnenkort wordt er dus ge start met deze 10-10 op het bord. 't Geemzicht 12 Eurotrucks 5 De plaatselijke ploeg heeft het nooit moeilijk gehad om de bezoekers van de zege te hou den. Ze speelde een voortref felijke eerste helft en dat zou tenslotte doorwegen. Van Broeck, Van Hasselt, Beeck- man, Ysewyn en Willaert wa ren vooral in de slag beter dan de bezoekers, die het vooral van het binnenspel moesten hebben. Van Hasselt zorgde vooral voor de score van de thuisploeg. Met 6-2 aan de rust was voor Eurotrucks nog niet alles verloren, maar het was toch hoog tijd. Het ging trou wens beter tijdens de tweede helft maar een paar flaters wa ren fataal. Van Den Branden en Van der Stockt trachten meer vaart in de ploeg te krij gen, maar ze werden door de robuuste thuisploeg goed op gevangen. De roetine hield dus de bovenhand. Eurotruck kon nog drie spelen laten optekenen, maar dat was niet voldoende om 't Geem zicht van het voetstuk te sto ten. Eurotruck speelde met Van den Branden, Van Bos sche, Temmerman, Keymolen en Van der Stockt. H.V.C. DENDERBELLE 5 VA BAASRODE 15 Ruststand 3-8 Zowel Denderbelle als VA Baasrode hadden de nieuwe kompetitiestart niet gemist en ze gingen met de volle buit aan de haal. Denderbelle, een heel gevaarlijke ploeg, ontving met deze maximum aan winst de ploeg van VA Baasrode op Paasmaandag. De ontmoeting had een massa supporters op de been ge bracht. Een gelijkopgaande strijd tot 2-3. Onder impuls van een uitstekend spelend Pierre Willaerts liep VA van zijn tegenstander weg. In eer ste instantie via 2-4 en 2-5. Wanneer Denderbelle te veel ballen buiten de lijnen sloeg, profiteerden de bezoekers van de gelegenheid om in één ruk een veilige 2-8 ruststand bij mekaar te spelen. Na de pauze haalden beide ploegen om beurten een spel binnen. Maar toen bij VA Baasrode Willaerts de nodige steun kreeg van Goossens en Van Kerckhoven werden alle registers opengetrokken. Baasrode werd aangemoedigd door zijn supporters en liep vlekkeloos uit tot 4-12. Den derbelle bleef klungelen. Zelfs plaatswisselingen in de ploeg brachten geen aarde aan de dijk. De VA-spelers zorgden voor goede terugslagen en de ballen die in de nabijheid van de koordmannen Verheyden en Cassiman belandden, wer den keurig terugbezorgd of ge stopt. Eens bij Baasrode de 5- 13 op het bord stond, was er geen houden meer aan. Deze driepunter is wel te danken aan de in goede vorm .verke rende koordspelers Verheyden en Cassiman, die zich volledig ten dienste stellen van de ploeg. VA Baasrode prijkt na twee wedstrijden ongeslagen aan de leiding met het maximum aan tal punten. Het bestuur en de aanhang hopen dat hun ploeg zolang mogelijk aan de leiding mag vertoeven, het liefst tot het einde, zodat de investerin gen optimaal renderen. Kadetten VA BAASRODE 10 MERCHTEM 0 De thuisspelers speelden met de bezoekers het spel van kat en muis. Vlot behaalde ze een 7-0 ruststand. Na de koffie kregen we een zelfde scenario: Merchtem viel nog steeds veel te zwak uit tegen een uitmuntend Baas- roods vijftal, dat zijn voor sprong steeds maar vergrootte en het stevende regelrecht op een 13-0 zege af. Alain Quisquater leverde zelfs een bal los over het terrein. Dit is iets wat men bij de kadetten nog maar zelden heeft beleefd. Voor dergelijke fazen moet men VA Baasrode zien kaatsen. Junioren VA BAASRODE 13 WIEZE 0 De eerste kompetitiewedstrijd voor de VA-juniores was een formaliteit. Vanaf de start van de wedstrijd nam VA het heft in handen en zoals achteraf zou blijken was Wieze veel te zwak voor een uitstekend Baasrode. De ruststand van 7- 0 werd gauw bereikt. Na de pauze kwam Wieze nog altijd niet in het scenario voor. Het Baasroods vijftal kon zonder al te veel inspanningen de match met 13-0 afhaspelen. Van een echte wedstrijd is er nooit sprake geweest. Voor VA zorgden zowel de kadetten als de juniores voor een vlotte 13-0 overwinning. Wat een jeugd!! Baasrode kan hierop zeker een toekomst uit bouwen. Voetbal. De reserven van Svelta Melsele werden gevierd om hun kampioenstitel. Het blijft echter jammer dat de eerste ploeg het net niet haalde (Iv) Sportkring Hamme ging zondag Rap en Vlug II Moer- zeke-Kastel op eigen terrein bekampen. Het is een boeien de wedstrijd geworden, een echte marathon-ontmoeting. Want de wedstrijd bereikte het maximum aantal spelen die konden betwist worden: 29. De Hammenaars met Ma rien, Van Duysen, Pletinck, Thierens en Van der Jeugd hadden een forse start. Ze lie pen uit tot 0-5. Dat was verras send. Behalve in het eerste spel dat op 40-40 kwam waren de thuisspelers er niet bij te pas gekomen. Na deze periode kon Rap en Vlug zich herstel len en raapte twee spelen op. Daann werd Sportkring letter lijk van het kastje naar de muur gespeeld want het haalde geen enkele vijftien op. De wedstrijd ging dan de even wichtige toer op en toen de rust werd bereikt met een 4-8 score gaf dit wel het juiste verloop van de wedstrijd aan. In die periode immers leverde de thuisploeg tien keer buiten. Sportkring amper zesmaal. Na de verfrissing tapte Rap en Vlug duidelijk uit een ander vaatje en milderde (5-8). Maar echt vlotte het niet: 5-10. Op het moment dat de bezoekers al rekenden op een drie-pun- tenoverwinning schoot de plaatselijke formatie uit haar krammen. Tot ieders verwon dering haalde ze vijf spelen na elkaar op en dat betekende dat de score gelijk was: 10-10. Weliswaar kon de thuisploeg een drietal keren na een 40-40 stand het spel telkens weer meepikken. Het werd nu echt boeiend: 11-13. Maar weer werd de Hammenaars een halt toegeroepen. Rap en Vlug scheen nu naar een overwin ning te gaan. Drie spelen na elkaar en de thuisploeg stond voor het eerst in de wedstrijd op winst 14-13. De laatste twee spelen gingen tenslotte toch nog naar de bezoekers die met 14-15 de overwinning konden vastleggen. Van Duysen was ongetwijfeld bij de Hamme naars het beste element. (H.V.C.) Pupillen DE TOEKOMST BUGGENHOUT 9 DENDERBELLE 10 Ruststand 5-4 Deze ontmoeting bracht ons in een gelijkopgaande wedstrijd, waarbij de twee ploegen aan elkaar gewaagd waren De be zoekers konden maximaal twee spelen voorsprong ne men. Voor de rust boog de thuisploeg deze achterstand om in een voorsprong. Tijdens de tweede helft was het eenzelfde spelbeeld. Den derbelle won de eerste twee spelen, waarna de score gelijk de hoogte in ging: 8-8 en 9-9. In het laatste spel was dame Fortuna aan de zijde van de bezoekers. Goed spel van bei de teams. Miniemen diend stevenden de bezoekers op een 12-13 zege af. J3 Lagere II 8 DE TOEKOMST BUGGENHOUT van Buggenhout. Kadetten DE TOEKOMST BUGGENHOUT HAMME ST.-ANNA Ruststand 7-5 De thuisploeg kende een goe- WIEZE 13 de start. Hamme, dat tot 0-2 Ruststand 4-8 kon uitlopen werd geremon- In de eerste helft brachten de teerd bij 3-3 en ter plaatse thuisspelers er niet veel van gelaten tot 7-3. De Buggen- terecht. Door een matige pres- houtse keerders waren in goe- tatie kon Wieze uitlopen tot 0- de doen, maar hoe verder de 4. De Toekomst reageerde wedstrijd vorderde, hoe zwak- prompt en maakte een vuist, ker de prestaties werden. De Maar de eerder zwakke opsla- bezoekers maakten van de ge- gen lagen aan de basis van de legenheid gebruik om tot 12-8 verscheidene 40-40 spelbeur- op te klimmen, vooraleer de ten die verloren gegaan zijn. Toekomst uitmaakte. Zwakke Tussenstanden van 2-4, 3-5 en prestatie van de twee ploegen. 4-8. Na de pauze heeft Buggenhout Jeugdvoetbal. De miniemen van Sporting Sint-Gillis-Waas (Iv) TERJODEN 1: DE TOEKOMST BUGGENHOUT 6 Ruststand 5-3 De Toekomst leed zijn eerste nederlaag van het seizoen. De thuisploeg nam vanaf het start- signaal van de wedstrijd het initiatief. Het liep via 2-0 en 3- 1 tot 5-3 uit, meteen ook de ruststand. Na de pauze vergrootte Terjo den de kloof tot 7-3. Dan pas schoot De Toekomst wakker. Tussen standen waren 8-4 en 9- 6. De thuisploeg was de betere Juniores MERCHTEM DE TOEKOMST BUGGENHOUT Ruststand 2-7 zich terdege herpakt. Dit was veeleer het werk van Hugo De Vroe die zijn ploeg er opnieuw bovenop hielp. Ook een plaatswisseling van Francis Caeckelberg die op grootmid- Een sterk uitpakkende Bug- den ging plaatsnemen, duwde genhoutse ploeg liet na een het spelpeil de hoogte in. Na- Jeugdvoetbal. De miniemen van Herleving Vrasene (Iv) evenwichtig begin (2-2) de dat Wieze het eerste spel van thuisspelers geen schijn van de tweede speelhelft naar zich kans. Merchtem weerde zich had kunnen trekken, kwam De als een duivel in een wijwater- Toekomst bij 9-9 op gelijke vat om in de wedstrijd te ko- hoogte. Een laatste maal kwa men, doch alles was tever- men de bezoekers bij 9-10 op geefs. Het uitstekend spelend voorsprong. Vanaf 11-11 nam duo Cardon en Koeck gaf ie- Buggenhout de leiding om die der spel steeds de nodige af- nooit meer af té staan. Tussen- werking, zodat hun ploeg standen luidden 13-12 en 14- steeds verder afstand kon ne- 13. men van de tegenstander. Ver- Likeuren Rubbens Bontinck Bieren In de derde schiftingsronde voor de Ligabeker werd het een prachtig duel tussen Rap en Vlug Moerzeke-Kastel, Eendracht Zogge en Opstal Pelotc. Leider in deze schifting Opstal Pelote had de meeste troeven in handen. Het mocht thuisspelen en had toch nog één punt voorsprong op Rap en Vlug. Het is tussen Opstal en Kastel een zeer harde en spannende wedstrijd gewor den. De thuisploeg ging hele maal de mist in en misschien was het alleen nog Luc Ver meer, overgekomen van Rap en Vlug, die nog de beste pres taties leverde. De thuisploeg werd op zeker moment volle dig overklast door de ploeg fan Kastel en zou uiteindelijk met 2-7 door de knieën gaan. Dpstal, dat in deze wedstrijd tiet eerste spel ophaalde, werd Jaarna helemaal overrompeld. Vooral Herman Vernimmen ipeclde sterk. Op zeker mo ment kwam er zelfs 1-6 op het >ord. Vermeire zou dan nog tens milderen. Maar verder is Opstal niet geraakt. Hamme-Zogge dat in de vo rige schiftingen als een zwak broertje naar voren kwam heeft deze keer flink gespeeld. In de ontmoeting tegen Rap en Vlug bleef het tot het einde zeer boeiend. De jongens van Tony Baert zouden het uitein delijk halen met 7-5. De verrassing viel in de an dere wedstrijd tussen Zogge en Opstal. Een zelfverzekerde thuisploeg haalde eerder ge makkelijk een 2-0 voorsprong. Maar de Zoggenaars onder lei ding van een klaarkijkende Gery Ronsmans kwamen terug aanklampen. Opstal verloor er echt het noorden bij en maakte heelwat fouten, mislukte op slagen, buiten keren, enz. Dat bracht mee dat de strijd gelijk opging en 6-6. Het laatste spel moest dus beslissen. Daarin werd het 40-40 en Gery Rons mans maakte het karwei af door feilloos over te keren. Meteen kon Rap en Vlug zich plaatsen voor de finale die op 13 juni zal plaats hebben te Dendermonde. 15 10 Spannende wedstrijd waarin beide ploegen om de beurt de leiding namen maar een bezoe kende ploeg die over de beste man van het terrein beschikte Eric De Block. Na standen 0- 1, 2-1, 2-3, 3-3, 3-4, 4-4 werd bij Bontinck Eddy De Saede- laere vervangen door ouwe taaie vader Léon. Wie dacht dat dit de genadeslag zou zijn voor de bezoekers had het mis voor want zij gingen rustig ver der 6-4, 6-6, 7-6, 7-7, 8-7 rust stand. Bij het hernemen werd het snel 8-8 maar toen plaatste verder een formaliteit om ver- de thuisploeg haar sprong naar der uit te lopen tot 3-15. een 11-8,11-9,12-9 en toen het 12-10 werd ging het in één rush Kalender voor volgende zater- naar 15-10. Verdiende zege dafi 2 mei 1987 voor thuisploeg maar bezoe- Bierhandel Bontink - Gorion kers hebben het puntje zeker (Willy Verlent) niet gestolen! Ret - Inex AVDV - DW (Eddy De Beule) Gorion Ret 15 Klassement Een goed georganiseerd Ret 1. Ret kwam gemakkelijk en zonder 2. Lik. Rubbens veel tegenstand aan een 0-6 3. Bierh. Bontinck voorsprong. Een vluchtige 4. Gorion tegenstoot bracht Gorion nog 5. InexAVDV-DW naar 2-8. Na de rust was het Jeugdvoetbal. De miniemen van Klauwaerts Kemzeke (Iv) KAATSKALENDERS K.N.K. LIGA VLAANDEREN Vrijdag 1 mei 1987 Hogere Hl Idcgcm - Welle Terjodcn-Grimmingc Zandbergen-Galmaarden Kastel - Okegcm Opstal - Hamme Zogge Heme - Appelterre Zondag 3 mei 1987 Hcrnc - Zandbergen Appeltcrrc-Okegem Grimminge-Idegem Welle - Terjoden Galmaarden - Opstal Hamme Zogge - Kastel Gewestelijke Bevordering Vrijdag 1 mei 1987 Baasrode VA - Duvel Zele Durmcn-Denderbelle Merchtem-Adee Baasrode Steven - Puurs Hoke - Herdersem Wieze - Baardegem Zondag 3 mei 1987 Adec - Wieze Baardegem - Hoke Puurs - Zele Durmcn Moorsel Steven - Baasrode VA Denderbelle - Duvel W. Herdersem - Merchtem Sv. Lagere reeksen (Gewest Aalst-Dendermonde) V ril dag 1 mei 1987 J.S. Opwijk-Gijzegem Nieuwcrkcrken-Kastel Hamme SK.-Opwijk Haaltcrt - Hamme St. Anna Kerksken - Dorp Wieze - Aalst (2 mei '87) Zondag 3 mei 1987 Kastel - St. Anna Toekomst - Gijzegcm Nieuwerkerken - Kerksken Opwijk - Wieze J.S. Opwijk - Haaltcrt Dorp - Hamme SK.. KAATSEN - KAATSVERBOND LEBBEKE Jeugdvoetbal. De miniemen van Straatje Stekene (Iv) VERBOND LEBBEKE REEKS «VRU EN BLIJ. UITSLAGEN REEKS 1 Warcsvr -Smisken Rapide-Jempi Modcrna-Lindcken 15-10 14-15 15-12 Uitslagen vrijdagreeks Liliancvr. B - Paviljoen A 2-4 Clubken A - Blockskes A 2-4 Paviljoen B - Nelle B 3-3 Brasan B - Kasseist. A 1-5 Nelle A - Sprinters A 0-6 Klieksken A - Flippers A 4-2 Oudcschuur A - Zorro's A 4-2 Sprinters B - Brasan A 6-0 Zonhoek A - Lilianevr. A 2-4 Uitslagen zaterdagreeks Statievr. A - Zonhoek A 5-3 Brasan B - Moderna A 3-3 Moderna B - Zorro's B 0-6 Zorro's A - Thanar B 6-0 Brasan A - Brasan C 6-0 Lilianevr. A - Zandstr. A 5-1 Kapelleken A - Lilianevr. C 3-3 Speelkalender voor 2 mei 1987 (zaterdagreeks) Paviljoen A - Thamar B Brasan C - Brasan B Kapelleken A - Statievr. A Moderna A - Zandstuivers A Zonhoek A - Moderna B Lilianevr. A - Zorro's B Brasan A - Lilianevr. B Biljarttornooi B.C. Moderna Op 1 - 2 en 3 mei richt 3' Moderna haar jaarlijks biljart- tornooi in voor ploegen. In lichtingen en/of inschrijving in café Moderna, Stationsstraat 149, Lebbeke. Tel.: 052/ 21.92.79. A.T. KALENDER voor 3 mei 1987 Welkom-Modcrna Jempi-Smisken Willemsvrienden-Lindeken UITSLAGEN Moerstr.-Super Zeven Appels-Bolvrienden Bacherclub-Kevers Groendalere-Klieksken Ruisbroek-Mieregem Balleken Op-Meub. De Backer Reeks A Albo/Poppe - Arsenal 3-2 Hans en Eric De Graef, 2-1 Shamrock - O N 1-8 üt .t5U,SF °f8 VOOr de dus b'i het draaien Beide Da kampioenen speelden in tweede plaats moest tegen nte- ploegen bleken elkaar waard een zetel en de thuisploeg mand minder dan de uittreden- en Piet Abbeel en Luc Poppe speelde sportief het spel De de kampioen van verleden jaar jukten elk één treffer zodat bij kampioenen waren te sterk en aantreden met topschutter dit het ingaan van de laatste perio- de score kon nog hoger opge- jaar Piet Abbeel. Arsenal nam de met een 3-2 stand alles nog lopen zijn maar de cijfers zeg gen genoeg! Luk De Mets 4, Luk Haentjes 3, Karei Poppe reeds in de eerste periode mogelijk voorsprong via Marc V.D. Be- Beida verdedigingen bleven rghe. Lang duurde de vreugde echter meester over de aanval- echter niet en in de tweede lers en geen der beide ploegen time kwam Albo op voor- lukten er nog in te doelen, sprong na doelpunten van Verdiende zege van Albo! Stekene - Bazel 0-0. De Bazelse doelman kan het leder wegboksen en Stekene is alweer een kans op de titel kwijt (dw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 27