«IK VOEL ME BEST BIJ MODERNA LEBBEKE» VLAAMSE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN OOSTVLAAMSE SUKSESSEN AJAX-SCHOLIEREN V.H.V.-KAMPIOEN N.A. LEBBEKE SPEELT VOOR «EUROPEES» HANDBAL VOLLEYBALSPEELSTER LILIANE BREUCKELAERS: BESLISSING UITGESTELD V.K. DE BIEKES EREMBODEGEM SNUFFEL-JUNIOREN WINNEN OOSTVLAAMSE TITEL De Voorpost - 8.5.1987 - 25 HANDBAL VOLLEYBAL teraHandbal. De jeugdspelers van HK Waasmunster (gb) lMiniemen: Vlaams kampioen Pupillen: Tweede na superieur Hasselt 4 Kadetten: ontgoochelend 3 tweede 4 De Waasmunsterse miniemen- 3 ploeg is er dan toch in geslaagd 3 de Vlaamse titel binnen te ha- 3 len en zich derhalve voor de 3 nationale finale van 23 mei in 3 Herstal te plaatsen. Een collec- 4 tief sterk H.K.W. rond Roels 3 en een prima verdediging met 4 Ternest en De Grave als uit blinkers wisten het uitvallen 'ee*t van Taelman te compenseren. De pupillen botsten na een ster ke party tegen Turnhout op lack een oppermachtig Hasselt dat op alle domeinen zyn tegen standers overklasta. De Kadet- laak ten daarentegen hebben de titel t. zomaar te grabbel gegooid. Na een «sterke party» tegen het plaatselijke Kindervreugd Sas- ja, liet men zich tegen een we liswaar frisser Hasselt de titel ontfutselen door een 10-7 voor sprong uit handen te geven. Conditie tekort, het ontbreken van Dutré en trainingsachter- 8 g, stand werkten hier de fatale •uw ba'ver"ezen l" de hand. Al met al nog een voortreffelij- ke balans voor het jeugdig H.K.W.-volkje tegen de kruim van de Belgische handbaltop. 1. Hasselt 2. H.K. Waasmunster 3. Turnhout H.K. Waasmunster - Turnhout 14-5 Rust 5-3. Van Uden 2, De Groote 3, Verhelst 1, De Wolf 4, Goossens 4. H.K.W. - Hasselt 7-19 Rust 3-9 De Groote 1, Verhelst 1, Vin- cke 2, Goris 2, Goossens 1. H.K. Waasmunster: Buyle Mario, Van Den Berghe Ar- mand, Van Uden Stefaan, De Groote Geert, Verhelst Pa scal, De Wolf Jeroen, Vincke Pascal, Goris Timmy, Verhoe ven Steven, Goossens Gert, Daelman Sven, Waterschoot Bart. Miniemen H.K. Waasmunster - Kinder vreugd 14-9 Hasselt - Kindervreugd 11-17 H.K. Waasmunster - Hasselt 13-9 I. H.K. Waasmunster 2. Kindervreugd 3. Hasselt H.K. Waasmunster - Kinder vreugd 14-9 Roels 5, De Meerschman 3, De Grave 3, Desseaux 1, Baert H.K. Waasmunster: Maes Geert, De Groote Wouter, Ternest Koen, De Meersch man Stefaan, Verhelst Nicolas, Vermeulen Stefaan, Roels Wim, Baert Tom, Desseaux Christof, De Grave Tom, Loier Koen. Kadetten H.K. Waasmunster - Kinder vreugd 13-11 H.K. Waasmunstar - Hasselt -12 Kindervreugd - Hasselt 15-10 I. Kindervreugd 2. H.K. Waasmunster 3. Hasselt H.K. Waasmunster - Kinder vreugd 13-11 Rust 7-6 Leunis 3, Van Damme 4, Roels 3, De Bode 1, De Mee rschman 1, Verdurmen 1. 1. Hasselt oog Pupillen H.K. Waasmunster ijko H.K. Waasmunster - Turn- 12-9 is b hout 14-5 Rust 7-5 tmc Hasselt - Turnhout 16-8 De Meerschman 2, Verhelst 1, vot H.K. Waasmunster-Hasselt Roels 7, De Grave 2, De ha 7-19 Groote 1. H.K. Waasmunster 10-12 Rust 7-5 Leunis 1, Van Damme 3, Roels 3, De Bode 1, Verdur men 2. H.K. Waasmunster: Desseaux Stefan, De Grave Wim, Leunis Wim, Van Damme Pascal, Roals Wim, De Bode J. Pier re, Ternest Koen, De Mee rschman Stefan, Verdurmen Mario, Callebaut Dries, Dele- stré Tanguy. Finale Belgisch kampioenschap 23 mei in Herstal 14 uur pupillen 15 uur miniemen H.K.W. 16 uur kadetten 17.15 u. scholieren Ajax JEUGDHANDBAL De provincie Oost-Vlaanderen mag zeker niet klagen over het seizoen 1986-1987. Vooral de streekploegen deden het inderdaad bijzonder goed. Niet enkel bij de senioren, waar Ajax Lebbeke en H.C. Lokeren in de landelijke reeksen een titel wisten binnen te halen en N.A. Lebbeke nog in strijd is voor Europees handbal, maar ook in de jeugdkategorieën bleven de successen niet uit. In de landelijke finales wisten de Ajax scholieren en de minie men van H.K. Waasmunster een V.H.V.-titel te behalen en de tweede plaatsen in die landelijke finales van de H.K.W. pupillen en kadetten spreekt duidelijk in het voordeel van de Oost-Vlaamse clubs. Meteen is het duidelijk dat voor het handbal in onze gewesten een nieuwe groeiperiode is ingeluid. Op 23 mei strijden beide Vlaamse jeugdkampioenen dan in Herstal voor de natio nale titel en naar ons gevoel vertrekken zowel Ajax als Waasmunster zeker niet kansloos tegen de kampioen voor de franstalige liga. EVA Zondag werd in Buggenhout de landelijke eindronde ge speeld voor scholieren jongens tussen de respektievelijke pro vinciale kampioen en het was niet zonder enige voldoening dat organisator W. Van Rans- beeck de trofee van V.H.V. kampioen uitreikte aan de Oost-Vlaamse vertegenwoor diger Ajax Lebbeke. Niet he lemaal onverwacht werd het sterke Ajax winnaar want ook tijdens het voorbije seizoen sleepten zij die titel in de wacht en meer nog de Ajax- scholieren werden toen Bel gisch kampioen door ook de nationale finale te winnen. Ajax kreeg nochtans onmid dellijk het sterke Borgerhout voorgeschoteld maar aan de rust leidde W. De Proft en C° al met 6-2 om uiteindelijk met 13-8 de zege binnen te halen. Nadat datzelfde Uilenspiegel Borgerhout Hasselt had versla gen met 10-14 moest Lebbeke het opnemen tegen de Lim burgse kampioen. In de eerste helft kon Hasselt de Lebbeke- naars nog het vuur aan de schenen leggen (4-3) maar daarna begon Ajax aan een ware demonstratie en via 7-3 en 8-4.werd Hasselt kansloos gelaten met 15-6 eindcijfers. Voor Ajax speelden: Van Ros- sem, Da Proft (5 1), Van der Jeught (0 1), Verheyden (3 4), Cooreman (3 3), De Busschere (0 3), Moens (1 0), Bosman (1 1), Tilley, Cleymans (0 1). PLAY-OFFS DAMES ZATERDAG IN LEBBEKE Meer dan waarschijnlijk wordt zaterdag om 20.15 u. beslist overdover de deelname aan de I.H.F.-Cup tijdens het seizoen 1987-1988. Avanti krijgt dan Tongeren op bezoek op de voorlaatste speeldag in de play-offs en in geval van een overwinning speelt N.A. Lebbeke volgend seizoen opnieuw Europees. Zondag volgt dan nog de wedstrijd in Hasselt terwijl Tongeren het bezoek krijgt van Sasja maar U begrijpt dat er zaterdag liefst gewonnen wordt anders heeft Lebbeke zijn lot niet meer in eigen handen. Trainer-coach M. Van den Borre tipt op een zege van haar polains want het verlies op Tongeren van de voorbije zaterdag wijt zij enkel aan een samenloop van omstandigheden waardoor Lebbe ke niet op haar normale waarde speelde. Niettemin rekent de Lebbeekse ploeg op al haar supporters om het gestelde doel te verwezenlijken. De rangschikking 1. In. Hasselt 12 2. Sasja 7 3. N.A. Lebbeke 4 4. Tongeren 3 Het programma Zat, 9.5 te 18.45 u. Sasja - In. Hasselt Zat. 9.5 te 20.15 u. N.A. Lebbeke - Tongeren Zond. 10.5 te 15.30 u. Tongeren - Sasja Zond. 10.5 te 1630 u. Hasselt - N.A. Lebbeke. Na een minder seizoen van Moderna Lebbeke was het uitkyken naar versterking en zo kwam Liliane Breu- cklaers het voorbye seizoen de blauw-witte rangen vervoe gen. Aanvankelijk leerde ze volleyballen in haar geboorte dorp Malderen, waar ze ook de eerste wedstrijden speel de. Vandaar ging het naar Adec Baasrode en vervolgens speelde ze bij het in landelyke uitkomende Boom. De omgeving was er niet zo best en zo besloot ze aan te sluiten bij Lebbeke. Ook omdat ze niet langer twee trainingen per week wilde volgen, maar het liever wat rustiger hield. Na byna vijftien jaar in de sport is het volgens haar wel de tijd om ook wel eens aan de andere dingen van het leven te denken. Niet dat ze het volley zou laten, nee dat kan ze niet, ze wil er mee doorgaan. «Als het moet tot mijn veertigste,» lacht ze. Speelde nog geen kampioen Liliane had het heel vroeg te pakken. Van in de lagere school te Malderen was het reeds volleyballen. Er werd ge lopen om het eerst op de speel plaats te zijn om zeker niets te missen. Ze kent ze nog, de meisjes die toen met haar speelden en nadien ook in het volley zijn verder gegaan: Lut en Erika Aelbrecht en Martine Goossens. Het waren de be ginnelingen van Malderen. Daar kreeg Liliane dan ook de eerste lessen en leerde er ook enkele trainers kennen. Ze weet ook nog dat trainer De Vrieze haar het meest heeft bijgebracht in die eerste jaren van het volley. Uit die periode heeft ze de mooiste herinne ring aan de reis die de ploeg maakte naar Oostenrijk. Na een paar jaar werd dan uitge keken naar een andere ploeg en het was Adec Baasrode dat de voorkeur kreeg. Adec speelde toen in eerste provin ciale en was juist gepromo veerd zodat het weer te laat was om daar kampioen te spe len. Dat geluk heeft ze nog niet gekend. Het was na het forfait van Baasrode dat Lilia ne dan aansloot bij BC Boom, dat in eerste landelijke speelde. Maar het beviel haar daar niet zo best. In de ploeg werd ze niet goed aangenomen en de speelsters zaten nadien in groepjes. Daar houdt ze niet van. Echte vriendschap onder de speelsters moest je daar niet zoeken. Dan kreeg ze er ook nog te kampen met een kwet suur die haar lange tijd vantus- sen de lijnen hield. Nadien moest ze vechten om haar vroegere forme te bereiken. Zo belandde ze in Lebbeke, waar ze met open armen werd ontvangen. De man die het meest in zijn nopjes was, was wel trainer-coach Etienne Van Uytfang. Zopas had hij de kompetitie afgesloten en de stunt opgebracht het Lebbeek se team in tweede provinciale te houden zodat hij er op aan drong dat versterking moest komen. Met Liliane kwam dan iemand in de ploeg met erva ring, iemand die op momenten dat het spannend wordt rust in de ploeg kan brengen. Ze is geen dame van grote woorden. Ze blijft eenvoudig in de sport en weet wel nadien de presta- Volleybal. Liliane Breucke- laerts (a) ties van haar klubgenoten in de verf te zetten, iets wat haar alleen maar sympatiek maakt. Tijdens de voorbije kompeti ties hebben we Liliane aan het werk gezien en meermaals liet ze haar speldoorzicht bewon deren. Ook schitterde ze vaak door haar goed geplaatst blok. Liliane vindt het fijn bij Mo derna Lebbeke en zal ook vol gend seizoen de Lebbeekse kleuren verdedigen. Ze is nu verhuisd en woont met Tony in het hartje van Dendermonde. Het volleyballen blijft haar sport en Tony is haar eerste supporter. Wanneer ze blijft sporten dan heeft ze nog alle kansen om het eens tot kam pioen te brengen. ANDRE Handbal. De jeugd van Avanti Buggenhout (gb) PLAY-OFFS DAMES Op de tweede speeldag van de play-offs heeft Nopri Av. Lebbeke de kans gemist om nu al zeker te zyn van de derde plaats en meteen volgend seizoen deel te kunnen nemen aan Europabeker nummer 3, de I.H.F.-Cup. Er werd zowel in Tongeren als tegen Sasja verloren zodat het komende weekeinde de beslissing valt. Vooral de nederlaag tegen Tongeren kwam hard aan aangezien de Limburgers nu tot op één punt genaderd zijn. Het zat allemaal tegen die zaterdag. Eerst problemen met het vervoer, dan een zieke M. Van Langenhove en op uitzondering van het duo Van Damme-Biesemans een komplete off-day van de ploeg. Maar ook zondag op Sasja liet dame Fortuna Lebbeke in de kou staan. Op uitzondering van een falende G. Brixhe draaide het opnieuw vlot by Lebbeke maar na een spannende wedstrijd zag Lebbeke toch ook de punten verloren gaan na een nederlaag met het kleinste verschil. Een gel(jkspel had reeds een hele stap vooruit geweest. Erembodegem had tot voor kort geen damesvolleybal- ploeg, een hiaat dus in de sportieve leefwereld van een gemeenschap met 12.000 zielen. Volgend seizoen wordt die leemte gevuld: V.K. De Biekes start in vierde provin ciale. Vera De Mesmaeker, Viviane Van Herzele, Anja De Pelsmaeker, Inge Van De Velde, Sofie Van Geyn, Katia De Pauw, Marianne Hauwelaert, Kathleen De Pelsmaeker, Carmen Ledegem, Chris Droessaert, Lut Van Hecke en Peggy Van Molle maken deel uit van het team, waaraan al twee jaar werd gebouwd alvorens in provinciale van start te gaan. Sporthal Denderdal wordt de thuishaven. De matchen hebben plaats op zaterdag, voor de eerste ploeg om 17.45 en voor de reserven om 16u30. Elke dinsdag om 20 u. wordt er getraind. Op dinsdag 5 mei had een open- deurtraining plaats en op 16 mei organiseren De Biekes een eigen tornooi van 9 tot 18 u. FALOS DENDERMONDE Meisjes Junioren 3 9 mei '87 10.30 Delta Eksaarde-Merelbeke 15.30 V.C. Berlare-Maldegem 10 mei '87 Zele Kouter-Pletsers 15.00 Spectrum Moerbeke-Waas- Baasrodc Waarschoot Baasrode C-Denderbelle B 11 mei '87 10.15 St.-Gillis-Dendermonde- Molen Grembergcn Volleybal. De jeugdploeg van Snuffel Grembergen (foto p. hermans) SNUFFEL- GREMBERGEN 3 K. GENT 0 Hoewel Snuffel-coach H. Van Aerschot had af te rekenen met enkele gekwetsten in zijn speelstersgroep heeft K. Gent nooit de Snuffelzege in gevaar kunnen brengen. Meteen is de Grembergse ploeg Oost- Vlaams kampioen en speelt op 23 mei de landelijke eindronde tegen de overige provinciale kampioenen. Snuffel diende zondag zelfs niet optimaal te spelen om met een zoveelste zege aan de verdiende viering te kunnen beginnen. Enkel in de eerste set slaagde Gent erin even te komen dreigen. Vooral met listige plaatsballen werd de Grembergse verdediging ontmanteld en via 9-6 raakten de bezoekers zelfs 9-10 voor. Ploegkapitein K. Baert bracht echter vertrouwen in de Snuf fel rangen en samen met een o.a. hardwerkende A. Van Hecke zorgde zij ervoor dat de eerste set binnengehaald werd met 15-10. In de tweede set trok Snuffel duidelijk het tempo naar om hoog en aangezien de «afleg gers» van Gent nu minder suc ces kenden werd het via 10-1 een demonstratie die eindigde op een 15-3 setwinst. In de derde set werd het even aanpassen aan de gewijzigde ploegopstelling (0-4) maar eens alles in de goede plooi werd de wedstrijd afgesloten met een 15-7 stand in de derde set. Bloemen voor speelsters en trainer, herinneringsplaket en kussen, de verdiende feest viering kon beginnen. Voor Snuffel speelden: K. Baert, A. Baert. A. Vermeir, A. Van Hecke, K. Depouillon, C. Van Cauter, P. Vlaeminck. T. Caudron. EVA 20.00 Opwijk-Keur A 10 mei '87 10.15 Zele Center-Moerzeke De wedstryden Zaterdag 2 mei: Cl Tongeren 19 N.A. Lebbeke 15 Na de bijzonder goede presta ties tijdens de eerste twee wed- strijen in de play-offs mocht men veronderstellen dat Leb beke zijn plaats in de I.H.F.- beker ging veilig stellen door te winnen van Tongeren. Het is helemaal anders gelopen, Avanti speelde op stukken na niet zo sterk als tegen Hasselt en Sasia en vooral in de twee de helft ging het totaal fout. Tijdens de eerste 30' was het reeds duidelijk geworden dat Tongeren zich zeker niet als de underdog beschouwde maar toch raakte Lebbeke, na een gelijkopgaand wedstrijdbegin 6-8 voor langs een voortreffe lijke Biesemans. Net voor de rust kon Van Langenhove ech ter niet verhinderen dat de thuisploeg naderde tot op één doelpunt. Rust 7-8. In de tweede helft vlotte het dan helemaal niet meer bij Lebbeke. De verdediging ging regelmatig in de fout en ook in aanval liet men opmerkelijk veel steken vallen. Het bleef nog gelijk tot de 37' minuut (10-10) maar als de thuisploeg dan doordrukte tot 14-11 na 45' was het pleit beslecht. Leb beke trachtte nog wel voor enig weerwerk te zorgen maar tot op één doelpunt naderen lukte niet meer. Voor Lebbeke scoorden: Bleyaert 1, Gallens 1, Van Damme 1, Brixhe 1, Macs 2, Hermans 2, Lissens 2, Biesemans 5. Zondag 3 mei: Sasja 13 Nopri Av. Lebbeke 12 Na de eerder ontgoochelende prestatie van de dag voordien tegen Tongeren heeft Lebbeke zich bijzonder sterk teweerge- steld tegen Sasja dat eigenlijk een beetje onverdiend de pun ten kon pakken. Sasja speelde inderdaad bikkelhard, werd weliswaar met heel wat 2' straffen bedacht maar ook het veel kalmer spelende Nopri deelde in de brokken aange zien de scheidsrechters de wedstrijd zeker niet uit handen wilden geven. Het werd dan ook een bijzonder spannende wedstrijd. In de eerste helft gaven beide ploegen geen cen timeter toe en vrijwel met een blijvend evenwicht op het sco rebord werd de rust bereikt met een 8-8 score. Ook in de tweede helft verliep de wed strijd gelijkopgaand Zo werd het 10-11 12' voor het einde maar met min der dan 10' te spelen kwam Sasja op gelijke hoogte (12- 12). Toen viel het jammer ge noeg stil bij Lebbeke en in de resterende laatste minuten kon Sasja de winning-goal scoren. Reeks II 10 mei '87 10.15 Dendermonde B-Oudegem 12 mei '87 20.00 Hammc Centcr-Wetteren S. 10 IT i '87 10.15 Nijversecl-Scheldevrienden Boonwijk-Overmcre C Overmere B-Hamme Zogge Reeks III 10 mei '87 10.15 Kalken A-Schcllebelle B Denderbelle A-Keur B Baasrode D-Kalken B Masscmcn-Laarnc JEUGDKALENDER Jongens Scholieren Jongens Scholieren 3 10 rr '87 10.30 Zottegem-Filoes Oudegem 15.00 Leeuwerik Lede-Ajax Aaigem Meisjes Scholleren 1 10 IT i '87 Volleybal. Bestuurswijziging bij Adec Baasrode. In de sporthal van Appels werd Lieve De Man als de nieuwe voorzitter van Adec in de bloemen gezet. Ook bloemen voor trainer Etienne Van Uytfangh die volgend jaar het trainen en coachen aan Dirk Nobels overlaat, de vroegere trainer van Gimlick Oudegem. Er waren ook nog bloemen voor uitbaatster Iris, als dank voor de vele goede diensten die ze de klub bewees, maar vooral toch omdat ze jarig was (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 25