AIME ANTHUENIS VERLAAT SPORTING LOKEREN RAYMOND MOMMENS "ONTGOOCHELEND LOKEREN" MAGERE TROOSTPRIJS EINDIGEN IN SCHOONHEID DANNY D'HONDT "DAT BANKZITTEN HANGT MIJ DE KEEL UIT" ^5 VVï i.i^É UITSLAGEN M 18 - 8.5.1987 - De Voorpost VOETBAL Na de wedstrijd Charleroi-Lokeren waren de meningen over de prestaties van beide teams sterk uiteenlopend. Of de Zebra's al dan niet verdiend wonnen, of Lokeren kon aanspraak maken op minstens één puntje, dat laten we in het midden. In beide kampen noteerden we één uitblinker. By de bezoekers was dat Kari Ukkonen. Jammer genoeg werd hij aan de 70ste minuut door een fanatieke ref Goethals met een rode kaart bedacht... By de gastheren was Raymond Mommens matchwinnaar bij uitstek. suur, later werd ik ook nog ziek - ben ik best tevreden over de tweede periode. Wat het hier bovendien zo prettig maakt is te weten dat bestuur en supporters als één man achter de spelers staan. De ambitie van de beleidsmen- Lebbeekse Raymond moest Danny D'Hondt te schieten, moeilijk om twee punten bin- sen was van bij de aanvang uit in de heenwedstrijd op Dak- Twee van de drie pogingen nen te rijven. Anderzijds moet de degradatiezone te blijven, nam forfait geven wegens ziek- belandden buiten het doelvlak een team dat bovenaan in de een tiende tot twaalfde plaats te. Charleroi verloor toen. De en één keertje diende de Lo- klassering prijkt en Europese in de klassering te behalen. En ontmoeting op eigen veld met kerse invallersdoelman zich ambities koestert toch meer uit z'n ex-maats had dan ook voor toch te reppen om de bal van dergelijke wedstrijden kunnen de nodige stimulans gezorgd, de lijn weg te halen. De ope- halen. Meesterlijk en vaardig heeft ningstreffer, aan de 28ste mi- Wat de rode kaart van Uk- hij uiteindelijk revanche geno- nuut, kwam trouwens op voor- konen betreft, die zou tijdens de plaats, men en zijn team naar de over- zet van Mommens. Aan de het verdere verloop van de Wat mijn verwachtingen be- winning geloodst. 35ste minuut prijkte de 2-0 op kompetitie wel eens voor pro- treft, die zijn zeker ingelost. "Ik leefde al een paar weken het bord en weerom had de blemen kunnen zorgen. De Fin Het hoofddoel is dé toonaan- Wanneer Sporting Lokeren het volgend seizoen opneemt sterk gemotiveerd naar dat Lebbekenaar hierin ruim zijn behoort tot de absolute uitblin- gevende Waalse klub te wor- tegen Charleroi wordt dat een duel met een sterk getint duel toe", aldus Mommens, aandeel. De eindstand zou uit- kers bij Lokeren en zijn afwe- den. De konkurrentie in Wa- Lokers aksent: na Raymond Mommens gaat ook trainer "Er waren natuurlijk de klas- eindelijk 3-1 worden... zigheid kan nefaste gevolgen lenland blijft nog altijd een Aimé Anthuenis de Zebra's vervoegen. sieke zenuwen, logisch als je "Lokeren werd van meetaf hebben..." geval apart. Het nieuws hing al een tijdje in de lucht doch de Lokerse weet dal )e tegen ex*teamge- aan sterk onder druk gezet en Het eerste seizoen bij Char- De Charleroi-aanhang weet trainer wilde niets kwiit over 7Ün nakende transfer Ferst noten en trouwens n°g enkele dan blijkt maar eerst de kwets- leroi zit er voor Raymond maar al te best dat hun pou- a a i --j r-u i goede vrienden moet aantre- baarheid van het team. Boven- Mommens sowieso op. Dat de lains knokken om resultaten te moest de wedstrijd tegen Charleroi voorbij zijn, heette de„ Ik was m afloop Mlf a,,, rest monMntMl „og Lebbekenaar tevreden is over halen en onze inspanningen het, doch na afloop van deze ontmoeting zweeg de coach verwonderd dat er tijdens de weinig van het frisse en attrak- het verloop totnogtoe, lijdt worden dan ook vorstelijk be- nog steeds in alle talen. "Mijn enige prioriteit blijft het hele match van enige nervosi- tieve voetbal uit de heenronde, geen twijfel. Spijt over zijn loond. Wanneer we nu, aan kijk nu, je kan best spreken van een geslaagd seizoen. We staan van bij de aanvang op een zeer gunstige zesde-zeven- CHARLEROI - LOKEREN 3-1 edsl gers, schat Wate De bloter - naar Voetbal. Raymond Mommens: Sporting Lokeren heeft i^e'der ontgoocheld (arch.) teit geen sprake was. De inzet Een gebrek aan teamgeest, zo- overgang is er zeker niet bij. het eind van deze kompetitie, van Charleroi was groots. Ie- veel is duidelijk. Alle omstan- "Waar het met de heenron- binnen de eerste acht eindigen deren wist dat juist deze wed- digheden in acht genomen was de niet zo goed verliep - ik had valt er bovendien nog een strijd voor mij rijk was. Mijn ploegmaats heb ben me dan ook fantastisch gesteund wat uiteindelijk re sulteerde in de overwinning. Een verdiende zege, vind ik. De score had zelfs nog hoger kunnen oplopen. Lokeren maakte eerlijk gezegd op mij geen geweldige indruk. Ik had toch beter verwacht. Vooral de laatste weken schijnt het wat vierkant te draaien bij de Wase klub." Hoedanook, belang- het voor de bezoekers wellicht vooreerst last van een kwet- mooie premie van de kar. BERGEN - EENDRACHT ZELE 1 -2 halen van een Europees ticket", stelde hij. Lokeren verloor het duel te gen Charleroi met 3-1. Onge veer 8.000 toeschouwers - op g Mambour zijn ze minstens het st iüfc dubbele gewoon -, een zestig- tal fouten, drie gele en twee rode kaarten en een grillige Ktefï scheidsrechter Goethals. Dat iJW waren de voornaamste ingre diënten voor een wedstrijd die tot het einde toe voor spanning en animo zorgde. De eerste periode verliep gelijkopgaand, met wisselende kansen voor beide partijen. Amper 35 minuten was de wedstrijd oud toen Charleroi al met 2-0 op voorsprong stond. "Van die twee doelpunten was er eentje wel degelijk een Voetbal. Trainer Aimé An- appèl. Bovendien moest Johan was voor ve|en een verrassjng lucky goal", stelt Aimé An- thuenis gaat voor twee sei- Schoofs aan het halfuur wor- thuenis. zoenen naar Charleroi den vervangen wegens een "Kort nadien kon Lokeren (arch.) zware schouderblessure en Dat La Louvière Diegem de stelde Freddy Heirman nadat blijkbaar op een nieuwe trans- dan de aansluitingstreffer sco- mocht Kari Ukkonen, zoals al fatale nederlaag ging toedie- het doek was gevallen over een fer en het Beverense duo Jan ren. Ruststand 2-1. In de twee- prima gezegd, zich vroegtijdig gaan nen leek even onverwacht. Na bewogen seizoen. "Aan de rust Pieters en Rudi Peersman zijn de helft zijn we meer en meer Het Lokeren uit de heenron- omkleden... de eindafrekening houdt Een- waren we nog virtueel kam- beginnen drukken en het ver- de zullen we wellicht dit sei- "Vooral de afwezigheid van dracht aan dit prachtseizoen pioen. Dat stimuleerde de spe- toon speelde zich in die perio- zoen niet meer zien Maar die Vomers betekende een serieu- een heuse kater over. Zelfs iers om de 0-1 met hand en de bijna uitsluitend af voor het mindere prestaties naarmate ze handicap", vervolgt Ray- een mogelijke testwedstrijd tand te verdedigen. Toen Ber- Waalse doel. We bleven jagen de kompetitie vordert zijn mond Mommens. "De terug- om een bijkomende stijger in gen via een betwistbare straf- op de gelijkmaker, kregen voor het gros van de ploegen k®er van Ronny destijds, na derde klasse die zaterdaga- schop reeds na vijf minuten op ker is de vaststelling dat men veldoverwicht maar dat resul- een algemeen verschijnsel. Tot z'jn beenbreuk, heeft het spel- vond na de fusiegeruchten van gelijke hoogte klom maakte de het knappe debuutjaar van teerde niet in de logische doel- slot nog even vermelden dat niveau van de Wazenaars toch Standard en Seraing plots in de zenuwachtigheid zich opnieuw topscorer Dirk Van Renter- kansen. Ukkonen en Mommens voor een traPie hoger getild. Hij is belangstelling kwam, vertoeft meester van de spelers. Dit ghem, toch goed voor dertien Wat de vooruitzichten voor volgend seizoen betreft, die zijn positief in die zin dat er twee tot drie valabele elemen ten worden aangetrokken. Ge- degel het bour nog mooie voetbaidage te wachten", besluit Raymoir6" Mommens. ;nJfn aftraj Vivian Bogaerv|0( v t V pioenschap verspeelden. Bin- che en Diegem zullen bij velen Een in de laatste minuut bevochten overwinning heeft de yoor alt'Jd minder prettige her- Zelenaars geen baat meer gebracht. Auteur van dit ""neringen oproepen." strafschopdoelpunt was de net voordien neergehaalde 'n de E's'straat eirkuleerden Frank Van den Broeck. De gewezen Lebbekenaar lekende chteT o™, ""mósdUke .och wel meten voor zijn elfde IrefTer van hel seizoen. Wie nog Sta in deieta g zware sankties na de wedstrijd stiekem m een voetbalmirakel geloofde is op de slotdag groep. De ouderdomsdekens Lokeren-Anderlecht lieten van de kompetitie van een kale reis teruggekeerd. Toch Freddy Jacobs en Mare Coore- sporen na: Hoogenboom, Kes- hielden de resultaten nog verrassingen in. De ultieme man rekenen nu op enig begrip hi en Somers ontbraken op het uitzege van de Zeienaars na een reeks van drie nederlagen voor hun lange dienststaat en annè.l Rovpnd.Pn !rO«n 20eken beiden hun voetbal loopbaan elders te beëindigen. Dirk Van Renterghem aast einde kontrakt. Of het Een- drachtbestuur begrip zal op brengen voor de wensen van Jacobs en Cooreman lijkt niet ondenkbaar. Onwaarschijnlij- Ongeveer een twintigtal mi- mij de twee beteren op het een organisator in de verdedi- definitief in Waalse handen... mondde uit in een aantal gele treffers, in een ruk wil verge- nuten voor het einde - het veld waren", aldus Aimé An- ging^en^jn afwezigheid hier "In tegenstelling met de kaarten aan onze kant. De ten. Blijven er dan de ver trouwde figuren van Pieters en Peersman. Een duo dat zich Het is niet in Bergen dat we wonderwel integreerde in het laatste kans op het kam- Zeelse gezelschap en belang- duel was toen al heel wat bitsi- thuenis die verder nog kwijt °P Mambour heeft beslist spo- ger geworden - lag een on- wou dat invallersdoelman schuldigde botsing aan de basis Danny D'Hondt zich wat het van twee rode kaarten Kari verlies betreft niets te verwij- Ukkonen en Brogno mochten ten heeft, zich van een theatrale scheids- Aimé Anthuenis gaat vol- rechter Goethals vroegtijdig gend seizoen dus naar Charle- nagelaten. Anderzijds verscheen ook Charleroi gehandicapt aan de aftrap. Een viertal basispion nen dienden noodgedwongen forfait te geven. We zijn in laatste weken speelde de ploeg overwinning bracht ons uitein- een beheerste eerste helft", delijk geen stap meer verder. Voetbal. Jan Pieters is einde kontrakt bij E. Zele. Of hij blijft is een vraagteken (bvw) rijke pionnen waren wegens hun technische vaardigheid en gezonde klubgeest. Freddy Heirman beaamde dat wordt uitgekeken naar versterking voor de linkerflank en naar meer technische vaardigheid in het steunvlak. "Uiteindelijk mag de trans- ferpolitiek de grote troefkaart die de ploeg dit seizoen allure Voetbal. Freddy Jacobs, ver j> groeid met E. Zele, zou el wers ders zijn tenten wilen op ook slaan (bvw) om bezorgde niet schaden. D< goede geest in de spelcrsgroej en de fysische ingesteldheid ei weerbaarheid blijven ook vooi het toekomstige Eendracht be tY"1 langrijke faktoren", aldus traf ner Freddy Heirman die n. zijn kontraktverlenging he klubbestuur alvast van ééiU*| kopzorg ontlastte. Joost Areni gaan omkleden... Wat de wed- roi. Dat bevestigde hij ons in ^e'te met gelijke kansen het Bcveren-C. Brueec strijdleiding betreft, die was de loop van de voorbije week. H'"*1 <"*c,ar' m««•"»»•- -' niet in ons voordeel, verre van De kogel zelfs. Anthuenis krijgt de Zebra's Even voor affluiten is Char- twee seizoenen onder zijn leroi dan nog op 3-1 gekomen, sportieve leiding - Dcvercn-v.. DruERC duel gestart, met een onmtge- charleroi-Loker" door de kerk en 8™ verdee iging Beul, een tweeDe NATIONALE St"k® Spe.r t0uch' out St.-Niklase - Si.-Truiden voor de rest van het seizoen en Boom E Aa)st Albert was geschorst. Twee zomaar in een handomdraai kan vervangen. In extremis moest ook nog Van de Ven, een vaste waarde, gemist DERDE NATIONALE A J. Lede-Union Bergen-Eendr. Zele BEVORDERING B VW Hamme-Hcist Of die transfer een verbete- worden, ring zal inhouden, valt af te Op papier stonden we dus Het feit dat we moesten aan- "Na zeven jaar Lokeren va'abele elementen die je niet vallen en de gelijkmaker na- houd ik het voor bekeken, joegen heeft die derde treffer Vier jaar jeugd en drie jaar in de hand gewerkt. We heb- eerste ploeg, het hoofdstuk ben teveel risiko's genomen en Daknam is afgesloten, dat heeft ons de das omge- daan. De eindstand was volgens wachten. Ik blijf realist. Voor mij overdreven. We konden mij betekent mijn nieuwe op- minstens aanspraak maken op dracht een uitdaging, of het wat aan. Veel meer dan de bal Heikant-Robur een gelijkspel. De tegenstrever lukt zien we dan wel." rondspelen deden de bezoe- DERDE PROVINCIALI was geenszins beter, niet over- Wat de opvolging van Aimé kers nietWe kwamen in feite Aaigem-SK Overmere weldigend en één puntje voor Anthuenis betreft, daar heb- nooit onder druk te staan, na- Serekamp-RC Wctteren beide partijen leek me logisch, ben we voorlopig het raden men de wedstrijd van bij de w- Moorsel-Erpc Anderzijds moet ik stellen naar. Een naam die we in dat aanvang stevig in handen en dat we zonder Hoogenboom, verband al hoorden is huidig kreëerden Somers, Keshi, Schoofs en Berchem-trainer Desaeyere, 1 naar het einde toe Ukkonen, maar ook Noliet en... Hoogen- toch de wedstrijd uitstekend in boom werden vernoemd. We de hand gehouden hebben. De wachten af. vervangers deden het trouwens (v.b.) TWEEDE PROVINCIALE A St.-Kniis-W. - Lokerse - Kruibeke-Kemzekc helemaal met zo sterk. En Lo- Waarschoot-St.-Gillis-W. keren... dat modderde maar H. Vrasenc-Meulestede tal van doel kansen. Tijdens het eerste kwartier kon Raymond Mommens voor enig animo zorgen door vanop halve afstand driemaal richtine Hcrzclc-Gijzegem Bambrugge-Hcldergem Berlarc-Vlierzele VIERDE PROVINCIALE F Woubrechtcgem-Oordegem VIERDE PROVINCIALE G Welle-Doggen Baardegem-TK Meldert Schoonaarde-S. Moorse! Herdersem-Terjoden Erembodcgem-Oudegem Iddergcm-FC Aalst Opdorp-Okegem Wichclen-R. Lebbeke JONG LEDE UNION 3-0 Jong Lede heeft voor zijn laatste kompetitiewedstrijd nog Saedeleer), Eeckhaudt, Mer- (1-0), 35' Lorré (2-0), 61' Car- maar eens uit een goed voetbalvaatje getapt. De Lede- tens, Loopmans, De Winne, lier (3-0). naars waren snedig in het overschakelen van verdediging Yan Cauter, Lorré (46' Car- Geel: Deppe en Electeur. op aanval. De kaalgeschoren Tuminski en stevige Steyaert Jj*r) en Van den Eeckhout. (g.d.t p B. Doelpunten: 20' Van Cauter kregen meer werk dan hun lief was op die slotdag van de kompetitie. Het wedstrijdbegin was al- Ook de tweede helft begon vast explosief. Twee gave kan- vrij geanimeerd. Enkele Leed- scn voor de thuisploeg kwa- se kansen boden zich aan. In men voor de slof van Rik Van de kombinatie bleef Guido Cauter en Ingmar Lorré matft Carlier echter ondermaats. Zo doelman Dieltiens gooide zich gingen doelrijpe kansen voor in de baan van de bal. Union Lede verloren. Toch lukte het reageerde gevat. Ost zette een nog één keer rond het uur. Rik lange raid op maar de plaatsbal Van Cauter devieerde gevat in rolde nipt naast de staander de loop van de vroeger onfor- van doelman Vijt. Diezelfde tuinlijke Carlier. Nu stond zijn Ost bleef gevaarlijk. Een snij- kruit wel droog. Dieltiens kon dende voorzet werd door hem enkel naar de kogel kijken, gekruist over de dwarsligger Jong Lede scoorde werkelijk geknikt. In de twintigste mi- tegen een enorm hoog percen- nuut werd De Winne geveld tage. Union was werkelijk ge- door een potige Uytterhaegen. durende de volledige wedstrijd Scheidsrechter Matthijs legde onzichtbaar. Voorspelers zoals de bal op de stip en voor Rik Didier Electeur liepen er maar Van Cauter leek dit de ideale bleekjes bij. afstand om doelman Dieltiens Lede voetbalde van zijn te grazen te nemen. De partij kant het seizoen mooi vol. De verliep verder evenwichtig ruime winst tegen de Brusse- maar I Jnion dat aandrong om laars was alvast verdiend. Lede de gelijkmaker te forceren, nam dus in schoonheid af liep op een Lcedse counter, scheid van het seizoen en zijn Kris Van Den Eeckhoudt be- trainer Mergeay. Bij Union diende Ingmar Lorré en scoor- was Paul Courant aan zijn laat- de moeiteloos (2-0). Deze rui- ste officiële wedstrijd bezig, me winst was alvast verdiend Naar verluidt heeft Courant omdat Lede met veel lef en reeds vergevorderde kontak- overgave speelde. Een geani- ten met KV Mechelen. meerde eerste helft waarin Scheidsrechter: Matthijs twee doelpunten werden ge- Jong Lede: Vijt, Verhellen As- produceerd. Niet mis. dus! selberghs. Van Troos (6Q'De MINIVOETBAL Minivoetbal in Zele. Albo Poppe won met 8-3 tegen Oud en Nieuw voor de Beker van Zele (bvw) Het seizoen 1986-87 is voor Danny D'Hondt weer niet geworden wat hij ervan gehoopt had. Een kompetitie van weinig betekenis voor de Grembergenaar. Amper een jaar geleden leefde bij hem nog de stille hoop om een titularisrol te vertolken in het Lokerse doel, doch weer kreeg routinier Hoogenboom van bij de aanvang van het nieuwe seizoen de voorkeur. In de huidige kompetitie speelde D'Hondt drie volledi ge wedstrijden: thuis tegen Seraing werd met 2-1 gewon nen, op KV Mechelen hield hij de 0-0 op het bord en zondag jl. tegen Charleroi verloor Lokeren met 3-1. Intussen had Danny ook al eens mogen opdraven in vervanging van een gekwetste Hoogenboom tijdens de wedstrijd Lokeren-Club Brugge. Die wedstrijd zal de 23- jarige D'Hondt zich wellicht blijven herinneren. Lokeren stond met 2-1 voor toen Hoogenboom uitviel en na negentig minuten prijkte 2-3 op het bord. Zoals we al schreven stond de Grembergenaar zondag op Charleroi tussen lat en staken en de drie eerstvolgende wedstrijden zal dat ook het geval zijn. Bob Hoogenboom werd immers door het Sportkomitee geschorst voor vier speeldagen als gevolg van zijn houding na de wedstrijd Lokeren-Anderlecht. Of Danny de slotmatch, tegen Stan dard, zal spelen blijft een open vraag. Dan is daar immers terug 'good old' Bob. Invallersdoelman D'Hondt was allesbehalve opgetogen over het verlies op Mambour. "Een wedstrijd om maar vlug te vergeten", stelde hij onomwonden. "De reden voor de Lokerse nederlaag dient allicht gezocht in het feit dat we met een vertimmerd elftal aan de aftrap versche nen Schorsingen, kwetsuren, het spreekt toch vanzelf dat het dan minder goed draait. Al waren we zeker niet de mindere van Charleroi. Vrij onverwacht en een beetje tegen de gang van het spel in kwam de thuisploeg op voorsprong. Een ongelukki ge goal, mag je zeggen. Op voorzet van Mommens kon Vossen via de flank tot op de doellijn doorspurten, de Limburger zond laag voor doel en net toen ik naar de bal dook raakte Laroy deze nog met de studs. Het leder week af en een alerte Bosch had maar binnen te tikken. Een own goal in feite... Bovendien viel die treffer op een ongunstig moment, ongeveer 30 minuten ver in de wed strijd. Amper vijf minuten later werd de score verdubbeld. Deze keer een prachtgoal, ik was kansloos." Op slag van rusten kon Ukkonen de aansluitingstreffer netten na een slordig uitverdedigen van Brogno. Het zag er voor Lokeren al wat rooskleuriger uit en volgens Danny D'Hondt had men dit Charleroi gemakkelijk kunnen inblikken. "Opvallend was wel dat iedere keer, toen Lokeren een aanval opzette, de Zebra's achteraan in paniek sloegen. Toch konden we daarvan maar weinig profiteren door het feit dat we praktisch geen enkele uitgespeelde kans kregen. Slechts één keer en dat was dan ook raak. Qua veldoverwicht waren we de meerdere van Charleroi. We bleven de verdiende gelijkmaker najagen doch op de valreep viel die goal aan de overkant. Didier M'Buyu dribbelt, verliest de bal en Pugh - alleen voor de Lokerse kooi - kon ongehinderd intikken." Danny D'Hondt kan het verlies tegen het team van Raymond Mommens maar moeilijk verkroppen, al geeft hij grif toe dat de Lebbekenaar ongetwijfeld de beste man was op het veld. "Onze volgende opdracht, zondag tegen RWDM, moet ons twee punten opleveren", stelt hij. "De vijfde plaats in de klassering is binnen, Europees zit er momenteel via een achterdeurtje nog in maar de ambitie blijft een vierde plaats behalen. Dan mag er niet meer verloren worden. Volgende opponenten zijn nog Club Brugge, Beerschot en Standard, geen makkelijke opdrachten. Voor die laatste wedstrijd zit ik wellicht weer op mijn vertrouwde bankje..." Met dat laatste kan de Grembergenaar zich de laatste tijd minder en minder verzoenen. "Ik ben die bank kotsbeu. Al begrijp ik best dat aan de positie van Bob Hoogenboom weinig te tornen valt, toch vind ik dat ik stilaan de leeftijd gepasseerd ben om me nog met een invallersrol te kunnen verzoenen. Iedereen heeft toch ambities, zo ook ik, Niemand kan me dat bovendien ten kwade duiden. Ik wil financieel het maximum uit mijn voetbalkarrière halen maar wens bok sportief nog een en ander mee te maken. Voorlopig zie ik er op toe konditio- neel in orde te blijven, je weet nooit waarvoor dat goed is", besluit Danny D'Hondt. (v.b.) Mei maj Leo ech jaai Eer E de Car nen van den Ma: mei toel star maj

De Voorpost | 1987 | | pagina 18