VICZj Baasrode bovenop VOORZITTER GARDON LEIDT DE TOEKOMST NAAR DE ZEGE ILLAERTS HELPT ER i «B. AASRODE VA OPNIEUW AAN DE LEIDING WIEZEKAAS ORGANISEERT TWEEDAAGSE VOOR DE JEUGD NIET VERZWAKT WINST VOOR WELKOM! KASTEL IS BIJ DE BESTEN VAN DE REEKS 4 O 8 evordering 1 lFA Baasroc 33 okéEreml n 4 uslstand: 8 va Rap en Vlug uit Kastel won in Dendermonde de r van Vlaanderen door Zandbergen te kloppen (vh) A Baasrode oké Erembodegem 8 uslstand: 8-7. e VA Baasrode supporters ad de voorbije zondag reden 3 0 6 «feesten. Tegen een moeilij- tegenstander werd een ver ende zege behaald, hoewel ploeg het diende te stellen onder Van Kerckhoven en erheyden. Hoké Erembode- dat op Wieze beter ge- >eeld heeft, moest afrekenen Kt een Baasroods vijftal dat tree juniores in zijn rangen tide: Claes en Van Damme. )ok bij de bezoekers ontbrak tn speler op het appèl: Van Broeck was met vakantie, aasrode haalde het eerste pel binnen, maar een knap eagerend duo Nelis en Coo- ïan, bracht de bezoekers op 1-3 voorsprong. Later «rd deze kloof verder uitge- louwd tot 2-6. Deze onver achte achterstand werd stil- weggewerkt VA Baasro- le kon daarbij rekenen op een litstekende Willaerts, die van- >p de achterman-positie de lillen prachtig terugzond zon- ler in de fout te gaan. Zo maagde Baasrode steeds meer (D meer aan de voofsprong vin zijn tegenstander... Met 8- Iwrd de rust ingegaan. Tijlens de tweede speelhelft hi Erembodegem, onder im- ils van Rudy Van Kerckho- de score in evenwicht rengen bij 8-8. Maar dan wa- en de bezoekers uitgezongen. Iet Baasroods vijftal was niet inger in te tomen. Willaerts orgde ervoor dat zijn ploeg- aaats op een hoog peil speel- len. Dirk Joossens, zeer sterk n de opslag en Cassiman, wer kelijk uitmuntend aan de loord, stonden de Baasroodse ichterman goed bij. VA Baas ode stevende recht op zijn loei af en bereikte de eind- tand zonder één tegenspel. De twee juniores kunnen te rugblikken op een goede twee de helft. Een verdiende zege voor de thuisploeg, met Pierre Willaerts in een vedettenrol. Juniores VA Baasrode Wieze Sportief Ruststand: 7-3. Wieze was naar de palinggeen- te afgereisd met de stille hoop een zege te kunnen versieren. Het koesterd die hoop omdat de junioresploeg «onthoofd» is nu Wim Claes naar de senio- renploeg overgestapt is en ook omdat David Van Damme zich regelmatig moet aandienen bij de eerste ploeg. Een weinig samenhangend vijftal werd al vlug op een 4-0 achterstand geplaatst, waarbij de weer stand van de bezoekers nauwe lijks volstond om een vuist te maken. Daar ging de hoop van Wiezekaas... Bij VA Baasrode was alleen David Van Damme in staat iets goeds te presteren. Maar alleen kan hij niet optornen tegen een vijftal. Zijn mede- maats lieten even de teugels vieren en Wieze kon terugko men tot 4-3. Tot aan de rust (7- 3) kon de thuisploeg echter de bovenhand houden. In de tweede speelhelft kreeg Van Damme even de kans uit te rusten. Alain Quisquater kon zich dan meteen ook op warmen voor zijn interland te gen Frankrijk. Wieze haalde de eerste twee spelen binnen, wat de stand op 7-5 bracht. Een onrustige VA-coach maande zijn spelers aan de koncentratie op peil te houden en geen punten meer prijs te geven. Vanaf dat ogenblik was het werkelijk een éénrichtings- wedstrijd. Het was niet zozeer omdat Baasrode zo goed kaat ste, dan wel omdat Wiezekaas er niets meer van terecht bracht. In een druilerige regen stevende Baasrode op een 15-5 Kaatsen. Pierre Willaerts van Baasrode VA. (vh) overwinning af. Matte wed strijden van beide ploegen, met een paar hoogstaande mo numenten Kadetten Kerksken 1 VA Baasrode 13 Er kan nauwelijks sprake zijn van een wedstrijd. Een sterke Alain Quisquater «speelde» met de tegenstander het spel van kat en muis. Het bezoe kend vijftal liep steeds maar verder uit, terwijl Kerksken amper één tegenspel kon ver sieren. Baasrode haalde met deze 1-13 zege een driepunter binnen. Baasrode kan prat gaan op deze overwinning, be haald met twee pupillen in de ploeg. Miniemen Kastel VA Baasrode Opwyk 12 De Toekomst Buggen- hout 15 Ruststand: 8 - 4. De Toekomst, met gelegen- heidscoach Raymond Cardon kende een goede start en het korf tot 2-4 uitlopen. Maar dan kwam de thuisploeg op de proppen met puik kaatswerk. Opeens leek alles te lukken bij Opwijk en het slaagde erin zes spelen op een rij in de wacht te slepen. Zo werd de 8-4 rust stand bereikt. Buggenhout werd hierbij kompleet over speeld. Toch werd de walk over niet meer verdergezet in de tweede helft. In het eerste gedeelte was het alsof de thuis ploeg een gemakkelijke over winning zou behalen, want ze liep tot 11-4 uit. Voorzitter Cardon speelde alles of niets en hij ging over tot de wisse ling van Spitael voor De Beul. Naast deze vervanging werden ook plaatswissels uitgevoerd. Fraipont werd achterman, Verheyden grootmidden en Kackelberg kleinmidden. Aan de koord kwamen De Vroe en De Beul postvatten. Buggen hout begon steeds beter en beter te draaien en de voor sprong werd tot 11-6 gemil derd. Opwijk slaagde erin de stand op 12-6 te brengen. Van dan af stond er op het mees terschap van De Toekomst geen maat meer. Bij een 12-8 stand slaagden de bezoekers erin een puntje los te krijgen, maar dit stilde de puntenhon- ger van de Buggenhoutse voor zitter echter niet. Hij porde zijn spelers aan door te zetten. De bezoekende ploeg zat tak- tisch sterk in mekaar en bij 12- 12 kon de wedstrijd nog alle richtingen uit. Er zat duidelijk meer in voor Buggenhout en een 12-15 zege lag duidelijk binnen bereik. Een mooie overwinning voor de Toe komst, dat kon terugkomen na een schijnbaar onoverbrugba re achterstand. Verbeten vocht het echter terug. Een prachtige tweede helft met een kundige van voorzitter Cardon. KAATSEN IN BUGGENHOUT Kalender weekeinde 20.6.1987 Kadetten 19.6 Junioren 20.6 Hamme St Anna - Buggenhout Buggenhout - VA Baasrode Pupillen 21.6 Lagere II 20.6 Denderbelle - Buggenhout SK Hamme - Buggenhout Miniemen 21.6 Lagere II 21.6 VA Baasrode - Buggenhout Buggenhout - Nieuwerkerken 4 10 Vanaf de eerste ballen keerden de VA spelers naar hartelust over, zodat de ploeg vrij vlot via een 0-2 voorsprong op 0-5 kwam. Maar Baasrode vatte de zaak wat te «licht» op en een zich sterk werend Kastel kon terugkomen. De score werd 4-6. De thuisploeg onder vond dat er een winstpunt uit gehaald kon worden, maar de klasse van de Baasroodse mi niemen was te groot. Een uit erst gekoncentreerd vrijftal verzorgde zijn spel en er werd regelrecht op een 4-10 zege afgestevend. Tot op vandaag heeft Baasrode nog geen enkel punt afgestaan. Ditmaal was het echter kantje boordje. LIGA VLAANDEREN Pupillen De Toekomst 3 Kastel Rap en Vlug 10 Buggenhout De Toekomst diende op de tornen tegen de leider van de huidige kompeti tie. De bezoekers waren te sterk voor dit Buggenhout. Hoewel de Toekomstspelers zich flink ingespannen hebben om een puntje thuis te houden, konden ze onvoldoende weer stand opbrengen om een punt je mee te grabbelen. Een vlot en intelligent spelend Kastel liet de thuisspelers geen kans om in de wedstrijd te komen. Miniemen De Toekomst Buggen hout 7 Terjoden Buggenhout speelde een zeer goede wed strijd tegen het gerenom meerde Terjoden. De thuis ploeg had moeilijkheden om een goede ploeg in lijn te brengen. Uiteindelijk is Terjoden aangetreden met 7 miniemen en het kan mis schien nog voor de nodige verrassingen zorgen in de kompetitie. De bezoekers gingen vlot tot 1-3. Buggen- Kaatsen. Kastel-Opstal 15-7. Luc Vermeir uit Kastel, maar aangesloten bij Opstal, speelde uitstekend en keerde verschillende ballen over (vh) hout maakte een vuist en het kon bij 4-4 de stand in evenwicht brengen. In de tweede helft kreeg men eenzelfde spelbeeld; de Buggenhoutse ploeg was op achtervolgen aangewezen (6-7 en 7-8). Bij een 7-8 stand werd na een scheids rechterlijke beslissing de atand op 7-9 gebracht in plaats van op 8-8. De ka- dans was gebroken bij de Buggenhoutse ploeg en de morele opdoffer werd hen fataal. Een spannende wed strijd, die twee en een half uur duurde. De twee ploe gen waren erg aan mekaar gewaagd. Kadetten De Toekomst Buggen hout 13 Hamme St. Anna 1 Buggenhout vertolkte een goe de wedstrijd. Onder impuls van een zeer goede Marivoet, die niet minder dan elf ballen overkeerde, werden de Hamse spelers kompleet overdon derd. Voor Marivoet beteken de deze wedstrijd een algeme ne repetitie voor de Grote Prijs Durieux te Marchienne- au-Pont, waar hij aantreedt met de Vlaamse selektie. Hamme is te licht bevonden in deze spanningsloze wedstrijd. Een gemakkelijke zege waar door de Toekomst nog altijd in de running blijft voor de titel. Juniores Merchtem - Buggenhout afgelast Merchtem is Buggenhout niet goed gezind. In deze Brabant se gemeente werd" De Toe komst huiswaarts gezonden nadat gebleken was dat een auto niet van het terrein kon verwijderd worden. Dit jaar stond er een cirkustent op het terrein. Merchtem heeft af te rekenen met pech! Hopelijk vragen ze niet aan de ploeg hun stelten mee te brengen. Kaatsen. De Groenendaelers uit Aalst wonnen tegen Ruisbroek-Statie pirre In Gewestelijke Bevordering Aalst-Dendermonde heeft Baasrode Broekkant na het slippertje van vorige week op nieuw aangeknoopt met de ze- 8e. Het won aan huis van Ho- kc met een formidabele Pierre Willaerts. De bezoekers liepen we! 2.6 uit, maar aan de pauze wezen de bordjes echter al 8-7 «an. In de tweede helft werden de Baasrodenaren nog nauwe lijks bedreigd 15-9. Met Zele- Durmcn gaat het dit seizoen niet te best. Afgelopen zondag ontbrak daarenboven ook nog Wauters, zodat de Zeienaren 8-4 en 9-7 in de aanvangsfase "oor stonden. Na de koffie stortte de Durm- men koord als een kaarten huisje in elkaar. Frankie Van Hoof was de beste Brabander. Een gchandikapt Baardegem (hier ontbreekt De Valck) speelde de eerste helft uitste kend bij Moorscl Steven. Na de herneming kwam het thuis- vijftal, onder impuls van Fred dy Van de Velde onder stoom zodat de puntjes thuisbleven 15-9. Bij Adec ontbrak Peersman, hier werd het ook een span nende partij: 5-5, 7-6, 8-8 en 14-13. Herdcrsem haalde het laatste spel bij 40-40 met een sublieme Jan De Smedt. De partij Denderbelle - Wieze Sportief wordt gespeeld op 27.6.1987. Geen forfaitnederlaag voor Aalst - Houtmarkt Wat in de maandagkrant on middellijk opviel was de 15-0 forfaitncderlaag van leider Aalst Herleving. Dit bleek echter een foutieve uitslag (het was Opwijk Dorp dat een 15-0 opliep bij Haaltert). Leider Aalst won wel in een flauwe partij van Kastel. Tussenstan den waren hier: 1-1, 1-3, 3-6, 8-6; 10-6. A.T. Wiezekaas, sponsor van de jeugdploegen van Wieze Sportief, ontvangt op zaterdag 17 juni enkele jeugdploe gen uit miniemen- en juniorenreeksen. Vanaf 9u30 be ginnen de ploegen aan het afwerken van hun wedstrijden. Het staat al vast, dat bij de miniemen de ploeg van VA Baasrode aanwezig zal zijn, daarnaast treden ook De Toekomst Buggenhout, Hamme St.-Anna, Welle Cambri- nus en Wieze Sportief in de kaatsarena. In de juniores- kategorie staan VA Baasrode, Buggenhout De Toekomst, Merchtem, Ronse en Wieze tegenover elkaar. De daaropvolgende zaterdag (4 juli) is het de beurt aan de pupillen en kadetten om elkaar te bekampen. Maar dan vangen de wedstrijden een half uur vroeger aan (9 u.). VA Baasrode Brussegem, Denderbelle, Grimminge, Idder- gem en Wieze Sportief geven elkaar dan partij in de pupillen reeks. De Toekomst Buggenhout zal in de kadettenreeks moeten afrekenen met tegenstanders als Zele-Durmen, Welle Eendracht, Iddergem en Wieze Sportief. De aanwezige ploegen staan borg voor een aantrekkelijke kaatsdag. Het is nu nog afwachten wat het weer zal brengen. Een zonnige dag kan de talrijke supporters een onvergetelijke kaatsontmoeting aan de Oktoberhallen laten meemaken. Drank en broodjes zijn ter plaatse te verkrijgen tegen zeer demokratische prijzen. Koude scho tels zijn eveneens voorzien. Dus allen daarheen!! KAATSEN IN BAASRODE Juniores 20.6 VA Baasrode - Buggenhout Buggenhout - VA Baasrode Pupillen vrij Kadetten 19.6 Bevordering 21.6 Merchtem - VA Baasrode Zele - Baasrode VA Miniemen 21.6 KAATSEN IN WIEZE Juniores 20.6: Wieze-Merchtem Kadetten 19.6: Hamme Zogge-Wieze Miniemen 21.6: Terjoden-Wieze Pupillen 21.6: Kastel A-Wieze Wieze I 21.6: Duvel-Wieze Wieze II 21.6: Gijzegcm-Wicze KAATSEN WIELERTOERISME De Voorpost - 19.6.1987 - 25 KAATSEN IN WIEZE DENDERLEEUW 8 WIEZE SPORTIEF 15 Ruststand 4-8 De wedstrijd van Wieze Spor tief kon op Denderbelle niet doorgaan wegens het kermis- gebeuren. Om het kompetitie ritme van de Wieze-spelers in- takt te houden was de klub genoodzaakt uit te wijken naar Denderleeuw om een vrien denwedstrijd te spelen. On danks de inspanningen van de klub om een partner te vinden kon er op Luc Daelemans en Pierre De Block geen beroep gedaan worden, zodat een ploegwijziging zich opdrong. Van Mulders werd achterman en Hans Aubroeck groot-mid den. Eenieder dacht dat deze opstelling te licht zou uitvallen voor een ploeg als Dender leeuw, doch men kwam bedro gen uit. Wieze kon openen met een 0-2 voorsprong en dit dan kzij een overgekeerde bal van Gust Van Mulders op 40-40. Nadien kon Wieze deze voor sprong vergroten via 2-5 en 4-8 en dit was vooral te danken aan het goede keerderswerk van zowel Van Mulders als Hans Aubroeck. Deze laatste nog junior en overgekomen van Kastel, heeft het in hem gestelde vertrouwen niet be schaamd. Na de rust ging Wieze op zijn elan verder. Van Mulder maakte er 4-0 van. Toen hij een kaats kon winnen die in het achterveld was gelegen door de bal over te keren. Hetgeen nadien werd overge daan door Aubroeck voor 4- 11. De reservespeler van Den Abeele liet zich eveneens niet onbetuigd en deed zijn medes pelers achterna voor 4-12. Het werd nog 7-13 en bij 8-15 kon Wieze zegevierend besluiten De afwezigheid van de twee basispionnen werd niet ge voeld, want zowel Van Mul ders als De Decker hebben de hiaten kundig aangevuld. Wie ze slaagde erin om van de 10 spelen op 40-40 gelijk er acht te winnen. Daarbij keerde Au broeck vijf ballen over. Het zelfde voor Mulders, terwijl De Decker en Van Den Abee le er respektievelijk vier en één bal over keerden. De De cker leverde daarbij nog een bal over het veld. Kaatsen. Hans Aubroeck, overgekomen van Kastel, doet het als junior uitstekend bij de senioren van Wieze (vh) KAATSVERBOND VRIJ BLIJ LEBBEKE OPWIJK Uitslagen 14.6.1987 Moderna - Waresvrienden 5-15 Welkom - Lindeken 15-9 Rapide - Wülems 15-13 Mieregem - Bolvrienden 5-15 Kevers - Moerstraat 15-7 Ruisbroek - Groendalers 12-15 Appels - Oudegem 13-15 Meub. De Backer - Backer club 15-12 Klieksken - Balleken Op 15-4 Na de heenronde in het Lief- hebbersverbond leidt Wares vrienden met 16 punten, ge volgd door Smisken met 14. De uiteindelijke Strijd zal tus sen deze twee vijftallen gaan om de kampioenstitel. Wel kom Dendermonde lukte op deze laatste speeldag van de heenronde zijn eerste overwin ning, ten nadele van kaatsclub Lindeken. Beide klubs blijven dit seizoen toch beneden de verwachtingen. Rapide daar entegen is een typische thuis ploeg. Ze won met 15-13 cij fers van Nieuwkomer Willems vrienden. Uittredend kam pioen Moderna aan huis ver loor met zware cijfers van titel- predent Wavesvrienden. Smis ken en Jempi hadden een speeldag rust. Speelkalender voor 21 juni 1987 Welkom - Wavesvrienden Rapide - Smisken Willems - Jempi Modema - Smisken (20.6 Be kerwedstrijd). A.T. Wielertoerisme. De "Drie Uren van Belsele" voor Wielertoeristen kreeg driehonderd deelnemers aan de start (dw) KASTEL RAP EN VLUG-ZANDBERGEN: 15-9 Ruststand: 8-4 Kastel Rap en Vlug lokte zo'n 300 toeschouwers naar de Vil la, waar het tevens bewezen heeft tot de betere ploegen uit de reeks te behoren. Tijdens dit treffen speelden de zenu wen een grote rol. Bij de aan vang van de wedstrijd werden langs beide zijden slechte op slagen geleverd. Het was noch tans een lekker kaatsweertje en toch belandden vele ballen buiten. Beide ploegen hadden mannen in hun rangen, die in een ware off-day verkeerden: Vernimmen bij Kastel en Spi tael bij de bezoekers slaagden niet in hun opzet. Bij Zandber gen viel Duyck uit met een knieblessure even voor de rust. Met 8-4 ging men pauzeren. Na de vlotte uitbouw van de 8- 4 voorsprong nam Kastel een optie op de driepuntenzege. Doch in de tweede helft werd dit met ondoordacht kaatsen uit handen gegeven. Na de rust kende de wedstrijd een even wichtig verloop. Een briljant kerende Luk Vanderhaeghen bracht zijn ploeg weer in de running. Bij een 10-9 stand, toen Zandbergen een puntje wegsnoepte, was het hek van de dam. Van Duysen werd zoveel mogelijk uit de wed strijd gehouden en de ballen die dan toch in zijn nabijheid belandden stuurde hij over de hoofden van zijn tegenstanders heen over de achterlijn. Kastel won oververdiend de wedstrijd tegen een te fel verzwakt Zandbergen, Volgende zaterdag wordt er gespeeld in het kader van de beker van België en Kastel ontvangt bij deze gelegenheid Baisy-Thy, een ploeg uitko mend in hogere II. Nu krijgt Kastel de kans zich eens te meten met een ploeg uit een hogere afdeling. Een echte waardemeter en meteen de ge legenheid om uit te proberen of Kastel de promotie aankan. Kaatsen. Kastel-Opstal 15-7. De ploeg van Opstal-Buggen- hout vh) KAATSEN IN MOERZEKE H

De Voorpost | 1987 | | pagina 25