M GROTE VOETBALKLUB Ian STEKENE 10GEROP HELPEN! UBILARISSEN MÉT KRIS FERKET 'AKKEN GELEGENHEIDSELFTAL IN BEKER VAN HET WAASLAND REEDS IN VASTE VORM GEGOTEN PRIJSSCHUTTER WALTER DAMAN STAPT OP BIJ FC BAASRODE De Voorpost - 5.6.1987 - 19 VOETBAL irzitter Thuysbaert t.g.v. «50 jaar FC Stekene Sportief»: jnsjt de sportieve manifestaties ter gelegenheid van de viering «50 jaar FC Stekene i.nqhef» zoals de schieting op de liggende wip, het «Circuit van de jonge voetballer» en sd^„-ljjk de voetbalwedstrijden van zondag tussen twee elftallen van oud-FC Stekene- wVs én het prestigetreffen tussen het huidige elftal van de jubilerende klub en een hdfcie uit Lauwaerts Kemzeke, FC Sint-Gillis en VV Straatje, had ook nog een talrijk p'woonde barbecue plaats voorafgegaan door een receptie én werd het bestuur van de ^yJinklyke» klub ontvangen op het gemeentehuis van Stekene. 1 dc je Ie aan zitter bracht dan hulde aan z'n lertjes betreft. In de toekomst in Jwerkers en medewerkers en bestuursle- kijkend hoopte hij dat er ooit /gangers den, aan z'n jeugdbestuur en een tijd zal komen dat er één Btt de bestuursleden van aan de werkers achter de grote Groot-Stekense voetbal- Btekene Sportief waren schermen. Hij had het over de klub zal komen, want dat is de :lkomd door burgemees- oorzaken van het falen van het enige weg om hogerop te gera- leyse, was het schepen eerste elftal in dé doelstelling ken, meende hij. kens die voor een gele- van dit seizoen, namelijk het Schepen van sport De Saegher eidstoespraak zorgde. Hij 50-jarig bestaan vieren mét wenste de jubilerende klub van de dat de titel «Konink- een kampioenstitel. En hij harte proficiat én voor de spor- én dus het 50-jarig be- noemde als 3 voornaamste tieve ontspanning die aan ve- van de klub te danken is oorzaken de gekwetsten in het len wordt gegeven en voor de blijvende inzet van ve- begin van het seizoen, de geel opvang van vele jonge voetbal- Dal waarvan sommigen reeds geschorsten in het midden van lertjes. Ze besloot haar korte eden zijn «Daarom is het het seizoen en... de vermoeid- toespraak met de hoop uit te J' nd deze viering in te zet- heid door het «dienen van drukken dat FC Stekene vol- met een eucharistievie- twee heren», namelijk én veld- gend jaar terug op het gemeen- meende de oud-voorzit- én zaalvoetbal. ■n «tdurende 30 jaar. Hij her- 'g^de trouwens aan «zijn Konkurrentie als voorzitter en meende «Maar er is slechts één weg», de s? hij van z'n voorganger- aldus de heer Thuysbaert: «En vervolgens dat een «uppercut» zitter Dr. Eugeen Rogge- dat is vooruit!». Hij dankte zoals Stekene er een heeft ge- een stel goeie medewer- dan ook van harte het gemeen- had, de samenwerking tussen geërfd. Via enkele tebestuur voor de «medewer- het bestuur enkel kan verbete- 3rit. dotes overliep hij enkele king de laatste tijd». ren en overhandigde het ge- keri ktcn van z'n voorzitters- En dan sneed de voorzitter van kende glasraampje aan de FC én noemde het als z'n FC Stekene Sportief een Stekenevoorzitter. «Ik hoop igrijkste verdienste dat hij «heet» onderwerp aan. Hij dat dit geschenkje een plaats ara mg voorzitter is gebleven drukte zijn spijt uit over de zal vinden in het vernieuwde, :n i lij uiteindelijk een goeie felle konkurrcntie tussen de uitgebreide chalet dat je als "jer had gevonden in Her- drie voetbalklubs van Groot- een geschenk voor dit 50-jarig Thuysbaert. Stekene. Onder meer wat het bestaan kan beschouwen», al- ti huidige FC Stekene voor- «ronselen» van jonge voetbal- dus de burgemeester, die be- t wc tehuis zal ontvangen worden: voor het behalen van de kam pioenstitel. Burgemeester Heyse meende loofde dat het gemeentebe stuur de akkomodatie zal blij ven aanpassen aan de noden. Dankbaarheid Zaterdagnamiddag ging in de gemeentelijke sporthal dan een grootse en druk bijge woonde receptie door, waarop iedereen die ooit iets met FC Stekene heeft te maken gehad als voetballer, supporter, be stuurslid enz., was uitgeno digd. Met «nogal wat» vertra ging verwelkomde voorzitter Thuysbaert enkele honderden aanwezigen, waarna hij hulde bracht aan de vroegere voor zitters, namelijk Eugeen Rog geman (van 7 mei '37 stich ting, tot eind 1947) en Omer Boeykens (van 1948 tot 1978, dus 30 jaar). Hij prees het boekje met de historiek en een 90-tal foto's uit de «oude doos» van FC Stekene, dat te koop is aan 100 fr., aan én hoopte dat de Stekense bevolking in de toekomst meer zou meeleven met het voetbalgebeuren op de gemeente. Vervolgens had hij woorden van lof en dankbaarheid voor de 39 bestuursmensen van de klub en dankte iedereen die de klub steunt en/of op één of andere manier had meege werkt aan de feestelijkheden. Hulde Tot slot van z'n overschouwin- gen aan de hand van de prachtige brochure overliep de Vijftig jaar FC Stekene. Het bestuur van de jubilerende klub voor het gemeentehuis (t&t) voorzitter kort de geschiedenis van FC Stekene van de wieg (terrein op de Brug) tot op heden bracht voorzitter Thuysbaert hulde aan een 3-tal verdienstelijke mensen, name lijk Achiel de Tollenaere, Jan Edmond De Block en Omer Boeykens. De heer Tollenaere is een spe ler van het eerste uur en is sindsdien niet bij de klub weg geweest: zo was hij onder meer grensrechter én hij bekleedde zowat alle funkties in het be stuur. Hij is dus 50 jaar aktief bij FC Stekene Sportief. De heer De Bock is mede stichters van de klub en de énige die daarvan nog in leven is. In een kort-maar-krachtig dankwoord bracht pionier J.E. De Block hulde aan 2 van z'n medestichters (trouwens de enige twee, aldus Jan Ed mond) Charel Vijdt en Paul Willequet, was verheugd dat hij op 82-jarige leeftijd nog proficiat kon zeggen aan de 50- jarige klub en dankte omdat de klub hulde bracht aan de pio niers. De heer Boeykens heeft dus 30 jaar lang aan het roer gestaan van de klub, in voor- en tegen spoed. In een korte toespraak bekende de oud-voorzitter dat hij in die tijd dronk zowel bij overwinning als bij nederlaag en dat hij na 25 jaar voorzitter schap er de riem af wilde leg gen, doch het niét deed omdat er geen goede opvolger was. Hij wenste het beste aan allen die nu de klub «runnen» en stelde voor om te toasten op het geliefde «Koninklijke Footballclub Stekene Spor tief». Tot slot van dit officiële ge deelte dankte burgemeester Heyse allen die hier reeds wa ren gehuldigd en sprak z'n be wondering uit voor het gepres teerde werk, namelijk mensen motiveren en aan een veran twoord jeugdbeleid doen. Hij beloofde dan ook dat het ge meentebestuur dergelijke inzet zal blijven steunen en pikte in op de woorden van voorzitter Thuysbaert, wanneer hij hoop te dat er ooit eens één grote Stekense voetbalklub zou komen. Behouden vaart voor de toe komst», waren z'n laatste woorden waarbij we ons willen aansluiten. M.G. F.C. STEKENE SPORTIEF - SELEKTIE KEMZEKE SINT-GILLIS-VV STRAATJE: 6-0 i' n«|afsluiting van de viering «50 jaar FC Stekene Sportief» werd op het B-terrein - op het trein wordt alles in gereedheid gebracht om, zij het zonder vergunning, het chalet v breiden - aan de sporthal een prestigewedstryd gevoetbald tussen het huidige eerste Dj« van FC Stekene Sportief en een selektie van de voetbalverenigingen VV Straatje. om int-Gillis en Klauwaerts Kemzeke. Het werd een mooie afsluiting van de viering «50 r Stekene Sportief», doch tot een prestigetreffen is het nooit gekomen, lq voor was ofwel de «selektie» té zwak en/of onevenwichtig samengesteld, ofwel was ;o ubilerende elftal te sterk. En dit laatste vond dan zijn oorzaak in enerzijds de vi ttiveerdheid van de Sportiefspelers, maar vooral in de aanwezigheid van onder meer P,aa sportiefspeler Kris Ferket die liet zien dat hij (nog steeds) een zeer talentrijke on.1 speler is. Hij was bijna een voorlijn op zich, scoorde gemakkelijk en... de thuisploeg sein en,re€rde dan °°K a,,es °P deze «nieuwe» spits. Een beetje te veel zelfs waardoor het I vr ine spel van Stekene Sportief een beetje verloren ging. P imers rachi teranen, zaal), terwijl het men van Frans Audenaert, het «prestigetreffen» groene elftal bijna uitsluitend Wilfried De Saegher en Fred- be"sf n «Koninklijke» FC Ste- was samengesteld uit «echte» Sportief en de selektie veteranen. In feite een ongelij- en héél wat toeschouwers ke strijd, doch de «oudjes» legoed doen aan een stuk- weerden zich dapper en kon- ostalgie», want de voor- den bijna gelijke tred houden werd gespeeld tussen met hun jongere kollega's. Het dy De Smet. Mijnheer «X» De wedstrijd tussen het jubile rende FC Stekene en de selek tie uit de elftallen van Klau- [elftallen van oud-FC Ste- enige verschil was dat de waerts Kemzeke, Sint-Gillis en W Straatje was nog maar am per bezig of het stond reeds 2 tegen 0. Een onsamenhangen de selektie werd wakker ge schud wanneer Kris Ferket de verdediging door elkaar pelers. Niet minder dan «groenen» niets steeds d-timers» kwamen zich konden uitvoeren wat ze be- lelden om deel te nemen doelden... De leeftijd, weet je leze ludieke wedstrijd tus- wel p «witte» en de «groene» Uiteindelijk werd het een lu bt stond voor de «jonge dieke, maar bekijkenswaardi- - - ■pelers» enerzijds en an- ge wedstrijd die eindigde in het melde en het reeds na 4 minu- Ijds de «oudere oudspe- voordeel van de jongste oud- 'en 1-0 werd door een own- Tussen beide elftallen FC Stekene spelers met 5 doel- goal. Vooraleer de «gelen» een duidelijk verschil van punten tegen 3. Voor de «wit- 't 15 jaar (gemiddeld) en ten» scoorden Rudy De Jon- betekende konkreet dat ghe (2), Achiel Van Mele. Vooraleer (selektie) van deze vroege op doffer waren bekomen had Pascal Merckx er gemakkelijk vitte elftal bestond uit spe- Chris Van Den Bossche en 2-0 vap gemaakt: hij rukte op die nog hier of daar voet- Eddy De Block terwijl de 'ai"8® rechts en scoorde tussen ttief zijn (liefhebbers, ve- «groene» doelpunten er kwa- de bcnen van «gelegenheids- keeper» Vermeulen door. De selektie trachtte orde op zaken te stellen, doch er was té. weinig kohesie tussen dit gele- genheidseelftal én het Kem- zeeks getinte aanvallend de partement werd goed opgevan gen door de Stekense afweer. Al liet men daar nu en dan een steekje vallen... Zo mocht even voor het halfuur Mark Van Himste vrij inkoppen, doch een verslagen doelman Van De Wiele werd bijge sprongen door Pascal Merckx die de bal uit het doelviak kopte. Dc snelle tegenaktie leidde tot een uitbraak van Kris Ferket op rechts én met een schuiver in de «verste» hoek maakte hij er 3-0 van. Amper 3 minuten later stond het 4-0, alweer via Kris Ferket: na een één-twee met Lieven De Cock dribbelde hij een drietal «gele» verdedigers weg en scoorde. Zo eenvoudig kan dat. Maar er was een échte «mijnheer X» in het elftal van FC Stekene Sportief: in de spits liep namelijk een jonge ling van 20 jaar te voetballen. Een testspeler waarvan we de naam niet mochten kennen, doch die Dirk Van Damme heet en uit Ruisbroek komt. Deze Stekense aanwinst had natuurlijk het nadeel dat juist nu Kris Ferket eens mee speelde, maar de Ruisbroecke- naar toonde zich snel, een goed dribbelaar én met een goeie pas in de voet. Erg werk- krachtig was hij blijkbaar niet én we zagen hem te weinig op doel schieten. Maar ja, hij werd dan ook te weinig aange speeld vermits alle aandacht naar Ferket je ging... Té individueel Juist voor de rust kreeg Steke ne enkele open kansen om ver der uit te lopen, doch Pascal Merckx en Co treuzelden té lang om af te drukken en ver kozen nog maar eens een laat ste pasje te geven. Met nogal wat vervangingen na de rust was de samenhang nog verder zoek en vooral de selektie moest het nu nog méér van individuele en/of Kemzeekse akties hebben. De spelers van Sint-Gillis en/of Straatje wer den werkelijk té weinig in de aanvallen betrokken om zich écht nuttig te kunnen maken. Maar ook bij Stekene was de kohesie een beetje zoek én vermits Kris Ferket een beetje wegzakte (vermoeid of...) daalde het spelpeil van de eer ste helft gevoelig. Even na het uur werd het dan 5-0 wanneer Dany De Ruyte een korner van Lieven De Boey binnenkopte en meteen Koning voetbal wil van geen wijken weten. Nog maar pas is de kompetitie afgelopen of het voetbal eist weerom de belang stelling op. Hoewel ons nog twee maanden scheiden van de nieuwe oefenwedstrijden zijn deze reeds in vaste vorm gego ten. De "Entente Wase Clubs", organisator van de jaarlijkse Beker van het Waas land, stelde zijn editie 1987-88 reeds voor. Dit traditioneel tornooi om de Wase ploegen de gelegenheid te geven zich onder elkaar voor te bereiden op de nieuwe kompetitie gaat dit jaar van start met 20 elftal len. Niettegenstaande er 21 in schrijvingen konden genoteerd worden trokken de reserven van Eendracht Zele zich terug om zodoende het aantal deel nemende ploegen even te hou den. Deze twintig ploegen werden opgesplitst via lottrek- king in twee reeksen van elk tien ploegen. Onder elkaar zullen zij gedurende 4 week was de meeste «fut» eruit. Ste kene bleef aanvallend de beste ploeg, doch kon nog voor wei nig doelgevaar zorgen en naar het einde toe ging de selektie met enkele individuele uit schieters nog op zoek naar een verdiend eerreddend doel punt. Maar het bleef bij pogin gen, want een verrassende «dwarrelbal» van Dany Van Goethem zwaaide over het doel én Gerrit Stremersch wachtte té lang om af te druk ken wanneer hij een mooie schietkans kreeg aangeboden van Mark Van Himste. Met een zaten we reeds in de 85ste minuut en na een globale Ste kense aanval werd een gehar rewar voor doel afgerond met een suksesvol schot van Dany De Ruyte: 6-0. Meteen de eindstand want keeper Van De Wiele redde nog een gevaarlij ke terugkopbal van Saman en een verraderlijk voorzet van Mark Van Himste, ongetwij feld de beste bezoeker. Meteen ook voor Stekene Sportief, dat zich nu «Konink lijk» mag noemen, het einde van een lang en tegenvallend seizoen. Maar, om het met de woorden van voorzitter Thuys baert te zeggen: «Er is maar één weg en dat is vooruit!». T&T ends uitmaken wie de finale mag betwisten. De twee reek sen van tien ploegen kwamen als volgt uit de trommel: Reeks 1: Eendracht Bazel (3e Prov.), Excelsior Sint-Niklaas (3C Prov.), Réd Star Haasdonk (3' Prov.), Jong Vlaanderen Krui- beke (2' Prov.), Herleving Si- naai (4e Prov.), White Star Sombeke (3C Prov.), KSV Temse (lc Prov.), VK Tielrode (4* Prov.), Klein Laar Vrasene (3C Prov.) en White Boys Sint- Niklaas (4e Prov.). Reeks 2: FC Hoogeinde Sint-Gillis-Waas (4C Prov.), Heikant Zele (2e Prov.), SK Klinge (4C Prov.), SK Lokeren (4' Prov.), White Star Meer- donk (4' Prov Svelta Melsele (2' Prov.), FC Moerbeke (4' Prov.), Olympia Rupelmonde (4* Prov.), Herleving Sint-Pau- wels (3C Prov.) en Herleving Vrasene (2' Prov.). De schiftingswedstrijden zijn voorzien op 2, 9, 16 en 23 augustus. Hierna zullen de reekshoofden de finale betwis ten in een dubbele ontmoe ting. De speeldagen die hier voor weerhouden werden zijn zondag 30 augustus en woens dag 11 november 1987. De winnaar van deze ontmoeting kan zijn naam op het palmares schrijven als opvolger van Red Star Haasdonk winnaar van de editie 1986-87. Omwille van het feit dat vele voetballiefheb bers wellicht graag willen we ten wanneer hun ploeg voor het eerst terug te zien is publi ceren wij alvast de eerste speeldag voor de beker van het Waasland. Al deze wedstrij den worden gespeeld op zon dag 2 augustus te 16 uur. Reeks 1 KL Vrasene-WS Sombeke Exc. St.-Niklaas-Eendr. Bazel Herl. Sinaai-VK Tielrode WB St.-Niklaas-KSV Temse JV Kruibeke-RS Haasdonk Reeks 2 SK Lokeren-WS Meerdonk 01. Rupelmonde-I leikant Zele SK Klinge-Herl. Vrasene Hoogeinde-Moerbeke Herl. St.-Pauwels-Svelta Melsele ft? jaar FC Stekene. De selektie van spelers van W Straatje, Sint-Gillis en Klauwaerts ID Keke (t&t) Vijftig jaar FC Stekene. Het eerste elftal van de jubilerende klub greep wel net naast de titel, maar dat belette het niet om duchtig mee te vieren (t&t) rtmMfljgjaar FC Stekene. De "oudere" oud-spelers (t&t) Vijftig jaar FC Stekene. De "jongere" oud-spelers (t&t) Walter Daman verlaat FC Baasrode. Hoe ongelooflyk het misschien ook moge klinken, maar de prysschutter van het afgelopen seizoen onderschreef een verbintenis met de bescheiden vierdeklasser FC Opstal-Buggenhout. Een dergelijke wending had men in de Baasroodse be- uursmiddens verwacht. Walter Daman voorbije seizoen auteur van dertig doelpunten. Men was in de veronderstelling dat hij zou blijven en daarop had de klub- a» leiding ook enigszins gere- kend. "Walter doet wat hij wil, hij is een vrije voetballer", aldus speler-trainer Guido De Leeuw wiens verbintenis met een jaar werd verlengd. "Gelet op de omstandighe- IMPf ^2 den zijn we verplicht om be- drijvig te zijn op de voetbal- 'BK" beurs. We kwamen vorig sei- zoen 60 keer tot scoren maar .m stonden vrijwel evenveel doel punten toe. Je ziet al onmid dellijk waar het schoentje nijpt. Willen we een rol van betekenis spelen, dan zal onze afweer sterker moeten worden uitgebouwd. Dat is een vast stelling waar je gewoon niet naast kunt kijken. Tweede feit is het opstappen van Walter Daman. Hij nam de helft van alle doelpunten voor zijn reke ning. Je ziet al onmiddellijk wat een leemte er nu ook voor aan ontstaat. De klubleiding is in onder handeling met een aantal voet ballers. Tot nu toe hebben we alleen een doelwachter aange worven. Het gaat om Luc Ver strepen. Hij komt van FC Ber- lare maar was voor een paar seizoenen aktief bij SK Lebbe- ke. Hij onderschreef een ver bintenis voor één jaar. Het aanwerven van Verstrepen be tekent niet dat Gino Bertin voortaan een tweederangsrol zal moeten vertolken. Wie ti tularis wordt zal ik beoordelen aan de hand van de inzet op de training en de konditie. Wie onze rangen verder zal komen versterken hangt af van de klubleiding die onderhandelin gen voert. Het is niet oppor tuun om in dit stadium al na men bekend te maken. De transferperiode is overigens maar pas begonnen." Of er nog andere voetbal lers, naast Walter Daman, bij Baasrode zullen opstappen lijkt onwaarschijnlijk. Niet temin bestaat er belangstelling vanwege een Antwerpse klub voor Eric De Decker. Of het tot een overgang komt, zal Voetbal. Walter Daman, top schutter van FC Baasrode, verhuist naar FC Opstal (c) allicht van de financiële voor waarden afhangen. (E.G.) DANNY PRAET BLIJFT BIJ EREMBODEGEM Danny Praet blijft lid van de derdeprovincjaler Doggen Erembodegem. Hij kocht zich vrij van zijn oorspronkelijke klub KAV Dendermonde. Praet, een 24-jarige linksbui ten, was al een seizoen met de Doggen. (E.G.) In het domein Puyenbroeck heeft kultvturminister Dewael de eerste steen gemetseld van een nieuwe sporthal die begin van volgend jaar al in gebruik moet worden genomen. In de sporthal met een oppervlakte van 52 op 36 meter en een daarnaast liggende grote poly valente zaal, zijn alle zaalspor ten mogelijk. Er zijn ook tri bunes voorzien en de nodige infrastruktuur.

De Voorpost | 1987 | | pagina 19