Weekblad tan Dender - Burma-en J WD UmeeRaen lerken aan Moorselbaan niet meer In 1987? Burgemeester Henderickx wordt zaterdag 6 juni begraven juinboer postuum gehuldigd Voor wie iets beter zoekt JL to 6 Gedicht van Bob De Winne voor Russische leiders i Riolering vernieuwen blijft twistpunt De Voorpost i S JUN11887 40* JAARGANG NR. 23 - 38 F Hoogstraat 28 Aalst Tal. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Vorig weekend had in Moskou het internationaal kongres plaats van artsen en gezondheidswerkers ter voorkoming van een atoomoorlog Het was het zevende kongres in de rij. Gedurende dit kongres hebben gezondheidswerkers uit alle delen van de wereld informatie uitgewisseld nieuwe ideeën uitgediept en wegen naar vrede en gerechtigheid gezocht. Ons land was op deze internationale konferentie vertegenwoordigd door dr. Jet De Loof uit Aalst. Aan de kongresgangers werd een prachtige kunstmap overhandigd met het gedicht «Akte van Hoop», geschreven door de Aalsterse dichter Bob De Winne. Dezelfde kunstmap werd ook geschonken aan de Russische leiders. De ets en de kaft van deze map werden ontworpen door de graficus Ronald Ergo, de bibliofiele uitgave werd gedrukt door Henri Hemelsset. Jo Rozelinde zorgde voor de kaligrafie en johan Van Houcke de inbinding. Het geheel is een pracht van een kunstwerk dat op echt artisanale wijze werd vervaardigd. «Akte van Hoop» werd vertaald in het Russisch, het Engels, het Spaans, het Duits, het Frans en het Esperanto. JM Heyman dfiT dan helft van de gezinnen van de Moorselbaan en aanliggende straten was verleden indagavond present in «'t Snoeperken», Leopoldlaan, waar de bestuursleden van de egroep «Belangengroep Moorselbaan» de eigen visie zou uiteenzetten aan de p*feners. De werken gepland aan de Moorselbaan en, als U deze regels onder ogen igft ook reeds aanbesteed - voorzien inderdaad in twee soorten werk: het wegdek eiiieuwen waarmede iedereen volledig akkoord gaat op voorwaarde dat het qua lotSruimte binnen aanvaardbare limieten blyft en anderzijds de vernieuwing van de -ing die een twistpunt blyft. men in het stadsbe- ners van de Moorselbaan solidariteit en de wensen het vooral van techni- nemen het niet dat boven van de bevolking aan het zijde bekijkt (volgens hun hoofden wordt beslist stadsbestuur kan overma- "RP ofte Totaal Riole- zonder enige inspraak. Ze ken in de wetenschap dat •lan) en van financiële hebben zelfs geen idee van, de achterban hen dekt. Op (de betoelaging van als het dan toch gebeurt, de de vergadering zelf bleek jwegenwerken als ze periode waarin de werken echter reeds dat er zowel jlafgegaan zijn door rio- zullen worden uitgevoerd minimalisten zijn die er Jgswerken) zijn de be- en nog meer over de tijd- niet zo zwaar aan tillen als rerïers zelf bevreesd. Be- spanne die ze zullen in be- maximalisten die gezegden [easd voor een eventuele slag nemen. Ook al staat in als «het stadhuis afbreken» ndje duur van de werken het bestek dat het 80 werk- door de zaal gooien. braderij gebruiken om de bezoekers kond te doen van de problemen waarme de de bewoners van de Moorselbaan momenteel gekonfronteerd worden en waarvan ze het ergste vre zen. De «Belangengroep» betreurt nooit van het stadsbestuur konkrete ant woorden op de vele vragen te hebben ontvangen. Evenmin enige waarborg over de kwestie of, als de riolering dan toch ver nieuwd wordt, alle water problemen daarmede zou den opgelost zijn. En als dat niet het geval is dan vraagt men zich op de zijds vol gevaren. En dat gaat hier dan over een 100- tal gezinnen plus deze van de aanliggende straten en ook potentiële klanten zul len er hinder en last van ondervinden. Voorbeelden als de Lange- en de Dries straat waarvan gezegd werd dat men er met drie man werkt, wekken natuurlijk weinig vertrouwen. En an derzijds - we weten wel dat het hier enkel om een slijt- slaag ging - kon van de 5 km. Moorselbaan 4.300 meter worden vernieuwd in twee weken maar zouden de 700 resterende meter een eeuwigheid voor han delaars, zelfstandigen, scholieren, klanten en ten slotte voor iedereen kun nen duren. Als de riolering er toch komt! De «Belangengroep» voedt echter geen ooievaarsvisie, steekt niet de kop in het zand om met de realiteit niet te worden gekonfron teerd. Als de riolering er toch zou komen, dan zijn voorzorgen een must. Aalst. Woordvoerders van de Moorselbaan leggen uit wat er volgens hen aan de plannen schort (a) Ieder pand moet degelijk beschreven worden om la tere beschadiging te kun nen bewijzen. Dergelijke beschrijving gebeurt liefst tegensprekelijk. Daartoe kan men zich wenden tot om het even welk deskun dige. Op de zitting bood wel architekt-ingenieur Van Dorpe zijn diensten daartoe aan. En het verze keringsorganisme Seco zou een oog in het zeil houden en zorgen voor degelijke kontrole. Vanwege het stadsbestuur werd wel ge steld dat ieder bewoner wiens huis of garage niet bereikbaar zou worden, 48 u. daarvoor daarvan zal verwittigd worden. Boven dien zou die onbereikbaar heid maximaal vijf dagen mogen duren. De aanvang der werken is uiteraard nog lang niet voor morgen. Na de aanbe steding van verleden woensdag gaat het dossier naar de provincie en van daar naar de Vlaamse Ge meenschap. Die stuurt het dan terug naar de stad die een definitieve belofte van betoelaging ermee kan aan vragen. Vóór januari 1988 ziet men de werken moei lijk beginnen. Tenslotte heeft het stadsbestuur nog beloofd over alle modalitei ten met de buurt te zullen onderhandelen vooraf. Twistpunt blijft nog de Ap pelstraat waar een riolering zou dichtgemetseld zijn zo dat het water rechtsomkeer moet maken, wat het bij enige wateroverlast alles zins niet doet. Daarenboven is het gebied van de Bergemeersen dras sig. Aanbrengen van een betonnen riolering zou het grondwaterpeil aanmerke lijk doen stijgen... L.H. Tydens de speciaal bijeengeroepen vergadering van het college van schepenen, vrijdagnamiddag 29 mei, werd besloten de overleden burgemeester een gemeentelijke officiële begrafenis te bezorgen. Onmiddellijk werden de nodige maatregelen getroffen en de kontakten gelegd met allerlei diensten, organisaties en de familie. Tydens een gemeenteraadszitting die maandagavond bij hoogdringendheid samengeroepen werd, werd met het gehele gemeentebestuur het scenario uitgewerkt voor de plechtigheden rond de begrafenis. enr ^en no^v°He zaa^ voor de protestvergadering naar aanleiding van de werken aan de Moorselbaan (a) ^g.fan de Geraardsbergse- dagen zal duren, leert de |t, aan de Dender- ervaring dat dergelijke ter- aëpscsteenweg, aan de mijn quasi nooit gerespek- t€&e- en Driesstraat en teerd wordt. te Meldert indachtig. Alhoewel zowat iedere be- yjfal dan wanneer eerst woner met een eigen speci- Og 4 5 m. diep moet fiek probleem wordt ge ien gegraven voor een konfronteerd, zijn de be- en^e riolering waarbij de langen toch grotendeels ge le angst voor verzak- meenschappelijk zodanig en scheuren aan ge- dat de «Belangengroep 2^ hevig leeft. De bewo- Moorselbaan» oproept tot Finaal kwam men dan toch over het essentiële, over de filosofie die achter hun ver- weeraktie schuilgaat una niem akkoord. Als u dit onder ogen krijgt zijn de plakbrieven «Nieuw weg dek ja, nieuwe riolering neen» reeds uitgereikt en zijn ook de zwarte vlaggen reeds waar ze wezen moe ten. Men wil inderdaad de Moorselbaan af waarom er dan toch een nieuwe riole ring moet komen. «Het stadsbestuur heeft het wel vaak over gemaakte video opnamen doch die van de Moorselbaan kregen daar over ook wel liever eens duidelijk bescheid». De riolering wordt door de bewoners ervaren als ener zijds overbodig en ander- Vrijdagavond vanaf 19.00 u is er gelegenheid tot be groeten van het lijk en het handtekenen van het rouw- boek op het gemeentehuis. Dit kan ook op zaterdag ochtend vanaf 9.00 uur tot 10.45 uur. Om 11.00 uur vindt dan de plechtige uit vaartmis plaats die zal op geluisterd worden door het internationaal befaamde koor Cantate Domino van het St. Maarteninstituut van Aalst. De Gemeeft- telijke Brandweer zorgt voor het overbrengen van de kist van het gemeen tehuis naar de kerk. De uitvaartmis wordt opgedra gen door de e.h. Deken De Pelecijn, bijgestaan door de e.h. Superior van het St. Maarteninstituut en de e.h. Pastoor van Vlierzele, pa rochie waarbij Papegem, de woonplaats van de afge storvene, behoort. De Ho milie zal worden uitgespro ken door de e.h. Superior van het St. Maarteninsti tuut. Na de uitvaartmis wordt alles verlegd naar de grens tussen Smetlede en Oordegem, waar de stoet opgewacht zal worden door de kerkelijke overheid van Oordegem. Onder begelei ding van treurmuziek gaat de stoet stapsgewijs naar het kerkhof van Oorde gem. Hier zal een af scheidswoord uitgesproken worden door eerste sche pen Minnebo die de burge meester tijdens zijn ziekte periode vervangen heeft, door de nieuwe gemeen- tesekretaris, die zal spre ken in naam van het ge- meentepersoneel en door schepen Mertens die het woord zal voeren in naam van de Vlaamsnationalisti- sche verenigingen. In de komende dagen worden al le officiële plechtigheden afgelast en de feestelijke avondmarkt die gepland stond op vrijdagavond 5 ju ni wordt uitgesteld en ver plaatst naar vrijdagavond 3 juli. Opvolging Uiteraard gonst het van de gissingen over de opvolging van de overleden burge meester. Volgens het koali- tiekontrakt gaat de opvol ging naar iemand van de Volksunielijst. Het meest logische is dan dat schepen Mertens tot burgemeester aangeduid wordt. Maar of hij geïnteresseerd is. is een andere vraag. Raadslid Cordemans-Uyttersprot zou ook al weinig interesse betonen. Blijft dan nog over: Luk De Poorter. Vervolg op blz. 4 I.C.O.D., Christelijke Centrale der Openbare Dien- Het kostuum werd naar afdeling Aalst bracht verleden zaterdag een postume een projekt van militante e aan Bert Verbestel, beter gekend als «de Ajuinboer» Nelly Verbestel en sekreta- «den berremiëster van d'Oeige Vesten». ris Roland De Cock door (jaarlijkse CCOD-reis dit jaar Geraardsber- Sint-Bartholomeus- als bestemming, it het toeristisch aspekt deze aloude Dender- B i stond de onthulling het Geraardsbergse Oeke-pis gekleed in typisch Ajuinboer- je op het programma. peraardsbergs manne- is stond er reeds vóór terwijl dat van Brussel 1 >s in 1627 kwam. J penen Daver en Rens jelkomden samen met 11 van de Broederschap tCOD-delegatie Aalst ha voorzitter Hilaire ens met het gebruike- feremonieel het beeld jilde. Het oudste man- f-pis van ons land voor elegenheid getooid in prachtig «ajuinboer- |um» en gekroond met hini-belforttoren. Het Geraardbergse Manneke Pis in Ajuinboerkostuum (Ih) ACV-CCOD geschonken. Na de onthulling beklem toonde voorzitter Hilaire Lievens de gelijklopend heid van Geraardsbergen en Aalst met beide hun specifieke raakpunten, waarna hij op typisch Oilj- sterse manier Bert Verbes tel memoreerde als een volks karnavalist en een echte volksvriend. Onder luid applaus werden dan voorzitter Hilaire Lievens en sekretaris Roland De Cock plechtig opgenomen in de Broederschap van het Geraardsbergse manneke- pis. Een heildronk besloot dan deze folkloristische ge beurtenis. In de namiddag werd dan «den ouden berg» beklom men en werd een bezoek gebracht aan het chantilly- museum (kantklossen met zwarte zijde) en aan het rekreatiepark «De Gavers». LH Aalst. Marnixring Iwein zette de slogan een klas een zingende klas» om in realiteit en kreeg een massa zingende kinderen bijeen (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 1