IE JUNIORES HELPEN BAASRODE UIT DE NOOD etoyota klopt de keersmaeker KASTEL BEREIDT ZICH VOOR OP ZWAAR PINKSTERWEEKEINDE VOLLE INZET VOOR TOPPLOEGEN De Voorpost - 5.6.1987 - 25 ton. Ons Vermaak-Wembley. Tijdens deze moi er enkele mooie demonstraties te zien (bvw) KAATSEN KAATSEN IN BAASRODE Hogere III (zaterdag 7 Juni) Idegem - Appelterre Galmaaden - Welle Kastel - Terjoden Grimminge - Opstal Heme - Hamme Zogge Zandbergen - Okegem Maandag 8.06.'87 - Hogere III Galmaarden - Appelterre Zandbergen - Terjoden Kastel - Opstal Okegem - Heme Hamme Zogge - Idegem Welle - Grimminge Gewestelijke Bevordering, zondag juni '87 Baasrode Adec - Moorsel Steven Baardegcm - Puurs Merchtem - Denderbelle Duvel - Herdersem Hoke - Zele Dunnen Wieze - Baasrode VA Lagere reeksen Wieze - Kerksken (6.06.'87) Kastel - Gijzegem (6.06.'87) Hjaltert - Dorp Aalst - Toekomst Buggenhout Nieuwerk - J.S. Opwijk Opwijk - Hamme St. Anna Lagere - maandag 8.06/87 Terugronde Kerksken - Haaltert Wieze - Kastel Dorp - Aalst Gijzegem - Opwijk Hamme St. - Toekomst St. Anna - J.S. Opwijk it Pie ordering justi rdegem 9 6. Dj Baasrode 15 tstand; 6-8. beider in de huidige kompe- kende ecu slechte start n Baardegem. Nadat het ningsspel naar de bezoe- gegaan was, kon de thuis- :g gelijkmaken en nadien i uitlopen tot 3-1. Nadat milderde tot 3-2 stootte :mil rdegem door naar 5-2. ch Francois Claes greep liddellijk in en hij verving ekwetste Van Kerckhoven r Wim Claes. Ook voerde enkele plaatswissels door; tn, Sjlaerts achterman, Claes Rq utmidden en Goossens op loch nmidden. deze ingreep Venjcht de nodige kentering te- Stecgg en de achtervolging werd :zet. Claes keerde zijn bal- es goed terug en enkele rvan belandden over de terlijn. Willaerts deed zijn I in het zakje en onder hen Ltjden kwam VA terug tot 5-5 de rust in te gaan met een voorsprong. De VA ploeg i een ware metamorfose on- jaan. Vanaf de start van de di ede helft kon Baasrode zijn (irsprong uitbouwen tot 6- aen Bij het zeventiende spel B stond er enig heibel, wan- r bij een 40-40 stand de Bidsrechter de bal buiten deelde in het voordeel van isrode, waarmee de thuis- [s j Iers zeker niet akkoord gin- i. Tijdens het volgende spel s lit Baardegem naar 7-14. het einde in zicht vierde jven de teugels. Dit liet de isploeg toe tot 9-14 terug te s 2 fi en dit vooral onder im- 'i'ett s van de goed kerende Dirk M Damme. De remonte d gestopt en VA Baasrode n verdiend met 9-15 cijfers, thuisploeg had voor de rust 1 pech af te rekenen. De lek (aan de rug geblesseerd) nde naar het ziekenhuis ge- rd te worden. Na zijn uit- tende prestatie op de posi- van grootmidden heeft Kaatsen. Junior David Van Damme moest invallen voor Johan Verheyden tijdens de wedstrijd die Baasrode speel de tegen Merchtem vh) Wim Claes iedereen van zijn kunnen overtuigd. Bij Baarde gem was men vol lof over deze junior, die altijd bij deze club welkom is. In tegenstelling tot zijn presteren tegen Adec Baasrode kon Pierre Willaerts terugblikken op een geslaagde wedstrijd als achterman. Voor VA Baasrode viel er na de match minder goed nieuws te noteren. De noodzakelijke vervanging van Alfons Van Kerckhoven kende een zwaar verdict. Na een eerste onder zoek zou een afwezigheid van ongeveer zes weken nodig zijn om het genezingsproces guns tig te laten evolueren. Daar Johan Verheyden en Dirk Goossens ook al niet in opti male 'fitte' vorm verkeren kan dit voor VA nog zwaar door wegen in volgende wed strijden. VA Baasrode 15 Merchtem 7 Deze thuiswedstrijd werd aan gevat zonder Van Kerckhoven en met Wim Claes. Vrij vlug werd een 2-0 voorsprong geno teerd. Bij de bezoekers zorgde Van Hoof voor ernstig weer werk en de stand wees op dat ogenblik 5-3. Bij VA leek het spel toch maar niet te vlotten. Merchtem kon tot 6-4 aan klampen. Wanneer Baasrode echter even het gaspedaal in drukte wezen de bordjes alras 8-4. Bij de rust probeerde men Johan Verheyden nog op te lappen voor de tweede helft, maar alle inspanningen waren tevergeefs. Hij diende verstek te laten gaan, zodat een twee de junior David Van Damme zijn debuut kon maken. Het eerste spel na de pauze ging naar Merchtem: 8-5. Maar wanneer Willaerts wakker schoot en zijn ploegmaats fel aanmoedigde kon VA uit de startblokken schieten en tot 13-6 afstand nemen. Spijtig voor de thuisploeg pakte Merchtem bij 13-7 nog een punt. Maar dan maakte Baas rode korte metten met zijn tegenstander en de wedstrijd werd met een 15-7 cijfers afge sloten. VA Baasrode, dat rekening dient te houden met twee ge kwetste basisspelers mag te vreden zijn met het resultaat. Wat volgende wedstrijden zul len brengen valt af te wachten. Met twee toppers in het ver schiet (Wieze en Hoké) zullen de VA jongens nog harde no ten te kraken krijgen. De nieuwkomers doen het zeker verre van slecht, maar de on dervinding speelt in dergelijke topwedstrijden een niet te ver waarlozen rol. Volgende wed strijd gaat VA Baasrode op bezoek bij medeleider Wieze, waar de huid duur zal verkocht worden. Een spannende wed strijd is al verzekerd. Pupillen VA Baasrode 8 Denderbelle 10 Ruststand: 4-5. Denderbelle opende het best en onder impuls van Tilbancq, die zijn medespelers meetrok werd een 0-2 voorsprong geno men. Een goed reagerend VA Baasrode kon toch nog tot 2-3 aanklampen, maar de bezoe kers bereikten de rust met een 2-5 voorsprong. Na de pauze kwam VA Baasrode iets beter voor de dag. Timmy Joos, ge holpen door een goed leveren de Christophe Cassiman werk te de achterstand weg. De wedstrijd kon bij een 4-5 score nog alle kanten uit. Wanneer de scheidsrechter een helpen de hand verleende en zijn be slissingen telkens in het voor deel van de bezoekers liet uit vallen, leverde dit een 6-8 voorsprong voor Denderbelle op. De thuisploeg kon met de moed der wanhoop een 8-8 scoren. Het onfaire speelde Baasrode teveel parten en wanneer de scheidsrechter Denderbelle dan ook nog aan een 8-9 hielp was de veer bij de thuisploeg gebroken en VA Baasrode verloor met 8-10 cijfers. Het valt te betreuren dat men bij de jeugd reeds bezig is met het manipuleren van de wed strijden. Partijdige opstelling zou verbannen moeten worden. VA Baasrode 10 Kastel B 4 Ruststand: 5-2 Kastel trok het eerste spel naar zich toe maar wanneer de VA spelers op volle toeren draai den kon men vrij vlot via 1-1 tot 5-2 afstand nemen. In de tweede helft kregen we Kaatsen. Junior Wim Claes lijkt wel een vaste plaats te krijgen in de basisploeg van Baasrode vh) eenzelfde spelbeeld met VA in een dominerende rol. Bij de bezoekers zorgde De Clercq voor gewaardeerde tegen stand. Alleen kon hij echter niet optornen tegen een uitste kend spelende Timmy Joos. Deze jongeman leverde prach tige ballen en hij keerde als een volleerde kaatser. VA ge raakte gemakkelijk van zijn tegenstander weg tot 8-4. Tij dens de laatste spelen toonde VA zich nog maar eens de betere en het zorgde voor een. 10-4 winst en meteen ook een driepuntenzege. Miniemen Wieze Sportief 0 VA Baasrode 10 Van een wedstrijd was er nau welijks sprake, wanneer men de eindstand bekijkt. Wieze, dat enkel een beroep kon doen op vier spelers, was een te zwakke tegenstander voor een uitstekend uit de verf komend Basroods vijftal. De Baasroodse jongens keer den de ballen naar hartelust over. In een mum van tijd was de wedstrijd gespeeld. Wieze slaagde er amper in te scoren. Slechts twee vijftien kon de scheidsrechter noteren. Kadetten Buggenhout De Toe komst 12 VA Baasrode 13 Ruststand: 7-5. De thuisploeg kon in de be- ginfaze gemakkelijk tot 3-0 uit lopen. Deze voorsprong werd later behouden want de VA spelers staken een handje toe met hun opslagbeurten. Het betere spel van de Toekomst onder impuls van Marivoet, hield steeds de bovenhand en het hield stand tot een 7-5 ruststand. Na de pauze kon Buggenhout het eerste spel op zijn actief zetten: 8-5. Wanneer Alain Quisquater meer en meer zijn stempel op de wedstrijd ging drukken kwam Baasrode dich terbij met 9-7 en 10-8. Bij de bezoekers had men Nobels in de ploeg gebracht in de plaats van Sarens. VA speelde met twee miniemen (Claes en No bels). Er ontspon zich een spannend duel tussen de twee ploegen. VA Baasrode sloop vervaarlijk dichterbij 11-10 en 12-11. Bij 12-12 was de span ning werkelijk te snijden. Het laatste spel zou de doorslag geven. Met Bart Claes aan de opslag in het laatste spel. Met listig geleverde opslagen be stookte hij zijn tegenstander. Het leverde hem twee goedlig- gende kaatsen op bij een 15-15 stand. Een gemakkelijk te ver overen kaats voor VA ging echter naar de Toekomst 30- 15. Voor de volgende kaats keerde Bart Claes de bal over: 30-30. Nu leverde de Toe komst de bal buiten 30-40. Voor de laatste vijftien werd er duchtig geleverd door Bart Claes zodat VA in extremis de overwinning in de wacht sleep te. Onverwachte zege die de VA spelers water en bloed ge kost heeft. De Toekomst was uiterst ge motiveerd aan deze wedstrijd begonnen. Enkel in de laatste spelfazen hebben zij moeten buigen voor het overwicht. Junioren Merchtem 3 VA Baasrode 13 Ruststand: 2-7. Nadat de thuisploeg het eerste spel ingepalmd had, liep VA Baasrode van zijn tegenstan der weg met een 1-5. Merch tem kon pas bij 2-6 tegen- scoren. Na de rust eenzelfde spel beeld. Een rustig spelend Baasrode, die geen enkele moeite had met zijn tegenstan der. Bij 2-11 kon Merchtem nog eens een spel pakken: 3-11 waarna Baasrode regelrecht op een driepunter afstevende. Een overwinning zonder veel problemen. Kalender van VA Baasrode Bevordering: 7.6 15.00 Wieze Sportief - VA Baasrode Pupillen: 7.6 9.00 VA Baasrode - Wieze Miniemen: 7.6 10.30 VA Baasrode - St. Anna Hamme Kadetten: 5.6 18.30 Hamme Zogge - VA Baasrode IAMS KAATSVERBOND lig verrassingen deze week in het Hamse Kaatsver- De enige is allicht het thuisverlies van De Keersmae- r tegen Toyota. De topploegen bleven overeind, maar imigen hadden meer last dan hen lief was. Geemzicht n' II dus aan de leiding met een punt voorsprong op nbley, dat wellicht wacht tot het over veertien dagen 't mzicht in eigen burcht gaat bekampen. iaao Keersmaeker 12 maak met Achiel Ost, Patrick Vermaak 1 D'Haese, Freddy Van Ker- ;c|{( thuisploeg, gestart met ckhove, Alois Goossens en l_yj urice De Clercq, Luc De Paul De Bonte er maar niet in ubs lsscheHerman De Mul- slaagde voet in de match te gji D'rk De Wilde en Frank krijgen. Vooral technisch L idey, heeft niet veel moeite kwam Ons Vermaak te kort. )e ad om de bezoekers een Met 6-1 aan de rust was de vcn ije te lichten. Dat was al strijd zo goed als gestreden -,or delijk in het eerste deel van Ook in het tweede deel was er ontmoeting toen Ons Ver- geen spanning: 12-1. KWB-Vadebo 12 Ons Vermaak 6 De lokalen begonnen schitter end en zonder moeite konden de jongens van B. Van den Broeck tot 3-0 uitlopen. Het zag er slecht uit voor de bezoe kers, die echt in de vernieling werden gespeeld. Het tij zou echter keren. De bezoekers met Alois Goossens, Paul De Bonte, Gerrit Boon, Dirk Van der Stockt en Van Kerckhove begonnen aan een remonte die hen direkt op 3-2 bracht. Ze hielden nog een tijdje stand tot 4-2, maar moesten daarna toch het initiatief aan de thuisploeg laten, wat aan de rust een 6-3 stand als resultaat had. In de tweede helft was het duidelijk dat Ons Vermaak zijn beste krachten verspeeld had. Fre- derik D'Hanis, Francois Claes, Antoine Goossens en Georges Walschap konden uiteindelijk nog een mooie zege vastleg gen. Het ontbreken van Roger Everaert was geen handikap voor de thuisploeg. Pauls Video 12 Euro Trucks 5 De mannen van de Vlierkouter hebben niet veel last gehad met de minder gekwoteerde bezoekers. In het begin vlotte het zelfs nog vrij goed en met 6-3 aan de rust was nog niets gezegd. De lokalen hadden vooral met hun forse opslag Euro Trucks van de wijs ge bracht. De bezoekers begon nen vrij goed na de rust: 6-4, maar vielen daarna totaal stil. Pauls Video,met Christiaan Windey, Danny Acndenhof en Co lieten dan de gasten ter plaatse. blijven. De bezoekers konden al direkt uitlopen tot 0-3. De thuisploeg kon echter aanslui ten bij 2-3. Dan vielen de vete ranen weer stil en alleen op het einde van de eerste helft kon den ze nog een spel laten note ren: 3-6. In het tweede deel van de wedstrijd hetzelfde spelbeeld. De moedige lokale formatie was tegen de bezoe kers niet opgewassen. Ze liet wel af en toe een spel opteke nen maar een bedreiging was ze niet. 12 Wembley Corner 7 Hoewel Corner goed gerang schikt staat, kon het de vice- leider toch geen voetje lichten. Aanvankelijk kon Corner ge lijke tred houden: 2-2 en 3-3. Toen ze hun vierde spel op de valreep misten, gingen ze hele maal de mist in. René Ple- tinck, Eddy Dieleman, Mare Van Hemelrijck en hun vrien den zouden na de rust hun definitieve slag slaan. De be zoekers waren in de tweede helft maar zwakke schaduwen zodat het voor Wembley nog een grote zege werd. De Keersmaeker 9 Toyota 12 De thuisploeg was gestart met Luc De Malssche, Maurits De Clercq, Mare De Wilde, Rudy Van Bogaert en Franky Win dey. Zij kon het eerste spel laten optekenen en dat gaf hoop. Het werd dan 2-2 en 3-3. Dan gingen de bezoekers via een steengoede Vermeir naar 4-6 aan de rust. Al geraakte de thuisploeg niet meer op gelijke hoogte, toch bleef het span nend. Toyota kon nooit geen diepe kloof slaan, maar toch bleven Luc Vermeire, Harry Verhelst, Geert Hermans, Marcel Nobels en Walter Au- broeck buiten schot. H.V.C. Technische uitslagen Paul Video-Euro Trucks 12- 5 Veteranen-Geemzicht 6-12 KWB/Vadebo-Ons Vermaak 12- 6 Wembley-Comer 12- 7 De Keersmaeker-Toyola 9-12 Rangschikking: 1. Geemzicht 8 7 1 41 91 2. Wembley 8 7 1 51 90 3. KWB/Vadebo 8 6 2 50 84 4. Paul Video 7 5 3 47 73 5. Toyota 7 3 4 66 73 6. Corner 7 3 4 64 61 7. Euro Trucks 9 3 6 92 61 8. De Keersmaeker 7 3 4 66 60 9. Veteranen 5 2 3 50 42 10. Ons Vermaak 7 2 4 77 40 11. Boemerang 7 0 7 84 18 Wedstrijden voor deze week 4 Vrijdag: Wembley-Euro Trucks Veteranen-Ons Vermaak Toyota-Geemzicht Zaterdag: Boemerang-Corner KWB/Vadebo-De Keersmaeker Voorzitter Tony Baert van kaatsclub Rap en Vlug Kastel heeft het bij de aanvang van het nieuwe seizoen niet onder stoelen of banken gestoken dat zijn klub de titel ambieerde. Zij wil zo vlug mogelijk naar Hogere II promoveren. De heer Baert voelt zich heel te vreden nu zijn ploeg in de voorste gelederen van de rang schikking vertoeft. Na zeven wedstrijden, een derde van de kompetitie, is nog geen enkele ploeg erin geslaagd de Kastelse klub een nederlaag toe te die nen. Zodoende draait Kastel samen met Zandbergen, Ter joden en Buggenhout-Opstal mee aan de top van het klasse ment in Hogere III. Dat de ploeg het goed zou doen in de huidige kompetitie was ver wacht. Voor de start van de kompetitie werd al een basis gelegd door het behalen van een finaleplaats in de Beker van de Liga en dit ten nadele van Hamme Zogge en Opstal Pelote. In het kader van de kompetitie was een vroegere konfrontatie tussen Kastel en koploper Zandbergen op een sisser uitgedraaid. Zandbergen werd uitgeschakeld. Hieraan kan veel belang gehecht wor den in het vooruitzicht van een treffen tijdens het Pinkster- weekeinde. Kastel verloor nog niet maar imponeerde evenmin. Aan dit laatste heeft de weerbarstige forme en knieblessure van ach terman Marc Lambert enig deel. Daarbij kwam nog dat Rp - Duysen uit de basis vijf verdween na een vinger- blessure en dit al vanaf de tweede wedstrijd op Hamme- Zogge. Op zondag en maandag van Pinksteren en de week daarop (zondag 14 juni) staan de Ka stelse spelers op het terrein tegen Terjoden, Opstal en Zandbergen. Een treffen tus sen de grote vier uit Hogere Hl, dat meteen ook borg staat voor een vol huis op de Villa. Wil Kastel zijn kansen op de titel gaaf houden en eventueel zijn deelname aan de Beker van de Koning afdwingen (eer ste geklasseerde halfweg de kompetitie) dan moeten de spelers van Rap en Vlug de bovengenoemde ploegen op de knieën krijgen. Of dit voor Kastel weggelegd is, moet men nog afwachten. Het staat ech ter vast dat Marc Lambert stil aan naar zijn optimale vorm toegroeit en dat René Van Duysen voor deze topontmoe tingen spcelklaar zal zijn. Een voltallig Kastel is een boeman voor elke ploeg. Het bestuur hoopt op veel zon zodat de toeschouwers naar de Villa zullen afzakken. Veel volk en goed spel zijn een sukseskermis op Kastel. Kalender Rap en Vlug Kastel 7.6 15.00 Kastel - Terjoden 8.6 15.00 Kastel - Opstal Pelote 14.6 15.00 Kastel - Zand bergen 13.6 15.00 te Dendermonde finale Ligabeker Kastel - Welle ZEELSE KAATSKOMPETITIE Bontinck 5 Ret 15 Het kranig verweer van de thuisploeg bleek onvoldoende om Ret van een driepuntenze ge te houden. Aan een 4-8 rustscore leek nog niets be slecht. Ret drukte met goed geplaatste opslagen en uitste kend keerwerk de verdiende overwinning door. Inex/AVDV/De Wilde 6 Rubbens 15 De lokalen zijn er niet in ge slaagd de kampioen en titelfa- voriet een punt te ontfutselen. Inex bleef tot aan de pauze (6- 8) goed meedraaien. Rubbens dat ten alle koste mogelijk puntenverlies wou vermijden slaagde uiteindelijk in zijn op zet na een overtuigende twee-^ de periode. Klassement 1. Rubbens 4-10. 2. Ret 4-10, 3. Inex/AVDV/De Wilde 4-6, 4. Bontinck 4-4, 5. Gorion 4-0. Wedstrijden voor zaterdag 13 juni: Gorion-Ret (Heirwegh) Bontinck-Rubbens (Poppe). (*jz) KAATSVERBOND VRIJ EN BLIJ LEBBEKE Geemzicht 12 De leiders hebben het niet dne mo°,e derb> moeilijk gehad om overeind te Kaatsen. Ons Vermaak-Wembley. De koordspeler stopt de bal maar of de scheidsrechter een voetje meehelpt is moeilijk uit te maken (bvw) Uitslagen 31 mei 1987 Waresvrienden - Lindeken 15-1 Willems - Smisken 10-15 Modema - Rapide 11-15 Tornooi Waresvrienden - Peizegem Schiftingen Moderna - Rapide 4-8 Modcrna - Hoplanders 8-7 Rapide - Hoplanders 8-1 Schiftingen op 6 juni met Smisken, Miercgcm, Moerstraat 8 juni met Waresvrienden, De Ster, Doken Finale op 13 juni 1987 Uitslagen: Verbond Lebbeke Super zeven - Balleken Op 12-15 Appels - Mcub. De Backer 5-15 Mjeregem - Klieksken 15-14 Ruisbroek - Kevers 10-15 Oudegem - Bolvrienden 12-15 Backerclub-Groendalers 15-7 Lieftiebberskalender van dit Pink sterweekend. Zondag 7.6.87 Willemsvr. - Waresvrienden Rapide - Welkom Lindeken - Jempiboys Sportvrienden - Hoplanders Welkom - Vlasbloem Edelweiss - Puitenkloppers De Ster - Doken. KAATSKALENDER K.N.K. Liga Vlaanderen jflflfeen. De ploeg van Ons Vermaak uit Hamme Sint-Anna (bvw) Kaatsen. De mannen van Wembley staan momenteel tweede in de rangschikking (bvw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 25