TEGEN EEN GEMIDDELDE VAN MEER DAN 46 PER UUR SÖREN LILHOLT STERK EN SLIM GOUDEN WIELERKLUB IN BEVEREN DENDERMONDSE BALIE WON ALLES WAT ER TE VIEL IN GROS-FAYS WINNEN De Voorpost - 19.6.1987 - 21 •VAULT V.W.B.-WIELRENNEN I IN BUGGENHOUT OPSTAL fc avondwedstrijden in Bug- ïout op woensdag 10 juni nden een boeiend maar boral snel verloop. Dat is het nste dat men kan stellen als A-renners 56.2 kilometer legden in lu 13. Tj de inleidende wedstrijden +45-ers domineerden fan den Brande (NI). Alen en [mons het hele lot. De Boeck i De Troetsel waren blijk- r niet zo goed tegen dit Vise ritme bestand en mis- thien ook niet tegen het leef- Rdsverschil, vooral dan voor Te Boeck. die al een «stuk» in (vijftig is. dient wel gezegd dat ook kien deze leeftijd heeft be- fcikt. Zij eindigden respektie- Kelijk 16e en 17e. Steenssens TJppuurs) werd 18e en Puimè- (Lokeren) was 27e. ■ij de -45-ers ging het zo snel lat de volgwagen zich soms oest reppen. Er waren bo adien niet minder dan 85 nners komen opdagen voor leze kategorie. Rond half een kregen achttien renners ten kleine voorsprong bij me- ir en zij hielden stand. De tlyer uit Brasschaat, Peter houppen. werd de prachtige nnaar Willy Raes (Aalst) idigde op de tiende plaats, j Impe (Mere) werd 19e, wijl Van Assche (Buggen- ut) nog beslag legde op de ie plaats. Ie talrijke aanwezigen beleef- m heelwat pret aan deze den- ■rende avondkoersen, die bo- adien hoe is het moge lijk? bij een milde zomer- peratuur en zonder regen nden verlopen. Uitslagen B-reeks: 1. Peter Schoup- jen. 2. Van Bael, 3. Heyvaert, Ackermans, 5. Daniels, 6. .■henck. 7. Bogcrs, 8. De Nil, J, Meyer, 10. Hermans, 11. Raes. 12. Mollet, 13. Verlee, 14 Vonckx, Versmissen en ■Gowsens. ■BlC«eks: 1. Theo Van den rBrwfc. 2. Simons, 3. Alen, 4. m/É De Perre, 5. Daniels, 6. piants, 7. Willems, 8. De Inge, 9. Van Geel, 10. hiyens, 11 Carpentier, 12. pammaerts, 13. Van Craey- est, 14. Lampaert, 15. Van ^/ocnsel, 16. De Boeck, 17. e Troetsel, 18. Steenssens. tTERDAG IN iENDERMONDE VEEL MISVERSTAN DEN EN... REGEN De mensen van de VBW heb- ben een hartinfarkt geriskeerd, voor ze de vrij talrijk opgeko men renners de baan konden opsturen. Wegens allerlei mis verstanden en vooral wegens slechte afspraken, was er om zo te zeggen niets klaar toen de :rste renners en de afgevaar digden zich ter plekke bega- Uiteindelijk kwam dan toch alles ongeveer voor me kaar, maar het heeft moeite en ■zenuwen» gekost. Dc B-renners gingen eerst van start onder een miezerige re gen die een ganse dag zou duren. Zij waren met een veer tigtal, Het werd een eerder matte koers, waarschijnlijk door het lange wachten en de onzekerheid aan de start. Op zowat 15 km van het einde geraakten twee Nederlanders, Mathieu Hendrickx en Theo Van den Brande (ongelooflijk maar waar. twee trouwe lezers van De Voorpost) aan een kleine voorsprong. Zij bleven hardnekkig doorgaan en zou den uiteindelijk spurten voor de (tq laat aangekomen) bloe men Sterke Theo, momenteel geweldig op dreef met drie tweede en twee eerste plaat sen, uit de laatste vijf wedstrij den, haalde het na een span nende zij aan zij. De grote afwezige was Paul Boel uit Dendermonde die als toe schouwer meeleefde, maar on voldoende hersteld bleek om op de fiets te kruipen. Roger Caethoven uit Zele redde de lokale eer met een twaalfde plaats, terwijl Van Assche uit Buggenhout, na een zeer ster ke wedstrijd, slechts vijftiende werd. Bij de 50-plussers ging alle aandacht naar Louis De Boeck, kapitein van de ploeg Dendermonds Automobielbe drijf, dat hier als hoofdsponsor fungeerde. Opnieuw werd het een matte koers. Uiteindelijk boden zich 21 renners aan voor een natte spurt. Louis zat van iets te ver aan de leiding en moest in de laatste meters mannen laten passeren die wat langer uit de wind hadden ge zeten. Lampaert was de snel ste, voor De Troetsel uit Baas rode. Louis werd vierde en Gevaert, zijn ploegmaat, ein digde als achtste. Jef Caetho ven en Theo Jacobs uit Zele staakten de strijd omdat het vele nat hen blijkbaar te veel was geworden... Toen de vijftig A-renners van start gingen regende het nog altijd en het relatief grote pelo ton verloor geregeld heelwat schakels. Geriy Dc Cauwer en Herman Van Haver uit Moer- zeke wilden er voor de ogen van hun sponsor wel iets van maken. Toch zou Herman na die forse aanhef even over halfweg ontmoedigd van zijn fiets stappen. Gerry zorgde echter voor spektakel, niet in het minst in de reaktic op twee ontsnapte Nederlanders (al weer!). Schenck en Bogers. Hij ging daarbij wellicht té ontstuimig te keer en moest tenslotte vrede nemen met de zestiende plaats Er zat zeker meer in. Van de Putte uit Op wijk werd 14e, Gert Van Geyt (Hamme), 17e, terwijl D'Hol- landcr (Overmere) na een goeie wedstrijd tegen het einde door pech verdween. De grote afwezige was Geert De Cock, die nochtans de renners aan zijn deur zag passeren. Schrik? Het wijkkomitee «Blauwe Steen» had beter verdiend: de feesttent zag er niet zo feeste lijk uit en bij al die regen vloeide natuurlijk het gebrui kelijke nat niet zo vlot uit de kraan... Maar wellicht kunnen ze daar tegen een stoot. Uitslagen A-renners: 1. Petrus Bogers, 2. Schenck, 3. Meyer, 4. Van Wielrennen. Wielerklub "Wil Willen" uit Beveren bestaat vijftig jaar en werd ontvangen op het Kasteel Cortewalle (Iv) VWB-Wielrennen. A. De Boeck, Vonck en Boel Wielerklub 'Wij Willen' mocht zich, t.g.v. het 50-jarig be staan, verheugen in een ont vangst op het kasteel Corte walle. Een halve eeuw, het is heel wat. Vermeldenswaardig is wel dat de huidige voorzitter Omer Van Geystelen jaren te rug zelf een gevierd renner was. Zo wist hij de wedstrijd in eigen gemeente in volle glorie periode te winnen. In tegen stelling tot wat de meesten denken, \s het niet de florissan te wxielerklub C.H.W., onder de hoede van Marcel Van Kerckhove, die de jaarlijkse beroepsrennerswedstrijd in richt te Beveren, maar wel de gelijk wielerklub 'Wij Willen'. Ook in 1987 zal deze jubileum wedstrijd doorgaan te Beveren en wel op 10 juli a.s. Tijdens de ontvangst op Cortewalle werd een erediploma uitge reikt aan de voorzitter, die bovendien als blijvende herin nering, een tinnen schaal in ontvangst mocht nemen van de gemeente Beveren. P.V.D. VWB-Wielrennen. Van Haver, De Cauwer en Daniels Oirschot, 5. Daniels, 6. Scheyltjens, 7. De Laat, 8. Hendrickx, 9. Van Zundert, 10. Van Dijck, b-renners: 1. Theo Van den Brande, 2. Hendrickx, 3. Lie- vens, 4. Janssens, 5. Van Im pe, 6. Van de Perre, 7. Si- moens, 8. Cannaerts, 9. Van Woensel, 10. Van Roy, 11. Raes, 12. Caethoven, 13. Van Merrienboer, 14. Loodts, 15. Steenssens. C-renners: 1. Lampaert, 2. De Troetsel, 3. Wartel, 4 De Boeck Louis, 5. Van Geel, 6. Wijnants, 7. Daniels, 8. Ge rard Gevaert, 9. Straetmans en Wille, 11. André Van Geyt, 12. Willems. 13. Wauters en Van As, 15. Simons. ZONDAG IN BORGERHOUT DENDERENDE HERDENKINGSPRIJS STAN OCKERS In Borgerhout werden 30.000 F aan prijzen en 40.000 F pre mies gespendeerd aan de ren ners van de VWB. Rik Van Steenbergen himself gaf de start en een massa belangstel lenden was op het appèl, ge lukkig bij een prachtig juni- weertje en met warempel de zon over het parcours! Bij de «oudjes» de vijftig plus sers was Karei Alen de beste. Hij maakte er een solo van en won oververdiend. Het pelo ton werd voor de tweede plaats gevloerd door Lampaert. De Dendermondenaars De Troet sel en De Boeck eindigden respektievelijk als vierde en zesde, terwijl Jos Carpentier met een tiende plaats de eerste 55-plussers was. In de middenklasse, de B-ren ners dus, kwam het al vroeg tot een definitieve situatie toen vier sterke jongens zich afzon derden: Leuckemans, kam pioen Laeremans, Delchambre en de Buggenhoutenaar Van Assche. Ze bleven voorop en Leuckemans liet op zes ronden van het einde zijn gezellen in de steek om in een prachtige stijl te winnen... en meteen de superprijs van 5.000 F in de wacht te slepen. Tenslotte startten de jongere A-renners voor 65 kilometers. Het werd een start la Pélis- sier en dat werd vele jongens fataal. Halfweg bleven nog 29 renners van de 60 overeind. Op vijftien kilometer van het einde ontsnapten definitief vijf renners: De Laat, Van Looy, De Beuckelaer, Jacobs en de Nederlander Van Til burg. In de slotronde liet De Laat zijn gezellen in de steek. De streekrenners kwamen in het stuk niet voor dat is het minste wat kan gezegd worden. Het sympathieke aan deze or ganisatie was wel dat de dui zenden franken aan premies werden verdeeld en niet enkel onder de besten. In de vorm van verrassingen werden vele sportmensen beloond. In Bor gerhout weet men nog wat de echte betekenis van sport is. Pittige bijzonderheid: er kwa men meer dan 130 rentiers op dagen voor deze Borgerhoutse wielerhoogdag. Uitslagen A-reeks: 1. De Laat, 2. Van Looy, 3. De Beuckelaer, 4. Van Tilburg, 5. Jacobs, 6. Da niels, 7. Van Campenhout, 8. Van Zundert, 9. Ackermans, 10. Schouppen, 11. De Vos, 12. Bogers, 13. Scheyltjens, 14. Benoey, 15. Van Looy W. B-reeks: 1. Leuckemans, 2. Laeremans, 3. Delchambre, 4. André Van Assche, 5. Van Merrienbour, 6. Breckx, 7. Matheyssen, 8. Janssens, 9. Van de Perre, 10. Goris, 11. Jacobs, 12. Caethoven, 13. Van Roy, en de rest. C-reeks: 1. Alen, 2. Lampaert, 3. Van den Bogaert, 4. De Troetsel August, 5. Daniels, 6. De Boeck Louis, 7. Wijnants, 8. Van De Rijck, 9. Avonts, Carpentier, Van As, 12. Ge vaert, 13. Caethoven J., 14. Verrezen, 15. Wauters. PROFKOERS IN BELSELE De Deense hardrijder Sören Lilholt heeft op een werkelijk schitterende wyze de 35ste Grote Pry's van het Waasland gewonnen te Belsele. Hij sprong naar het einde toe weg uit een kopgroep van 20 renners waarin de rivaliserende sportgroepen Robland, TeVe-Blad en Sigma elkaar het wit uit de ogen keken. Zeker de sportgroep Sigma Paints had graag de overwin ning gepakt in dit Belsele. Het is immers de woonplaats van sponsor Paul De Smet. Sören Lilholt besliste er anders over en versloeg de sterk getalenteerde kopgroep in zyn eentje. De organisatoren, Belsele renners, daarachter enkel de Sportief, liggen de wielergo- geklopten want het was duide- den nauw aan het hart want lijk dat de overwinnaar uit de- liefst 77 broodrenners passeér- ze groep zou komen, den voorbij de inschrijvingsta- Dat dacht Danny Janssens ook en om zijn eerste prof- koers in het Waasland kracht bij te zetten wipte hij weg uit de kopgroep. Hij kreeg het gezelschap van Ludo Gies- berts, Marc Van Geel, Jan Van Camp, Alain De Roo, Frangois Van Vlierberghe, Dirk Heirwegh, Rik Man- naerts, Eddy Van Haerens, Stan Tourné, Patrick Roe- landt, Bert Van Eynde, Rik WIELERTOERISME Frans jong, maar de zaterdag vloogt gy toch...'.'! Ik zag u omhoog rijden, op die kwaaien berg na die lange afdaling, tn 'k zei bij mezelf: «De Frans gaat gelijk een mes door de boter. Die raakt de grond niet, hij zweeft vandaag...» Aan het woord Raf Nobels, veertig jaar, wielerliefhebber en geducht prijzenkaper by de B-renners van de Vlaamse Wielrydersbond. «Frans» waarover hij het heeft, is niemand minder dan Frans Holbrecht uit Lebbeke, 24 jaar... ouder dan hij, en het weekeinde voordien schitte rend 3de in een ééndagswedstrijd georganiseerd door de balie van Charleroise advokaten. 105 kilometer tussen Charleroi en het plaatsje Gros-Fays. Ja, geeft Frans Holbrecht toe, ik had een formidabele dag. Maar die afdalingen in die gietende regen, dat was toch gevaarlijk. Mijn remblokskes waren vooraan afgesleten en ik had nog niet lang geleden nieuwe gestoken. En toen we die vlaag hagel op ons lyf kregen, zag ik praktisch gene steek meer... Het principe is eenvoudig. Jaarlijks trakteren de fictslief- nebbers van verschillende ba lies hun kollega's op een uit stapje. Een geaksidenteerd parcours wordt daarbij natuur lijk niet uit de weg gegaan. Alle deelnemers krijgen een fchema mee waarop het tra- jekt is uitgestippeld en er wordt gezamenlijk gestart. Daarna is het ieder voor zich. vanzelfsprekend is dc cnc ad- vokaat al wat aanvalslustiger Gan de andere, maar één die over een leeuwenhart beschikt is toch wel Waker Kindt van de Dcndcrmondsc balie. Hij was die zaterdag één van de eersten om aan de boom te schudden en een eerste af scheiding te bewerkstelligen. Wie niet met de eersten mee- kan of pech heeft, kan altijd terugvallen op de bezemwagen of familieleden die meevolgen met de wagen. Al kan het natuurlijk soms wel een tijde duren eer men bijstand krijgt. Zo kon het vorig jaar gebeuren dat Wilfried 't Kint linksaf ging waar er rechtdoor moest gere den worden en zo een leuk eindje extra fietste. Wilfried, de sportieve bedrijfsleider van het Dendermonds Automo bielbedrijf was met een paar van zijn renners op uitnodiging van Walter Kindt naar Char leroi afgereisd. Het zestal gooide daar grote ogen toen de wit-zwart-gele Renault-truien «en bloc» aan de start ver scheen, tussen 33 andere deel nemers. Naast de reeds ver melde Walter Kindts, Wilfried 't Kint, Raf Nobels en Frans Holbrecht, reden ook nog Mark Holbrecht (zoon van Frans) en de gebruinde «Ita liaanse» gastrenncr Pierino Bussolini mee Deze laatste was natuurlijk dc troefkaart van het team. Hij counterde gepast bij het ingaan van de finale. Die begon na de 4de beklimming, eentje met 12% stijgingspercentage. Op dat moment waren er nog een tien tal renners vooraan in de kop overgebleven. Toen liet Mark Holbrecht zich verraden door de zenuwen, schakelde ver keerd en diende de anderen te laten gaan. Maar ook zijn va der Frans, ondervond daar de meeste weerstand. Maar ik wist, zei Frans, als ik die «over» geraakte, dat ik vooraan zou eindigen 't Kint en Bussolini ontbonden daar hun duivels, Frans Holbrecht volgde maar toch slaagde Wil fried 't Kint en Raf Nobels erin om terug te komen na een razendsnelle afdaling, waarbij de kilometerteller van de volg wagen tot 75 km per uur aan duidde. Na een gedeeltelijke hergroepering, waarbij nog een paar andere renners uit de achtergrond konden weerke ren, verbrokkelde het groepje definitief, zodat wij bij de laat ste beklimming van de dag, de drie kilometer lange helling van het dorpje Gros-Fays, een totaal uiteengeslagen deelne mersveld kregen. Eerste werd Pierino Bussolini, op korte af stand gevolgd door leeuwen hart Waker Kindt en eveneens kort daarachter, Frans Hol brecht. Dan kwamen twee an dere renners, met daarbij or- ganizator en winnaar van vorig jaar, Francis Brinchard. Raf Nobels ontbond iets te laat zijn duivels om Wilfried Kint (6de) nog bij te halen en om het sukses kompleet te maken fi nishte Mark Holbrecht als 10de. Alle zes de DAB-ren- ners bij de eerste tien, het kon niet anders of de Dender- mondse afvaardiging mocht met alle trofeeën naar huis gaan. Frans Holbrecht had nog binnenpretjes toen hij vertelde hoe een Waalse apotheker- tegenstander met respektabele achterstand over de streep kwam nadat hij Frans eerder in de wedstrijd naar zijn gezond heidstoestand geïnformeerd had: «Comment 5a va, papa?» Maar 't was «papa» later, toen 't bergop was: en «dweis» dat die na de aankomst liep, grin nikte Frans. Momenteel zijn er plannen om in september een organisatie op het getouw te zetten in naam van de Dendermondse balie. Men zou dan in Waas munster vertrekken en een stuk van de Nederlandse pol ders aandoen. FVN fel. Voeg daarbij nog eens mooie en zonnige namiddag en u begrijpt... De eerste onruststoker van de wedstrijd was de voor eigen publiek rijdende Francois Van Vlierberghe, die van in de start wegflitste alsof de aankomst achter de eerstvolgende hoek was gelegen. Niets was natuur lijk minder waar en Frangois werd zeer vlug bij de lurven gevat door de aanstormende Van Slijcke, Frank Verleyen' en Rudi Bnlsselmans. De maximale voorsprong van deze ontsnapping bedroeg 1 min. 15 sec. maar toch leek de ver standhouding niet zo best want weer 'wist de achtervolgende groep terug in het spoor van de leiders te komen. Een leiders- groep die wel niet meer volle dig was want op 50 km. van het einde, en net voor zij ingelo pen'werden, ontsnapten vier renners. De Robland-ploeg- maats Van Vlierberghe en Pat. Roelandt, Jan Van Camp uit het Sigma-huis en TeVe-Blad werd vertegenwoordigd door Rik Van Slijke. De drie grote ploegen had den elk een renner mee zoals dat genoemd wordt en voor elke renner lag het nu duide lijk voor de hand: de winnaar komt uit deze vier. Temeer dat zij, op een halve ronde, een bonus van meer dan 2 minuten wisten bijeen te fietsen terwijl alle andere pogingen, welis waar met omvangrijkere groe pen, nauwelijks aan 1 minuut winst waren geraakt na kilo meterlange jachten. Met nog drie ronden of 20 km. te gaan begon het tempo dan toch plots de stokken bij het leidend kwartet, temeer omdat ieder zijn eigen kans wilde gaan en met ontsnap pingspogingen het ritme uit de aflossingsbeurten haalden. Zo kwam de groep, met nog vijftien km. voor de boeg, aan sluiten en kregen we nog een spannende finale van deze boeiende koers. Bij het ingaan van de laatste ronde had zich inmiddels een kopgroep ge vormd. Een 20-tal.op de eind zege gebrande renners en uit deze bende kwam Alain De Roo als eerste aanspraak ma ken op de eindzege toen hij 15 groep. En stormen deed de groep zeker en vast want er werd niet op een inspanning gekeken, zo reden de renners het eerste uur liefst 46 km. bij elkaar. Toch wisten acht moedigen zich af te zonderen uit deze meute: Jos op het Eyndt, de neo-prof uit het Waasland, Danny Jans sens, Ludo Schurgers, Luc De Smet, Filip Van Vooren, en jawel, Sören Lilholt konden met een kleine voorsprong even voor de groep blijven uitrijden. Niet voor heel lang echter want 13 renners konden de aansluiting bewerkstelligen zo dat Henri Manders, Johan De Lathouwer, Ludo Giesberts, Jesper Skibby, Franky Van Oyen, Roger Ileghems, Bert Van Eynde, Wilfried Pecters, Patrick Roelandt, Mare Van Geel, Eddy Van Haerens en Frank Pirard mee aan het kommando kwamen. Een omvangrijke kopgroep dus zodat deze aanval niet zon der enig gevaar was, zeker toen gemeld werd dat zij 1 min. 20 sec. voorsprong bij elkaar gefietst hadden. Frangois Van Vlierberghe en de Robland'-ploegmaats plaatsten zich dan op kop van- de achtervolgende groep en zetten een verwoede achter volging in die weldra zijn tol zou eisen, want zij trokken de groep uiteen en kregen even eens 19 gezellenïn hun spoor. De talrijke toeschouwers aan de aankomstlijn en rond het mooie parcoiirs kregen dus een pracht van een wedstrijd te zien. Rondenlang streden bei de groepen tegen elkaar, om uiteindelijk na 2 uur koers toch samen te smelten. Het slagveld even overzien? Vooraan 38 Wielrennen. Sören Lilholt sekonden winst kon nemen op 5 km. van het einde. Alain had echter het ongeluk in een van de reeds eerder rivaliserende ploegen te zitten zodat zijn poging ten dode was opge schreven. Hiervan maakte de jongste winnaar van de Ronde van Luxemburg, Sören Lil holt. dankbaar gebruik en plaatste zoals gemeld zijn ul tieme jump. En met sukses, want de ploegmaat van Lau rent Fignon won met nog 30 sekonden voorsprong deze 35ste Grote Prijs van het Waasland voor Beroepsren ners in Belsele. Achter de overwinnaar spurtte Jean-Luc Van den Broecke net iets sneller dan Seynaeve Mare voor de tweede plaats. Zeker een verdiend over winnaar, deze Lilholt die zon dag 11. nog streed in het open baar Amerikaans kampioen schap. De vliegtuigreis en het verschil in uren had deze 21- jarige blonde Deen blijkbaar goed verteerd want er stond werkelijk geen maat op zijn ultieme aanval en zijn koers- doorzichl, zodat hij terecht een verdiend overwinningsap- plaus mocht in ontvangst De uitslag: 1. SÖREN LILHOLT (Den.) de 158 km. in 3 u 42 min, 2. Jean-Luc Van den Broecke op 30 sek., 3. Mare Seynaeve, 4. Patrick Roelandt, 5. Etienne De Beule (Hamme), 6. Ludo Giesberts, 7. Frank Verleyen, 8. Roger Ileghems, 9. Danny Van der Aerden, 10. Ludo Schurgers, 11. Luc De Smet, 12. Dirk Heirwegh (Zele), 13. Cees Priem, 14. Rik Van Slij cke, 15. Franky Patyn, 16. Walter van den Brande, 17. Rudi Brusselmans, 18. Alain De Roo, 19. Stan Toumé, 20. Rik Manaerts, 21. Mare Maer- tens op 1 min., 22. Jos op het Eyndt, 23. Filip Van Vooren, 24. Jan Van Camp, 25. Filip Felcye, 26. Bert Van Eynde, 27. Gino Van Hooydonck, 28. Frans Van Vlierberghe, 29. Eddy Van Haerens. (M.S.) Wielrennen. Aankomst van Mare Seynaeve, Patrick Roelandt en Etienne De Beule na de pro/koers in Belsele.

De Voorpost | 1987 | | pagina 21