AN DE WOLF NAARZELE? VLKSÜEOR'JF -Kemzeke ïenspatte. luut later Iers opn i een moo Iffekt getrapt 1 Smet het k iontrole kreeg bvolgde Erik let leder alwe rslat. 1 De Voorpost De Voorpost - 22.5.1987 - 17 SPORT Rcdaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL SK Lebbeke is kampioen! De mannen van het Konkelgoed stralen van trots. Volgend jaar spelen ze opnieuw tegen den Aaveedee. Het kan niet mooier (Iv) I en Ben All al waren jk ongrijpbaar voor de zo soliede Wasc verde- Toen Ivan Strobbe e zoveelste keer Ben aoest torpederen kreeg de zeventiende minuut 'i /diende gele kaart. Tus- lit Lebbeekse geweld in, imzeke toch eens opruk- »r de kooi van doelman dejs. Meteen was het "SJarm want Gerry Stre- te; was mooi vrijgespeeld 'n *anny Van Goethem en vrijwel alleen voor 0 is op. Onderweg kon hij 1 jakt worden door Jean- -Hals en Franky Van ten pure sandwich... De ip werd door Bert Erna- Ben Allal het openingsdoel- teams mochten zeker geen onderdoen en Mare Van Hym- centrum opererende Gerry astgeschoten. Elke aan- punt maar het doelpunt werd hartlijders zijn want rond het ste begon aan een lange solo, Stremersch vond. Gerry haak- P^r gelijk welk doel, was door scheidsrechter Van den halfuur werd er weer een knap té lang zoals zou blijken want te zich mooi vrij en schoot naar ijk zodat de match Berghe terecht afgekeurd we- stukje opgevoerd met Erik De in plaats van zelf naar doel te doel: met sukses! Het leder jan het bekijken waard gens buitenspel. Zou dit nog Vis als regisseur. Ben Allal mikken, gaf hij nog een voor- verdween onder Janssens in de zet naar Dullaert die goed ge- verse hoek: 0-1 na een uur tackled werd door Van Heek. spel. Weg was de kans. Ondertussen Bij Lebbeke verdween Erik was de rust in zicht zodat we De Vis, één der uitblinkers, nog enkel het voorzet-schot naar de kleedkamers en hij van Eddy De Malssche moeten werd vervangen door Franky vermelden. Jan Smet tipte de- De Feyter. ze verraderlijke bal in hoek- Lebbeke bleef niet bij de schop. pakken zitten en trok, zoals Met de 0-0 op het bord was het al een ganse match gedaan er nog niets gezegd. Al kreeg had, opnieuw ten aanval. Lebbeke meer en mooiere Twee minuten na het Kern- kansen, toch was Kemzeke zeekse doelpunt schoot Eddy niet ongevaarlijk. Ook de De Malsche van dichtbij over. week ervoor tegen Robur ken- Lang moesten de Lebbeekse de de wedstrijd een gelijkaar- supporters echter niet wach- dig verloop tijdens de eerste ,en- Zeven minuten na de ope- helft, maar Kemzeke won. ningstreffer kregen ook hun In de tweede helft was de helden waarop ze recht had- eerste kans alweer voor De den Koen Cooreman kopte Vis, die een misser van Manu hard naar doel op een voorzet Verwilghen probeerde af te van rechts, maar Jan Smet red- straffen, maar zijn schot vloog de weer fraai met de vuisten, voorlangs. Op de 55ste minuut De bal belandde in een "tros" haalde Kemzekes gevaarlijkste van spelers en de juist opge- man Gerry Stremersch, hard stelde De Feyter kopte het leder tegen de onderkant van de lat. Het verdween dan via eerste periode. De tijd begon immers te korten. Er waren op een achttal minuten van het einde al verlengingen in zicht. Toen Bert Emmeneel op links in de fout ging, kon Floris Verstraeten het Ieder tot bij Frank De Feyter brengen. Hij omspeelde eerst met een mooie beweging Strobbe en schoot dan binnen via het been van Verwilghen, vlak in de linkerbenedenhoek: 2-1 op de 82ste minuut. De Lebbeekse vreugde was 2-1. De Lebbeekse spelers maken hun ereronde Lebbeke-Kemzeke 2-1. Champagne hoort er natuurlijk ook bij. De supporters mogen gerust meedrinken (Iv) in KAVD-kringen gonst het van de transferbe- vigheid. Dat Patrick Poppe naar Melsele gaat, den we reeds verteld. Daarmee verdwijnt één de vaste paarsblauwe pionnen. Ook Maris bolt j^af en indien Stefaan De Wolf nu ook nog naar dracht Zele zou gaan, lykt de Dendermondse verdediging zo goed als verdwenen. Geen nood echter, KAVD beschikt over een goede jongereniich- ting die reeds bewezen heeft zware taken aan te kunnen. De transfer van De Wolf is nog niet zeker. In elk geval heeft Zele heelwat interesse voor de aanvallende flankverdediger. Stefaan De Wolf leek in de Dendermondse rangen wel onmisbaar. Hy kon en kèn vooral bogen op een ongebreidelde strijdlust. Bovendien kon hy nog voor het orgelpunt zorgen. De Wolf weet het doel staan ook. Z(jn afstandsschoten en zyn vermogen om een ganse verdediging uit verband te rukken waren legendarisch in eerste provinciale. Indien Stef vertrekt zullen de KAVD- bonzen aardig wat stappen moeten verzetten om hem te vervangen. Voorlopig kunnen we toch al vertellen dat Miche- let, Moens, De Schryver, De Baere en Pringels volgende jaar opnieuw op de Grembergse grasmat zullen evolueren. Vanuit Lokeren keert Peter De Moor terug, die er gedurende twee jaar een degeiyke opleiding heeft gekregen. Trainer Toon Pfaff blyft ook, dat wisten we inmiddels al, maar hy zal zeker nog een aardig woordje meepraten tydens de transferperiode. Het was immers duideiyk: Toon bleef als er duchtig aan de ploeg gesleuteld werd. Het KAVD-bestuur kan daar wel inkomen en we verwachten ons nog aan enkele sensationele berichten in verband met aanko pen, want daarover wou men nog niets kwyt. Voor Eendracht Zele zou het verwerven van Stefaan De Wolf alleszins een belangryke aanwinst zyn. man, Michel Elskens, Franky mersch en Marc Van Himste. Van Heek, Koen Cooreman, Marc Stevelinck niet te beschrijven. Nu was het vrijwel zeker. Blauw-wit speelt volgend seizoen opnieuw in eerste provinciale. Zelfs enke- -r-rjr-y v»: - trrsmJM le wissels bij Kemzeke konden JIsLl aan die toestand niets wijzi- wmftMmJbIi gen, zodat het alleen nog wachten was op het ultieme fluitsignaal van Carlos Van mIEt den Berghe. Na dit ceremo- "yHBfr/gfSg; nieel bestormden honderden supporters het terrein om hun poulains in de bloemen le zetten. De kansen in deze wedstrijd afwegende, heeft Lebbeke hier 4! fe. verdiend gewonnen, zodat de WBWT*jÊÊÊÊÊÊkUÊ^f'-> - spelers, het bestuur en de trai- ner van harte mogen gefelici- L - teerd worden met de behaalde promotie. Digest Scheidsrechter: Carlos Van" den Berghe Toeschouwers: 1100 Gele kaarten: Ivan Strobbe, Luc Van Lierop (Kemzeke) en ihI haalde de eens zo roemrijke spelverdeler van SK Beveren, Heinz Schön- Voetbal. Doelman Jan Smet .berger binnen. Samen met ,Z werd door de supporters van Kenny Van Spitael en Patrick MhHmHH ™cpei^o^^>erdienstelyk- ïrug'n^r eerste pro- Lebbeke-Kemzeke 2-1. De vreugde kan niet op. Lebbeke vinciale kunnen loodsen. keert terug naar eerste provinciale (Iv) ste speler van het jaar (Iv) tWEDSTRIJD BIJKOMENDE STIJGER NAAR EERSTE PROVINCIALE KLAUWAERTS KEMZEKE 2-1 na de zwakke seizoenstart nog voor mogelijk hield, is toch werkelijkheid SK Lebbeke speelt volgend jaar opnieuw in eerste provinciale. Ongeveer 1100 zagen op het terrein van Lokerse SV twee ploegen die tot het uiterste streden Gans de tyd werd deze spannende wedstrijd gespeeld als een echte :t prangende fazen voor beide doelen. SK Lebbeke trok uiteindelijk aan het dankzij twee treffers van invaller Franky De Feyter. f V( week op het in het eer- het initiatief aan laten. Doel- net van Kemzeke zevende minuut al je aansteken toen n goed gericht schot De Malssche op de Nog geen kwamen de opnieuw goed mooie aktie van tot bij de vaardige Vis geraakt, maar scheerde de dwars- dit spetterende eer- rond te maken laatste man de doorgebroken foutief stoppen net gevaarlijke zone. De volgende vrije trap Luk Peleman met dat por- ïder niet kreeg en een Erik De Vis alweer tegen as. 'lang kunnen blijven duren? Op de 22ste minuut scoorde De supporters van beide schoof de hoofdrol in de voe ten van protagonist Koen Cooreman die het stuk bijna feilloos afwerkte, maar die duivelse figurant van een Jan Smet kon deze Lebbeekse kans nog van de lijn grabbelen. Applaus op alle banken. Kemzeke wou echter niet uit maar de Lebbeke-doelman Kris Janssens hield zijn muit ongeschonden. Nadat Lebbe ke langs Floris Verstraeten en Leo Van Damme alweer voor Wase paniek had gezorgd, on derschepte Dirk Samson het leder. Met een snelle dieptepas bereikte hij Danny Van Goe them die op zijn beurt de in het de handen van Jan Smet in doel. 1-1 na 67 minuten. Alles was te herdoen en de spanning was te snijden toen Mare Van Himste bijna kon gebruik maken van een té kor te terugspeelbal van Hals. Kris Janssens was echter paraat. De prangende fasen volgden nu sneller op mekaar dan in de J.P. Hals (Lebbeke) Vervangingen: 62' De Feyter i.p.v. De Vis; 65' Boon i.p.v. Dullaert en 75' Janssens i.p.v. Samson. De ploegen: SK Lebbeke: Kris Janssens, Jean-Pierre Hals, Luc Peel- Floris Verstraeten, Leo Van Damme, Eddy De Malsche, Erik De Vis, Ben Allal Kemzeke: Jan Smet, Bert Em meneel, Ivan Strobbe, Manu Verwilghen, Dirk Samson, Luc Van Lierop, Danny Van Goethem, Ronny Herremans, Patrick Dullaert, Gerry Stre- beetje meeval voor kon de Erik

De Voorpost | 1987 | | pagina 17