Dr. Matthieu buiten vervolging gesteld Massale belangstelling voor Aalsterse "Milieudag" WD LimBERaen liriii Gastroforum, regionale vakbeurs war-"y iets beter zoekt 3 Daenskwis te Aalst Hoogstraat 28 Aalst Tal. 053/21.23.22 ^Me Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Het dossier Matthieu werd door de raadkamer van Dendermonde geseponeerd, terzyde geschoven. Een affai re die sterk politiek geladen was vermits dr. Matthieu by de gemeenteraadsverkiezingen kandidaat was bij de CVP. Een zaak die alleszins de hartstochten hoog deed oplaaien en die reeds veel inkt deed vloeien. ngd ruil" stedelijke Groendienst en tuinbouwscholen van Wette- ;esp*n Melle toverden de Aalsterse Grote Markt verleden asthgag om in een groene oase met grasperken, rotspar- I en fonteintjes om van te snoepen. Onder een ende zomerzon een uiterst aangenaam kader om ter ;enheid van het Europees jaar van het Leefmilieu eens de milieuproblematiek centraal te stellen. r milieubewust efmilieuschepen André ns stelde dat het milieu- istzijn stilaan algemeen ide na vroeger eerst ludiek laama kontesterend pro- In het Rapport van de n Rome kwam de istelling tot uiting tussen die de komst van de apo- vreesden en de voor- Iers van ongebreidelde in- icle ontwikkeling tegen prijs. et logo van het leefmilieu- het radertje dat de indus- verzinnebeeldt en de i die de natuur voorstelt, It momenteel wel eens 'anend want quasi onver- baar ervaren. ts wat door studenten van VTI onder heel wat ap plaus op de korrel werd geno men. Een aantal jongeren in rood en anderen in groen stel den in kringetjes bloemen voor met uiteraard ook meeldraden en stamper tot pesticiden en chemische gassen allerhande hen deden bezwijken. Andere studenten VTI van de expres- siegroep Vredon hadden meer feestelijke animatie met ven delen met grote vaandels. Ani matie was er verder met poë zie, optreden van een Dixie land-ensemble dat de Grote Markt een feestelijke sfeer be zorgde doch vroegtijdig stopte want het jazzgebeuren in Ni- nove wachtte op hen. Bedoeld voor de kleineren, althans dat dachten we, bleef het door poppenteater Klak gebracht spektakel torenhoog boven de kinderhoofdjes zwe ven die duidelijk nog geen weet hebben van de allesover heersende materialen als beton en asfalt. Milieuproblematiek Milieuverenigingen als Ral des. WWF, Wielewaal, Velt en Iris demonstreerden de eigen visie in diverse stands en scho len deden eveneens hun duit in het milieuzakje. Ook een aantal scholen be toonden hun milieubewustzijn. Leerlingen van het Jezuieten- college lieten een vis zoeken in troebel Denderwater en op hetzelfde thema brodeerde ook het Sint-Vincentiusinsti- tuut Gijzegem. VU-mandata- rissen gaven daarbij nog meer weerklank aan hun aktie voor zuiver water via uitreiken van stickers. Andere groepen ver kochten er. Lyceymleerlingen stelden de tien geboden qua milieuvriendelijkheid voor en het Verpleeginstituut Sint-Au- gustinus stelde vragen over verder bewoonbaarheid van onze planeet. Aalst. De leefmilieutentoonstelling in beeld: de handen vrij om het milieu te redden, meer daden dan woorden gevraagd (a) De zaak begon zowat 5 jaar terug toen het OCMW dr. Matthieu schorste en Komitee van Toezicht en parket werden ingeschakeld. Er kwamen daarenboven nog nieuwe klachten. De bloedzakken die het Aalsters bloedtransfusie centrum waarvan dr. Matthieu ook het hoofd was, aan het OCMW leverde, zouden hun gewicht niet hebben gehaald. En eerder werd reeds gesteld dat bloedonderzoeken bedoeld voor het OCMW-laboratorium zouden zijn overgeheveld naar prive-labo's. Verleden dinsdag heeft de Dendermondse raadkamer de ze zaak behandeld. De raadka mer was van oordeel dat de bezwarende elementen geen verwijzen naar de korrektione- le rechtbank rechtvaardigen. Dr. Matthieu werd dan ook buiten vervolging gesteld. Maar anderzijds had deze dok ter zich burgerlijke partij tegen onbekenden gesteld. Dossiers en dokumenten zouden door onbekenden inderdaad ont vreemd zijn geweest. Maar ook hier stelde de kamer dat de argumenten te weinig door slaggevend waren. In beroep? Blijft dan nog de kwestie of het OCMW-Aalst al dan niet in beroep wil gaan. Ter zitting stelden, de advokaten van het OCMW wel dat ze zich zouden gedragen naar de wijsheid van de kamer. Vernomen werd wel dat een eerste vergadering van de OCMW-raad dermate onvol tallig zou zijn geweest, dat geen beslissing kon worden ge troffen. We vernemen nu echter dat het Aalsters OCMW toch be roep zou aantekenen tegen se ponering van de zaak Mat thieu. Dit na heel wat politieke besprekingen. De advokaten van het OCMW, De Ketele en De Trogh, vinden «dat het on derzoek oppervlakkig ge beurt». Eddy Dierickx (SP) zegt dat op het Vast Bureau zou geopteerd zijn voor aante kenen van beroep. Aan Ri chard Goossens, OCMW- voorzitter, zou gevraagd zijn de OCMW-raad hierover te laten beslissen. Het advoka- tenbureau Fazzi tekende in overleg met meester De Trogh binnen de gestelde termijn van 24 u. beroep tegen de uit spraak aan. De zaak zou dan ook verder behandeld worden in de Kamer van Inbeschuldi gingstelling te Gent. LH. Groen Stadswerklieden vulden een meegebracht recipiënt met teelaarde en plantten er koste loos gekregen of gekochte plantjes in. Wie had deelgeno men aan enige voorafgaande- lij ke informatievergadering kon er zijn daar verkregen waardebonnetjes inruilen te gen telkens drie plantjes. Ontwapeningsplein Dirk Martens overschouwde het hele gebeuren doch droeg een hem door de KP in de handen gestopte boodschap "Een kernvrije wereld is de beste bescherming van ons leefmilieu". De straatnaam bordjes "Grote Markt" waren daarenboven vervangen door keurige, officieel aandoende borden met "Ontwapenings plein". De massa Naast het vele gebodene was er ook ruime keuze aan kopen van planten en bloemen. Vooral dan in het vooruitzicht van Moederdag. Het kommer- cieel aspekt is inderdaad bij om het even welke aktiviteit nooit ver weg. Ook de caféhouders in het Centrum deden gouden zaken. Alle terrasjes zaten vol genie tende mensen die, na te heb ben geflaneerd langsheen de verschillende stands, even ver pozing zochten en genoten van het spektakel. En Aalst zou Aalst niet zijn, karnaval is eveneens nooit ver weg. Minister De Croo werd er op ludieke wijze met zijn TGV-plannen op de korrel ge nomen door medelaureaat Schiefregtoever met een 22 m lange praalwagen "American Express". Aalst. Zelfs /carnavalverenigingen hadden hun idee over de verloedering van het (l.h.) leefmilieu a >3 Van zondag 10 tot en met woensdag 13 mei liep in de Keizershallen de vakbeurs voor '2 horecabedrijven, grootkeukens, slagers en bakkers. 14 «Gastroforum» was daarmede aan een tweede editie toe en alhoewel de beurs zich uiteraard richt naar dc bedrijven kwamen ook heel wat partikulieren een kijkje nemen Gastroforum mikt duidelijk op de regionale markt: Aalst-Dendermonde-Oudenaarde, het Waasland en Vlaams-Brabant. U wordt er gekonfronteerd met bedrijven en toeleveringsbedrijven uit de regio wat een makkelijkere relatie schept tussen klant en leverancier en tevens betere service mogelijk maakt. Voorzitter Paul Van Cleemput wees op het belang van dergelijk regionaal gebeuren en presenteerde een veertigtal toeleveringsbedrijven. Ook waarnemend burgemeester Anny De Maght toonde zich overtuigd van de noodzaak van dergelijk regionaal treffen. Gastforum krijgt daarenboven in december e.k. met «Tref» te organiseren door dc Jonge Kamer het bewijs dat ook anderen overtuigd zijn van de kansen die dergelijke formule biedt. (Ih) Dat jongeren over de Daensperiode einde 19e eeuw en de verdere evolutie zoveel afwisten zal velen hebben verwonderd. In de stadsfeestzaal werd dit duidelijk gedemonstreerd ter gelegenheid van de Daenskwis georganizeerd door vzw Priester Daensvrienden in samenwerking met vzw Daensmuseum en Archief van de Vlaamse sociale strijd. Naast heel wat jongeren die hun makkers kwamen aanmoedigen ook een aantal vergrijsden die nog uitlopers van het Daensisme meemaakten doch wellicht in het «examen» geen beste figuur zouden hebben geslagen. De deelnemers, laatstejaarsstudenten hoger secundair, hadden zich alleszins terdege voorbereid ook al was de start eerder penibel want niemand van de 15 deelnemers wist enig antwoord op de beginvraag. Maar dat beterde vlug en uiteindelijk zou blyken dat de beide Aalsterse colleges 75 of meer procent haalden wat dan toch wel een prestatie is gezien de moeilijkheidsgraad van de vragen die niet van de poes waren en zelfs betwisting(en) uitlokten. had voorzitter Joachim Van der Meersch de kwis gesi tueerd op de 80e verjaardag van het afsterven van Daens en had kuituurschepen Chris Borms zich verheugd over de betrokkenheid van de jeugd en de samenwerking van de stad via Daensmuseum en leraars van de akademie die zouden zorgen voor een muzikaal in termezzo. Hilde Raeymaekers op gitaar en Lieve Weileys op dwars fluit, het duo «Lobo» in een driedelige sonatina van Jan Truhlar en een tukje van Jac ques. Ibert. Leidde het SJC na 5 vragen met twee 'punten voorsprong op de andere drie. de technische afdeling uitge zonderd, na 10 vragen stonden de vier kanshebbers gelijk. Ondertussen werd vernomen Vervolg op blz. 4 Deelnemers Veertig vragen, elk goed voor 2 punten, moesten door vijf teams van elk drie leden die bij elke vraag gedurende 30 se conden onderling konden overleggen, worden béant- woord. Teams van het Sint-Jozefscol lege (SJC) en het Sint-Maar teninstituut (SMI) en van de Dames van Maria, Humaniora enerzijds en Technische afde ling anderzijds. Het Konink lijk Atheneum dat normaal was ingeschreven daagde ech ter niet op doch op de valreep liet het Sint-Jozefsinstituut (SKI) zich inschrijven zodat het aantal deelnemende ploe gen constant bleef. Deskundige De jury bestond uit speciali sten in de materie. Frans-Jos Verdoodt, Bart Rijckbosch die Rein D'Haese opvolgde aan het Daensmuseum en letter kundige Julien Librecht. De stof voor de vele vragen werd geput uit werken van jezuiet Karei Van Isacker, Louis Paul Boon, Luc Delaforterie wiens dame present was bij de kwis en Frans-Jos Verdoodt himself. Juist deze veelheid aan bron nen leidde tot ehige verwar ring. Er bleek inderdaad dat niet alle auteurs dezelfde ter minologie gebruikten. Toen het SMI 2 punten kreeg voor «Vlaams Nationale De- mokratische Partij» doch het SJC géén punten voor «Vlaam se Demokraten» werd de kat de bel aangebonden. Na heel wat gebekvecht en heen en weergepraat zou men het ant woord in beraad houden. De jury kreeg echter finaal een geschenkje. Het SMI was in derdaad drie punten uitgelo pen op «rivaal» ZSJC zodat het toekennen van de 2 punten aan het SJC geen verandering in de stand meer kon brengen en de jury zich makkelijk iet wat royaler met de puntentoe kenning kon opstellen. Onder tussen was inderdaad ook ge bleken dat «Vlaamse Demo kraten» wel degelijk bij Dela forterie werd vermeld. Even later werd het andermaal geharrewar toen moest worden geantwoord «wijn en olijf olie». Met de verkoop ervan voorzag Pieter Daens zich tus sen zijn parlementaire manda ten in zijn levensonderhoud. Wie «likeur» had geantwoord in plaats van «Wijn» kon er aan zijn voor zijn moeite. Een antwoord dat inderdaad voor interpretatie vatbaar is. Organisatorisch was er ook een vuiltje aan de lucht met de puntenverdeling. Men zou twee punten toekennen voor een goed antwoord doch bij tweeledige vragen zou één punt per deelantwoord worden gegegeven. Reeds vlug bleek echter dat er, wellicht niet aan gedacht, ook een vierdelige vraag opdook. Via een Salo- monsoordeel belandde men daarmee in de niet voorziene toekenning van halve punten. Nek aan nek-race Na enkele vragen werd reeds duidelijk dat beide colleges el kaar waard waren en elkaar geen duimbreed zouden toege ven, dat SJI en Humaniora van de Dames van Maria de mid denmoot zouden vormen en dat de Technische afdeling van de «Dames» het eerder moei- Aalst. Veel belangstelling voor de Priester Daenskwis die niet altijd even vlot verliep a lijk zouden hebben. Vooraf mouwen fa) Aalst. Vragen stellen is een ding, daarop de juiste antwoorden geven is een ander paar ftatst. In de Keizershallen werd een vakbeurs voor horeca en .grootkeuken georganizeerd. Slagers en bakkers kregen er de allernieuwste nieuwigheden te hien (a) je Aalst. Alles wat ons hartje lust was op deze vakbeurs ;n te zien en te proeven fa) m grootkeuken

De Voorpost | 1987 | | pagina 1