DE GOUDEN GARDE SLAAT WEER TOE «DE VOORPOST» STIMULEERDE DE STREEKRENNERS 1EI BIJ ONZE VETERANEN in Waasmunster DAMES- EN LIEFHEBBERS WAOD IN ST.-NIKLAAp ZrStffSSürs: 33iSrS"HÏÏJ3ü; - DRIEKONINGEN OP DONDERDAG 28 MEI 26 - 22.5.1987 - De Voorpost WIELRENNEN 'peg ve it mei trmoe iatste toest Jij ero gis nie fcurt ei Ich ho Ik ver :/sid or Breide leb ik loot d Brrichi BWCL-WIELRENNEN Een wielerwedstrijd is niet al leen maar renners aan de start krijgen, ook de seingevers moeten er zijn. De politieman nen van dienst weigerden de start te laten nemen tot de ontbrekende seingeversplaat sen opgevuld waren. Onder tussen hadden de 62 deelne mers alle tijd gekregen om tot de weergoden te bidden en ze werden tot ieders verbazing aanhoord. Het bleef de ganse wedstrijd droog. Men ging dan toch van start met een kwartier vertraging. Het werd een vrij matte koers. Tijdens de eerste helft gebeurde er niets wat het noteren vaard was, hoewel het tempo in die periode vrij hoog lag. Toen er zich een kopgroep van negen renners vormde in de zevende van de negen af te leggen ronden, leek de beslis sing in de maak. Johnny Die- rickx, Rudy Pollet, Danny Van Haute, Etienne Van der Helst, Maurice Van Ginderdeuren, Willy Van den Eede, Rudy Brewart, Luc Van der Eecken en Eddy Van der Meirssche geraakten echter niet uit de greep van het peloton en bij het ingaan van de laatste ronde kwam de hergroepering. We gingen dus recht op een massasprint af. In het gewrie mel daarvoor was er nog een valpartij te betreuren, waaraan José Sterckx en Luc Van der Eecken het meeste schrammen en builen overhielden. De spurt zelf werd van zeer ver ingezet door Toine De Caboo- ter, die Gust Van Laethem in zijn zog meetrok, slechts op de streep werd Toine nog voorbij gegaan door Danny Verlee, die hiermee zijn eerste zege boekte, terwijl Gust Van Lae them eerste B-renners werd. Voor Gust Van Laethem is deze overwinning van grote betekenis, vooral na een ope ratie aan zijn knie. De Gust laat zien dat er opnieuw met hem moet rekening gehouden worden. De ploeg Martin-Bus- lot-Vosschemie lijkt hierdoor weer een «grote» ploeg te wor den, want ook in de namiddag kregen we nog een Martin mannetje op het hoogste scha- 'votje. Gaston Van den Hoecke toonde nog maar eens zijn rap pe benen, jammer genoeg één dag te vroeg want er moest ook 's anderendaags gewonnen worden: bloemen voor Hilde! C- en D-reeksen WILLY ROELS EN GASTON VAN DEN HOECKE De plaatselijke renner en orga nisator Petrus De Landsheer is er niet in geslaagd zijn eigen wedstrijd te winnen, maar hij heeft er wel hard voor ge knokt. Met vijftig zijn ze ver trokken op een heuvelig par cours en bij een nijdig blazen de wind. Demarrages waren er bij de vleet, maar die droegen nooit ver omdat het peloton steeds reageerde. Vooral Dési- ré Sonck, Oscar De Clercq, Petrus De Landsheer, Goossens en Roels schudden aan de boom, maar de eerste ernstige ontsnapping kwam er van De Landsheer, Goossens en De Cocker. Van den Hoe cke sprong er op zijn eentje naartoe en toen dacht iedereen dat dit de goede ontsnapping was. Guy Van Kelf perste er alles uit en slaagde erin om aan te sluiten met Ivo De Wachter in zijn wiel. Maar toen kwam de ganse bende zich in schuif jes aanmelden. Bij het ingaan van de laatste ronde opnieuw een kompakt peloton en de spurters maakten zich reeds klaar. Toch kwamen er nog pogingen van André Mertens, Oscar De Clercq en Désiré Sonck. Die werden gepast ge counterd door Ben Moens. Dan probeerde Willy Daem nog eens en op één kilometer van het einde Jozef Boone, maar die werd gegrepen tij dens de beklimming van het laatste heuveltje door Oscar Van der Vurst die zich volledig gaf. Ivo De Wachter ging mee en ook Van den Hoecke, Goossens en Mertens sloten aan. Mertens ging direkt door, maar Van den Hoecke rea geerde gepast, duwde door, maar kreeg onverwacht gezel schap van Willy Roels die een verbazende remonte lukte. De aankomstrechters moesten be slissen, maar voor de renners bleef het gelijk. Beiden won nen hun reeks. Zondag in Hekelgem A- en B-reeksen DANNY VAN HAUTE EN HUBERT LOOMANS Voor de tweede grote prijs <sDancing Grote Beer» moes ten vijftien ronden afgelegd worden op een zeer selektief parcours. De 62 deelnemers waren blijkbaar niet gekomen om mekaar direkt af te maken. De kasseien van de Lange- straat werden genomen tegen een gezapig tempo. Er kwam enig animo in de wedstrijd toen Guy Bloem demarreerde. Jos Van Isterdael, Rudy Pol let, Uriel Neckebroeck, John ny Dierickx en Eddy De Rijck sloten aan en hadden op één ronde vijftien sekonden voor sprong. Halfweg werden ze echter door het jagende pelo ton gegrepen. Nu sloeg de vlam echt in de pan en de ontsnappingen volgden me kaar op. Een demarrage van Eddy Van Haute en André Van der Eecken was het begin van de ontknoping. Eddy De Rijck, Johnny Scheerhnck, Hubert Loomans en Johnny Dierickx sloten nog aan en voor de rest was het kalf ver dronken. Van toen af sloten de mannen van de ploeg Martin alles des kundig af en niemand geraakte nog door de mazen van het net. De spurt voor de eerste plaats was voor Hubert Loo mans Hij hield moeiteloos Johnny Dierickx achter zich. Danny Van Haute werd eerste A-renner op de zesde plaats. Van Haute, die de enige A- renner was in de kop, kon niet verliezen als men vooruit bleef en hield het tempo dus besten dig hoog in het besef dat de gele mannetjes van de ploeg Martin hun ploegmakker be schermden en zo kwamen er toch nog bloemen voor Hilde. C- en D-reeksen JEAN GOOSSENS EN DESIRE SONCK Er kwamen 65 renners aa de start in een zacht weertje om twaalf ronden af te leggen öp een lastig parcours. Chris Mi- chiels was de eerste pechvogel. Na amper twee kilometer kreeg hij een lek bandje en vloekend keilde hij zijn fiets in de gracht. Ondertussen voelde men vooraan reeds de spelde- prikken en er werd duchtig gefietst. De goede ontsnapping kwam er in de zesde ronde toen Jean Goossens, in top vorm, en een beresterke Willy Roels het hazenpad kozen. Slechts Ivo De Wachter kon door een samenbundeling van al zijn krachten nog tot bij de twee koplopers geraken, maar deze inspanning zou een ganse wedstrijd op hem blijven we gen. Hij zou er nooit van beko men. Achter leze drie pro beerden nog Van Gestelen en De Landsheer om het tij te doen keren, maar het was ho peloos. De goede trein bolde steeds verder weg. Op drie ronden van het einde kregen we eerst de drie leiders, dan op één minuut de ontsnap te Désiré Sonck en op 1'20" het peloton of wat er nog van overbleef. De posities zouden niet meer veranderen en alleen in de laatste ronde ging Van Gestelen nog aan de haal. De Cocker ging er achteraan en ook Van den Hoecke ging op zoek naar de vluchters. Hij geraakte tot bij De Cocker en samen sloten ze aan bij Van Gestelen, maar op 400 meter van de meet viel de groep nog op hun nek. Ondertussen werd er vooraan gespurt om de bloe men te kunnen schenken aan de jarige dame van sponsor Martin. Ook Van den Hoecke was wat ontgoocheld. Door deze late inspanningen moest hij nog Désiré Sonck en Paul Droesbeke laten gaan. Zijn bloemen kwamen dus een dag te vroeg, maar gelukkig kon Danny Van Haute het hiaat opvullen en was de dag van de ploeg Martin-Buslot-Vossche- mie nog geslaagd. Uitslagen Zaterdag in Moorsel A-reeks: 1. Verlee, 2. De Ca- booter, 3. Berwart, '4. Pollet, 5. Van der Meirssche, 6. Ver- eecken, 7. Van Haute, 8. De Frenne, 9. Heyvaert, 10. Van de Wille. B-reeks: 1. Van Laethem, 2. Van Holen, 3. Van den Bos sche, 4. Van Laer, 5. Van Londersele, 6. Van Ginder deuren, ex aequo: Heyn- drickx, Van der Helst, De Ko- ninck en Dierickx. C-reeks: 1. Roels, 2. Goossens, 3. Beke, 4. De Sam- blanckx, 5. Verbraeken, 6. Lo- very, Van Schandevijl, De Wattines, Moens en Cool, ex- aequo. D-reeks: 1. Van den Hoecke, 2. Mertens, 3. Van der Vurst, 4. Sonck, 5. Van der Eecken, 6. Gevaert, 7. ex aequo: Van de Velde, De Gusseme, De Rijbel en Soil. Zondag in Hekelgem A-reeks: 1. Van Haute, 2. Bloem, 3. Berwart, 4. Hey vaert, 5. De Leeuw, 6. Cornu, 7. Goessens, 8. Comelis, 9. Berckenbosch, 10. Heuninck. B-reeks: 1. Loomans, 2. Die rickx, 3. De Rijck, 4. Scheer- linck, 5. Van der Eecken, .6. Van Laethem, 7. Van Ister dael, 8. Van Laer, 9. Van Ransbeeck, 10. Sterck. C-reeks: 1. Goossens, 2. De Wachter, 3. Roels, 4. De Wat tines, 5. De Samblanckx, 6. Van Gestelen, 7. Colman, 8. De Landsheer, 9. Neyts en 10. Van Kelf. D-reeks: 1. Sonck, 2. Droesbe ke, 3. Van den Hoecke, 4, Mertens, 5. Vander Cruyssen, 6. Van der Vurst, 7. Van Ren- terghem, 8. Boone, 9. Cob- baut, 10. Gevaert. Peter VWB-Wielrennen. In Baasrode werd de A-reeks gewonnen door de Nederlander F Oirsehot. Naast hem Van Haver en Van Ingelghem VWB-Wielrennen. De mannen van de B-reeks: Boel, winnaar Raes en John Claessei V.W.B.-RENNERS IN BAASRODE BWCL-Wielrennen. Danny Van Haute was de sterkste van de A-reeks in Hekelgem, terwijl Hubert Loomans de B-reeks De O.V.W.B. in Kobbegem In de A-reeks ontsnapten half- koers drie renners, waaronder machtmens Lucien De Meyer uit Lessen, die slag op slag demarreerde maar in de spurt toch moest onderdoen voor de snelle Louis Heymans, terwijl de kleine Italiaan J. Salesse derde werd. De grote groep eindigde op meer dan twee minuten. In de B-kategorie stond er geen maat op de spurt van Willy De Bruyn, die de hoofd groep met enkele tientallen meters vooraf ging. Bij de oudsten in de C-reeks had ouderdomsdeken Omer Van Molle na bandbreuk nog genoeg voorsprong om zijn ze vende zege van het seizoen te vieren, -Jefken Herremans won de spurt voor de tweede plaats. Uitslagen: A-reeks: 1. L. Heymans, 2. L. Demeyer, 3. J. Salesse, 4. L. Van Ranst, 5. R. Ricour. D-reeks: 1. W. De Bruyn, 2. E. Van Veer, 3. A. Delaen, 4. P. Segers, 5. B. Vanden- broeck. C-reeks: 1. O. Van Molle, 2. J. Herremans, 3. J, Spenders, 4. J. Bosman, 5. A. Mertens. WAOD TROFEE WAASLAND Al is het niet zo direct in de uitslag zelf te merken mis schien, toch hebben de Den- dermondse renners zich kranig geweerd te Baasrode op het plein zondag. Eén der uit blinkers, Herman Van Haver uit Moerzeke, sloeg in het in terview na de aankomst, wel licht de nagel op de kop, toen hij bevestigde dat de «pikuur- tjes» die regelmatig in «De Voorpost» verschijnen, hun uitwerking niet missen. Inder daad werd nogal vaak gesteld dat de streekrenners er niet zo denderend uitkomen in de V.W.B.-koersen. Toen vorige week geblokletterd werd «Streekrenners gevraagd», was dit aanleiding tot harde trai ning en keiharde voornemens in de loop van de voorbije dagen. In Baasrode, waar de aan- komstlijn getrokken lag tussen kermistenten, paardemolens en schietbarakken, hebben de renners uit het land van Den- dermonde zich van hun beste zijde getoond. Het begon al bij de oudsten, de Kat. C en D, waar Louis De Boeck en Gust De Troetsel bijzonder gemoti veerd aan de start verschenen. Rondenlang bleef het peloton samen en dat speelde zeker in de kaart van beide spurters. Even na halfweg kwam een ontsnapping op gang, met ze ven renners en ongelooflijk maar beide jongens misten de trein! Men kan nochtans moeilijk zeggen dat zij de kat uit de boom hadejen gekeken. Toen even later een tweede zevental op zoek ging naar de leiders, waren zij er wel bij. Spijtig genoeg kwam er geen aansluiting en Gust en Louis werden tenslotte eerste en tweede in de spurt voor de... achtste plaats. Wij hebben nu wel de indruk dat enkele ster ke renners naar Baasrode wa ren gekomen om vooral Gust De Troetsel eens een lesje te geven; Louis De Boeck werd wellicht mee het slachtoffer van de rivaliteit. Verheugend waren ook de prestaties van Jef Caetoven en Theo Jacobs uit Zele Er zit opnieuw mu ziek in; zaterdag 30 dezer in Buggenhout (Kouden Haard) en vooral donderdag 28 mei te Lebbeke (O.H.H.) verwach ten wij topprestaties. Bij de B-renners ging de aan dacht vooral naar Paul Boel (De Dammen Dendermonde), de man die samen met Louis De Boeck trouwens, aan de basis lag van de organisatie, Paul reed een ijzersterke wed strijd en legde beslag op een ereplaats. Paul is niet direct een winnaar, maar drijft blijk baar weer op een zeer goeie konditic. Als hij kan blijven doseren krijgen wij nog wat te zien. De B-koers geraakte niet zo goed los, alhoewel er van bij de start een geweldig tempo werd op nagehouden. Het was slechts in de laatste km. dat een demarrage van Willy Raes uit Aalst toch een man uit de onmiddellijke omgeving succes had. Willy werd een fel toegejuicht overwinnaar, mid den de draaiende paardemo lens. Andre De Boeck kende min- idersg ienw der meeval en brak zijn boog, waardoor hij r zwaar ten val kwam. AcIkt.:,- konden wij vernemen dal.- vee| allemaal niet zo erg blP Andre (St.-Gillis) le£ nochtans flinke prestaties f laatste wedstrijden. 1 n. Bij de jongere A-renners| het aanvankelijk vrij rusti in de zesde van de tien ju leggen ronden was het metu"'"k' gebeurd: 15 beste re- scheidden zich af en zi voorop blijven. In de vook_ ste ronde konden 6 acht®?' gers aanpikken en mcC, ,w dacht iedereen dat het gei j^c was. Maar Herman Van Hfc ma; uit Moerzeke bleef knolj,™ en en slaagde er zowaar ine^ k, met vier voorop te gerai»n jn Herman deed zoveel wcrk'nen e hij moest vrede nemen |ter h( een schitterende vitln yj, plaats, maar iedereen was; nje(' de wolken met die prestr Herman incluis. Gerrit Cauwer, zijn dorpsgenoot.) ook mee voorop van in' beginne en werd 15e. De ft Moerzekenaars zorgden \jefhet heel wat lokaal entoesias" Zo willen wij het zien. ?jr|l| gens. Als er in de streek^ X 1 koerst wordt doet het blijklf zoveel mensen echt plezierM streekrenners mee met de^ op tafel kunnen slaan! tefan 1 Onderstrepen wij de form^mse bele inzet van inrichtersnj suj, politiemensen: er moest d<iadp|e lopend op de provinciale ,%derei gekoerst worden en dit ge-Kort rende zowat 4 tot 5 uur! daiLstani wat zeggen, maar alles v piekfijn! Stand na Moerzeke 10 mei 1. Roger Beelaert, Kieldrecht, 195 punten; 2. William Des- peels, Beveren, 185 punten; 3. Etienne Fleury, Melsele, 169 p.; 4. Marc Borggraef, Burcht, 146 p.; 5, Frangois Geerts, Ste- kene, 129 p.; 6. Luc Puimege, Eksaarde, 122 p,; 7. Freddy Luyckx, Waasmunster, 119 p.; 8. Modest Smet, Zwijndrecht, 108 p.; 9. Jan Meul, Beveren, 101 p.; 10. Patrick Demaere, Nieuwkerken, 95 p.; 11. Pa trick Bolssens, Kieldrecht, 90 p.; 12. Marc Vandermeulen, St.-Niklaas, 83 p.; 13. Erwin Van Sande, St,-Niklaas, 80 p.; 14. Marco Smet, Beveren, 62 p.; 15. John Hendrickx, Nieuwkerken, 62 p.; 16. Fran- ky Laureys, Verrebroek, 61 p.; 17. Julien De Mol, Belsele, 58 p.; 18, Michel De Coninck, Zele, 52 p.19. Eric Seel- drayers, St.-Niklaas, 47 p.; 20. Luc Rotthiers, Hamme, 44 punten. Volgende proeven: zondag 24 mei: St.-Niklaas - Tereken; donderdag 28 mei: St.-Niklaas - Driekoningen. Zaterdag in Moorsel A- en B-reeksen DANNY VERLEE EN AUGUST VAN LAETHEM BWCL-Wielrennen. De drie weekendwinnaars van de ploeg Martin-Buslot-De Moor: Gust Van Laethem, Gaston Van den Hoecke en Danny Van Haute. Volgende week zaterdag wordt er gereden in Hekelgem, zondag in Lebbeke en donderdag (OLHemelvaart) opnieuw in Lebbeke BWCL-Wielrennen. In Hekelgem won Désiré Sonck de D-reeks en Jean Goossens de C- reeks Wiplpminrt Ifioct Hnnntii VWB-Wielrennen. In Baasrode won Karei Alen de C-reeks en Carpentier de D-reeks.1 IVIulUl«|IUII VICl 1 liuuyilj zien hen samen met Louis De Boeck, Gevaert, Jacobs en Boel kermis te Waasmunster viert 15 u, heeft de grote prijs Tem- de wielersport weer hoogtij, pels plaats in de Neerstraat, ÏFfi taris Antoine Smet en be- hebben plaats in café «Klein j;no stuursleden Emiel Simoen, Lokeren», het vertrek aan café Na Iweede Paasdag en 1 mei vorm verkerende Carina Sportief, Driekoningen. i_di Kamiel Staesscns en William De Meersblocm en de aan- hoopt het Sportkomitee D'Hondt (Kruibeke) zullen er 15.30 u.: Wielerwedstrijd tj. De Maere heeft er andermaal komst aan café Klein Lokeren. WAOD eindelijk een vaste da- zeker wat aan doen. liefhebbers WAOD, 80 ^AHich voor gezorgd dat een uitge- Er dienen 20 ronden te worden tu.m gevonden te hebben op de Bij de liefhebbers zal er over 20 ronden, palm en 10.(X)Qand breid kermisprogramma op de afgelegd. midweekse Hoogdag van O.H. 20 ronden weer gevlamd wor- prijzen en premien, inscl- affiche staat. Op zaterdag 30 mei krijgen de Hemelvaart. Door verschillen- den. De superklassementspurt ven en vertrek: café Adria|[n( De wielerbedrijvigheid start sportliefhebbers de eerste gro- de omstandigheden diende tel- (2.000 fr.) zal alle renners aan- Heistraat. Aankomst en j^er„ei reeds op zaterdag 23 mei te 15 te prijs 't Heiken voor juniors kens veranderd van datum, zetten om punten te vergaren deling: café Sportief, Dri»orjg u. met een wedstrijd voor ju- BWB. De inschrijvingen heb- maar uiteindelijk kan dit ten en garandeert sport van de ningen looral niors BWB, de wedstrijd «Het ben plaats in café De Vlassch- 8oede komen aan de organisa- bovenste plank. Omloop: Driekoningen,' ied meesterschap van het Waas- aard in de Groenselstraat. Het tie- 8czien we verder in de De organisatoren hebben alles straat, Vinkenlaan, Nacl%iatk land». Inschrijving in café De vertrek heeft plaats op het lente terecht komen en beter in het werk gesteld voor een lenlaan, Berkenlaan, Esdofoei|:: Volksvriend in de Sousbeek- Heiken te 15 u. Deze wedstrijd weer kunnen treffen. Het verzorgde organisatie en ver- laan, Begijnestraat, "h best straat. De prijsuitreiking heeft gaat over vijftien ronden, in sportvertoon doet er weinig wachten veel renners en nog Kruisstraat, Slachthuisstit v plaats in de feesttent. Vertrek totaal 89 km. De prijsuitrei- aan want het verleden heeft meer volk. Noorderlaan en Drickonintu|tke en aankomst is voorzien aan de king zal plaatsvinden in café 't voldoende bewezen dat de Technische Inlichtingen: Er is medewerking van ,ar tQ Ruiterskerk. Er dienen 15 ron- Heiken. Al deze wielerwed- koers op Hcistraat-Drickonin- 9* Grote Prijs Gemeentekre- stadsbestuur en de ncring<Lan„, den te worden afgelegd van 5,9 strijden gaan over volgende 8en een ei8en karakter heeft diet, agentschap St.-Niklaas- ners van de omloop ften 1 km. De totale afstand bedraagt omloop: Sousbeekstraat, door de vele premies die op Noord, Herwig Staes, Rode folder). febben 89 km. Groenselstraat, Langenaard- verschillende plaatsen te ver- Kruisstraat 55, St.-Niklaas, De wedstrijd telt voor*ino Op zondag 24 mei staan er straat, Ketelboetstraat, Neer- d>enen zijn. Daar staan ook dit 14,00 uur: Wielerwedstrijd WAOD Trofee Waasland, jocn K twee wedstrijden op het pro- straat en Sousbeekstraat, Jaar de dames borg voor. Yo- voor dames, 36 km. of 9 ron- Organisatie: Sportkoffl gramma voor WAOD-renners De wedstrijd van woensdag 27 landc Devalck kan haar zege den, palm en 4.000 fr. prijzen. WAOD St.-Niklaas. met start te 14 u. en te 16 u. mei voor liefhebbers wordt in van vor'g jaar hernieuwen Inschrijven, vertrek, prijsde- Alle koersformaliteiten heb- omgekeerde richting verreden. doch de Wase meisjes Linda ling: café De Leeuw van ben plaats in café De Volks- De Rudder en vooral de in Vlaanderen. Aankomst: café

De Voorpost | 1987 | | pagina 26