KEMZEKE IS ER NOG NIET LUTTERZELE (PREMINIEMEN) EN BAASRODE (MINIEMEN) WINNEN JEUGDTORNOOI VAN FC LUTTERZELE VWHAMME: TESTEN TEGEN JONG LEDE ROBUR-KEMZEKE WORDT IN TEMSE GESPEELD AFSCHEIDSMATCH VAN ANN EEGKHOUDT 20 8.5.1987 De Voorpost TWEEDE PROVINCIALE JV KRUIBEKE - KL. KEMZEKE 1 -1 VOETBAL Indien de Klauwaerts van Kemzeke de volle buit konden weghalen bij Jong Vlaanderen, waren z(j zeker van het spelen van de eindronde en de mogelijke promotie. Doch tegen een goed spelend Kruibeke konden zij niet verder komen dan een (logisch) gelijkspel. Door de evolutie van de andere kandidaten, verlies van FC Zelzate en winst van Robur Moerzeke op Heikant Zele, moet Kemzeke nu eerst nog eens een testwedstrijd afhaspelen tegen Robur om uit te maken wie er op de tweede plaats eindigt in deze reeks met de daaruitvolgende eindronde als inzet. Nadat de juniores van Krui- rechter Geert Stevens uit beke in de bloemen werden Gent, kwam Kemzeke toch gezet door voorzitter Jos Fou- voor het eerste gevaar zorgen, bert wegens hun behaalde Op de derde minuut was Peter kampioenstitel en de wedstrijd Galle al gevaarlijk op een be- op gang geblazen door scheids- zoekende hoekschop. Kemze ke, enigszins verzwakt door het midden van Bert Van He- cke, vorige week gekwetst, was niet te stuiten in deze beginfaze. Het was duidelijk dat de ploeg een vroeg doel punt nastreefde, dat streven werd bijna werkelijkheid toen Mare Van Himst (geen familie van Paul) alleen voor doel kwam na een mooie massale aanval. Doch gelukkig voor Kruibeke kon doelman Ver- straeten Gerry met de voet redding brengen. We noteer den de 10de minuut. Het duur de dan ook tot de 20ste minuut alvorens Kruibeke iets kon te rugdoen tegen dit Klauwaerts- geweld. Een mooie aktie op rechts van Rudi Seghers werd echter door Robert Temmer man, een kundige tweede- Op vrijdag 1 en zaterdag 2 mei werd te Lutterzele een groots opgezet jeugdtornooi voor preminiemen en minie men georganiseerd. Een stra lend zonnetje en acht sportieve klubs zorgden er voor een grandioos sukses. De schif tingswedstrijden werden vrij dag afgewerkt. Bij de premi niemen waren het Lutterzele en Opdorp die duidelijk als de sterksten naar voren kwamen. De lokale jongens wonnen hun wedstrijd tegen Baasrode met 6-0, terwijl Opdorp de klus tegen Delta Londerzeel klaarde met duidelijke 4-0 cij fers. De eerste schiftingswed strijd bij de miniemen tussen Delta Londerzeel en SK Leb- beke ging er heelwat spannen der aan toe. Beide ploegen vochten hardnekkig voor de zege, maar uiteindelijk was het Lebbeke dat het nipt haalde met 2-1. In de oudere minie- menwedstrijd was het duide lijk dat de buren uit Baasrode een klasse te sterk waren voor de jonge sjotters van FC Lut terzele. Hoewel FC zich niet zomaar gewonnen gaf, werd het uiteindelijk toch 6-2 voor de sterke Baasroodse mi niemen. De finaledag beloofde span nend te worden. Dat bleek meteen in de "kleine finale" voor de derde en vierde plaats bij de preminiemen. Deze werd betwist tussen Baasrode en Delta Londerzeel. Lange tijd prijkte de 1-1 op het score bord, maar het veldoverwicht van Londerzeel resulteerde in de beslissende treffer (1-2). Even later was het de beurt aan de miniemen van Lutterze le en Londerzeel om de strijd om de derde plaats te beslech ten. Ondanks kranig verweer moest de thuisploeg - die overigens mag terugblikken op een uitstekend seizoen met de behaalde vierde plaats in kom petitie - het afleggen tegen het sterkere Londerzeel. Het werd 4-0. Meteen stonden we klaar voor de aftrap van de finale wedstrijden. Onder luid gejoel van de lokale supporters trok ken de preminiemen van Lut terzele de arena in om het op te nemen tegen de Red Stars van Opdorp. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd maar langzaamaan konden de groenwitten toch enigszins de wedstrijd naar hun hand zet ten. Dit resulteerde dan ook in twee treffers en de eindover winning voor FC Lutterzele (2- 0). Meteen kon dan ook de champagne uit de koelkast ge haald worden. Sluitstuk was de finale voor miniemen tussen SK Lebbeke en KFC Baasrode. Het werd een thriller van formaat. Beide ploegen scoorden om beurten, eerst was het Lebbeke bij de beginfase van de wedstrijd. Baasrode replikeerde en maakte drie minuten later een evenwicht met 1-1 langs Andy Roelandt. Baasrode liep dan uit tot 2-1 dank zij Bruno Dooms. Maar Lebbeke kwam terug en tien minuten later kon men terugblikken op een score van 2-2. En toch was het weer Andy Roelandt die zijn ploeg voorsprong bezorgde (3-2). Weer kwam Lebbeke terug en scoorde nog vijf minuten voor het einde wat de eindstand op 3-3 bracht. Strafschoppen moesten dan de taart doormid den snijden. Een spannender finale konden de organisatoren zich niet dromen. Dankzij Ti nto De Ridder van KFC Baas rode die zijn ploeg de zege bezorgde, kon men de cham pagne bij de Baasrodenaren bovenhalen. De eindstand bij de strafschoppen werd 4-3 ten voordele van KFC Baasrode. De wedstrijden Preminiemen FCL-Baasrode 6-0 Opdorp-Londerz. 4-0 Troosting: Baasrode-Londerz. 1-2 Finale: Opdorp-FC Lutterzele 0-2 De stand: 1. Lutterzele 2. Opdorp 3. Londerzeel 4. Baasrode Miniemen: Londerzeel-SK Lebbeke 1-2 Baasrode-FCL 6-2 Troosting: Lutterz.-Londerz. 0-4 Finale: SK Lebbeke-Baasr. 3-3 Strafschoppen: 3-4 De stand: 1. KFC Baasrode 2. Lebbeke 3. Londerzeel 4. Lutterzele Bovendien had men te Lutter zele nog voor een speciale at- traktie gezorgd: de aanwezig heid van sterspelers als Jacky Munaron, Didier en Dimitri M'Buyu en Danhy D'Hondt gaven een extra kleurtje aan het tornooi. Men kan terug blikken op een geslaagd evene ment. jaarsjunior, te zwak besloten en doelman Jan Smet van Kemzeke kon dit gekraakt schot dan ook zonder moeite pakken. Kemzeke zocht nog altijd naar een opening om de score te openen maar onkans bij de afwerking stelde dit steeds uit zoals ook bij de vrije trap van Bert Emmanuel die de bal op het hoofd van Gerry Stremersch schilderde doch de kopbal van laatstgenoemde scheerde de dwarsligger. In de 38ste minuut scheen doelman Verstraeten van Jong Vlaanderen dan toch geklopt toen Patrick Dullaert de bal over verdedigers en doelman kon lossen, doch de attent te ruggekomen Eddy Zaman kon de bal van de Kruibeekse lijn halen. In al hun overmoed met aan vallen vergaten de Kemzeke- naren wel een beetje hun ver dediging, die overigens goed georganiseerd werd door Ivan Strobbe. Zo kreeg Bazel rond de 40ste minuut twee hoekschop pen die echter niets oplever den. Had Kemzeke zich verga loppeerd of begon de Krui beekse motor nu maar pas te draaien? Feit is dat een minuut later doelman Smet van Kem-, zeke op al zijn kunde beroep' moest doen om Danny Cock- huyt van een doelpunt te hou den toen deze alleen voor hem kwam na weer een prachtvoor- zet van Robert Temmerman. Een minuut voor rust ge beurde het dan toch. Na een hoekschop kon Rudi Seghers hard naar doel koppen doch de vuisten van Jan Smet brachten redding voor Kemzeke, maar in de herneming kon Rudi Beek een gestrekt schot afleve ren dat via de linkerpaal bin nenging. 1-0 en tevens rust stand. Wie te laat uit de (warme) kantine was gekomen zal voor zeker ook de harde kopstoot op de dwarsligger van Rudi Beek niet gezien hebben in de eerste minuten na de rust. Hier kwam Kemzeke weer goed weg. Het was zelfs een tijdje geleden, de rust niet meegere kend, dat zij bij het thuisdoel hadden kunnen postvatten. Toch kwamen de Klauwaarts vrij vlug en even verrassend op gelijke hoogte van Kruibeke. Een slechte terugspeelbal van de anders zo sekure Robert Temmerman werd onder schept met het hoofd door Kemzeeks gevaarlijkste man Gerry Stremersch en over de tevergeefs uitkomende doel man Verstraeten gedeponeerd in het ledige doel. 1-1 na 51 minuten spel. Wie dacht dat Kruibeke door deze opdoffer zich zou laten hangen kwam van een kale reis terug want nauwelijks terug afgetrapt kon Rudi Se ghers naar doel trappen op aangeven van Danny Cockheyt doch nu werd de bal van de lijn gehaald in het Kemzeke-doel door Manu Verwilgen. En op de 60ste minuut was er een reuzereflex nodig van Kemzekes nummer 1 Jan Smet op een staalhard schot van Kris Stitsels. De taktiek van Kem zeke was nu duidelijk veran derd. Men aasde duidelijk op een vlugge counter om er uit te komen, om daarna alles ach teraan weer af te sluiten en het punt veilig te stellen. Op een van de vele tegenaanvallen kon Kemzeke zelfs een tweede maal scoren langs Patrick Dul laert doch het doelpunt werd afgekeurd door scheidsrechter Stevens op aangeven van grensrechter John D'Eer we gens buitenspel. Beide ploegen berustten niet in dit gelijkspel en gingen om beurten hun kans. Zo was er voor Kruibeke het harde schot van Yoeri Forment dat strand de op een bezoekend been en aan de overkant liep Stre mersch weer dicht bij een doel punt. Zoals de gelijkmaker, nu was de slechte terugspeelbal echter van Rudi Seghers doch de Kemzeekse spits kon nu niet besluiten omdat Gerry Verstraeten goed was uitgeko men. 78ste minuut. De beste scoringskans was nog voor Danny Cockheyt van Jong Vlaanderen, die van dichtbij mocht aanleggen doch zijn schot werd door Jan Smet on schadelijk gemaakt. Het allerlaatste wapenfeit was voor Kemzeke na een mooie kombinatie tussen Pa trick Dullaert en Gerry Stre mersch doch Kruibeeks voor- stopper Benny Goossens had het gevaar doorzien en ruimde keurig op. Dat deed ook scheidsrechter Stevens want met een laatste fluitsignaal be sloot hij het seizoen 1986-87 voor de thuisploeg. De bezoe kers daarentegen moeten, zoals in de aanhef vermeld, nog één of tweemaal de wei in, maar dan wel met een eventue le promotie als inzet. Kruibeke: Verstraeten, Goossens, D'Hondt, Zaman, Veiberckmoes, Forment, Beek, Temmerman (65' Smet), Stitsels, Cockheut en Seghers. Kemzeke: Smet, Emmaneel, Strobbe, Verwilgen, Samson, Calle, Van Goethem, Herre- mans, Van Himst, Stree- mersch en Dullaert. (M.S.) Hamme - Heist 0-1. Robby Smet kan de bal nog gepast doorgeven (vh) Op verplaatsing naar het Vermeir, Bordui, Smet, Le- molen en Baert). veroordeelde Strombeek is de naerts, Pirelli (De Wilde, Key- Hamse vierdeklasser zondag aan zijn laatste kompetitie-op dracht toe. Blauwzwart heeft al geruime tijd niets meer te winnen. De aandacht gaat uit naar volgend seizoen. In dat verband wordt er volgende week dinsdag een oefenmatch gespeeld tegen Jong Lede waarin een aantal spelers wor den getest. Wij menen te weten dat VW Hamme slechts in beperkte mate bedrijvig zal zijn op de voetbalbeurs. Wel worden er onderhandelingen aange knoopt met Eendracht Zele in verband met Theo Bordui. VW Hamme wil hem in de volgende kompetitie opnieuw uitspelen in de spits. Patrick Moens zou eveneens lid blij ven van de Durmeploeg. Dat Willy Meersman beze ten is door het voetbal is lang geen geheim. Ieder jaar neemt hij enkele dagen vakantie in Duitsland. Vorige week was dat het geval, 's Avonds brengt hij er zijn vrije tijd door met het volgen van de training van een plaatselijke klub. Naar Strombeek reizen vol gende spelers: Van Hemel- rijck, D'Hondt, Verbustel, Moens, Geldof, Schuddinck, Hamme-Heist 0-1. Voetbal kan dan toch mooi zijn. Lenaerts en zijn partner voeren hier een stukje ballet op (vh) DAMESVOETBAL TWEEDE NATIONALE Jeugdvoetbal. De Baasroodse miniemen hebben de flessen champagne uit de koelkast gehaald, nadat ze het tornooi van Lutterzele wonnen. Vreugde alom! TWEEDE PROVINCIALE De tcstwedstrijd tussen Robur Moerzeke en Klauwaerts Kemzeke wordt komende zondag om 15 u op het terrein van SV Temse gespeeld. Beide ploegen eindigden in tweede provinciale A op de tweede plaats. Wie als winnaar uit het strijdperk treedt, neemt het daarna op tegen SK Lebbeke dat in de reeks B als tweede eindigde. Zekerheid is dat wie dan deze wedstrijd wint, promo veert naar eerste provinciale. Nu kan het ook nog zijn dat de match maar een doodgewone formaliteit wordt. Dat in geval wanneer de fusie tussen Standard Luik en Seraing een realiteit wordt, Lebbeke promoveert dan zeker terwijl de winnaar van de wedstrijd van volgende zondag, Robur of Kemzeke, ook mee de lift in gaat. Zowel in Lebbeke, Kemzeke als in Moerzeke wordt er dezer dagen nog druk geoefend. Het hoeft niet gezegd dat de belangstelling vanwege het publiek wel eens erg groot zou kunnen zijn. "Bij ons is iedereen paraat", zegt de Moerzeekse klubleider Freddy De Maere. "Wij geloven in een over winning. Vooral omdat het ons de laatste weken zo goed vergaat. De ploeg is na een inzinking weer op het konditiepeil gekomen en iedereen is beschikbaar We vrezen Klauwaerts Kemzeke niet dat de laatste weken toch vaak bakzeil heeft moeten halen." In Kemzeke redeneert men nagenoeg in dezelfde zin. Men is es blijkbaar niet van plan om zich zomaar zonder slag of stoot over te geven. Het is al een aantal jaren het streefdoel van de klubleiding om de verloren plaats in eerste provinciale opnieuw te gaan innemen. Robur Moerzeke drong nooit door tot de hoogste reeks van de provincie. "We beschikken nu over een degelijke akkomodatie. Een groot verschil ten opzichte van een aantal jaren geleden, toen we beschaamd iemand in onze instellingen ontvingen Nu zijn we eigenaar van twee terreinen en voortreffelijke kleedkamers. Indien we pro moveren, zullen we bovendien bedrijvig zijn op de voet balbeurs", zegt de Moerzeekse klubleider die inmiddels al denkt aan interessante derbies zoals tegen KAV Dender- monde... (E.G.) KAMILLEKES - QERPINNES 5-1 Jeugdvoetbal. De preminiemen van Lutterzele wonnen hun eigen tornooi. We zien de winnende ploeg samen met de broers Didier en Dimitri M'Buvu en Dannv D'Hondt Tegen een zwak, jong doch sportief Gerpinnes werd het voor de Kamillekes een eindeseizoenwedstrijd en terzelf- dertijd het afscheid van Ann Eeckhoudt aan de aktieve voetbalsport. De Aalsterse internationale geeft er op amper 21-jarige leeftijd inderdaad de brui aan. Een lelijke streep door de rekening van haar promoverende klub die in de hoogste reeks de onmiskenbare talenten van het Zottegemse meisje heel goed had kunnen gebruiken. Er zal dus komende weken se aanvalslijn met 75 doelpun- en maanden hard moeten ge- ten, opnieuw de produktiefste werkt worden om een spelers- van haar reeks, groep klaar te stomen die de De huidige titularissen van uitdaging van vrouwenvoetbal het fanionelftal kunnen voet- op het hoogste niveau tenvolle ballend stuk voor stuk flink uit aankan Maar Kamiel Sergant de voeten en een vooruitziend heeft sinds de stichting van zijn jeugdbeleid begint stilaan voetbalklub, nu bijna twintig vruchten af te werpen. On- jaar geleden, al voor heter vu- danks het feit dat een hele ren gestaan. Bovendien heeft reeks onmisbaar gewaande hij aan trainer Jo Loeman een voetbalsters naar andere klubs sterke steun om een nieuwe verhuisden - en er meestal ook ploeg op te bouwen en staan al niet meer spelen - of ge- nog verschillende verdienste- woon met voetballen stopten, lijke mensen klaar om de toe- staan de Kamillekes er wéér! komst van de oranje-blauwe En ze zijn zinnens zich met klub in goede banen te leiden, vrouw en macht te verdedigen op het hoogste vlak. Onmisbaar gewaand... Tegen Gerpinnes woog het Het motto van Kamiel nakende afscheid van Ann "Weir doeng voesjl" indachtig Eeckhoudt waarschijnlijk op wordt al onmiddellijk na het het moreel van de ploeg, want beëindigen van de huidige nadat de stand na 23 minuten kompetitie de toekomst van de tot 3-0 was opgevoerd, was de klub in grote lijnen in kaart f"t bij de meesten er blijkbaar gebracht en later zorgvuldig uit en doofde de wedstrijd als uitgewerkt. Want in tegenstel- het gebruikelijke kaarsje ling tot wat sommige eeuwige zachtjes uit. kritikasters menen is het geen toeval dat de Kamillekes weer- Applaus en spyt by een keren naar eerste nationale, afscheid Net als vorig jaar is de Aalster- Sigrid De Causemaeker was - al van bij de aanvang uiterst bedrijvig en zou dat ook heel A de wedstrijd blijven. Ook Mie- ke Den Blauwen was erg aktief ÏH (Mfc J. maar had doorlopend met on- V TMfrJiitTaB" kans rekenen bij het be- tsAHfiiLP i W tdf w sluiten. ÈL I yS K'^7 Toch werd het zeven mi- -^S'."'T* f; k BRBjBR uuten reeds 1-0 toen Ann m Eeckhoudt de bac- klijn een als Sm,r^M H balletje voorbij iedereen tegen binnenkant van de paal drie later Ann een hoekschop Van end knap kontroleerde en be- heerst E ')en Blauwen hoekschop. <|^Bl|HBBj^K|j||^^HyB^BBRi Van Laethem nam over met de Waalse doel vrouw het de voeten van Jeugdvoetbal. Het miniementornooi van FC Lutterzele werd gewonnen door KFC Sandra Van der Linden die in Baasrode. Ook schepen Hermans kwam "zijn" jongens aanmoedigen. We zien Timo De de rebound de 3-0 realiseerde. Ridder, Lucien De Kimpe, Jan Buggenhout, Koen Willockx", Davy Collaert, Laven Huyck, Ecn inzenden van De Cau- Timmy Joos, Bruno Dooms, Andy Roelandt, Chris Peeleman, Yves Peeleman, Mare semaeker werd door Van Lae- VeHcler, Stijn Annerel en We,le, Van Lantern. 3™ Den Blauwen, puik door de keeper gered en een mooie doorbraak van Clompen werd eveneens gestopt. Na de koffie kwam zowat de hele verdediging - Paula Bis- back, Nicole Verhofstadt, Re- nilde Clompen - het aanval lend kompartiment een voetje toesteken maar dat bracht wei nig zoden aan de dijk, want het waren integendeel de bezoek sters die tot hun gróte vreugde na tien minuten hun dertiende kompetitiedoelpunt scoorden. Ann Eeckhoudt bracht dit sei zoen in haar eentje 23 treffers op haar aktief, terwijl zij toch heel wat wedstrijden miste. Zij bereikte dit totaal na 17 minu ten spelen in de tweede helft tegen Gerpinnes. Een hoek schop van Mieke Den Blauwen naar de tweede paal en daar wipte Ann hoog boven de an deren uit om onhoudbaar in te koppen: 4-1. Nog twee schoten bracht Ann op haar aktief: het eerste werd gestopt, het tweede ging pipt naast. Tien minuten voor hét eindsignaal nam Ann Eeckhoudt met een applaus- vervanging afscheid van het Aalsters publiek dat de sympa- tieke Ann toch wel zal missen... De jonge Sandra Daghuyt nam haar plaats in. Zes minu ten voor tijd bracht Mieke Den Blauwen de bal knap in het bezit van Sigrid De Causemae ker die in de vlucht binnen- knalde en de 5-1 eindstand op het bord prikte. Ann Eloot kwam nog in de plaats van Nicole Verhofstadt tussen de lijnen maar de wed strijd was gespeeld en werd meteen de laatste thuiswed strijd van het seizoen. Pas over ruim drie maanden zal de trou we Kamillekesaanhang zijn poulains opnieuw aan het werk kunnen zien, maar dan in eer ste nationale en daar wordt met geestdrift naar uitge keken. De Kamillekes speelden tegen Gerpinnes met Brenda Van Den Eeckhout; Nicole Verhof stadt, Paula Bisback, Renilde Clompen en Nancy De Cre- mer; Hilde Van Caelenbergh, Sandra Van der Linden en Si grid De Causemaeker; Ann Eeckhoudt, Annick Van Lae them en Mieke Den Blauwen. Wisselspeelsters: Sandra Dag huyt, Ann Eloot, Marijke Buysse en Kathy Van de Moortel. Cyriel Temmerman

De Voorpost | 1987 | | pagina 20