TEL JE RIJK... IN DE ZOUTSTRATEN ®EU^©=IDT» te Ninove Sensationele Opening bij Meubelen Mespelare in de belangstelling GUNTHER LIEVENS, PRIJZENKAPER STERKSTE TANDATLEET TER WERELD 05.07.87 vanaf 13.30 u. TEL JE RIJK IN DE ZOUTSTRATEN TE AALST De Voorpost - 5.6.1987 - 7 ixpo in 't Hof te Puttens ten vandaag 5 juni tot en met 26 juni kan U in 't Hof te Puttens, Richelsestraat 20-22, naïeve kunst van Batardy en marines Bn Wim Guillaume D'Herde meemaken op vrijdagen van 19 tot 2 uur en op zater-, zon-, maan- en feestdagen van 14 tot 22 u. bron?n nam'ddag in vakantiesfeer een galerijbezoek gekombi- bojJaerd met een mooi bewegwijzerde wandeling en gezellige ^prpozing op terras of in de verbruikerszaal van «De Bakoven» t> 't Hof te Puttens. Keuze tussen ruim 100 streekbieren, een nieke geuzegamma, pannekoeken met geurende koffie, fijn ^presenteerde hartversterkers, ijs en taat. "Weedaagse kultuurrels te Kunstkring organiseert een tweedaagse kultuurreis per «Jtocar. Jnder deskundige begeleiding bezoek aan het kasteel te profhay' aan de toeristische parel Monschau, aan Höfen met de mooiste kerstkribben uit tientallen landen. Keulen: geleid be- i5Pak van een ganse dag voetgangersparadijs Hohestrasse en JChildergasse, Alltstadt a.d. Rijn waar de 19" eeuw levend wordt fomantische hoekjes, pubs, café's, kroegjes), de Dom. het jmeuze Wallfraf-Richartz Museum en Museum Ludwig (we- Ikfvermaarde schilderijenverzamelingen), pscheidsdiner te Aken in het Drehturm Belvédère (draaiend .•j-Jftaurant hoog boven de stad). terblijf te Keulen in het prachtige Mondial-hotel (kamers met ad. WC, radio, TV) Jnjs 4.645 fr. piaa9 het uitvoerig programma in de galerij. Werste inschrijvingsdatum: 14 juni. 'jj inschrijving dient een voorschot van 1.500 fr. betaald te (orden. Hen V.T.B.-V.A.B.-ldeetje »n namiddag in vakantiesfeer een galerijbezoek gekombi- ra#™ met een mooie bewegwijzerde natuurwandeling en M*»» verpozing op het terras of in de verbruikzaal «De jjgiJBkhoven» op 't Hof te Puttens. ff 3 tol 11 Juli heeft een mu- ren, waar men alle Informatie MRwerkihop plaats met als te- kan krllBen (Palels *oor Schone «De natuur In de muziek-. Kunsten, Koningstraat 10 te 1000 uu*jt gebeuren vindt plaats In de Brussel 02/513.07.98). ■orizon te Wemmei en wordt «organlzeerd door de Federatie nn Jeugd en Muziek Vlaande- Op ZONDAG 5 juli 1987 vanaf 13.30 u. richten de ZOUTSTRATEN te Aalst voor de eerste maal hun «ANIMATIEDAG der ZOUTSTRATEN» in. Dat het gezegde «ANIMATIE» zomaar geen loze bewering is, blijkt uit het feit dat het publiek vergast wordt op meerdere bekende attrakties. Terwijl gedurende de ganse namiddag in de rand oude ambachten gedemonstreerd worden, treedt vanaf 14 u. gedurende ongeveer één uur de sterkste tandatleet ter wereld op, Walter ARFEUILLE, uitdager van John MASSIS. Hij brengt ons allerlei sterke staaltjes van grote spierkracht, gekombineerd met een gezond gebit. u,c:iv tlvlele bescherming agens adresverandering zijn de prijzen van de tombola van j/nef af te halen in huis Wilson, Bar,on de Meerstraat 14 tot 31 1 1987. De prijzen zijn niet omwisselbaar. Winnaar is de Ouder van nr. 8786. Reservenummer is 2292. devaart reis met de Vlaamse Klub Meldert-Moorsel naar Diksmuide I zondag 28 juni. Vertrek te 8 uur aan de «Kleine Ast», Idriesweg te Meldert. Prijs: 300 fr. Inschrijven bij Philemon cx, Kouterbaan 12 of bij Willy De Petter, Avouéstraat 14. ■stel. ietjieuwerkerken acttl i namiddag Vrije Tijd zaterdag 27 juni organiseert het stadsbestuur Aalst in nenwerking met het Stedelijk Vrijetijdskomitee een namiddag i Tijd op het Dorpsplein van Nieuwerkerken. ners voor de mini-playbackshow (tussen 6 en 16 jaar) nen inschrijven op de dienst Vrije Tijd, Kattestraat 33, Aalst 053) 77.11.11 toestel 283). Opgelet: de inschrijvingen ""en aanvaard tot vrijdag 12 juni, ten laatste. mis n plag 7 juni: Zurendries-kermis en Molenstraat-kermis ggen 11 juni van 19.30 tot 20.30. Bremtstraat 156, uwerkerken: gezinsjogging. De Saedeieer Dirk (Bremtstraat 156), tel.: 053/78.71.41, J. van 19.30 tot 20.30 u. Lede Onder massale belangstelling opende «Salons Euro-Zit» op zaterdag 30 mei II. haar deu ren. Gelegen aan de Albert- laan nrs. 31-35 te Ninove (rechtover GB), werden de be zoekers via een gemakkelijke parking ontvangen in een feestelijk kader, ledereen werd er bedolven onder een gratis geschenkenregen waaronder een prachtige tas, een hartig hapje en een fijne drink. De klanten vinden er beslist een ruime keuze in een aan bod van 250 salons in alle genres, zelfs in echt leder aan uiterst voordelig scherp bere kende prijzen. Een recht streekse inkoop in gans Euro pa zonder bemiddeling van tussenpersonen staat als waarborg voor lage prijzen» prijzen welke bij concurreren- In Knokke Heist wordt voor de 32e maal een koncertenfesti- val georganiseerd met de be doeling de vakantieganger, de liefhebber van klassieke mu ziek, koncerten van hoge kwa liteit aan te bieden. Het sei zoen wordt ingezet op 4 juli en eindigt op 25 augustus. Voor meer informatie Dienst voor Toerisme, Zeedijk Knokke 661) te Knokke Heist. Op omtrent één uur zuidwaarts van Dendermonde, in de nabijheid van de rivier den Dender, ligt het aloude dorpje Mespelare, welk grondgebied door de baan van Dender monde naar Aalst doorsneden is... Zo beschrijft een kroniek uit 1607 Mespelare, het kleine landelijke dorpje waar dichter Justus de Har- duwijn pastoor was van 1607 tot 1636, met enkele honderden inwoners en nauwelijks 180 ha groot. In dit piepkleine dorpken organizeert het feestkomitee op 14 juni voor de 8' maal de dag der oude ambachten. Vanaf 14 uur kan men er tal van oude bijna uitgestorven ambachten bewonderen waaronder: stoelen matten, manden vlechten, tin gie ten, handweven, potten bakken, kuipen maken, jxjtten draaien, kaarsen trekken enz. enz. Terzelfdertijd kan men op de rommelmarkt allerhan de zaken uit «vervlogen tij den» aanschaffen. Ook dit jaar zorgde het feestkomitee voor een pui ke omlijsting van het ge beuren. Vanaf 15 u. is er om het half uur een optre den van mister Hugo en Co met enkele spektaculaire nummers waaronder vuur- spuwen, slangendans met levende pythons, western- act en hypnose. De apo theose van dit optreden heeft plaats rond 18 uur wanneer mister Hugo het kastje van ongeveer 60 op 60 cm waarin miss Liliane heeft plaats genomen met niet minder dan 117 grote zwaarden doorprikt, en daarmee zal trachten het wereldrekord te evenaren. Vorige zondag konden de amateurs aan de slag in Haal- tert. 28 renners kwamen opda gen voor een - naar liefheb bersnormen - relatief korte wedstrijd over 102 km. of 9 ronden. Maar onder het kwan titatief kleinere deelnemers veld zaten toch een paar «na men» van betere streekren- ners. In de eerste plaats Jean- Paul Van der Straeten, die daags voordien in de sterrit te Asse met voorsprong zijn 5de zege van het seizoen binnen- reef. En zeggen dat we nog maar pas begin juni zijn en dat de betere (vakantie )periode voor deze man nog moet komen. Hij was niet de enige uit Erem- bodegem die geducht werd. Jean-Marie De Nil, drie dagen voordien op Hemelvaartdag nog winnaar te Meldert. op de kasseien aan de kerk, kwam in Haaltert zijn stijgende conditie tonen. En we beperken ons dan tot de twee bekendste streekrenners. Maar ook eer stejaars-liefhebber Gunther Lievens uit Mere mengde zich in de debatten. Gunther is ja rig op 28 februari en dit jaar kon de renner van Merelbeke- Scheldestreek nog het club- kampioenschap plus nog één wedstrijd bij de juniores rij den, vooraleer hij bij de lief hebbers moest overgaan. Maar dat gaf zo'n rompslomp met papieren voor het krijgen van de nieuwe vergunning van de hogere categorie, dat ik maar besloot om meteen bij «de grote jongens» aan te zet ten, vertelt hij. De overgang hield geen pro blemen in. In zijn tweede koers eindigde hij 14de op 78 deelnemers, twee wedstrijden later was hij al opgeschoven naar een 4C plaats op 98 ver trekkers. Daar zat muziek in, tot het pechspook roet in het eten kwam gooien: een griep aanval, een ontsteking op de achillespees... genoeg om hem een tijdje uit de running te houden. Bij de nieuwelingen won hij ooit 4 wedstrijden, als junior waren er dat 7. In mijn eerste jaar liefhebber heb ik niet de ambitie om on middellijk iets te bewijzen, zegt Gunther. Het is mijn be doeling om prijzen te rijden en misschien links of rechts een overwinning mee te pikken. In het begin van het seizoen wou ik het trouwens té goed doen, en ik trainde me als het ware kapot op een te grote versnel ling, 53-14, om maar een voor beeld te geven. Dat verklaart onder andere het minder pres teren na een paar weken. Nu train ik terug met een kleine versnelling, maar ik maal wel voldoende kilometers af. En de resultaten zijn terug wat ze moeten zijn. Gunther Lievens is laatste jaarsstudent in het Vrij Tech nisch Instituut te Aalst, waar hij de afdeling Carrosserie volgt. Volgend jaar zal hij al licht tijd zat hebben om te trainen en te koersen, temeer daar hij vrijgesteld van leger dienst is. Maar verder dan een goed amateur te worden, rijkt zijn ambitie (voorlopig) niet. In Meldert was hij vorige don derdag 13' geëindigd op 54 renners, maar zondag in Haal tert was hij mee van in de eerste ronde met de beslissen de ontsnapping van 13 man. Ronde na ronde reden ze van de achtervolgers weg, en toen de voorsprong voldoende vei lig was, begon de strijd om de bloemen vooraan. Twee ren ners slaagden erin om weg te komen: Wim Raes en de latere winnaar Van de Walle uit Temse. Een aantal renners gokten op het wiel van Jean- Paul Van der Straeten, maar ze kwamen bedrogen uit: Jean- Paul maakte zich zo «koleirig» op die artiesten dat hij zweer de dat er geen enkele nog zou weggeraken... En een ontke tende Van der Straeten is een dubbel gevaarlijke en... hard- fietsende Van der Straeten. Hoe vaak ik ook probeerde om weg te geraken, de Erembode- g^mnaar liet geen enkele ren ner nog wegrijden. Pas toen hij zelf, op zowat drie ronden van het einde wegsprong, konden de anderen aan ontsnappen denken. Uiteindelijk ben ik nog weggeraakt met Patrick Comelis, die ik klopte voor de vierde plaats. FVN jemene ledenvergadering I AC V-besturen van Erembodegem Centrum en Terjoden janiseren op donderdag 11 juni, om 20 uur in de ACV-lokalen plkskring», Kaai 1 te Erembodegem een algemene ledenver- jjering met als thema «De sociale ekonomische toestand van arrondissement Aalst». Spreker is ACV-verbondssekretaris jt Van Tittelboom, ledereen is hartelijk welkom! Ê.J.G. tuursvergadering, vrijdag 12 juni te 20 uur in De Volkskring. iek over «De Gezinnen van Erembodegem» k Meert, familievorser uit Moorsel, publiceerde zopas een k met als inhoud de namen van alle inwoners (per gezin rdend) zoals ze opgetekend werden door de pastoors van mbodegem in 17311754 en 1764 f werk bevat interessante gegevens over familievorsers, 4orici en demografen. >t bevat ook de alfabetische lijst van alle familienamen uit die en een detailkaart van Erembodegem. Het werk kan besteld arden tegen betaling van 300 fr. +39 fr. (verzendingskosten) (rekening 001-0583545-69 van Dirk Meert, Driesstraat 37a, idresultaten Broederlijk Delen 1987 ialingen O.L.Vr. Hemelvaartkerk: 105.158 fr. talingen St.-Amanduskerk 58.700 fr. men: 163.858 fr. ïgermalen O.L. Vr. Hemelvaartkerk 2.340 fr. igermalen St.-Amanduskerk 9.410 fr. men: 11.750 fr. mhalingen Gemeenteschool: 6.228 fr., Kloosterbasisschool: '(505 fr., Technische school S.M.I.: 15.000 fr., Hopperank 1.850 j Eindresultaat 205.291 fr. keldert «toonstelling i het Affligems Kultureel Centrum, Abdijstraat, nog tot 21 juni o van werken van «Aureool» met schilderijen van kunstschil- s Mieke Cadrijn, Edgard Dumoulin en Vic Lucas en werken an beeldhouwer Kamiel Heymans. Vernissage op vrijdag 5 juni 20 u. door Prior Dom Idesbald Verkest. Open op zaterdagen an 14.30 tot 20 u. en op zondagen van 11 tot 13 en van 14.30 >t 20 u. blotting (Remm Novarumkaarting vandaag vrijdag 5 juni te 19.30 u. in M Parochiecentrum georganiseerd door de A.C.V.-afdeling. 000 fr. vooruit. Elke deelnemer heeft prijs. arochlecentrum Intvangen U dit weekend Jos en Patricia Lambrecht. Volgend reekend Pierre en Lucienne Amandt. Na dit unieke optreden wordt de ambiance er verder ingeblazen door het gekende dixieland jazzorkest de «ST. LOUIS CITY STOMPERS» die doen swingen op gekende dixieland-melodietjes. De Dekenij wil voor zijn klanten evenwel ook iets doen en daarom wordt dus de aktie «TEL JE RIJK» op het getouw gezet. Aan de etalages van de dekenijleden (aangeduid door zelfklever: dekenijlid 87) is een plastieken zak opgehangen met daarin een geldsom. Het komt erop aan de inhoud van alle zakken samen te tellen en het bekomen bedrag in te vullen op het onderstaande deelnemingsformulier. Bijkomende formulieren kunt U bekomen bij de deelnemende handelaars. Uw ingevulde deelnemingsbulletins deponeert U op 05.07.87 (het kan alleen dan) in één van de urnen die zullen opgesteld staan in de ZOUTSTRATEN. Als klap op de vuurpijl zullen Filip DE WILDE (doelman S.K. Beveren) en Urbain BRAEMS (gewezen trainer van R.S.C. Anderlecht en S.K. Beveren) de totaal te winnen som bekend maken, waarna de pret kan doorgaan. TOT DAN hier afknippen - de meubelzaken onvindbaar zijn. Zowel grote als kleine budget ten komen hier aan hun trekken. Niet alleen salons, ook tafels en diverse soorten garnierin- gen aangepast aan het salon worden aan de klanten aange boden. Een prima dienst na verkoop, gemakkelijke krediet- voorwaarden, gratis plaatsing en levering, en, gratis bewa ring van de meubels tot u ze nodig heeft zijn sterke toroe- ven die «Salons Euro-zit» er bovenop nog aan haar klanten te bieden heeft. Elke koper ontving bij aankoop van 5000 fr. een lot van de monstertom bola. Op de eerste verdieping kon elke winnaar onmiddellijk zijn gewonnen prijs naar huis meenemen (w.o. kleuren-TV's - video's - compact disc's - radio's enz....) Breng beslist vandaag nog een bezoek aan de grootste Belgische zetelreus «Salons Euro-Zit», Albertlaan 31-35 te Ninove. Het loont de moeite! Open iedere dag van 9 tot 12 u. en van 13.30 tot 20 uur. Maandag gesloten. Zondag open van 14 tot 19 u. Tel. 054/ 32.26.34. HOOFDVRAAG: De totale inhoud van alle plastieken zakken samen bedraagtF. SCHIFTINGSVRAAG: Hoeveel deelnemers zullen het juiste bedrag radenpersonen. Naam ADRES Tel Familie en personeelsleden der handelaars zijn uitgeslo ten van deelname. WIELRENNEN IN HET LAND VAN AALST AMATEURS IN HAALTERT

De Voorpost | 1987 | | pagina 7