c c C J X C J Berlaarse Jeugd- Hoogvlieger gaat op 9 mei op Stekene Zes miljoen buit voor inbrekers in Nieuwkerken Lebbeke Wieze Sint-Niklaas Geen markt meer in de O.L.-Vrouwstraat te Lebbeke Lentezoektocht C.V.P.- Lokeren >te N 10 - 8.5.1987 - De Voorpost fc KVLV Zogge KVLV-Hamme Zogge heeft het volgende programma voor deze maand vastgelegd: volgende woensdag: kookdemonstratie «Creatief met zandtaart, kruimel of brokkeldeeg». Er wordt gebakken: lentetaartjes, camenbertrondjes, ei-, kaas- en ham taart. Woensdag 20 mei: kookdemonstratie rond «deegwaren» Nu wordt er «zoet gebak» klaargemaakt: zandkoekjes met kaneel, kaasroomtaart en strikjes, Zwitserse vastenavondlek kernij. Deze maand komt er een uitstap naar het Keukenhof in Amsterdam met zijn rijke bloemenparken en zeven serres. Op het einde van deze maand komt dan de jaarlijkse bedevaart naar Oostakker. Prijskamp handelszaken Het Handeiskomitee Hoogstraat - Geemstraat organiseerde een gratis prijskamp. Het antwoord op de vraag was: de totale lengte van de rode draad bedroeg 36 meter 57 cm en 06 mm. De hoofdprijzen werden gewonnen door: De Brouwers A. Veldstraat 216, Heymans Linda, Hooirt 104B; Van den Bossche Gilbert, Rodenbachlaan 5 en Ruys Ingrid, Bosstraat 29A. Andere winnaars waren: De Graeve W. Broekstraat 35C, Roef Saskia, Schaubeke 5, Passemier A., Nieuwe Laan 62; Van Mele W„ Broekstraat, Van Luchenne Ch., Kruisbeeldstraat 168. De Porte J. Schaubekestraat 11Meganck Martine, Stationstraat 1 Van Kersavond Kris, Evangeliestraat 20B. Olieslagers Lily, Zwanehals 26; Saerens Ronny, Vlaslaan 21Minsart Fredenck, Legen Heirweg 37; Blommart L. Leopoldlaan 47, Waterschoot Wim, Vlaslaan 5, Bauwens Filip, Legen Heirweg 35, Van den' Bossche G., Spinnewiel 19; Gabriels D., Kaaistraat 19; De Puysseleire, Kapellestraat 74; De Wilde S. Kruisbeeldstraat 18. Meiboomplanting Op zaterdag 9 mei wordt in de H. Hartparochie weer de meiboom geplant om 19.30 uur in en rond de Zouaaf. Dit met medewerking van de volksdansgroep H. Hart. de seniorendans groep, de kinderdansgroep «Sneeuwvlokjes». Er is ondermeer voorzien: meiboomdans, verkiezing van de meikoning, samen- dans, fakkeldans, kampvuur en zang, eten en drank. VW-kalender Vrijdag 8 mei: 20 u. 't Klokhuis, De Ring. Tentoonstelling «Politieke Affices» van Klaus Staeck in 't Vremd Zaalken. Zaterdag 9 mei: 10.30 u. 't Klokhuis: kursus breakdance. 15 u. Kermis in de Boon, Hamme en Pr. Poppestraat en Pompelhoek, 19.30 u. Meiboomplanting Zouaaf. Maandag 11 mei 13.30 u. Kath. Bond Gepensioneerden «Rust na Arbeid» hobbynamiddag in de Zouaaf. Dinsdag 12 mei: 13 u. KAV Moerzeke; bedevaart naar Oostak ker. Vertrek op het Dorpsplein 14 u. KBG Rust na Arbeid. Bedevaart naar de kapel van de Rode Lieve Vrouw met EH Heirbaut. 20 u. CMBV «Koken met kruiden» verzorgd door de leden. Zaal De Ring, Ringstraat. Donderdag 14 mei: Kath. Bond Gepensioneerden Centrum: namiddaguitstap naar Oostakker. Vertrek op het Twee Bruggenplein te 14 uur. 20 u. KAV H. Familie. Gespreksavond «Natuurlijke bevalling» Bovenzaal Pa rochiehuis P. vander Jeugdlaan. Moerzeke Afscheid van Pastoor Verhelst E.H. Verhelst, pastoor van de St.-Martinusparochie gaat op rust. Een afscheidsfeest heeft plaats op zaterdag 9 mei a.s. Om 18 u. is er in de St.-Martinuskerk een eucharistieviering waar iedere familie of groepering, ten minste met een afvaardiging, zal aanwezig zijn. Na de mis is er receptie voor iedereen in het klooster. De inhuldiging van de nieuwe pastoor E.H. Van Remoortel zal plaats hebben op zondag 17 mei. Het programma hiervan volgende week in dit blad. Bebloemingswedstrijd In het kader van de gemeentelijke bebloemingswedstrijd, waar aan iedereen gratis kan deelnemen, start men met een bloe menmarkt op het Dorpsplein te Moerzeke op zaterdag 23 mei vanaf 15 u. Wie zich op deze markt laat inschrijven voor de wedstrijd krijgt gratis een zakje plantaarde. Voor de bebloemingswedstrijd kan men ook nog inschrijven tot 30 juni bij de gemeentelijke technische dienst en wel voor gevelversienng of voortuinversiering. Pronostiekersclubs «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Clementine Philli- °'oemenmarkt paert. Jozef De Donder en Octaaf Weijn waren de winnaars met Op zondag 17 mei organiseren het gemeentebestuur en het 8 punten. Aan de leiding Astrid De Cock 191 punten, 2e Octaaf bloemenkomité van 14 tot 18 uur een bloemenmarkt aan de Weijn en Hubert Saerens 190 punten. achterzijde van het gemeentehuis. «Eerlijk duurt het langst» bij Raymond Drieghe. Er waren drie winnaars ieder met 7 punten: Birgit Thierens, Rudy Waegeman '.T.C. Sint-Pauwels: klubkampioenschap en Patrick Verhelst. Eindwinnaar en kampioen is Herman Zaterdag 9 mei organiseert TTC Sint-Pauwels haar eerste Willaert met 154 punten, 2e Raymond Drieghe 149 punten De klubkampioenschap in de sportzaal van de gemeenteschool Rode Lantaarn is voor Lucien Kinders met 78 punten. van 13 tot 17 uur. Toegang is gratis. sing van deze belangrijke technieken op vrijdag 8 mei om 19u30 in het Gildenhuis verwachten de inrichters iemand uit elk gezin van Wieze. Omdat we in onze moderne wereld hoe langer hoe meer geconfronteerd worden met ongevallen, hartinfarkten en hart stilstanden is het wel nodig om te weten wat we in zo'n situatie kunnen doen, ten einde de overlevenskansen van een slachtof fer te verhogen. De inkom is volledig gratis! 150 A.C.V.-Vrienden op fietszoektocht «Rondom- Wieze» De fietsrally «Rondom Wies» die in het kader van 100 jaar A.C.V. in het bierdorp werd ingericht, gaf volgende uitslag. 1. Carels Monique uit Lebbeke (won de beker van minister Lenssens), 2. Cami Peter, eerste Wiezenaar, en winnaar van de beker van de gemeente Lebbeke, 3. De Ridder Marie-Jeanne (Wieze), 4. Van Haver Cyriel (Denderbelle), 5. Van Den Borre Roger (Lebb.), 6. De Ridder Magda (Lebb.), 7. Van Haver Gerard (Lebb.), 8. Van Den Borre Roland (Lebb.), 9. De Meersman Maria (Denderb.), 10. Van Mol Frank (Wieze), 11. Lambrecht Christel (Wieze), 12. Van Mol Pierre (Wieze), 13. Moortgat Myriam (Herdersem), eri 14. Van Damme Wim (Leb beke). Red een leven De B.G.J.G. geeft in samenwerking met het Rode Kruis op vrijdag 8 mei om 19.30 u. in het Gildenhuis de gelegenheid om op een speciale wijze, de evenmens van dienst te zijn. Onder het motto «Een leven redden duurt drie mjnuten» wordt aangetoond hoe hartmassage en mond-aan-mond beademing kan gebeuren. Deze zeer praktisch opgevatte demonstratie vergt geen enkele voorkennis en is volledig gratis! Zeker de moeite waard. Inzameling van textielwaren Ook Wieze wordt aangedaan bij de ophaling van gebruikte kleding en andere textielartikelen, die door de Lions Club- Dendermonde wordt georganiseerd. Deze 3de inzameling, die bij middel van aan huis afgegeven ophaalzakken geschiedt, heeft plaats op zaterdag 9 mei van 10 u. af. Ze is bedoeld als steun van «Blijdorp», het dienstverleningscentrum voor mentaal gehandicapten uit de streek. Onder het motto «Help ons helpen» vragen de inrichters voor hun beschermelingen allerlei kledij linnen, kussens, lakens, gordijnen, schoenen e.a.m Uiteraard warm aanbevolen. Moederfeest Traditiegetrouw worden op de tweede zondag van de mei maand de moeders gevierd met wensen, bloemen en geschen ken. In Wieze valt hen op zondag 10 mei tijdens de namiddag- dienst van 17 u. in de St. Salvatorkerk een bijzondere hulde te beurt. De St. Ceciliafanfare zal de aanwezige moeders verga sten op een stemmig muzikaal wensenprogramma, waarbij ook wel een ruikertje lenterozen zal te pas komen. Verschillende plaatselijke verenigingen hebben al een moeder- feest geplant op andere dagen. Ook de Vlaamse Klub heeft een extraatje in petto. Wat het wordt moet nog blijken. Feit is dat verschillende leden van die aktieve vereniging met het oog op Moederkensdag speciale kooklessen gevolgd hebben. Dat belooft... Bloedgifte De bloedtransfusieafdeling Wieze, organiseert haar tweede afname van het jaar op maandag 11 mei van 19 tot 21 u. in de lokalen van het Ontmoetingscentrum aan de Schoolstraat. K.A.V. demonstratie Op maandag 11 mei om 19.30 uur organiseert de K.A.V. in het Gildenhuis een demonstratie over «Sweater en joggingbroek voor peuters en kleuters». Zowel simpatizanten als leden kunnen er leren hoe, en van welke stoffen deze kledingstukken het best vervaardigd worden, J.V.L. Toneel in Nieuwkerken De Vlasbloem brengt nog op 8 en 9 mei om 20 u. «De Vossejacht» van Hugo Claus in het theater aan de Gijzelstraat 9 in Nieuwkerken. St.-Gillis-Waas Duivensport te Moerzeke Maatschappij «De Verenigde Vrienden» lokaal Frans Ost, Kleinbroekstraat. Uit Quévrain uitslagen van zondag 3 mei. 68 oude duiven: 1. Van Riet-De Ridder, 2. William Van Diiessche, 3. Domien Huylebroeck, 4. Gebr. Willaert, 5. André Van Haute, 6. Hubert Ost, 7. Richard Vermeir, 8. Thierens-Ost, 9. Remy Verhelst, 10. Petrus V.D. Broeck. 52 jaarlingen: 1. Leon De Clippleir, 2. 4 en 6. Van Riet-De Ridder, 3. Domien Huylebroeck, 5. en 10. Willy Vercauteren, 7. Petrus Bergmans, 8. Cyriel Smet en 9 André Van Haute. Uit Noyon, verbond St.-Gillis-Baasrode-Moerzeke-St.-Amands. 410 duiven. Beste uitslagen lokaal Moerzeke: 2. 10. en 18. Leonard Van Raemdonck, 4. Prosper Verschelden, 5. en 39. Louis Van Vossel, 8. 41en 47 Jozef Van Den Branden, 12. en 13. Omer Van Haute, 14. en 30. Wilfried Rottiers, 16. 21. en 42- René Willaert, 19. en 26. André Van Uytvangh, 19. Roger Everaert, 26. Jozef De Donder, 28. Theofiel De Maere, 44. Henri Hermans, 45. Arthur Wuytack. Drieskesnoveen Vanaf 17 uur kan men op zaterdag 9 mei terecht in het Drieskeslokaal Den Eirentrapper aan de Kronenhoekstraat voor de volgende aktiviteit in het kader van Drieskes Noveen. Deze maal is het gaaibollen aan de beurt. Turnfeest Sportiva Op zaterdag 9 mei start te 19 uur het derde tumfeest van turnklub Sportiva in de sporthal De Gavers Kardinaal Cardijn- laan 1 Breughelavond FC Sporting Voetbalklub FC Sporting richt op zaterdag 23 mei een Breughel avond in de polyvalente zaal van de sporthal De Gavers. In de deelnameprijs van 600 frank is alles begrepen. Inschrijven kan tot 9 mei bij Roger De Wolf, Kluizendijkstraat 22, Julien Robbers, Nieuwstraat 133, Theo Govaert, Kemphoekstraat, of Raoul De Roeck, Stationsstraat 4. Kindertheater Op zondag 16 mei a.s. organiseert de gemeentelijke jeugdraad een voorstelling van het kindertheater «Loortje en Tobias» Deze produktie richt zich tot kinderen van 3 tot 6 jaar. Hun ouders zijn uiteraard welkom. Deze voorstelling vindt plaats in jeugdclub 't Toreken en vangt aan om 15 u. stipt. Het einde is voorzien omstreeks 16 u. De toegang is gratis. Thuisverzorging Op maandag 11 mei organiseert CMBV, in zaal Ons Huis, een voordracht omtrent «Thuisverzorging: droom en werkelijkheid». Deze avond, tijdens dewelke ook een lunch geserveerd wordt, vangt aan te 19u30. Gespreksavond KAV-Heizijde belegt op dinsdag 12 mei, te 19u30 in zaal Heidehof, Heizijdestraat, een gespreksavond rond «Mag ik zijn wie ik ben?» Kabaret KBG-Heizijde organiseert op donderdag 14 mei, in het Heide hof, in samenwerking met het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, dienst Volksontwikkeling, een kabaretvoorstel- ling «Hubris» voert op «de Buis van Eustachius». Aanvang te 15 Uitslag belotwedstrijd Mei-avond in de Madeion 1. Pannekoek Alex 4373 p., 2. De Ridder Jeanne 4232 p., 3. Van Der Stuyft Frangois 4165 p., 4. Eloot Marcel 4137 p., 5. V.D. Abbeele Simonne, 3956 p Uitslag 1 mei-belottlng 1. Eloot Marcel 4368 p., 2. Maes William 43 22 p., 3. Cornelis Viktor 4307 p., 4. Van Heck Clement, 4110 p., 5. Van Oost Godelieve 4100 p. Belottersklub «Madeion» Zaterdag e.k. 9 mei te 20 u. maandelijkse wedstrijd in De Madeion Een leven redden Onder het motto «Een leven redden duurt 3 minuten» nodigt de B.G.J.G. afdeling Wieze uit op een praktische oefening over hartmassage en mond-op-mond beademing. Voor de toepas- Op vrijdag 8 mei om 20 uur organiseert De Bezige Bij een kaas- en wijnavond in het Buurthuis te Sinaai. Men biedt u een uitgebreide voorstelling van verschillende Belgische en Franse kaassoorten. Eveneens wordt U aangeraden welke wijnen u bet beste serveert bij de verschillende kazen. Een uitgebreide kaasschotel, wijn en een stukje Frans brood worden u aangeboden tegen de demokratische prijs van 150 fr. Inschrijven kan bij de bestuursleden of in Het Kaashuis te Sinaaidorp. MPI 't Zonneken Vrijdag 8 mei om 20 u. brengt het medisch-pedagogisch instituut van de staat i.s.m. het stadsbestuur een koncert, met o.m. Nico Baltussen en Johan Lybeert. Zaterdag 9 mei wordt vanaf 9 u. in zaal Het Centrum, Grote Markt, een kolloquium gehouden over ontwikkelingsstoornissen. Info via tel. 776.50.18. Hand in Hand Sinaai Zondag 10 mei wordt de aktie Hand in Hand Sinaai gehouden. Om 13.45 u. start een gezinsfietstocht aan het Patersbos, Wijnveld 251. Om 16 u. begint een leuk initiatief: een bedden- koers. 's Avonds is er in de zaal van de paters een playback- wedstrijd. KVLV-Sinaal Dinsdag 12 mei wordt om 9 u. in Sinaai een mis opgedragen voor de overleden leden van KVLV-Sinaai. Om 13.30 u. spreekt e.h. Pierre De Vidts in het kader van 'de landelijke vrouw en 75 jaar KVLV-Sinaai'. Nadien brengen de KVLV-leden een mode show. KA V-Don Bosco Maandag 11 mei organizeren de KAV-dames van Don Bosco een fietstocht, met vertrek om 13.15 u. aan de Don Boscokerk. Dinsdag 12 mei om 20 u. komt bioloog-arts spreken over aids. Culturele Centrale op reis Culturele Centrale Rust Roest gaat samen met CC De Brug van Temse op reis Men maakt op 23,24 en 25 mei een busreis naar Triberg in het Zwarte Woud en vandaar uit brengt men een bezoek aan het Europees parlement in Straatsburg. Info via tel. 776.35.14. Bloemenmarkt De Stekense groendienst doet er de laatste tijd alles aan om Stekene een «groen» imago te bezorgen. De tweede stap wordt een bloemenmarkt op vrijdag 8 mei en dit van 15 tot 18 u. op de markt te Stekene-centrum. Verschillende handelaars zullen er allerlei bloemen en planten te koop aanbieden. WSV De Smokkelaars De Stekense Smokkelaars, de wandelklub uit Stekene, raadt z'n leden en andere wandelaars aan ook dit weekeinde te gaan wandelen. Daar is gelegenheid toe op zondag 10 mei 1987 in Baasrode, waar de plaatselijke wandelklub tochten organiseert (wisselbeker!) over 30, 21, 14 en 7 km. met vertrek tussen 8 en 15 u. aan de gemeentelijke scholen, Molenberg 1. De «échte» wandelaars kunnen deelnemen aan de avond-vierdaagse die «De Kwartels» van Assenede organiseren van maandag 11 tot en met donderdag 14 mei 1987. Er wordt telkens gewandeld over 6 of 12 km. en men vertrekt tussen 18u30 en 19u30 aan de Groenendijk te Assenede. Vakantiegenoegens Op 17 mei organiseert de Stekense afdeling van Vakantiege noegens in het kader van de «Fiets-meedag» een avondlijke fietstocht voor het gezin. Elke deelnemer ontvangt een lot dat recht geeft op deelname aan een tombola met onmiddellijke trekking. Kind en televisie Op dinsdagavond 12 mei organiseert de Jong Gezinnenaktie van de B.G.J.G. een vormingsavond met begin om 20 u. in lokaal «Schuttershof», Kerkstraat 61, te Stekene. Het onder werp van deze avond is «Kind en TV». Chiro Stekene Mensen die oud papier en karton te veel hebben kunnen dit steeds afzetten in het papierkot aan de chirolokalen, Nieuw straat 11-13 te Stekene. Men vraagt wel dringend om enkel papier of karton af te zetten. Een ander probleem vormt het wegvallen van de parking van de Broedersschool, het zogenaamde vliegveld. Steeds meer men sen gebruiken nu de terreinen van de Chiro als parkeerplaats. De leiding dringt er op aan om de gazons van de Chiro te sparen vooraleer het gazon door veelvuldig gebruik wordt herschapen in een modderbod. Bloemenwijkf eesten Begin juni worden voor de derde keer de Bloemenwijkfeesten georganiseerd in de gelijknamige wijk in Stekene-centrum. Naast de gebruikelijke aktiviteiten zoals schieting, volksspelen voor kinderen, bal met vedettenparade, koffietafel voor derde leeftijders, kruisboogschieting, gaai- en pierbolling is er dit jaar de «Bloemenwijkveldrit» voor Jan en Alleman, ledereen die kan fietsen vanaf 14 jaar kèn deelnemen. Geïnteresseerden kunnen vedere inlichtingen bekomen bij Rudy Van Vlierberghe, Ranon kelstraat 21 te Stekene, tel. 03-779.67.56 of bij Freddy Verhoe ken, Ranonkelstraat 24 te Stekene, tel. 03-779.97.57 Natuurvoeding voor gevorderden Het Oost-West Centrum Waasland organiseert een reeks kooklessen «Natuurvoeding voor gevorderden». De lessen worden gegeven op een dinsdagavond en er wordt 300 fr. per les gevraagd, met 10% korting voor leden OCMW. De eerstvol gende les gaat door op dinsdag 12 mei 1987 met begin om 20 u. Telefoneer even om te zeggen dat je komt: nr. 03-779.64,76. Gebruik van Kruiden Hetzelfde Oost-West Centrum Waasland organiseert een reeks van 5 lessen over het gebruik van kruiden, door Adrienne Marckx. Zij zal het hebben zowel over kruiden voor de keuken als voor omslagen, kompressen, in bad, in thee. siropen, tinktuur enz... De lessen gaan door in de Nationalestraat 48 en per les worden een bijdrage van 250 fr. gevraagd, terwijl leden OCMW 10% korting krijgen. De eerstvolgende les gaat door op zaterdag 11 mei, met begin om 20 u. KWB en KAV naar Lourdes Maandag 13 juli vertrekt de verbondsbedevaart van KAV en KWB met extra treinen naar Lourdes. De terugkeer is voorzien op zondag 19 juli 1987. Ook de Stekense afdelingen gaan mee. Er zijn nog steeds plaatsen beschikbaar Inschrijven op zater dag 16 mei tussen 14 en 16 u. in het Gildenhuis, Dorpstraat te Stekene (bovenzaal). Identiteitskaart is verplicht. Voor verdere inlichtingen kan men terecht bij de Lourdes-verantwoordelijken Omer Van Den Berghe, Nieuwstraat 35, bij Anna Smet, Brugstraat 26, bij André Brandt, Polken 23 en bij Yvonne Wauman, Vogelzangstraat 17 te Stekene. CMBV-aktiviteiten Dinsdag 12 mei is er 's avonds vanaf 19u30 een interessante kookavond met als onderwerp «Kreatief koken met kaas uit Holland» in het Gildenhuis. Donderdag 14 mei is er de nationale CMBV-D.I.R.V-dag te Gent. Het thema van deze dag is «Bio-technologie en milieu». Wie mee wil en/of verdere informatie wenst over deze dag kan terecht bij de plaatselijke bestuursleden. Dinsdag 19 mei gaat CMBV op bedevaart naar Oostakker. De deelnemers vertrekken op de Stekense markt om 13u30 met eigen wagens. Fietsrally Het ouderkomité van vrije lagere en kleuterscholen van Koe wacht organiseert op zondag 10 mei zijn derde fietsrally. Tijdens een 2 km. lange fietstocht leidt deze rally over zeer rustige wegen naar enkele belangrijke plaatsen en overblijfselen in de geschiedenis van Koewacht en zijn kerk. Natuurlijk is en blijft het ook een oriëntatierit mét meerdere vallen en toeristische vragen. De rally wordt per koppel of per familie (indien er nog kleinere kinderen zijn) gereden. Voor de allerkleinsten is er kinderopvang voorzien. Deelnemen kost 80 fr. per koppel of 100 fr. per familie. Voor elke deelnemer die uitrijdt is een mooie prijs voorzien, inschrijven en start: tussen 13 en 14 u. in de school, Koewacht 80, te Stekene. Prijsuitreiking voorzien rond 18 u. In de nacht van donderdag op vrijdag vorige week hebbebni/? inbrekers in Nieuwkerken voor zowat zes miljoen frani* buitgemaakt. Plaats van het gebeuren: de Ippa-spaarka aan de Pastorijstraat. De inbraak werd vrijdagmorgei door bovenburen vastgesteld. De inbrekers raakten wellicht Sint-Gillis langs een parkje aan de achter- Vermoedelijk trachtten dezelft Wei kant van de financiële instel- de «gaatjesboorders» die nachj^j&as ling het gebouw binnen. Ze ook hun slag te slaan in dt_erjc ontpopten zich als «gaatjes- woning van Georges VeX boorders». In een raamkozijn berckmoes aan de Sportlaan hebben ze enkele gaatjes ge- in Sint-Gillis-Waas. Het procéïU?nE boord en dan konden z© met dé waarmee ze te werk gingei?^111^ een ijzeren staaf het raam ope- vertoonde sterke gelijkeniScr k' nen. Ze zochten en vonden met dat van in Nieuwkerkenorzit ook de sleutel van de geldkof- Terwijl het gezin boven slieprsom fer. Hierin stak voor 5,5 mil- werd beneden de woning doorBn joen frank aan kasbons en zocht. Maar de inbrekers von-X w voor enkele honderdduizen- den niets en verdwenen zondei den aan wisselgeld. buit. licita-t n Irii etaris itoon ende. igine* t van l bij Het Lebbeekse schepenkolle- mers op die dagen hun aktivitf is. ge besloot, in de toekomst op teiten te laten ontplooien op* st£ die zaterdagen dat het dorps- de Brusselsesteenweg, vanafet gr plein geëigende plek van de Leo Duboisstraat tot dqt dal het Lebbeekse marktgebeuren Hemelstraat. Dergelijke rege- niet beschikbaar is, niet lan- ling zal ongetwijfeld weinid j ger in de O.L.-Vrouwstraat te verkeershinder met zich brenT laten doorgaan. Die (gelukki- gen, vermits het doorgaand! ge) beslissing is hoofdzakelijk verkeer Brussel - Dendermon-i gebaseerd op veiligheidsover- de en vice versa, via de Omlei-i wegingen. De O.L.-Vrouw- dingsweg over een uitwijkmo-1 straat is te smal om eventueel gelijkheid beschikt. Tijdens brandweer- en ziekenwagens kermisjaarmarkt wordt trou-i doorgang te verlenen, wanneer wans reeds jaren een analoge! de marktkramen er opgesteld regeling getroffen, staan. Besloten werd de marktkra- <Pvr)| 1987 is het Europees jaar van het Leefmilieu. Zowel de nationale, regionale, provinciale als lokale overheid, als de diverse scholen, jeugd-, sport- en milieuverenigingen dragen hun steentje bij tot het welslagen van dit Europees Jaar. Het belang van een milieuvriendelijke leefwereld wordt ook in Lokeren reeds lang erkend door het stadsbestuur. Het groenbeleid, bebloemingen en beplantingen, aanleg van wandel- en fietswegen en de aandacht voor verkeers veiligheid en stadsherwaardering... enkele facetten van het leefmilieu waarvan de uitwerking in Lokeren, Eksaar- de en Daknam elke bezoeker aan groot-Lokeren tot bewondering dwingt... Ook de CVP-Lokeren wil het Europees Jaar van het Milieu in de schijnwerper plaatsen en dit tijdens een wandel- en zoektocht voor het ganse gezin. Op zondag 17 mei a.s. vindt deze «Lentezoektocht» plaats met vertrek in de prachtige omgeving van het Verloren Bos, Nijverheidsstraat te Lokeren. Inschrijving en vertrek aan het Koetshuis tussen 14u30 en 15u30. De wandeltocht loopt over 6 km. goed bewandelbare paden. De deelnameprijs is 50 fr. individueel en 100 fr. per gezin. Voor de winnaars van de zoektocht zijn mooie prijzen voorzien terwijl ook aan de deelnemingskaarten een tombola verbonden is. Na de wandeling zijn verfrissingen en versnaperingen ter versterking van de innerlijke mens voorzien. Kaarten kan men bekomen bij de leden van het CVP- afdelingsbestuur en op de volgende adressen: Theo De Meyer, Roomstraat 31 Wl; Armand Tackaert, Beekstraat 45; Georgette Desoete-Van Wouwe, Zamanstraat IA; Majella Van Caneghem, Snepstraat 25; Romain Cools, Naastveldstraat 57 allen te Lokeren; Rita Rogiers, Oost straat 1; Michel Van Damme, Doorslaardam 8 beiden te Ëksaarde en Hilde De Backer, Daknamdorp 65 te Daknam. inf-A reati' De nationale Hoogvlieger-aktie van enkele jeugdbewegin- 'aa gen krijgt op zondag 9 mei ook een Berlaarse afdeling. ^°r Ghiro en KLJ willen die dag gezamenlgk tonen wat ver jeugdbewegingen aan mogelijkheden bieden voor de p** jeugd. De aktiviteiten zullen plaats hebben rond het Dorp, 'e 8 en er kan ook door niet-leden meegedaan worden. feo- Temse Bloemenmarkten Dit jaar gaan voor de zevende maal bloemenmarkten door in groot-Temse. Ze duren telkens van 17 uur tot 21 uur. Er is ook een wedstrijd aan verbonden. De markten worden muzikaal opgeluisterd door plaatselijke muziekverenigingen. Het ge meentebestuur stelt gratis bloemaarde ter beschikking bij aan koop van bloemen. De toegang is gratis. Op dinsdag 12 mei op het kerkplein van Temse-Velle. Op woensdag 13 mei vóór de sporthal Tilroda te Tielrode. Op 15 mei op de Markt van Temse. Hier is een bezoek van de Bloemenkonlngin 1987 en haar eredames voorzien. Op 20 mei is het op het dorpsplein van Steendorp of in de Kerkhofstraat. Vrijdag 22 mei is het in de Hof ter Elstlaan in de deelgemeente Elversele. Alles wordt georganiseerd door het gemeentebestuur en de VW in samenwerking met de bloemisten van Temse. Schoolfeest Op zaterdag 16 mei om 15 uur worden de nieuwe schoollokalen ingehuldigd van de vrije basisschool in de deelgemeente Tielrode, gevolgd door een schoolfeest dat ook doorloopt op zondag 17 mei. De plaatselijke harmonie Sinte-Cecilia verleent haar medewerking, samen met de vriendenkring. In 1981 verhuisden de zusters van Sint-Vincentius Paulo naar het Sint-Jozefrusthuis om daar ten dienste te zijn van de bejaarden. De kloostergebouwen in de Sint-Jozefstraat raakten leeg Vier jaar later (1985) vroeg de basisschool aan de algemene oversten in Deftinge toelating om de kloostertuin om te vormen tot kleuterspeeltuin. De realisatie kwam tot stand. Spel en speelruimte Voor de aktiviteiten kon men werken rond tema's als spel en speelruimte, gezondheid, wo nen, werk, school, gastarbeid, voeding, milieu, kuituur en verkeersveiligheid. In Berlare koos men voor het eerste. «El ke week komen we met onze jeugdbeweging samen om te spelen. Spel en spelen is im mers voor ons zo evident dat we er niet meer bij stilstaan. En toch is het spel in onze samenleving met uitsterven be dreigd. Want waar en hoe spe len kinderen nog buiten de jeugdbeweging?», motiveert de werkgroep haar beslissing. «In de sportverenigingen De beleidsnota «demografie en sociale zekerheid» van mi nister van sociale zaken Jcan- Luc Dehaene is nu in haar definitieve vorm verschenen. In deze nota liggen de beleids intenties van de minister ver vat met betrekking tot de so ciale zekerheid en dit in het licht van de demografische evolutie. Deze beleidsnota kan worden aangevraagd op het adres: Kabinet van de Minister van Sociale Zaken, Persdienst, Wetstraat 56 te 1040 Brussel wordt het spel verkracht door kompetitie en prestatie. Op school is er maar enkele uurt jes per week vrij en thuis krij gen televisie en video meer aandacht..De straat is er voor auto's. De buurt is geen ideaal spelterrein meer en in de ste den liggen speel- en grasplei nen vol hondepoep». Voor de jeugdverenigingen komt het er met deze dag op aan de ge meente te tonen dat het spel belangrijk is, voor het individu en voor het sociale kontakt: «spelen, dat doe je samen met andere mensen». Draaiboek Wie wil meedoen, kan zich tussen 12.30 u. en 13.15 u. inschrijven. Na een verwelko ming en speluitleg begint om 13.30 u. de eerste van 7 spel- ronden, om 16.15 u. onderbro ken door een vieruurtje. Om 17.30 u. is er een gezamenlijke slotaktiviteit, tot 18 u. Iedere spelronde bestaat uit een drie tal spelen uit het beroemde schilderij van Breugel. De hele namiddag is dus één grote doorschuifronde. De jeugdbe wegingen hopen dat de deelne mende kinderen deze spelerva- ring later ook in de eigen buurt zullen gebruiken. Meer inlich tingen kunnen ingewonnen worden bij Peter Dumont, Biezenstraat 9 te Berlare (052/ 42.20.50).

De Voorpost | 1987 | | pagina 10