itiSïiWr-O sasassas Iveraanbod betreurd <Flora blijft te Aalst* lc Uit de gemeenteraad Zomeraktiviteiten VTB-VAB Aalst r ot" 7V< J«"« om Ambroos Verheul, halve eeuw kloosterleven Verdwijnt Van Geemstraatje? Kousenfabriek Artemis komt naar Erembodegem tl Wetteren en Liedekerke fusioneren Oktober Stedelijke Milieumaand Benefietkoncert voor Alfabetisering Faluintjesjogging te Moorsel De Voorpost - 5.6.1987 - 3 no|f an'Wy/ Het organizerend komitee van de tweede Vlaamse kappersdag te Aalst (a) Cu ÖUaSiftCCSOftO!! 5800830003jt\ H> 0 2 %rf,l 5<11)00030 O «WjO veede Vlaamse Kappersdag te Aalst ftkappers, afgevaardigden van gewestelijke en provincia- Jjeroepsverenigingen van het Vlaamse Gewest aangeslo- i bij het nationaal verbond der haarkappers van België iren verleden zondag van in de voormiddag in het EMOV, Wijngaardveld, voor de tweede Nationale Kap- sdag. ppers hebben inderdaad imentee! heel wat hinder pun beroep en zulks op jerse vlakken. Referaten (rden dan ook hierom- mt gehouden o.m. over [tewerkstelling, over de pncieringsproblematiek, fer opleiding en vestiging, tr de fiskaliteit, over de leidingsmogelijkheden de artistieke inzet en bt in het minst over de luele problemen. Dit ter- fl Denise Van De Velde [echtgenotes van de kon- sserende kappers door- len het Aalsters stadscen- im van de ene naar de idere bezienswaardigheid dste. ig van geloof en hoop e kersverse voorzitter Jemans noemde deze reede kappersdag een |ag van geloof en hoop in toekomst van het kap- ^Ie rsberoep» en Jos De JJ iel bracht hulde aan het jaj^egbeeld van de vereni ging kapper Waegeneer. Waarnemend burgemees ter Anny De Maght die, naar eigen zeggen weinig tijd spendeert aan kapbeur- ten, speldde de gouden me daille van de Orde van Leopold II op de borst van stadsgenote Leontine Van Der Veken en plaatselijk afdelingsvoorzitter Jos De Wael. Ze weet dat kappers momenteel met problemen worstelen en dat vaak kunst- en vliegwerk moet worden uitgehaald om het hoofd boven water te hou den. Er was echter toch ook een optimistische stem: «Als kappers zijn we geen moeilijke mensen. Het beste is voor ons goed genoeg...». Problemen te over Namens het Algemeen Middenstandsverbond leid de en begeleidde Luc Van Dorpe regetaten en debat ten en riep op tot eensge zindheid opdat het kap- persberoep volwaardige toekomstperspektieven zou kunnen behouden. Men kan bezwaarlijk naast het feit zien dat het aantal werkloze kappers steeds stijgt en dat er in Oost- Vlaanderen liefst 85 kap- persscholen zijn die 22.000 jonge kappers afleveren. Eveneens dat ons land ruim 15.000 kapsalons telt waar dit aantal in een nochtans anderhalf maal dichter be woond Nederland dit aan tal «maar» 9200 is. In Bel gië 1 salon per 600 inwo ners, in Nederland één voor 1700 inwoners. In 1980 zochten 5210 kappers naar werk, in 1987 zijn er dat 14.045... Besluiten uit de referaten werden dan ook na een gezellig feestmaal unaniem zonder énige aanmerking goedgekeurd. Te groot aanbod Het grote aanbod van op leidingsmogelijkheden vooral via dagscholen, moet worden afgebouwd gezien de geringe toe komstperspektieven. Ter zake dienen ouders en kan didaatleerlingen kappers en kapsters dringend voor- rreir akt list. Tweede Vlaamse kappersdag in Aalst. Een van de werkgroepen in aktie (a) gelicht over de geringe kan sen op sukses en quasi geen tewerkstellingsmogelijk heden. De vestigingswet De vestigingswet moet worden aangepast en ver scherpt. Het soepel toepas sen van opleiding en vesti gingsvoorwaarden mag geen voorwendsel zijn voor het oplossen van het werk loosheidsprobleem, daar waar de kwaliteit, degelijke kommerciële bekwaamheid en rijpheid om een zaak te runnen moet primeren. Tewerkstelling Inzake tewerkstelling moe ten er ruimere mogelijkhe den geschapen worden, in zonderheid door het nemen van diverse aangepaste maatregelen vanwege de overheid nl.: - strengere kontrole op de sluikwerkers - zowel gewo ne loontrekkenden, die als niet officieel gevestigde zelfstandigen - als volledige werkloze die een oneerlijke konkurrentie uitoefenen inzake tewerkstelling en al dus de verruiming inzake tewerktstelling onrecht streeks tegengaan. - oneerlijke handelsprak tijken uitschakelen door o.m. verbod tot kommer ciële uitbating door scho len, R.V.A. en O.C.M.W.- instellingen. - onderzocht dient te wor den of de arbeidskaart, mits aangepaste vorm van toepassing een oplossing of een verbetering kan bieden. Prijsverhoging niet te ontgaan Wil het kappersbedrijf ook in de toekomst rendabel werken, dan dringt zich een onvermijdelijke prijsverho ging op, dit om de stijgende onkosten te ondervangen, alsmede de minder-presta- ties ingevolge de toepassing van de 25% B.T.W., hoog ste tarief van toepassing in West-Europa. Dit tarief moet dringend worden ver laagd tot een maximum van 19%. Permanente bijscholing een must Zowel voor de reeds lang gevestigde als voor de jon ge kappers en kapsters, dringt zich een voortdu rende technische en artis tieke opleiding op, willen zij op de hoogte blijven van de kommerciële en techni sche mogelijkheden, als mede van de moderne mo detendensen. Onrechtvaardig De konsolideringsbijdrage onrechtmatig en onrecht vaardig is en eist in samen werking met het Gemeen schappelijk Front de inte grale afschaffing van deze bijdrage en wetgeving. LH Florapuin afsluiten? Danny Denayer informeerde naar wie eigenlijk de op drachtgever is voor permanente aanwezigheid van de politie bij de puinen van de afgebrande bloemenveiling Flora en wie voor deze kosten finaal moet opdraaien. Moeten de eigenaars niet zelf hun eigendom afsluiten? Dat gebeurde met plastiek lintjes doch die zijn reeds lang stuk of weggewaaid. Anderzijds leveren wegwaaiende materialen gevaar op voor voetgangers, fietsers en auto's op de Albrechtlaan. Anny De Maght stelde andermaal dat op deze vragen schriftelijk zal worden geantwoord en verduidelijkte toch dat over het afsluiten van het Floragebied onderhandelin gen aan gang zijn. Maar Denayer konstateerde gewoon «Er is dus nog niets gebeurd». Stadspark en Osbroek Jan Caudron (VU) wilde weten wanneer het stadsbestuur het bestaande beheersplan van het stadspark wil in uit voering brengen. Volgende kredieten waren wel voorzien: Voor het vervangen van bestaande linden door nieuwe leilinden rond de «Weduwe» 350.000 fr Vervangen van andere bomen 250.000 fr Dit bedrag van 600.000 fr werd wegens het niet opnemen in 1986 naar de begroting 1987 overgedragen. Niettegenstaande deze werken in eigen beheer en zonder de lijdensweg van de subsidiëring hadden kunnen uitge voerd worden, heeft men alleen maar de afsluitingen van het vroegere damhertenpark afgebroken. Jan Caudron geeft graag toe dat uitbreiding van de wandelpaden zijn goedkeuring wegdraagt maar stelt dat toch nog heel wat staat te gebeuren. Het moet gezegd dat de aankoop van de uitbreiding en de aanleg van de wandelpaden onze goedkeuring wegdragen. Nochtans moet ook daar nog heel wat gebeuren: Alhoewel reeds heel wat afval van steenslag werd opgeruimd, is er langs de Canalaan bvb. nog heel veel werk. De stortrand van het vroegere stort van de gemeente Erembodegem zou men zo vlug mogelijk moeten afdek ken. Momenteel is het geen fraai gezicht! Langs de wandelpaden zouden de netels twee tot driemaal per jaar moeten gemaaid worden. Om nog grotere netelgroei te voorkomen, zou men ook het netel- maaisel moeten wegvoeren. Deskundigen zeggen mij dat het te groot aantal canadapopulieren met de tijd moet vervangen worden door inheems materiaal zoals es, abeel en eik. Hoewel het een gewilde optie kan zijn om in bepaalde gebieden van het Osbroek, waar geen publiek toegelaten is, de omgevallen bomen te laten liggen om op die manier bepaalde soorten zwammen en insekten het gepaste leef milieu te bezorgen, zou ik er willen voor pleiten om in de andere gebieden de omgewaaide bomen op te ruimen en een grote kuis te doen. Groot probleem van Stadspark en Osbroek blijft nog steeds het gebrek aan voldoende toezicht. Een viertal gekwalificeerde en toegewijde opzichters zouden heel wat narigheden kunnen voorkomen en als het moet verbalize- ren: vandalisme, diefstal, schunnige graffiti en andere maniakale gedragingen. Wie een kijkje gaat nemen in het houten schuil- en kleedhuisje dat Kiwanis schonk, ziet niet alleen moedwillig afgebroken kapstokken maar zou zich na het lezen van de muurberichten eerder in Sodoma wanen. Mevrouw De Maght stelde dat inderdaad iedereen met de groene long van Aalst is begaan. De geuite wensen zullen op hun haalbaarheid worden getoetst. «Uw dokument zal als basis dienen voor verdere bespreking», zegde De Maght tot Caudron die dankt voor de respons maar nog wil vernemen of de ontbrekende bomen volgend najaar zullen worden vervangen. Volmondig «ja». Ook in de Gerstjens zal elke gekapte boom door een nieuw aan te planten worden vervangen. LH Onmiddellijk na de brand van Bloemenveiling Flora organiseerde het stadsbestuur een bureau van bijstand aan personen die schade leden door de brand andere dan Flora zelf. Het werd een opdracht voor de juridische dienst en voor de sociaal assistente van de politie. In aanwezigheid van ook de advokaat van Flora wer den op 6 en 13 mei telkens van 17 tot 19 uur spreek uren gehouden in een lo kaal van de vzw Tuinbouw- stichting aan de Albrecht laan. Op 6 mei 1987 boden zich aan: 3 schadelijders aan onroe rende goederen, die brand- polis bezitten; 2 schadelijders aan auto, verzekerd 4 schadelijders aan auto, niet verzekerd (tegen brand) Op 13 mei 1987 boden zich aan 1 schadelijder aan onroe rend goed (onderverze- kerd, polis was niet aange past) 2 schadelijders aan auto (verzekerd) 3 schedelijders aan auto (niet verzekerd tegen brand) Op de juridische dienst bood zich o.m. 1 schadelij der appartement (verze kerd) aan en 4 schadelij ders aufo (niet verzekerd tegen brand) Flora houdt nauw kontakt met het stadsbestuur maar op heden is er op financieel vlak nog geen volledige klaarheid. Het stadsbe stuur wordt wel regelmatig op de hoogte gehouden. Het bestuur onderzoekt steeds hoe nog op andere wijzen hulp kan worden geboden. Dat Flora te Aalst blijft zou volgens schepen De Maght vast staan. Zulks werd in derdaad mondeling toege zegd. Herrijst Flora op dezelfde plaats? Er is alleszins ook nog een ernaast liggend perceel dat beschikbaar kan worden gesteld. In af wachting zouden ze wel een onderkomen kunnen hou den te Wetteren doch in de winter zou zulks weer voor een aantal praktische moei lijkheden zorgen. LH UK™ Ambroos Verheul, die g[)vcle jaren te Affligem mon- 'vas, er zelfs prior werd en jongeren in hun vorming itond, werd achteraf abt van Keizersberg te Leuven. Ijn 50-jarig professiefeest ,g Jft want op 31 oktober 1937 |Jgde hij zijn eerste geloften ever Op zijn uitdrukkelijk ver end» zal de abdijgemeenschap de viering houden op Christus Koning 22 november net als toen. De Vrienden van de Abdij Keizersberg (V.A.K.) en de vele andere persoonlijke vrien den en relaties van Vader Abt zullen uiteraard de gelegen heid willen benutten om van hun sympathie blijk te geven, en zo is dan ook het idee ontstaan om hem een geza menlijk cadeau aan te bieden. Na ruggespraak heeft hij ons laten weten gaarne over een fonds te mogen beschikken ten behoeve van de abdijkerk, waarbij hij met name denkt aan het tochtvrij maken van de ramen door dubbele beglazing. Aldus zou het geschenk ten goede komen zowel van de monniken als van de kerkgan gers. Het ligt in de bedoeling om op 22 november na de pontifikale hoogmis, tijdens dewelke de feesteling zijn geloften zal her nieuwen, een receptie te hou den, waarop het geschenk zal worden aangeboden, verge zeld van een lijst met de na men van de gevers. LH In verband met de nieuwe rijkswachtkazerne bestaat de mogelijkheid dat het Van Geemstraatje niet meer zou geopend worden. Dit onooglijk straatje, ei genlijk meer een doorgang voor voetgangers dat de Dendermondsesteenweg met de Denderstraat over een lengte van 120 m ver bindt, vroeger «Wolven- straatje» genoemd, ging reeds in 1979 bijna dicht voor het publiek door het eigengereid optreden van de aanpalende eigenaar. Voor de gemeenteraad bleef het echter een open bare weg als buurtweg er kend. De afspanning en het ijzeren hek dat de toegang afsloot werden destijds door de stadspolitie verwij derd. Het momenteel niet meer toegankelijk gedeelte van het Van Geemstraatje is reeds staatseigendom inge volge een ruiling tussen stad en Staat op 25 mei 1985. Op dat moment was het wel de bedoeling om met de ingevolge ruiling verworven grond een nieu we dóórsteek te verwezen lijken tussen het Van Geemstraatje en de Den derstraat ter hoogte van de nieuwe rijkswachtkazerne zelf en de op te richten appartementsgebouwen Op vraag van de rijkswacht zelf werd begin dit jaar de ze problematiek reeds be sproken met de betrokken diensten en met de aange landen, vooral die van de Dendermondsesteenweg. Vanzelfsprekend zou de rijkswacht graag over het Van Geemstraatje beschik ken. Momenteel heeft het stadsbestuur vanwege de rijkswacht nog geen enkele aanvraag ontvangen. Het is echter vanzelfsprekend dat, zo dergelijke aanvraag komt, er opnieuw een openbaar onderzoek baat en kommer zal worden georganiseerd. Er zijn in derdaad ook nog de (vele) voetgangers die dit straatje gebruiken op weg naar het station. LH Erembodegem krijgt er in de industriezone een nieuw bedrijf bij. De te Welle-Denderleeuw gevestigde kousen- breierij Artemis brandde inderdaad begin dit jaar groten deels uit en is aan hervestiging toe. Te Erembodegem krijgen ze een oppervlakte van zowat 3 ha ter beschikking zodat er heel veel mogelijkheden ontstaan. Het bedrijf heeft zich inderdaad op de markt een ruime plaats weten te verwerven niet in het minst met de kousen luisterend naar de frivole naam «Colette». Het bedrijf dat vooral een afzet vindt in de tot de Europese Gemeenschap behorende landen kende het jongste lustrum een opmer kelijke verhoging van de produktiviteit. Reeds vóÓ;r de brand was voor uitbreiding geopteerd. De gebroeders Tomel hadden inderdaad reeds plannen voor uitbreiding ingediend. Ook de verzekering speelde een positieve rol in de problematiek van heropbouw en uitbreiding. En de klanten bewezen hun tevredenheid en trouw aan de firma Artemis door reeds in te tekenen voor de selektie van het komend seizoen. Uiteraard kan er wel enige vertraging komen door de brand doch er was gelukkig nog een grote voorraad die onmiddellijk naar de ververij kón. Die bleef inderdaad gespaard. En het Artemispersoneel reageerde eveneens optimaal door in elke weersomstan- digheid de handen uit de mouwen te steken om de zaak draaiende te houden en werk in eigen streek te verze keren. Tegen de tweede helft van 1987 wordt gehoopt in de nieuwe vestiging operationeel te kunnen worden. De plaats van de vroegere vestiging aan de Ninoofsesteenweg te Welle wordt te koop aangeboden. LH lieuw in VTI: Konfektie !t Vrij Technisch Instituut in de volksmond het wordt een regionaal cen- voor hoger onderwijs. No°r de fusie met het Sint- ibrielinstituut Liedekerke en Sint-Jozefinstituut Wette- met ingang van volgend aljaar, 1 september. Een Jtprojekt centraal beheer rbij wel te verstaan ieder de eigen identiteit optimaal "'aart, doch dan centraal be rt. Interessant daarbij te temen dat er geen verlies job(s) mee gepaard gaat. inbreng van Wetteren is de -ling «medisch sekreta- it». Met zijn momenteel leerlingen blijft niettegen- inde dc fusie de vestigings- lats te Wetteren. Samen met Tuwplaatstechnologie» van VTI vormen ze één inrich- tëhoger onderwijs met volle- leerplan tt Liedekerke gebeurt de fu- op het vlak van avondon- ■wijs, sociale promotie. Lie- terke houdt zijn vestiging plekke waar kan genoten (orden van hoger onderwijs, °rte type, bedrijfsboekhou- ding, hoger sekundaire infor matica, praktische kennis En gels en elementaire kennis Frans. VTI Aalst staat zelf in voor pedagogisch hoger onderwijs korte type bedrijfsautomatise ring, industriële elektronika, openbare werken en industrië le bouwtechnieken. Op lager sekundair beroepsni veau kan u er terecht voor houtbewerking en op hoger se kundair beroepsonderwijs voor garage, industriële infor matica, openbare werken en informatica. Op 1 september komt er bo vendien als eersteling een af deling konfektie technisch ho ger onderwijs korte type. Een afdeling die wil tegemoet ko men aan de nijpende nood aan gediplomeerd deskundig per soneel in de tekstielsektor. Een afdeling die wellicht een beloftevolle toekomst tege moet gaat. Zondag 7 juni: Nukerke - Mo len- Visvijverpad. Afstand 15 km. Vertrek Houtmarkt Aalst 13.00 u. Vertrek Kerk Nukerke 14.00 u. Zondag 21 juni: Daguitstap naar Grevelinge (Noord- Frankrijk). Ter gelegenheid van de viering van 40 jaar Franse GR Paden nemen wij, samen met de Vlaamse Zuster vereniging Grote Routepaden (VJH) en VWB-Laarne, deel aan de feestelijkheden. Buiten de officiële openstelling van de GR 5A (Bray-Dune/ Menton) is er tevens een wan deling voorzien in de morgen van 6 km., en in de namiddag een geleide korte uitstap naar de vestingwallen en het vissers plaatsje Petit Fort-Philippe. Vertrek Houtmarkt Aalst om 07.00 u. Vervoer per autobus behoort tot de mogelijkheden. Dus tijdig inschrijven is nood zakelijk. Zondag 5 juli: Wachtebeke - Sint-Catharinapad - afstand 10 km. Vertrek Houtmarkt Aalst 13.00 u. Vertrek St.-Catharinakerk Wachtebeke 14.00 u. Zondag 19 juli: Waasmunster - heide- natuurpad - afstand 13 km. Vertrek Houtmarkt Aalst 13.00 u. Vertrek Hoek Belselebaan - Oude Heirweg Waasmunster, 14.00 u. Zondag 2 augustus: Laarne: 1T Begoniawandeltocht die te vens inwandeling is van een nieuw Historisch Pad. Deze inwandeling gebeurt in samen werking tussen het Gemeen tebestuur van Laarne en De Bloemenstappers VWB Laar ne. Elke ingeschreven deelne mer ontvangt een ingepotte begonia Vertrek Houtmarkt Aalst 13.00 u. Vertrek Sporta-paviljoen Dorpsplein Laarne 14.30 u. Reserveer reeds nu in uw agenda zondag 11 oktober voor een uitzonderlijke Gueu- zetocht in het Pajottenland en zondag 25 oktober voor een wandeling in de vallei van de Semois in najaarstooi. In het kader van het Euro pees Jaar van het Leefmi lieu organiseert het stads bestuur van Aalst geduren de heel 1987 manifestaties en campagnes om de mi lieuproblematiek in het centrum van de belangstel ling te hijsen. Oktober 1987 wordt dan ook uitgeroepen tot «stede lijke milieumaand». Alle verenigingen van Groot- Aalst, kulturele sociale, vrijetijds-, worden dan ook verzocht tijdens deze maand aktiviteiten te plan nen in verband met milieu problemen. De keuze wordt volledig vrij gelaten. Wel kunnen suggesties worden beko men op de Dienst Leefmi lieu van de Stad Aalst. Men stuurt er u graag een infor matiepakket toe. Aktiviteiten kunnen door gaan voor de leden. Maar nog liever worden zij ge richt naar buiten de eigen kring toe. Naar nieuwe po tentiële leden? Om de initiatiefnemers een hart onder de riem te ste ken wordt hieromtrent een wedstrijd opgezet waarvan de modaliteiten later zullen worden bekendgemaakt. De stad zelf zal via een uitgebreide publiciteits campagne met o.m. een al gemene programmabro chure deze aktiviteiten koördineren en aankon digen. LH Vandaag vrijdag 5 juni heeft in de feestzaal van het stadhuis een benefietkon cert plaats ten voordele van het Alfabeti8ering8projekt van Aalst. Onder leiding van Johan Haesaert zingt het Sint- Martinuskoor werken van Bach, Beethoven, Puree 11, Gaston Feremans en Mo zart. En violist Georges De Lobel speelt, begeleid door pianist Petro De Smedt, te vens stadsbeiaardier te Aalst en te Dendermonde, werk van Beethoven, Mo zart, Dvorzak maar ook van Paganini. Johan Haesaert treedt ook solistisch op aan de vleugel begeleid door P. De Smedt. Het koncert vangt aan met een beiaardkoncert door De Smedt. Inkom 100 fr. LH De derde Faluintjesjogging wordt deze maal op zondag 28 juni in Moorsel georganiseerd. Wie erbij wil zijn kan zich vooraf inschrijven tot 14.6^57 door storting van 100 fr op rekening nr. 001-1490821-07 van «Faluintjesjogging» Moor sel met de vermelding van naam en adres. De start van deze jogging wordt om 15 u gegeven aan de Kloosterschool, Kloosterstraat te Moorsel. Men kan er joggen en/of wandelen over 5,10 of 15 km. Ter plaatse inschrijven kost 125 fr. Alle aangekomen deel nemers ontvangen een prachti ge herinneringsmedaille. De eerste man en vrouw en de groep die het meeste aantal kilometer loopt ontvangen een trofee. Iedere deelnemer neemt met zijn startnummer deel aan een gratis tombola met 100.000 fr prijzen. Een elektronische klok voor tijdsopname bij aankomst en medische bijstand voor even tuele ongevallen (Vlaams Kruis) zijn voorzien.

De Voorpost | 1987 | | pagina 3