1 AJAX LEBBEKE BOORDEVOL VERTROUWEN NAAR TWEEDE NATIONALE LAUREATEN GEHULDIGD EENDRACHT ZELE EN K.A.V. DENDERMONDE DEDEN GOUDEN ZAKEN SI- MINISTER LENSSENS /ERDEDIGT ZIJN ANTI-DOPINGSSTRIJD W - x OVER STROPERS EN BOSWACHTERS .uu.posi - l».b.l9Ö7 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05271.40.60 HANDBAL red Loi rm to kan er niet naast kijken Ajax Lebbeke is aan een Pie! tile opgang begonnen die ook met het behalen van de el in derde afdeling nog niet ten einde is. Uiteraard is dit r danken aan het kwalitatief uitstekende spelerspotentieel W'i «rover de klub beschikt, maar de inbreng van een •i i zonder werkkrachtige bestuurskern is in de opmars van Lao klub van doorslaggevende aard geweest. Zo blijft het >tth k in de toekomst. De manier waarop de klub geleid Frj rit is opvallend demokratisch maar toch is er een pp< derschap waar te nemen dat men taak- en mensgericht Isht noemen. Ook nu al, wij zijn pas midden juni, staat r. wt alles al op zijn pootjes om volgend seizoen met kses aan te treden in 2' nationale. Kort na het suksesvol- j0 seizoen 1986-87 werden de spelers over hun betrachtin- Ph: B gepolst, de nodige versterking werd aangetrokken, de i ti icheidnemende trainer-coach De Vlieger werd vervan- dail Wat er nu eventueel nog bovenop komt is een }as «naatje maar de objektieven en de middelen om die )0p jtktieven te bereiken liggen vast. De kampioenstitels tijdens de tijdens het seizoen 1985-86 was ior orbije twee seizoenen' het de bedoeling zo snel moge- lm° «n E. De Vlieger het Ajax- 'ijk door te stoten naar 2' na- 7S v ip onder zijn hoede kreeg tionale. Het bestuur was van Lktueel Nadat op Pinkstermaandag het rennerssyndikaat het nieuw ministerieel beleid inzake dopingbestrijding op de korrel had genomen voelde Gemeenschapsminister Jan Lenssens van het betrokken ministerie voor Volksgezond heid en Leefmilieu het nodig dat beleid te verdedigen. De profrenners voelden zich door het K.B. bijzonder geviseerd maar de cijfers die de minister kenbaar maakte Éggen toch wat anders. De renners spraken van 50% kontroles in de wielersport. Lenssens pakte uit met 22% in het wielermilieu, 16% in voetbalkringen, 11% in atletiek- middens en verder nog 21 sportdisciplines. Het relatief grote aandeel van de wielersport moet dan uiteraard ook bekeken worden vanuit historische overwegingen. Minister Lenssens wees ook op het bredere beleid waarin de dopingkontroles kaderen. Het is niet de bedoeling te straffen, wel wil men binnen Volksgezondheid en Leefmi lieu preventief optreden. Wat betreft de kontroleprocedu- res zegt de minister van geen klachten te weten. "Als inderdaad zou blijken dat fouten worden gemaakt, dan zal het voordeel van de twijfel spelen. Het betreffende dossier wordt dan geannuleerd." Lenssens twijfelde verder niet aan de kwaliteit van de erkende laboratoria. De perskonferentie vanwege het ministerie bewijst dat men daar dus toch met de problematiek bezig blijft. Wellicht heeft de minister de renners wat kunnen wegdu wen maar of er nu rust komt binnen hun gilde is ver van zeker. De vraag hoeveel, en waarom, tegenstrijdigheden er al waren tussen de labo's van De Backere en Heyn- drickx blijft onbeantwoord en vooral het bestaan van de positieve De Backcre-kontroles zal wel verder kwaad bloed zetten. De bedoelingen van Gemeenschapsminister Lenssens zijn hoe dan ook goed maar het lijkt erop dat zijn diensten in deze problematiek niet voldoende stevig staan. En wan neer de verschillende sportbonden dan ook gaan dwarslig gen, de wielrijdcrsbond zit daar in een spitspositie, wordt het voor Volksgezondheid en leefmilieu wel een bijzonder zware opgave. Het laatste woord moet nog gesproken worden Handbal. Alex Verlinden, de nieuwe Ajax-aanwinst, waarvan heelwat wordt ver wacht (eva). mening dat de tijd rijp was om het «jonge geweld» uit die der de klasse te halen naar het reeds te lang beloofde. De re sultaten bleven niet uit. Het werd nog geen promotie maar met een derde plaats in de eindrangschikking was de basis gelegd voor de definitieve op mars. De reserven speelden kampioen en de jeugdplpegen boekten schitterende resulta ten. De kadetten werden kam pioen van Oost-Vlaanderen, behaalden de kampioenstitel de Vlaamse handbalvere- en in het Vlaamse kampioen schap. Nu met Mare Wellekens Na twee suksesvolle seizoenen nam trainer-coach De Vlieger in alle vriendschap afscheid van Ajax en na overleg met de spelersgroep werd M. Welle kens binnengehaald, als erva ringrijke opvolger. Deze Mare Wellekens is een 37-jarige Aal- stenaar die jarenlang in 2' na tionale trainde en de toekom stige tegenstanders dan ook kent als zijn broekzak. Ajax trok ook nog Alex Verlinden aan om de ploeg meer schiet- kracht te bezorgen en iedereen die wat vertrouwd is met het handbalwereldje zal volmon dig toegeven dat Ajax hiermee een hoofdvogel afschoot. Deze 22-jarige linkshandige, bijna 1,90 grote ex-speler van Duffel werd gegeerd door heelwat ploegen uit le nationale want als topscorer uit 3e afdeling, lijkt deze speler voorbestemd voor een grote loopbaan. Het Ajaxbestuur was echter weer bij de pinken, was de anderen te vlug af en met deze transfer wil Ajax de spelersgroep af ronden. De eigen jeugd wil het in geen geval «barreren» en alleen als er nog een of andere waardevolle speler interesse betoont voor Ajax zal er nog eens «gesproken» worden. Trainer M. Wellekens, die de Voetbal. Freddy Jacobs, vergroeid met Eendracht Voetbal Mare Coore- Zele, slaat zijn tenten bij °°k la",F™drajl" KAVD op (arch.) naar KAVI) (arch.) In de nacht van dinsdag op woensdag hebben be stuursleden van E. Zele en KAVD een overeenkomst uitgedokterd die voor beide ploegen interessant lijkt. Dat Mario Franssens, een speler die zichzelf kan transfereren, naar Zele ging was al een tijdje geweten. Zele heeft daarmee twee waardevolle spelers aange trokken. De vinnige Franssens kan diepe voren trek ken in de verdediging van de tegenstanders en heeft een mooie techniek. Omringd door spelers met erva ring, kan hij een spelbepalende figuur zijn. Stefaan De Wolf heeft die ervaring en is als aanvallende midden velder van groot nut geweest voor KAVD. Hij is een verbeten vechter die bovendien het doel weet staan en een fraai schot in huis heeft. KAVD krijgt drie spelers van Zele: Theo Bordui, die het laatste jaar bij VW Hamme speelde, komt voor een jaar naar paars-blauw. Definitief heeft de Dender- Voetbal. Mario Frans- Voetbal. Theo Bordui sens vertrekt van KAVD i Eendracht Zele komt naar Eendracht Zele via VW Hamme naar (arch.) KAVD (arch.) mondse ploeg Marc Cooreman en Freddy Jacobs aangeworven. Linkerflankverdediger Jacobs is 32 jaar, een robuust man die men zomaar niet opzij zet, terwijl de 31-jarige Mare Cooreman, een rechterflank verdediger, een bijzonder goede kijk op het spel heeft en dikwijls aan de basis ligt van verrassende aanval len. Daarmee heeft KAVD zijn verdediging gevoelig versterkt, al mocht dat wel nu De Wolf en Maris Grembergen hebben verlaten. Toch verwachten we dat KAVD ook nog uitkijkt naar een spits, zodat Rodrigo niet steeds alleen vooraan moet evolueren. Eendracht Zele heeft ook nog Jo Hooftman aangetrok ken, een 19-jarige verdediger die oorspronkelijk van Sparta Waasmunster was, maar gedurende vijf jaar de jeugdreeksen van SK Sint-Niklaas doorliep. Hij speelt gedurende een jaar bij Zele met optie. AJZ heeft en de kans zich voordoet om naar lc nationale te stijgen zullen wij die zeker grijpen. Ook ons jeugdbeleid zullen wij opnieuw opkrikken en ook daarvoor zullen inspanningen geleverd worden». Sponsoring met Tipito Naast de sponsors die tijdens het voorbije seizoen Ajax reeds steunden nl. V.D.B. Modern, I.R.C. Informatica en Rekencentrum en De Streekkrant werd voor volgend seizoen ook een overeenkomst bereikt met de firma AVM Fruits. Het bananen-merk Ti pito zal het nieuwe embleem worden dat de truitjes van Ajax zal sieren en wij kijken benieuwd uit hoe het vriende lijke aapje zal ogen op de stoe re borsten van de Ajaxieden! Het Ajaxbestuur is als volgt samengesteld: Ere-voorzitter: Senator O. Van den Broeck Voorzitter: E. Van Biesen Secretaris: W. Bosteels Penningmeester, F. De Vos Jeugdverantwoordelijke: Jozef Cooreman. Leden: E. Moens, F. Van Bos- beke, A. Verheyden, H. Coppens De trainers: jeugd: J. De Man en C. Moens senioren: M. Wellekens. De thuiswedstrijden worden gespeeld in de sporthal te Lebbeke. De fanionploeg speelt om 20.15 u. en de jeugd en reser ven spelen tijdens de vooraf gaande uren. EVA LIEFHEBBERSVOETBAL TORNOOI VAN STEKENE Vorige zaterdag werd in de Parochiezaal van Kemzeke het zestiende Liefhebbersvoetbal- tornooi van de gemeente Stekene officieel afgesloten met de plechtige prijsuitreiking tijdens een bal. Zoals dat elk jaar het geval is, werden ook nu alle voetballers verwacht of... toch minstens een «serieuze» afvaardiging van elke deelnemende ploeg. NOG REAKTIES OP DOPINGPROBL.EMATIEK De reaktie, vooral wielrenners, op de huidige dopingkon- ttole blijft verder reaktie losweken. Zaterdag, op het eerste internationaal dopingkongres, vertelde minister Lenssens zo snel mogelijk de Vlaamse anti-dopinglabora- loria te willen laten kontroleren. Daartoe ging de hoofdge- nccsheer van het ministerie deze week al kontakt nemen met een Duits labo. Vooral het schokkend onevenwicht tussen de resultaten in het labo Debackere en in dat van Heyndrickx blijft vragen oproepen. Van de vijftien door minister Lenssens aangekondigde positieve kontroles werd slechts één meteen door prof. Heyndrickx ontdekt, 14-1 een rare stand. De atlctickbond reageerde ook op de vernieuwde doping- problcmatick. Als eerste sportfederatie sprak de VAL een sanktie uit. Atleet Raoui Dcroo werd na de cross van Bierbeek positief bevonden. Hij werd voor één maand effektief geschorst. En dan is cr nog de boze reaktie van Sporta waar voorzitter Dries Claes stelde dat de renners die de Pinkstcrmaandagperskonferentie hielden Sporta hebben misbruikt. "We staan honderd procent achter minister Lenssens en zijn dopingkontroles. De renners hebben onze syndikale dienst misbruikt." En tenslotte nog een reaktie van professor Debackere: "Klagen de stropers nu niet de boswachters aan?". (M.A.) Handbal. Ajax-voorzitter E. Van Biesen, samen met sekretaris W. Bosteels en bestuurslid F. Van Bosbeke (arch.) niging en werden daarna twee de in het kampioenschap van België na een memorabele fi nalewedstrijd die enkel in de verlengingen werd verloren. Het scholieren-team behaalde de titel van Belgisch kampioen nadat het achtereenvolgens eerst Oostvlaamse kampioen werd om daarna eerste te ein digen in het scholierenkam pioenschap van Vlaanderen. Het seizoen 1985-86 sloot met een balans van zes kampioen stitels! Het seizoen 1986-87 moest dan het doorstoten naar 2' nationa le betekenen. De minder ster ke plaatsen in de ploeg werden aangevuld en met de komst van F. De Ridder was Ajax voldoende gewapend om dit objektief waar te maken. Het werd een prachtig seizoen met de kampioenstitel als resultaat. Het handbal leefde opnieuw in Lebbeke, de supportcrsschare groeide bestendig aan. Naast de titel in 3' afdeling werden nog vier kampioenstitels bin nengehaald met het behalen door de senioren van de Oost vlaamse beker en drie titels voor het scholierenteam, dat nog maar eens Belgisch kam pioen werd na het behalen van de titels in Oost-Vlaanderen scholierenploeg die in Herstal de Belgische titel behaalde coachte, ziet het wel zitten. «De opsplitsing van de reeksen in 2' nationale is zeker niet nadelig uitgevallen voor Ajax. Niettemin mag Ajax nog niet al te hoog mikken in tweede nationale. De ploeg zal zich vooral moeten aanpassen aan het hogere tempo en verdedi gend moet er beslist hardnek kiger worden opgetreden. Nochtans heeft Ajax het voor deel dat het vrijwel als onbe kende start in 2' nationale ter wijl wij toch over heel wat scoutingsgegevens beschikken van de tegenstanders. Het moet in elk geval mogelijk zijn midden de rangschikking te eindigen. Tijdens de voorbe reiding die start op 1 augustus en die begin september eindigt met wedstrijden tegen ploegen ui! lc nationale, zal ik wellicht meer leren over de echte mo gelijkheden van de ploeg». Tot daar een eerder voorzichti- zijn nieuwe 28 koppige spelers groep. Ook het Ajaxbestuur leek boordevol vertrouwen maar is toch ook voorzichtig in de voorspellingen. Voorzitter Van Biesen sprak over: «Een goede beurt maken voor ons eerste jaar in tweede nationale en onze supporters blijven ver gasten op technisch goed hand bal. Nadat onze jeugdige ploeg wat meer maturiteit gekregen Gelukkig ging dit bal niet - zoals dat de laatste jaren het geval was - door in zaal «'t Helleken» want dan had de zaal maar goed voor de helft volgezeten. De Kemzeekse pa rochiezaal is kleiner en die was nu «gezellig-vol». Er waren in derdaad té veel liefhebbers- voetballers die hun kat hadden gestuurd en sommige ploegen presteerden het zelfs om even voor de prijsuitreiking één ver tegenwoordiger naar de Paro chiezaal te sturen. Juist op tijd om de trofee af te halen. Erg sportief tegenover de andere ploegen en/of het tornooi zelf is dit zeker en vast niet. En dan zijn het dikwijls nog juist die ge Wellekens die toch heel wat vertrouwen blijkt te hebben in coach bij Ajax Lebbeke Handbal. Mare Wellekens, vanaf 1 augustus trainer- (arch.) ploegen die als eerste een «grote bek» openzeggen wan neer er nu en/of dan iets niet naar wens verloopt op organi satorisch vlak. Nee, sportief is anders... Gelukkig waren er ook ploegen die massaal aan wezig waren én die voor - soms té veel - ambiance zorgden. FC Atlantic was één van de ploe gen die massaal tegenwoordig was. In feite maar normaal, want Atlantic telde voor twee: de paarsen wonnen zowel de titel als de beker én waren bijgevolg hét feestvarken. 21e maakten er bijwijlen een dol feest van, maar begingen wél de fout om hun ongenoegen over iets dat niets terzake doet op een slecht gekozen ogenblik te uiten. Gelukkig duurde dit niet al te lang en werd daar door de verdere sfeer niet ver dorven. Naast het Tornooibestuur wa ren burgemeester Heyse en schepen van sport de Saegher van de partij om de wissclbe- ker en de trofeëen uit te reiken aan de kapiteins of vertegen woordigers van de deelnemen de ploegen, waarna de tradi tionele groepsfoto's - zij het deze keer met nogal wat ver traging! - werden genomen. De laureaten Dé laureaat kent ondertussen iedereen: FC Atlantic werd zo wel kampioen van dit zestien de Tornooi, zij het na een spannende wedstrijd met Bos- dorp en Cado. Dit trio stak trouwens met kop en schouder boven de rest van het deelne mersveld uit. De paarsen wer den kampioen met 40 punten uit 22 wedstrijden én dat zijn er 2 meer dan SK Bosdorp en FC Cado, die zij aan zij eindig den maar waarvan de wit- zwarten 1 wedstrijd meer won nen. Op liefst 15 punten legde SK Anker - dat volgend jaar gevoelig versterkt aan de start van de kompetitie zal ver schijnen - beslag op de vierde plaats. Terwijl KWB Stekene net KWB Hellestraat voor was voor de vijfde plaats. Verder volgen dan Sporthal (is zich ook deftig aan het verster ken!), Vagebonden, Gouden Leeuw, Rima en Sint-Andries dat de rode lantaarn liet aan Schuttershof. Voor de beker won Atlantic het na verlengingen en straf schoppen van Cado, terwijl het «onverwachte» KWB Stekene de derde plaats binnenhaalde ten nadele van Bosdorp. De trofee fair-play tenslotte werd deze keer gewonnen do"br FC Cado vóór FC Vage bonden die hun abonnement op dit klassement dus voor één jaar hebben opgezegd. Meteen is het voor enkele we ken gedaan met voetbal op zondagvoormiddag te Stekene. Er wordt weer energie opge daan voor de volgende kompe titie: de zeventiende in het Tornooi van Stekene. T T

De Voorpost | 1987 | | pagina 17