«Lee Dynasty» Een Chinees Japans restaurant in het hartje van Aalst pakt uit met talrijke innovaties voor ons land De Voorpost - 15.5.1987 - 3 Een uitgelezen keuken waar de specialiteiten de hoofdtoon vormen, een keurige en vooral snelle bediening, een gezellig kader met tal van kleine maar toch zo waardevolle atten ties, inderdaad «Lee Dynasty» aan de Hop markt te Aalst is geen doordeweeks Chinees restaurant waar men naartoe gaat om gauw-gauw wat tus sen de tanden te krij gen. Het is de perfektie zelve, de zo geprezen en alom gewaardeerde Oosterse verfijning verpakt in een Westers tempo en ritme, maar met steeds weer de ondertoon van de niet weg te denken vast stelling dat eten meer is dan alleen maar ge nieten van fijne sma ken, maar evenzeer een soort van kunst. Met een ruime par keerplaats voor de deur - de Hopmarkt- in het hartje van de stad Aalst gelegen, midden in het winkel centrum, vormt Lee Dynasty een echte ver ademing. Wie het res taurant betreedt wordt al dadelijk overvallen door een sfeer van rust en gezelligheid. Hele maal niets te merken van de vaak typische kookgeur die in vele restaurants hangt. Lee Dynasty heeft dat ver velende probleem op gelost met een perfek- te afzuiginstallatie, ge koppeld aan een inge nieus air-conditioning systeem. Overigens de toegangsdeur draait aan twee kanten open. Wat opvalt is het vij vertje waarover men wandelt om het restau rant te betreden. Voor lopig zitten daar nog geen goudvissen en heel aparte vissen uit Japan in, maar dat komt omdat de bete geling en indirekte ver lichting nog niet is aangebracht. Dat vij vertje dat in het dag licht van de koepel in het dak ligt te spiege len staat in kontakt met een altijd spuitende fontein die er voor zorgt dat de heel apar te sfeer nog wordt op gevoerd. Het oosten zo aan uw voeten. Dat zijn zaken die men nog niet eerder in Aalst en om geving .he.eft gezien in een Chinees-Japans restaurant. Uitzonder lijke klasse dus. Tweede nieuwigheid Opvallend is ook de in richting van het inte rieur. Mooi gedekte ta fels in een zacht rose die passen bij de be kleding van de muren. En die bekleding werd uitgevoerd in een heel aparte stof met blikke- ringen. Een kleur die warmte en gezellig heid uitstraalt. Daarbij passen ook de mooie stoelen, apart van stijl, klassiek en de zitting overtrokken tnet een streepjesstof die bij zonder rijkelijk en voornaam staat. Kortom een interieur dat men hoegenaamd niet verwacht in een Chinees Japans res taurant, waar overwe gend donkere tinten de hoofdtoon vormen. Bij «Lee Dynasty» is dat wel anders: de he le ruimte van het res taurant er is plaats voor een 90-tal perso nen en ook een afge schermde aparte plaats voor kleine feestjes of zakendiners baadt in het licht dat getemperd wordt door de rood-roze kleuren van de muur en daar door een heel apart en biezonder kachet krijgt. Wat belangrijk is: de sfeer blijft er echt warm en gezellig door. Veel specialiteiten Ook nieuw zijn de vele specialiteiten die wor den aangeboden. Wat bijvoorbeeld te denken van een echte Japanse keuken. Rond de tafel waarop gekookt wordt is plaats voor flink wat personen die de kok hun keuze aanwijzen. Daarop kan het bakken en braden beginnen. Levende kreeft vormt er een van de hoofdge rechten. Voor die kreeften heeft men een heel aparte kweekbak klaarstaan. Oesters, vis vormen de hoofdin grediënten van deze echte Japanse maaltijd die uitgroeit tot een waar feest. Deze Ja panse tafel is een uni cum. Maar er is ook de pi kante Szecheun keu ken die door fijnproe vers zeer naar waarde zai geschat worden. En voor de echte liefheb bers en kenners is er de Kantonese keuken. De gerechten worden klaargemaakt in een zeer hygiënische keu ken, waar netheid voor alles gaat. Chef-koks die hun opleiding heb ben gekregen van ge specialiseerde Chinese leermeesters heersen daar: Stephen Lee als chef-kok en uitbater en manager, Michel Ng, Jimme Lee, Danny Liu en Panje Ko als de an dere chef-koks die als geen ander de over- heerlijkste gerechten kunnen bereiden. Stuk voor stuk ook kunste naars die maken dat elke schotel die door kundig en bekwaam personeel volgens de regels van de etikette wordt geserveerd, mooi wordt versierd met fraai gesneden fi guurtjes: Chinese vis sers, vissen, bloemen, zeepaardjes en vele andere meer. Kundig gesneden in al- lerlei groenten, mees- terstukjes van vinger vaardigheid die aanto nen dat men ook met de ogen eet. Die fijn gesneden beeldjes maken de schotels tot een echt feest. Pas na veel oefenen krijgt men deze vaardigheid volledig onder de knie. De chef-koks van Lee Dynasty hebben de knepen geleerd in Ne derland bij een gere- nomeerd Chinees meester kok zoals zij trouwens ook in Ne derland een diploma van horeca-uitbater hebben bekomen. Ze kennen dus de kne pen van het vak, weten hoe hun publiek moet bediend worden en kennen als geen ander hoe men een klant het best kan wegwijs ma ken in de ruim 100 ge rechten die op de kaart staan. Stephen Lee en zijn fa milie zijn afkomstig uit Hong Kong. Via allerlei omzwervingen kwa men ze in Nederland terecht, waar in Eind hoven een restaurant werd begonnen dat veel bekendheid ge niet. Heel wat vooraan staanden uit de streek zijn er geregeld te gast. Ruim 20 jaar is men al in Nederland aan het werk. Later kwam men naar België, waar men een restaurant opende in Leuven en ook daar bleek dat Stephen Lee dadelijk tot de aller- besten van de streek behoorde. Aandacht voor de sfeer Heel biezondere aan dacht besteedt «Lee Dynasty» aan de sfeer. Die moet uitnodigend zijn, gezellig, rustig. Daarom heeft hij er voor gezorgd dat er op alle plaatsen rustige muziek weerklinkt, die de gesprekken niet stoort, maar die een leuke achtergrond vormt voor de stille ogenblikken die er wel eens kunnen zijn. Dra gen tot die sfeer ook bij de echte oosterse schilderijen en beel den. Speciaal voor de zaak gemaakt en dus uniek. En bovendien heeft men bestendig de indruk dat men in het restaurant ruimte zat heeft. Men zit niet gewrongen en dicht opeen gehoopt aan de tafels, maar men heeft bewegingsruimte die ook een vlotte bedie ning mogelijk maakt. En dan is er de heel aparte belichting die fel bijdraagt tot de stemming die men da delijk aanvoelt. Kort om, een geheel waarin men zich spoedig thuis weet te voelen. Reken daarbij de exclusieve en exquise keuken en dan weet men dat «Lee Dynasty» aan de Hop markt te Aalst een top per is in deze sektor van de horeca. Cheapens Bestap „rV, 44 9300 AALST HOPTe\053;"44 67 Parkln9ome'tdeMen Vrijdag en z Zon- en feesi 'za,e^Bg"nVdedaa.

De Voorpost | 1987 | | pagina 3