Dendermonds historisch stadhuis in teken van spitstechnologie De meiviering van WKB-groep Reynout Grembergen 1 MEI FEEST IN HET ARRONDISSEMENT Dendermonde Nog verbeteringen aan treindienst Dendermonde-Brussel Meiboomplanting bij Volkskunstkring de Bosuilen te Buggenhout Een organisatie van de Kamer voor Koophandel en Nijverheid ACOD Dendermonde solidair met mijnwerkers De Voorpost - 1.5.1987 - 7 Voor de derde maal organiseerde de Kamer voor Koophandel en Nijverheid van het arrondissement Dendermonde de tentoonstelling of beurs "Kantoor en Computer" in het voormalige stadhuis. Een opmerkelijke evolutie is dat de gewone kantoorbenodigdheden stilaan zijn verdwenen, zodat men deze organisatie beter alleen de naam "Computer beurs" zou geven. Op de eerste tentoonstelling waren er nog vijf firma's met algemene kantoorbenodigdheden en twee uit de computerbranche. Nu waren er dertien deelne mers, allemaal met elektronische informatie- en kommunikatietoestellen. Vorige vrijdag had de offi ciële opening plaats rond 19 u., hoewei de beurs zelf al bezoe kers kon ontvangen vanaf 14 u. We konden dus de afgevaar digden van de bedrijven in vol le werkzaamheden zien. Al leen de stand v$n de R.V.A. bleek werkloos te zijn bij ge brek aan verlichting... Drs. Mare Vereecken, voor zitter van de raad van bestuur van de Kamer, maakte het vrij kort. Hij werd ingeleid door direkteur Karei Uyttersprot, waarna Mare Vereecken zelf zijn aanvankelijke schrik voor de automatisering van de be- drijdsadministratie bekende: "Iedereen stond er een beetje huiverig tegenover, vertelde hij. Het was een onbekende wereld die zich stilaan aan het bedrijfsleven opdrong. Nu zijn de "chips" overal. Men ziet in deze onooglijke plaatjes niet alleen een boeman voor de tewerkstelling, de oorzaak van de huidige krisis maar ook een palladium van de vooruitgang. Eigenlijk is er aan een chip niets te zien. Het is niet meer dan een zandkorrel, maar daarin ligt een ongelooflijke doolhof van verbindingen, een ingewikkeld net van schakelin gen, geheugens en kommando- posten. Deze ontwikkeling is een belangrijke stap in de evo lutie van onze beschaving, al dus de voorzitter. Het is de oorzaak en de aanleiding van allerlei andere werk- en leefge woonten. De elektronica blijft een werktuig dat zowel ten goede als ten kwade gebruikt kan worden, maar het uitein delijke doel is de mens te steunen. De Kamer voor Koophandel en Nijverheid achtte zich dan ook verplicht om haar leden en de bevolking over deze evolu tie te informeren. Het steeds stijgend belang van de infor matica in het bedrijfsleven wordt weerspiegeld in de groei van deze beurs. Twee jaar ge leden waren er zeven deelne mers waarvan vijf firma's met algemene kantoorbenodigdhe den, nu zijn er dertien en dat zijn er allemaal uit de compu terbranche." Mare Vereecken besloot zijn korte toespraak met de uit drukking van zijn hoop dat zowel de konsumenten als de deelnemers volop aan hun trekken konden komen. Hij kon vrijdagavond reeds aan kondigen dat er enkele toestel len aan de man waren ge bracht. Na deze toespraak bezoch ten de leden van de raad van bestuur en de aanwezigen de verschillende standen, waar zij op aanschouwelijke wijze gein- strueerd werden over de huidi ge stand van zaken in deze branche. In de ruime Ros Beiaardzaal van het stadhuis maakten we ons de bedenking dat dit historische gebouw zich verhoudt tot de modeme infor matie zoals de ijlboden tot de computer. Zaterdag en vooral zondag mochten de deelnemers zich verheugen in een overweldi gende belangstelling. Voortdu rend was het een komen en gaan van geïnteresseerden, hoe wel velen aanvankelijk van mening waren dat dit nu eens echt een gebeurtenis is voor ingewijden. Toch was de be langstelling veel groter, zodat gerust mag gezegd worden dat de Kamer voor Koophandel niet alleen de rechtstreeks-ge- interesseerden bereikte maar tevens de gewone burger, die meer en meer al is het dan dikwijls onrechtstreeks met de elektronische informatie ge- konfronteerd wordt. Een so ciaal aspekt dus van deze orga nisatie. Na een tijdje ondergedoken te zijn in de soft- en hardware, de terminals en de printers, konden we ons ook verdiepen in de komende aktiviteiten van de Kamer voor Koophandel, kortweg KvK. Aktie telefoon De Kamer stelt heelwat on tevredenheid vast bij de be drijven inzake de telefoonver bindingen. Daarom wil zij een gefundeerd dossier samenstel len om daarna de nodige stap pen te ondernemen. Wie pro blemen heeft kan die kwijt, schriftelijk of telefonisch bij de KvK, Grote Markt, 9330 Den dermonde, tel.: 052/21.47.13. In het tweemaandelijks tijd schrift "Initiatief' werd een vragenlijst afgedrukt die de ge- interesseerden of betrokkenen kunnen invullen. Japanse delegatie Van 8 tot 17 mei verblijft er een delegatie van jonge Japan ners in onze regio. Naast enke le bedrijfsbezoeken en deelna me aan de jaarvergadering van de KvK, wordt er een ontmoe ting georganiseerd met deze groep op woensdag 6 mei in het Stadhuis van Dendermon de. Bedrijfsleiders of kaderle den die interesse hebben voor deze gespreks- en kontakt- avond waarop sociaal-ekono- mische ervaringen ter sprake komen, zijn daarop van harte welkom. Vooraf inschrijven is om praktische redenen aange wezen. De deelname is volle dig gratis. Omdat het aantal deelnemers beperkt is, wordt de volgorde van inschrijving bepalend. Ook de Jonge Ka mers van Sint-Niklaas en Den dermonde verlenen daaraan hun medewerking. Verder programma van de KvK Op 11 mei heeft de algeme ne vergadering plaats met als gastspreker J.L. Dehaene. Hij heeft het over "Krisis: een sa menleving in de kering". Van 11 tot 17 mei neemt de KvK deel aan Flanders' Techno logy. Op 13 mei wordt daar de dag van de Oostvlaamse bedrijven georganiseerd. Vooral op deze dag zal de aanwezigheid be klemtoond worden. Daarom verwachten zij op die dag rond 12 uur de deelnemende expo santen uit de regio voor een aperitief. Op 6 mei organiseert de Ka mer i.s.m. de v.z.w. "Jonge Ondernemingen" een voor lichtingsnamiddag over "mini- ondernemingen" met het oog op de oprichting en beeleiding ervan in scholen uit de regio. Deze namiddag heeft plaats in het stadhuis van Dendermon de om 14 u. Verschillende mo- gelijks-geïnteresseerden zijn daarop uitgenodigd: de scho len die voor een dergelijk ini tiatief in aanmerking komen, de senior-bedrijfsleiders of - kaderleden, de Jonge Ekono- mische Kamer en de geïnteres seerden die als begeleider wil len meewerken. Wie belang stelling heeft kan best eerst kontakt opnemen. Dendermonde. Een praatje over terminals, pc en andere technologische snufjes (foto Piet Hermans). Tijdens zijn jongste vergade ring heeft het gewestelijk be stuur van de ACOD van Den dermonde een motie gestemd waarin de solidariteit met de aktie van de Limburgse mijn werkers tegen het plan Geyse- linck wordt ondersteund. De motie luidt als volgt: «Het gewestelijke bestuur van de ACOD - gewest Dendermon de, bijeen in vergadering op 17 Roept de Mijnwerkerscentrale april. op de eisen van de mijnwer- Verklaart zich solidair met de kers blijvend te ondersteu- mijnwerkers die strijden tegen nen». Tot daar de tekst van de de geplande sluitingen en voor motie, het behoud van de 8.000 be dreigde jobs; Wenst de ABW Mijnwer kerscentrale proficiat met het behaalde resultaat bij de socia le verkiezingen; Voor de negende maal reeds organiseert de Dendermond- se Volkskunstgroep Reynout haar jaarlykse Meiviering. Dit j'aar wordt het een bijzonder indrukwekkend pro gramma. Tours in Frankrijk en de groep "Hora Efrohim" uit Jeruzalem in Israël. Voor augustus staat trouwens opnieuw een buiten landse gastgroep op het pro- Zaterdagavond 9 mei wordt om 19 u gestart met een Eu charistieviering in de parochie kerk van Grembergen, muzi kaal opgeluisterd door de mu ziek- en zanggroep "Leef". Vanaf 20 u valt er in de Ge meentelijke Jongensschool aan de Rootjesweg te Grembergen een wervelend feest te beleven met barbecue en een optreden van de dansgroep "The Jockey Men's Morris Club" uit Bir mingham, Midden-Engeland. Deze dansers doorkruisten Eu ropa reeds in alle richtingen en ze kunnen borg staan voor een optreden op hoog niveau. Voor de barbecue kan telefo nisch gereserveerd worden tot 2 mei (052/21.10.57 of 22.28.74). De eigenlijke traditionele meiboomplanting heeft plaats op zondagnamiddag om 14 u op de binnenkoer van het Rey- nout-lokaal, aan de Sint-Elooi- straat te Grembergen. Ook hier weer een indrukwekkend programma. De Kon. Harmo nie Ste.-Cecilia opent de fees telijkheden met enkele mooie nummers. Na de volksspelen en het symbolisch verbranden van de winter krijgt men op nieuw een optreden van de Jockey Men's Morris Club uit Birmingham. Dan volgen en kele volksdansen, waarna de "Stoopkes" uit Hasselt het pu bliek zullen vergasten op de stilaan zeer bekende "Jenever- suite". De sluiting is voorzien tegen 17 u. Werkelijk een weekend waarop wat te beleven valt. U de organiserende groep Reynout voorstellen, is totaal overbodig. Deze mensen ko men regelmatig in de aktuali- teit met eigen optredens of wanneer ze een buitenlandse groep aan het Dendermonds publiek voorstdien. Iedereen herinnert zich zeker de groep "Jiskra" uit Pilzen in Tsjecho- slowakije. Of dichterbij de groep "Echo d'Alsace" uit Het muziek- en zangensem ble LEEF hoeft in de streek Dendermonde-Zele-Lokeren (en zelfs daarbuiten) evenmin nog voorgesteld te worden. De leden van dit muzikaal hoog staand ensemble brengen stemmige eigentijdse muziek. Ze kunnen hun optreden een jong en religieus aksent mee geven, maar hun programma kan ook avondvullend zijn en zeer aangenaam om de beluis teren. Hun kontakt-adres: Jan Van Wichelen, Guido Gezelle- straat 16, 9140 Zele. Tel.: 052/ 44.77.74. De Engelse groep The Jo ckey Men's Morris Club uit Birmingham beweegt zich ar tistiek in het kader van een eeuwenoude traditie, die te ruggaat op primitieve religieu ze ceremonieën en waaruit dc huidige zgn. Morris-dansen stammen. Het woord zelf zou te maken hebben met "Moors", omdat de dansers soms hun gezichten zwart ma ken. Vandaar. De zgn. Morris- Ring telt zowat 200 aangeslo ten clubs en daarbuiten zouden nog eens een 200 niet-aange- sloten clubs aktief zijn op het zelfde terrein. De groep die we te Grembergen op bezoek krij gen werd opgericht in 1949 als de onderbroken voortzetting van vroegere groepen die voorheen in Birmingham ak tief geweest waren. Hun pro gramma, dat ze niet alleen in Engeland, maar evenzeer doorheen gans Europa ge bracht hebben, omvat hun ei gen traditionele dansen, maar ook zwaard-dansen en zgn. Mumming Plays. De groep is uitsluitend uit mannen samen gesteld. Met jenever De STOOPKES is de afkor ting van "Sociëteit Ter Onder steuning Onzer Plaatselijke Kroegen En Staminees". Ach ter deze naam verschuilen zich drie mensen die al meer dan •vijftien jaar bezig zijn met mu ziek en ambiancetoestanden. De "Stoopkes" zijn Luc Cuppens, Fons Vanhamel en Jos Tuts, drie leden van de Limburgse folkgroep From Us To You, die, naast hun geken de Angelsaksische repertoire, nu ook nog een gezellig Vlaams programma hebben sa mengesteld met uitsluitend drink- en borrelliederen van bij ons. Het programma dat de naam "De Jeneversuite" meekreeg, omvat sfeerliederen die op een of andere manier met drinken of borrelen te maken hebben. Omdat Hasselt reeds verschil lende generaties lang bekend is als leverancier van uitstekende geestrijke dranken, bleek het ook niet zo moeilijk om rond dit gegeven liederen uit onze streek terug te vinden. Naast fijne instrumentale stukjes op accordeon, saxofoon, klarinet, mandoline, banjoline, gitaar en allerhande perkussie-instrumenten, zitten er in het programma ook on stuimige "meedrinkers", enke le intrieste liederen en zelfs anti-drinkliederen. Kortom, "de jeneversuite is een voor stelling met zang en muziek over den drankzucht in al zijn facetten". (j.v.b.) Dendermonde. Uiteraard waren er demonstraties in overvloed met de allernieuwste apparatuur (foto Piet Hermans). Dat schrijft minister van ver- in een brief aan PW volksver- moes. De minister zegt daarin keerswezen Herman De Croo tegenwoordiger Verberck- dat hij de problemen rond de Dendermonde. Het bureel van de toekomst (foto Piet Hermans). Naar jaarlijkse gewoonte organiseert de Buggenhoutse volkskunstgroep De Bosuilen haar meifeesten. Op de vooravond van 1 mei verzamelt de groep op het speelplein in de Schoolstraat om de brandstapel op te stellen. Dan gaat men in stoet naar Buggenhout-bos om bij de boswachter een boom af te halen die dit jaar als meiboom dienst zal doen. Na de plechtige overhandiging brengen de jongens van de groep de boom naar het centrum, hierbij vergezeld door de meisjes met hun fakkels. Rond 21.30 u. steekt men op het plein het vuur aan met deze fakkels en wordt koning Winter - gesymboliseerd door een stropop - verbrand. Er wordt gedanst en gezongen rond het vuur, want koning Winter is dood. Leve de lente! De eigenlijke meiboomplanting vindt plaats op vrijdag 1 mei aan het VKSJ-lokaal in de Maricolleweg. Eerst versieren de meisjes de meiboom en wordt het plein klaargezet. Om 14 u. starten de volksspelen waarin de jongens en meisjes op een ludieke wijze de strijd zullen uitvechten om de titel van meigraaf en meigravin te behalen. Rond 18 u. plant men de meiboom. Het kersverse meipaar wordt gekroond en begroet met de Rozenwals. De namiddag wordt afgerond met enkele volksdansen rond de boom. Aansluitend volgt een barbecue voor alle leden en sympathisanten van de groep: tijd om iets te eten en te drinken en... verder gezellig de meimaand binnen te dansen. Op zondag 10 mei gaat de hele groep naar het Openluchtmuseum te Bokrijk voor de jaarlijkse Nationale meiboomplanting direkt aan bij de wooncultuur en de landelijke omgeving binnen dewelke de volksvreugde van een meiboomplanting eertijds hoogtij vierde. treinverbinding Dendermonde - Brussel en de busdienst Den dermonde - Grembergen aan de bevoegde instanties van de NMBS en de NMVB heeft voorgelegd. Wat de treinver binding Dendermonde - Brus sel betreft, heeft de direktie van de NMBS gezegd dat er sedert de invoering van het IC/ IR- plan in 1984 op de lijn al heel wat verbeteringen zijn ge komen. Het gaat om een aan tal piekuurtreinen die voorzien werden van een of meerdere rijtuigen tweede klas of van een motorstel extra. Volgens een recente kontrole op de lijn, wordt er de laatste tijd slechts een klein aantal rechtstaande reizigers geno teerd. Daaruit blijkt, aldus de minister, dat niet de slechte wil van de bestuurders, maar de zeer hoge bezetting de oorzaak was dat de gestrande reizigers niet meer konden worden op genomen met de kapaciteit van twee voertuigen. Door het in voeren van een bijkomend derde voertuig zijn deze pro blemen nu tot ieders voldoe ning opgelost. De minister voegt er trouwens een aantal genoteerde bezettingsgraden aan toe: de gelede bus 110 reizigers, de standaardbus 60 reizigers en de dubbelingsbus 39 reizigers. Toch is volksver tegenwoordiger Verberckmoes het niet op alle terreinen eens met de minister. Hij antwoordt in een brief dat men blijkbaar gegevens heeft doorgegeven aan de minister die niet stro ken met de werkelijkheid. «Ik kan u bevestigen dat tijdens de piekuren het aantal rechtstaan- den onverantwoord hoog is, en de inschakeling van een bijko mend stel alleszins noodzake lijk is. Het is onaanvaardbaar dat voor een streek als Den dermonde waar bij gebrek aan voldoende plaatselijke werk gelegenheid, hoofdzakelijk aan pendelarbeid moet worden gedaan, niet eens voor vol doende vervoermogelijkheden zou gezorgd worden», zo schrijft de PW volksvertegen woordiger die eraan toevoegt een en al begrip te hebben voor de problemen die een verhoging van het aantal stel len met zich zal brengen. «Maar dat mag geen reden zijn om een oplossing uit de weg te gaan» zo besluit hij. Het is dit jaar 100 jaar geleden dat de Amerikaan Thomas Stevens in zijn woonplaats San Francisco terugkeerde van een wereldfietstocht. Hij was de eerste die een dergelijke pres tatie op zijn naam bracht. Hij was drie jaar onderweg. 1 mei, feest van de arbeid, een feestdag die in het arrondissement Dendermonde door de Socialistische Party en de socialistische verenigingen uitgebreid wordt gevierd. De 1-mei optocht, traditioneel derdeel van het feest, zal voor heel Dendermonde plaatsvinden in Grembergen, waar men om 16.00 uur byeenkomt aan het lokaal «Ros Beiaard» aan het Groot-Zand. Dat neemt evenwel niet weg dat in de verschillende deelgemeenten nog een aantal andere aktiviteiten z(jn voorzien. In Appels is er op 1 mei om 10.30 uur een 1-mei optocht door de straten van de ge meente. Men vertrekt aan het lokaal Volkshuis te Appels on der begeleiding van de harmo nie «Ons Plicht». Om 12.30 uur is er een eetmaal in het Volkshuis en om 15.00 uur maakt men zich klaar voor de optocht in Grembergen. In Baasrode wordt het feest ingezet op donderdag 30 april om 15.00 uur met een koffieta fel voor de socialistische ge pensioneerden. Om 19.30 uur staat er een kaartavond op het programma met 1.500 fr. aan prijzen. Tevens worden er bo terhammen met kop geser veerd. De SW organizeert sjoelbakken en bakschicting ook met een prijzenpot van 1.500 fr. Om 22.00 uur volgt de trekking van de 1 mei tombola. Op 1 mei zelf wordt om 15.00 uur vertrokken voor de 1 mei optocht in Grembergen. Om 18.00 uur is er een feestmaal in het Volkshuis van Baasrode met als gastspreker volksverte genwoordiger De Batselier. Nadien nog een optreden van de Jacobi's en Freddy Roda. In Dendermonde centrum dan. Op 30 april om 19.30 uur meia vondfeest in de feestzaal van de Bond Moyson aan de Noordlaan met een optreden van de Harmonie H. Vande- meulebroucke, de turngroep De Rode Roos, een playback- show door de ABW kadetten en de Polderboeren, een 1 mei toespraak door mevrouw M. Anseeuw, voorzitter en gele genheid tot dansen. Op 1 mei wordt om 15.15 uur vertrokken aan de Bond Moy son richting Grembergen. Men kan ook om 15.30 uur vertrek ken aan 't Klokske. Nadien is er een gezellig samenzijn in 't Pilaartje met kaarting en teeA lingenbak. In het pilaartje loopt er trouwens een tentoon stelling met als tema 1 mei. Allerlei affiches en foto's zul len er te zien zijn. In Grembergen wordt op 30 april om 19.00 uur van start gegaan met een feestmaal dat muzikaal wordt opgeluisterd door de jonge orgelist W. Wauters. Om 21.00 uur start een optreden van enkele afde lingen van Morgenrood en een playbackshow. Nadien staat er een gezellig samenzijn op het programma. Op 1 mei zelf wordt iedereen om 15.30 uur verwacht aan het lokaal Ros Beiaard voor de optocht. Om 16.00 uur wordt begonnen met de gelegenheidstoespraak, waarna de stoet door dé stra ten van de gemeente zal trek ken. Op 2 mei om 19.00 uur heeft er nog een grote kaart- wedstrijd bieden plaats evenals tritsing in het lokaal Ros Bei aard. De inleg bedraagt 20 fr. en er is 2.000 fr. vooruit. In Oudegem staat er op 30 april om 20.00 uur een meia- vondkwis op het programma in het Volkshuis. Op 1 mei ver trekt er om 10.00 uur een op tocht door de straten van Ou degem, muzikaal opgeluisterd door het trommelkorps en om 15.00 uur komt men bijeen om te vertrekken naar Grem bergen. Op 30 april om 12.00 uur wor den de socialistische gepensio neerden van Sint-Gillis in het lokaal Voor Allen verwacht voor een eetmaal. Om 20.00 uur stipt vertrekt er een 1 mei optocht met de fanfare «Door Eendracht Saamgebracht». Om 21.00 uur kan men luiste ren naar poëzie en om 21.30 uur is een juke box en spaghet- tifestijn voorzien. Op 1 mei om 10.00 uur een kaartwedstrijd in het lokaal Voor Allen en om 15.30 uur vertrekt men per bus naar Grembergen. Groot-Lebbeke Dit jaar heeft de 1 mei optocht van groot-Lebbeke plaats in Wieze. Men komt er om 14.00 uur bijeen aan de zaal De Madeion in de Schroverstraat. De stoet vertrekt om 14.30 uur na de toespraak door volksver- tegenwordiger De Batselier. In Lebbeke zelf is er op 1 mei om 14.00 uur een bijeenkomst voor de mensen die deelnemen aan de optocht. Om 19.00 uur wordt iedereen verwacht in het Volkshuis voor een avondpro gramma waaraan hun mede werking verlenen: SP, CSC vormingswerk, Gepensioneer- denbond, Gehandicapten- bond, ABW, SW, Werklo- zenwerking. Óp het program ma: sketches, voordracht, film, modeshow, playback show. Daarna 1 mei bal. Op 2 mei om 19.00 uur het Lebbeeks kampioenschap bak- schieten. Inleg 50 fr. In het Volkshuis. In Denderbelle: op 30 april om 19.00 uur een gezamenlijk eet maal gevolgd door vrij po dium. Op 1 mei om 14.15 uur vertrekken naar Wieze voor de 1 mei optocht. Om 15.30 uur Moederfeest van SW en om 18.00 uur trekking van de CSC tombola. Op 9 en 10 mei organizeert de hobbyclub De Bezige Bij in het Volkshuis een tentoonstel ling van handgemaakte kinder kleding, telkens van 14.00 tot 20.00 uur. In Wieze op 30 april om 20.00 uur een belotwedstrijd in de Madeion1.000 fr. gratis plus inleg. Op 1 mei heeft daar de traditionele optocht plaats, waarna om 19.00 uur openbare trekking van de plaatselijke 1 mei tombola en om 20.00 uur een belotwedstrijd met 1.000 fr. gratis plus inleg. Hamme In Hamme zelf is er op 30 april om 20.00 uur een optreden van de kabaretgroep «Ongehoord» met «De Pelgrim». Kaarten kosten in voorverkoop 50 fr. en aan de kassa 70 fr. Nadien dans en vermaak en de hele avond door een originele leer lingenwedstrijd georganizeerd door SW en KVB. Op 1 mei is er om 10.00 uur een gratis kaartwedstrijd voor de leden van ACOD en een gezellig samenzijn voor alle sympati- zanten en partijleden. Om 17.00 uur volgt een feestbeto- ging, die wordt opgeluisterd door de Socialistische Harmo nie «Recht door Zee». Voor zitter G. Formeseyn zal een gelegenheidstoespraak hou den. Voor en na de optocht kan men meedingen aan de leerlingenwedstrijd van de SW en KVB. Op 2 mei is er om 19.00 uur een reuze kaarting«bieden». Inleg 20 fr. 2.000 fr. vooruit Berlare Op 30 april een gezellige avond en kaartwedstrijd. Op 1 mei om 15.00 uur een wieler wedstrijd voor juniores en op 2 mei om 17.00 uur een uitstap met de fanfare Volharding en om 19.00 uur een Breugela- vond. Zele Op 30 april heeft in Zele de meiserenade plaats. Op 1 mei zelf is er om 15.00 uur in het Volkshuis de 1 mei toespraak, om 15.30 uur gevolgd door de optocht. Nadien Vlaamse ker mis georganizeerd door de plaatselijke groeperingen. Er worden belegde broodjes ver kocht ten voordele van de par tij. Op 2 mei om 20.30 uur is het meibal voorzien in het Volkshuis. De toegang is gratis.

De Voorpost | 1987 | | pagina 7