IAAR ZIJN EINDELIJK INKELE NIEUWKOMERS STREEKWINNAARS GEVRAAGD De Voorpost - 15.5.1987 - 19 «KSACfc {BafSj WB-Wielrennen. De C-reeks was voor Karei Alen. We zien hem met Wartel en Fiel Jacobs unt aT^VCL-Wielrennen. jtesWes Van der Ci WIELRENNEN W.C.L.-WIELRENNEN i sc|^erdag in Moorsel tiiifn B-reeksen IUNO HEYVAERT EN k°s8|anisator Frans Kindermans alvo. aiie redenen om tevreden rijn. Er waren 62 deelne- js en het weder was prach- oevoi De renners hadden blijk- >rtenF besloten er een keiharde ;n j„fe van te maken. Bij de Jen ^te van de vijftien af te sn v#en ronden passeerden ;ukst py Verlee en Eddy Van de meJrssche met een vijftiental rnden voorsprong, maar a derde ronde liet het er° zich gewillig inlopen door van peloton. Vanaf dan veran- JOHNNY SCHEERLINCK derde de situatie bij elke door tocht. Soms kwam er een groepje van 5 a 7 man voorbij met een voorsprong van zo'n honderd meter op het peloton. Maar nooit kwam er iets beslis sends uit de bus. Het bleef zo duren tot de voorlaatste ronde. Negen renners konden zich losweken: Robert De Milde, Willy Van den Heede, Johnny Scheerlinck, Bruno Heyvaert, Luc Van der Eecken, Danny Goessens, Patrick Defrenne, Danny Van Haute en Maurits Van Ginderdeuren, maar meer dan 200 meter bedroeg hun voorsprong nooit. Niemand slaagde er nog in om de kloof te overbruggen. Bruno Hey vaert behaalde zijn tweeds overwinning door nipt Johnny Scheerlinck (T B-renner) te kloppen. Willy Van den Heede werd derde. De sprint van het peloton werd gewonnen door Bruno Cornelis. Vermelden we nog dat de 77 km. werden afgemaald in lu.55, wat be wijst dat er snel werd gereden. WielrennenLuc Berckenbosch en Johnny Dierickx wonnen respektievelijk de A- 3-reeks in Zele In Moorsel was Marcel De Samblanckx winnaar Van der Cruyssen deed hetzelfde in de D-reeks. de C-reeks, Wielrennen. De B-reeks werd gewonnen door Roger Beelaert i f werd tweede t Kieldrecht. De Frans Kindermans kende in zijn eigen wedstrijd geen ge luk. Hij reed plat in de eerste ronde! C- en D-reeksen MARCEL DE SAMBLANCKX EN GEORGES VAN DER CRUYSSEN Opnieuw veel (55) renners aan de start. De demarrages be gonnen al vroeg, maar de eer ste gevaarlijke poging kwam van Ben Moens en Désiré Sonck. Er was een zeer sterke en hevig jagende De Landts- heer nodig om deze jongens terug te pakken. Toen ging Willy Roels weg in gezelschap van Jozef Boone. Ze namen algauw een mooie voorsprong. Toen daarna nog Ivo De Wachter met Raoul Verbrae- ken en André Mertens in de achtervolging gingen werd het gevaarlijk voor het peloton. Oscar De Clercq en Désiré Sonck sprongen ook nog weg en meteen kregen we zeven leiders, die voorgoed buiten schot leken. Toen gingen Jean Goossens, Ben Moens en Mar cel De Samblanckx in de ach tervolging. Gaston Van den Hoecke kwam daar nog op zijn eentje bij en zo kregen we bij het ingaan van de laatste ronde elf leiders. Vooraan viel het nu wat stil en er sloten nog een paar achtervolgers aan, terwijl ook het peloton dicht terug kwam. Bij het ingaan van de laatste ronde ging Van der Cruyssen weg en die kreeg zo maar vrij spel. Ook Oscar De Clercq, Raoul Verbraeken en even later André Mertens wip ten nog weg. De spurt van het pelotonnetje werd gewonnen door Ivo De Wachter, voor Roels en Van den Hoecke. Zondag in Zele A- en B-reeksen LUC BERCKENBOSCH EN JOHNNY DIERICKX De jaarlijkse koers van Hen drik Cornelis (zelf niet aan de start wegens kwetsuren), een synoniem voor een harde wed strijd, kreeg 50 deelnemers aan de start. De eerste ronde werd tegen een gezapig tempo afgemalen. Zodra iedereen wist van waar de wind kwam sloeg de vlam in de pan. Een ontsnapping met Heuninck, Berckenbosch, Van Haute en Heyvaert ging niet door. Het moet gezegd, de manier van koersen is sinds een paar weken sterk veranderd en om een beslissing te forceren moet er hard geknokt worden. Half weg de wedstrijd leek de be slissing gevallen. Tien renners, waaronder Van der Helst, De Cabooter, Heyvaert, Bercken bosch, Heuninck en Van den Meirssche konden zich afzon deren, maar een ronde later was alles te herbeginnen. De beslissing viel vier ronden voor het einde. Dierickx, Ber ckenbosch, Heyvaert, Van Haute, De Milde, Pollet, Cor nelis en Heuninck namen af stand van het peloton. In de BWCL-Wielrennen. In de C-reeks te Zele was Jean Goossens de beste. Désiré Sonck won de D-reeks BWCL-Wielrennen. Bruno Heyvaert won de A-reeks in Moorsel, Johnny Scheirlinck de B- reeks laatste ronde konden Luc Ber ckenbosch en Johnny Dierickx de rest nog ontlopen. De spurt voor de eerste plaats ging naar Berckenbosch, voor Dierickx. Bruno Cornelis haalde het in het volgende groepje, voor Heuninck en Van Laethem, die in gezelschap van De Rij- cke, Scheirlinck, Loomans en enkele anderen nog knap uit de achtergrond was terugge keerd. De andere deelnemers opnieuw samen. Toen Désiré lagen toen nog over het par- Sonck, Georges Van der Cruyssen, Jean Goossens en Frank Van Gestelen de han- cours verspreid. C- en D-reeksen JEAN GOOSSENS EN DESIRE SONCK De zestig renners kregen een zware opdracht door de felle wind die er woei. De demarra- den in mekaar sloegen, kregen we vier goede temporijders aan de leiding en ze legden er duchtig de zweep op. Het kwam achteraan niet tot een gegroepeerd verzet want heel V.W.B.-WIELRENNEN 1 B-WielrennenVan Looy won de A-reeks. Michiels, Van Haver en De Cauwer mochten U^k op de foto Zaterdag in Malderen Aan de statie van Malderen is er al veel wielergeschiedenis geschreven. De beste streek- renners hebben er vaak de massa in vervoering gebracht. Het deed dan ook goed om enkele oude bekenden terug te zien: Victor Wartel, Louis De Boeck, Georges Mistiaen, Re- né Van Meenen en verschillen de anderen. De fraaie lentedag bracht hon derden kijkers op de been en bovendien kwamen zo'n 180 renners opdagen, zodat de am biance verzekerd was. C- en D-reeksen Ruim vijftig deelnemers na men de start. Het tempo lag bestendig hoog zodat ontsnap pingen weinig ruimte kregen. Toen op vijf ronden van het einde Van De Rijck, Alen, Willems en Van Geel weggin gen, was het meteen gebeurd. Toch moesten deze jongens, allicht de sterksten van het lot, hard knokken om hun halve minuut voorsprong te vrijwa ren. Victor Wartel was de be- drijvigste in het verweer maar opnieuw moesten ze vaststel len dat de lokale mannen De Troetsel en De Boeck niet over hun beste benen beschik ken. Zij moeten zich beperken tot meerijden en kunnen dan door hun snelle eindjump nog een mooie plaats wegkapen. Met de vuist op tafel slaan is er voorlopig niet bij. Voor Louis De Boeck hadden wij dit reeds lang voorspeld. Na zijn start la Pelissier met twee overwin ningen in de openingswedstrij den, is hij absoluut aan reku- peratie toe. Voor Gust uit Baasrode moet het beste wel licht nog komen. Gust wordt zeker verwacht', nu zondag, in zijn eigen wedstrijd met aan komst op het plein in het cen trum van Baasrode, B-reeks Van de zestig deelnemers was de Nederlandse bulldozer Theo Van Den Brande de eer ste aanvaller. Na ontelbare po gingen geraakte hij uiteinde lijk weg samen met Van De Perre, Vonckx en Raes (Aalst). Zij moesten hard wer ken om definitief op voor sprong te komen, maar zij slaagden erin. Van Den Bran den was ook de laatste aanval ler maar werd telkens gecoun terd door Vonckx. Deze ving alles op en werd verdiend win naar. De Dendermondenaar Paul Boel geraakte in extremis uit de greep van het nog talrij ke peloton en werd mooi ne gende. Nobels (Dendermon de) werd 13e, Lievens (Haal- tert) 14e, Van Impe (Mere) 15e. Michiels (Zele) 20e, Steencns (Oppuurs) 23e en Caethoven (Zele) 24e, terwijl André De Boeck uit Sint-Gillis net buiten de prijzen eindigde. Er wordt ook nu zaterdag op deze jongens gerekend aan het Pompierke in Baasrode. A-reeks Meer dan 70 renners, een im posant peloton. Het tempo lag bestendig hoog en halfweg lag de gemiddelde snelheid (on danks het vele bochtenwerk) rond de 43 km./u. Begrijpelijk dat de vele pogingen geen kans kregen. Op 2 km. van de streep, toen nog meer dan 60 renners samen zaten, lukte een poging van nationaal kam pioen Jacqui De Laet. Hij kreeg het gezelschap van Luc Van Looy, die hem meteen in de sprint versloeg. De spekta- kulaire spurt werd gewonnen door P. Goossens die de Ne derlander Tony Bogers ver sloeg. Gerry D'Hollander (Hamme) werd zesde, Peter Michiels (Zele) 8e, Hans Van De Putte (Opwijk) verbetert van dag tot dag en eindigde reeds op de 17e plaats. Gerry De Cauwer (Moerzeke) werd 21e, terwijl Van Haver (Moer zeke) buiten de prijzen eindig de, ondanks een goede wed strijd. Zondag in Wilryk C-Reeks Ex-prof Willy Butzen, ooit goed voor 30 profzeges en een van de beste amateurs uit zijn generatie met overwinningen in o.m. de Vredeskoers, kon er bij het begin niet om lachen, slechts 25 C-renners aan de start en dat is hoogst abnor maal bij de VWB. Toch maak ten deze jongens er een mooie wedstrijd van en onze streek- legden beslag op enke le mooie ereplaatsen. De Troetsel wérd 4e, Caethoven 5e, De Boeck lie en Gabriels (Hamme) 22e. B-reeks Veertig renners in deze reeks. Onder impuls van de «vliegen de Hollander» Theo Van Den Brande (weer hij), scheidden zich vrij vroeg vier renners af en dat was definitief. Toen er ook vier sterke achtervolgers kwamen, lag de koers in haar definitieve plooi. Het werd oranje-boven met als winnaar Van Elzakker. Voor de streek- renners werd het een komplete afgang en wij kunnen enkel citeren: Raes (Aalst) 11e, Goubert (Kerksken)-16e, Van Impe (Mere) 19e. Het is dun netjes. A-reeks Met een zestig man en vrij groot peloton. Daarin zaten heelwat Nederlanders en van onze streekgenoten was weinig te bekennen. Miel Van Dijck, de beste man van de koers, won verdiend. Peter Michiels uit Zele, totnogtoe onze beste vertegenwoordiger in deze reeks, haakt af wegens te druk ke werkzaamheden. We reke nen dus vooral op De Cauwer en Van Haver uit Moerzeke om de lokale kleuren in de verf te zetten. Eerlijkheidshalve ges volgden mekaar zeer snel wat renners bleven passief de op, maar alles kwam steeds kat uit de boom kijken. Toen Willy Roels en Ivo De Wach ter de trein op gang probeer den te brengen, kregen ze geen steun en ze meenden na de koers dan ook dat alleen de allerbesten kunnen opboksen tegen de intriges in het pelo ton. Ook Gaston Van den Hoecke, die bijna voor eigen volk, zijn zege van de vorige jaren wou vernieuwen, sprak in dezelfde zin. Hij beloofde ronduit in de volgende wed strijden een gans andere koers te gaan rijden en een aantal renners te vizeren die hij nu doorheeft. Ook Van der Vurst, momenteel in minder goede doen, kloeg over de kliekjes in het pak en ziet het nu niet zo goed zitten. Onder tussen waren de vier vluchters toch maar buiten schot. Jean Goossens kwam alleen binnen, voor Sonck. Dan volgden Van Gestelen en Van der Cruyssen. In de laatste ronde konden Ben Moens en Pierre De Wat- tines nog uit het peloton weg- geraken, waarna ook Willy Daem en Jozef Boone het ha zenpad kozen. De spurt van het peloton werd gewonnen door Willy Roels, voor Ivo De Wachter en Gaston Van den Hoecke. Reeds in de volgende wedstrijd te Moorsel verwach ten wij een totaal ander koers- beeld. Het kan er alleen maar harder aan toe gaan, de sport ten bate. moeten wij toegeven dat er niet te veel Dendermonds ge weld schuilt in deze A-reeks. Wij hadden het enigszins an ders verwacht na de overstap van René Dillen naar de ama teurs. Misschien wordt Jan Van De Putte uit Opwijk de man waaraan wij ons enigszins kunnen optrekken tijdens de komende weken. Met al die koersen in de streek van Den- dermonde in het vooruitzicht, willen wij niet direkt alle ambi ties begraven. BIJ ONZE VETERANEN Groot Bijgaarden A-reeks: 1. Louis Heymans 60 km. in lu.28, 2. Louis Van Veer, 3. Albert Van Mulder, 4. Ludo Van Ranst, 5. Robert Mertens. B-reeks: 1. Yvan Donnay 50 km. in lu.20, 2. Cyriel Panne- coucke, 3. Emiel Van Veer, 4. Willy De Bruyn, 5. Sylveer Van de Verre. C-reeks: 1. Jean Spenders, 40 km. in lu.9, 2. Jozef Herre- mans, 3. Omer Van Molie (tweemaal bandbreuk), 4. Re né Tijtgat, 5. Jozef Van Boeckel. Volleybal. De Dendermondse ploegen Oudegem en Grembergen speelden voor de Beker van Dendermonde (a) Volleybal. Filoes Oudegem won de Beker van Dendermonde i Baasrode (a) i de finale tegen Adec Volgende wedstrijden Op zaterdag 16 mei in Moor sel, Statiestraat, café Center Smekens. Op zondag 17 mei in Hekel- gem, Fosselstraat, café De Grote Beer. Uitslagen Moorsel A-reeks: 1. Heyvaert, 2. Van der Eecken L., 3. De Milde, 4. Van Haute. 5. Goessens. 6. De Frenne, 7. Cornelis, 8. Heu ninck, 9. De Cabooter, 10. Berwart. B-reeks: 1. Scheerlinck, 2. Van den Heede, 3. Van Gin derdeuren, 4. Van Laethem, 5. Sterck, 6. Van den Bossche, 7. De Rijck, 8. Van Holen, 9. De Man, 10. Dierickx. C-reeks: 1. De Samblanckx, 2. De Clercq, 3. Verbraeken, 4. De Wachter, 5. Roels, 6. Goossens, 7. De Backer, 8. De Maerschalck, 9. De Kerf, IQ. De Wattines. D-reeks: 1. Van der Cruyssen, 2. Mertens, 3. Van den Hoe cke, 4. Sonck, 5. Van der Vurst, 6. Boone, 7. De Co cker, 8. Van Renterghem, 9. Van Impe, 10. De Gusseme. Zele A-reeks: 1 Berckenbosch, 2. Cornelis, 3. Heuninck, 4. Bae- le, 5. De Milde, 6. De Frenne, 7. Heyvaert, 8. Van der Eec ken L., 9. Pollet, 10. De Boitselier. B-reeks: 1. Dierickx, 2. Van Laethem, 3. Loomans, 4. Scheerlinck, 5. De Rijcke, 6. Van Ginderdeuren, 7. Kerre- mans, 8. Souffriau, 9. Van de Velde, 10. Nevens. C-reeks: 1. Goossens, 2. Van Gestelen, 3. Moens, 4 De Wattines, 5. Roels, 6. De Wachter, 7. De Backer, 8. Van Schandevijl, 9. Verbraeken, 10. Cool. D-reeks: 1. Sonck, 2. Van der Cruyssen, 3. Daem, 4. Boone, 5. Van den Hoecke, 6. Duym, 7. Van der Vurst, 8. Van de Sompele, 9. Mertens en 10. Van Renterghem.

De Voorpost | 1987 | | pagina 19