[ANSSENS, IE BACKER, [IJNSBERGHE FAVORIETEN VOOR TITELREN DANNY JANSSENS WELDRA PROF? METTEPENNINGEN EN DE BACKER TWEE WINNAARS IN HAMME DIRK DE CAUWER IN KIELDRECHT BART HEIREWEGH IS OP KOMST DIRK DE CAUWER GELUKKIG OM DE ZEGE BENNY VAN BUYNDER SPURT BLIJFT EEN PROBLEEM "IN KAMPIOENSCHAP HOOR JE WEL VAN MIJ" ELLA SEBRECHTS IN HAASDONK De Voorpost - 8.5.1987 - 21 WIELRENNEN UY VAN HESE f ilONKT NAAR EEN EREPLAATS STEKENAAR RIJDT STERKER DAN OOIT Danny Janssens wordt hoogstwaarschijnlijk prof. Zeker is dat nog niet, maar de kans ertoe bedraagt 99,99 procent. Zo zegt de amateur uit Stekene het zelf. Vorig jaar werd hij gepolst. Twee kandidaat-werkgevers kwamen bij hem over de vloer. Hij hapte niet toe. "Wanneer het om den brode gaat, moet er voldoende boter bij de vis. Te veel renners verdienen met moeite het zout op hun patatten zoals dat in de volksmond wordt gezegd. Prof worden om het te zijn? Mij niet gezien. Alvorens ik een handteken plaats wil ik de stuivers horen rinkelen. Ik ben geen geldwolf, maar het loonzakje moet tot op een redelijke hoogte gevuld zijn. Pas dan zet ik een punt achter het amateurisme." Wielrennen. In Harnme eindigde de wedstrijd voor amateurs op een felbetwiste spurt tussen Gino De Backer en Ronny Mettepenningen (rechts). De BWB-afgevaardigden zagen geen verschil en klasseerden hen ex aequo. Bart Heirewegh steekt zijn arm in de hoogte omdat hij meent dat hij gehinderd werd (vh) AMATEURS Het is een spurt met hinder nissen geworden in Hamme. De plaatselijke renner Bart Heirewegh ging als eerste door de laatste bocht. Hij werd toen, volgens zijn eigen zeggen door een andere renner, met name Willy De Backer bij het zadel gegrepen, waardoor hij werd afgeremd. De Backer gaf als uitleg dat hij zich aan Hei rewegh moest vastklampen, wou hij niet in de dranghek kens terecht komen. Heire wegh verloor dus terrein en kwam niet meer in aanmerking voor de eindspurt. Willy De Backer en Ronny Mettepen ningen wel. Niemand kon echt uitmaken wie had gewonnen. Ook de wedstrijdleiding niet. Vandaar dat én De Backer én Mettepenningen allebei als winnaar werden uitgeroepen. Met 34 had men in Hamme de start genomen en vrij vroeg waren de teerlingen geworpen. Na pakweg vijfentwintig kilo meter schoven Pierre Buslot, David Leeckens, Patrick De Waegemaecker, Bart Heire wegh en Vie Sanders voorop. Enkele kilometers verder kre gen zij het gezelschap van Pa trick Cornelis, Willy Vereec- ken, Willy De Backer, Marc Vleymans en Ronny Mette penningen. Tien leiders dus. Zij bouwden stelselmatig een riante voorsprong op. De rest van het deelnemersveld werd als het ware in de vernieling gereden en nog ruimschoots vóór de finale uit koers geno men. Met tien bleef men dus over. In de laatste kilometers moesten Vleymans en De Waegemaecker greep lossen. Vereecken en Heirewegh poogden later om beurt weg te geraken en een spurt uit de weg te gaan. Hun onderne ming slaagde niet. Telkens werden ze door attente kolle ga's gecounterd. In de spurt na Mettepenningen en De Backer maakte Vereecken zijn op wachting als derde, voor Vic Sanders en Bart Heirewegh. Vermelden we tot slot dat er na afloop door geen van de twistende partijen klacht werd neergelegd. (e.g.) Danny Janssens wil graag zijn brood als renner ver dienen. "Ik heb mijn betrekking op gezegd om als amateur tot het uiterste te kunnen gaan. Vorig jaar kwam ik voor het eerst tot de vaststelling dat ik meer en beter kon. Ik kreeg vertrou wen en ervoer dat je pas je sterkste wapens kan hanteren wanneer je de tijd hebt om je voor te bereiden. Voordien ontbrak mij dat vaak. Ik ben bouwvakker en was een ganse dag aan de slag. Nu zet ik alles op de wielrennerij en pluk er de vruchten van." Sterker dan ooit De amateur uit Stekene straalt een opmerkeüjke kracht uit. Hij behoort onge twijfeld tot het kransje van de betere liefhebbers. In vier re cente koersen werd hij drie maal winnaar. "In Denderleeuw poogde ik om er alleen vanonder te mui zen. Ik botste op een koalitie en kreeg geen gelegenheid om mij uit de voeten te maken. Gelukkig behoorde ploegmaat Dirk De Cauwer tot het vluch tende gezelschap. Hij trok de spurt aan. Ik won. Hem doe ik nog wel een pleziertje terug. In Zellik-Galmaarden kreeg ik tweemaal met een lekke band af te rekenen. Een neutrale wagen stelde mij op het laatst een wiel ter beschikking. De band was niet sterk genoeg opgepompt. Vandaar dat ik gehinderd werd en in de spurt niet tot het uiterste heb kun nen gaan. Ik werd vierde. In Sint-Gillis-Waas geraakten we halfweg met tien manschappen voorop. Het peloton bleef ge ruime tijd op zo'n 35 sekonden achterstand. Met nog twintig kilometer voor de boeg wipte ik voorop. Er werd gereageerd maar ik demarreerde nog maals. Ik won en had pakweg 40 sekonden overschot." In de Sterrit in Sint-Niklaas toonde Danny Janssens wie hij was. "Er werd snel gereden. Toen op zo'n vijf kilometer voor de streep twee renners in de aanval gingen, haakte ik mijn wagentje aan. De spurt was een kolfje naar mijn hand. Ik hield zo'n twee tot drie fïetslengtes over." "Weet je dat ik vorig jaar pas op Sinksen een eerste zege behaalde? Dat ik nu veel vroe ger in konditie ben heeft te maken met een intense voor bereiding tijdens de winter maanden, maar ook met het lekkere weer van de april maand. Ik voel mij pas op mijn best wanneer het zonnetje schijnt." Danny Janssens slaat spij kers met koppen. Hij heeft al drie overwinningen op zijn pal mares, werd vier keer tweede en legde tevens beslag op de tweede plaats in de Tweedaag se van de Gaverstreek. De Vlaamse Pijl leverde hem een achtste plaats op. We voerden dit gespek met Danny Janssens net voor hij vertrok naar de Omloop der Vlaamse Gewesten. Gelet op de ongunstige weersvoorspel lingen rekende hij er niet op een uitschieter. Hij zint op een flinke prestatie komend week end in de Oostvlaamse titelren en een week later in de Ronde van Vlaanderen. (e.g.) Wielrennen. Guy Van Hese (c) erts Guy Van Hese uit Nieuwkerken-Waas behoort momenteel tot het kransje van de betere amateurs. In amper een week behaalde hij twee overwinningen. De Waaslander is nochtans geen winnaarstype. In de spurt moet hij meestal de duimen leggen. Pas wanneer hy in konditie is, zoals nu, is hij in staat om vooraf een kloof te slaan en een spurt uit de weg te gaan. Nu zaterdag start hij in het provinciaal kampioenschap dat in Bambrugge wordt gereden. "Ik hoop een dichte ere plaats na te streven. Het zal er op aankomen om zo vlug als kan door te dringen tot de voorste gelederen. De omloop situeert zich over smalle en bochtige wegen. Wie zich half weg nog achteraan in het pelo ton bevindt, zal ieder uitzicht op een ereplaats mogen verge ten. Ik schat mijzelf niet in als een kandidaat-kampioen. Je kan natuurlijk nooit weten. Jammer dat ik in de spurt geen troeven kan uitspelen. Ik moet vroeg voorop geraken. Dat zal niet gemakkelijk zijn. Klep pers als Danny Janssens, Gino De Backer en Alain Mijns- berghe zijn stoere knapen. Ik heb metéén de drie belangrijk ste favorieten genoemd. In een dergelijke wedstrijd is het na- luurlijk nooit uitgesloten dal er plots een "onbekende" om de hoek komt gluren. Het zou de eerste keer niet zijn dat iemand kampioen wordt waar je vooraf zelden of nooit hebt van gehoord en die zich nadien evenmin manifesteert. De fak- tor geluk speelt een grote rol. Droog weer en een stevige wind, zoals dat vorig week einde het geval was. zijn om standigheden waarin ik mij het lekkerste voel." Konditie Guy Van Hese houdt er ge zonde principes op na. Vorig jaar kwam hij weinig aan de bak. Dat had grotendeels te maken met een remmende le gerdienst. "Ik kon mij onvol doende voorbereiden en ver tolkte hooguit een figuranten rol. Ik maakte mij sterk dat het beter moest kunnen eens de militaire dienst achter de rug. Tijdens de voorbije winter leg de ik mij toe op een kompetitie waarvan ik veel verwachtte. Tot nu toe gaat het goed. Ik voel mij in konditie en be kwaam om met iedereen te wedijveren." Guy Van Hese werd zeven de in de Sterrit en won vorige zondag in Sinaai. "De beide resultaten stem men mij tevreden. Misschien had ik in de Sterrit nog iets dichter kunnen eindigen. Op het laatst werd ik verschalkt door Pollet, Haentjes en Jans sens. Op het ogenblik dat ik hen met nog een aantal ren ners op de hielen zat, kwam de sprint op gang. In Sinaai was ik vastbesloten om mij te laten gelden. In de laatste vijfentwintig kilometer ben ik tweemaal voorop ge weest. Ik realiseerde een rian te voorsprong maar werd tel kens opnieuw gevat. De derde keer was de goede keer. Haentjes en Caethoven, met wie ik in de spits vertoefde, aarzelde even toen ik demar reerde. Ik ben onverwijld blij ven doorgaan en behield tot de streep een ruime voorsprong. Dat ik in een week tweemaal zegevierde dateert nog van bij de juniores. Deze week gaat alle aandacht uit naar het kam pioenschap. Mits wat meeval eindig ik beslist bij de "mensen". (e.g.) Wielrennen. Amateur Ronny Mettepenningen mee,, t in Hamme dat hij gewonnen had, maar de officiëlen van de BWB zetten ook Gino De Backer op het hoogste schavotje (vh) Na meer dan een jaar wach ten behaalde Dirk De Cauwer vorig weekeinde in Kieldrecht opnieuw een overwinning. Het was ook voor de eerste keer dat de renner uit Sint-Gillis- Waas als amateur zegevierde. De organisatoren waren zelf niet bijster tevreden over de opkomst. Amper 29 liefheb bers waren er aan de start verschenen. Bovendien kende de wedstrijd zelf geen erg aan trekkelijk verloop. Na pakweg vijfentwintig kilometer trok Frank Winckelmans in de aan val. Edwin Enthoven, Didier De Witte en Dirk De Cauwer pikten hun wagentje aan. Om streeks halfweg hadden deze vier leiders een voorsprong van anderhalve minuut uitge bouwd. Toen kwam er reaktie in het peloton of beter gezegd onder de tien achtervolgers, vermits de anderen er al het bijltje hadden bij neergelegd. De leiders dienden dus ter rein prijs te geven en met nog vijfentwintig kilometer voor de boeg trok Dirk De Cauwer, die blijkbaar onraad had gero ken, er op zijn eentje vandoor. De drie anderen werden spoe dig door de achtervolgers inge lopen. De Cauwer voelde zich blijkbaar zo fris als een hoen tje, trapte lustig de molen rond en bereikte de streep met meer dan één minuut voorsprong op Eddy De Poorter die later de spurt won voor de tweede plaats. Patrick Van Stayen werd derde voor Frankie Wee- maes, Francois Nauts en Ivan Vereecken. (E.G.) Het is een aantal w »til geweest rond Bart Heirewegh. Begin april werd de amateur uit Hamme getroffen door een slepende verkoudheid. Dat had een weerslag op zijn verrichtingen. De Hammenaar blijkt nu tot ontbolstering te komen. Die indruk hadden we tijdens de Sterrit in Sint- Niklaas waar hij geruime tijd üd was van de leidersgroep. "Toen bij het ingaah van de finale zo'n dertien man schappen op de vlucht gingen, heb ik even te lang geaarzeld. In een koalitie met Gino Verbraeken heb ik gepoogd om het 'gat' te dichten. Dat was boter aan de galg. De vogels waren gaan vliegen. Een dichte ereplaats zat er niet meer in, maar toch voelde ik mij niet ongelukkig. Ik kwam tot de vaststelling dat de konditie weer aan het groeien is na een periode waarin ik amper een prijsje kon bijeenrijden. 's Anderendaags in eigen Hamme verging het mij goed. Uitstekend zelfs. In de laatste twintig kilometer vormde er zich een leidersgroep van acht. Ik voelde geen zweem van vermoeidheid, ondanks de zware wedstrijd van de dag voordien. Ik rekende op de overwinning. In de laatste honderden meter schoof ik voooruit. Met de streep in zicht had ik ruim een fietslengte voor. Plots greep iemand mijn zadel. Het bleek Willy De Backer te zijn. Ik werd afgeremd en door anderen voorbij gereden. Spurten kon niet meer. Ik eindigde achtste. Heel wat omstaanders hadden gemerkt dat ik werd gehinderd. Ik werd aangepord om klacht in te dienen. Het loonde niet de moeite. Ik had het gedaan indien ik tweede was geweest." Voor Bart Heirewegh komt het er op aan om zich te manifesteren wil hij kans maken om voor de Ronde van Vlaanderen te worden geselekteerd. Flauwe verrichtingen tijdens de aprilmaand zijn er de oorzaak van dat hij niet heeft mogen aanzetten in de Omloop der Vlaamse Gewes ten. Bart wil spoedig laten blijken dat hij tot veel meer in staat is. (E.G.) De naam van Dirk De Cauwer is terug te vinden in de wieleruitslagen. Na een minder gunstig jaar verschijnt de amateur uit Sint-Gillis-Waas weer op de proppen. In de Sterrit te Sint-Niklaas verleende hij zijn medewer king aan ploegmaat Danny Janssens die winnaar werd. In een wedstrijd te Kieldrecht vertolkte hijzelf de hoofdrol, maakte zich bijtijds uit de voeten en won met een riante voorsprong. "Het was ruim een jaar geleden dat ik nog eens eigenaar van de bloemen werd. Ik hoef je niet te zeggen hoe tevreden ik mij voel. De legerdienst heeft vorig jaar een ongunstige rol gespeeld. Ik had wel gelegenheid om te trainen maar niet voldoende om in aanmerking te komen en een wedstrijd te winnen. De laatste drie weken ben ik aan een groeiende konditie toe. Toen Frank Winckelmans in Kieldrecht na pakweg 25 km in de aanval trok, wipte ik mee, samen met Edwin Enthoven en Didier De Witte. Toen ik later vernam dat er reaktie loskwam in het peloton, ben ik alleen in de aanval gegaan. Er diende nog ruim twintig kilometer te worden gereden, maar ik voelde mij bekwaam om alleen de klus te klaren. Ik realiseerde een alsmaar grotere voorsprong. Aan de streep bleek die zelfs één minuut te bedragen. Nu ik tot de bevinding ben gekomen dat het zoveel beter gaat, wil ik uitkijken naar de grote koersen. Binnenkort staan er een paar op het programma. Ik wil er in gunstige zin bevestigen." (E.G.) Wielrennen. In Sint-Niklaas won Danny Janssens vlot de sprint van de vluchtersgroep (dw) Even zag het ernaar uit dat Benny Van Buynder in Sinaai op weg was naar een eerste overwinning. De amateur uit Nieuwkerken-Waas rukte zich los op zo'n vijftien kilometer voor de Finish. "Ik hoopte dat het wonder zich zou voltrekken. Toen ik even achterop loerde, zag ik Stefan De Beleyr in aantocht. De moed zakte mij in de be nen. Ik besefte dat er niets meer voor mij te bereiken viel dan een tweede plaats. In de spurt kan ik niet mee. Dat is een realiteit waarmee ik mij al lang heb verzoend." Benny Van Buynder wordt niettemin omschreven als één van de sterkste amateurs die het Waasland en omgeving verenigt. "Ik weet van mezelf dat ik sterk aan het koersen ben. Dat was vorig jaar geruime tijd ook het geval. Meer dan windeie ren leverde mij dat niet op. Moest ik er ooit eens in lukken om alleen voorop te blijven, dan pas kan ik zegevieren. De realiteit ontgoochelt af en toe maar niettemin blijf ik in mijn mogelijkheden geloven. Ik ben tewerkgesteld in ploegverband bij de Civiele Bescherming en kan mij voor bepaalde wedstrijden regelen. Nu zaterdag start ik in het Oostvlaams kampioenschap. Niemand zal mij er uit de wie len kunnen rijden, maar een kandidaat-winnaar ben ik niet. Tenware zich een wonder zou voltrekken", besluit de sympa thieke Benny. (E.G.) Wielrennen. Benny Buynder (arch.) GUNTHER VAN STEELANDT Gunther Van Steelandt ver keert in een blakende kondi tie. Het voorbije weekeinde was lonend voor de verkoper van ons blad in Haasdonk en omgeving. Hij wedijverde met de profs in Hoboken, werd er elfde én tweede amateur. In Erondegem behaalde hij an dermaal een overwinning. "Ik voelde mij in gezelschap van beroepsrenners niet on wennig. Zonder problemen maalde ik als lid van een uitge breide leidersgroep 194 kilo meter af. De prestatie stemt mij gelukkiger dan de zege in Erondegem. Ik botste er noch tans op een flinke weerstand van Verlez en Mare Macharis. Bovendien leed ik pech. Half weg ging ik alleen in de aanval. Onderweg kreeg ik een lekke band. Niettemin verwierf ik ruim anderhalve minuut voor sprong. Ik draai soepel en heb geen last van geleverde inspan ningen. Dat is hoopgevend met het oog op het kampioen schap in Bambrugge. Indien ik niet word afgeremd door pech, zul je beslist van mij horen. De bedoeling blijft om de lonende verrichtingen te verzilveren met een selektie in de Blauwe Garde. Daarom dat ik zal trachten om mij in de titelren te mani festeren. Ik ken de omloop. Hij is een kolfje naar mijn hand en ik wil er mij honderd procent op uitleven. Op wat langere termijn blijft het mijn doelstelling om het tot prof te brengen. Nu ben ik 21. Ik denk eraan om het over een jaar of twee zover te kunnen brengen. Vandaar dat ik alles doe om door te breken en het als wiel renner waar te maken. (E.G.) hip Wielrennen. Gunther Steelandt (arch.) Na een bijzonder snelle wedstrijd, met 49 deelneem sters aan de start, legde de Nederlandse Ella Sebrechts in Haasdonk beslag op de eerste plaats. Zij versloeg in de spurt Silvie Slos, Anneke Barrie en Brigitte Sterckx. De wedstrijd werd aan een gemiddelde van pakweg 40 km gereden, wat voor vrouwen al vast een hoog tempo is. Vrij wel tijdens het ganse verloop bleef het peloton verenigd. Pe tra Van Tilburg, ongetwijfeld het meest bedrijvigste meisje, geraakte samen met Greta Fleerackers omstreeks halfweg even voorop. Na een tiental kilometers werden ze alweer gegrepen. Uiteindelijk ver schenen negenendertig ren- sters in de laatste kilometers en kwam het tevens tot een spurt waarin Ella Sebrechts zich de snelste toonde. Ver melden we nog dat zo'n zeven tien Nederlandse deelneem sters werden geteld

De Voorpost | 1987 | | pagina 21