DENDERMONDSE V.V.W. GOOIT DE GANGWAY OPEN JAN VAN DAMME MOET SPORT STEUNEN DIE SOCIAAL RENDABEL IS" AN VEKEECKEN «VERWACHTE WINNAAR NIEUWE TITEL VOOR ANDERLECHT MARC BRACKE: WINNEN ZONDER SPURT De Voorpost - 5.6.1987 - 17 PORT iRTBEURS IN van de sportbeurs waren niet alleen een groot aantal prominenten uit de hun opwachting komen maken, ook verschillende mandatarissen uit de kijken wat zo'n beurs eigenlijk inhoudt. Het is de eerste keer dat zo'n wordt georganiseerd. De stedelijke sportraad mag terecht prat gaan op deze die van de Sint-Gillisse sporthal gedurende drie dagen een sport-grootwaren- gemaakt. 'trmonde. Een demonstralie power-lifting tijdens de Sportbeurs (foto p. hermans) Heuvinckwelbekend jr, leidde de gasten in. aadvoorzitter Constant uien meende dat het de van de sportraad portpromoties die door lende beleidsinstanties worden plaatselijk Fr^door te drukken. Daar- de raad de mogelijkhe- eppen om daadwerke- aktievc beoefening te Vei oor het aanmoedigen ig en oud om massaal nemen aan de "Sport LeW ülen"-aktics. Hij meen- cndien dat de meeste mondenaars zich niet zijn van de rijkdom aan 'rastruktuur die de stad dus biedt de beurs een ins om daarmee ken- Daken zal eenieder reeds op zijn dat er een nieuwe merkbaar is, gaat de verder. De sport- zijn werking moet een uitstraling krijgen in jemeen beleid van de Iet dagelijks bestuur van Iraad, samengesteld uit iwoordigers van een verschillende discipli- inds enkele maanden in [stroomversnelling tc- 'tomen, en daarvoor is rste plaats sportsche- Van Damme verant- tlijk." samenwerking met de ke sportdicnst en de ïiale diensten van BLO- Voortreffelijk en dat zal eer tot uiting komen als ember het projekt Den- lde-pilootgemeente gestart. Opdat de sport teen passieve belevenis Orden, werd er voor al- groeien. Daarvoor moet ook de oprichting van nieuwe klubs en verenigingen gestimuleerd worden. Vandaar dat de Ste delijke Sportraad in samen werking met de Stedelijke Sportdienst en het Stadsbe stuur initiatieven genomen hebben ter voorbereiding van het drukke sportjaar dat in september begint en pas vol gend jaar in dezelfde maand zal eindigen." "De industrie van de sport (niet te verwarren met de in dustrie van de sportbenodigd- heden) bestaat uit de privé- en overheidsorganisaties, die als kommerciële of semi-kommer- ciële ondernemingen fungeren en die tegen betaling sportop- leiding, training, sportpraktijk of -spektakel aanbieden. Daar toe behoren alle klubs, voet- bal- en atletiekklubs, wieier- groepen, alle bonden en fede raties, organisatoren van wed strijden, sportkampen, sport- vakanties enzomeer. Zij moe ten beschikken over diverse installaties, materiaal, gespe cialiseerde onderrichters of op leiders en bestrijken zowel de rekreatiesport als de topsport, betaalde of niet-betaalde sport, amateurs- en professio nele, aktieve en passieve sport. Vooral in de rekreatiesport moet er een open en doelge richt beleid gevolgd worden. Overheidssteun is hiervoor verantwoord als deze sociale baten opleveren voor de ge- De junioreswedstrijd in Berlare-Molenhoek werd gewonnen door Marc Bracke met ruime voorsprong Mare Bracke heeft een lonend weekeinde achter de rug. In eigen Berlare behaalde hij een tweede seizoenzege en in een criterium in Zingem-Ouwegem legde hij beslag op een tweede plaats. "Je begrijpt dat ik mij vooral in eigen gemeente wilde manifesteren. Ik was evenwel niet van plan om mij in de luren te laten leggen. Er vormde zich halfweg een leiders- groep die later tot vijf manschappen werd gereduceerd. Daaruit zijn Bontinck en Wim Vlaminck weggesprongen. Ik ging in de achtervolging en zette uiteindelijk mijn weg alleen verder. Ik won met een riante voorsprong. Tijdens het criterium te Zingem-Ouwegem waren we met twee voorop. We hielden stand. In de spurt moest ik de duimen leggen. In de Oostvlaamse Ster eindigde ik in de groep. Paul Engels is leider en ploegmaat. Wij rijden in dienst. Er staan nog vier ritten op het programma, o.a. nu zaterdag in Brakel." Mare Bracke stelt realistische verwachtingen. "Ik blijf nog een volledig seizoen junior en streef flinke resultaten na. Vermits de spurt mijn sterkste wapen niet is zal ik mij vaak tevreden moeten stellen met een ereplaats." Intussen maakt Marcs broer, Luc, zich op om tijdens de komende winter als veldrijder te debuteren. De wielren nerij zit de broers Bracke in het bloed. (E.G.) ATEURS Dendermonde. Schepen Jan Van Damme staat gereed om te starten in de fietswandeltocht, de apotheoze van een lange sportmaand. Hij is vrij goed uitgerust, maar zijn taks heeft hij lékker niet betaald vh) heidssektor die voor het alge meen beleid moet zorgen. "Vanaf 1 september is Den dermonde aanvaard als piloot gemeente voor de sport. Deze aktie-pilootgemeentë is een sensibilisatie- en initiatie-ak- tie, waardoor Bloso tracht een zo groot mogelijk gedeelte van de bevolking voor sportbeoe fening te winnen en deze be langstelling nadien, door het organiseren van wekelijkse oe- fenstonden in verscheidene sportdisciplines, tot een per manente vorm te laten uit- lerlei animatie gezorgd. Deze animatie kende zeer veel be langstelling, dankzij de totale inzet van de deelnemende ver enigingen. Sportschepen Jan Van Dam me belichtte de verhouding tussen de privé-sektor met enerzijds de nationale bonden en de klubs en anderzijds de handelaars en fabrikanten van sportuitrusting en de over- •n i Beveren-Verrebroek behaalde Ivan Vcreecken vorig •einde zijn eerste zege. Hij won na een ultieme spurt ■n zijn ploegmaat Dirk De Cauwer. Net als Dirk was ook ik lid van een leidersgrocp die vankelijk tien renners verenigde maar door een hoog JJJ Vermoeiend tempo tot de helft werd gereduceerd. Bij ringaan van de laatste ronde plaatste De Cauwer een assende demarrage. Hij schoot weg als een pijl uit een 8- Ik ben hem achterna gereden maar had alle moeite non wereld om de rush tot een suksesrijk einde te teen,In de resterende kilometers hebben wc samenge- kt. De spurt zette ik in van ver. Achteraf bekeken on ik net iets te vroeg. In de nabijheid van de streep ik stil. De Cauwer naderde maar nog net kon ik voor blijven." in Vereecken heeft de laatste tijd van zich niet veel zetKhoren 2ui ondervond geruime tijd last van stramme benen en dar c ,de raadgevingen van een dokter. Vermits geen zon :rsihaP oplrad, wendde ik mij tot een andere genees- Iwe schreef medikamenten voor die alleen in Duits- piit 1 y^rkrijgbaar zijn. Ik ondernam de reis en ondervond «e geneesmiddelen een gunstige invloed hadden. In konditie voel ik mij nog niet maar toch stel ik een "lieve evolutie vast." nochtans streven naar een ade- kwate kontrole van de verleen de financiële middelen." Schepen Van Damme, een ouwe rat in sportmiddens, sten en ingrepen die klubs en de individuele spor ters dikwijls van even groot De Dendermondse afdeling van de Vlaamse vereniging voor Watersport, die vroeger ook de naam Aymon Scheldekring in haar vlag voerde, organiseert tijdens het komend Pinksterweekend opnieuw haar wijd vermaarde, traditionele opendeurdagen. Opnieuw worden er op zon dag 7 en maandag 8 juni vele honderden trouwe sympathi santen verwacht en bovendien mogen de kranige organisa toren van de V.V.W. meestal rekenen op een uitstekend weertje, zodat het ginds aan de Scheldekant één groots feest wordt. Voor één keer zullen de wandelaars die gewoonlijk ge bruik maken van de Schelde- dijken nu eens niet kunnen genieten van de rustbrengende natuur, maar kunnen kijken naar de spektakulaire, ernstige en clowneske stunts, die door het Den'dermondse skiteam zelf op het ondertussen vrij woelige water zullen geboden worden. Maar niet alleen de eigen skiërs zijn er te bewonderen. Het stuntteam "Lumacraft" komt zijn hartje ophalen met een mini-hovercraft. Verschil lende waterscooters doen on dertussen de anders vrij kalme Scheldewateren tot een woeste branding kolken. Deze water scooters zijn bijzonder specta culair en nog niet zo lang tc zien in onze kontreien. Op maandag, de tweede Sinksendag, komen de Den dermondse parakommando's een demonstratie geven om 15 u en om 18 u. Deze stoere borsten deinzen er niet voor terug om de rechtopstaande oude Scheldebrug te beklim men en daar halsbrekende toe ren uit te halen. Deze para's zijn nog vrij aktief en oefenen geregeld om in konditie te blijven. Gedurende de twee dagen verwennen de WW'ers hun bezoekers met een heerlijke "Zigeunerspitze" van onge veer 350 gr.geroosterd op een echt en onvervalst houtskool vuur met daarbij de nodige slaatjes, sausjes, frietjes, bier van de tonne, wijn, zoetjes en allerlei versnaperingen. Dat al les is tegen zeer demokratische prijzen te verkrijgen. De wa tersporters zullen het niet ge makkelijk krijgen met al die hongerigen, die een ganse dag in open lucht hebben dcforge- bracht en die zich zelfs op de Schelde hebben gewaagd. Want gratis rondvaarten zijn er ook met trage en snelle boten van alle slag naar ieders vermogen en durf. Op die ma nier krijgen de bezoekers de kans om de Schelde nu eens vanuit een ander standpunt te bekijken. Zo'n tocht is zeer interessant en natuurlijk is er ook het vlaggeschip van de klub, "Onze Jef' opnieuw pa raat om tegen een gezapig gan getje een lange toer te maken. Voorzitter Hugo D'Haen is ervan overtuigd dat zijn open deurdagen opnieuw een groot sukses zullen worden, al krijgt hij de laatste tijd vrij veel on verwacht bezoek, maar dan niet uit sympathie, integen deel, om kleine vandalenstre- ken uit te steken. Het klubhuis van de V.V.W. ligt er immers vrij afgelegen en kan moeilijk dag en nacht bewaakt worden, al is de politie nu wel op de hoogte en komt geregeld eens kijken. De terreinen zijn misschien afgelegen, ze zijn toch gemak kelijk te bereiken. Wie van Zele of Grembergen komt blijft rechts houden, vermijdt de nieuwe Scheldebrug en ge raakt direkt op het terrein aan de Oude Scheldebrug, linker oever. Wie van Dendermonde- centrum komt rijdt over de nieuwe Scheldebrug en slaat linksaf aan de garage Citroën. Het beloven weer heerlijke dagen te worden bij de water ratten. Dendermonde. Ondanks het dreigende weer, waren er toch heelwat wandelende fietsers komen opdagen voor de laatste aktiviteit van de sportmaand (vh) meenschap. De overheid moet belang zijn. Burgemeester sportschepen Mare Heymans. Dierick verklaarde dan de sportbeurs officieel geopend. Vrijwel iedereen ging dan een wandelingetje maken langs de 35 stands van sportfirma's, fe- spreekt over deze vrij moeilij- deraties en klubs, waarna deze ke materie alsof het dagelijkse opening besloten werd met een Met schepen Van Damme kost is. Hij kent zijn dossiers drink in de gelegenheidscafeta- (zonder fietsplaat) op kop, en dat horen we, maar allicht ria, aangeboden door Ginder vertrok een bonte bende om zal een groot deel van zijn tijd Ale en Gini. We konden moei- langs de heerlijke groene stro- moeten besteed worden aan lijk onze tenten opslaan in de- ken die er nog te vinden zijn kleine alledaagse tussenkom- ze sportbeurs, maar de anima- een tochtje te maken doorheen tie kende vrij veel sukses met de zeven fusiegemeenten, als hoogtepunt de praatshow Eindpunt was opnieuw de geleid door de Buggenhoutse Sportbeurs in Sint-Gillis. Fietswandelen Zondag was de weermaker eigenlijk een beetje spelbreker de fietswandeltocht, ge pland over 20 en 30 kilometer Dendermonde. De eerste Sportbeurs was een schot in de roos. Deze stand kende alvast het meeste sukses (foto p. hermans) AKTUEEL Al weken leek het titelduel op een nek-aan-nek-race tussen Anderlecht en KV Mechelen maar op de laatste speeldag viel dan toch de beslissing. Anderlecht, dal voor de derde opeenvolgende keer landskampioen werd, haalde meteen zijn twintigste titel in de jongste veertig jaar. Een aardig gemiddelde dus. Het feit dat Anderlecht tot in de laatste wedstrijd heeft moeten knokken maakt de titel wellicht wat schoner maar toch kan niemand beweren dat dit een groots kampioenschap was. Anderlecht leek trouwens na een sterke eerste ronde makkelijk naar een nieuwe landstitel te wandelen maar nadien viel de terugval van de Brusselaars samen met het sterk voetbalwerk van KV Mechelen. Mechelen hield er de spanning in tot de laatste wedstrijd cn het team van voorzitter John Cordier, ook al legde de ploeg vaak de nadruk op resultaatsvoetbal, staat vroeger dan verwacht in de top van ons voetballand. De ploegen na Anderlecht en Mechelen volgen op twaalf en meer punten en het zal dus wel juist zijn dat dit een zwakke kompetitie was. Brugge, vorig seizoen nog goed voor testwedstrijden om de titel, blijft nummer drie en vooral de laatste wedstrijd tegen KV Mechelen kon het seizoen van Brugge weer goedmaken. Maar vooral het jonge Lokeren zorgde voor verrassingen. Het jonge Wase voetbalvolk bracht ook jong, fris spel en het is niet toevallig dat Imkeren zijn toeschouwersaantal met zowat 40% zag toenemen. De beloning voor de trikolo- res werd een Europees voetbalticket. Vraag is echter of dit Lokeren ook kan verder groeien. Naast trainer Anthuenis zouden ook Dimitri M'Buyu, Keshi en Ukkonen de klub verlaten. SK Beveren eindigt met evenveel punten als buur Imkeren, vier punten méér dan vorig jaar voor geel en Mauw, maar op Freethiel blijft men voorlopig van Europees voetbal verstoken. Alleen als KV Mlechelen de beker wint, en zo een plaats krijgt bij de bekerhou ders, is de derde Uefacup-plaats voor Beveren. Dui men dus voor Mechelen... Hugo Aerts AL DIE WILLEN TE KAAPREN VAREN...

De Voorpost | 1987 | | pagina 17