Internationale Vogelkijkdag op 24 mei Jonogroots toch weer de beste Elfde Mucowandelingen een sukses zonder voorgaande Nieuw nummer bij uw dagbladverkoper TV-EKSPRES TV-EKSPRES BIRDWATCL EUROPE '87:ï ;tvi De Voorpost S55555 s"^"w 0<"h"nerk ">dens de kwU0 Breckx> Deze week in TV-Ekspres 16 - 22.5.1987 - De Voorpost zelf uit waar ze ergens in de rangschikking hingen. De laat ste reeks vragen werd een vol ledig sukses voor Entity en tornooi. Met vermoedelijk nog meer ploegen want zij die er dit jaar bij waren willen er zeker volgende keer weer bij teel 225 p., 17. Das 216 p., 18. Zalmkes 216 p., 19. Rossers 209 p., 20. Podorie 203 p. TWEEDEHANDSBOTEN- MARKT 28 MEI 9-15 u. Heir- brug Lokeren. Kom uw okka- sieboot (ver)kopen. Inl. tel. 091/48.70 54-48.23.31 Liefst 2.700 wandelaars waren zondag in Oudegem pre sent om via een wandeltocht doorheen het mooie Dender- land een bijdrage te leveren aan het zo noodzakelijke werk tegen de vreselyke ziekte die mucoviscidose is. Organiza- tor Roger De Pelsmaeker en zijn ruim 120 medewerkers hadden dus de handen meer dan vol. Maar dat zal hen een zorg zijn geweest. Het was immers de bedoeling zoveel mogelijk mensen letterlijk en figuurlijk op de been te brengen. De Mucowandelingen zijn na drukte bleef duren zelfs tot na elf jaar een nationaal begrip 15 uur, het officiële sluitings- geworden De wandelaars ko- uur. Op dat ogenblik waren men dan ook uit het hele land. reeds 2.700 wandelaars aan de Zo kon je zondag in de omge- inschrijvingstafel gepasseerd, ving van het parochiaal een- Het sukses was dus verzekerd, trum bussen uit alle windstre- En toen de eerste wandelaars ken zien en hoorde je een terugkeerden in het parochiaal aardig mondje Frans spreken, centrum geurde het daar naar Op zo een dag komt dan weer lekkere pannekoeken en wa- tot uiting dat de twee leefge- fels. Die waren welkom, want nig mond. Hoeveel deze wan deltochten nu hebben opge bracht in nuchtere cijfers uit gedrukt, dat kan men op dit ogenblik nog niet zeggen. Maar het zal een flinke som zijn, zodat ook dit jaar weer vele muco-patiënten zullen kunnen genieten van een deugddoende vakantie onder de stralende zon en een gezon de lucht. Belangrijker nog dan deze grote financiële op brengst is de grote sensibiliza- tie die van de organisatie uit gaat. Steeds meer en meer mensen beginnen te beseffen dat mucoviscidose een vreselij ke en voorlopig nog ongenees lijke kwaal is die in feite ieder kind kan treffen. Dat men zijn steentje wil bijdragen om die ■Dendermonde. Een drukte van jewelste aan de inschrijvingstafel (foto Piet Hermans) meenschappen die ons land kent en blijkbaar vaak recht tegenover elkaar worden uit gespeeld, best met elkaar kun nen opschieten. Nog maar pas was de deur van het parochiaal centrum geopend en hadden de leden van het inschrijvingsteam hun plaats achter de tafel ingeno men, of een eerste grote groep wandelaars stroomde binnen. Het inschrijven, het ontvangen van de peterlijstcn, het kon nauwelijks vlug genoeg gaan. Het waren immers de wande laars voor de langste afstand waarvoor men kon kiezen. Die LEES deze week in O i over het wel en wee van vrouwen van topmanagers rijk maar oh zo eenzaam alles over gelaats- en huidsverzorging en over sport voor gehandicapten ons TV- en radionieuws, met een bingo-special over Pol De Groeve WIN deze week met .50.000 Fr. cash één van negen 'andere geldprijzen na zo een tocht heeft men wel een beetje honger. Tussendoor kon men van de gelegenheid gebruik maken om kennis te maken met andere wandelaars die aan de tafel hadden plaats genomen en die een en al lof waren over de prima organisa tie, de vele deelnemers, de mooie streek en vooral het goede doel loofden. «We keren volgend jaar zeker weer», zo hoorden we uit me- kwaal te bestrijden in de eerste plaats en anderzijds om een vleugje zon te geven aan de muco-patiënten anderzijds, is voor de wandelaars door de jaren heen de normaalste zaak van de wereld geworden. Meer nog, de Mucowandelingen hebben heel wat vriendschaps banden gesmeed tussen men sen uit verschillende regio's. Uiteraard waren er ook wan delaars uit Dendermonde zelf. En nog geen klein beetje. Ver schillende jeugdverenigingen waren present om mee op te stappen en dappereten daarvan besloten het parcours al lo pend af te leggen. Althans zo werd begonnen, maar we ver moeden dat ze na enkele kilo meters wel wat rustiger aan zullen gedaan hebben. Tekenwedstrijd Sedert een paar jaar wordt telkens bij de Muco-wandeling een tekenwedstrijd georgani- zeerd. Liefst 40.000 tekenin gen werden verspreid onder de scholen van Dendermonde en omgeving, tot in het Brusselse toe. Op de tekening een jon gen en een meisje die als twee gezonde kinderen door de mooie natuur trekken. De op dracht was die tekening zo mooi mogelijk in te kleuren. Dat deden meer dan 8.000 kin deren zodat het voor de jury een biezonder moeilijke taak werd om daaruit winnaars aan te duiden. Maar dat heeft men na lang werken toch gedaan. De winnende tekeningen wa ren zondag tentoongesteld en van wie die tekeningen waren, leest u hier onder. Vermelden we ook dat vooral onze nationale doelman Jean- Marie Pfaff veel applaus kreeg. Hij signeerde heel wat voetballen die te koop werden aangeboden. De auto van Guy Colsoul lokte dan weer de snelheidsduivels naar Oude gem. Alleen Raymond Mom mens ontbrak op het appel. Hij stond op het ogenblik van de wandeling met zijn ploeg op het voetbalveld. Kategorie I I. Koen Van Rossem, Oude gem, 2. Elke Vera, Dender monde, 3. Steven Blondeel, Dendermonde, 4. Gregory Presa, 1080 Brussel, 5. Tom Tackaert, Schoonaarde, 6. Jur- gen Roelandt, Dendermonde, 7. Filip Bogaert, Dendermon de, 8. Sofïe De Maeyer, Den dermonde, 9. To Vanwezer, Dendermonde, 10. Steven De Coen, Denderbelle, II. Heidi Mareels, Dender monde, 12. Caroline De Ba cker, Dendermonde, 13. Stijn Beeckman, Dendermonde, 14. Klaartje De Decker, Dender monde, 15. Sofia Jassogne, Dendermonde, 16. Birger Van Langenhove, Buggenhout, 17. Patricia Haemers, 1080 Brus sel, 18. Nikolaas Van De Moortel. Dendermonde, 19. Jan Morieux, Oudegem, 20. Anneleen Van Gijseghem, Schoonaarde, 21. Joyce Cap- puyns, Grembergen, 22. Sofie Mussche, Dendermonde, Sta cy Serneels, 1070 Brussel, 24. Caroline Beyens, Buggenhout, 25. Magali Rozenberg, 1730 Zellik Kategorie II 1. Sofie De Vadder, Aalst, 2. Quinten Van Boven, Waas munster, 3. Wim Dekocker, Appels, 4. Annelie Lermytte, Dendermonde, 5. Katrien De Wit, Malderen, 6. Rosie Cous- sement, Wortegem-Petegem, 7. Anneleen Heyvaert, Merch- tem, 8. Nathalie De Blander, Dendermonde, 9. Kris D'Hondt, Dendermonde, 10. Nele Beirens, Aalst, 11. Tom Bogman, Gijzegem, 12. Karla Stuer, St. Niklaas, 13. Kevin De Boeck, Hamme, 14. Tanja Van Der Jeught, Dendermon de, 15. Katia De Loose, Den dermonde, 16. Nathalie Van Sande, Londerzeel, 17. Ben De Troch, Dendermonde, 18. Kurt Van Boom, Lebbeke, 19. Leen D'Hondt, Buret, 20. Hendrik Slabbinck, Dender monde, 21. Nele Costers, Den- Dendermonde. De jeugdbewegingen waren flink vertegenwoordigd op de mucow, ling te Oudegem (foto Piet Hermans) dermonde, 22. Ellen Roels, Baasrode, 23. Karolien Dul- laerts, Erpe-Mere, 24. Lisbeth Schelck, Dendermonde, 25. Nico Van Der Planken, Hamme Kategorie III 1. Peter Ghijsbrecht, Dender monde, 2. Amara Pietere, Denderbelle, 3. Geert Caers, Dendermonde, 4. Filip Hos- kens, Temse, 5. Tom Pietere, 6. Griet Van Schuylenbergh, Hofstade, 7. Pieterjan Gulde- mont, Schoonaarde, 8. Hilde Poppe, Berlare, 9. Els De Troch, Aalst, 10. Veerle Sche- vernels, Haaltert, 11. Martin Van Dongen, Eeklo, 12. Thijs Van de Moer, Vlissingen- Ned., 13. Nathalie Chanet, Teralfene, 14. Leen Wermos, Merchtem, 15. An Casier, Baasrode, 16. Kristof ke. Schoonaarde, 17 GuJ Volckaery, Ternat, 18. 1 le Smet, Hamme, 19. I Bogman, Dendermonde,* Greet je Onselaere, Grenfl gen, 21. Kristof Cooren Merchtem, 22. Nele Got., Dendermonde, 23. Stijn L ninck, Wieze, 24. Lieven| Den Bogaerd, Moerzeke] An De Winter, Merchtemjl «rani rvanf belic B Ba Bleid Druppelteller Op 23 mei heeft men de moge lijkheid tussen 14 en 17 u. een bezoek te brengen aan de sek- tie geschiedenis van de fakul- teit wijsbegeerte en letteren van de Rijksuniversiteit van Gent. Voor meer informatie Provincie bestuur van Oost- Vlaanderen 091-23.38.11. Op 28 mei heeft in het provin ciaal domein van Puyenbroeck te Wachtebeke «Vlaanderen is rekreatie» plaats, een hele dag die in het teken staat van de gezonde ontspanning. Op het programma volksdansen, luchtballons, wandelzoektoch ten enz. Dat 1987 werd uitgeroepen tot Europees Jaar voor het milieu is natuurlijk al van bekend maar in het kader van dat Milieujaar wordt op zondag 24 mei gelyktydig in EG-landen onder het motto "Birdwatch Europe '87" een vogelkykdag georganiseei Het is de bedoeling dat het grote publiek op die dag de gelegenheid krijgt om oi deskundige begeleiding in de natuur naar vogels te kyken en te luisteren. In Vlaandc ligt de praktische uitwerking van dit initiatief vooral op de schouders van verenigingen: de Wielewaal en de Belgische Natuur- en Vogelreservaten. Zoals u e op dit blad ziet is Wielewaal afdeling Denderland zeker niet ten achter gebleven: minder dan twaalf wandelingen worden in de regio Aalst-Dendermonde opgezet. Waarom een vogelkykdag? Het is al lang bekend dat vogels een dankbaar element van het leefmilieu zijn om ook voor leken een eerste kontakt met de natuur te krijgen. An derzijds zijn er in Europa een 650 vogelsoorten waargeno men waarvan een groot deel trekvogels zijn. Deze trekvo gels bewijzen beter dan wat ook dat de landsgrenzen slechts kunstmatig zijn. Nog voor formuleerde is er wel wat Jaar voor het Milieu toch veel belangrijker tenslotte is beweging gekomen. De Hoge nodige stappen verwachten het feit dat de EG bevoegdhe- Raad voor Natuurbehoud en aan deze verplichting den kreeg inzake vogelbe- het Vlaams Instituut voor Na- voldoen. h scherming en dat op basis tuurbehoud schaarden zich in- de imbe gai bben 'Cent ir zit iten ar z< Bt je iet g of, n liscip me de c iwer lima zich ntze i Derde jokerloos kwistornooi Buggenhout nochtans zaten er serieuse vra gen tussen. Hubert van Bla derdeeg uit de stripwereld en het Amerikaanse stekelvar kentje of porcupine bleken voor de andere ploegen geen Ultgev0ii| De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telex 25765 HRD 33.579 BTW 419.120.172 A. De Cuyper-RobberecM Drukkerijstraat 11 9140 Zeie Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportradaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendien8l tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 1.800 F 6 maand 925 F 3 maand 475 F los nummer 38 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie- weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper De tweede avond van de derde editie van het «jokerloze> kwistornooi in Buggenhout kreeg in zaal Salamander in dagélfi^e't^grippen"" feite weinig spankracht mee. Jonogroots, dat de eerste Jonogroots greep na'de eerste avond al overtuigend had binnengehaald, duldde ook nu editie nu dus ook de derde van geen tegenstand en het was voor de andere kwisgroten het sympathieke Buggenhout- vechten voor de tweede plaats. Voor Jonogroots, twee jaar se tornooi. De prijzcntafel was terug al winnaar van de eerste editie, betekent Buggen- weer indrukwekkend en hout een suksesryk afsluiten van een merkwaardig kwis- hoofdsponsor Generale Bank seizoen was met Buggenhoutse kan toorhouder persoonlijk aanwe- De tweede avond van het door van vroeger zeker van de zege zig. Volgend Jaar komt er al- de Beiren, Cuba Libre en en de andere teams rekenden vast een vierde «jokerloos» Sparta Buggenhout georgani seerd kwisgebeuren startte in wat verwarde omstandighe den. Geen Luk De Donder als presentator, nochtans wel in de zaal aanwezig, en geen spoor van titelverdediger Fias co, tweede na de eerste avond. Jonogroots, de leider na de eerste beurt kreeg het daar door nog makkelijker. De avond was ook makkelijker en na twintig vragen zaten Wo- deismedoade en Jonogroots al aan dertig punten met Pancho Villa, Mieke Havik, Pavlov, Arthur Scargill en Rudolph Valentino. Vooral de strijd om de tweede plaats ging toen boeien want Tiem en Wodeis- medoade lagen maar een paar puntjes uit elkaar. De leidersplaats van Jono groots kwam nooit in gevaar want vanaf de dertigste vraag kwamen de AKV-kampioenen ook op deze tweede avond aan de kop en ze zouden hun posi tie niet meer prijsgeven. Tiem kwam op de tweede plaats met de Belgische prinses Stephanie uit de Maycrlinck-tragedie, en Marinus Van der Lubbe,... echt niet de prettigste onder werpen dus. De avond was dus makkelijker dan de eerste en dat viel zeker op bij de superreeks waar ver schillende ploegen zuchtend naar uitkeken. Nu werd er wel goed gescoord op de sportfigu- ren, de wapens, IQ-verbaal en IQ-numeriek. Zowat alle ploe gen zaten bij de pauze een stuk hoger dan de week voordien. Jonogroots en Tiem vochten voor de avondzege, Wodeis- medoade, Alles of Niets, Ploeg X en Volgend Jaar Beter ble ven in de run voor de dichtste ereplaatsen. Weer een massa prijzen voor de zaaltombola en dan in ver sneld tempo naar het einde en de prijsuitreiking. De eerste vragenreeks na de pauze was voor de godsdienst kenners met de Stoïcijnen, met het tabernakel en met de Noorse Stavkirche. Aan de stand veranderde er nauwe lijks wat: Jonogroots was al Buggenhout. Unaniem is ook van de partij (foto G. Breckx) zijn. Buggenhout werd na drie jaar een vaste waarde op de kwiskalender. Hugo Aerts De eindstand: 1. Jonogroots 321 p., 2. Tiem 290 p., 3. Wodeismcdoade 278 p., 4. Entity 272 p., 5. Volgend jaar beter 271 p., 6. Loco 266 p., 7. Ploeg X 266 p., 8. De Kaaimannen 257 p., 9. Val Buggenhout 251 p., 10. Meer hof 249 p., 11. Unaniem 243 p., 12. Kooka 238 p., 13. Zie- detwel en Alles of niets 234 p., IC T««Ta«TU. 1 If—l, daarvan reeds in 1979 de zgn. derdaad achter deze lijst die Een massale belangstel]/ de vogelrichtlijn werd uitgevaar- voor Vlaanderen niet minder op 24 mei kan de zaak wellk digd. Deze richtlijn, die ver- dan 22 grote landschappen be- een extra steuntje meegpPm c plicht moet toegepast worden vat. De bal ligt nu bij het en in onze streek is het aanb r®60 door elke lidstaat, verplicht elk beleid en van mminister Lens- zeker de moeite waard. ptK*611 -• - it vo Orscl "iekre EG-land de in het wild levende vogels te beschermen. Vermits elke vogelsoort in een eigen, typisch biotoop voorkomt die nen dus ook een voldoende groot aantal verschillende bio topen bewaard. Vraag aan het beleid Wanneer de biotopen be kend waren moest iedere lid staat binnen de twee jaar een lijst van zijn gebieden neerleg gen bij de commissie van de EG. Aanvankelijk gebeurde er weinig. Niet alleen in België kwam er geen lijst maar sinds de Belgische sektie van de In ternationale Raad voor Vogel bescherming een voorstel hier- s mag men in dit Europese dus... Gebied Samenkomst (9114 u.) Osbroek Cafetaria Burg Blanckaertdr. Aalst (zijstr. Parklaan) te Aalst Wellemeersen Station Denderleeuw Impe Kerk Impe Honegem "Vijfhuizen" te Erpe Faluintjes- Hof ter Putten, Putstr. Kravaal te Melden Grembergen Kerk Grembergen Broek Alle wandelingen duren ongeveer 3 uur. Deelnemen is gratis. Mee brengen: aangepaste kledij, laarzen en veldkijker. ten een Ijge na l «kt »n A t bt ïËek Een nieuwe én leesbare reeks over geneeskunde. Wij bekijken voor u de voor- en nadelen van al die nieuwe ontwikkelingen m de geneeskundede proefbuisbaby, kunstmatige bevruchting, beïnvloeding van de erfelijkheid. Wij pogen tevens een antwoord te vinden op de vraag in hoeverre de mens ongestraft kan ingrijpen in wat de natuur anders had beschikt. De «gewone» wekelijkse rubrieken zijn er natuurlijk ook Jos Ghysen met zijn Schurend Scharniertje, Louis de Lentdecker aan het woord, de visie van Michel Follet, de denkpuzzels, de humor en de onvergetelijke avonturen van Suske en Wiske En dan kan je nog 50.000 fr. winnen ook. Deze week verdelen wij 100.000 fr. in geldprijzen. Rennen naar de krantenwinkel dus.

De Voorpost | 1987 | | pagina 8