VIJF JAAR H.K. WAASMUNSTER OF HOE EEN KLEUTER GROOT WORDT NOPRILEBBEKE WINT TEGEN SASJA EN VERLIEST VAN IN. HASSELT LANDELIJKE EINDRONDEN IN BUGGENHOUT g'te' 'Jn-ïc De Voorpost - 1.5.1987 - 29 HANDBAL PLAY-OFFS DAMES H.K. Waasmunster vierde zopas zyn vijfjarig bestaan en het was duidelijk te merken dat kreeg zijn eerste uitrusting. De de klub op die vyf jaar een enorme weg heeft afgelegd. Maar het werd de talryke eerste P'oeg speelde goéde aanwezigen vlug duidelijk dat H.K.W. ook in de komende vyf jaar grootse plannen heeft. Voorzitter Hugo Verdurmen verwelkomde de aanwezigen, waaronder Burgemeester Strobbe die zelfs zyn laatste vrygezellenavond voor H.K.W. over had, en met zyn korte maar duidelijke toespraak bleek dat H.K.W. nog grootse plannen heeft, niet ten onrechte zouden wij zeggen. De H.K.W.-voorzitter deed er geen doekjes om: «Wy zyn vast besloten van H.K. Waasmunster een topklub te maken en over afzienbare tyd willen wij Sportweekend halen», besloot H. Verdurmen. Meteen legde H.K.W. zyn kaarten op tafel en het beschikt over heel wat troeven als men de sterke jeugdwerking van deze klub kent. Daarna nam Rie Maes het woord en ook de hardwerkende H.K.W.-sekretaris liet duidelyk uitschijnen dat deze eerste vyf jaar slechts een aanloop betekenen voor de snel groeiende klub. S!;u lMjlKIl'. i duiven miel Ja- )amme, Ian-Au- els, Al- -eopold lessens, is Dirk eerste irlingen laar het :n. voor >e Man- -Erpels )e Rid- kx, Ce- re Al- Brandt, vas de iven de Langst ns de 1 Wau- Jeorges Caute- Jules oemae- en. De lob De lingen- Maurits in Cau- t. Leo- Gilbert Staes ntjens, il Sey- /elde. :r geen s» van le en 1 Van mbaut. Beno Handbal. Eddy De Vlieger tussen zijn jeugdspelers (eva) ken. Alleen als de «vliegende beantwoord tijdens het eerste nummer 6», de schrik van me- jeudtornooi van HKW, dat sa- nig rechterhoekverdediger, op men met de GLS-schoolspor- TV in Sportweekend was ver- de traad tot stand kwam. Het werd de start van de jeugd wedstrijden, toch bleven de overwinningen schaars. De mi- niemenploegen betaalden het nodige leergeld. De pupillen- ploeg, die als tweede minie- menploeg in competitie speel de, wist zich reeds in het eerste jaar kampioen van Oost- Vlaanderen te kronen. Dit ge beurde na een mooie wedstrijd in Lokeren tegen Don Bosco Zwijnaarde. Het was de eerste titel van een H.K.W.-ploeg. Op zaterdag 9 juni werden zij hierom op het gemeentehuis ontvangen. Het vierde seizoen bracht andermaal verande ringen. Eerst werd Mark Gys- sels trainer. Hij werd echter vlug opgevolgd door Dirk Van Puyenbroeck, Theo Van der Stappen en Jean-Pierre Ver- heyen versterkten toen de ploeg. Men kon weer aan een team bouwen. Méér en méér wordt het duidelijker dat het wachten wordt op de jeugd die 16 zal worden. Dit kan men ook afleiden uit de politiek die de club het vierde en nog meer het vijfde jaar voerde. Er was uiteindelijk geen vaste trainer voor- de eerste ploeg. Theo Van der Stappen coachte de ploeg. De resultaten van de jeugdploegen in het tweede jaar mogen, uitstekend ge noemd worden. De miniemen worden kam pioen van Oost-Vlaanderen en spelen een uitstekende ein dronde. De pupillen kronen zich zelfs tot Belgisch kampioen na een spannende wedstrijd tegen Hasselt, gewonnen met één 'doelpunt na verlengingen. In september 85 begon het vijfde seizoen. Luc Van Beglen en Karei Pic- queur verlieten in de loop van het jaar het bestuur. De 16-jarigen werden druppel- Handbal. Nopri Lebbeke (gb) ploegen op zaterdag 4 juni gemjs tot de eerste ploegToe- 1983. Die zonnige junidag kondigde gelaten. De jeugdploegen verliezen echter op dramatische wijze beslissende ontmoetingen. De kadetten halen net niet het kampioenschap van Oost- Historiek van H.K. Waasmunster Wanneer we de eerste vijf ja ren van Handbalklub Waas munster overschouwen, mo- schenen, hoorde men gen we stellen dat de club maandagse vragen: gebouwd is op twee stevige Wat heb je gedaan met je fundamenten. Fundamenten ploeg? die na twee jaar dichter bij Hoe hoog staat Avanti nu reeds veel goeds aan. Het ei- elkaar kwamen te liggen en in de rangschikking? gen tornooi werd immers ge- met het jaar harder werden. Bij het seizoeneinde speelde wonnen tegen ervaren jeugd- De eerste pijler is de moeder- Avanti een testwedstrijd om ploegen zoals Ajax en Avanti. ploeg. de Belgische titel, maar ver- De moederploeg of het begin loornipt... van handbalclub Waasmunster Eén van de grote ontgooche- sitiieert zich in het midden van lingen uit Eddy's spelers-car- 1981. rière! Het tweede schooljaar Mark Tyssels, Martin De Ke- maakten vele leerlingen kennis gelaer en Jan Windels waren met de handbalsport, niet door de initiatiefnemers. Zij kregen het steeds te spelen, maar door onmiddellijk steun van Rik zelf te kijken naar «grote» Tyssels en mevrouw Gyssels - wedstrijden. Iedereen op de Pieters. gemeentelijke lagere school- Moeder Gyssels werd geraad- centrum deed toen extra flink pleegd voor honderd en één zijn best om mee te mogen kleine zaken. Zij waste de naar de volgende thuiswed- truitjes, gaf raadgevingen, strijd van de ploeg van «hun»'' steunde de jongens in moeilij- turnmeester, door een leerling ke tijden. ook eens meester de turnvlieg De vereniging sloot bij de genoemd. Vlaamse Handbalvereniging De interesse van catechesele- aan en kreeg het stamnummer raar, Henri Maes, ging ook B57. meer en meer richting In september 1981 werden de handbal, eerste wedstrijden gespeeld. De twee bijzondere leermee- Paul Dauwe was de eerste trai- sters zorgden voor vervoer en ner. De Raiffeisenkas schonk Avanti was tien supporters rij- het eerste stel truitjes: oranje ker per wedstrijd. met lange mouwen. Na deze «promotie-campagne» Onder impuls van de schepen Vlaanderen. De miniemen- Handbal. De pupillen van HK Waasmunster na het behalen van een der talrijke titels (eva) I Men trainde in de kleine sport- en kennismaking met de hand- van sport, dhr. G, Philips I hal en men speelde «thuis» in balsport, wilden de leerlingen kwam de homologatiecommis- I de sporthal in Grembergen. zelf ook de handbalsport beoe- I Veel werd er niet gewonnen, fenen. Een eerste maal ge- I Toch vonden we een overwin- beurde dit op zaterdag 20 juni I ning tegen Grembergen met 1981. De GLS-schoolploeg lovende kritieken H.K.W. werd tweede in het tornooi van heeft verrassend vlug het ritme Avanti Femina Lebbeke. te pakken. Een erg aktieve Het schooljaar 1981-1982 van de Vlaamse Handbal vereniging het magazijn van Cole keuren. Het kreeg een voldoende. Half juli werden we echter met de keiharde rea liteit van het leven geconfron teerd. Speler Tom Gyssels ploeg wordt kampioen van Oost-Vlaanderen, maar ver liest met het kleinste verschil de Vlaamse titel. De pupillenploeg wordt kam pioen van Vlaanderen maar moet de duimen leggen in de Belgische finale. Toch worden deze prestaties i Bis- in het Lutgart Ier Lin- Caelen- lauwen, en Ann )e Cau- kwetste ninuten Annick ts voor kern staat er borg voor een bracht een vaste schoolploeg kwam om het leven. De club is gehonoreerd door de'algeme- toekomstgericht beleid. handbal, die meerdere tor- diep ontroerd. Veel betuigin- ne vergadering van de sport- Het tweede jaar verhuisde de nooien en wedstrijden speelde, gen van medeleven konden het raad, die Handbalclub Waas club naar Hamme. Het jaar daarop kroonde de zware leed van de familie niet munster kiest tot sportploeg In de maand mei 83 werden de GLS-schoolploeg zich tot verzachten. In augustus kon- van het jaar, tot spijt van wie eerste contacten gelegd met de ROOS-kampioen in de inter- den we het terrein schilderen het benijdt. Ook jeugdtrainer schoolsportraad van de ge- scholencompetitie handbal, op de plaveien van de jaar- De Vlieger kreeg toen de twee meentclijke lagere school. En Op één van de gedenkwaardi- beurshalle. In augustus ver- te verdienen sportprijzen dan zijn we meteen aan de ge woensdagen in mei '83 huist H.K.W. voor de tweede tweede pijler in de jonge kroonden twee schoolploegen keer. De moederploeg kreeg H.K.W.-geschiedenis. zich tot kampioen op twee ver- twee kleine broertjes bij en Per 1 september 1979 werd schillende fronten tegelijker- wat meer was: eindelijk speel- Eddy De Vlieger immers aan- tijd: handbal in Lebbeke en de men thuis. gesteld als bijzondere leer- zaalvoetbal in Gent. Willy Verlé trainde de eerste meester lichamelijke opvoe- Het was meteen duidelijk: er is ploeg en Eddy De Vlieger de kleedkamers vernieuwd. De ding in gemeentelijke lagere méér dan ooit voldoende kwa- twee minicmenploegen. Dolf muren werden geschilderd, scholen te Waasmunster. Dat liteit in de Waasmunsterse Gyssels wordt voorzitter. Een deze beslissing grote sportieve huizen. massa nieuwe gezichten ver gevolgen kon hebben voor de Maar wat was er gebeurd met scheen in bestuur en de drie gemeente Waasmunster heeft oud-leerlingen die leren hand- ploegen. De clubkleuren wer- niemand toen durven ver- ballen hadden bij meester De den lichtblauw - donkerblauw, moeden. Vlieger? De eerste ploeg kreeg een gra- Het eerste schooljaar werd er Willen zij nog handballen? De- tis stel witte truitjes van een weinig over handbal gespro- ze vraag werd heel positief Het vijfde jaar bracht ook ver anderingen in de jaarbeurshal- Ie. De gemeente liet een indus triële betonvloer gieten. De ruimte werd gehalveerd. En kele maanden later werden de miniemen overtuigden op de zelfde manier. Vorige zaterdag werden ook de pupillen kam pioen van Oost-Vlaanderen. Enkel een gehavende scholie- renploeg moest andermaal in Ajax Lebbeke zijn meerdere kennen. Het werd in de pro vincie dus vier titels op één rij. Terloops vermeld: de drie jeugdkampioenen spelen in het weekend van 2 en 3 mei de VHV-eindronden Na dit succesjaar mogen we stellen dat HKW definitief uit de anonimiteit is getreden. Ge lukkig kan de club rekenen op vele bereidwillige handen. Fi nancieel stelt de vereniging het gezond en dit danken we aan een hardwerkend bestuuT. Op sportief vlak organiseert de club ieder jaar enkele jeugd tornooien en het seniorstor- nooi in de maand augustus. Aan een zomerslaap, tussen twee seizoenen in, zijn we ech ter nog niet toe. Na de Vlaam se eindronden op 2-3 mei, ne men de jeugdploegen deel aan de tomooien in Zwijnaarde en Merksem en hopelijk aan het Belgisch kampioenschap in Herstal op 23 mei. Eind juni ontvangen we HV Achilles uit Gorinchem (Ne- Na de eerste «ronde» in de na- Hasselt, zonder de gekwetste derland) en begin juli trekken kompetitie blaast men bij No- L. Vreysen, bleef voortdurend wij naar Teramo (Italië) om Pn Lebbeke warm en koud. op achtervolgen aangewezen deel te nemen aan één van de Inderdaad, de zege tegen Sasja en het was jammer dat sommi- grootste handbaltomooien ter komt bijzonder goed uit om ge Lebbeekse speelsters in wereld. Ondertussen bereidt Tongeren op afstand te hou- aanval hun verantwoordelijk- het bestuur ook het komende den en volgend seizoen «Euro- heid om af te werken niet ten seizoen voor. We vertellen pees» te spelen maar de neder- volle opnamen. De Limburgse misschien geen nieuws: maar laag tegen Hasselt heeft tot defensie bleek weliswaar sterk Eddy De Vlieger en Paul Dau- gevolg dat de Belgische titel zo in het afblokken van de Nopri we blijven onze twee trainers goed als onmogelijk is gewor- doelworpen maar toch ont- ook komend seizoen. Of er den. Niet dat een zege tegen stonden er gaten waarvan Leb spelers bijkomen is nog geen Hasselt ingecalculeerd zat in beke te weinig gebruik maak- uitgemaakte zaak. Tot slot van de Lebbeekse plannen maar te. Net voor de rust zou Van dit overzicht wil ik toch even het te sterk geachte Limburgse Damme dan toch beginnen de bestuursleden vermelden, team liep in Lebbeke op de scoren en na de eerste helft die steeds opnieuw blijk geven rand van de afgrond. leidde een voortreffelijke van veel inzet en enthousiasme Door sommigen werd coach thuisploeg met 6-4. om het spelers, trainers en sup- Van Den Borre na de zater- Tien minuten na de rust leek porters zo aangenaam moge- dag-wedstrijd dan sterk onder Hasselt een vogel voor de kat. lijk te maken. «vuur» genomen en verant- Lissens en Hermans dreven de Het zijn ere-voorzitter Her- woordelijk gesteld voor het Lebbeekse voorsprong tot 8-4 man De Grave, voorzitter Hu- verlies. Wij laten de Lebbeek- op en dit ondanks er verschil- go Verdurmen, ondervoorzit- se coach zelf aan het woord: lende wisselspeelsters op het ter André Ternest, secretaris- «Naar mijn gevoel heb ik geen terrein stonden. Als kort daar- penningmeester Rie Maes, de J9ute" ëemaakt door tegen na Biesemans en Lissens ge- bestuursleden: Leo Van Dam- Hasse" sommige van mijn lijktijdig op de bank zaten kon speelsters te sparen voor de Lebbeke echter niet meer seo- wedstnjd tegen Sasja. Het is ren en Hasselt slaagde erin het een feit dat Hasselt zaterdag plots ontredderde Nopri bij te met dat overdonderend mees- benen. Het werd 8-8 na 50' en terschap aan de dag legde dat als coach Van den Borre even wij een gans seizoen van hen iater toch terug naar haar gewoon zijn geweest maar het basisopstelling greep was Has- zou met de eerste keer zijn dat seit niet meer te stoppen. Het wij op het nippertje de duimen werd 8-11 en H. Bleyaert kon moesten leggen. Onze ploeg enkel nog milderen vanaf de 7- raakte op voorsprong, on- m jjjn in de allerlaatste mi- danks de inbreng van verschil- „uut. Lebbeke, dat nochtans lende wisselspeelsters, toén een bijzonder knappe eerste kwam Hasselt terug en wan- 40' speelde, had geen veldgoal neer ik dan naar het wedstrijd- meer gelukt tijdens de reste- einde toe opnieuw mijn basis- rende 20'! Nopri Lebbeke: Van speelsters inbracht, bleef Has- Langenhove, H. Bleyaert 2, selt ook nog meester. Nu wa- Gallens, Van Damme 2, Brix- ren die basisspeelsters niet ver- he 1, Hermans 3, Lissens 1. De moeid tegen Sasja en het resul- Rijcke. Biesemans. Segers, taat was er. Stel U voor dat wij Van Renterghem. in beide wedstrijden net naast de zege hadden gegrepen...-». Zondag 26.4.1987 Tot daar de Nopri-coach die Nopri Lebbeke - Sasja 14-12 niet zo best begreep waarom Dat NoPn Lebbeke toch niet zij na «Hasselt» uit verschillen- 'e er8 aangeslagan was door me Marcel Verdurmen Theo de hoeken zo fel werd bekriti- "et n»ssen van «en enige kans Van der Stappen, Hilatr'e Pop- seerd- ai leSde de pe Yves Hevlen Rik Gvssels °P dat «Europees» spelen het werd ,Y'U8 duidelijk. Sasja en'Frik Van Meiè hoofddoel was dit saizoen. werd hjdens een schitterende eerste 20 van het kastje naar Zaterdag 25.4.1987 de muur gespeeld. Biesemans Nopri Lebbeke - In. Hasselt - uitstekende wedstrijd - be- 9-11 lastte zich voortreffelijk met Dat Lebbeke enigszins twijfel-de bewaking van de gevaarlij- de aan de eigen kansen kon ke Horemans en het was op- hfriln maar nni h gemakkelijk opgemaakt wor- nieuw L. Hermans die voor de Cï?' den "it het feit dat A. Maes eerste Lebbeekse treffers zorg- gespaard werd voor de wed- de (3-1). vimoir vu»rri mr»t'ner strÖd te6en Sasïa de da8 na" °ndanks Lebbeke in die perio- Zil, PuC'!|e de» maar dat nam niet weg de twee 7-m worpen miste I j. j e. dat de speelsters bijzonder ge- werd Sasja op een 8-3 achter- hpha^iri» wa h h KiCnS motiveerd op het terrein ston- stand geplaatst. Toen ging het kJïït vÏ h? h ?He den' In verdediging verzette echter plots minder vlo? bij i u Lebbeke bergen werk en een Lebbeke. Ondanks goalie Van en Erik Van Mele. Huldiging In het programma van de vie ring was ook een groot deel voorbehouden aan de huldi- Hermes - bijzonder knap sei- naderde Sasja tot 8-6 vooraleer zoen - zorgde ervoor dat Leb- Bleyaert nog eens kon scoren beke na 5' leidde met 2-1. voor de thuisploeg. Als de werd een nieuwe verlichting aangelegd en zelfs verwar ming. Veel goede wil dus ook van de gemeentelijke over heid, Het HKW-bestuur be sluit toch de'viering van de eerste vijf jaar uit te stellen, sponsor. Ook de jeugd Iedereen beseft dat de funda menten van de ploeg voldoen de verhard zijn om de bouw van het gelijkvloers aan te vatten. Eddy De Vlieger wordt vol waardig lid van HKW en neemt in augustus de taak van speler-trainer op zich. Paul Dauwe keert terug nu als trai ner van de jeugd. Flor Dhanis en Hans Borgers komen het spelerspotentieel aanvullen en het wordt meteen duidelijk: na vijf jaar is HKW de kinder schoenen ontgroeid en wil op basis van het reeds geleverde jeugdwerk zo snel mogelijk hoger op met de eerste ploeg. Binnen de twee jaar wordt door het bestuur promotie voorop gesteld. Dat deze am bitie niet overdreven was, bleek reeds op de gedenkwaar dige zaterdag 21 maart 1987. Voorwaar een hoogdag in de nno °Pnieuw voortreffelijke L. Langehove uitstekend keepte, .8 ht WeUlcht in Hermes - hiizonHer Wnan sei- naderde Sasia tol R-6 vnnraleer de overtuiging dat het behalen van drie provinciale titels dit seizoen nog niet het eindpunt betekent. Voorzitter H. Verdurmen bracht om -te besluiten een toast uit op H.K. Waasmuns ter en gaf daarmee het sein tot het starten met een bijzonder goed verzorgde receptie waar op de massa aanwezigen kon nakaarten over de voorbije successen maar waarop min stens evenveel gesproken werd over de toekomst van het bloeiende H.K. Waasmunster en hoe een kleuter zo snel kon «groot» worden. EVA JEUGDHANDBAL geschiedenis van HKW. Handbal. Het seniorenteam van HK Waasmunster zal het volgend seizoen ook waarmaken ^e. e®rste P'°®8 werd zonder Dat Avanti Buggenhout het ernstig meent en opnieuw aan een intensieve jeugdpolitiek wil gaan doen blijkt ook uil het feit dat de club het komende weekeinde de landelijke eind ronde organiseert voor de pu pillen en de scholieren. Op zaterdag 2 mei zijn de pupillen aan de beurt met als Oost- Vlaamse vertegenwoordigers H.K. Waasmunster bij de jon gens en Avanti Lebbeke bij de meisjes. Het programma ziet er uit als volgt: 15.10 u.: H.K. Waasmunster - Turnhout 15.55 u.: Hasselt - Turnhout 16.40 u.: Avanti - Hasselt (meisjes) 17.25 u.: Hasselt - H.K. Waas munster Op zondag 3 mei zijn de scho lieren aan de beurt met vol gend programma: 15.15 u.: Ajax Lebbeke - Ui lenspiegel 16.15 u.: Hasselt - Uilenspiegel 17.15 u.: Hasselt - Ajax Lebbeke De landelijke eindronde voor scheidsrechters dan ook nog een volladig reglementair ge scoord doelpunt van Segers niet valideerden, werd het uit de daaropvolgende Sasja aan val 9-8 i.p.v. 10-7. Meteen was de rust bereikt en diende Leb beke eigenlijk van voorafaan te herbeginnen. Kort na de rust raakte Sasja dan even op voorsprong (9-10) en als een zwakke Brixhe dan nog maar eens faalde vanaf de 7 m lijn vreesden wij wel even voor de Lebbeekse kanserf. Gelukkig kon Nopri zich da$ herpakken en met collectief goed aanvalsspel en een zegr beweeglijke Biesemans aR speerpunt in verdediging raak te de thuisploeg opnieuw 14-11 voor 6' voor het einde. Een zeer verdienstelijke Lebbeke liet dan de zege niet meer ontglippen en telt meteen drie punten voorsprong op Tonge ren, de ploeg die beslist op afstand moet worden ge houden. Nopri Lebbeke: Van Langen hove, Brixhe 4, Segers, Van Damme 1, Hermans 3, Lissens 2, Bleyaert 1, Callens, Maes 1, De Rijcke 1, Biesemans 1 Play-offs - 2' speeldag Nopri Av. Lebbeke naar Tongeren en Sasja Na de eerste speeldag van de play-offs ziet de rangschikking eruit als volgt: 1. In. Hasselt 8 2. Sasja 5 3. N.A. Lebbeke 4 4. Tongeren 1 De tweede ronde wordt dit weekende gespeeld en zoals uit de rangschikking blijkt kan Lebbeke naar de 2* plaats op rukken. In Tongeren moet in elk geval worden gewonnen en afgaand op de prestatie van het voorbije weekeinde wordt het in Hoboken tegen Sasja ook geen onoverkomelijke op dracht. Aangezien - Hasselt - Sasja eveneens op het pro gramma staat wordt die 2? speeldag dus enorm belang1* rijk. Het programma Zat 2 mei te 18.30 u. In. Hasselt - Sasja Zat. 2 mei te 20 uur Tongeren Nopri Lebbeke Zond. 3 mei te 14.30 Sasja - Nopri Lebbeke Zond. 3 mei te 16.3U u. In. Hasselt - Tongeren. Kallo-Grembergen 4-3. Paniek voor het Grembergse doel (Iv) de miniemen en kadetten wor den eveneens dit weekeinde gespeeld en H.K. Waasmuns ter, dat in beide jeugdreeksen de provinciale titel ve"roverde, start beslist niet kansloos in Hoboken. Bij de miniemen- meisjes neemt Squadra Fem. Lebbeke deel als Oost-Vlaam se vertegenwoordiger. De respectievelijke winnaars van deze landelijke eindron den spelen later de nationale finale tegen de L.H.F.-Kam- pioenen met de Belgische titel als inzet.

De Voorpost | 1987 | | pagina 29