^INT-NIKLAAS WINT DE VIERDE EDITIE JASTREMSKI HAMME HAD EEN ZWEMMER IN HET VIERLANDENTORNOOI SCHITTERENDE WASE PRESTATIES... DERDE TURNFEEST VAN SPORTIVA ZAALVOETBAL Vriendenkring van de Hamse Postmannen heeft op 1 mei voor de vierde keer het )naal Zaalvoetbalkampioenschap der Belgische Posterijen georganiseerd. Deze keer daarvoor sporthal Meulenbroek uitverkozen. Twaalf postploegen uit het Vlaamse kwamen hier streden voor de titel. Heel wat van die ploegen hadden in hun rangen irs met faam, wat ten goede kwam aan de kwaliteit van de wedstrijden. teks 1 begon de Hamse iloeg schitterend want een tegenstander Zele werd 6-3 geklopt. Vooral de loelpunten van een schit- jde Eddy Peeters lagen de grondslag van deze vinning. Hamme was |oor boordevol vertrou- imdat Zele toch altijd nog ■an de betere ploegen is in kompetitie. volgende ontmoeting Hamme uit tegen Bil- Het begon slecht voor de P>^e postmannen die in de Te sekonden van de wed- al een doelpunt moesten lan. Grote ontgoocheling Ie Hammenaars. Ze wer- zekere momenten sr onder druk gezet. Ge- jg was er een steengoede y Van Royen in het doel Bilsen weinig ruimte bood. jme kreeg stilaan maar ze- jfcat op de wedstrijd en toen ly Peeters de ploegen gelijk tie kon de wedstrijd op- lw beginnen. Hamme kg heelwat kansen maar on- s was er de oorzaak van dat gelijk bleef. In het stuk van de wedstrijd bij Hamme toen De ir zijn ploeg op voorsprong :ht: 1-2. Maar uiteindelijk Hamme toch nog een draw :ten toestaan: 2-2. volgende Hamse tegen- jder was Aalst een formatie nog weinig potten had ge ien en voor de Hamme- o. udat wel een gemak hapje worden. Maar n in de eerste helft werd fcsloten met 0-0 begon men h al te vrezen. Coach Ray- nnd Rooms zette dan zijn nar geschut in en het spel- wld veranderde. Van Geyte jlde op het hout en even ■10 Ir was weer Eddy Peeters Jd voor een doelpunt: 1-0. ]st werd nu volledig onder s was er Bcore ge f ede stuk ^lich bij druk gezet. Rooms knalde op de lat. Kort daarop kreeg Hamme een doelpunt tegen via een wegbotsende bal op de lat: 1-1. In de laatste minuten kwam de ontgoocheling. Eddy Peeters verloor de bal en deze flater werd ongenadig afge straft met een tegendoelpunt. Hamme verloor tegen een zo genaamde mindere formatie: 1-2, en was meteen de finale plaats kwijt. Tegen Zonhoven was een uit geschakeld Hamme niet zo slecht. Vooral in de eerste helft hield het gelijke tred. De mannen uit Limburg scoorden eerst, maar het antwoord van de Wuitens kwam langs De Moor: 1-1. In de allerlaatste minuten voor de rust nog een koud stortbad toen Zonhoven nog op voorsprong kwam: 1-2. In het tweede gedeelte moest Hamme de wil van de sterkste ondergaan en werd nog getrak teerd op een 1-5 nederlaag. Tegen Wilrijk kon Hamme na derhand nog eens een 2-0 over winning vastleggen. Dat lever de wel twee punten op, maar dat was één te weinig om in de finale te kunnen meedoen. Zele was slecht gestart tegen Hamme. Een 3-6 nederlaag had het zeker niet verwacht. Tegen Wilrijk tapte het uit een ander vaatje. Hier kon Zele een rustig meesterschap vast leggen dat gekruid werd door drie doelpunten. De gebroe ders Erik en Hans De Graef ontpopten zich tot de beste elementen. Datzelfde Zele zou naderhand de lijn verder doortrekken. Tegen Bilsen, iets minder sterk dan de vorige jaren, gaf het toch de volle lading. In het eerste gedeelte had het al een 2-0 voorsprong verworven. Daar was ondermeer een doel punt bij van De Graef. Het kon echter nog forser uitge drukt geweest zijn. Zele had immers een paar keer het doel- hout geraakt. Sensatie in de tweede helft toen de doelman van Zele tot ieders ontgooche ling het leder tussen zijn benen in het doel liet glippen: 2-1. Het antwoord kwam er even snel. Erik De Graef knalde op het doelhout en Dirk zou even later binnenschieten: 3-1. Via een vrije schop 4-1. Zele zou zich nog verder ho gerop werken toen het Aalst met 3-1 kon inpakken. Tegen de ongeslagen ploeg uit Zon hoven was het een zeer moei lijke wedstrijd. De jongens uit Zonhoven konden eerst sco ren, maar Erik De Graef zorg de voor een tegendoelpunt: 1- 1. In het tweede deel zou een doelpunt van Zonhoven de Ze ienaars de twee punten ontne men: 1-2. In deze reeks was er tenslotte ook nog Aalst. Deze formatie scheen in het begin niet zo sterk te zijn. Ze won wel met klank tegen Wilrijk met ruime 4-0 cijfers, maar zou maar drie keer kunnen scoren. Tegen de latere reeksoverwinnaars werd het getrakteerd op een grote 0- 6 nederlaag, die hen meteen als een zwak broertje betittel- de. Maar daartegen hadden de Hammenaars zich misrekend en ze werden met 1-2 geklopt. De Hamse ontgoocheling was toen geweldig. Aalst kon het ook tegen Zele niet waarma ken en zelfs tegen Bilsen kon het de forfaitscore niet ontlo pen. Wellicht hadden deze knapen meer verwacht van dit treffen. Maar het ontbreken van een paar vaste krachten was bepalend. In de reeks B vonden we Bug- genhout. De afgevaardigde verheelde het niet dat ze ont goocheld waren. Amper één overwinning. En dat lag ver onder hun verwachtingen. Ze Ivoetbal voor postmannen. De Aalsterse postmannen die deelnamen pioenschap in Hamme vh) 51 2)r het nationaal kampioenschap (vh) begonnen met een 3-3 score tegen Evergem. Toch een hoopvolle verrichting. Dat het minder vlot ging ondervonden ze naderhand tegen Bornem, waartegen ze water en bloed gezweet hebben om nog op het nippertje de bovenhand te houden met een kleine 5-6 stand. Een 2-1 verlies tegen Sint-Niklaas was een goede prestatie. Want de jongens uit het Waasland hebben hier alles moeten uithalen om zich over eind te houden. Met 2-1 door de knieèn gaan is zeker geen schande. Tegen Brugge vlotte het niet meer bij Buggenhout. De vermoeidheid begon door te wegen en toen ze een paar keer betrapt werden op flaters die afgestraft werden, werd de score de hoogte ingeduwd: 1-6. Tegen Kortrijk speelden ze als een verloren ploeg en een 2-4 nederlaag was daarvan het gevolg. In deze reeks speelde ook Sint- Niklaas. Deze formatie gaf ze- ke rin het begin niet de indruk naar de eindzege te mikken. Ofwel verstond deze formatie de kunst om hun krachten te doseren en hun spelers zo te kiezen dat ze steeds maar nieu we krachten konden aanvoe ren. Gestart met een schamele 2-3 overwinning op Bornem werd het in de volgende wed strijd een flinke neus gezet door Kortrijk, dat het haalde met 1-4. Meteen werd Sint- Niklaas afgeschreven voor de eindzege. Maar deze knapen kwamen terug. Aarzelend te gen Buggenhout met een mi nieme 2-1 score. Tegen Kort rijk een fikse 4-1 overwinning en toen het Evergem met de zelfde cijfers neerhaalde wipte het meteen aan de leiding van deze reeks. In de halve finale tussen Sint- Niklaas en Zele zou eerstge noemde zich plaatsen na een spannend duel met 2-4. Op het andere terrein won een verras send goed Brugge van Zonho ven met 2-5. De finale over het hele terrein tussen Sint-Niklaas en Brugge werd bijgewoond door heelwat ZWEMMEN kijkers. Hoewel beide forma ties elkander waard waren zou Sint-Niklaas aan een doelpunt geraken in de eerste helft. Het was eerder een toevalstreffer. Maar kom, het telde mee: 0-1. In het tweede deel van de wedstrijd kwam er meer vaart in de wedstrijd, alhoewel de vermoeienis bij de spelers dui delijk merkbaar was. Sint-Ni klaas kon er halfweg deze helft 0-2 van maken. Er kwam op nieuw spanning toen Brugge tegenscoorde. De Bruggelin gen kwamen nog zeer dicht bij de gelijkmaker maar door een tikkeltje tegenslag kwam dit verdiend doelpunt niet op het Zaalvoetbal voor postmannen. De ploeg uit Sint-Niklaas won vrij verrassend de nationale bord. titel (vh) Met deze 2-1 overwinning werd de ploeg van Sint-Niklaas zaalvoetbalkampioen der Bel gische Posterijen. Door schepen van sport Fran cois De Graef. postontvanger Casimir De Clercq en de afge vaardigde van de Sociale Dienst der Posterijen werden de verschillende bekers over handigd. HVL Samenstelling der ploegen uit de streek Zele: Verbruggen Chris, D'Hollander Mare, De Graef Hans en Erik, De Schutter Dirk, Maes Dirk, Van Wijns- berghe Frank, Geerinck Rudy, Rombout Prosper. Hamme: Rooms Guy, Van Royen Willy. De Clippel Erik, Van Geyte Hugo, Peeters Ed dy, Van Boxelaere Alex, Mat- thijs Stefan, De Moor Nor- bert, Van Couwenberghe An- dré en Malfliet Jan. Aalst: Van Malderen Eric, De Nie Raoul, Merckx Alain, Verbraecken Eddy, Waterloos André, Fredoux Patrick, Roels Luc, Verbraecken Willem en Freddy. Sint-Niklaas: Van Steenlandt Romain, Poppe Hans, Raes Mare, De Wilde Dirk, Frans- sens Mario en Willy, Poppe Ferdinand en Larock Jan. Zaalvoetbal voor postmannen. De ploeg v nationaal kampioenschap (vh) i Hamme, samen met de organisatoren van het Technische uitslagen IvReeks: Hamme - Zele Bilsen - Zonhoven Aalst - Wilrijk Hamme - Bilsen Zele - Wilrijk Aalst - Zonhoven Zele - Bilsen Hamme - Aalst Zonhoven - Wilrijk Zele - Aalst Hamme - Zonhoven Bilsen - Wilrijk Zele - Zonhoven Hamme - Wilrijk Bilsen - Aalst 2e Reeks ®"3 Bornem-St.-Niklaas 0*4 Buggenhout - Evergem 44) Kortrijk - Brugge 2-2 Bornem - Buggenhout 3-° St.-Niklaas - Brugge 0*6 Kortrijk - Evergem 4*1 St.-Niklaas - Buggenhout 1-2 Bornem - Kortrijk 5-3 Evergem - Brugge 3-1 St.-Niklaas - Kortrijk 1-5 Bornem - Evergem 7-0 Buggenhout - Brugge 1-2 St.-Niklaas - Evergem 2-0 Bornem - Brugge 5-0 Buggenhout - Kortrijk Halve finale 2-3 Zonhoven - Brugge 2-5 3-3 St.-Niklaas-Zele 5-2 1-1 Finale 5-6 St.-Niklaas - Zele 5-2 1*4 Eindstand: 1. St.-Niklaas, 2. Brug- 1*2 ge, 3. Zonhoven, 4. Zele, 5. Bil- 2-1 sen, 6. Kortrijk, 7. Hamme, 8. 4-6 Bornem, 9, Aalst, 10. Buggenhout, 0-2 li. Evergem, 12. Wilrijk. 4-1 Beste speler van .het tornooi: 1. 8-3 Jeuris Willy (Zonhoven) 20 p., 2. 1-6 D'Hollander Mare (Zele) 14 p., 3. 4-1 Merckx Alain (Aalst) 13 p., 4. 3-2 Verspecht Rolf (Kortrijk) 13 p., 5. 2-4 Mertens Franc (Zonhoven) 10 p. De Hamse zwemklub Ja- stremski was gelukkig dat een van haar leden, Christof Van Overloop, aangeduid was voor het «Vierlandentornooi» met deelname van behalve België ook Griekenland, Portugal en Zwitserland. Samen met 38 ge- selekteerden had Christof een week voorbereidende zwem- stage gedaan in het 50-meter bad van Helios. In dit interna tionaal gezelschap werden toch goede tijden gelukt door Christof. Óp de honderd meter crawl werd er 1.04.87 en op de het nationaal tweehonderd meter 2.21.16 af gedrukt, wat zeker niet slecht is. In de Interklubwedstrijd tegen Sochaux (Frankrijk) werden door de klubleden verschillen de goede tijden neergezet. In de voorbehouden wegstrij- den (niet-gelicenceerde) zwom Carla Van Cauteren 0.20.84 op de vijf en twintig meter crawl, wat haar een eerste plaats op leverde. Katrien Geerinckx werd derde op dezelfde af stand met een tijd van 27.57. Op de vijf en twintig metar schoolslag haalde Bart Creve een tijd van 0.34.36. David Roels liet 0.49.84 afdrukken op de 50 meter crawl wat ook can eerste plaats op het scha votje opleverde. Op de 50 me ter crawl haalde Tamara Roels 1.01.09 en in dezelfde sportdi- cipline kon Lotte Moens een 1.01.64 laten optekenen. Caro line Baert haalde op de 50 meter schoolslag 1.01.62 en een tijd van 1.04.47 op de A crawl. Tinneke Baert een ïlvoetbal. Buggenhout had^ook een team voetballende fakteurs naar Hamme gestuurd 11193 op dc 50 meter r schoolslag. Op diezelfde af stand zwom Lieve Boutens een tijd van 1.12.49 en 1.05.97 op de 50 meter crawl. In de reek sen van gelicenceerden was Joeri Van Overloop het sterk ste eendje en zoals in het Ne derlandse Sliedrecht was het goud weer voor hem. Op de 50 meter dolfijn een tijd van 0.44.33 en op de 50 meter rug een 0.44.29 tijd. Ati Van Mele eindigde eervol als derde met 0.51.85 op de 50 meter dolfijn en 0.51.00 op de 50 meter rug. Caroline De Block deed het weer goed op de 50 meter dolfijn met een tijd van 0.51.98 en op de rug een score van 0.52.91. Ann De Vos werd vierde op de 100 meter rug en vijfde op de 100 meter dolfijn. Twee keer een tiende plaats voor Van Brussel Pascal met een 2.04.42 op de honderd meter dolfijn en op de honderd meter rug met een tijd van 2.00.20. Peeters Didier kon als negende aantik ken op de 100 meter rug met 1.44.92 en op de 100 meter dolfijn haalde hij net 2.10.21. Sandra Waterschoot haaide een zevende plaats binnen met een tijd van 1.43.34 op de 100 meter dolfijn en kwam als elf de aan op de 100 meter rug met 1.47.04. Christof Gee rinckx werd vierde op de 100 meter dolfijn met 1.30.32 en met een tijd van 1.27.30 op de honderd meter rug. Tenslotte werd Glen Van Brussel zesde op de 100 meter dolfljn met 1.36.79 en op de 100 meter rug haalde hij een tijd binnen van 1.33.78. De Jastremski-zwem- mers waren ook te gast in Ou denaarde waar sommigen hun persoonlijke tijden gevoelig konden verbeteren. Joeri Van Overloop blonk eens te meer uit en won goud met 1.44.75 en dat op de 100 meter school slag. Öp de 100 meter vlinder slag haalde hij een tijd van 1.17.60. Dit betekent voor zijn persoonlijke tijd een winst van 5 sec. Dit is trouwens een A- tijd die hij nu realiseerde. Ati van Mele pakte zilver op de 100 meter vlinderslag en kop eveneens vijf sekonden van zijn eigen rekordtijd af- peuteren. Deze komt nu op 1.36.62 en op de 100 meter schoolslag deed hij op met een tijd van 2.11.62. Ann de Vos nam tweemaal zilver bij de benjamins meisjes met op de vlinderslag 1.21.03 en 1.44.19 op de schoolslag. In deze laatste tijd zit ook een verbetering van haar eigen re- kord met drie sekonden. Christof van Overloop haalde als miniem weer goud. Zelfs tweekeer. Een eerste keer op de vlinderslag met 1.04.67 en met 1.26.62 op de schoolslag. Wat een scherp zetten was van zijn eigen clubrekord met drie seconden. Geerinck Christof verbeterde zijn tijd met twee seconden op de vlinderslag en haalde nu een tijd binnen van 1.10.22 en werd meteen als tweede ge klasseerd bij de B-zwemmers. Van Brussel Glen was met 1.18.55 tweede bij de C-zwem- mers. Tenslotte was er nog Sandra Waterschoot dat zowel op de dolfijn als op de school slag haar tijden kon verbete ren. Nu haalden ze respektie- velijk 1.42.18 en 1.26.12 Meteen is het openlucht- zwemmen in aantocht in het Gemeentelijke Verwarmd zwembad in de Sportplein- straat. Alles is in gereedheid gebracht om alle zwemmers en zwemsters op te vangen. Het lidgeld bedraagt nog altijd 500 fr. per persoon voor één jaar. En dat geeft aan de leden recht om gedurende zomerperiode gratis te zwemmen dit onder leiding van ervaren trainers en redders HVC INTERDISTRIKTWEDSTRIJDEN IN SINT-PIETERS-WOLUWE Tijdens de interdistriktwed- strijden in Sint-Pieters-Wolu- we hebben verschillende Waaslanders een opmerkelijke prestatie gezwommen. De Oostvlaamse ploeg met gese- lekteerden uit Temse, Beveren en Sint-Niklaas, stond onder de leiding van Robert Dul- laert, de hoofdtrainer van de Wase Zwemkring. Deze heeft trouwens met zijn groep een uitstekend resultaat bereikt en in enkele kategorieën, werden de Wase zwemkleuren flink verdedigd. Tweemaal werd zelfs het hoogste schavotje ge haald en dan waren er nog andere ereplaatsen. Vooral de leden van dc Wase Zwemkring hebben zich doen opmerken: Ann Boon versloeg er Delhai- se, een geselekteerde voor de Belgian Cup. In haar reeks bevestigde Kathy De Witte na kampioene Lempereur nogmaals en Dominiek Go- Miniemen 100 m. schoolslag: vaert met Sabine Van Dorsse- T Kathy De Witte (Sint-Ni- laer waren ook goed voor een klaas) 1.17. 10 x 50 m. aflos- uitstekend resultaat. Voor sing vrije slag heren: 7C Oost- Temse zwom Dave Kiekens zich in de kijker en Beveren bereikte dat met Ann Wittock en Kathleen Smet... Wase resultaten: Miniemen 100 m. vlinderslag: 3C Dave Kiekens (Temse) 1.08 3C Dominiek Govaert (Sint-Ni klaas) 1.13 Kadetten 100 m. vlinderslag: 1° Ann Boon (Sint-Niklaas) 1.06 Kadetten 100 m. rugslag: 2' Sabine Van Dorsselaer (Sint-Niklaas) 1.10 Benjamins 100 m. schoolslag: 2C Ann Wittock (Temse) 1.28. Dames 1!» m. schoolslag; Wielrennen. Danny Jans- 2' Kathleen Smet (Temse) 1.17 M„s> wMra prof? (arch Vlaanderen; dames: Vlaanderen. Distrikt meisjes: 2' Vlaanderen. Roger Van Laere Oost- Oost- Wielrennen. Danny Doel man werd derde in het Oost vlaams kampioenschap (arch.) de) aIvoetbal voor postmannen. Zele had ook een goede ploeg afgevaardigd (vh) Turnklub Sportiva werd opgericht in december 1983. Op 9 mei 1987 organiseert de klub reeds haar derde turnfeest. Spijts de korte tijdspanne van haar bestaan is turnklub Sportiva toch een begrip geworden. Dit wordt bevestigd door het grote aantal aktieve leden. Het grote aantal leden dat aansloot bij de pas opgerichte turnklub werd door velen als een modeverschijnsel be schouwd, maar Sportiva heeft sedert haar ontstaan steeds een groeiend aantal aktieve leden mogen kennen en hierdoor voldoende de noodzaak en het nut van haar bestaan bewezen. Opvallend is ook, waar voor de verschillende groepen het aantal ongeveer stabiel blijft, het aantal deelnemers van de derde leeftijd steeds toeneemt, wat de klub nog waardevoller maakt. Alhoewel de voornaamste doelstel ling van Sportiva is en blijfC aan allen de gelegenheid bieden om door het turnen de beweeglijkheid en de lenigheid van het lichaam te onderhouden en te verbete ren, heeft zij ook met enkele jeugdige elementen deelge nomen aan de provinciale en interprovinciale wedstrijden. De behaalde resultaten, vooral bij het opgelegd werk, waren eervol. Wij mogen de deelnemers en de trainers hiervoor gelukwensen en verhopen dat ook in de toekomst leden van deze klub zich behoorlijk zullen weten te plaatsen. Het stichten van de «Vriendenkring Sportiva» is eveneens een bewijs van de aktiviteit en de ontplooiing van deze jonge vereniging. Wij danken allen die zich hiervoor inzetten. Wie lid wil worden van deze vriendenkring betaalt slechts 100 fr. en ontvangt daarenboven tweemaan delijks gratis de Sportiva-krant. Wij hopen iederten op 9 mei te mogen begroeten in Sportzaal de Gavers om 19.00 uur voor ons derde turn feest met deelname van: alle plaatselijke turners en turnsters kampioenen Sportieve Ritmische Gymnastiek (Forza Ritmica Gent) Belgische topturners en turnsters waaronder: Ilse Volckaert: Belgisch kampioene 1987; deelneems ter Olympische Spelen van Seoul 1988: Luc Wuyts: Belgisch kampioen 1987. Jan Smet: juniorskampioen van Vlaanderen 1987. TIONAAL ZAALVOETBALKAMPIOENSCHAP VAN DE P.T.T. De Voorpost - 8.5.1987 - 31

De Voorpost | 1987 | | pagina 31