NIEUWE ZEGE VOOR HERMAN LENAERTS QUIEVRAIN DUIVENSPORT KAMILLEKES TERUG NAAR DE HOOGSTE KLASSE! TURNTEST '87 BIJ KRACHT EN GEDULD ra***» 28 - 1.5.1987 - De Voorpost MOTORCROSS B.L.B.-MOTOCROSS IN WAARSCHOOT Herman Lenaerts schijnt de goede konditie te pakken te hebben. Naast zyn zege in Beervelde, stond hij ook in Waarschoot op het hoogste schavotje. Piloot Huge Dhae- mers had hier een prachtige omloop aangelegd en die inspanningen werden beloond met zo'n drieduizend kij ker. Ook Van Clapdorp behaalde de overwinning, zy het dan by de seniores 125 cc. Verder gingen ar podiumplaat san naar Ronny Heyrman by de juniores 125 cc, Frank Van Clapdorp by de seniores 125 cc en Lieven De Vylder bij de inters 250 cc. Juniores 125 cc De eerste reeks werd meteen aangevoerd door Van Kerre- broeck, voor De Gezelle en Rogiers. Onze Wase piloten waren niet direjrt in de kop groep te zien. Ronny Heyrman passeerde als achtste, Ingmar Smet, gevolgd door Nico Sa- man. Chris Vercauteren, Nico Haeck en Pascal Stremersch kwamen rond de twintigste plaats voorbij, terwijl Patrick Van Vlierberghe en Danny Voickerick vanuit de achter grond moesten komen. Ingmar Smet moest met een geleende motor rijden omdat zijn ma chine vastliep tijdens de trai ningen. Heyrman reed een goede wedstrijd en werd der de. Saman was zesde. Smet deed het met de machine van Patrick De Vadder iets rustiger en werd achtste, terwijl Stre mersch nog twaalfde was. Van Vlierberghe kon nog terugko men naar de zestiende plaats en Haeck mag terugblikken op een verdienstelijke achttiende plaats. Vercauteren werd te ruggeslagen door een val. In de tweede, reeks startte Heyrman beter en kwam aan de leiding, maar hij had last mat zijn motor. Smet, Stre mersch, Vercauteren en Voi ckerick waren in een valpartij betrokken en liepen veel ach terstand op. Saman, Van Vlierberghe en Haeck konden hieraan juist ontsnappen en waren meteen mee in de race. Uiteindelijk werd Heyrman derde. Van Vlierberghe was sterk naar de vijfde plaats op gerukt Saman werd achtste en Nico Haeck was goed voor de zestiende plaats. De eindzege ging naar Rogiers, voor De Gezelle en Heyrman. Saman kwam op de zesde plaats en Patrick Van Vlierberghe op de zevende. Juniores 250-500 cc Bij de 250 cc-piloten werd de strijd vooraan uitgevochten tussen Direkens, Collaert en De Bleyser. Ook Geert Brug- geman speelde daarin een rol. In de eerste reeks als zestiende gestart, kwam hij stilaan naar de negende plaats. In de twae- de reeks kwam hij van de vijf tiende naar de zesde plaats en werd vijfde in de eindstand van de 250 cc-ers. Ook Luc Hemelaer kon zich goed plaatsen met een twaalf de en een veertiende stek en de tiende plaats in de eind stand. Seniores 125 cc Luc Van Clapdorp kwam eerst weg, voor De Ketelaere, Ra mon en Franky Van Clapdorp. Na enkele ronden kwam Fran ky de tweede plaats bezetten, waarna het een spannende strijd werd. In de laatste ronde kwam Franky echter ten val, maar kon zijn tweede plaats toch behouden. Luc won de race met De Keteleire als der de en Bruggeman op de vierde plaats. In de tweeda reeks kwam Luc als eerste uit de start. Hij werd echter door Bruggeman terug gewezen. Franky Van Clap dorp reed als vijfde voorbije. Na een zestal ronden kwam De Keteleire aan de leiding, voor Bruggeman, Frank en Luc Van Clapdorp. Uiteindelijk kwam Franky nog geweldig opzetten. Luc Bruggeman moest eraan geloven en dan bond hij de strijd aan met Da Keteleire Wial aan Wiel gingen ze de laatste ronde in, maar Franky viel opnieuw en werd vierde. Voor de eindrangschikking moest de tijd scherprechter spelen. Luc Van Clapdorp won voor De Keteleire, Franky Van Clapdorp en Luc Brug geman. Nationalen 250-500 cc Eindelijk kon Herman La- na erts zijn tweede zege beha len. In de eerste reeks nam hij direkt een goede start in het spoor van Van Hoof en Keyen- berg. Kenny Vertenten moest van een vijftiende plaats op rukken en Peter Hemelaer werd na een panne pas op de 29* plaats genoteerd. Lenaerts draaide in die eerste ronden zeer goed maar moest halfweg toch even gas terugnemen. Terwijl Kenny Vertenten be gon te remonteren. In de ach tervolging viel Hemelaer nog. Uiteindelijk werd Lenaerts ze vende, Vertenten achtste en Hemelaer zeventiende. In de tweede reeks namen Le naerts, Van Hoof Van Cruys- sen en Wibo een razendsnelle start. Hemelaer was toen tien de en Vertenten figureerde na een val op de laatste plaats. Vooraan bleef het enorm snel gaan en Van Hoof, moest los sen. Ook Lenaerts verloor en kele plaatsen, maar bleef de regelmatigste 500 cc-er. Kenny Vertenten reeds een ongeloof lijke wedstrijd en werd twaalf de of achtste 250 cc-er. De eindzege van de 250 cc- reeks ging naar Van Hoof, voor Marcusse, De Rijck en Wibo. Vertenten was zesde en Hemelaer achtste. Bij de 500 cc-ers ging de eindzege naar Herman Lenaerts, voor Den Dekker en Van Loey. Inters 250 cc Lieven De Vilder zorgde in de eerste reeks voor het tempo, voor Van Poelvoorde, Valen- tijn en Sep. Gian Franckaert kwam van de twintigste plaats en Ronny Voickerick van de vierentwintigste. In de tweede wedstrijdfaze kwam De Vijl- der, opgejaagd door Van Poel voorde nog ten val en reed als vierde. Gian Franckaert was op de negende plaats te rechtgekomen, maar moest na een val te veel terrein prijsge ven. De reekszege ging naar Van Poelvoorde, voor Valen- tijn met De Vijlder als derde Ronny Voickerick was elfde, terwijl Gian Franckaert zich tevreden moest houden met een onvardiende negentiende plaats. In de tweede reeks kwam Van Poelvoorde eerst weg. De Vijl der was achtste, Voickerick dertiende en Franckaert veer tiende. Vanaf de tweede ronde reden onze jongens als veel dichter met De Vijlder als dar de, Franckaert als negende en Voickerick als elfde. Fran ckaert geraakte nog op de zes de plaats, maar na een fout kreeg hij een retourkaartje naar de negende positie. Op nieuw een zege voor Van Poel voorde met De Vijlder als tweede en Voickerick als ze vende. In de eindstand werd De Vijlder derde, na van Poel voorde en Valentijn. Voicke rick was negende en Fran ckaert dertiende. Zijspannen Ramon, Van Bellingen, Ver- sluys en Aernhoudt behaalden in beide reeksen de ereplaat sen. De Wilde-Van Driessche kwam als derde uit de start, Lauwers als zevende, Gino De Cock als tiende André Van den Bossch als twaalfde. De ande ren, zoals Van Vlierberghe, De Cock, Van Osselaer en Van Laere deden het nog minder goed. In de tweede ronde zat Lau wers in het spoor van een ge blokkeerde Brems en verzeilde meteen op de vijftiende plaats. Gino De Cock moest met een sputterende motor meerdere plaatsen prijsgeven. De Wilde- Van Driessche reden een op gemerkte wedstrijd en sloegen heelwat aanvallen af. Omer Van Vlierberghe werd na en kele ronden door een lekke achterband uitgeschakald. Bij de finish was Lauwers nog zes de, voor De Wilde-Van Dries sche, Van Osselaer en Rom- baut. André Van den Bossche was tiende, Van Laere twaalf de en Petrus De Cock met Luc Landuyt vijftiende. Gino De Cock eindigde als zevende en Paul Van Osselaer met Luc Van Vlierberghe als negen tiende. In de twaede reeks namen de Wase rijders een betere start. Toch kregen we dezelfde kop mannen als in de eerste reeks. Ook hier eindigde Lauwers als zesde, voor een mooie terug gekomen Van Vlierberghe, Rombaut-Van Ooselaer werd tiende en Luc Van Driessche twaalfde. De eindzege was voor Ramon, voor Van Bel- linghen en Versluys. Lauwers was zesde, Rombaut-Van Os selaer achtste en Luc Van Driessche tiende. Inters 500 cc René Van der Made schijnt stilaan de grote konditie te bereiken, wat hij zondag be vestigde met een dubbele reekszege. Het is zijn eerste eindoverwinning. Hij kwam als eerste uit de start voof De Meyer en De Splender. Dhae- mers werd na de start van de eerste reeks uitgeschakeld door een val. Peter Dhanis ver trok als achtste, Vercauteren als twaalfde en Patrick Boes man als veertiende. Van der Made en De Meyer bleven op kop met een strijd tussen Joos en De Splender voor de derde plaats. Peter Dhanis was naar de vijfde plaats opgerukt. In de laatste ronden liep het ech ter mis zodat hij enkele plaat sen moest prijsgeven. Van der Made won voor De Meyer, De Splender, Joos en Van de Vei- re. Dhanis was achtste, Ver cauteren tiende en Boesman elfde. In de tweede reeks was Van der Made ook als eerste weg, voor De Meyer, Schroyen, De Splender, Dhaemers en Joos een groep die voor veel span ning zorgde. Boesman was als dertiende gestart, Dhanis als vijftiende en Vercauteren pas seerde an een val op de zeven tiende plaats. Terwijl vooraan de strijd hevig was kon Peter Dhanis een goe de wedstrijd weggeven en werd zevende. Boesman was twaalfde en Vercauteren moest tevreden zijn met de zestiende plaats. De eindover winning ging dus naar Van der Made, voor De Meyer en Schroyen. Dhanis was zeven de, Boesman tiende en Ver cauteren twaalfde. Programma Op 1 mei wordt een wedstrijd gereden in Oudenaarde op de bekende omloop van de Vol- kegemberg. Op zondag 3 mei wordt er gereden in Moerbrug- ge op het terrein «De Dikke Linde». Dit parcours, aange legd met enkele springheuvels krijgt enkele kampioenschaps wedstrijden te verwerken voor de juniores 125 cc, 250-500 cc en inters 250 cc. B.M.B.-Wedstrijd in Mons De jeugdige Patrick Bellon kwam aan de start van de B- reeks voor 125 cc en 250 cc, samen 33 deelnemers. Hij werd negende in de totaalstand en derde 125 cc-er. Pascal Bal kon in de trainingen bij de nationalen 125 cc de derde beste tijd rijden. In da eerste reeks kwam hij als zevende uit de starthekkens, reed geruime tijd als vierde, maar werd door een val naar de tien plaats verwezen. Bij de finish was hij nog zevende. In de tweede reeks startte hij op nieuw als zevende, werd nog derde maar viel in de laatste ronde, wat hem een zesde plaats opleverde en een vijfde in de eindstand. De B.M.B.-wedstrijd van 1 mei wordt verreden in Lom mei. Op zondag 3 mei is het de Grote Prijs van België 125 cc, een wedstrijd waarin Pascal een startplaats kreeg toegewe zen en waar hij dus zijn tweede G.P. zal rijden. D.H. ETIENNE ROGIERS, WILLY HEYRMAN, ALOIS TEMMERMAN, JAN EN ZOON VERHELST, MARCEL NOENS, ARTHUR HOFMAN, PAUL VAN NIEUWENHOVE, VAN RIET - DE RIDDER, HENDRIK QUISQUATER EN EMIEL HAENTJENS DUIVEN VERENIGINGEN - AANDACHT! Een dag vroeger ter perse betekent dat niet alle uitslagen konden verwerkt worden. Dat doen we dan volgende week. Er zijn nog altijd verenigingen die geen uitslag doorsturen, alhoewel hun leden daar gevoelig voor zijn. Het kan nog altijd op het adres: Beno Van Winckel Dendermondebaan, 145, 9140 Zele. Bij De Snelvliegers te Zele klokte Etienne Rogiers bij de oude duiven de le en 4e prijs. Vroege duiven voor Kamiel Heirman, Gustaaf Van Hes pen, Jules Christiaens, Leo nard Mariman, Achiel Van Winckel, Rene De Vos. De beste uitslag kwam van G. en A. De Maesschalck met de 5e, 7e, 11e, 12e of 4 op 4. De jaarlingen vlcuht werd gewon nen door August Van Mie- ghem voor G. en A. De Maes schalck (2e, 12e, 15e). In de kop van de uitslag Albert Van Winkel (3e en 8e),* Gilbert De Vijlder, Louis D'Hondt (5e en 10e), Schiettecat-Collewaert, Aimé Fiers, Leonard Mari man, Frans Buysse. Een zege bij de duivinnen voor Achiel en zoon De Caluwé voor Tony Wauters, G. en A. De Maes schalck (3e, 4e, 10e), Adolf Baetens, Maurits De Maes schalck, Michel Heirman, Luc De Maesschalck (8e en 9e). Te Melsele een bloemtuil voor André Picavet voor Willy Heyrman, Leonard Franssens, Roger Verhoeven, Frans Ver- helst (5e en 6e), Gaston Oel- brandt, Gerard Vercauteren, Richard Van Boreck, René Van den Broeck. Bij de jaar duiven de le en 10e prijs voor Willy Heyrman, de 2e en 8e voor Roger Verhoeven, en kopprijzen voor Trogh-Wee- kers, René Van Lierop, Troch- Kiekens, Freddy Engels, Al- bert Van Broeck, Remy Eec- kelaert. Te Zele-Huivelde zwaaide Alois Temmerman de scepter bij de oude duiven. Een uit- blinkersrol voor Andre Van Avermaet met de 2e, 5e, 21e en eerste serie. Kopduiven voor Georges Van de Wielle, Jozef Christiaens, Philemon Staes, Maurits Meys, Gaston De Vijlder won de tweede se rie. Gilbert Temmerman be gon aan de 8e prijs en hij won vijf op zes. Bij de duivinnen de le en 8e voor Roger Dhauwe. De 2e en 4e voor Antoine Bracke. De 5e en 6e voor Gregoire Bock- landt en vroege duiven voor Gilbert Dheer, Gilbert Tem merman, Gaston Baert en Na- zarius Verbeke. Bij de jaarlin gen winst voor Andre Van Avermaet voor Roger D'Hau- we, Maurits Meus, Aimé Van Avermaet, Frans De Kinder, Alois Temmerman, Gilbert Dheer, Eugeen Baert, Irene Steeman. Pol Van Lembergen begon aan de 10e prijs en stond aan de 20e prijs reeds vier keer op de uitslag. In het samenspel Oudegem - Dendermonde - Appels gingen de bloemen naar Jan en Zoon Verhelst voor A. en zn. Van Extergem, Jean Becqué, Jozef Vermeir, Jozef Debbaut, we duwe Meulebroeck, Heü De Vriendt, Clement D'Hondt. Een goed resultaat voor Mar cel Vermeiren met de 4e, 7e, llen, 15e rpijs. Bij de jaarlin gen klom Remy Cornelis op het hoogste schavotje voor Ka miel D'Hooghe, Marcel Ver meiren, A. en zn. Van Exter gem (4e en 9e en de eerste series), tyeduwe Meulebroeck, Constant Bert, Gustaaf Sterckx, Jozef Lambrecht, Louis en Georges Vinck. In de St.-Niklase Verbroede ring was Marcel Noens bij de oude duiven de lijsttrekker voor Maurits Meuleman, Van den Bossche en zn., Karei en zoon Claeyé, Rudolf Adriaenssens, gebroeders Fie- rens, Leon Schelfaut, Andre Truyens, Luc Roggeman, Leon Boons. Met de 16e en 28e klokte Leon De Kraey zijn eerste twee afgegeven duiven met de hoge zetnummers en alle series was dit een heel pak geld. De duivinnen prijskamp ging naar Maurits Meuleman voor Luc Roggeman, Luc Cor- deel, Van Bogaert-De Bakker, Van Boxelaer en zn., Eduard Van de Vijver, Van de Vijver- Van Haver, Alois Thierens, Willy De Wree (9e en 15e en de beste series), Willy Klus- kens. Van Boxelaer en zoon deden een goede zaak bij de jaarlingen met de le, 7e en 15e prijs. Met de 20e en 35e prijs nam Willy De Wree het groot ste deel van de prijzentafel mee. Kopduiven voor Baziel De Cauwer, Maurits Meule man, Jozef Van Raemdonck, Albert Pijl, Hubert De Smet, Luc Cordeel, Petrus Colman, Bernard Cleenwerck, Benny Van Bogaert. Te Denderbelle de hoofdvogel bij de oude duiven voor Ar thur Hofman die het haalde op Hendrik Pots (2e en 8e), Cle ment Van Ighem, Freddy De Wit, J. Scholliers, Louis Man- naert, Phil Huau, J De Baer- demaecker (9e en 11e), Jozef Boelens. Bij de jaarlingen won Philemond Heuvinck voor Jo zef De Coninck, Paul Al- brecht, Wilfried Van Dossole, Albert Van Nuffel, Pierre Veyt, Louis Mannaert, Petrus Pieters (8e en lie), Jul Van den Bouwheede en Karei Hen- drickx. In Lebbeke Dorp ging alle aan dacht naar Paul Van Nieuwen- hove met de le, 5e en 7e prijs en de eerste bons en series. Goede resultaten voor Petrus Tilley, Jean Marie Van Pete- ghem (3e en lie), Frans Ver- heyen, Pierre Vermeir. Frans Cooreman, George Bergh- mans, Jozef Van den Vondel. Frans Cooreman won aan de 27e prijs de tweede bon. Bij de jaarlingen stond Leopold Blommaert met zijn zege het meeste in de kijker. Kopdui ven voor Gust Van der Vre- ken, Frans Cooreman, Frans Heuvinck, Alfons Bosman, Emiel Bosteels, Frans Vermei ren, O. Van Geerteruye, Paul Vermeiren. Met de 9e en 11e prijs was Willy Saeys goed voor de eerste bon. Met de 3e en 18e prijs won Fr. Cooreman niet alleen de tweede bon maar ook de waarborg en de series. In De Verenigde Vrienden te Moerzeke stond er geen maat op de stervliegers van Van Riet-De Ridder met de le, 3e, 5e als vroegste aangiften. Met de 2e en 16e prijs zat Norbert Thierens goed voor de eerste bonserie. Kopduiven voor Henri Delcart, Petrus Bergh- mans, Louis Van Vossel, And- re Van Haute, Alois Van Gey- te, Omer Van Riet. Bij de jaarlingen de le en 13e prijs voor Willy Vercauteren. An dre Van Haute was de uitblin ker met de 2e en 5e prijs en de eerste series. Vroege duiven voor Norbert Thierens, Cyriel Smet, Louis Van Vossel, Do- mien Huylebroeck, Jean Pier re Lemmens, Jozef Willaert, Theofiel Heirwegh. In het Verbond St.-Gillis-Baas rode won Hendrik Quisquater de vlcuht bij de oude duiven voor Jozef Debbaut, Emiel Ja cobs, Michel Van Damme, Frans Jacobs, De Man-Au- broeck, Van Keer-Erpels, Al- bert Van der Vorst, Leopold De Ridder, Frans Spiessens. Aan de 19e prijs was Dirk Huyck goed voor de eerste bonserie. Bij de jaarlingen kwam de snleste duif naar het hok van Verheyen en zn. voor Hendrik Quisquatern De Man- Aubroeck, Van Keer-Erpels (5e en 9e), Leopold De Rid der, Blommaert-Curinckx, Ce- sar Peelman, Maurice Al- brecht, Henri De Brandt. Hendrik Quisquater was de uitblinker met drie duiven de 2e, 12e en 17e prijs. Te Zele Eerlijk duurt Langst won Emiel Haentjens de hoofdprijs voor Marcel Wau ters (2e, 6e, 15e), Georges Bosteels, Emiel Van Caute- ren, Petrus Steeman, Jules Boone, Marcel De Schoemae- cker, Hubert Vercauteren. De eerste serie was voor Bob De Brabander. De jaarlingen- vlucht ging naar Maurits D'Hondt voor Emiel Van Cau- teren, Firmin Rombaut, Leo pold Van Lembergen, Gilbert De Witten Philemond Staes (6e en lie), Albert Haentjens, Leon Seymortier, Paul Sey- mortier, Eddy Van de Velde. Bij de duivinnen stond er geen maat op de «meiskens» van Alfons Rombaut met de le en 2e prijs voor Marcel Van Driessche en Firmin Rombaut. Beno LOMMEL KAMILLEKES AALST DAMESVOETBAL Damesvoetbal Tweede Nationale Jaarlijks worden de Sint-Nikla- se gymnasten door Kracht en Geduld, voor een turntest uit genodigd. Bij deze gelegen heid wordt aan de jongeren de kans gegeven om voor een des kundige jury en een belang stellend publiek hun vorde ringen te demonstreren. Turn test welke door Kracht en Ge duld op het einde der zeventi ger jaren over de doopvont werd gehouden, wordt nu reeds voor de achtste maal ge programmeerd. Ook nu was er weer een degelijke belangstel ling in de stedelijke sporthal in Sint-Niklaas en zoals gewoon lijk, werd het een vlotte orga nisatie. Behoorden er vroeger ook gymnasten van Ritmica Belsele, Jeroen Sint-Niklaas en Rust-Roest Sint-Niklaas tot de deelnemers, dan werd het thans een onderonsje tussen een 60-tal klubieden van Kracht en Geduld met indivi dueel meerdere uitstekende prestaties.. Technische resultaten: Turners minder dan 12 jaar (10 deelnemers): 1. Franky Janssens 28.60 2. Koen Van Oppens David Janssens 25.80 4. Iori De Windt 24.00 5. Steve Beniers 15.40 6. Johan Buysse 14.50 7. Kristof Schutyser 14.00 8. Gino Mares 13.40 9. Johan Schutyser 12.40 10. TimVerduyn 12.20 Turners minder dan 15 jaar (3 deelnemers): 1. Danny Van den Bergh 38.60 2. Bart Van der Vieren 38.10 3. Hans Gyselinck 37.15 Turners minder dan 18 jaar (4 deelnemers): 1. Luk Van Haelst 48.80 2. Carl Van Walle 36.75 3. Carlo Van Lomberghen 32.80 4. Luk Daelman 31.10 Turners méér dan 18 jaar (3 deelnemers): 1. YvanDhondt 45.95 2. Jan Hebb 32.70 TURNEN 3. Peter Hebb 27.10 Turnsters Groep 1 1. Nathalie Van Garsse 18.20 2. Nathalie De Backer 18.00 3. Els De Clercq 17.00 4. Nathalie Temmerman 16.70 5. Julie Vijdt 16.45 6. Ann Van den Berghe 15.80 Groep 2 1. ElsRaes 16.95 2. Kristien Janssens 16.50 3. Sally Weyers 16.30 4. Katrien Janssens Lindsy Weyers 15.95 Groep 3 1. Ursula De Ruyte 18.75 2. Carla De Colvenaer 18.AS 3. Veronique Behiels 17.05 4. Lieve Van den Eynde 13.15 5. Sofie Vijdt 11.50 6. Annick Fierens 11.00 7. Wendy Bosman 10.50 Groep 4 1. Kristel Van Hoyweghen 21.80 2. Carolien De Maeyer 18.05 3. Annelies Van Peteghem 18.00 4. Tania Milliau 17.07 5. Lien De Clercq 16.75 6. Saskia Van Haver 15.50 Groep 5 1. Sarah Boeckx 23.20 2. Eva Boeckx 20.60 3. Wendy Milliau 20.45 4. Karolien Van Hoywe ghen 18.45 5. Kathleen De Ryck 17.25 6. Kathleen Van Ruyskensvel- de 15.50 7. Tina Verstraeten 13.90 Groep 6 1. Gwendolyne Van Lom berghen 22.70 2. Kristel Van Puyenbroeck 18.30 3. Gocdele Dullaert 17.10 4. Genevieve Reymenants 16.80 5. Kathleen D'Hauwe 14.25 6. Isabelle Rigaux 10.90 Roger Van Laere Turnen. De "Turntest" van Kracht en Geduld voor jonge turners lokte heelwat deelnemers naar sporthal De Witte Molen in Sint-Niklaas (dw) Op het terrein van leider Lommel gingen de speelsters van trainer Jo Loeman de thuisploeg haar eerste homeneder laag toedienen. Een grootse wedstrijd werd het niet, want de Limburgse meisjes akteerden zonder veel inspiratie. Was het de warmte of het ontbreken van twee geel geschorste titularissen die Lommel ertoe aanspoorde geen risiko's te nemen? Misschien was het wel een kombinatie van diverse faktoren en het feit dat Aalsl er steeds voetballend trachtte uit te komen, t.t.z. gewoontegetrouw vanuit de verdediging al begon te kombineren. Kamillekes beste aanvalsters van tweede? Veel viel er dus eigenlijk over deze topwedstrijd eigenlijk niet te melden. Het duurde precies zeven mi nuten vooraleer een eerste schot naar doel werd afge vuurd, de gebruikelijke studie- ronde duurde erg lang, tot het enige doelpunt van de partij werd aangetekend. Dat gebeurde aan de 27' mi nuut, toen een voorzet van Lutgart Viaenc bij Ann Eeck- houdt kwam die handig twee slidings kon ontwijken en de bal naar dc kleinste hoek van Dame„oetbaL Sandm Va„ het doel trapte, waar de Lom- melse doelvroow de bal af- <fr Linden een der Munp,. weerde tot bij Mieke Den laren van "e Aalster se Ka millekes (arch.) Blauwen. In de schermutseling die volgde slaagde blonde Mie ke erin de bal toch weer tot bij Ann Eeckhoudt te zetten en ditmaal was het raak (0-1). De Kamillekes bleven de wed strijd domineren, doch de ster ke Lommelse verdediging (9 doelpunten tegen in 25 wed strijden!) gaf geen krimp meer. Tot scoren kwamen zij echter al evenmin, al moest Brenda Van den Eeckhout tweemaal op al haar keepersta lenten beroep doen om haar doel te vrijwaren. Een eerste keer moest ze uitlopend de doorgebroken Caekaert een halt toeroepen en later in de wedstrijd tipte zij de bal uit de winkelhaak. Meer had Lom mel niet te bieden en zo was dat ene doelpunt voldoende om de Kamilleles verdiend de volle inzet op te leveren. Zaterdag a.s. spelen de oranje- blauwen de laatste thuiswed- strijd tegen rode lantaarndra- Damesvoetbal. Ann Eeck- gers uit Qerpinnes, dat reeds houdt maakte het belangrij- meer dan honderd goals inkas- ke doelpunt met medewer- seerde. Voor de Kamillekes king van Mieke Den Blau- wordt dit een unieke gelegen- wen (arch.) heid om zich tot de beste doel- Damesvoetbal. Mieke Den Blauwen zal ook volgend jaar, als de Kamillekes op nieuw in eerste spelen, haar waarde kunnen bewijzen (arch.) puntenmaaksters van de reeks te kronen. Tot nog toe hebben zij zeventig doelpunten aange tekend, eentje meer dan Lommel. Voor de schare trouwe aan hangers van de Aalsterse klub zou het een hartverwarmende bekroning zijn van een al met al suksesvol seizoen. De Kamillekes speelden met volgende ploeg op Lommel: Brenda Van den Eeckhout; Nicole Verhofstadt, Paula Bis- back, Nancy De Cremer en Damesvoetbal. Paula Bis- F back, vaste waarde in het l Kamillekesteam (arch.) Renilde Clompen, Lutgart n Viaene, Sandra Van der Lin- d den en Hilde Van Caelen- bergh, Mieke Den Blauwen, Annick Van Laethem en Ann Eeckhoudt. g Na de rust viel Sigrid De Cau- j1 semaeker in voor de gekwetste Lutgart Viaene en vijf minuten 1 voor het einde ruimde Annick Van Laethem de plaats voor Sandra Daghuyt. Cyriel Temmerman j lan, in dt

De Voorpost | 1987 | | pagina 28