c Akademie Schone Kunsten Aalst zet deuren open Poolse folklore in Aalsters Kapelleken Lede Agnes Van Ransbeeck en Marcel de Backer in Affligem Schilderij van wijlen burgemeester Uyttersprot komt er Primeur De Voorpost - 8.5.1987 - 7 Iinschrijvingsgeld bedraagt 100 fr. r groepen 100 fr. voor de eerste, de anderen 50 fr. ijke mooie prijzen zijn er te winnen in iedere reeks, hrijvingen en inlichtingen kunnen bekomen worden: inschrijvingsgelden dienen gestort te worden op rekening 1-1764967-31 op naam van De Doncker Groenstraat 232, 10 Aalst met vermelding «Deelname Playback 1987». In het lokaal café Drievelden, Groenstraat 232, Aalst, tel.: t/77.40.20. lij Deboelpaep Paul, Moorselbaan 119, 9300 Aalst, tel.: 053/ )7.73 na 20 uur. jhrijvingen tot 31 mei 1987 nodige formulieren worden U dan toegezonden. jugdverkeersbrigades bis vorig jaar wordt aan de klaarovers van het schooljaar ?6-1987 een brevet uitgereikt. j uitreiking van brevetten heeft plaats op dinsdag 19 mei 1987 114 uur in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt 3, Aalst. Jiziekinitiatie jt College van Burgemeester en Schepenen, de Commissie Ah Bestuur en de Directeur van de Academie, hebben het fiioegen U uit te nodigen op het optreden van de leerlingen uit ffi klassen voor muziekinitiatie o.l.v. mevrouw Marijka De «{■schop en de leerlingen uit de Lagere Graden voor piano, ItSarsfluit en gitaar. vrijdag 15 mei 1987 om 19 uur in de feestzaal van het ^Hdhuis, Grote Markt 3 te Aalst. Toegang vrij. Namens het ^Hllege van Burgemeester en Schepenen. ibinet in Netwerk •n morgen de hele wereld...». Leerlingen van het Lyceum en enden van die leerlingen. in collage van meningen, ideeën, gevoelens, wensen en isda?men- Een brok gemeende kritiek en zelf-kritiek. Een initiatief hee£ sleutel tot nieuwe initiatieven. «Een daad van bevestiging», moed om eindelijk met zoveel dingen die er in jonge mensen ngaan, naar buiten te komen. ijdag 15 en zaterdag 16 mei telkens te 20 uur. Toegang Kassa bertO fr. VV en Red. 80 fr., organisatie: leerlingen van het oudceum. ode Kruis 3 zaterdag 30 mei in het auditorium van het stedelijk zieken- elt Uis Sint-Elisabeth (ingang Dr. De Moorstraat), uitreiking van evetten van «Helper van het Rode Kruis», lespraak door voorzitter Carlos De Vuyst, uitreiking van de evetten, referaat met videofilm over plasmaferese door dr. Erembodegem Herdenking V-Dag Zondag 10 mei te 9.30 u.: samenkomst in het lokaal café De Uil, Dorpsstraat. Te 10 uur: H. Mis in de O.L.Vr. Hemelvaartkerk. Na de H. Mis neerleggen van bloemen aan het monument van de gesneuvelden op het Kerkplein door het Stadsbestuur. Jiu-Jitsu Jiu-Jitsu is geen gevechtssport, wel een verdedigingssport. Op het programma in Jeugdhuis Eureka, Keppestraat 52, Erembodegem: vrijdag 8 mei: 19.30 u. - 21 u.: Jiu-Jitsu training 15 ers. zondag 10 mei: 10.30 u. - 12 u.: Jiu-Jitsu training 15 ers Organisatie: Akijama Aalst. Informatie: Vertongen Johan, Spoorweglaan 25, Affligem. tel. 053/67.05.14 Kaarting Elke tweede zaterdag van de maand, dus ook op 9 mei, in café Forum, Keppestraat 12. Zaalvoetbaltornooi Op 9 en 10 mei, van 9 tot 19 uur, in Sporthal Denderdal, Erembodegem. Deelnemers: ZVC Plehken, De Muis, De Smurfen, De Pub, Republieksken, Denderdal, Speelhol 10, Mini Argentine, Mae- va, De Rode Roos, Pomp Paff en Forum. Wedstrijden: 9 mei: schiftingen van 9 tot 19 uur. 10 mei: 1 /4 finale van 9 tot 11.30 u., 1 /2 finale van 12.20 u. tot 14 uur, 9e tot 12e plaats van 14 tot 14.50 u., 5e tot 8e plaats van 15.10 tot 16.30 u., 3e en 4e plaats om 17.30 u., finale te 18.10 u. Prijsuitreiking in café Forum, Keppestraat 12. Vierde Parochiefeesten op 9 en 10 mei In het Parochiehuis worden zaterdag van 17 tot 21 uur en zondag van 11 tot 15 uur en van 17 tot 20 uur twee lekkere schotels opgediend. Prijs: 230 F voor volwassenen en 130 F voor kinderen. In de Cafetaria (Crypte) zijn zaterdag van 17 tot 21 uur en zondag van 11.30 tot 21 uur lekkere versgebakken wafels en pannekoeken met koffie te bekomen aan 70 F. Je bent er ook welkom voor een frisse drank. N.W.K. Raadpleging, maandag 11 mei, te 14 uur in de Crypte. K.A.V. Maandag 11 mei. te 19.30 u., in de bovenzaal van het Parochiehuis, demonstratie «Zomerbloes maken». Davidsfonds Bestuursvergadering, maandag 11 mei, te 20 uur in de wacht zaal van het Parochiehuis. K.A.V.-hobbynamiddag Dinsdag 12 mei, te 13.30 u., in de bovenzaal van het Parochie huis. Italiaanse les Woensdag 13 mei, te 19 uur, in de wachtzaal van het Parochiehuis. Ouderavond Eerste Kommunie Woensdag 13 mei, te 20 uur, in het Parochiehuis. A.A. Groep «Om Mekaar» Vergadering groepsleden, woensdag 13 mei, te 20 uur, in de bovenzaal van het Parochiehuis. Eerste Kommunie Op Hemelvaartsdag, donderdag 28 mei. Darts-tornooi Vrijdag 15 mei, van 19.30 u. tot 22.30 u. in café Volkskring, Denderstraat 11 Organizatie: Darts Stadsfederatie Aalst. Informatie: Corthals Marcel, Ravenakkerstraat 54/2 Moorsel, tel. 053/21.34.56, Post 150. Nieuwerkerken Koncert Op zaterdag 16 mei 1987 organizeert de vzw Parochiaal Centrum Nieuwerkerken een populair klassiek koncert in de zaal Volkskring, Dorpsplein 15 te Neiuwerkerken. Het koncert wordt gebracht door het Brass-ensemble «Ariosa», o.l.v. W. Dauwe. De toegangsprijs bedraagt 200 frank, kaarten in voorverkoop tegen 180 frank bij de leden van de VZW. Aanvang om 20 uur. De opbrengst is bestemd voor de bouwkosten aan de Volkskring. Chiro Tijl Nele nodigt uit Op zaterdag 9 mei van 18 tot 21 uur en op zondag 10 mei van 11.30 u. tot 15 uur hoopt Chiro Tijl en Nele Nieuwerkerken U te mogen verwelkomen op zijn grootse barbecue. Op het menu: brochetten, hamburgers en frieten. Prijs 200 F. Informatie en inschrijvingen: Pierre Peerlinck, Restert 7A, Nieuwerkerken, tel. 053/21.02.93. Kermis Zondag 10 mei: Bergstraat kermis. Een week lang was de 46-koppige Poolse Volks kunstgroep uit Pezczyna bij Zakopane, aan de voet van het Tatragebergte, te gast bij kunstgroep Alkuone in tegenprestatie voor een vroeger verblijf van Alkuone in Polen. I gependeurdag en Toptien 5r dc het «Hoger Rijksinstituut voor Handei en Administratie met in d%rmaalafdeling», Keizerlijk Plein 19, opendeurdag op zaterdag mei van 14 tot 18 u. [n d% school heeft in het kader van de lessen Massamedia een ^ert6iquête gehouden over de luisterdichtheid bij de leerlingen die dens en rond Aalst wonen. Voor deze enquête werden 17 radio- jnders uitgekozen (6 nationale en 11 lokale), en 500-tal jongeren van 15 tot 22 jaar werden aangezocht umulieren in te vullen i.v.m. de door hen beluisterde radiopro gramma's tijdens de week 2-9 februari 1987 (een normale Qhoolweek). BO0"™' ipendeurdag in het Koninklijk Technisch Atheneum aan de edebaan 101 op zaterdag 23 mei. Details volgen. Ipendeurdagen in Rustoord Sint-Job Wieer gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de ergotherapie op n biP rustoorden van het OCMW Aalst, geven wij met onze dienst pendeurdagen in het rustoord Sint-Job. Alle aktiviteiten gaan kesoor in de ontspanningszaal (gelijkvloers) van het bovenver- leld rustoord. I/anneer? lanrfnjdag 8 mei van 15.00 tot 21.00 u. iron-laterdag 9 mei van 14.00 tot 21.00 u. iondag 10 mei van 14.00 tot 19.00 u. en'houd: met Fototentoonstelling van alle ontspanningsaktiviteiten. Verkoop van afgewerkte produkten uit de bezigheidstherapie. Verkoop van zelfgekweekte plantjes. Gelegenheid tot het consumeren van een stevige pint of uw-risdrank. Craan viel Vrijdag 15 mei, van 19.30 u. tot 20.30 u., in Jeugdhuis Eureka, de lij de afbraak rechtover de kazerne van de rijkswacht kwam Keppestraat 52: initiatie 15 jaar. van ien kraan van een aannemer terecht op een muur. Ook een Organizatie: Jiu-Jitsuklub Akijama Aalst, iinglranghek werd beschadigd. Dat hek kwam terecht op een J63ietser die verwondingen opliep. K.W.B.-Belotavond >uw Zaterdag 16 mei, te 19 uur, in de Crypte. Dasinokoncert )e Kon. Symfonische Kring «Door Eendracht Groot» brengt op GÜZ6Q6I11 a^naandag 25 mei in zaal «Kring», Dr. De Moorstraat te 20 u., w-»en casinokoncert met werk van Rossini, Ivandréi, Frank Normaaiscnooi 'l'jk Dhurchill, Fr, Lehar, Nico Dostal en Gilbert De Sadeleer o.l.v. Opendeurdagen van vandaag vrijdag 8 tot zondag 10 mei in het ist, Octaaf Boone en te presenteren door Nand Moors. André Van Sint-Vincentiusinstituut. 2)- Hauwermeiren is orkestmeester. De nieuwe vleugel wordt officieel ingewijd op vrijdag met een academische zitting te 18.30 u. met hoofdinspecteur E.H. Eetfestijn Liberale Jongerenraad werd enorm sukses Windey als gastspreker. Verder 3 dagen didactische tentoon- Het tweede eetfestijn georganiseerd door de Liberale Jongeren- stelling. Infodag op zaterdag 9 mei. Vanaf 15.30 u. informatie [?n aad Aalst in zaal Breughel te Moorsel is uitgegroeid tot een over de kleuternormaalschool. Vanaf 16 u. over de lagere i jrandioos sukses. Ruim 500 tevreden genodigden hadden aan normaalschool. De expo blijft toegankelijk op zondag 10 mei Je tafels plaats genomen. Voorzitter Johan Stijlemans stelde van 14.30 tot 18 u. en lovendien dat deze aktiviteit de start betekent van een campag- ie ingezet door de Liberale Jongerenraad Aalst naar de ra' gemeenteraadsverkiezingen van oktober 1988 toe. Vzw De Buurtvrienden Op zondag 10 mei wandelnamiddag te Baasrode met vertrek te 10 u. stipt aan de Markiezaatstraat te Lede. Deze wandeling verloopt over een afstand van 7 km. Deelname in de onkosten 150 fr. vervoer per bus en inschrij vingsgeld wandeling inbegrepen. Kinderen onder de 12 jaar gratis. Te betalen bij de inschrijving en binnen brengen bij De Backer Denis, Bremenhulweg 61Lede, tel. 77.97.05. De Winne Harry, Markizaatstraat 53, Lede; of in café De Vagant. Forelvissen en barbecue Zaterdag 20 juni gratis forelvissing die doorgaat op de visvijver Het Landhuis te Hofstade, zowel vrouwen als mannen worden verwacht om mee te vissen vanaf 7 u. Vanaf 17 u. is er dan een Reuze Barbecue met de gevangen forel (dus niemand mag zijn vis meenemen naar huis). De prijs voor de barbecue bedraagt 150 fr. per persoon, hiervoor krijgt men: één forel, groenten, stokbrood en één pint of glas wijn. Gratis mierikswortel Gratis te bekomen: stekken van mierikswortel en boerenworm- kruid: Bremenhulweg 61, Lede, tel. 77.97.05 na 18 u. De eerste dagen werd de groep ondergebracht in de Abdijhoeve Affligem doch vanaf donderdagavond konden ze door bemidde ling van duivel-doet-al Tuur Claessens terecht bij gastgezinnen. Hun eerste optreden op vraag van de Sint-Jozefsparochie in '"t Kapelleken", Meuleschette- straat, werd een schot in de roos. Zowel qua peil van het gebrachte als wat betreft de belangstelling en de res pons in de zaal. Het was een weelde van Poolse folkloristische volk se liederen en -dansen uit de bergstreek van Mszczy- na, een soort Pools Bokrijk. In het Limburgse Bokrijk traden ze immers ook tij dens hun verblijf in ons land op. Aleksander Spyra, die de ze groep ruim een kwart eeuw terug oprichtte, staat er nog steeds aan de leiding van. Hij wordt hierbij des kundig bijgestaan door ko- reografe Kristyna Kosiba en musicus Josef Masny met een kwartet viool, kla rinet, bugel en stringbass. Voor typische dansen wordt de begeleiding ver zorgd door een akkordeon of een doedelzak. Doorheen het program ma, gebaseerd op de volks gewoonten, lopen de vier seizoenen als een rode draad. Pszczynia haalde in Polen reeds merkwaardige suksessen en trad er op voor radio en televisie. Welluidend, Slavische melancholie afwisselend met agressieve kombattivi- teit bracht de groep achter eenvolgens een wervelende show volksgebruiken tij dens de lente, een menge ling van liederen uit de be rgstreek, "met Sinterklaas op ronde" en solistische op tredens. (L.H.) Op zaterdag 30 mei naar Hotton aan de Ourthe en met de druipsteengrot. Verder naar La Roche en Clervaux met picknick of dagschotel in Hotel de l'Abbaye (260 fr.). Waarna naar Vianden en Diekirch, bakermat van het Luxemburgs toerisme. 40 jaar Rode Kruis Lede In de raadzaal van het Kultureel Centrum op zaterdag 9 mei te 19.30 u. viering van het 40-jarig bestaan van de afdeling Lede van het Rode Kruis. Kapellen te Lede Deze voordracht heeft plaats op maandag 11 mei 1987 te 20.00 u„ in de Raadzaal van het Cultureel Centrum te Lede. Spreker is Walter Daelman, voorzitter van de heemkundige kring, die, samen met Els Durieux de nog bestaande kapellen in Groot-Lede inventariseerde, dit in het kader van een B.T.K.- projekt dat het Gemeentebestuur hiervoor had gecreëerd. In het kultureel centrum te Affligem wordt op vrijdag 8 mei om 20.30 uur de tentoonstelling geopend met werken van Agnes Van Ransbeeck en Marcel De Backer. Agnes Van Ransbeeck werd geboren te Hekelgem op 4 mei 1941 en studeerde te Aalst aan de akademie voor schone kunsten en aan het hoger instituut voor archi- tektuur en visuele kunsten in de Abdij Ter Kameren te Brussel. In Aalst verwierf ze de Prijs Valerius De Saedeleer. Haar werk was reeds eerder te zien in de Galerij Pieter Coecke en in het Oud Hospi taal te Aalst. Marcel De Backers werk omvat vooral keramieken die hij op zijn eigen wijze tot een nieuw leven pro beert te brengen. De tentoonstelling loopt tot 24 mei en is open op zater dag van 14.30 uur tot 20 uur en op zondag van 11 tot 13 uur en van 14.30 tot 20 uur. JM Heyman Zevende vervolmakingsjaar in september Zelfverdediging voor vrouwen De akademie Schone Kunsten Aalst zet morgen zaterdag 9 mei aan de Oude Vismarkt achter de Sint-Martinuskerk haar deuren, lokalen en ateliers wijd open. U kan er alleszins terecht tussen 10 en 17 u. Deze stedelijke akademie die zowat 105 studenten telt vanaf 12 jaar tot onbe perkt en ook vestigingen heeft te Aalst in de Nieuw- beekstraat en Binnen straat, te Hofstade in de Zijpstraat en te Erembode gem in de Dorpstraat is de enige in de hele regio die ook dagonderwijs heeft. Georges Gilbos voorzitter van «De Symfonie» ,en De heer Georges Gilbos heeft zich bereid verklaard om de zware taak van voorzitter te aanvaarden. Scabs in koncert Op zaterdag 30 mei in het Jeugdheem «The Scabs in concert», en «Support-Act». Zaal De Uil, te 20 u. Toegang: 220 fr. Voorverkoop 180 fr. Herdersem Veertig jaar dienst Na 40 jaar dienst heeft Kamiel Bruyland tijdens de jongste 0n De aanstelling gebeurde tijdens een plechtigheid in aanwezig- le. held van de spelende leden en het bestuur. Dit bestuur is als volgt samengesteld: - ,re Voorzitter: Georges Gilbos; ondervoorzitters: Gaston de Maese- Kerkraad eervol ontslag genomen. Hij kreeg dan ook het neer en Jules Muylaert; sekretaris: Marcel Daelman; penning- gouden ereteken van de Orde van Sint-Bavo vanwege de meester: Gilbert De Sadeleer; afgevaardigd lid van de muzikan- bisschop. Hij wordt als lid van de Kerkraad opgevolgd door ten: André Van Hauwermeiren; bestuursleden: mevrouw Ee- Eddy De Ridder en als sekretaris door Alfred Neef. te- mans, Georges Verhulst en Mare Cottijn; huisorkestmeester: Ie- Octaaf Boone. Meldeil 8 mei, Milieu- V-cJag Inbraak Op 8 mei, Aalsterse milieudag, maar ook de dag waarop de In de leegstaande villa van wijlen dr. Casteels bij de Molenvijver verschrikkelijke wereldoorlog II (56 miljoen slachtoffers) een werd verleden maandag inbraak vastgesteld. De daders ver einde nam, voert de K.P.-Aalst op de Grote Markt te Aalst een schaften zich toegang door het stukslaan van een ruit. Heel wat iu- aktie om de publieke opinie op de betekenis van 8 mei te wijzen antieke stukken werden doorzocht. Een oude staande klok en an en meteen de blik op de toekomst gericht te houden. een bronzen beeldje met arend en golfspeler werden meege- an Deze aktie zal bestaan uit volgende onderdelen: nomen. an - de naam van de 'Grote Markt' wordt voor enkele uren Jaren geleden werd dr. Casteels eveneens reeds bestolen. omgedoopt in «Ontwapeningsplein» (op de straatnaambordjes); Wellicht gebeurde de inbraak tijdens het weekend, is- - Dirk Martens krijgt een bord in de hand of om de nek met 8, volgende tekst: «De beste milieubescherming is een kernwa- Parochiecentrum jp penvrije wereld. 8 Mei - einde WO II - Kommunistische Partij- Ontvangen u dit weekend: Clement en Albertine Kindermans. Ooit al eens een atelier be zocht waar kunstwerken vervaardigd worden? Al eens een beeld zien boetse ren, een vaas op een draai schijf zien vervaardigen; glas in lood of een wandta pijt zien ontstaan; de teken zalen bezocht waar aan ar- chitektuur en aan binnen huiskunst gedaan wordt, waar getekend wordt en met kleur omgegaan, waar maquettes vervaardigd worden en etalages opge bouwd? Ooit eens kennis gemaakt met een schilders atelier waar gewerkt wordt naar levend model of waar schildertechnieken, ets-, li no- en zeefdruktechnieken worden aangeleerd? dagschool op secundair ni veau en dit vanaf de leeftijd van 14 jaar (derde jaar sec. onderw.). Dat heel wat jon ge mensen op dit ogen blik zijn er dat in de Aal sterse academie ruim 105 hun middelbare studies doen gelijktijdig met een kunstopleiding? Kom kij ken, U zult ze aan het werk zien! Wist U dat, naast dagles- sen, er cursussen gegeven worden gedurende de avond en 's zaterdags in alle mogelijke kunstrichtin gen, aan jong en oud (vanaf 6 jaar tot 15 jaar in jeugda teliers en in de hogere afde lingen zonder enige leef tijdgrens). Kom kijken, U zult het zelf kunnen vast stellen. Misschien kunt U achteraf de grote groep van belang stellenden vervoegen en komt bij U ook de drang naar boven om kreatief te worden en aan kunst te gaan doen. Alles zal op 9 mei in het werk gesteld worden om U degelijk voor te lichten en te dokumenteren. leerjaar met studierichtin gen architektuurtekenen, binnenhuiskunst, reklame- kunst, toegepaste grafiek, étalage, beeldende kunsten leidend naar gehomolo geerd getuigschrift Hoger Secundair Onderwijs en kwalificatiegetuigschrift dat U eventueel onmiddel lijk in het beroepsleven brengt. Oude Vismarkt 13. Tel. 053/21.36.63. Avond- en/of weekendon- derwijs Kunstonderwijs voor socio- kulturele promotie voor jongeren en volwassenen met ateliers voor teken kunst, schilderkunst, vrije grafiek, beeldhouwkunst, monumentale kunst, foto grafie, keramiek, binnen huiskunst, letterschilde- ren, aërografie. Leidend naar attesten, ge tuigschriften, diploma's. LH Overdag, 's avonds, op zaterdag Dagonderwijs Wist U dat kunstonderwijs Kunstsecundair onderwijs kan gevolgd worden in een type 1, 3" tot en met 6° Aalst heeft steeds van zijn opeenvolgende burgemeesters een geschilderd portret laten maken. Voor dat van de onlangs overleden burgemeester waren er nog geen af spraken gemaakt. Maar reeds dadelijk na de uitvaart plechtigheden werd beslist ook van Raymond Uyttersprot een portret te laten schilderen. Besprekingen daaromtrent zijn aan gang in samenspraak uiteraard met de familie. Er zijn drie schilders gepolst. Een ervan kan de opdracht niet aanvaarden wegens tijdsgebrek. Een tweede zou wel willen maar kende de overledene onvoldoende om er een persoonlijk cachet te kunnen aan geven. En van de derde, een eveneens zeer gereputeerd artiest die bovendien de burgemeester goed kende, wordt op een definitief ant woord gewacht. De daartoe nodige kredieten zullen worden opgenomen in een begrotingswijziging. (L.H.) Aalst». - Een tekst zal worden rondgedeeld waarop de betekenis van deze aktie wordt toegelicht (zie eksemplaar in bijlage). Tenslotte wordt deze avond afgerond in de Mikisklub met een debat over 'Vredesekonomie', Volgend weekend: Albert en José De Cuyper. Baardegem Bedevaart Moorsel De kerk kuisen Tegen de plechtige kommunie op 17 mei moet de kerk een stevige kuisbeurt krijgen. Er wordt mee gestart op woensdag 13 Op woensdag 13 mei bedevaart naar De Panne, O.L.V. van mei te 9 u. Jong en oud is welkom, yod, dweil of aftrekker Fatima. Vertrek te 8 u. Prijs 300 fr. meebrengen, a.u.b. Inschrijven: Auwelaert-Dierickx, Hoogstraat 93. Tel. 35.02.08 na 16 u. Beewegen Kaarting Op 24 mei naar °-L V- van Heppeneert. Inschrijven bij Mw. Rerum Novarumkaarling vandaag vrijdag 8 mal vanal 19.30 u. naar O.L.V. van Banneux. in de Parochiezaal. Inleg 50 Ir. 5.000 Ir, vooruit, ledereen is er 3|0 f> Kinderen 280 tr |nschrijven bij Jw De Rop. Eksterken- wslkom' straat 7. Op 24 juli met het vliegtuig naar Lourdes. Een week. Europavink Ook ééndagsvlucht op maandag 21 september. Info: 053/ Vinkenzetting op vrijdag 8 mei op voetbalplein Vlugge Jonge- 21.46.74. ren. Te 18.30 u. E.H. José Van Impe, pastoor Omhalingen Zondagsonderpastoor José Van Impe, werd benoemd tot pas- Voor Broederlijk Delen werd 77.892 fr. opgehaald en voor het *00r Zonnegem. Hij blijft leraar aan het Koninklijk Atheneum blindenwerk Licht en Liefde, 8.950 fr. te Aalst. Proficiat. Aalst. Gezellig doch ijverig aan de taak (a) De techniek heeft nu ook bezit genomen van het parochiale leven. Op de jonge parochie Sint- Pauwels heeft men voor een echte primeur gezorgd. Omdat het noodkerkje niet voldoende ruimte biedt om alle gelovigen op zondag 17 mei, dag van de plechtige kommunie, en op woensdag 20 mei een plaats te geven, heeft pastoor Meer- schaut er niets beter op gevon den dan een speciale tent te laten optrekken zodat alle pa- rochianen de vieringen toch in j?' goede omstandigheden kun- ijr ne.n bijwonen. In die tent zul- «B len immers televisietoestellen worden opgesteld zodat men via een gesloten televisiecircuit de plechtigheden zal kunnen volgen. Even aantoevoegen dat de plechtige kommuniemis aan vangt om 9.15 uur en het vormsel op 20 mei om 14.45 uur. JM Heyman

De Voorpost | 1987 | | pagina 7