mm FRANK CLAESSENS. NA AL DIE JAREN TOCH Cl UITBERGEN WORDT DOOR DRIE KEIZERS GEREGEERD BOOGSCHIETEN 30 - 1.5.1987 - De Voorpost Boogschieten. Bij de Vrijschutters in Uitbergen veroverde Mare Dauwe de koningstitel (jj) Het is in Uitbergen een tra ditie dat op Pasen de schutters- maatschappijen de koningsti tels in de weegschaal leggen. Bij Strijpwegel had Ronny Van de Velde al tweemaal te- reke de koningstitel behaald en was dus kandidaat voor het keizerschap. Na drie beurten haalde hij de titel binnen. On der de andere schutters werd er dan verder gemikt voor de koningskroon. Toeval of niet, maar Ronny's broer, Rudy nestelde zich op de troon. Van een fameus broederpaar ge sproken... BADMINTON Boogschieten. Dit peloton van maatschappij Sint-Sebastiaan uit Melsele werd nationaal kampioen op de staande wip (Iv) Boogschieten. In Sint-Niklaas werd een ploegenkampioenschap op de liggende wip betwist. De Kettermuitvrienden wonnen, voor de Bastionen, de Hondaklub en de Volksvrienden. Willy De Loose won bij de senioren. Eugeen De Baere bij de 60-plussers. Christiane Smet bij de dames en Serge Noens bij de juniores (dw) Boogschieten. De Sinaaise schutters organiseerden een kampioenschap tussen de verenigingen. De Ware Vrienden werden primus, Eendracht Sinaai tweede en Willem Teil derde. Rita Paelinck werd algemeen kampioen (dw) Boogschieten. Het Belseelse kampioenschap werd gewonnen door De Zwaan, voor Eendracht, Puivelde, Valk en Jong en Moedig (dw) Boogschieten. In Nieuwkerken werd een interklubkampioenschap geschoten Engel, Marie-Louise De Koninck werd "koning der koningen" (dw) de liggende wip. Sint-Joris won, voor Den Noemden we vorige week het tomooi van Be veren, het tor nooi van de laatste hoop, dan dachten we ergens niet aan het Paastomooi van Stekene. Wat ergens logisch is omdat door het paasweekend en schoolvakantie niets een volzet geldig tomooi garandeert. Maar toch gaat er een speciale aantrekkingskracht uit van dit tomooi. Sekretaris Myriam Verplancke en het bestuur van Stekene laten immers niets achterwege om hun tomooi in de publiciteit te brengen en tijdens het toraooiweekend de deelnemèrs extra te verwen nen met een uitgebreide tro- feëentafel waarvoor dit jaar de sportkledingzaak Lieve Sport uit St.-Niklaas borg stond. In de laagste C2 reeks dé verrassing! De eeuwige C 2 Frank Claessens van Scaldis uit Bazel, slaagt er in de finale heren enkel te bereiken. Zijn tegenstander in deze gel dige finale is Walter Haegedo- rens van Brasschaat die einde maart op het tomooi van Dan- lie Cl werd. Wint Haegedo- rens de eerste set gemakkelijk met 15-4 dan begint Claessens in de tweede set te beseffen dat hij kans heeft om Cl te worden en redt met 18-16 winst de tweede set. In de derde en beslissende set gaan beide fina listen er keihard tegenaan. Dat diegene met de beste konditie zou winnen, bleek alras toen het ook hier tot setting kwam en Frank Claessens won met 18-15. Christel Corremans van de Klamp had een minder vecht lustige tegenstander dan Frank Claessens bij de heren, en won de finale dames enkel met 11-8 en 11-5 van Ann Peeraer van Merksplas. Het ongeldige dubbel bij de heren werd gewonnen door Weytens-Goedertier van de Flying Shuttles tegen Hul- staert-Van de Perre van Beveren. De overwinning van het dan weer geldige dames dubbel ging naar Van Hoeyweghen- Leyn van de Mintons tegen Stevens-Van de Velde van Plu- mula en Danlie. Touria Leyn werd trouwens Cl te Beveren! Tegen diezelfde Stevens met klubgenoot Nico Walschap had Haegedorens met Greet Antonio van De Klamp drie sets nodig om het ongeldige gemengd te winnen. Het was weer een tijdje gele den dat we Patrick Sey van de Flying shuttles nog in een fina le hadden eezien. Na een zeer zware driesetter in de halve finale van het-enkel tegen Erik Rogiers van Amateurs, speel de Sey een ontspannen finale tegen Marc Sammen van Merksplas. Sey won met 15-9 en 15-1. Rond Karin Verhulst van Poona '81 is het een tijdje stil geweest. Bereidde ze zich in alle stilte voor om goed mee te kunnen in de Cl? Blijkbaar wel, want te Stekene speelde ze finale tegen Katia Van Per- re van Bell. Een finale waarin Verhulst zich eigenlijk nooit heeft moe ten inzetten en uiteindelijk met 11-6 en 11-0 won. Een verrassing ook in de heren dubbel waar Danny Goeman, die pas Cl geworden is, de finale bereikte met klubgenoot Luc Staes van Temse. Met als tegenstanders Noèl De Rijcke van Gentse en Marnix Snoeck van Vulcain werd dit de spannendste finale van het tornooi. De Rijcke-Snoeck wonnen nipt met 17-16 de eerste set maar Goeman-Staes kwamen terug en wonnen de tweede set met 11-15. De derde set ging uiteindelijk met 15-10 naar De Rijcke-Snoeck. Na hun verlies in de finale van het dames dubbel te Beveren, slaagden ook nu De Bruyn-De Bock van Scaldis er niet in de finale te winnen. De zussen Els en Ann Weytens waren blijkbaar sterker en wonnen met 15-10, 4-15 en 15- 11. Even gemakkelijk als zijn overwinning in de enkel was voor Patrick Sey de overwin ning met Els Weytens in het gemengd van Danny Smet van Plumula en Liliane Verborght van Bell. Smet-Verborght klopten on verwachts het tweede reeks- hoofd De Gussem-De Bock in de halve finale. Patrick Sey werd verdiend uit geroepen als beste speler van het torncfoi. Zijn klub, de Flying Shuttles, uit Zaffelare, ontving ét wisselbeker van beste enkel en dubbel presta ties. Yves Cornand lukte in de maatschappij Voetbal dezelfde stunt. Ook hij had maar drie beurten nodig om keizer te wórden. Lokaalbaas Roland De Jaeger hield de konings kroon in eigen huis. De derde Uitbergense kei zer is niemand minder dan ou derdomsdeken Emiel Roels die reeds enkele weken gele den keizer werd bij K.M. Donk Eendracht. Emiel viert dit jaar zijn zestigjarig schut- tersjubileum. Het is tevens de gewoonte in Uitbergen om op tweede Sink sen te schieten voor de titel "koning der koningen", maar met al die keizers zal men binnenkort de naam moeten veranderen. Ook in de andere maat schappijen werd er voor de titels geschoten. Bij de Ker misvogels werd het Hendrik Poppe, bij De Zwaan Julien De Coster, bij de Vrijschutters Mare Dauwe en bij Ons Ver maak Tony Alloo. (J.J.) Boogschieten. In het peloton "Voetbal" te Uitbergen werd Yves Cornand keizer en lokaalbaas Roland De Jaeger koning (jj) Boogschieten. Hendrik Poppe is de nieuwe koning van de Kermisvogels in Uitbergen (jj) Boogschieten. Bij Ons Vermaak in Uitbergen werd Tony Alloo de nieuwe koning (jj) Boogschieten. De maatschappij Strijpwegel in Uitbergen mocht Ronny Van de Velde tot keizer kronen. Zijn broer Rudy is koning (jj) Boogschieten. De Uitbergense maatschappij De Zwaan wordt een gans jaar geregeerd door koning Julien De Coster (jj)

De Voorpost | 1987 | | pagina 30