ZE ZIJN ER BIJNA... Ie ronde van Vlaanderen SAN-PAÜL VAN DER STRAETEN IE OVERWINNINGEN... IAAR NIET GESELEKTEERD VOOR AV DENDERMONDE VOLOP IN ONDERHANDELING «piihtwkkk VAN HET KON. ATHENEUM K.S.V. TEMSE WIL HOGEROP De Voorpost - 15.5.1987 - 17 smand vmur tUMGSHUlS De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,71.40.60 WIELRENNEN VOETBAL ibodegemnaar Jean- 'an der Straeten loopt er itste dagen wat grimmig reden is vrij eenvoudig, idag is er de 44ste Ron- Vlaanderen te Dender- zftwat dé klassieker Oostvlaamse amateurs, ibleem is alleen dat er ir oi provinciale selektie die wi t opgemaakt (want niet een mag zomaar deelne- aan de klassieke wedstrij- t d%iechts plaats is voor vijf- enigtenners. Vanzelfsprekend reeij daarvoor gekeken naar ten de renners reeds pres toeren dit seizoen. Jean-Paul '"deper Straeten, weliswaar 30 - s^naar toch nog altijd één KA\le beteren in het gelid, pit jaar niet zonder hoop 150^andidatuur gesteld, ooptgal logisch, als men goed Dei en zowat de mooiste effe% van het jaar passeert om Spoi zeggen op vijf meter van 'ezigeur. Maar het mocht niet :en.TBij het ter perse gaan i blil Jean-Paul nog altijd niet rmode 15 uitverkorenen die id aagnamiddag van start mo- :ij gaan in Denderleeuw, s, selektieheren informeer de £ok "of Jean-Paul nog am- hoe had?". Alsof iemand van uitng jaar geen ambitie meer en hebben al was het maar len zijn waarde te bewijzen 'anazijn supporters... en de sportdirekteurs. Want kennen wij niet het geval van ene Luc Ronsse, een tweeëndertigjari- ge amateur die vorig jaar een profkontrakt aangeboden kreeg? Weliswaar heeft Jean- Paul niet direkt de ambitie om prof te worden, maar het blijft toch een zekere diskriminatie om iemand met zijn konditie deelneming te ontzeggen aan zo'n wedstrijd. Zeker wanneer andere renners met veel min der prestaties mogen starten. Maar laat ons even kort overlopen: de eerste zege dit seizoen kwam er eind maart in Heldergem. Van in de 3de ron de met 9 man weg, met in de laatste ronde Tony De Leeuw die demarreert en 50 meter voorsprong neemt, maar niet verder uitloopt. En Jean-Paul Van der Straeten die er achter sprint en er op en er over gaat. Op 4 mei te Denderhoutem was het nummer twee. Half wedstrijd een ontsnapping met twaalf renners, met o.m. Van der Mast en Chevalier als be- drijvigste aanvallers. Op een winderige omloop ging de Erembodegemnaar echter vrank zijn kans en bereikte de aankomst met meer dan ander halve minuut voorsprong. Donderdags daarop was er koers in Denderhoutem. Zo wat de hele wedstrijd bewoog Van der Straeten zich in de aanvalslinies om uiteindelijk nipt geklopt te worden voor de eerste plaats door een taktisch maneuver net voor de spurt. Het was vorige week donder dag. 7 mei, dat hij ook vernam dat hij niet geselekteerd was voor de Ronde, ook al waren hem mondeling al een aantal toezeggingen gedaan door mensen van de BWB. "Van pure koleire ben ik dan zaterdag naar het provin ciaal kampioenschap te Bam- brugge getrokken. Er waren meer dan tweehonderdzeven tig deelnemers, vertelt hij. Het duurde vijf ronden vooraleer ik vooraan in de groep te rechtkwam, want ik was hele maal achteraan gestart. Toen ik eenmaal vooraan zat dacht ik: waarom zouden we niet demarreren want met te lijen zitten is ook niets te verdienen. We geraakten weg met een tiental man, maar toen er net voor mijn neus een valpartij was, braken twee spaken in mijn voorwiel. Daardoor sleep mijn tube tegen de vork van mijn fiets en net op het mo ment dat Lippens en de latere winnaar Janssens ten aanval trokken, sprong mijn tube. Dat was na zowat 100 km. wedstrijd en er was bijlange geen sprake van op dat mo ment een ander wiel te nemen en terug bij de eersten te ko men. Voor mij was de koers gedaan. Natuurlijk hebben de selek tieheren een goed exkuus om mij niet te selekteren door te zeggen: zie je wel, op het pro vinciaal kampioenschap staat hij niet in de uitslag. Maar ze hebben dan geen oog of oor voor de tegenslag die ik had." Van der Straeten liet er zijn slaap niet voor en trok 's an derendaags naar Haaltert, waar 35 amateurs hun opwach ting maakten om 13 maal de Keienberg te verwerken. "Die wedstrijd lag mij min der, verklaart hij, want de klim van dat bergje moest aangevat worden onmiddellijk na een afdaling en een gevaarlijke bocht van 90° waar ik bever geen risiko's nam. Zodat ik telkens een paar fietslengtes achterlag als we bovenkwamen op de Keienberg. Maar in de daaropvolgende kilometers voor de aankomst kon ik tel kens vlot terugkomen. De voorlaatste ronde heb ik dan toegeslagen en kon zowat an derhalve minuut voorsprong verwerven op René De Brue- cker, die ook alleen toekwam. Verder noteerden we ook de derde plaats van die andere Erembodegemnaar, Jean-Ma rie De Nil en een 8ste stek voor Aalstenaar Dirk Van Mossevelde in deze wedstrijd. ri.V.H.) TWEEDE PROVINCIALE TESTWEDSTRIJD BIJKOMENDE STIJGER KLAUWAARTS KEMZEKE ROBUR MOERZEKE 2-0 Na dertig wedstryden in de kompetitie konden Kemzeke en Robur geen afstand nemen van elkaar. Dit moest nu wel gebeuren op het machtige voetbalveld van KSV Temse waar zo'n 700 supporters aanwezig waren van beide klubs. De inzet was gekend: de winnaar mocht de week nadien nogmaals de shoes aantrekken om stryd te leveren tegen SK Lebbeke, de rechtstreeks geplaatste van tweede provinciale A. De supporters van Kemzeke zongen dus heel terecht na afloop van de wedstryd: we zyn er bijna maar nog niet helemaal... AVD voert momenteel onderhandeüngen met twee «tballers uit de hogere afdelingen. Het is de bedoeling n de eersteprovincialer om zijn kem sterker uit te uwen Het bestuur volgt de richtlijnen van oefenmees- ir Toon Pfaff. Pogingen om te promoveren zijn jaren na mekaar op Iets uitgelopen Uit de tanende belangstelling blijkt dat voetballiefhebber uit de Ros Beiaardstad wat is uitgc- Ièkcn op het provinciale voetbal. Waar is de tijd dat er de bndagnamiddag een processie volk de weg naar Grem- prgen insloeg? Bij paarsblauw is iedereen transferabel. Tot nu toe lijkt er alleen belangstelling te bestaan voor doelman iurt Van Meirvenne. Hij kreeg twee aanbiedingen waar- er één van Cercle Brugge de kem samen te houden, maar wil een strobreed in de weg leggen wanneer hij zich verbeteren", redeneert trainer Pfaff. "Vorige jaren in Dendermonde vaak veel spelers aangetrokken, i dat het in de gegeven omstandigheden beter is om er maar twee aan te werven. Ik bedoel daarmee spelers waarvan je vrijwel voor honderd procent zeker bent dat ze rendabel zijn en zullen beantwoorden aan de principes van KAV Dendermonde. Ik hou niet van nukkige voetballers. Wie niet akkoord is om eventueel als wisselspeler te fungeren moet dat zeggen. Hij krijgt de kans om uit te kijken naar een andere klub." Toon Pfaff rekent ook op een verdere doorbraak van enkele jongeren. Onder zijn bewind debuteerde Alain Moens, werd een vaste waarde en ontpopte zich als een betere voetballer. Wie zich bij de jeugd manifesteert wordt gevolgd en zal ten gepasten tijde in de kern worden opgenomen. Wij vernamen intussen dat de vorig jaar aangeworven Jan Pollijn opnieuw een heelkundige ingreep moet onder gaan. Hij heeft in de voorbije kompetitie aan geen enkele wedstrijd deelgenomen. KAV Dendermonde speelt op 23 mei nog een voetbalwedstrijd tegen het Nederlandse Geldrop. (E.G.) "tlKIMIIKKMIIIMlIK )eze week stond het Kon. Atheneum van Dendermonde volkomen in het teken van de sport. Maandag reeds was r een voordracht van BRT-journalist Louis De Pelsmaeker met als onderwerp «Is sportjournalistiek itaratuur?». Samen met een tentoonstelling over «Sport in de Nederlandstalige literatuur» kende deze 'oordracht heelwat belangstelling, al vonden we de tentoonstelling, vooral dan die der leerlingen, heelwat boeiender. Dinsdag werd er door de leerlingen gekwist in eigen midden en woensdag trokken ze massaal de straat op om te joggen en te fietsen. Ondertussen hadden ze ook al gezwommen in het Dendcrmondse zwembad. Logisch dat we zo rond v(jf - zes uur vele afgepeigerde jongelui de weg naar huis zagen inslaan. Deze fysische inspanningen waren allicht een welkome afwisseling met het studeren nu de examens zich beginnen aankondigen. Omdat de meeste aktiviteiten plaats hadden op woensdag en we nog niet over alle gegevens beschikten, willen we al deze verslagen bundelen in onze uitgave van volgende week. Een belangrijk deel daarvan zal natuurlijk bestaan uit uitslagen. Toch wilden we u deze week niet het beeld onthouden van de vele honderden deelnemers aan de kilometerlange fietstocht, die de groep langs de groene beeltiden van de Dendermondse periferie voerden. Een indrukwekkende massa had zich verzameld op de Grote Markt. Toen zagen de deelnemers er nog vrij stralend uit... Kemzeke heeft dus met een van de beste verdedigingen van de reeks afstand kunnen nemen van Robur dat bijna de beste aanval van dezelfde reeks had. Beide ploegen be gonnen zenuwachtig aan deze wedstrijd, zodat we een tiental minuten moesten wachten al vorens er van enig doelgevaar sprake kon zijn. Robur mocht een hoekschop nemen maar de kopbal van Mare Oste miste duidelijk rich ting en verdween dan ook over het doel. Robur was wel de beste ploeg in deze beginfaze van de wedstrijd en Kemzeke moest zijn naam van goed ver dedigend team alle eer aan doen. Dit begreep Manu Ver wilgen maar al te goed, want rond de 20ste minuut moest hij de alweer doorgebroken Mare Oste foutief stuiten even bui ten het zestienmetergebied. De hierop volgende vrije trap zou echter niets opleveren. Twee minuten later kwamen de Klauwaarts voor het eerst de Roburdoelman Guido Lau- reys eens op een bezoekje ver gasten toen Gerry Stremersch de bal goed doorkopte naar Danny Van Goethem die net naast besloot maar er toch een hoekschop aan overhield. Bij deze hoekschop deed Guido Laureys de hele Robur- aanhang beven toen hij zijn enige foutje van de wedstrijd maakte, nl. onder de bal zitten met zijn vuisten, een geluk met een ongeluk was wel dat Stre mersch zo verrast was dat de bal van zijn hoofd rolde en zo een unieke kans miste om op voorsprong te komen. Dat de zenuwen hier mee speelden was nog duidelijker te merken bij Robur-spits Leo Wuytack, want tweemaal had hij een reuzekans aan de voet, eerst toen Ivan Strobbe te kort terugspeelde op zijn doelman Jan Smet kon hij de aangebo den open kans niet benutten, en een tweede open kans toen hij volledig vrijstaand de bal toegespeeld kreeg van Roburs beste man Mare Oste, miste Leo kompleet zijn schot zodat de bal in de armen van Jan Smet rolde. En nadat doelman Laureys van Robur zijn foutje herstelde door een schot van dichtbij van Danny Van Goe them te stoppen, was de laatste kans van de eerste helft toch weer voor Robur. Oste, weer hij, kon na een misverstand van Kemzeeks verdediger Strobbe en Samson Dirk het leder meepikken maar zijn mooi schot werd even mooi gepakt door Jan Smet, de ab solute nummer één van Kemzeke. Zo werd er gerust met een 0- 0 stand en kon reeds een eerste balans opgemaakt. Robur was het gevaarlijkst geweest en meest bij de bal terwijl Kemze ke iets profijtiger was geweest Robur-Kemzeke 0-2. D'Hanis van Robur wordt gehinderd door twee Kemzeekse verdedigers terwijl hij doelman Bos man probeert te bedreigen (dw) Robur-Kemzeke 0-2. Kemzeke staat er goed voor. Het mag nu nog tegen SK Lebbeke spelen voor de bijkomende stijgersplaats naar eerste provinciale (dw) met doelkansen maar als ze er één kregen waren zij wel ge vaarlijker dan hun konkurren- ten uit Moerzeke. Deze trend werd ook bij het begin van de eerste helft ge toond, reeds op de 47ste mi nuut liep Danny Van Goethem achter een reuzekans aan maar Robur - Kemzeke 0-2. Een knappe poging van Robur aanvaller Vercauteren (dw) TRANSFERNIEUWS Het bestuur van eersteprovincialer KSV Temse steekt al jaren de ambitie niet onder stoelen of banken. Men wil duidelijk hogerop geraken, daartoe werden reeds een drietal transfers geregeld tijdens het voorbije weekend. - Enkele klinkende namen zullen volgend seizoen de kleuren van KSV verdedigen. We sommen ze even op: 1. Jan Pietcrs, spits die dit seizoen het mooie weer maakte bij Eendracht Zele. Met zijn 29 jaar en ervaring alvast een reuze-versterking voor Migom en Co. 2. Rudi Peersman. middenvelder, net als Jan Pieters weggekocht bij Eendracht Zele. Deze 31-jarige kundi ge speler zal eveneens van onschatbare waarde kunnen zijn voor de KSV-ploeg 3. Patrick Waem, net zoals Jan Pieters, voorspeler met een ongelooflijk gevoel voor de "afwerking". Patrick werd weggekocht bij het degraderend Svelta Melsele. Tot hier de "aankopen" van KSV Temse. Al de hier voornoemde spelers zijn definitief van Temse. "Er wordt nog uitgekeken naar een goede middenvelder, de naam is in bestuurskringen al gekend maar zal volgende week pas aan de pers meegedeeld worden", aldus ondervoorzitter Haman. Wie dat ook wordt, het lijdt geen twijfel dat hij in een grote ploeg terecht komt... Laureys was bij de pinken en stopte het knappe schot. Kemzeke trok nu duidelijk het laken naar zich toe en op de 50ste minuut kwamen de Klauwaerts dan ook op voor sprong. Stremersch kreeg de bal op inworp toegesmeten en verlengde naar de vrijstaande Danny Van Goethem die staal hard binnenschoot: 1-0. Opeens werd de beste verdedi ging de beste aanval en omge keerd. Robur duidelijk aange slagen na deze opdoffer slaag de er niet in zich enigszins te organiseren zodat Kemzeke vijf minuten later een driedub bele kans kreeg om zijn voor sprong te vergroten. Kans 1: Stremersch mag hard aanleg gen, Laureys stopt maar moet het schot op de vuisten nemen. In de herneming schiet Herre- mans Ronny. Kans 2: op de paal, de terugketsende bal wordt door Stremersch in het lege doel gekopt waar Guido Laureys kans 3 weet te pluk ken. Hoe een wedstrijd toch kan veranderen. In de eerste periode Robur duidelijk ge vaarlijker. in deze tweede pe riode al Kemzeke wat de (sta- dion)klok sloeg. Zo miste Gerry Stremersch, de gevaarlijkste aanvaller op het veld, nadat hij een hoek schop had weten te forceren, zelf de kans op 2-0 toen zijn kopbal nipt naast ging. Op de 55ste minuut dan toch een kans voor Robur, na een vrije trap kon Willy Raem- donck de bal in een tijd op de slof nemen doch zijn schot spatte uiteen op de paal. Hier kwamen de Kemzekenaren wel goed weg. In de 65ste minuut viel dan de beslissing. Een lange voorzet werd door Fos Vercauteren slecht beoor deeld en miste volledig de bal, dit deed de steeds op de loer liggende Gerrit Stremersch niet en ging alleen op doelman Laureys af. die hij met een knappe beweging op het ver keerde been zette en kalm en beheerst zoals het een spits betaamt de bal in het ledige doel plaatste: 2-0. Al bleven er nog 25 minuten te gaan. het spel was beslist, dat was duidelijk. Dit ontke tende Kemzeke kon niet meer verontrust worden. Ook al kwam Mare De Landtsheer in de Roburploeg, hij kon met zijn mooie dieptepassen zijn spitsen niet bereiken want de ze zaten in de greep van de defensie van de Klauwaarts, een verdediging weer perfekt georganiseerd door Ivan Strobbe. Naar het einde toe ging Ró- bur dan toch wat meer druk ken om alsnog iets van de achterstand af te knabbelen, maar verder dan een kopstoot van Franky De Vos geraakten zij niet meer, ook al omdat doelman Jan Smet alles pakte wat in zijn omgeving kwam. Volgde dan nog een professio nele vervanging in de laatste minuut van trainer Norbert Samson van Kemzeke. Hij haalde zijn naamgenoot Dirk van het veld en bracht Peter Janssens in. Of deze laatste nog aan de bal geweest is we ten wij niet, feit is dat dertig sekonden na deze wissel scheidsrechter Van Uytvanck de wedstrijd afblies. Dit tot vreugde van de talrijke Kem zeekse supporters. In het an dere kamp was de ontgooche ling groot. Daar wist men dat er nog een jaartje zal moeten gewacht worden om naar de hoogste provinciale afdeling door te stoten. Al is Kemzeke er nog net helemaal... (M.S.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 17