ÜRDERSEM-KLIP OMZEILD KLASSERING OVERHOOP HET WORDT N06 SPANNEND ZOGGE ALLES GEWONNEN AAR GEKLOPT TE STERK VOOR RET De Voorpost - 15.5.1987 - 25 (AATSEN KASTEL IN TOPTREFFEN OP 17 MEI TEGEN HERNE OP DE VILLA Na de zege in de beker van België tegen Zandbergen heeft Kastel goede vooruitzichten om volgende zaterdag op Zandbergen door te stoten naar de volgende ronde. In de kompetitiewedstrijd tegen Appelterre zagen de aanhangers van Rap en Vlug voor de eerste mal een uitstekende Mark Lambert, die vriend en tegenstander kon bekoren. Zijn forme komt op het gepaste ogenblik. In de eerstvolgende thuiswedstrijd op 17 mei te 15 uur komt de tweede geplaatste Herne op bezoek. Voor deze wed strijd kan Kastel nog altijd geen beroep doen op klein- midden René Van Duysen (vingerletsel). Zodoende heeft Franky Vermachelen de gelegenheid zijn aanleg voor Hogere II te bewijzen. Als opwarmertje voor deze belang rijke wedstrijd komt de wedstrijd op Zandbergen goed gelegen. Supporters, allen naar de Villa op zondag 17 mei. 'E Halve Finale Bevor- °fcE SPORTIEF 15 id BASRODE 10 ind 8-4 - 3.(Pde, dat volledig voor- xlOCerleent aan de kompeti- Utrijden, begon weinig |vccrd aan deze wed- Hoewel de bezoekers uitliepen reageerden de tiers onder impuls van lacleman. Zo kwam met 3-2 aan de leiding. VA- grootmidden :ns zich diende te laten .gen wegens een blessu- rdween meteen ook alle larheid uit de bezoeken- ederen. Wiezc, dat de ijd volledig beheerste, bijzijn opslagbeurten len naar de achterlijn, ïgslag van VA liet veel Wieze-B aasrode Dirk Goossens, de vkomer van Baasrode werd gekwetst vh) te wensen over en het was vooral Van Kerckhoven die op dit onderdeel in gebrek bleef. Hierdoor kon de thuisploeg vlot een 7-2 voorsprong uit bouwen. Een korte reaktie van de palingboeren bracht de sco re op 7-4. De ploegen gingen de rust in met een 8-4 stand. Na de pauze kregen we een zelfde spelbeeld. Na een 9-4 en 10-5 tussenstand begon Baas rode iets beter te spelen. Wil- laerts en Verheyden brachten hun ploeg via 11-7 en 12-8 naar 13-10. Wieze rook reeds de overwinning en kortwiekte de Baasrodenaars in hun vlucht. Daeleman en De Decker de den de Baasroodse hoop ver dwijnen en bezorgden Wieze de 15-10 zege. Wieze was duidelijk de beste ploeg op het terrein met Luk Daeleman in een vedettenrol. VA Baasrode bracht als leider een ontgoochelende wedstrijd en het kon nooit voet aan wal krijgen. Zeker niet na het uit vallen van Goossens. In de terugwedstrijd op zaterdag 16 mei om 15 u. kan VA Baasro de alvast proberen de lakens naar zich toe te halen. Maar Wieze bezit de beste uitgangs positie. Afwachten maar!! Kompetitie VA BAASRODE 15 HERDERSEM 9 ruststand 8-4 Baasrode diende na zijn neder laag op Wieze partij te geven aan het zeer gevaarlijke Her dersem. Nu was het wel moge lijk voor de thuisploeg aan te knopen met een overwinning. Goossens en Verheyden moes ten ondanks hun klachten toch aantreden. De bezoekers lie ten niet los en ze hielden stand tot 2-2. Dan blunderden de koordspelers van Herdersem en VA strafte dit genadeloos af zodat de stand op 4-2 kwam te staan. Zonder nochtans tot het uiterste te moeten gaan kon Baasrode via 5-3 een 8-4 stand uitbouwen. Tijdens de tweede helft haalde Baasrode het eer ste spel binnen: 9-4. Bij een 10-5 stand wisselden de bezoe kers van plaats. De Smedt ging postvatten op de plaats van grootmidden. Deze wissel wierp onmiddellijk vruchten af. De bezoekers kwamen te rug tot 10-7 en zo ontfutselde de ploeg de leider een punt. Het beoogde Herdersem doel was bereikt. VA kon vrij vlot het volgende spel winnen en langs 12-8 werd een 15-9 veilig gesteld. Bij de thuisploeg was men zeer tevreden met deze zege. De laatste wedstrijden zakte het VA spelpeil zienderogen. Slecht spelen en dan nog win nen, dat moet men kunnen wil men een belangrijke rol blij ven spelen in de kompetitie. Bij de bezoekers was Jan De Smedt de grote uitblinker. Bij VA Baasrode hoopt men dat de kwetsuren van Verheyden en Goossens spoedig tot het verleden zullen behoren. Pupillen ZELE DURMEN 0 VA BAASRODE 10 De bezoekers namen van bij de start het initiatief in han den. Het was duidelijk dat de VA-kleintjes te sterk waren voor de Zeelse spelertjes. De bezoekers liepen vrij vlot uit tot een 0-5 stand. Na de rust kregen we eenzelfde spel beeld. In een mum van tijd was de wedstrijd gespeeld. Baasro de behaalde hiermee zijn der de driepuntenzege en het blijft op de eerste plaats in de rang schikking. De grote schok bij de pupillen vindt plaats op woensdag 13 mei, want dan krijgt men een eerste treffen tussen de twee koplopers van het klassement: VA en Kastel. Joos en zijn medespelers zul len dan moeten bewijzen wat ze waard zijn. Miniemen ZELE DURMEN 0 -VA BAASRODE 10 Tijdens deze ontmoeting was er nauwelijks sprake van een wedstrijd. Zonder al te veel tegenstand kon Baasrode re gelrecht afstevenen op een zui vere 0-10. De opslagen van de V A-spelers waren te goed voor de tegenstander. Op zaterdag 16 mei ontvangt Baasrode het tot op heden ongeslagen Ter joden. Supporters op post! Kadetten VA BAASRODE 13 WIEZE SPORTIEF 9 In de aanvangsfase van deze wedstrijd waren de opslag beurten van de VA-spelers verre van goed te noemen. Wieze deed zijn naam alle eer aan en maakte handig gebruik van de Baasroodse missers om zo met 2-3 de leiding te nemen. Gelukkig voor VA vond Alain Quisquater zijn draai, nadat zijn ploeg met een 7-4 voor sprong de rust inging. Tijdens de tweede helft verkochten de Wieze-spelers hun huid duur. In een spannend duel (8-5, 9-5) kon Wieze bij 9-6 een puntje binnenhalen. Baasrode had al le moeite van de wereld om Wieze eronder te krijgen. Hiervoor kon het rekenen op David en Quisquater, die op een hoog peil speelden een nek aan nek-race tijdens de eindfa- ze, kon Baasrode uiteindelijk een 13-9 zege afdwingen. Een spannende wedstrijd, waarin Wieze knap weerwerk heeft geboden en waarbij Baasrode een zeer goede David en Quis quater het spelbeeld be paalden. Juniores VA BAASRODE 13 MERCHTEM 5 ruststand 7-1 Tegen Merchtem kon VA Baasrode geen beroep doen op grootmidden Wim Claes, die zich ten dienste gesteld had van de eerste ploeg. De thuis ploeg kende een goede start en kon vrij gemakkelijk via 2-0 tot 4-0 uitlopen. Onder impuls van Geert Quisquater en Van Damme kon Baasrode een 7-1 ruststand bereiken. Na de pauze kreeg Baasrode weer de bovenhand. Nu pro beerde Merchtem enige weer stand te organiseren maar de Baasroodse opslagen smoor den de remonte in de kiem. Het op papier zwak Merchtem mocht geen bedreiging vormen voor een verliespunt Wanneer de Brabanders kwamen opzet ten langs 10-3 en 12-5, moest Baasrode alle hens aan dek roepen om het punt te redden. VA Baasrode kon alzo met 13- 5 een driepuntenzege veilig stellen dankzij het werk van David en Quisquater. Klassementen Jeugdkaatsen. De pupillen-A van Denderbelle verloren met 10-2 tegen Kastel (vh) Bevordering 1. VA Baasrode 2 Wieze 3. Adec Baasrode 4. Hoké 5. Herdersem 6. Denderbelle 7. Steven 8. Merchtem 9. Willebroek 10 DurmenZele 11. Baardegcm 12. Puurs Pupillen 1. Kastel R 2. VA Baasrode 3. Denderbelle 4. Brussegcm 5. Kastel B 6. Buggenhout De Toek 7. Wieze Sportief 1 3 3 5 0 12 8. Zele Durmen 0 4 2 4 1 12 9. St. Anna Hamme 0 4 0 5 0 4 1 10 9 Miniemen 3 2 8 1. VA Baasrode 5 0 15 2 2 8 2. Terjoden 5 0 13 2 3 1 4 7 7 3. Kastel 3 2 10 4. Zele Durmen 2 3 7 2 3 6 5. Buggenhout De Toek. 2 3 6 2 3 6 6. Terjoden A 2 3 6 0 5 4 7. St. Anna Hamme 1 4 2 0 5 2 8, Wieze Sportief 0 5 1 Kadetten 4 0 11 1. VA Baasrode 4 0 10 4 0 11 2. Zele Durmen 4 0 10 4 0 10 3. Toekomst 3 1 9 3 1 9 4. Wieze 2 2 7 2 3 5 5. Kerkskcn 2 2 7 1 4 5 6. St.-Anna Hamme 0 3 1 7. Hamme Zogge Juniores 1. VA Baasrode 2 17 2. Toekomst Bugg. 2 0 5 3. Merchtem 12 2 4. Wieze 0 2 1 Kalender VA Baasrode Bevordering: 17.5 - 15u30 Puurs - VA Baasrode Junioren: 16,5 - 15u00 Wieze - VA Baasrode Kadetten: 15.5 - 18u30 St.-Anna Hamme - VA Baasrode Miniemen: 17.5 - 10u30 Terjoden - VA Baasrode Beker: 16.5 - 15u00 Baasrode - Wieze Sportief. BEVORDERING WIEZE SPORTIEF PUURS 15-3 Ruststand 8-3 Wieze, dat in de bekerwed strijd tegen V.A. Baasrode voor een stunt zorgde door de leider in de kompetitie kennis te laten maken met de neder laag, trok in de tweede wed strijd van dit weekeinde de lijn door. Puurs, momenteel rode lan taarndrager, was een te zwak ke tegenstander. De bezoekers kregen met moeite de ballen tijdens hun opslagbeurten tus sen de lijnen en in de terugslag brachten ze er niets van terecht. Bij een 10-3 voorsprong voor Wieze was er een goede De Block nodig om een 40-40 stand in het voordeel van de plaatselijken af te ronden om Puurs definitief te laten afha ken. Eens deze moeilijke fase voorbij stevende Wieze regel recht af op de totaalz£gc. Deze driepuntenzege brengt Wieze op gelijke hoogte van V.A. Baasrode in de rang schikking zodat een spannend duel voor de titel in het voor uitzicht wordt gesteld. Kalender Wieze Sportief: Bevordering 17.5 15.00 Steven Moorsel - Wieze Wieze II 17.5. 15.00 S.K. Hamme - Wieze II Junioren 16.5 15.00 Wieze Sp.-V.A. Baasrode Kadetten 15.5 18.30 Buggenhout Toe- komst-Wieze Sp. Miniemen 17.5 10.00 De Toekomst Bug genhout-Wieze Sp. KAATSEN IN KASTEL Beker Kastel 15 Zandbergen 5 Deze schiftingswedstrijd (in het raam van de Beker van België) is nooit tot een echte wedstrijd uitgegroeid. Dat de ze twee hoog aangeschreven ploegen voor een spannende partij zouden zorgen was alge meen verwacht, doch de kaats- liefhebbers kwamen bedrogen uit. Zandbergen slaagde er zelfs in om niet minder dan zesendertig ballen buiten de lijnen te leveren. De ballen die dan toch tussen de lijnen be landden, werden door Herman Vernimmen prachtig terugge slagen. Kastel was werkelijk te sterk voor een mak spelende bezoe kende ploeg. Bij de thuisploeg had Marc Lambert een minde re dag. Hogere II Kastel Appelterre Voor dit treffen had Kastel geen beroep kunnen doen op de gekwetste Van Duysen. Hij werd oordeelkundig vervangen door een goed uitpakkende Franky Vermachelen. De eerste helft van deze partij bracht een spannende en gelijkopgaande strijd tussen beide ploegen. Deze gelijke strijd was te danken aan het slecht leveren van de Kastelse spelers en het sterk terugkeren van Eddy Van der Haeghen en Dirk Van Snik. Een verdiende overwinning voor de thuisploeg, hoewel Kastel één punt liet door de Kaatsen. Kastel-Appelterre 15-8. Mark Lambert, de matchwinnaar voor Kastel (vh) vingers gaan. Volgende week zondag 17 mei om 15.00 uur komt Herve opp bezoek. Miniemen Kastel Buggenhout Ruststand 5-0. In de eerste helft kon de thuis ploeg vrij vlot uitlopen tot 5-0. De weinige weerstand van de bezoekers werd onmiddellijk in de kiem gesmoord door Pe ter Van Duysen en Koen De Beer. Kastel was goed op dreef en dat bleek duidelijk in de tweede helft waarin de suppor ters het vertrouwde beeld voorgeschoteld kregen. Tom Aubroeck werd nog vervangen door Chris Van Haver en Wim Pirijns kwam de plaats van Peter De Winter innemen. Het overwicht van Kastel was zo groot dat de lokale coach zich de weelde kon veroorloven spelgelegenheid te bieden aan de reserven. De wind trad op als spelbreker en hinderde de twee ploegen. Pupillen Kastel 10 Denderbelle 2 Ruststand 5-0. Goede wedstrijd van de thuis ploeg tegen een zwak uit de hoek komend bezoekend vijf tal. Dat er bij de rust reeds een 5-0 op het bord stond, was niet geheel verwonderlijk. In de eerste helft kon Kastel reke nen op een sterk spelende Da vid De Kinder. In de tweede helft kon Kastel overgaan tot de vervanging van Francois Van Broeck door Bart De Beer. Aan de koord vertolke Chris Coen een uitstekende partij, zodat hij mag geciteerd wor den als uitblinker in deze wed strijd. Kastel heeft een sterk kollektief geheel, waarbij de spelers vooral uitblonken in de opslag. Jeugdkaatsen. De miniemen van Rap en Vlug uit Kastel (vh) plaatselijke ploeg, met Benny Aendenhof en broer Danny, Ronny Annaert, Christiaan Windey en Jean-Pierre Goossens, was natuurlijk fel ontgoocheld. Gelukkig had konkurrent Wembley ook ver loren. BOEMERANG 0 DE KEERSMAECKER 12 Hekkensluiter Boemerang kon geen enkel spel ophalen tegen de bezoekers met Maurits De Clercq, Rudy Van den Bo- gaert, Herman De Mulder en Erik en Dirk De Wilde. Toch kon Boemerang enkele keren 40-40 bereiken, maar er scheelde steeds wat pm af te ronden. Het tweede gedeelte was al niet beter. Moed alleen volstond niet voor Rudy Van de Velde, Carl Van Hemel- rijck, André Van der Vreken, Gerrit Verlee en Benny Colman. CORNER 12 TOYOTA 11 Op het Tweebruggenplein is het een marathon geworden, uiteindelijk gewonnen door de thuisploeg. De Corner-boys waren gestart met Dirk Boon, Hans D'Hollander, Eddy D'Hondt, Jacques Heirwegh en Erik Moemaut en hadden heelwat last om de jongens van Kastel eronder te houden: 1-2, maar het werd al spoedig 3-3. Het bleef spannend tot 5-4, maar aan de rust kon de thuis ploeg uitblazen met 6-4. Na de rust ging het opnieuw gelijk op. Geen van beide ploegen kon een kloof slaan. Toyota deed het merkelijk beter dan in de eerste helft en Corner kreeg nog meer last. Het werd zelfs 11-11. Gelukkig voor de thuisploeg kon ze dit beslis send spel nog winnen. H.V.C. jcht Zogge is in Zand- zondag zwaar geklopt. |erd terug naar huis ge- afiujet een 15-5 nederlaag, in de slag waren de >aars veel te licht. Hier r nog wat tegenslag en jrklaart deze grote af- ig. De bezoekers kon- :t eerste spel ophalen, op gaf. Maar drie spelen stonden ze al te kijken p en 3-1 achterstand. De Sr 1 chtspelers kwamen K rnieuw gelijk: 3-3. Van- K~. moment schenen hun pijlen verschoten te zijn een j|fe ^et vee' minder. Aan stond er al 8-4 op het jrechtersblad. Na de 6 Jing begon Eendracht 6 n pakte meteen een spel 6*5. Toen stuikte het vol- elkaar. Weliswaar het nog een paar keer 40 maar een afronding spel zat er niet meer in. 6 lelijk werd het voor De vrienden een zware ing. ring Hamme had het ge- komrijk irtief g speelde Sportkring ie op het vertrouwd Bruggenplein tegen "ggen Jeans Saloon. Van een echte wedstrijd was er moeilijk spra ke want de bezoekers waren uiterst zwak. Op het einde van de eerste helft stond er al een 8-0 voorsprong op het bord. De bezoekers hadden welis waar een viertal keren een 40/ 40 kunnen afdwingen. Maar de Hammenaars waren telkens een tikkeltje sterker om te kunnen afronden. Ook na de rust had Sportkring met Ma- riën. De Malsche, Van der Jeugdt, Thierens en Pletinck geen moeite om verder door te duwen tot 11-0. Dan konden de bezoekers na een 40/40 de eer redden. De Hammenaars plaatsten dan nog Marc Van Buyten op het terrein in ver vanging van Van der Jeugdt. Hamme speelde ietwat minder gekoncentreerd en dat bracht mede dat Jeans Saloon nog twee spelen kon meepikken. Toen ginen de Hammenaars moeiteloos naar het einde met een 15-3 overwinning. Dré Ple tinck wasbij de Hammenaars deze keer ongetwijfeld het bes te element. Zondag speelt Sportkring thuis tegen Wieze. HVC ;omsLSE KAATSKOMPETITIE n I —van Zele: INEX/AVDV/DE WILDE 15 IUBBENS 8-15 GORION 2 Itopploegen zonder een Hoewel Gorion het eerste spel vaste titularissen voch- veroverde liep de thuisploeg ïn eerste duel uit. Ret onder impuls van Hugo Steels [2-0 voor maar Rubbens tot 5-1 uit. Na een 8-2 rustsco- 1de tot 3-2 toen de thuis- re bleven de lokalen heer en teveel fouten maakte bij meester op het trapezium. Dit ïren. Onder impuls van leidde uiteindelijk tot een af- jecker en Wauters ging getekende zege van Inex. sns in één ruk naar 3-7. bauze (4-8) bleef Ret via Wedstrijden voor zaterdag 16 :ns aanklampen aan 6-8 mei Franky De Geyter liet Inex/AVDV/De Wilde - Bon- DJ/ngs bezoekende zijde fel tinck (Robert Heirwegh) •ken zodat Rubbens nog Rubbens - Gorion (Christiaan Jeugdkaatsen. De pupillen-A van Kastel wonnen tegen Denderbelle met 10-2 (vh) KAATSEN IN HAMME Wat niemand had verwacht is gebeurd. Twee ongeslagen ploegen kregen een nederlaag aangesmeerd. En geen kleine, 't Geemzicht klopte Pauls Video op verplaatsing met 5-12, wat een fel ontgoochelde thuisploeg absoluut niet zinde. In Hamme Sint-Anna hetzelfde scenario: Wembley werd door KWB van het terrein gespeeld met 6- 12. Het kampioenschap kan opnieuw beginnen. (ajz) WEMBLEY 6 KWB 12 Aanvankelijk liet niets ver moeden dat het zo'n vaart zou lopen. Na 1-1 ging de thuis ploeg naar 3-1. Wembley deed het goed met Roger Pletinck, Marc Van Hemelrijck, Toon Van Hecke, Gustaaf De Bonte en Gerry Pletinck. De kans keerde echter, vooral omdat KWB langs Everaert een bete re slag kon ontwikkelen. De thuisploeg had er heelwat moeite mee. De bezoekers RVn. Verrassende uitslagen in de Beker van Hamme. Pauls Video werd geklopt door 't ™DOicht (vh) ns, I GhitTSEN IN BAASRODE :lst, 1 stelden gelijk op 3-3 en daarna waren ze niet meer te houden. Aan de rust was het al 3-6. Toch had Wembley enkele goede pogingen ondernomen om dit offensief te stuiten. Ook na de rust pakte KWB het eerste spel mee: 3-7. Wembley kwam even terug tot 5-7, maar toen het 40-40 stond in het aansluitingsspel kantelde ck match: 5-8. Dat kwam de thuisploeg niet meer te boven. Het ging van 5-10 naar 6-12. De winnaarsploeg bestond uit Roger Everaert, Georges Wal schap, Jozef Meskens, Fran cois Claes en Antoine Goossens, PAULS VIDEO 5 't Geemzicht 12 Nadat de thuisspelers het eer ste spel hadden gewonnen, kwamen de bezoekers langs Van Hasselt mooi in de wed strijd en van 1-1 werd het 1-3. De thuisploeg vond haar draai vooral in het keren niet en daardoor werkte 't Geemzicht zich stilaan naar voren:2-4. Aan de rust stond er een totaal onverwachte 2-6 score op het bord. 't Geemzicht met Walter Beeckman, René Van Hasselt, René Van den Broeck. Cyriel Willaert en Raoul Kockelko- ren had een weloverwogen eerste helft gespeeld. Na de rust wou het lokale team de bakens verzetten, maar het zat volledig in de greep van de betere bezoekers. Al haalde de thuisploeg nog drie spelen op, dat was toch te weinig om 't Geemzicht nog in de war te bréngen. De mannen van Maurice Malfliet hebben ge toond dat er met hen nog reke ning zal moeten gehouden worden in deze kompetitie. De

De Voorpost | 1987 | | pagina 25