DUIVENSPORT GEERT VAN DEN ABBEELE IN TEMSE GLENN HUYBRECHTS IN BEVEREN ERRYVAN LIER0P INPUIVELDE GERRY VAN LIEROP HOOPT OP SELEKTIE VOOR KAMPIOENSCHAP "WEEDE ZEGE VOOR GUY LEMMENS transvemf ww scm De Voorpost - 15.5.1987 - 23 WIELRENNEN LIEFHEBBERSVOLLEYBAL MINIVOETBAL NIEUWELINGEN Up zowat vijftien kilometer van het einde probeerde Gun- ther De Rechter te ontsnappen maar botste dadelijk op weer stand. Bij het ingaan van de finale kwam Bert Persoon - die als favoriet werd ge noemd - ten val samen met Tommy Pieters. Net voor de streep kon hij zijn maats nog bijhalen maar had te veel aan krachten verspeeld om in de spurt nog tot het uiterste te gaan. Dat was ook het geval voor Stefan Van Duyse die vanuit het peloton nog was komen opgerukt. Geert Van den Abbeele toonde zich uit eindelijk de snelste. (e.g.) Met het kleinste verschil werd Geert Van den Abbeele in Temse eigenaar van de bloe men. Hij klopte Eddy Van Durme in de spurt. Na zo'n 25 km. wedstrijd werden de teer lingen geworpen. Bert Per soon, Gunther De Rechter, Kurt Van de Wouwen, Tommy Pieters, Geert Van den Ab beele, Gerrit Mortelmans en Eddy Van Durme gingen een koalitie aan. In een relatief korte periode hadden zij een ruime voorsprong. Voor Ger rit Mortelmans bleek het toch wat te snel te gaan. Hij diende greep te lossen en werd later opgeslorpt door het peloton. Wielrennen. Bij de nieuwelingen in Beveren toonde Glenn Huybrechts zich de sterkste in de massaspurt (Iv) \lrennen. Filip Van de Walle won de amateurkoers in Beveren (Iv) NIEUWELINGEN het net probeerde te kruipen werd ook hij dadelijk de baard afgedaan. Met 39 renners stoof men dan op de aankomstlijn af. Bert Persoon, die aanvan kelijk in een goede positie ver toefde werd op het voetpad gereden. Hij kon metéén ieder uitzicht op een ereplaats verge ten. De spurt was een kolfje naar de hand van Glenn Huy brechts tegen wie geen kruid bleek gewassen. (e.g.) woord voerde, snel weer tot de orde geroepen. Rudy Hellemans zou later ook nog eens proberen maar ook hij kreeg dadelijk lik op stuk. Bert Persoon, Guy Lem- mens en Glenn Huybrechts waren ongetwijfeld de hoofd rolspelers in deze wedstrijd. Vrijwel doorlopend vertoef den ze in de spits en counter den iedere uitvalspoging. Toen Jurgen De Cock in de laatste kilometers door de mazen van In een massaspurt in Beve ren toonde de Antwerpenaar Glenn Huybrechts zich ander maal de sterkste en behaalde metéén zijn tiende zege dit seizoen. Hij ging Patrick Van Mackelberghe en Kurt Rogge vooraf. Vijftig nieuwelingen hadden de start genomen. Na een kilometer of vijf poogde Tommy Pieters in de aanval te gaan maar werd door een snel rijdend peloton, waarin een Antwerpse delegatie het hoge Jaarse: 31 1. Herssens Cyriel, 2. D'Hondt Maurice, 3. De Vos Robert, 4. Mazui Albert, 5. Van der Straeten, 6. Nijs Albert, 7. Moerenhout Kamiel, 8. Van der Straeten Frans, 9. Moeren hout Maurice, 10. Mazui Albert. Besluit: 13 prijzen Snelheid: 1. Herssens Cyriel, Lede, 1491,13; 13. Moeren hout Kamiel, Lede. 1312,08. Oude: 36 1. De Smet Roger, 2. Daele- man Frans en zoon, 3. Nijs Albert. 4. De Smet Roger, 5. Cannoot José, 6. Herssens Cy riel, 7. De Vos Robert, 8. De Meersman Roger, 9. D'Hondt Maurice, 10. Cobbaut Frederik Besluit: 15 prijzen Snelheid: 1. De Smet Roger, Lede 1507,10; 15. Lanckman Omer, Lede, 387,36. cel, 9. Van der Jeught Frans, 10. Michiels Hugo. Besluit: 27 prijzen Snelheid: 1. Van Handenhove Frans, Moorsel, 1523,75; 27. 't Kint Alfons, Hekelgem, 1373,31. Jaarse: 140 1. Meert Jan, 2. Van der Strae ten Frans, 3. Buyle Egied, 4. Van der Straeten Frans, 5. Van Damme Jean, 6. Van der Straeten Frans, 7. Pots Louis, 8. Moens Frans, 9. Fieremans Mare, 10. Verheirstraeten Jos. Besluit: 47 prijzen Snelheid: 1. Meert Jan, Baar- degem, 1387,23; 47. Van der Vorst Paul, Hekelgem, 1113,92. Oude: 151 1. Van Handenhove Frans, 2. Van der Straeten Frans, 3. Fiermans Mare, 4. Van Malder Frans, 5. Hamerlinckx Con stant, 6. Van der Stiaeten Frans, 7. Beeckman M., 8. Rottiers Marcel, 9. Van Nieu- wenborgh A., 10. Van der Jeught Frans. Besluit: 50 prijzen Snelheid: 1. Van Handenhove Frans, Moorsel, 1388,85; 50. De Brandt Jan, Meldert, 105,18 ielertoerisme. WTC Crovac kreeg ter gelegenheid van 'ar vijftiende verjaardag een nieuwe uitrusting (dw) Twee ver bond Baardegem-Hekelgem 1.5.1987 Jaarse: 75 1. Pots Louis, 2, 3 en 4. Doorns Petrus, 5. Moens Frans, 6. Van den Eede Ben, 7. Moens Frans, 8. D'Hondt Hugo, 9. Van den Eede Marcel, 10. Laurent en zoon Besluit: 25 prijzen Snelheid: 1. Pots Louis, Baar- degem, 1507,09; 25. De Neve Albert, Meldert, 1312,20 Oude: 80 1. Van Handenhove Frans, 2. Van Biesen Frans, 3. Van Nieuwenborgh A., 4. Dierickx Petrus, 5. Pots Louis, 6. Van Handenhove Frans, 7. Nuelant Louis, 8. Van den Eede Mar- Martin Smet en Ivan De Vriendt in de spurt vooraf. Zoals we dat zo vaak van hem gewoon zijn trok de moe dige Jean-Pierre fvens als eer ste in de aanval. Hij werd echter op de huid gezeten door een attente Geert Delaruelle - vorige week nog tweede in tuatie bleef geruime tijd onge wijzigd. Tot wanneer Ivan De Vriendt het welletjes vond. Hij ging aan de haal. Gerry Van Lierop haakte dadelijk zijn wagentje aan, gevolgd door Martin Smet en Kurt Noten- baert. Dit kwartet zou tot de finish aan de leiding blijven. Martin Smet probeerde in ex tremis een spurt te ontlopen maar kreeg met Van Lierop af te rekenen. In de spurt toonde de Zwijndrechtenaar zich uit gesproken de snelste. Vermel den we nog dat het tot een valpartij kwam waarin David Vinck en Danny Annaert wa ren betrokken. Eerstgenoem de liep een hersenschudding op. Annaert was oppervlakkig gewond. Zijn nieuwe fiets was echter kompleet naar de vaantjes. het provinciaal kampioen schap -, Kurt Notenbaert en Miguel Rasschaert. Laatstge noemde werd vrij snel uit de wielen gereden. Later dook de Zwijndrechtenaar Van Lierop op, gevolgd door zijn dorpsge noot Werner Wuyts en Ivan De Vriendt. Peter Saey vulde kort nadien het gezelschap aan, zodat we zeven leiders kregen. In het peloton werd niet genoten van de warme zon. Martin Smet kromde de rug en trok in de achtervol ging. In zijn wiel volgden Jan Cools, Glenn Van Hauteker- ke, Eric Verley - aan zijn eer ste koers als junior toe -, Joe- rie Verbruggen Gino Brijs en Mare Van Cauteren. Deze si- Wielrennen. Walter De Veerman won in Berlare de "Zesde Grote Prijs Sporthal" (jj) gen maar toen kwam er reaktie in het peloton. Willy De Ba cker, Walter De Veerman, Willy Vereecken, Eddy Van De Kerckhove, Johan De Pre- kel, Guido De Smet en Frank Van den Abbeele sloten zich aan bij de vier leiders. Jos Vergauwen en Didier De Wit te poogden dat ook nog te doen, maar mislukten in hun onderneming. Vooraan ging het nogal snel en dat had voor gevolg dat Frankie Welvaert, Guy Ver- berekmoes en Mare Laureys greep dienden te lossen. Met acht overblijvende leiders ging men dan de finale in. In de allerlaatste kilometers spron gen Walter De Veerman en Van de Kerckhoven weg. Zij bleven licht voorop tot aan de streep waar De Veerman zich de snelste toonde. Willy De Backer won later de spuit voor de derde plaats voor Johan De Prekel. Serry Van Lierop, voorma- nationaal kampioen bij de liwelingen, behaalde vorig Skeinde in Puivelde-Sint- Jaas zijn derde seizoenze- !Hij ging Kurt Notenbaert, JUNIORES rusllELRE )ben vel Reling, Twee seizoenen geleden werd Gerry Van Lierop de nationale kampioen bij de nieuwelingen. Vorig jaar als junior heeft de Waaslander niet zoveel potten gebroken. Dat had te maken met pech Een zware valpartij hield hem vele weken van de fiets. Van Lierop manifesteert zich nu opnieuw als de belofte van weleer. Vorig weekeinde behaalde hij een derde seizoenzege. Zijn naam is overi gens in bijna iedere wedstrijd waaraan hij deelneemt binnen de prijzen te vinden. "In Puivelde Sint-Niklaas was ik in de finale voorop met Kurt Notenbaert, Ivan De Vriendt en Martin Smet. Het kwam tot een spurt en daarin kan ik flink mijn streng trekken." Van Lierop had kort voordien in Melsele gewonnen. "Daar was ik vroegtijdig aan de haal gegaan iri het gezelschap van Glenn Van Hautekerke. We bleven tot de finish voorop. Ik won de spurt." De Waaslander hoopt intussen op een selektie voor de nationale titelren. Dezer dagen worden de namen bekend gemaakt. "Wanneer ik niet met tegenslag krijg af te rekenen, meen ik in het kampioenschap voluit te kunnen gaan. Ik heb de konditiepiek bereikt en zie niet in wie mij in de vernieling zou kunnen rijden. In juli word ik amateur. Verleden voor dat overstapje-ben ik niet. De kilometers vormen geen probleem. Alvorens het Zover is wil ik mijn palmares aandikken met nog enkele overwin ningen bij de juniores." Van Lierop die aan zijn laatste jaar toe is op school, verschijnt komend weekeinde in Zwijndrecht aan de start. Vlak bij zijn deur wil hij zich van zijn beste kant tonen. (e.g.) rige zondag behaalde Guy tnmens zijn tweede over- ning van het seizoen in het veladitige St.-Lievens- item. Een paar weken te- was het immers al raak eest in Merendrce (Neve- en eigenlijk zouden wc er nog de titel van klubkam- en kunnen bij vermelden, ir in de officiële statistieken den die wedstrijden echter meegeteld. St.-Licvens-Houtem kwa- i 21 nieuwelingen aan de t, voor 66 km over 11 ron- Vrij vlug sloeg de vlam in jan en reeds in de tweede de gingen vier renners aan haal, niet toevallig de vier en van het deelncmers- streekrenner Stany ondt die voor eigen volk ir wat graag met de bloe- 1 had gezwaaid, Pascal De Pauw (Wetteren), Mamix Geerts en... Ledenaar Guy Lcmmens. Het viertal werkte eendrachtig samen en bouwde stelselmatig een komfortabele voorsprong op, op vier achtervolgers. Het peloton volgde op meer dan vier minuten en mocht een ronde vroeger afstappen. Vooraan kregen we een bitsige finale met Lemmens en D'hondt in de hoofdrollen. Tot vier keer toe demarreerde Sta ny D'hondt, maar telkens ging Guy Lemmens hem halen. Het pleit werd dan maar in de spurt beslecht. Lemmens kwam in tweede stelling uit de laatste bocht op 150 meter voor de finish, nam vlot de leiding en hield stand. Het is in elk geval geen toe valstreffer, want ook vorige week, in een winderig weer en op een lastige omloop finishte hij tweede in Haaltert, achter Hans De Meester uit Mere. Met hun beiden waren ze over gebleven na een vroege vlucht, waarbij ook Pascal De Pauw betrokken was. De Pauw en De Meester vielen om beurten aan en lieten het counter-werk aan Lemmens. Uiteindelijk wist De Meester zijn beslissen de sprong te plaatsen op zowat twee kilometer van de streep en behield een tiental meter voorsprong op een moegestre den Guy Lemmens. Beide renners staan niet toe vallig één en twee geklasseerd in de tussenstand van de trofee Marc Galle, met slechts een minimaal verschil in punten. Dit weekeinde is er weer een wedstrijd die voor deze trofee in aanmerking komt, nl. te Vlierzele. WAOD-Wielrennen. In de B-reeks won Van Renterghem de sprint voor de tweede plaats. De Rekeneire werd tweede en Roelekens derde (vh) WAOD-Wielrennen. Patritk De Maere uit Sint-Niklaas, voortdurend in de aanval (vh) Minivoetbal Zele. De r JÊ wtf ^trooper is de produktiefste RekreatievolleyDe organisatoren en de laureaten van het 1 mei-tornooi in De Witte Molen ploeg van de veteranen (bvw) te Si„,.Niklaas (dw) \OD-Wielrennen. De B-reeks werd gewonnen door Wim De Wael met lichte voorsprong

De Voorpost | 1987 | | pagina 23