Hieven de backer: GUNTHER VAN STEELANDT LONKT NAAR RITZEGE, GUY ROOMS NAAR GUNSTIG KLASSEMENT GUY VAN HESE STERKER DAN OOIT DANNY DAELMAN IN KEMZEKE GUY VAN HESE IN HAASDONK VERCAUTEREN EEN DUBBELSLAG IN DE SPURT WILLY VEREECKEN IN BELSELE LIEVEN DE BACKER IN HAMME IVAN SMET IN EKSAARDE De Voorpost - 19.6.1987 - 19 WIELRENNEN Twee Waaslanders in Ronde van België voor amateurs Irennen. 71 IIORES ivan gel joviale ji Ik moet JUNIORES Nu zondag gaat de Ronde van België voor amateurs van start. Guy Rooms en Gunther Van Steelandt zijn de enige Waaslanders die werden gese- lekteerd. Allebei hopen ze er het beste van te maken. «Ik wil een gunstige rangschikking na streven», zegt Guy Rooms. «De Ronde van Limburg was een flinke voorbereiding. Ik werd tweede. Het ontbreken van een eindspurt is de enige reden waarom ik geen winnaar werd. In de Ardense Pijl evo lueerde ik in een achtervol gend groepje dat jacht maakte op vier leiders. Ik poogde te reageren maar werd telkens gecounterd. Ik werd dertiende net als 's anderendaags in de Sterfinale. Ook-daar was ik in achtervol ging. Negen renners waren voorop. Omdat er geen ere plaats meer inzat nam ik niet deel aan de spurt. Zonder tegenslagen moet ik in de Ron de van België flink presteren. Ik voel mij in konditie. Het zint mij om een rit te winnen, maar vooral wens ik een guns tige rangschikking na te streven». Ritzege De voornaamste doelstelling van Gunther Van Steelandt is een ritzege in de wacht slepen. «In de Ardense Pijl en in de Sterfinale te Aartselaar zat ik meestal in de buurt van Guy Rooms. In de Sterrit zat er voor mij meer in. Ik heb mij laten verrassen. Kandidaat- winnaar was ik niet. Wel had ik mits meeval binnen de tien kunnen eindigen. De konditie is terug. Tot voor veertien da gen heb ik gesukkeld, maar nu gaat het veel beter. Ik heb vertrouwen en hoop mij in de Ronde te manifesteren. Ik streef vooral een ritzage na. Vermits ik in de spurt sterk kan uithalen, moet die moge lijkheid bestaan. Óver het seizoen mag ik niet ontevreden zijn. Ik won vier wedstrijden, werd drie keer tweede en evenveel keer der de. Het beroep van verkoper van kranten en tijdschriften weet ik aardig te kombineren met het wielrennen. Aan het afgelopen woensdag deel aan vroeg opstaan ben ik intussen een laatste doordeweekse wed- gewoon geraakt». strijd te Zwijndrecht. Als voorbereiding op de Ron- E.G. de die te Brussel van start gaat, nam Gunther Van Steelandt LIEFHEBBERS Guy Van Hese behaalde te plicht om deel te nemen aan de Haasdonk zijn derde zege van Ardense Pijl. dit seizoen. Erg verrassend Na vijfenveertig kilometer manifesteerde hij zich in de gingen acht renners in de spits spurt en versloeg Mare Bal, rijden. Peter Flach, Franqois Johan De Prekel, Gino Ver- Geerts, Gino Verbraeken, braeken en Gaston Pieters. Guy De Jonghe, Gaston Pie- De plaatselijke favoriet ters, Johan De Prekel. Mare Gunther Van Steelandt ont- Bal en Guy Van Hese. Deze brak. De BWB had hem ver- renners zouden overigens tot Willy Vereec- Het werd in Belsele een inci dentrijke spurt die uitdraaide op een overwinning voor Willy Vereecken, maar waarbij ach teraf door Eric Wuytack, die tweede eindigde, een klacht werd neergelegd. Wuytack be schuldigt daarin de amateur uit Oudegem van onregelmatig spurten. Aanvankelijk gebeurde er niet zoveel in deze wedstrijd die zestig amateurs verenigde. Willy Vereecken en de Neder lander Ko Harms gingen wel enige tijd het kommando voe ren, maar na zo'n tien kilome ter werden ze door het peloton alweer tot de orde geroepen. In dat peloton toonde vooral José Rooms zich aktief Het was overigens onder zijn im puls dat de twee leiders al snel bij het nekvel werden gegre pen. Voorbij halfweg kwam dan de definitieve ontsnapping tot stand. Zes renners verenig den zich in de spits, waaron der, en dat is toch wel opmer kelijk, drie Belselenaars. Eric Wuytack, Patrick De Waele, Luc Beniers en verder Ivan en Willy Vereecken en de Neder lander Adrie De Maerschalck. Dra hadden deze zes een kom- fortabele voorsprong bijéénge- fietst. Cyriel Hoefnagels en Mare Galle poogden de kloof te overbruggen, maar dat lukte niet. Pas in de allerlaatste kilo meters kwam het peloton erg kort bij. Niettemin bleven de zes leiders nog net buiten schot. Willy Vereecken en Eric Wuytack poogden een spurt te ontlopen maar dat was niet naar de zin van de vier ande ren. Met zes begon men aan een spurt die zoals gezegd inci dentrijk verliep, vandaar ook dat de uitslag voorlopig onder voorbehoud is. Ivan Vereec ken eindigde als derde voor De Wael, De Maerschalck en Be niers. De Nederlander Wim De Waal won later de spurt voor de zevende plaats. (e.g.) De Oostvlaamse begonia- kwekers zullen in de tuinen van Annevoie 20.000 begonia's planten. Deze begoniabeplan ting is voor het bezoek te be zichtigen alle dagen tot Aller heiligen van 9 tot 19 uur. De LIEFHEBBERS Wielrennen. Lieven De Backer had in Hamme na de wedstrijd aan supporters geen gebrek de finish voorop blijven. Er (vh) vormde zich weliswaar een achtervolgende groep die acht- LIEFHEBBERS tien manschappen verenigde, maar die er nooit in slaagde 1 Hun voorsprong z< WALTER DE VEERMAN IN LOKEREN-DAKNAM te het einde in zicht kwam, alsmaar groter worden. Voor Walter De Veerman is afge- Gauwer, Adrie De Macs- voeten. Veel later dar. werd de het ingaan van de finale poog- tekend winnaar geworden van schalck, Luc Gijs en Danny spurt voor de tweede plaats den Guy Van Hese en Johan het kriterium te Lokeren. Hij Van Boxstael later samen op gewonnen door Dirk De Cau- De Prekel zich uit de voeten te dubbelde overigens alle deel- avontuur. wer, voor Eric Wuytack en maken. Onder impuls van Gi- nemers. Tien renners zonder- De voorsprong van deze Jaak Verbruggen. Nog later no Verbraeken werden ze op- den zich af na zowat vijftien renners groeide alsmaar en legde Adrie De Maesschalck nieuw tot de orde geroepen, kilometer en daarvan gingen met nog zo'n dertig kilometers beslag op de vijfde plaats Op- Van Hese probeerde het nóg De Veerman, Jaak Verbrug- te rijden, maakte Walter De merkelijk was de grote belang- een keertje maar ook in dit gen, Eric Wuytack. Dirk De Veerman zich alleen uit dc stelling voor deze wedstrijd geval kreeg hij niet de minste vrijheid gegund. Dc spurt zelf werd op gang gebracht door sd&k». fJp'éM, lijfi! Mare Bal. Geruime tijd zag het er naar uit dat hij winnaar zou worden tot wanneer Guy Van HHHHHMT Hese tegen alle verwachtingen TyjlllMfcS...y ||||r jl||| in hem met sukses zou coun- jfln. AÜi toegang bedraagt voor de vol wassenen 135 fr. en voor de kinderen 70 fr. Houders van het Oostvlaams-Naams toeris tisch paspoort: derde persoon gratis (of 1 gratis per 2 beta lende). Wielrennen. Streekrenner Daknam. Walter De Veerman was de snelste in de amateurkoers in Vercauteren heeft zijn seizoenzege behaald. In toonde hij zich vrijda- veruit de snelste in een De renner uit Temse vorig jaar vaak op de en verloor gere- het kleinste verschil, is er uiteindelijk dan gekomen", glunderde bekennen dat ik de niet had verwacht. In de voorafgaand aan de had ik nauwelijks de Ik zit in de en had andere katten Aanvankelijk hield de vlakte. In tegen een week eerder krachten doseren. Ik in Beveren-Waas al te omgesprongen. Op kreeg ik de rekening Halfweg ben ik voren geschoven en toen renners zich opmaakten achtervolging op acht in te zetten, verleende medewerking. Van vertoefde ik bestendig voorste gelederen. Het dan verwacht. In de kilometer heb ik nog 'gat" gedicht. Ondanks die bijkomende inspanning toonde ik mij in de spurt. Da niel Verhelst kwam mij bedrei gen maar een ultieme jump was voldoende om als eerste de streep te overschrijden." In Hamme was Gino Ver cauteren zondagnamiddag on getwijfeld de grote favoriet. Hij was lid van een leiders- groep die vijf renners verenig de en een riante voorsprong had verworven. Op één kilo meter van het einde raakte zijn fiets defekt. Gino "leende" een gewone velo maar kon daarmee geen spurt aangaan. "Was mij dat niet overko men, dan had ik gewis gewon nen. Ik voelde mij zo fit als een hoentje." Met een overwinning, twee tweede plaatsen, een derde en vier zesde plaatsen, is het sei zoen totnogtoe niet mis voor Gino Vercauteren. Pas vól gend jaar juni wordt hij ama teur. Dat wil zeggen dat er een zee van tijd blijft om zich als junior te manifesteren. Zater dag gaat hij in Melsele aan de slag en zondag wijkt hij uit naar Erembodegcm. (e.g.) Het zag er niet naar uit dat Lieven De Backer v zou worden in Hamme. Tot de leidersgroep waarvan hij lid was, behoorde ook Gino Vercauteren. Hij werd als favoriet getipt maar kreeg op het laatst met een defekt af Ie rekenen, waardoor hij uitgeschakeld werd voor de spurt Bovendien draaide de plaatselijke renner Gino Heire wegh de laatste bocht voor de aankomst in met zo'n orj„ twintig meter voorsprong. Lieven De Backer is toen tot het uiterste gegaan. Pas in de laatste meters voor de streep ging hij Hcirewegh voorbij. "In de spurt moet ik voor niemand wijken", zegt de verkoper van ons blad te Buggenhout. "Veel geluk heb ik nog niet gehad Ik was in Hamme pas aan mijn veertiende 'wedstrijd toe. In het begin van het seizoen kwam ik ten val en hield daar een gebroken vinger aan over. Ik ben thans volop aan de slag en de konditie groeit. Ik behaalde twee overwinningen en werd evenveel keer c n tweede De koers te Hamme vond ik geen zware wed strijd. Ik ben gewoon om naar het Pajottenland uit te wijken waar het heuvelend is en er meer inspanningen Boeten worden geleverd. Ik hanteer er graag een kleine versnelling." Lieven De Backer wordt over een maand amateur. Hij )uój vreest die stap niet vermits hij ook geen problemen had 'oen hij junior werd. Iedere dag vóór 4 uur uit bed om de ,g hranten aan de man te brengen, valt hem zwaarder. Een werk dat hij uiteraard boven het wielrennen stelt. (e.g.) Jin LIEFHEBBERS Na een vlijmscherpe spurt is Danny Daelman winnaar ge worden van het kriterium te Kemzeke. De junior uit Sint- Gillis-Waas, die aan zijn vier de zege toe is, hield zich be stendig op in de voorste gele deren, nam opmerkelijk veel initiatieven maar toonde zich na afloop nog zo fris als een hoentje. De wedstrijd zelf werd getei sterd door zware onweersbui en en dat maakte dat de helft van het amper veertienkoppige deelnemersveld al omstreeks halfweg uitgeschakeld was. Alain Boone, Geert Persoon en Peter Van Hoof zetten een eerste aktie op maar werden binnen de kortste keren door het peloton onder aanvoering van Danny Daelman bij de lurven gevat. Jacky Fortrai en Martin Smet poogden zich ook even uit de voeten te maken, maar dat duurde maar zolang tot Danny Daelman hen een halt toeriep. Nog voor halfweg nam de talentrijke junior uit Sint-Gil lis-Waas zelf de benen. Hij kreeg Kurt Dierckens in zijn gezelschap. Chris Peers, Alain Boone, Peter Van Hoof en Jacky Fortrai sloten zich aan en meteen was de kopgroep gevormd. Op het laatst ging het er hard aan toe. Vooral nadat Alain Boone in de aanval was gegaan. Danny Daelman spurtte hem achterna, maar had wel enige moeite om de kloof te dichten. Voor Chris Peers en Kurt Dierckens wa ren de opéénvolgende demar rages er te veel aan. Vier ren ners gingen uiteindelijk de (arch.) Wielrennen. Danny Dael- Wielrennen. Lieven De Backer uit Buggenhout wint de Hamse junioreskoers, voor de plaatselijke renner Gino Heirewegh, die vertwijfeld op zijn stuur bonkt (vh) Na een ultieme jump werd Lieven De Backer zondagna middag in Hamme winnaar van de wedstrijd voor juniores. In een spurt versloeg hij op de valreep de plaatselijke renner Gino Heirewegh. Laatstge noemde draaide als eerste uit de laatste bocht en gaf lange tijd de indruk het te zullen halen. Peter De Meirschman uit Zele ging als eerste in het of fensief maar werd spoedig te ruggeroepen. Daarna probeer den Gino Heirewegh, Lieven De Backer en Geert Persoon het even, maar ook die onder neming liep op een sisser af. Een definitieve aktie werd door Gustaaf Schouppe na vijf van de zestien af te leggen ronden op gang gebracht. De junior uit Aalst bleef enige tijd alleen in de spits maar kreeg er later het gezelschap bij van Gino Vercauteren, Gino Hei rewegh, Lieven De Backer en Gerry Maes. Metéén viel de wedstrijd in de definitieve plooi. De voorsprong van de leiders groeide zienderogen. Philip Rooms, Luc Van Caute- ren, Philippe Bulteryst en Danny Van Goethem poogden nog een tegenaktie op te zet ten, maar die leverde niets op. Algemeen werd op Gino Ver cauteren getipt als kansheb ber. Op minder dan een kilo meter voor de finish kreeg de Temsenaar met een defekte fiets af te rekenen. Met een gewoon vehikel leg de hij de laatste honderden meters af en was uiteraard kansloos in de spurt. Na De Backer en Heirewegh eindigde Schouppe als derde voor Gerry Macs en de onfortuinlijke Gi no Vercauteren. (e.g.) spurt aan. Daelman won over tuigend voor Jacky Fortrei, Pe ter Van Hoof en Alain Boone. Even later legde Kurt Dier ckens beslag op de vijfde plaats voor Chris Peers. (e.g.) Ivan Smet uit Sint-Niklaas heeft op een vlotte manier de wedstrijd te Eksaarde gewon nen. Hij had ruim vijftig meter voor op Patrick Coppens met wie hij al kort na de start op verkenning trok. Slechts acht tien renners waren aan de start verschenen. Daarmee waren de organisatoren geenszins in hun nopjes. Voeg er dan nog de barslechte weersomstandig heden aan toe. Al na enkele kilometers trokken Ivan Smet en Patrick Coppens in de aanval. Al snel hadden zij een voorsprongvan ruim één minuut uitgebouwd. Vanuit de achtergrond zijn Luc Verschraegen, Peter Saey, Geert Buyle en Ronny Lievens aan de tegenaktie begonnen. Zij slaagden er evenwel niet in om maar iets van de achter stand op te halen. De lokale renner Peter Saey voelde zich bovendien niet in zijn sas. Door examens op school had hij in bijna veertien dagen niet getraind. Toen hij op een be paald ogenblik aan zijn woning voorbijkwam, draaide hij ge woon de oprit op en plaatste meteen vroegtijdig een punt achter de wedstrijd. Hoewel Ronny Lievens nog alleen aan de achtervolging be gon, bleven de twee leiders tot de finish buiten schot. Ivan Smet won voor Patrick Cop pens. Lievens eindigde derde voor Geert Buyle en Luc Ver schraegen. Metéén zijn de vijf renners opgenoemd die de vol ledige kilometers hebben afge maald. Al de rest werd wegens te grote achterstand vroegtij dig uit koers genomen. (e.g.) Guy Van Hese is aan zijn beste kompetitie toe sinds hij ooit als wielrenner debuteerde. Hoewel de spurt niet zijn sterkste wapen is, demonstreerde hij in Haasdonk een vlijmscherpe sprint en won overtuigend. "Ik moest vechten tegen een koalitie", zegt de amateur uit Nieuwkerken-Waas. "Ze kwam tot stand nadat ik niet was ingegaan op voorstellen. Al vroeg waren we met zeven voorop. Ik poogde later weg te geraken maar telkens werd ik gecounterd. Ik hoopte nog op de spurt, hoewel ik daarin geen specialist ben. Het ging beter dan verwacht. Dat heeft te maken met het feit dat ik op een hoge konditie drijf en geen last ondervind van geleverde inspanningen. In twee voorafgaande wedstrijden te Bug genhout en Wolvertem ervaarde ik de gunstige konditie, wat resulteerde in flinke ereplaatsen." In de Sterrit te Aartselaar viel Guy Van Hese zondagna middag naast de prijzen. "Ik was niet mee in de goede ontsnapping. Het blijkt dat niet alleen de konditie telt. Je moet ook geluk hebben en juist gokken. Dat laatste ontbrak. De leiders liepen verder uit dan verwacht. Ik bleef in het peloton en vermits er geen enkele ereplaats op het spel stond, heb ik in de spurt mijn troeven niet uitgespeeld." Guy Van Hese die eerst klubkampioen werd, bracht daarna drie overwinningen en flinke ereplaatsen op zijn naam. De Waaslander kombineert een betrekking als paswerker met het wielrennen. Dat gaat omdat hij leeft voor de wielersport en zich vele pretjes, waarvan zijn leeftijdsgenoten ten volle genieten, ontzegt. (e.g.) Gino Vercauteren is blijkbaar dolblij met zijn zege bij de juniores in Belsele (dw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 19