10.000 jaar Aalsterse sport De Steiner-school te Aalst Uit de Gemeenteraad Baardegemse cross ging toch door Rijksweg dodenweg Wie wordt Superstar van Aalst Vredesekonomie De Voorpost - 1.5.1987 - 3 Op zondag 10 mei om 15 u. zal in het Aalsterse stadspark mers moeten deelnemen in nemer onder begeleiding van (opnieuw) een interdeelgemeentelyke sportmanifestatie sportkleding (loopschoenen, leden van de sportdienst oefe plaatshebben waarby zowel jong als oud aan bod kan sportbroek of training). Ze nen in het Osbroekstadion. komen. hebben recht op een sport De atletiekpiste wordt nog Elke, deelgemeente zorgt voor een team bestaande uit 37 verzekering en 1 gratis T-shirt. maandagavond 4 mei '87 tus- aktieve deelnemers van 9 tot en met 45 jaar. Voor elke Y ®e.ni*e tra'n'nêsinogelijkhe- sen 18u30 en 20u30 gratis ter leeftijdsgroep is er één deelnemer voorzien Afwisselend GU^emTlatórdagvoonnid- Voo^sf-SSoever plande zal een jongen/meisje - man/vrouw de aflossingsstok dag tussen 10 en 11 u. in het Luc Van Stalle eveneens bijko- doorgeven. Rekreatiecentrum te Gij- mende training, vanaf begin zegem. april, op zondagmiddag te 16 Elke deelgemeente stelde een deelnemers dienen op 10 mei Moorsel: woensdagavond tus- u., aan de speelpleinen, mid- eigen kombinatie samen dat '87 woonachtig te zijn in de sen 19ul5 en 20u45 in de Dreef den in het stadspark. Ook an- voor de deelgemeenten die ze ver- te Moorsel. dere deelnemers zijn welkom! en tegenwoordigen. Alle deelne- Vanaf 23 maart kan elke deel- Voor inschrijvingen voor deel name, en informatie i.v.m. de ze derde 10.000 jaar Aalsterse Sport, kan men steeds terecht bij de Dienst Sport van het Stadsbestuur van Aalst, Katte- straat 33, 9300 Aalst, tel. 053- 71.11.11, toestel 282 of bij de plaatselijke organisatiekomi- tees. D.B. verantwoordelijk plaatselijke organisatie koördinatie. Volgende team kapiteins en sekretarissen zijn verantwoordelijk: - Gijzegem: Ingrid Godaert, Stationsstraat 44 en Paul Roels, Waterstraat 15 - Aalst rechteroever: Marie- Rose Martens, Rozendreef 172 en Paul Uyttersprot, Bolle weg - Aalst linkeroever: Leon Si- mal, Pontstraat 4 en Adriaens- sens Ginette, Oude Gentbaan 6 - Nieuwerkerken: Rosette Champagne, Kantonstraat 72 en Rudy Ruyssinck, Kraaiwin- kelstraat 43 - Erembodegem: Erik Ee- mans, Molenkouterstraat 43 en Wim Bracke, Zavelstraat 20 - Moorsel: Luc Van Damme, Driesstraat 47 en Antoine Claus, Kattebroekstraat 10c - Baardegem: De Schrijver Danny, J.F. Vonckstraat 34 - Meldert: De Valck Willy, Molenstraat 36c. Tot de wedstrijd worden alle personen toegelaten die gebo ren zijn tussen 1 januari 1942 en 31 december 1978 en die inschrijven voor de katcgoric overeenstemmend met hun ge boortejaar en sekse. Elk team zal gezamenlijk een afstand af leggen van 13 km. 200 m.: 9 tot en met 12 jaar: 100 m., 13 tot en met 14 jaar: 200 m., 15 tot en met 45 jaar: 400 m. De Sinds ruim twee jaar heeft Aalst een Steinerschool. «Michaeli» begon in het stadscentrum doch verhuisde verleden jaar naar het unieke Domein van notaris Ver- bruggen, Brusselbaan 306, ongeveer tegenover Restau rant Napoleon. Weiden, dierenbossen, natuurruimte, een ideaal dekor voor opvoeding en onderricht van kinderen. De Steinerpedagogie De pedagogie die in de school wordt gehanteerd is gebaseerd op de ideeën van Rudolf Stei- ner. Steiner is geboren in Hon garije in 1861, filosoof, grond legger van de antroposofie, en inspirator voor een eigenge- richte geneeskunde, land bouw, architektuur en peda gogie. De Steinerpedagogie gaat er van uit dat ieder kind een ei gen taak heeft in deze leefwe reld, zowel als kind als volwas sene. Zij wil het kind, via een zo algemeen mogelijke ont wikkeling, opvoeden tot een zelfstandig wezen in volle ont plooiing. Deze ontplooiing gaat via het hoofd (de intellek- tualiteit), het hart (de gehele gevoelswereld), en de handen (de vaardigheid). De weg daartoe is het kunstzinnige. Uitbouw De Steinerscholen zijn in di verse landen uitgebouwd: Bel gië, Nederland, Duitsland, Groot-Brittanië, Frankrijk, Skandinavië, Amerika, Zwit serland, Italië... In België zijn de eerste scholen gesticht vanaf 1949. Nu zijn er scholen in Aalst, Antwerpen, Berchem, Brussel, Wilrijk, Brasschaat, Brugge, Gent, Hasselt, Leuven, Lier en Turn hout. De Steinerschool te Aalst heeft momenteel kleuteron- derricht. De bedoeling van het schooljaar '87-'88 is te starten met een le klas (6 7 jarigen). De school wordt volledig ge dragen en bestuurd door de ouders en de leraars. Zij dra gen ook de financiële lasten, doen de praktische taken. Voordrachten Kennis maken met de ideeën van de Steinerschool kan via een voordrachtencyclus. Vooreerst is er «het kind en zijn tekeningen» op 5 mei 1987 om 20 u. in de Ploter, Kerk straat 4, Temat. De voor dracht wordt gegeven door John Roex, leraar van de Par- cifalschool te Antwerpen. Daarnaast zijn er 3 avonden in de zaal «Apostelken», Apos telstraat 1, te Aalst (nabij de kerk van Mijlbeek) om 20 u.. «wat heeft de kleuter nodig in deze tijd» door Paul Barbé, leraar Steinerschool Aalst. Dit op vrijdag 8 mei. Op vrijdag 15 mei «schoollo- pen is sociaal ontwaken», door Peter Van Den Berghe, leraar Steinerschool Gent. En op vrijdag 22 mei heeft Joke Neyrinck (lerares Stei nerschool Gent) het over «de steinerpedagogie en de lagere school». Inlichtingen zijn altijd te beko men in de school, Brusselbaan 300, 9440 Aalst, of telefonisch op 053-77.49.02. De Michaëlischool in Aalst heeft momenteel 1 kleuterklas met 16 kinderen. Een groepje ouders wenst in het schooljaar 87-88 met een eerste klas te starten. Hoe verloopt een dagje in de kleuterklas? Men begint de dag met vr(j spel. De kinderen bouwen huisjes met bakken en doeken. Ze spelen vadertje en moedertje in het poppenhuis. Ze wippen, tekenen, spelen met de blokken, enz... Na het vrij spel ruimen we zingend alles op. Aan tafel volgen nog enkele vingerspelletjes. Deze ontwikkelen de fijne motoriek en zijn door hun speels karak ter gewoon prettig om samen te doen. Daarna is het tijd voor een appeltje of boterham. Als het weer het toelaat gaat men naar de speelwei. In de klas Elke dag heeft zijn kunstzinni ge - of andere aktiviteit. Op maandag schilderen, op dins dag bakken, op woensdag knutselen, op donderdag pop penspel en tekenen en op vrij dag spelen met bijenwas of klei. Op zaterdag gaat men met de kinderen en enkele ouders Aalst. Schepen Willems aan zijn maidenspeech toe in deze funktie tijdens de opening van de Topdag, (a) wandelen. LH WTC De Block organiseert in samenwerking met de stedelijke sportdienst een Superstar op zondag 24 mei. De bedoeling is dat de deelnemers een bepaalde omloop per fiets afleggen en op geregelde plaatsen proeven verwerken die een rangschikking moeten mogelijk maken. Er zijn praktische proeven voorzien in Herdersem waar WTC Trekvogels instaat voor ringwerpen, in Gijzegem waar badminton wordt gespeeld onder leiding van de plaatselijke badmintonclub, in Hofstade waar het Denderverbond schuifbak een wedstrijd schuifbak heeft voorzien, in Nieuwerkerken waar men terecht kan voor bankduwen, in Aalst zelf waar de Kangoeroes de sjoelbak klaar zetten, in Erembodegem waar ZVG d'Amazones de deelnemers laat boogschieten, in Meldert waar Eendracht Meldert het penaltytrappen organiseert, in Baardegem waar struifvogel wordt gespeeld onder het waakzaam oog van WTC De Vliegende Spaak en in Moorsel waar kaatsklub Steven instaat voor een partijtje biljart. De omloop die men per fiets moet afleggen kan 20, 30 of 40 kilometer lang zijn en brengt de deelnemers die groepjes van ten minste vijf personen moeten vormen, langs de verschillen de deelgemeenten van Aalst. Op de omloop moeten de proeven worden afgelegd. Hoe meer kilometer men kiest, hoe meer proeven men zal te verwerken krijgen. Naargelang de behaalde punten op de verschillende posten, zal een klassement worden gemaakt per ploeg. Alle deelnemers krijgen een herinnering en de superstar-ploeg gaat naar huis met een reusachtige trofee. De deelnemers moeten zich schriftelijk melden bij het stadsbestuur van Aalst, Sportdienst, Grote Markt 3 te 9300 Aalst of bij de heer Marcel Cleemput, Asserendries 79 te 9300 Aalst en dat voor 1 mei. J.M. Heyman Cafétaria Ten Rozen Raadslid Danny Denayer (VU) stelde in de jongste gemeenteraadszitting dat als het regent bezoekers in de cafétaria van Sporthal Ten Rozen er een gratis stortbad kunnen nemen. Daarenboven stelt hij dat verwarming van inkom en bediendenlokaal er gebeurt op kosten van de uitbaterHij vraagt dan ook wat de stad zal ondernemen opdat alles er normaal zou kunnen verlopen. De maandelijkse huurprijs bedraagt er 44.000 fr. en de rekening voor verwarming loopt op lot 31.000 fr. per trimester. Denayer vraagt dat tussenapparatuur zou worden geplaatst om de radiatoren van wachtplaats en hall afzonderlijk te kunnen bedienen. «Dat kan» zegt Anny De Maght maar totale herstelling is slechts mogelijk vanaf 1988 Publiciteit privé-firma's Danny Denayer stelde dat op 16 maart door de schepen van kuituur een brief werd gericht aan de Aalsterse persmedewerkers om een juwelententoonstelling te promoten. En bij de brief nog twee fotokopijen met tweetalige tekst. Interpellant vraagt welke normen het stadsbestuur hanteert om op kosten van de gemeenschap publiciteit te maken voor privé- firma's. Hoeveel brieven werden verstuurd? Hoeveel port moest er worden betaald? Hoe werden die kosten verhaald? Schepen Chris Borms antwoordde dat artiesten wel eens meer beroep doen op sponsoring. Ze is van mening dat als kunstgalerijen steun vragen voor kulturele aktiviteiten op die vraag moet worden ingespeeld. De galerij in kwestie stelt regelmatig design voor met zowel kommerciële als artistieke doeleinden. Het gaat dan bovendien nog meestal om jonge kunstenaars die wel een steuntje in de rug kunnen gebruiken. En bovendien is er grote nood voor designers om met hun werk naar buiten te treden. Moest men waarborgen kunnen bieden voor veiligheid dan zou dergelijke tentoonstelling alleszins passen in de belfortzaal. Tenslotte beperkte de financiële steun zich tot enkele postzegels van 13 fr. Toch is het niet de taak van een kuituurschepen om privéfirma's te steunen, zegt Denayer. «Dan kunnen ook stadsgenoten er gebruik van maken». Zoals het nu evolueert blijft het een achtemahollen van de feiten. Chris Borms wil op de vraag om normen op te stellen ingaan maar voegt erbij dat de brieven in kwestie pas verstuurd zijn als de tentoonstelling reeds twee weken liep. Tenslotte liep het uit op een welles-nietes-spel om te weten of de betaling al dan niet achteraf gebeurde. Voetpaden Keizerlijk Plein Na onderzoek door de politiemensen werden een vijftigtal plaatsen aangeduid waar het voetpad lokaal verlaagd kan worden in funktie van de toegankelijkheid en ten behoeve van minder-validen en bejaarden. Wegen herstellen te Erembodegem Met het oog op het uitvoeren van kleine herstellingswerken aan wegen te Aalst en Erembodegem wordt voorgesteld om bij onderhandse overeenkomst op basis van de gegévens van het nieuw onderhoudsbestek een gunning af te sluiten voor een bedrag van 1.000.000 fr. BTW 17% exclusief. Het behelst de straten F. De Hertstraat, Koolstraat (vanaf Astridpark tot Gentsesteen weg), Duivekeetstraat, P. Couckestraat, Wellekensstraat, Kluykensstraat, De Visschere- straat te Aalst, laatste 3 straten in de mate van het mogelijke. Jaarlijks onderhoud van Hogeweg, Groenstraat, Bredestraat en Heuvel te Erembodegem. Reserve: Welleweg Erembodegem, De Comeliskaai, Ringoirkaai, F. De Wolfkaai, Geraardskaai, Houtkaai, Borluutstraat, Moutstraat te Aalst. Aankoop van asfaltbroden Met het oog op in eigen beheer uitvoeren van kleine herstellingen aan wegen worden de nodige gietasfaltborden voor een bedrag van 1.000.000 fr. btw 19% ine. te gunnen bij onderhandse overeenkomst, aangekocht. Aankoop van betonprodukten Ter aanvulling van de stedelijke stocks en met het oog op het uitvoeren van werken in eigen beheer wordt voorgesteld om over te gaan tot aankoop van betonnen rioolbuizen, betontegels en betonklinkers en trottoirsbanden. Raming: 1.479.765 fr. BTW 19% inbegrepen. Materialen voor werken in eigen beheer Diverse materialen dienen telkenjare aangekocht ter aanvulling van de stocks en het verwerken in eigen beheer. Voorgesteld bestek werd opgevat in 2 loten zijnde: Lot 1: aankoop van porfietsteenslag, dolomiet, zand voor metselmortel, rode leisteen, funderingszand en rivierzand voor een raming van 3.027.360 fr. BTW 19% inclusief. Lot II: aankoop van cement met een raming van 916.300 fr. BTW 19% incl. Of een totale raming van 3.943.660 fr. BTW 19% inclusief. Betonverharding te Herdersem en Aalst Aan de raad wordt bestek voorgesteld om over te gaan tot herstelling van een aantal gescheurde of verzakte betonplaten in wegen, gelegen in de Grote Baan en Pontstraat te Herdersem en in de Botermelkstraat en Binnenstraat te Aalst. Raming: 1.935.094 fr. BTW 17% inclusief. De door de technische dienst opgestelde lijst van straten waar dezelfde herstellingswerken kunnen uitgevoerd behelst een investering van ongeveer 7 miljoen. Herstellingswerken aan scholen Gelet op de algemene slechte toestand van daken en kroonlijsten van scholen in Aalst en deelgemeenten, zijn veelvuldig voorkomende noodzakelijke doch tijdelijke herstellingen vereist. Totale of gedeeltelijke vernieuwing is derhalve eerder aangewezen a rato van de beschikbare kredieten op de buitengewone begroting. Bestek 67a/87-861.21 omvat het vernieuwen van pannendaken en kroonlijsten voor de scholen Vrijheidstraat (klasgebouw rechts), Nieuwbeekstraat (2' fase) te Aalst, Gijzegem, Moorsel dorp en Hofstade. Raming: 3.166.722 fr. BTW 17% inclusief Wijze van gunnen: openbare aanbesteding. Bestek 67b/87-861.21. Vernieuwen van platte daken met plastische bedekking voor de scholen. Vrijheidstraat en Binnenstraat te Aalst. Raming: 2.831.400 fr. BTW 17% inclusief. Wijze van gunnen: openbare aanbesteding. Afwerking van blustoestellen voor Kultureel Centrum Aan de gemeenteraad wordt het in samenspraak tussen de departementen O.W. en kuituur en ontwerpers aangepast bestek voorgelegd met betrekking tot de laatste fase van de afwerking en binneninrichting van het kultureel Centrum. Het bestek werd aangepast op het vlak van de administratieve bepalingen en opgevat in 2 duidelijke loten zijnde: Lot 1: leveren en plaatsen van vast meubilair en lot 2: leveren van los meubilair. Wijze van gunnen: algemene offerteaanvraag. Raming: lot 1: 8.032.401 fr. BTW 17% inbegrepen. Lot 2: 6.827.435 Fr. BTW 19% inbegrepen. Totaal: 14.859.836 fr. BTW inbegrepen. Artikel 762/720/51 voorziet een krediet van 15.500.000 voor deze werken en leveringen. Teneinde te voldoen aan de opmerkingen van de stedelijke brandweer wordt voorgesteld benevens de vroeger aangekochte snelblussers over te gaan bij onderhandse overeenkomst tot aankoop van 35 ABC poederblussers van 6 kg inhoud en 40 C02 blusapparaten met inhoud 5 kg. Raming: 250.000 fr. BTW 19% inclusief. Denayer vraagt of er, gezien het komend rookverbond in openbare gebouwen, wel 17 asbakken nodig zijn van 2500 fr. plus BTW. Maar raadslid Dierick krijgt het duidelijk op de heupen en stelt dat Danny Denayer met zijn voortdurende tussenkomsten de collega's beledigt en vraagt of ze dat moeten blijven ondergaan. Denayer had immers gezegd dat andere collega's de dossiers duidelijk niet kennen. Kultureel Centrum: verwarming en verluchting Gelet op het faillissement van de aannemer centrale verwarming en verluchting kunnen resterende gespecialisaerde werken aan de centrale verwarming en verluchting niet worden uitgevoerd. Deze werken zijn echter noodzakelijk vooraleer o.m. tot verdere indienststelling van de beheerssystemen en computersturing van de installaties kan worden overgegaan. Aan de raad wordt voorgesteld het principe goed te stemmen om bij onderhandse overeenkomst deze werken, geraamd op 1.900.000 Fr. BTW 17% inbegrepen, toe te vertrouwen aan een gespetialiseerde firma. Eddy Monsieur vraagt of er reeds enig idee bestaat over de balans van het eerste werkingsjaar. Daaraan werken momenteel drie werkgroepen, zegt Anny De Maght. Gevelbekleding Keizershallen In het kader van de afwerking van de spektakelzaal en als verfraaiing van de zaal naar buiten toe wordt voorgesteld over te gaan tot het aanbrengen van een alu-gevelbekleding, bestaande uit 30 cm brede lamellen over een oppervlakte van ongeveer 350 m2. De bekleding is aan te brengen tegen het hoger opgetrokken muurgedeelte uitgevoerd in snelbouw, meer bepaald boven de toegangspoort en nieuw geplande kleedkamers kant Beekveldstraat. Raming: 3 685.000 fr. BTW 17% inbegrepen. Wijze van gunnen: openbare aanbesteding. Schuurmachine en mobiel podium Aansluitend aan de op het investeringsprogramma 1986 aangekochte schuurmachine, wordt voorgesteld over te gaan tot de aankoop van een veegmachine voor de spektakelzaal van de Keizershallen. De machine zal een werkbreedte hebben van ±700 mm, uitgerust met elektrische aandrijving op batterijen. Raming: 250.000 fr. BTW 19% inclusief. Op de buitengewone begroting 1987 is een krediet voorzien van 500.000 fr. om een aantal podiumelementen met vaste hoogte aan te kopen, ter aanvulling van het op de begroting '86 voorziene krediat voor dit mobiel podium, waarvoor alsdan een algemene offerteaan vraag werd uitgeschreven. Raming: 500.000 fr. VTW 19% inbegrepen. Grofvuilzuiger en veegmachina Met het oog op een snel en efficiënt ruimen van allerhande zwerfvuil langs wegen o.m. bladeren, wordt voorgesteld bij onderhandse overeenkomst over te gaan tot aankoop van een grofvuilzuiger. Raming: 750.OCX) fr. BTW 19% inbegrepen. Herstellingswerken aan wegen Op de buitengewone begroting 1987 is een totaal krediet van 5 miljoen voorzien voor werken aan voetpaden op het grondgebied. In eerste faze betreft het de voetpaden in vermelde straten te Aalst, Hofstade, Gijzegem en Moorsel. Raming: 2.351.455, Fr. BTW 17% en O.C.W. 0,8% inbegrepen. Het betreft meer bepaald de Duivekeetstraat, da Eksterkenstraat te Moorsel, de Denderstraat te Gijzegem en de Steenweg op Aalst te Hofstade. Op vraag van raadslid Louis Saerens (SP) wordt aan de herstelling van de Eksterkenstraat een gedeelte toegevoerd en wanneer Edgard Hooghuys vraagt wanneer het dossier «verhaalbelasting» zal worden aangevat repliceert de waarnemende burgemeester met te stellen dat er een volledige nota op komst is over deze materie. Uitbreiding beschuttende werkplaatsen Wegens het steeds uitbreiden van de werkzaamheden in de Beschutte Werkplaatsen is een groot tekort ontstaan aan magazijnruimte voor het opstapelen van enerzijds aangevoerde produkten door leveranciers en anderzijds afgewerkte produkten. Met het oog op een steeds stijgende produktielijn (vraag door privé-ondernemingen) is geopteerd voor een maximum aan bouwruimte, (opp. 400 m2). Het projekt omvat Hoofdstuk 1: bouwwerken 10.U81.024 fr. Hoofdstuk 2: terreinafsluiting 535.743 fr. Hoofdstuk 3: elektriciteit 2.265.413 fr. Hoofdstuk 4: verwarming perslucht 2.596.23U fr. Hoofdstuk 5: brandpreventie 278.694 fr. Hoofdstuk 6: wegenisontwerp 1.02L094fi\ TOTAAL 16/778'198 fr' Bij alle prijzen 17% BTW inbegrepen. Noodverllchtingsarmaturen Voor stadsgebouwen aan Grote Markt en Kapellestraat moeten om te voldoen aan de wettelijke verplichtingen noodverlichtingsarmaturen worden aangekocht. 83 armaturen aan te kopen na prijsvraag en te plaatsen in eigen beheer. Te ramen op 270.000 fr. LH De motorcross ging verleden zondag te Baardegem op de Meysberg in de buurt van het Kravaal, dan toch door. Het stadsbestuur had de aanvraag wel negatief geadviseerd, doch de uiteindelijke beslissing lag hier niet bij de stad. Toen de waarnemende burge- Op de perskonferentie ten meester verleden vrijdag van stadhuize werd alleszins ge- een vergadering te Gent te steld dat deze vergunning niet 16.30 u. op haar bureel kwam, geldt voor de tweede cross dit vond ze er inderdaad een jaar in oktober. Van nu af aan spoedbestelling. In extremis staat reeds vast dat het stads- werd ze ervan in kennis gesteld bestuur zich met alle haar ter dat de bestendige deputatie beschikking staande middelen wél vergunning had verleend, zal inzetten opdat ze deze maal En op een vrijdag in de late niet het kind van de rekening namiddag nog reageren bleek zou worden, niet haalbaar. Anny De Maght Typerend voor het hele geval voelde zich dan ook bekocht was wel dat de organisatoren en onmachtig. Vermits ze in de niet het minste persoonlijk mening had verkeerd dat de kontakt hadden gezocht met cross niet zou hebben mogen iemand van het stadsbestuur, doorgaan had de politie geen Waren ze dan zo zeker van hun enkele richtlijn gekregen. Dat zaak? moest dan inderdaad nog in LH ijltempo gebeuren. Leden van de meerderheid in terpelleerden. Marcel Lorie en Lucien Van den Neste, twee Hofstaadse gemeenteraadsle den, beiden PW-ers, trokken in hun interpellatie de aan dacht van het stadsbestuur op de situatie geschapen door «de expressweg». En SP-OCMW-raadslid Eddy Dierickx doet het met een «open brief». Lambert Van de Sijpe, CVP, noemt het tracé inderdaad ongelukkig. «Een autostrade naast een dorpskom». De interpellanten stelden dat waar de nieuwe rijksweg en de oude weg naar Gijzegem in mekaar overgaan er perma nent gevaar dreigt. Deze situa tie kwam reeds herhaaldelijk op de agenda van de verkeers- kommissie doch tot dusver werden nog geen maatregelen getroffen. Gevraagd werd dan ook gewoon dat het probleem in de verkeerskommissie eens zal worden uitgepraat. In en kele weken vielen er inderdaad vijf doden te betreuren. Er waren verder 12 zwaar- en 77 lichtgewonden. Belangrijke oorzaak zal wel de hoge snel heid zijn en nu er de omleiding langs de Tragel is wordt de toestand er nog slechter. Roger D'Hondt zegt dat er de noodzakelijke signalisatie ont breekt en ook Eddy Dierickx wijst op de ernst van de toe stand. Sinds de ingebruikname van de rijksweg van aan de Spinnersstraat is het aantal verkeersongevallen angstwek kend toegenomen. «Op mijn vraag om er verkeerslichten te laten aanbrengen kwam geen positieve respons» voegt Eddy Dierickx er aan toe. LH «Vredesekonomie»: een uto pie of een werkelijke kans voor de nabije toekomst? Nog nooit sedert de laatste 40 j. zijn de mogelijkheden om tot een reële ontwapening te komen zo dichtbij geweest. Alvast de eerste konkrete stappen daar toe, een wens en een eis van massale delen van de wereld bevolking, liggen in het ver schiet. Wat voor een poten tieel aan energie en financiële middelen zou er daardoor niet vrijkomen om, al was het maar, de grootste armoede en ellende op deze wereld te ver helpen. De ekonomie zou kun nen omgebouwd worden van een ekonomie die produceert voor oorlog en overbewape ning naar een produktie ten dienste van de werkelijke be hoeften van de mens. In één woord: een vredesekonomie. Hoe dat kan gezien worden? Welke kan de praktische aan pak terzake zijn? Welke hin derpalen daartoe nog in de weg staan? Welke de gevolgen zouden kunnen zijn voor het welzijn van de mensheid? Al deze vragen en wellicht nog vele andere komen ter sprake in het panelgesprek met als tema «Vredesekonomie» dat doorgaat op DE Vredesdag 8 mei, om 20 u. in de Mikiskiub, Nieuwbeekstraat 35, Aalst. Op deze vrijdag 8 mei zijn de deelnemers aan het gesprek Dhr. Ignaas Lindemans, voor zitter van Pax Christi-Vlaande ren, en hoofd van de studie dienst van het ACV, auteur van de eerste fundamentele nota's over dit probleem in Vlaanderen: Dhr. Toon Col- paert, op de studiedienst van het ABVV speciaal begaan met de problematiek van oor- log/vrede/ontwapening/ekono- mie, en Dhr. Filip Delmotte, animator van de temagroep «Vrede» van de Vlaamse Raad van de K.P.B.. Moderator voor deze avond is Dhr. Mare De Smet, sekretaris van de Mikiskiub en lid van de Vlaamse raad van de KPB. Uiteraard is iedereen welkom, liefst met zovelen mogelijk, op deze organisatie van het IMAVO-Aalst. LH

De Voorpost | 1987 | | pagina 3