Liefhebbers sporten zo K.S.V. TEMSE- VETERANEN VIEREN GOUDEN JUBILEUM VK RODEO UIT SINT-NIKLAAS BESTAAT VIJFTIEN JAAR FC HERLEVING-TEMSE IN HET ZILVER Liefhebbersvoetbal. De afgevaardigden van de Stekense ploegen samen op de foto tijdens de prijsuitreiking van het (t&t) In het Waasland zijn er heelwat liefhebbersploegen die vgftien jaar of langer bestaan. Ploegen als FC Raap, FC Dino Boys, VV Eendracht, The Jacky Boys en nog verschillende anderen waren de pioniers en hebben er al meer dan 25 jaar opzitten. Dat kon uiteraard niet zonder een degelgk bestuur dat een weloverwogen beleid voerde. Op die basis is ook VK Rodeo van start gegaan in 1972. Liefhebbersvoetbal. VK Rodeo vierde zijn 15-jarig bestaan (dw) Liefhebbersvoetbal. Het bestuur van VK Rodeo organiseerde de feestelijkheden rond het vijftienjarig bestaan (dw) De belangrijkste initiatief- fonsine en Herman Wilssens, deo goed mee als middenmo- nemers waren toen Willy Van Odette en Danny Moenssens ter. In de tweede helft van de Cotthem, John Grosfeld, An- en tenslotte Patricia en René zeventiger jaren werden enke- dré Van der Coelden, Hugo Vercauteren, die het nu al en- le merkwaardige resultaten be- Ivens en Honoré De Meyer, kele jaren doen. haald in de bekerkompetitie. De inmiddels overleden spon- Na enkele matchkes tegen In 76-77 speelde Rodeo de fï- sor en erevoorzitter was Louis vrienden, sloot VK Rodeo aan nale van de zaterdagploegen Vinck van de Sint-Niklase bij Walivo. Er werd toen nog en die match eindigde op 2-2, kampeerartikelenzaak Rodeo, gespeeld op het terrein van FC tegen FC Avanti nog wel. een waaraan de naam van de klub Drie Linden in Belsele. Tij- meervoudige kampioen Het werd gekoppeld. De eerste dens het seizoen 1972-73 ver- werd, spijtig voor Rodeo, 3-2 voorzitter was Herman Wils- overde Rodeo al de fair-play- in de strafschoppen. Toch sens en die was later ook co- beker, maar daarbij zou het kwam die beker in de kast van sponsor. Het klublokaal is on- niet blijven. Een opmerkelijke Rodeo. Drie seizoenen later veranderd het chalet van uitschieter was de titel in de wonnen de blauwbroeken die Sportkring gebleven in de Wa- zaterdagse tweede afdeling na beker tegen FC 1000 Appels termolenstraat. In de schaduw het seizoen 74-75. Er werd Toch werd de algemene finale van het stedelijk domein geen enkele keer verloren en verloren tegen zondagploeg Puyenbeke veranderden alleen Rodeo behaalde toen 45 pun- FC 't Beenhouwerken met 2-1 de uitbaters van naam: Moni- ten op 48. na verlengingen. Tijdens dat que en Honoré De Meyer, Al- In eerste klasse draaide Ro- fraaie seizoen 79-80 was Theo Salembier topschutter in de za terdagse eerste afdeling, ter navolging van klubgenoot An- dré Van Havermaet, die die titel het jaar daarvoor op zijn naam schreef. Toen kwam er een reeks middelmatige tot vrij goede re sultaten, maar tijdens het sei zoen 84-85 liep het mis. De degradatie was onafwendbaar. Met een puntje minder dan FC Corner tuimelde Rodeo terug naar tweede. Ondertussen zijn daar al drie seizoenen voorbij en de come-back is nog niet gerealiseerd. och ziet de toekomst er roos kleurig uit. De spelerskern werd drastisch verjongd en er werd al een reeks van dertien wedstrijden gespeeld zonder nederlaag. De hoop op promo tie blijft dus nog altijd bestaan bij de ploeg, die nog steeds door dezelfde mensen wordt geleid als in het begin: voorzit ter-penningmeester Willy Van Cotthem, ondervoorzitter John Grosfeld, de uitstekend gedokumenteerde sekretaris André Van der Coelden, klub- vertegenwoordiger Hugo Ivens en de raadsleden Honoré De Meyer en André Van Haver maet. William Everaert is de kapitein en de vertegenwoor diger van de spelers bij het bestuur. Robert Vermeulen en Roger De Cock fungeren als coaches. In de jubilerende kern van VK Rodeo zitten nog twee spelers uit de startperiode: William Everaert en André Van Havermaet. Spelers met meer dan tien dienstjaren: Mon Van Der Coelden, Willy Van Steelandt en Roger De Cock. Danny Moenssens, Theo Salembier en René Vercauteren naderen vrij dicht de kaap der tien dienstjaren. Vijf jaar: Albert Verstrae- ten, Willy Temmerman, Ro bert De Puysseleir, Dirk Van Acker, Steven Van Aalst, Dirk Elskens, André De Poorter, Mark De Cock, Karei Verhoe ven, Benny De Graef en Wal ter De Kimpe. Tijdens die vijftien jaren zijn er niet alleen ruim 70 spe lers ingeschreven, de klub be schikt ook over een even oude en grote supporterskem. De jubilerende vereniging heeft zeker de verdienstelijke dames niet vergeten: José Sturm, Maria Vereecken, Jeanne Keppens en Marie-José Vermeir. De trouwste suppor ters zijn Marcel Van Haver maet en de 68-jarige André Van den Berghe. Tijdens de twee laatste weekends was het feesten geblazen bij VK Ro deo dat bekend staat in Walivo om zijn fair-play. Dit jaar én vorig jaar won het die beker. Een referentie... (r.v.l.) Liefhebbersvoetbal. FC Herleving Temse staat in het zilver en kreeg daarom een receptie aangeboden op het (dw). Het is inderdaad precies 25 jaar geleden dat enkele bewoners van de Vooruitgangstraat, "de nieuwe straat" in de volksmond, besloten om een voetbalploeg op te richten. De in die tijd bekende herberg "Herleving" leende zich ideaal als lokaal in het hart van de wjjk. Herbergier Eddy Van Steen zetelde dus van meetafaan in het bestuur, samen met Eddy Poek, Willy Vierendonck, Karei Engels, Jeanne Van Borm en Frans De Bruyne, ook al eens "bruintje" genoemd omwille van zijn kleine gestalte. Al deze mensen stonden onder het voorzitterschap van Isidoor Van Strydonck, kortweg "den Door". ckerKoi laardoc fgewerl c zond: In het begin speelde de ploeg grote en kleine tomooi en, binnen en buiten de ge meente, met wisselend sukses. Het duurde een vijftal jaren voor men besloot om over te stappen naar kompetitievoet bal, meer bepaald in het Ar- beidersvoetbalverbond van het gewest Antwerpen/Oost- Vlaanderen. Een terrein werd gevonden in de Schoolstraat en mede door de inbreng van enkele nieuwe spelers werd het eerste seizoen afgesloten met een tweede plaats. Herleving was niet meer te stoppen want het tweede sei zoen leverde opnieuw een tweede plaats op, wat meteen promotie naar tweede afdeling met zich bracht. Spelers uit die periode opnoemen is gevaar lijk, al kunnen we ons natuur lijk doelman De Block, Robert Aerts en Robert Govaerts nog herinneren. In het Antwerpse Arbeidersverbond willen de reglementen dat een ploeg uit tweede afdeling een reserve- ploeg moet hebben en dus startte Herleving met een tweede ploeg zoals de groten. Alsof dat nog niet genoeg was werd er ook een damesploeg opgericht, wat op het einde van de zestiger jaren een pri meur was voor Temse. Maar toen braken de mage re jaren aan voor FC Herle ving. Het voetbalterrein werd onteigend, de damesploeg viel weg en het reservetcam ging al dezelfde gang, al was die broodnodig om de eerste ploeg in tweede te houden. Tot over maat van ramp haakten ook nog enkele bestuursleden af. De harde Herlevingkera met Karei Engels. Door Van Strydonck, Fré Van der Doodt en Jeanne Van Borm bleef echter vechten voor het be houd van de klub, al zakte de ploeg bij gebrek aan reservcn toch naar een lagere afdeling. Ondanks al deze tegenslagen miste Herleving ei zo na de kampioenstitel. De ploeg was nu dringend aan verjonging toe, zodat men uitkeek naar nieuwe en vooral jonge spelers en die kwamen er ook. Nieuw was ook het lokaal. Voortaan was het bij Fré Van der Doodt in het Volkshuis op de Grote Markt van Temse. Met het seizoen 81-82 beleefde men het diepte punt in het bestaan van de klub. De ploeg degradeerde naar bevordering. Tijdens het volgend seizoen werden de koppen bij mekaar gestoken en het nieuwe stuur onder voorzitters van Fré Van der Doodt, so taris Karei Engels en de li Marc Van Dorpe, Joanna I Borm, Felix Wilfried, rt Dean en Pol Van Strijde 2 spande zich nog meer ii tevoren. Een tweede plaat het daaropvolgend seizoen al een groot sukses. Vorig seizoen werd het schot in de roos. FC Hcrle V was voor het eerst kampk zodat het momenteel meedraaid in derde afdelni) Gedurende die 25 voort jaren waren er dus heel hoogte- en dieptepunten. I ibni de volharding die tijdens (Har mindere perioden werd toond en om de behaalde sessen werd de ploeg va "nieuwe straat" door de b meester in de bloemetje zet. Indien dit bestuur m< zelfde ijver voortzwoegt, zijn er nog mooie dinge beleven bij FC Herlevinf Temse. LIEFHEBBERSVOETBAL Wali' Zatei (Han Vice Derd Zate (Han Vice Derc Zate Grer Vtvc Dtrc Het vjftigjarig bestaan van de K.S.V. Temse-Veteranen mocht uiteraard niet onopge merkt voorbijgaan, daarom had het huidig bestuur met voorzitter en sekretaris "Ferre" Mathieu, schatbewaarder Omer De Rijck en de feestkomissieleden Guy Van Hoeylandt, Jean De Rijck en Arthur Van Britsom een speciale viering op het getouw gezet. Om de dag in te zetten wa ren al de veteranen verwacht op de pui van het gemeen tehuis, waar ze verwelkomd werden door sportschepen Fe lix en burgemeester Van Riet. Na dit officiële gedeelte moch ten de teugels wat losser gela ten worden zodat iedereen zich kon opmaken om in het knap pe chalet van "moederklub" KSV Temse een receptie bij te wonen, waarop vele herinne ringen van vroeger nog eens werden opgeidst. 's Avonds werden de leden verwacht op het jubileumbanket met gala- allures, een waardig slot voor een halve eeuw veteranenvoet- bal in Temse. Historiek Op 6 oktober 1937 wordt er voor het eerst gewag gemaakt van een vetcrancnploeg bij het toenmalige Temse Sportkring. Er werden toen twee wedstrij den aangevraagd die zouden gespeeld worden op 1 en 2 november van dat jaar. Toen de oorlogsperiode aanbrak zou er veel veranderen, ook op voetbalgebied. Het toenmalige Temsica en Sportkring fusio neerden en zo werd het huidi ge K.S V. boven de doopvont gehouden. Een nieuwe klub, dus ook nieuwe veteranen, dacht Enoch Vergauwen (alias de Nox), oud-speler en lid van Temse Sportkring en hij nam de wederoprichting van de ve- teranenafdeling voor zijn reke ning. Al gauw werd het eerste bestuur samengesteld. Voor zitter werd Louis Borel-De Westgaver, sekretaris Kamiel De Parade, schatbewaarder Jozef Hauman en de leden Jo zef Vergauwen, Jef Vaere- wijck en Robert Roosen. Het lokaal werd café Stadion bij Gust Philippaert in de School straat. Het was toen 1945. Twee jaar bleef dit bestuur zijn taak naar behoren vervul len met als belangrijkste op dracht het organiseren van wedstrijden. Dat waren er soms meer dan tien per jaar. In 1947 werd het bestuur voor de eerste maal gewijzigd. Georges Peelman en Jopi De Boeck kwamen na verkiezin gen bij het bestuur. Ook de voorzitter werd vervangen door de toenmalige burge meester August Maes. "Knaap" zoals dat in die tijd heette, werd Jos De Wilde. een ex-visverkoper uit de Hoogkamerstraat. Ook in die tijd waren "feestjes" al in de mode want in februari 1948 werd een eerste ledenfeest georganiseerd, waar niet min der dan 48 leden aan deelna men. De kostprijs bedroeg 71,50 fr. per man. Het jaar 1948 is vooral be langrijk omdat de aktieve le den dan een komplete voetba luitrusting kregen met broek jes, truitjes en zelfs kousen. Nee, geen blauw-witte maar groen-gele, die in okkasie ge kocht waren tegen 325 fr., er was immers niet genoeg in kas voor nieuwe. Toch moet vermeld dat de veteranenafdeling alle jaren 500 fr. afstond voor het kna- penfonds en dat ze elke wed strijd zelf bekostigde. Een heuse veteranenvlag is er ook geweest. Zij was eigendom van Gust De Bondt en Jozef De Rijck. Die vlag is echter zoek geraakt en nooit meer terugge vonden. In 1950 werd knaap Jos De Wilde vervangen door Gomaar Vercauteren en in 1954 werd burgemeester Au gust Maes erevoorzitter, ter wijl Jopi De Bock zijn plaats als voorzitter innam. Om al de voorzitters, sekre- tarissen en schatbewaarders vanaf 1955 niet te vergeten zetten we ze op een rijtje: Voorzitters: 1947-1953: Au gust Macs, 54-63: Jopie De Bock, 63-69: Marcel Hejrman, 70-76: Mare Goossens, 77-82: Omer Heyndrickx en van 1983 tot nu: Fernand Mathieu. Sekretarissen: 56-63: Marcel Heirman, 63-70: Luc Goossens, 70-85: Jaak Goossens en van 1986 tot nu Fernand Mathieu. Schatbewaarders: 56-61: Jozef Hauman, 61-85: Karei Raes en van 85 tot nu: Omer De Rijck. Zoals blijkt zijn Ferdinand Mathieu en Omer De Rijck nu de lijsttrekkers van deze bloei ende en taaie klub. Een gou den jubileum is immers aan weinig verenigingen gegeven. Aktiviteiten In die lange periode speelde de ploeg vele tornooien in bin nen- en buitenland zoals in Arras (F), Düsseldorf (D), Bergen op Zoom (NI.) en Neuerburg (D). Vanaf 1965 werd jaarlijks een eigen tor nooi georganiseerd op de ter reinen van KSV Temse. Met dit tornooi in mei van dit jaar werden de feestelijkheden ingezet. (M.S.) in het zestiende Tornooi van Stekene (t&t) Liefhebbersvoetbal. FC Atlantic veroverde zowel de titel als de beker 28 - 19.6.1987 - De Voorpost p ook in

De Voorpost | 1987 | | pagina 28