Dirk Mattras Stadhuispersonalia Ordre des Chevaliers de Salnt-Bacchus in Aalst aan de eer Kofftt Aalst heeft nu Dirk Martensjenever Sirk Martras ilrararr 1 "Open je ogen voor AIDS ze sluit" Manta blijft zich weren Koekenverkoop in KAJ-verbond Aalst Jongeren en echtscheiding Karnavalkriebels Sirk iïtartnis ülramr Dirk Martens Koffie mix-tips 2 - 1.5.1987 - De Voorpost Onder dit motto voert de Belgische overheid een AIDS- preventiekampagne. Dit initiatief komt zeker niet te vroeg gezien de epidemische vormen die deze dodelijke ziekte ook in België dreigt aan te nemen en de grote nood aan duidelijke informatie die by de bevolking leeft. Een "vernieuwd moreel be wustzijn dat getuigt van een diepe eerbied voor de mense lijke seksualiteit en de trouw in het huwelijk", zoals de Belgi sche bisschoppen voorhouden, spreekt slechts een deel van de bevolking aan. Er is een nood aan duidelijke en expliciete in formatie over Aids, over veilig vrijen. Dat zal de belangrijke risikogroep van mensen met wisselende seksuele kontakten zeker aanspreken. Het kondoom neemt binnen dit veilig vrijen een belangrijke De firma Manta doet al het mogelijke om zich staande te houden. Men wil vooral aan de nodige kredieten geraken. En uiteraard een dreigend failliet voorkomen. Manta stelt zowat 600 personeelsleden te werk en dat heeft uiteraard implikaties. Moeilijkheden heeft Manta vooral met de Generale Bank die als huisbankier geen kredieten meer toestaat. Verle den dinsdag werd andermaal met de bank onderhandeld en, om hun aktie meer slagkracht te geven, werd voor de zetel van de G-bank te Nieuwerkerken door personeelsle den betoogd met spandoeken die hun eisen vermeldden. Vandaag donderdag wordt de Manta-direktie uitgenodigd op het kabinet van het ministerie van ekonomische zaken. Komt er in extremis toch nog een oplossing? Dat ware bevrijdend voor velen! LH. plaats in. Naast de geboortere- gelende werking heeft het ook een preventieve werking tegenover Seksueel Over draagbare Aandoeningen en dus ook tegen Aids. Het kon doom verhindert in dit geval het bloed-sperma kontakt dat de overdracht van het virus van de ene op de andere per soon mogelijk maakt. De federatie CGSO voert in samenwerking met de plaatse lijke centra een promotiekam- pagne ten voordele van het kondoom, juist omwille van deze preventieve werking. De aktie begint eind april en loopt gedurende de eerste helft van mei. In die periode worden gratis kondooms en een bijhorend informatiepakket ter beschik king gesteld in diverse C.G.S.O.'s. Ook in C.G.S.O.- Aalst kan men terecht voor dit informatiepakket en voor eventueel een gesprek met een medewerk(st)er over Aids. De kondooms en het informatie pakket kunnen gratis afge haald worden op woensdagna middag van 14 tot 17 uur en op donderdagavond van 18 tot 20 uur. C.G.S.O.-Aalst, Cumont- straat 3, 9300 Aalst. Tel.: 053/ 21.75.13. Begin mei is voor mensen die de kajottersbeweging en de VKAJ kennen, een periode die gekenmerkt wordt door een drukke bezigheid op de beide verbondelijke sekreta- riaten. Dan wordt er gezeuld met massa's vierkante dozen. Dan worden er kilo's lekkere koekjes versleurd en ver voerd en wordt er oneindig druk over en weer getelefo neerd. Elk jaar is de maand mei de koekenmaand bij uitstek, althans voor de vele kajotters en kajotsters. Dit jaar dus ook en de aktie zal plaatshebben op 1 en 2 mei in een 10- tal afdelingen van Kajottersbeweging en VKAJ. Een dikke 2000 kg. zal er dit keer de deur uitgaan en voor de eerste keer zullen naast frangipane en konfituur ook zachte macaron of rochers verkocht worden. Alles per dozen van 1 kg. aan 170 fr. Voor moederdag, plechtige en eerste kommunie is dit de uitgelezen gelegenheid om versnaperingen aan te schaffen. Interessant is ook te weten dat je de koekjes kan diepvriezen, waardoor ze nog lange tijd hun versheid bewaren. Kontakteer voor bestelling de kajotters of kajotsters van uw gemeente en zij doen de rest. De opbrengst van deze aktie gaat integraal naar de uitbouw van de beweging, zowel op verbondelijk als plaatselijk vlak en komt ten goede van de vorming van de jongeren. In de besloten vergadering van de gemeenteraad van dinsdag 31 maart 1987 werden de volgende beslissingen genomen: In de stedelijke adviesraad voor Vreemdelingen werd ontslag verleend aan mevr. Annemie Tas. In vervanging van mevr. Tas werd mevr. Tine De Rouck benoemd. In de adviesraad stedelijk sportkomité werd benoemd tot vervangend lid: Willy De Neve ter vervanging van Bernard De Rop Francois De Smedt ter vervanging van Cyriel Caudron Wilfried Van Biesen ter vervanging van Chris Everaert Piet Persoons ter vervanging van Jozef Verhaevert Martine Coen ter vervanging van Johan Van Geert Herman Daghuyt ter vervanging van Albert Van der Meirsch. Een aantal effektieve leden werden hier eveneens be noemd: André Seghers, Herman Daghuyt, Luc Van der Veken en Francine De Veylder. Tot lid van de stedelijke jeugdraad werden benoemd: Hilde De Block, Veerle Fortuin, Willy Geldhof, Luc Van Damme, Bemadette Wittoeck, Herbert Anné en Koen De Smet. In de adviesraad voor de derde leeftijd zijn aangesteld: Julien Van den Bossche (Maurice Callebaut als plaatsver vanger) Jozef Verbestel (Raymond Boulonne als plaatsvervanger) Freddy Portier. Jozef Boelaert, koster-organist en klokluider van de Sint- Martinuskerk te Gijzegem nam ontslag met ingang van 1 januari 1987. In de stedelijke akademie voor schone kunsten te Aalst werden een aantal leerkrachten in vast verband benoemd: Chantal Comand en Johan Ghijsens, Guido Muylaert, Mare Poleyn en André Van Schuylenbergh. Ook in de stedelijke akademie voor muziek, ballet en toneel werden een aantal leerkrachten in vast verband benoemd: Chris Caudron, lerares ballet André Delcourte, leraar viool, kamermuziek en samen spel Maurits De Ridder, leraar notenleer Catharina Leynse, lerares pianobegeleiding en notenleer Paul Van den Heulen, leraar notenleer Johan Van Keirsbilck, leraar blokfluit Ann Verschoeve, lerares gitaar. Chantal Comand werd aangesteld als tijdelijke bijzondere lerares zedenleer vanaf 12 februari tot 30 juni 1987. Zij zal lesgeven in de lagere school aan de Dorpstraat te Erembo- degem en aan de Grote Baan te Herdersem. In het stedelijk lager onderwijs werden vijf onderwij zeressen) in vast verband benoemd: Marleen Van Laere, Marianne Vermeir, Bea Schollaert, Annie Van Vaeren- bergh, Koen Van Óverstraeten. Yvan Verhavert werd op proef benoemd tot bureauchef voor een periode van 1 jaar. Carine Van Daele werd benoemd tot onderbureauchef voor een proefperiode van 1 jaar. Piet Persoons werd benoemd tot rekenplichtige voor een proefperiode van 1 jaar. Aan de heren Prosper Van der Veken en Frans Van de Velde, brandweermannen bij de vrijwilligersafdeling van de stedelijke gemengde brandweerdienst, hoofdpost Aalst, werd eervol ontslag verleend met ingang van 1 mei 1987. Aan Prosper Van der Veken zal eveneens de eretitel van zijn graad worden verleend. In de stedelijke personeelsformatie werd één betrekking van stedebouwkundige vakant verklaard. Maria De Nul, maatschappelijk assistente in vast verband, gaat met ingang van 28 mei 1987 met pensioen. Ook Clementine Bonner gaat met pensioen. (L.H.) LIKEURSTOKERIJ DE MOOR 1,00 LHoveniersstraat 64 Aalst19% VOL Aalst. De Commanderie van de ordre des Chevaliers de Saint-Bacchus afdeling Aalst was goed vertegenwoordigd (a) opening werd een welkomst woord gesproken door me vrouw Nelis die het talrijk op gekomen publiek dankte voor de belangstelling. Onder de genodigden ook wijnbouwers uit Bordeaux, Elzas, Loire, Bourgogne, Sauteme en Rio- ja. Daarna gaf Bob De Winne een overzicht van de vinotheek waarin hij niet alleen refereer de naar de stichtingsdatum maar ook een kijkje in de toekomst nam. Van hem vernamen we on der meer dat de Bordeaux wijnen uit 1985 een uniek bou quet hebben. We mogen deze wijnen op de markt verwach ten in de maand september en nog later. Andere merkwaar dige uitspraak: de stijging van de prijzen van de klassewijnen neverstokerij van de families de Hemptinne en de ia Kethul- le, heeft men in Aalst geen jeneverstokerij meer. De familie De Moor werkt voor de bereiding van de Dirk Martensjenever met een aloud recept. De samenstelling ervan maakt de jenever heel apart. Uiteraard willen Gilbert De Moor en Patrick Van Schon- dervijl over die samenstelling liefst geen gegevens kwijt. Dat is immers het geheim van het produkt. In elk geval, de jene ver wordt vervaardigd uit na tuurzuivere grondstoffen, zo dat men ook een op en top gezonde drank krijgt. Mout wijn, jeneverbes en uitgelezen kruiden garanderen de ken merkende fijne smaak en het heel aparte aroma. Er toch even de aandacht op vestigen dat het huis De Moor een lange familiale traditie heeft in het verkopen van wij nen, likeuren en tabak. Met Patrick Van Schondervijl, die twee jaar geleden in het huwe lijk trad met Greet De Moor zit men al aan de derde genera tie toe en kan men bogen op een traditie van liefst 75 jaar. Gilbert De Moor is ervan overtuigd dat jenever ook best met veel sukses kan gebruikt worden in het bereiden van een aantal streekgerechten. Net zoals dat het geval is voor een aantal uitgelezen streek- bieren. Jenever is lang niet het borreltje voor opa of voor de postbode die het pensioen komt brengen, jenever is met zijn meer volkse naam "witte- ke" een drankje dat ook bij de jongeren fel in trek is. Trouwens, men heeft de keuze tussen oude en jonge Dirk Martensjenever. De jon ge wordt in groene literflessen op de markt gebracht. De ou de gaat in een stenen kruik. Er zijn kruikjes van 4, 10, 20, 35, 50 en 70 cl., 1, 2 en 5 liter. Biezonder fraai zijn de kruikjes met een beugel. Ter gelegenheid van de Aal- sterse Topdag zal men in de likeurstokerij De Moor de Dirk Martensjenever kunnen proeven. Ook zijn oudere broer, de Dirk Martenskoffie, zal er te proeven zijn. Voor de fijnproevers graag enkele re cepten. Aalst. De nieuwe ziekenwagen van het Rode Kruis afdeling Lede (a) Echtscheiding, uit elkaar gaan, afscheid nemen... Een andere plek, een vreemde woning, andere vrienden... Verdriet, wennen, emotioneel verwerken... Advokaten, rechters en admi nistratie... Eindeloos uitleggen aan velen... Je aanpassen, je machteloos voelen... En dan zijn er de kinderen. Ook voor de kinderen is dit een aangrijpende gebeurtenis, ook voor hen is het krisis? Ze hebben dan ook nood aan be grip en steun van de ouders, de vrienden, de omgeving... leef tijdsgenoten. Met het projekt «Jongeren en echtscheiding» wil het CGSO jongeren tussen 8 en 15 de kans geven te ervaren dat ze helemaal niet zo alleen zijn met hun problemen. Door het kontakt met leeftijdsgenoten leren ze hoe die denken en omgaan met (echt)scheiding, hoe ze dat beleven, aanvoelen, verwerken. Dit schept ruimte om zelf op een andere manier om te sprin gen met wat je overkomt. Het projekt loopt over 3 avon den (7, 14 en 21 mei) telkens van 19 tot 20 uur. De groep wordt begeleid door Karlijn Warquin (psychologe) en In- grid Vercauteren (maatschap pelijk assistente). De bijeenkomsten hebben plaats in het CGSO, Cumont- straat 3, 9300 Aalst. De prijs bedraagt 250 fr. per jongere. Op voorhand inschrijven is no dig. Wie meer informatie wenst kan kontakt opnemen met CGSO, 053/21.75.13. Een folder is verkrijgbaar op verzoek. LH 1/2 Dirk Martenskoffie 1/2 verse room Warm of koud; versier de room met geraspte choco lade. BLACK PEARL Schenk Dirk Martenskoffie over gemalen ijs in een cocktail-glas. Serveer met een rietje. 1/3 Dirk Martenskoffie 1/3 cognac 1/3 verse room Shaken en met ijs opdie nen in een cocktail-glas. BLACK RUSSIAN 1/2 Dirk Martenskoffie 1/2 Vodka Met ijs opdienen in e cocktail-glas. 1/2 Dirk Martenskoffie 1/2 Chocolademelk Met ijs opdienen in een glazen tas. CALYPSO 1/2 Dirk Martenskoffie 1/4 Rum 1/4 Hete koffie Serveren in een glazen kop en lichtjes suikeren. AKV De Sjatrellen A KV De Sjatrellen kozen voor een nieuw lokaal. Voortaan zullen de leden vergaderen in de Nieuwe Madeion aan de Grote Markt te Aalst. AKV De Matotten A KV De Matotten organizeert voor de eerste maal een brochetfestival in hun lokaal café De Zandput in de P. Corneliskaai 4. Het festijn heeft plaats op zaterdag 13 juni van 16.00 tot 24.00 uur en op zondag 14 juni van 11.00 tot 24.00 uur. Trouw aan goede wijn Tijdens de viering van 60 jaar Vinoteek Nelis-Van Liedekerke uit Haaltert in de Salons De Vrede te Aalst, was ook een uitgebreide delegatie aanwezig van de Aal- sterse afdeling van de Ordre des Chevaliers de Saint- Bacchus. Geen karnavalvereniging, maar een eerbied waardige instelling die zich tot doel heeft gesteld de uitgelezen wijnen te beschermen en uitgerekend die wijn trouw te zyn. Geen vereniging zoals de an- straat te Aalst, dere. Dat vernamen we van voorzitter Jacques Limbourg Mooie viering die samen met leden van de De zestigste verjaardag van orde aanwezig was op de de vinotheek Nelis-Van Liede- vienng. kerke uit Haaltert was een De Ordre des Chèvaliers de prachtige viering. In een uniek Saint-Bacchus werd gesticht in kader kon men genieten van Frankrijk en telt verschillende de allerbeste wijnen. Bij de afdelingen, waaronder dus ook een in Aalst. De bedoeling is dat de leden goede wijnen le ren waarderen. Dat houdt ook in dat zij moeten in staat zijn wijnen te onderscheiden. Daarom worden er regelmatig wijnkursussen georganiseerd en gaat men geregeld op reis naar een wijnstreek. Vorig jaar stond bijvoorbeeld de Bordeauxstreek op het pro- is zo goed als voorbij. Wat de Bordeauxwijnen betreft is er zelfs een lichte prijsdaling te verwachten. Ook de nationale voorzitter van de Belgische Beroepsvereniging voor Wijn handelaars, de heer Wellens, sprak de genodigden toe. Hij schetste het grote belang van de taak van de wijnhandelaar die hij omschreef als een on ontbeerlijk persoon, een advi seur die men ten volle moet kunnen vertrouwen. Hij wees ook op het belang van de mid denstand, de wijnhandelaar dus, in het kontakt tussen wijnbouwer en kliënteel. Na al die toespraken, die nooit verveelden, was er tijd voor een proevertje. En wat voor een... J.M. Hf.yman De Aalstenaars moeten niet langer onderdoen voor de bewoners van de Faluintjes die al jaar en dag hun eigen jeneverprodukten aanprijzen. Dank zij Gilbert De Moor en Patrick Van Schondervijl heeft nu ook Aalst zyn eigen jenever. Die kreeg de naam - hoe kon het ook anders - van Dirk Martensjenever. Sinds het sluiten van de "Distillerie en Levurerie Le Lion d'Or" aan de Brede- straat, ooit de overbekende je- Mevrouw Nelis maakt deel uit van de Ordre. Zij is de enige vrouwelijke échanson. Dat wil zeggen dat zij de enige vrouw is die bij gastronomi sche aktiviteiten de wijnen mag uitkiezen. Een aangena me taak dus. Wie graag kennis wil maken met deze vereniging of zelfs lid wil worden, kan kontakt opne men met Willy Van den Eeck- houdt uit de Welvaartstraat te Aalst of met voorzitter Jacques Limbourg uit de Dirk Martens- Aalst. De Salons De Vrede waren tot in het kleinste hoekje gevuld (a) LIKEURSTOKERIJ O AA I EE inh 2,00 L AALST 35%vol. ECHTE OUDE DIRK MARTENSJENEVER wordt volgens oud aalsters recept in onze stokerij vervaardigd. Natuurzuivere grondstoffen als moutwijn en jeneverbes garanderen de kenmerkende fijne smaak en geur. ALOSTIANA FRENCH COFFEE CAFE CACAO echte oude jenever van het Land van Aalst Op (op pla koi EU aki lee: zal dot Elk eigi ver pla; koe kap ver - C Sta Ro - A RO: en 37 - A ma sen - h Ch en kel - E ma en - N Dr CU - E Da - h Mc To pei rer en ins ov< bo zal leg en en en

De Voorpost | 1987 | | pagina 2