STREEKNIEUWS 4 - 1.5.1987 - De Voorpost Wachtdienst dokters, apothekers, tandartsen en dierenartsen WACHTDIENST DOKTERS Aalst Dr. R. Van den Brande, Dendermondsesteenweg 37, Aalst Tel.: 77.83.33 vrijdag 1 mei vanaf 8 uur 's morgens tot en met zaterdag 2 mei om 8 uur 's morgens Dr. L. Cleemput, Bredestraat 40, Aalst. Tel.: 70.55.75: zaterdag 2 mei vanaf 8 uur 's morgens, zondag 3 mei de hele dag tot en met maandag 4 mei om 8 uur 's morgens; maandag 4 mei en dinsdag 5 mei vanaf 20 uur; woensdag i 6 mei vanaf 12 uur; donderdag 7 mei vanaf 20 uur tot en i met vrijdag 8 mei om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Klndermans-Wljns, Hogeweg 128, Erembodegem. Tel. 78.88.22: yjijdag 1 mei. Dr. Beazaer,*Terllcht 83 Kerksken (Haaltert). Tel. 77.45.00: zaterdag 2 en zondag 3 mei Hofstade, Gijzegem Dr. C. Buys, Sint-Annastraat 1J, Hofstade. Tel. j 78.57.26: vrijdag 1 mei, zaterdag 2 en zondag 3 mei. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. R. De Cang, Grote Baan 226, Herdersem. Tel. 78.72.00: vrijdag 1 mei, zaterdag 2 en zondag 3 mei Nleuwerkerken Dr. I. Brlhet, Jeruzalemstraat 6, Mere. Tel. 21.67.60: vrijdag 1zaterdag 2 en zondag 3 mei. WACHTDIENST APOTHEKERS van zaterdag 2 mei om 9 uur tot zaterdag 9 mei om 9 uur. Van Dlngenen, Moorselbaan 146 te Aalst Strobbe, Gentsesteenweg 42, Erpe Cooreman, Molenkouterstraat 5D, Meldert De Vulder, Stationsstraat 26, Liedekerke WACHTDIENST TANDARTSEN E. Moreels, Gentsesteenweg 145, Aalst. Tel. 21.08.05: vrijdag 1 mei E. Meeremans, G. Gezellestraat 69, Denderleeuw. Tel. 66.99.71: zaterdag 2 mei van 14 tot 18 uur en zondag 3 mei van 9 tot 12 uur. WACHTDIENST DIERENARTSEN Dr. A. Thielemans, Sint-Annastraat 192, Aalst. Tel.: 78.26.18: vrijdag 1 mei Dr. L. De Block, G. Gezellestraat 66, Denderleeuw. Tel.: 67.12.72: zaterdag 2 mei en zondag 3 mei Antigifcentrum: 02/345.45.45 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 AA: 091/25.86.29 Aalst Wandelen Op zondag 3 mei organiseert De Wielewaal, afdeling Dender- land, een namiddaguitstap naar Honegem: voorjaarsaspekten. Het is een wandeling in de omgeving van de oude turfput tussen Aalst, Lede en Hofstade. Weiden, knotwilgen, kleine bosjes, beken, veedrinkputten. Interessant voor vogels, planten en amfibieën. De samenkomst is voorzien aan het kasteel Terlinden, Boude- wijnlaan, rechtover de Sint-Annakerk Aalst, om 14u30. Het einde is voorzien omstreeks 17 uur. Meebrengen: laarzen, kijker en loep. De leiding is in handen van Paul Van den Brempt, bioloog. Voor verdere inlichtingen kunt u terecht bij Paul Van den Brempt, tel.: 21.36.86. Op vrijdag 1 mei organiseert de W.S.V. De Kadees Aalst hun 3de Meiklokjeswandeling. Het is een geleide wandeltocht over een afstand van ongeveer 10 km. in en rond het Kravaalbos aan een rustig tempo. ledereen is welkom. Gelieve u van stevig schoeisel te voorzien. Er wordt gestart op het Dorp te Meldert om 14 uur. De deelnameprijs bedraagt 30 fr. Na de wandeling is er een gezellig samenzijn voorzien voor de deelnemers en gratis boterhammen met kop of plattekaas. Verder ontvangt elke deelnemer gratis een zelfklever en worden alle wandelboekjes afgestempeld. De trofee, geschonken door de stad Aalst, wordt verloot onder de deelnemers. Oproep V.z.w. De Vrije Meningsuiting (beter bekend onder de naam In de Gele Limonade) zoekt vrijwilligers (eventueel met vrijstel ling van stempelkontrole) om de sociaal-kulturele werking (o.a. vrije radio en filmklub) verder uit te bouwen. Telefoneren naar Jan Louies 78.70.06 of ter plaatse. De Ridderstraat 68, na 20 uur, behalve op dinsdag en woensdag. Uitstap De CMBV-Alleenstaanden organiseren op donderdag 7 mei een daguitstap naar Knokke met o.a. een bezoek aan het casino Thalassa, Scharpoord en Vlindertuin. Het vertrek is voorzien om 8u30 aan 't Apostelken, Apostelstraat 1 (O.L.V.- Plein) Aalst-Mijlbeek. Inlichtingen mevr. A. Van Hecke-Leroy, tel.: 70.40.44 Petanque Domein Beukenhof, Langestraat 12, Aalst. Vrijdag 1 mei om 13u30 zomertomooi PC P.U.S. en om 14 u. PC Omega. Zaterdag 2 mei: Zomertomooi PC Apollo (afgelast!!!) Om 20 uur: ledentomooi meli-melo in drie ronden (deelname prijs 40 fr.) Zondag 3 mei om 14 u.: zonaal kampioenschap beste triplette in alle zones der VLPS, zone Oost-Vlaanderen en regio West- Vlaanderen op PC Verbroedering. Dinsdag 5 mei om 19u30: oefeningen en petanque-initiatie voor niet-leden. Informatie: Clubsekretariaat, Kreupelveldstraat 38, Aalst. Tel.: 78.69.14. Organisatie Petanqueclub Alosta v.z.w. Vinkenzettingen Vrijdag 1 mei: De Jonge Vinkeniers Aalst, café Touring, Burgemeestersplein om 9 u. De Hogewegvink, Erembodegem, café Coiffeur Lok, 9u30 De Zingende Vinken Nieuwerkerken, café Sportpaleis School straat om 16 u. Zaterdag 2 mei: De Boskantvink, Herdersem, café Den Engel, Grote Baan (kerk), om 9u30 De Zingende Vinken, Nieuwerkerken, café Liars Pub, Dorp straat om 9u30 Zondag 3 mei De Europavink, Baardegem, café Rita, Kerkstraat, om 9 u. De Jonge Vinkeniers, Aalst, café Touring, Burgemeestersplein, om 9 u. De Zingende Vinken, Nieuwerkerken, café Paula, Sint-Rochus- straat, 9u30 De Boskantvink, Herdersem, café Bolspel, Pontweg, 9u30 De Hogewegvink, Erembodegem, café Coiffeur, D.M. Assche- laan, 9u30 De Kapellevink, Gijzegem, café Den Uil, Statiosstraat De Bergvink, Moorsel, café Sportief, Herbergstraat De Lustige Vinkeniers, Aalst, café 't Piasken, Binnenstraat, 15 u. Week voor vrijetijdsbesteding van zaterdag 19 tot en met zondag 27 september 1987 Inschrijvingen voor deelname: dienst Vrije Tijd, Kattestraat 33, Aalst. Telefonisch: 053/71.11.11, toestel 283 Alle aanvragen worden behandeld tot 8 mei 1987. CMBV Aalst-Centrum Op dinsdag 12 mei gaat het CMBV van Aalst-Centrum op reis naar de koninklijke serres te Laken. Men vertrekt om 13.15 uur aan de parking van de Sint-Annakerk. Er is ook een opstapmo- gelijkheid aan het kerkhof om 13.30 uur. Rond 16.00 uur is men terug in Aalst. In%chrijven kan bij mevrouw Hellebaut, Korte Zoutstraat te Aalst, mits betaling van 150 fr. voor de autocar. Op het programma van V.V.F.-Aalst Les oud schrift, verzorgd en van kommentaar over de inhoud voorzien door dhr. Wilfried Vemaeve en dhr. André Braet. Tevens geschikte gelegenheid voor uitwisseling van genealogi sche gegevens. Woensdag 6 mei te 20 uur in 't Apostelken (aan de kerk van Mijlbeek). Hoogvlieger 1-2-3 mei 1987 door Chiro Sjaloom, Chiro Maeva, KSA Sint-Maarten en Jeugdhuis Ypsilon. Lokatie: Meuleschettestraat 32-34, Aalst. PROGRAMMA Vrijdag 1 mei in JH Ypsilon, vanaf 20 uur Samenzijn met alle medewerkers en sympathisanten bij een optreden van "Duwet", een gitaarduo dat rustige, onderhouden de ragtime muziek vertolkt. Tegelijkertijd zijn er martino's ter beschikking van de hongerigen. Zaterdag 2 mei in zaal 't Kapelleken, om 20 uur. Volavondprogramma "Brancardia-Cocktail". Een kabareteske mix van acts opgevoerd door leden van de deelnemende verenigingen. De titel en dus tevens het tema verwijst naar een mengeling van nummers met betrekking tot "ziek zijn", "ouder worden", "doping"... Zondag 3 mei om 10u30: optocht onder begeleiding van KSA- fanfare. Vertrek op Meuleschette, aankomst aan Sint-Jozefs- kerk. 11 u.: Eucharistieviering samengesteld door leden van de verschillende verenigingen. 14 u.: spelnamiddag voor de leden van de jeugdbewegingen (schatting 200 deelnemers). Bij aankomst op de koer worden de deelnemers opgevangen door verplegend personeel en krijgen een "ziekte" toebedeeld. Een hooggeleerde dokter en drie zwaarzieke patiënten begelei den de drie leeftijdsgroepen naar de respektievelijke plaatsen waar de spelen doorglaan. Het spelkoncept voorziet hoe de zieken de geneesmiddelen kunnen verwerven om terug gezond te worden. Samenkomst op Meuleschette waar het de beurt is aan de drie zwaar zieke begeleiders om genezen te worden. Een verfris sende drink op de goede afloop wordt het einde van Hoogvlie ger 1987. Stadsautobussen stadslijn 1 Aalst statlon-Aalst Er- pestraat Ingevolge wegenwerken wordt de Erpestraat te Aalst met ingang van 14 april 1987 volledig afgesloten voor alle verkeer. Volgende wegomligging wordt voorzien: richting Erpestraat vanaf Gentsesteenweg tot kruispunt Vijfhuizen, rechts Lede steenweg. Rechts Kattelinnestraat, rechts Slnt-Apolloniastraat naar Oude Gentbaan. De halte Aalst-Erpestraat wordt genomen ter hoogte van het kruispunt Erpestraat/Oude Gentbaan. Hulsvuilophallng De gewone huisvuilophallng van vrijdag 1 mei 1987 (dag van de arbeid) wordt verschoven naar woensdag 6 mei 1987. Kondltiegymna8tiek Op maandagavond 4 mei van 20u15 tot 21u15 heeft in de gymzaal van het Sint-Jozefscollege (Stoolstraat Aalst) de wekelijkse gymles plaats, georganiseerd door VTB-VAB afde ling Aalst. Nadien is er gelegenheid tot douchen. Inlichtingen kan men telefonisch verkrijgen bij Geert Van Cleemput, tel.: 78.06.34. Prijs per beurt: 65 fr. (VTB-VAB) of 75 fr. Werklozenwerking met kursus Frans De Franse taal is praktisch onmisbaar. Zelfs in eigen land moet je af en toe in staat zijn om een mondje Frans te spreken. Bij de Aalsterse Werklozenwerking heb je de mogelijkheid om in de kursus Frans voor beginners, stap voor stap de taal aan te leren. Alle kursussen zijn gratis, behalve sportinitiaties, waarvoor 25 fr. dient betaald te worden voor akkomodatie en verzekering. Verdere inlichtingen kunnen bekomen worden op bovenstaand adres, tijdens de werkuren: ma-do: 8u45-11u45, 13-16 u. en vrijdag 9 tot 12 u. Spreekbeurt, film, koffietafel In zaal Koombloem, Grote Markt te Aalst, heeft op donderdag 30 april om 14u30 een gezellig samenzijn plaats. Op het programma staat een koffietafel, aangeboden door de Generale Bankmaatschappij, een film over het Himalayagebergte, infor matie over financiële problemen bij de derde leeftijd en een gratis tombola. De namiddag wordt georganiseerd door het Vlaams Verbond voor Gepensioneerden. Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij Luk D'Hondt, Ninovesteenweg 175 te Erembodegem. Tel.: 21.02.79. Toneel Centrum Netwerk presenteert op zaterdag 2 mei om 20u30 Abel en Gordon: La Danse des Poules. De inspiratie van La Danse des Poules komt uit de traditionele volkse stijlen la commedia dell'arte, vaudeville, clownerie, stomme film, enz. Het is een eenvoudig, verrassend en vooral excentriek liefdes avontuur waarin je vreemd genoeg jezelf herkent (als je dat zou willen). De toegang bedraagt 250 fr. Reduktie-voorverkoop: 200 fr. Reservatie is sterk aanbevolen. De organisatie is in handen van Netwerk en de Persbond Denderstreek. Koncert Op zondag 10 mei organiseert de Dekenij Kattestraat een Lunchkoncert door de Kon. Harmonie Sint-Cecilia Hekelgem o.l.v. P Weemaels. Dat koncert heeft plaats om 14 uur in de Deense taverne van het Tivoli-park op het parkeerterrein in de Kattestraat Unicef-kampagne Ook dit jaar worden door Unicef kampagnes georganiseerd ten voordele van Unicef-projekten in de Derde Wereld Eén van die akties is de Inzameling van waardeloos geworden radiogra fieën. Die bevatten immers zilverzouten die kunnen gerekupe- reerd worden. De röntgenfoto's kunnen van 21 april tot 8 mei afgegeven worden in gelijk welk postkantoor. Al-Anongroep Familie en naastbestaanden van drankzuchtigen kunnen terecht op de vergadering van de Al-Anongroep Erembodegem. Die vergadering heeft plaats op dinsdag 5 mei van 20 tot 22 uur in zaal Gildenhuis, Kerkplein, Erembodegem. U kunt ook schrijven naar Postbus 44, 9440 Erembodegem. Zwemmen Op donderdagavond 7 mei van 18u30 tot 19u30 heeft in het zwembad van het Sint-Jozefskollege (Stoofstraat Aalst) de wekelijkse zwemavond plaats van VTB-VAB Aalst. Op verzoek worden ook zwemlessen gegeven. Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij Arseen Saeys, tel.: 21.68.15. Culinaire avond voor mannen Op vrijdag 8 mei organiseert VTB-VAB Aalst vanaf 19u30 een culinaire kookavond voor heren in 't Apostelken, Apostelstraat 1 (nabij de kerk van Mijlbeek) te Aalst. In de prijs van 600 fr. (leden) of 650 fr. zijn lesgeld, recepten, eetmaal met drie gangen en wijn inbegrepen. Vooraf inschrijven is wel noodzake lijk. Telefoneren naar Geert Van Cleemput, 78.06.34. Mei in Jebron 1-3 mei: van 18 tot 17 u: plannings Weekend in Helbrand Westmalle. Wie voorstellen heeft voor het volgend werkjaar brengt die maar binnen. Wie meegaat, gelieve tijdig in te schrijven. 2 mei: om 18u30 Begijnhofkerk, viering rond Mt 20-1-1 9 mei: im 9u30: werkgroep liturgie: de lijst van de vieringen voor de vakantie hangt reeds uit. Wie zich één van de vieringen wil aantrekken gelieve zijn naam bij de datum te vermelden. Om 18u30: Begijnhofkerk, kinderviering rond "Moederkens- dag", waarna ontmoetingsavond. Om 20u15: gespreksavond voor +18-jarigen. Dinsdag 19 mei om 20 u.: lezing door Dom. Frans Blokland met als thema "Evangelie doorleven vandaag" in het Jebron-huis. 14 en 18 mei: om 20 u. gespreks- en ontmoetingsavond voor echtgescheidenen en/of mensen met gebroken relatie. Zaterdag 16 mei: om 18u30: Begijnhofkerk, viering rond Mt 8, 5- 13, daarna open huis voor ontmoeting en gesprek. Zondag 17 mei van 10 tot 12 u.: Open Trekkersgroep. Verdere afwerking van het Planningsweekend. Dinsdag 19 mei: om 20 u lezing door Dom. Frans Blokland met als tema "Evangelie doorleven vandaag", in het Jebron-huis Zaterdag 23 mei: om 9u30 werkgroep Liturgie om 18u30: Begijnhofkerk, viering waarna ontmoetingskansen in het Jebron-huis Zaterdag 30 mei: om 9u30 werkgroep Liturgie om 18u30 Begijnhofker, viering rond Mt 28,16-20. Na de viering kunnen we mekaar treffen in huis of tuin voor een uitwisseling van de weekervaringen. Zondag 31 mei: van 10 tot 12 u: Open Trekkersgroep, waarop iedereen die 't geheel van de jeugdpastoraal wil dragen welkom is. Akademle Schone Kunsten Op zaterdag 9 mei in de akademie aan de Oude Vismarkt, open akademiedag van 10 tot 17 u. ledereen welkom. Orgel- en Koorkoncert In de O.L.Vrouwkerk van Erembodegem op zaterdag 2 mei te 20 u. orgelkoncert door Piet Thomas en koorzang door het A Capellakoor Termuren o.l.v. Marijke Coghe. Toegangsprijs: 100 fr. Cantate Domino Jaarijks jubelkoncert door de Schola Cantorum "Cantate Domino" op vrijdag 8 mei te 20 u. in de Sint-Martinuskerk Aalst met het Opus Ultimum van Heinrich Schütz. Toegangsprijs: 150 fr. Studenten: 100 fr. Netwerkcentrum Centrum Netwerk presenteert "Chamber Orchestral Manoeu vres" van en met Johan Uvin. Muziek: Chris Zerr. Een huiskamer staat vol voorwerpen. Een huiskamer is vol van geluiden. Chamber Orchestral Manoeuvres is een 50 minuten durende ingreep op dit schijnbaar doodgewone gegeven. Het manipuleren van contexten. De dirigent van de alledaagsheid aan de slag. Vrijdag 8, zondag 10 en maandag 11 mei telkens te 21 uur. Zaterdag 9 mei te 20 uur. Toegang: kassa 120 fr., VV en red.: 100 fr. Organisatie: Johan Uvin i.s.m. Netwerk. Jamjamclub Reeds drie jaar organiseert de Jamjam Club sportieve vakanties voor zijn aangesloten leden en hun familieleden, zo'n 300 personen. De skiklub telt 270 leden die regelmatig met de kerst-, nieuw jaars- en karnavalsvakantie gaan skiën naar Italië, 's Zomers wordt een surf- en tennisvakantie georganiseerd, eveneens in Italië. Elke dinsdagavond gaat de klub squachen in sportcentrum De Schreef. Expo Etlenne Cloots Nog tot en met zondag 3 mei in de Galerij 't Apostelken, olieverfschilderijen en Egyptisch beeldhouwwerk van Etienne Cloots. Op zaterdag van 10 tot 20 uur, op zondag van 10 tot 13 uur en van 15 tot 20 uur. Op vrijdag 1 mei van 15 tot 20 uur. Sporttraumatologle Op dinsdag 5 mei brengt "Eskulaap" te 21 u in het Auditorium van het O.L.V.-ziekenhuis "Sporttraumatologie in de praktijk" door Dr. M. Martens, orthopedie K.U. Leuven. Daar waar professionele sportmannen, bijvoorbeeld in het hoog betaalde voetbal, door hun klub naar hooggekwoteerde specia listen in het vak gestuurd worden met hun sportletsels komt de "alledaagse amateur" in de eerste plaats bij de huisarts terecht. Deze moet dan de minder ernstige zaken van de moeilijke kunnen onderscheiden. De lichte letsels zou hijzelf moeten kunnen oplossen en ingewikkelde pathologie kunnen doorstu ren naar het goede adres. Opvallend speelt de sporttraumatologie zich af in en rond de gewrichten met vooral dan in schouder, elleboog, heup, knie en enkel. Belangrijk onderscheid moet gemaakt worden tussen acute en kronische letsels. Hierbij dan enkele preliminaire beschouwin gen van pathologie, t.h.v - Enkel: distorsio, os trigonum, tallus - Recidiverende luxatie van de personeuspezen... - Onderbeen: tendinitis, kompartimentssyndroom, shin splint.. - Knie: technische onderzoeken bv. arthroscopie... Klinische testen: Mcintosh, Lackman... - Heup: overbelasting van adductoren en buikspieren (voetbal) - Schouder: inklemming rotatorcuffpezen, instabiliteit... - Elleboog: intra- en peri-articulair (tennis-, golfelleboog). Om een korrektie diagnose te stellen is een elementaire kennis van klachtenpatroon en goed klinisch onderzoek noodzakelijk. Een adekwate therapie moet eveneens gekend zijn. Zwangerschapsinfo Op donderdag 7 mei in de personeelsrefter van het Sint- Elisabethziekenhuis, te 13u30 "voorbereiding op de bevalling", door een gynaecoloog aangevuld met dia's. Organisatie: KAV- Moeder-Kinderzorg. Moederfeest KAV-lmmerzeel viert alle moeders op vrijdag 8 mei te 19u30 in het Sociaal Centrum. Jaar van het Leefmilieu Agalev doet mee aan de petitiedag VAKA te Aalst op zaterdag 2 mei, Topdag. Op 24.5.87 neemt Agalev deel aan het Welzijnskongres te Houthalen en op zaterdag 20.06.87 is het midzomemacht, uitwuiven naar de vakantie toe. Vredeshuis Op vrijdag 8 mei 1987 te 20 u. in het Vredeshuis, Esplanade straat 8 te Aalst, opening van de tentoonstelling «Vrouw - rechtvaardigheid - vrede» met werken van Simone Reynders en Lieve Gelders. Deze tentoonstelling loopt tot 6 juni. Tekstiel- werken (Patchwork), keramiek, tekeningen en schilderijen. Gastroforum Een nieuw, dynamisch initiatief in de horecasektor is steeds welkom, om niet te zeggen noodzakelijk. Het is echter niet zo eenvoudig om een vernieuwend projekt verder te ontplooien en ook vol te houden. De vzw Gastroforum neemt echter de uitdaging aan en organi- zeert voor de tweede maal haar regionale vakbeurs voor de horeca-, grootkeuken-, slagerij- en bakkerijsektor. Gastroforum 87 start op 10 mei in de Aalsterse Keizershallen en loopt tot 13 mei. Het zal ons een genoegen zijn u er te verwelkomen op de openingsreceptie die plaats heeft op 10 mei omstreeks 13.30 u. Sint-Maarteninstituut, Moorselbaan 128, Aalst Zondag 14 juni 1987, ter gelegenheid van de Braderie, Moorsel baan: Derde kindermarkt op de speelplaats vanaf 14 tot 18 uur. Jongens en meisjes (tussen 6 en 12 jaar) mogen er «alles» verkopen. Deelnemingsformulieren kun je tijdig afhalen bij alle handelaars op de Moorselbaan. Prachtige prijzen te winnen onder de deelnemers... Een realisatie van het Oudercomité... Kom eens kijkenlü Bezoek die dag ook de kleuterafdeling Open-deur-dag van 14 tot 18 uur. Bezoek ook onze Bier- en Pannekoeken-koffie-bar en dit op zaterdag vanaf 14 uur tot... Ook op zondag vanaf 14 uur tot... De opbrengst gaat integraal naar alle deelnemers aan de sneeuwklassen in januari 1988. N.B.: Ook tijdens dit schooljaar mogen nieuwe kleuters voor het eerst naar school... als ze maar 2 jaar en 6 maand oud zijn. Inschrijven: elke klasdag tijdens de lesuren. Mei-avond met Freddy Breek De beheerraad en de direktie van de Liberale Sociale Werken nodigen iedereen vriendelijk uit op het 42ste 1-Meiavondfeest, met gelegenheidstoespraak door volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem, welke plaats heeft op donderdag 30 april 1987 in de vernieuwde Keizershallen, Beekveldstraat te Aalst met aanvang om 20 uur. Voor het muzikale en showgedeelte zorgt Freddy Breek en het orkest «The Tipsy's». Ingangskaarten zijn te bekomen op het L.S.W.-sekretanaat, Korte Zoutstraat 16 te 9300 Aalst alsook bij alle plaatselijke L.S.W.- P.V.V.-afgevaardigden aan de prijs van 100 frank. (Tel. 053/21.58.16, post 235, Hofman Luc). Aan de kassa bedraagt de ingangsprijs: 120 frank. Tafelreservaties (4 pl.) aan de prijs van 50 frank kunnen eveneens bekomen worden bij Luc Hofman onder het hogerver- meld telefoonnummer. Jeugdhuis «De Klup» in mei Vrijdag 15 mei: ping-pongtornooi vanaf 21 u. Zaterdag 16 mei: klupavond: begeleide dansinstuif vanaf 20 u. Zondag 17 mei: zwemmen vanaf 10 u. (samenkomst in het J.H. rond 9u45). Zaterdag 23 mei: bluesoptreden vanaf 20 u. Er zijn zo van die onverwachte dingen in het leven. Het ontstaan van «Jack Daniels rythm bluesband» is er één van. Wie het optreden van deze steengoede bluesformatie nader wil bele ven, kan zaterdag 23 mei vanaf 20 u. terecht in J.H. De Klup, Zonnestraat 20. Om in de stemming te komen wordt er ook een supporting act voorzien. Het optreden van deze bluesgroep is zeker een 'must' voor alle bluesliefhebbers! Zaterdag 30 mei: vanaf 20 u.: Blok-TD in J.H. De Klup, Zonnestraat 20, Aalst. Jeugdhuis Terlinden Zaterdag 2 mei: fuif - The Beasty Party. Alle Beasty - verjarende - boys hebben het initiatief genomen om op 2 mei ieder fuifnummer uit te nodigen op hun verjarende fuif. Ingang gratis. En dit allemaal in J.H. Terlinden, Raffelgem- straat 8, Aalst. U wordt uitgenodigd! HARVA Met Harva, vereniging voor hartpatiënten, wandelen in het Raspaillebos te Galmaarden, op zondag 10 mei vanaf 14.30 u. Davldsfonds Op zaterdag 2 mei geleid bezoek aan Brussel te organiseren door DF Centrum. KVLV Op maandag 11 mei in 't Apostelken te 14 u. «De landbouw in ons leefmilieu». Gastroforum '87 Vakbeurs voor Horeca, grootkeuken, slagerij en bakkerij van zondag 10 tot en met woensdag 13 mei, telkens van 14 tot 21 u. in de Keizershallen. Gastroforum is aan haar tweede uitgave toe. Immers, het sukses van vorig jaar heeft duidelijk aangetoond dat er in de horecasektor nood is aan dergelijke kleinschalerige vakbeurzen die zowel aan de exposant als aan de bezoeker heel wat voordelen bieden. Gastroforum kenmerkt zich door een direkte aanpak. De organiserende VZW richt zich me! deze vakbeurs o.m. tot de regionale markt Oost-Vlaanderen, Vlaams Brabant en het Waasland. De bezoeker van Gastroforum wordt gekonfronteerd met toeleveringsbedrijven uit zijn omgeving wat ongetwijfeld een betere en komfortabelere samenwerking mogelijk maakt tussen klant en leverancier en leidt tot een betere service aan de klant. Gastroforum garandeert tevens een ruime, doch zorgvuldige selektie van toeleveringsbedrijven aan de horeca-, grootkeu ken-, slagerij- en bakkerijsektor. Elkeen vindt zeker zijn gading in het brede en diverse gamma van produkten dat ter kennisma king wordt aangeboden. Gastroforum 87 is uw bezoek zeker waard. Het is een aanrader onder de vakbeurzen. De VZW Gastroforum heet al haar vakgenoten dan ook van harte welkom. Wie meer informatie wil, kan steeds terecht bij Paul Van Cleemput, tel. 053/77.82.63 of Piet Van den Berghe, tel. 053/ 77.03.72. Meiavond en 1 mei in Volkshuis - Meiavond, donderdag 30 april 1987: 19.00 u.: kioskkoncert harmonie Hand aan Hand (Houtmarkt) 20.30 u.: rondgang harmonie (in omliggende straten) 20.30 u.: totaalspektakel (in grote zaal), zie bijhorende om schrijving 22.00 u.: orkest (café Volkshuis) Jongeren-TD (in grote zaal). Doorlopend: tentoonstelling Aalsterse amateurkunstenaars «Ar beid en Kunst». Opening te 18.45 u. in kelder - 1 Mei - Vrijdag 1 mei 1987: 10.00 u.: toespraken 1 Mei-optocht (verzamelen Houtmarkt) 12.00-14.00 u.: eten ten voordele van SKW-trommelkorps (in kelder) 150 fr., keuze uit brood met: - tomaat garnaal - brochtten provengale of natuur - stoverij - koude schotel. 12.00-17.00 u.: koffie en gebak ten voordele van SKW Rode Valken (in kelder) - 50 fr. 14.30 u.: 1 mei-belotting, 5.000 fr. vooruit (in grote zaal), inschrijving te 14 u. 15.00 u.: «Help Nicaragua in het zadel», dolle go-carts race t.v.v. Nicaragua (op Houtmarkt) 19.00 u.: 1 mei-kwis, wisselbeker Mare Galle, tussen de ver schillende socialistische nevenorganisaties afgewisseld met play-back jeugd (in grote zaal), door C.S.C. Studiekring Aalst. Doorlopend: tentoonstelling Aalsterse amateurkunstenaars «Ar beid en Kunst». (Van 9.00 tot 20.00 u. in kelder). V-dag 8 mei Aalst-Centrum: 19.00 u.: samenkomst aan het monument op het Vredeplein; neerleggen van bloemen door het Stadsbestuur. Zondag 10 mei 1987 - Erembodegem: 09.30 u samenkomst in het lokaal Café De Uil, Dorpsstraat. 10.00 u.: H. Mis, na de H. Mis neerleggen van bloemen aan het monument van de gesneuvelden op het Kerkplein door het Stadsbestuur De vaandeldragers worden vriendelijk verzocht aan de plechtig heden deel te nemen. Toeristisch Aalst - De toeristische folder «Aalst, plezante stad» wordt, mits enige tekstkorrekties, op 10.000 eksemplaren herdrukt. - Het toeristisch programma i.v.m. Aalst op BRT 2-radio zal gehonoreerd worden met, voor de laureaat, een gastronomi sche maaltijd voor 2 personen ter waarde van 5.000 fr. - De Aalsterse promotiebus zal present zijn op 16 en 17 mei op de «Toeristische dagen» te Namur. Er zal graanjenever en vlaai zijn en een promotiefilm van karnaval wordt gedraaid. Baardegem Rerum Novarumviering Te 19 u. op vrijdag 8 mei in de Parochiale zaal 3* grote viering van Rerum Novarum. Kaarting met 50 fr. inleg en 5.000 fr. vooruit. Bedevaart Op vrijdag 1 mei naar Scherpenheuvel, Hasselt en Tongeren. Vertrek te 8 u. Prijs 300 fr. Inschrijven Auwelaert-Dierickx, Hoogstraat 93. Tel. 052/35.02.08 na 16 u. Plechtige Kommunie Op zondag 17 mei, niet te 9.30 u. toch te tien uur. Dankmis op maandag 18 mei te 10 u. Vormsel op donderdag 22 mei te 16.30 u. door Mgr. Roets. Vooraf weekend te Weelde op 2 en 3 mei.

De Voorpost | 1987 | | pagina 4