MEER DAN VIJFHONDERD TOESCHOUWERS TROTSEREN DE REGEN SPORTIVO DE BESTE, PIEPERS DE SPORTIEFSTE PLOEG minivoetbal miim Jiu.mi' LM UftöM De Voorpost - 19.6.1987 - 31 mm i «win» NOROEJf NORDEI StüKS if f (UW Zaterdag openden Filosoof en Picca-Friends het tornooi, de klub uit Oudegem haalde het JivuöcX na een goede wedstrijd met 4- ÖUififÜ 3. Ook Piepers-Rijkswacht I Wfii 8l$Wliï ksa was een sPannende en goede f- «Cirt*i§§| wedstrijd. De Buggenhoutse klub kwam vroeg op achter stand doch zette dat recht met doelpunten van De Maeseneer en Leys: 2-1. Stoom was geen tegenstander voor D.D.S. doch kreeg de zege in de schoot geworpen omdat bij de mannen van D.D.S. een speler aantrad die speelt in nationale: 5-0. Deur drijvers en Sportivo mochten het publiek dan wat vermaken, laatstgenoemde haalde het met E P„, 2-4. Daarna wonnen de beide Minivoetbal. Een selektie van SC Lokeren, aangevuld mei bestuursleden van de supporter- ploegen van de Rijkswacht Wub won met 6-5 tegen de selektie van Huize Goossens tijdens het Tornooi van de met 2-\ van resp. Stationboys mkswacht (jj). en Stadspersoneel. Dan was het weer de beurt aan Filosoof en Stoom. Filosoof haalde het met vlotte 6-0 cijfers. Span nend ging het er zeker aan toe in de wedstrijd tussen Piepers en Deurdrijvers. Via Spitael HmV kwam Piepers aan de winst, De Decker deed de score kan telen in het voordeel van de klub uit Baasrode, doch twee minuten voor tijd zette Jacobs beide ploegen naast elkaar: 2- 2. Picca-Friends - D.D.S. werd 5- 0 en dan zorgde Rijkswacht I voor de verrassing van het tor- nooi. Tegen de latere eindwin- naar Sportivo werd zwaar uit- gehaald: 4-1. Stadspersoneel won met dezelfde cijfers van it J -mÊÈMde Deurdrijvers, Stoom en Stationboys, vorig jaar nog 'VH tornooiwinnaar, speelden 2-2 gelijk. Ook met Rijkswacht II had Filosoof geen problemen, 5-1, de eerste finalist was ge kend. In de andere groep ging het er veel spannender aan toe en de ploeg die daar voor zorg de was, wat een aangename Minivoetbal. Een selektie van Huize Goossens speelde tegen de selektie van SC Lokeren en verrassing. Piepers. Tegen H A.S.L.K. kwam het vilt minu- 1 "*°r S-6 (nh tc„ voor op '2-0, en leek het met vijf punten uit drie wedstrijden op weg naar een finaleplaats! Maar dan ging men achteraan door de knieën en de bankiers konden nog verrassend winnen: 2-3. Geen moeilijkheden voor de Picca-Friends tegen Stoom in een doelpuntenrijke wedstrijd: 5-3. Deurdrijvers geraakt dan ook aan z'n eerste zege als het de eerste Rijkswachtploeg met 0-2 opzij zet. D.D.S.-Station- boys werd 0-5 en dan stond de wedstrijd tussen Sportivo en Stadspersoneel op het pro gramma. Van Beveren en maats haalden het gemakke lijk: 4-0. Nog twee wedstrijden op za terdag, eerst spelen Picca- Friends en Rijkswacht II 4-4 gelijk, A.S.L.K. neemt daarna de maat van Rijkswacht I, 2-1 was hier de uitslag. f jen j Zondagmorgen begonnen we, Minivoetbal. Hoewel ze alle wedstrijden won, kreeg de DDS-ploeg steeds 5-0 aangesmeerd. vele spe|ers zouden duidelijk Jantje Van Nuffel is immers een speler die evolueert op nationaal niveau en dat mocht niet nc)g wat ianger in hun bedje gebleven zijn, met Filosoof - D.D.S., 5-0. Piepers en Sporti vo maakten er, zo vroeg op de dag, een aangename wedstrijd van. Sportivo kwam 0-3 voor, maar met doelpunten van Ronny Vander Vekens en Ja cobs kwam Piepers nog aan dringen. In de slotsekonden kreeg Sportivo een strafcorner cadeau, doch geen protest bij Piepers, Bosteels nam alle twijfels weg: 2-4. Stoom, zaterdag zonder zege gebleven, nam daarna de maat van Rijkswacht II, uitslag 3-2. A.S.L.K. won ook z'n derde partij. Deurdrijvers moesten er aan geloven met 1-3, en kwam met zes op zes aan de leiding in groep B. Picca- Friends bleek te sterk voor Stationboys: 5-2, waarna A.S.L.K. alweer de baan op moest tegen Stadspersoneel. Bij de rust leidde de Bank met 3-1, doch na de rust was er geen houden aan Kaekelbergh en maats; zij rolden als een pletwals over de tegenstander heen en wonnen nog met 3-5. D.D.S. - Rijkswacht II werd, dat weten de lezers nu reeds, 0-5. Stond dan de topper in de B-reeks op het programma. Sportivo en A.S.L.K. keken er elkaar in de ogen, inzet en finaleplaats. Sportivo haalde het met 3-2 in een hard betwis te wedstrijd. Filosoof en Stads personeel wonnen beide hun laatste wedstrijd met 5-0, tegenstanders waren Station boys en Piepers. Dat gaf volgende standen: Groep A: Minivoetbal. Filosoof Oudegem verloor de finale v Sportivo het Tornooi van de Rijkswacht tegen Minivoetbal. Ook de dames speelden mee in het Tornooi van de Rijkswacht. D.K.V. won tyen de Rijkswachtdames met 2-0 (jj). Filosoof Picca-Friends Rijkswacht II Stoom Stationboys D.D.S. Groep B: Sportivo Stadspersoneel A.S.L.K. Rijkswacht I Deurdrijvers Piepers 3 Piepers dus elfde, trofee ge schonken door ATB Natuur vrienden, D.D.S. mocht de trofee voor de twaalfde plaats in ontvangst nemen, geschon ken door Grieks Restaurant Zorba. De wedstrijd voor de negende en tiende plaats ging tussen Stationboys en Deurdrijvers. De Baasrodenaars mochten, na een 4-6 zege, om de trofee voor plaats negen gaan, ge schonken door Carrosserie-Ta keldienst Luc Van der Strae- ten. Stationboys, vorig jaar nummer één, nu nummer tien, een trofee geschonken door Tearoom Torenhof. Stoom en Rijkswacht I speel den dan voor de zevende en achtste plaats. De organisato ren wonnen met 4-8 en moch ten de beker van de zevende plaats, geschonken door café feestzaal Trapken, in ont vangst nemen. Stoom dus acht ste, beker geschonken door Carr.-Takeldienst Van der Straeten. Voor de vijfde en zesde plaats ging het tussen Rijkswacht II en A.S.L.K., laatstgenoemde won met 3-5. Zij mochten de beker in ont vangst nemen van de eigenares van Taverne Den Belleman. De trofee voor de zesde plaats, toebehorend aan Rijkswacht II, werd geschonken door café feestzaal Nadia. Zijn we dan aangekomen bij de troosting. Picca-Friends on dervond heel wat moeite om een gehalveerd Stadsperso neel, het kaatsen zat daar voor iets tussen, met 3-2 terug te wijzen. De afgevaardigde van Picca-Friends mocht z'n beker ontvangen uit de handen van Iris Goossens, uitbaatster van de cafetaria van de sporthal te Appels. De beker voor Stads personeel werd geschonken door café De Dreef uit Gij- zegem. Half zeven, tijd voor de finale. Een goede finale met alle in grediënten erbij. Spanning, sensatie, woede-uitbarstingen, een verhitte sfeer op de tribu ne en wat het belangrijkste is, ook voetbal. Grote naam in die finale is ongetwijfeld Ste ven Reid. Een prachtige voet baller die elke ploeg in z'n rangen wil hebben. De wedstrijd begon voorzich tig zodat de beide doelverdedi- gers, Coppieters en Wierinck. weinig werk kregen op te knappen tijdens de eerste mi nuten. Uit die eerste periode kunnen wij trouwens maar één goede aktie vermelden, het was meteen goed voor de ope ningstreffer. Van Beveren stuurt Reid in de diepte, een achterwaartse pas tot bij de inlopende Verbeeck en deze kent geen genade: 0-1. In de tweede periode is het Sportivo dat de meeste aanval lende initiatieven neemt. Na dat Bosteels dichtbij een twee de doelpunt was gekomen, zou Reid die 0-2 toch op het bord brengen. Inleiding was een mooie beweging van Verdickt, een pasje tot bij Reid, die met een atoomschot doelman Wie rinck kansloos liet. Even voor rusten ging De Vroe alleen door en werd fou tief gestopt door Van Beveren. Strafschop dus. Voor de protesterende Bosteels was nog een gele kaart weggelegd alvorens De Vroe zelf de straf schop feilloos omzette: 1-2. Ander spelbeeld in de derde periode met Filosoof als de beste ploeg. De verdiende ge lijkmaker kon dan ook niet uitblijven, het was Van de Voorde die met een half vluchtschot de bordjesman aan het werk zette. Lang kon de Oudegemse klub niet genieten van die gelijkmaker want als Reid plots uithaalt met een tempoversnelling, en dan nog twee tegenstanders in de wind zet om met een prachtig schot doelman Wierinck kansloos te laten, kan Filosoof weer be ginnen achtervolgen. Maar wat een pracht van een doelpunt! Filosoof blijft komen en nadat Coppieters een knal van de bedrijvige Rombaut uit z'n doelgebied heeft gehaald dwingt zelfde speler even later een vierde corner af. Van de Voorde lobt goed, Rombaut kopt de bal tegen de paal. In de laatste periode komt Fi losoof dan langszij. Een mis verstand in de verdediging, Rombaut er goed tussen en met een onhoudbaar schot in de winkelhaak doelman Cop pieters kansloos latend. Tij dens de laatste min. gaat het er verhit aan toe, het blijft 3-3, we gaan verlengingen spelen. In de eerste verlenging schiet Filosoof sterk uit de startblok ken doch een schitterende Coppieters houdt z'n ploeg twee keer recht op schoten van Rombaut. Aan de overzijde haalt Reid nog eens zwaar uit. PINKSTERTORNOOI IN ZELE Uit de schiftingen onthouden we de uitschakeling in reeks zes van Van der Moortel en Supra De Bus. Abbeel, Berckers en Vlieghe waren scherper bij schot. Even opmerkelijk was de aanwezigheid van de nieuwe Ander- lecht-doelman Filip De Wilde. Hy scoorde zelfs, maar niet genoeg om Tracotra verder te loodsen. Hans Christiaens anderzijds schoot Verz. Van der Straeten byna in zijn eentje naar de kwartfinales. Minivoetbal. Sportivo klopte Filosoof in de finale en won het Tomooi van de Rijkswacht w. - doelman Wierinck reageerde te laat, Sportivo stond weer op voorsprong. Tijdens de tweede verlenging voetbalt men nog in één richting doch de sterke Sportivo-afweer laat geen ste ken meer vallen en wint zo doende deze zesde uitgave van het Rijkswacht-tomooi. Zij kregen hun beker, geschonken door Taverne Piccadilly, uit de handen van uitbater Ronny Van Gasse. Voor Filosoof was er ook een mooie beker, ge schonken door Pub 007 uit Lede. Bij het toekennen van de fair- play waren de drie scheids rechters, de heren Van Rillaer, De Kimpe en Pierquet, het eensgezind. Deze prachtige beker, geschonken door gara ge Van Damme, zal voortaan in de prijzenkast van de Pie pers staan. Ook vermelden dat Burge meester Dierickx aanwezig was in gezelschap van onder andere de schepenen Hermans en Borms, en dat Odile, moe der van de Piepers, de dans opende met de coach van de Deurdrijvers. Volgende spelers maakten het twee dagen lang gezellig in de sporthal van Appels: Stadspersoneel: Peeters Mare, Ringoet Eddy, Verlaeckt Ger- rit. Van den Abbeele Erwin, Kaekelbergh Francois, Goossens Dirk, Meysman Pe ter, Fruythof Jo en Bogaert Filip. Rijkswacht 1: Platinck Willy, Van Acker José, Malfliet Hans, Schotte Geert, Van Be ver Dirk, Goossens Patrick, De Wilde Erik en De Roo Filip. Stationboys: Jacobs Ronny, Wauters Mare, Meert Mare, Van Kerkhove J., Kindermans Richard, Van Damme Herwig, Maes Luc, De Cock Gustaaf, De Backer Francois, Muyse- winckel Paul. Picca-Friends: Cornelis Johan, Van Ranst Danny, D'Hondt Christiaan, De Wolf André, Matthijs Marc, Raes Eddy, De Backer Frans, Erpels J.P. A.S.L.K.: Eeckhout Herman, Cleemput Emiel, Verholen Etienne, Moens Leo, Maes Rudy, Jacobs Johnny, Drieghe Dirk, Maesschalck Herman. Deurdrijvers: Cooreman Ed dy, Verheyen Dirk, De Dec ker Paul, Luc, Willy, Marc en Eric, De Cock Kris, Dp Ridder Frank. De Troetsel Franky, Maes Mare, Van Keer Geert. Stoom: Van Gijseghem Wil liam en Jean-Pierre, Buyds Mare, Van Schoor Roger, De Baerdemaecker Geert. Van Ransbeeck Eddy, Heyndrickx Sylvain, Raes Ernest, Spano- ghe Gustaaf, Van Eycken Francois, De Saeghcr Chris. Rijkswacht II: Saclcns Alain, Bosteels Leopold, Govaert Ig- nace, Claeye Luc, Putteman Freddy, Van Impe Peter, Bo- rullon Rainier, Rosez René, Testard Patrick en Verstrepen Rudy. Piepers: Van der Vekens Georges, Marc en Ronnv. Sni- tael Geert, De Maeseneer Geert, Jacobs Rudy, Leys Ed- mond en Laurens, De Boeck Jean-Pierre en De Page Pa trick, Van der Vekens Maggy. Sportivo: Coppieters Ronny, Van Beveren Franky, Bosteels Rony, Van Parijs Guy, Reid Steven, Verbeeck Alain en Verdickt Eddy. D.D.S.: Vercammen Hugo en Mare, Moriaux Theo, Bracke Hugo, Vande Wijngaert Dan ny, Verhaegen Peter, Van Steendam Robert, De Moor Jean-Marie, Vergeylen Jean- Pierre. De Brandt Herwig, Van Der Straeten. MVZ Telelec, Van Cauteren, SC Mi ni. Grapho, Cartonnage Poppe en Stube/Van Driessche speel den die kwartfinales. De onschuldigde hand van Louis Christiaens lootte Van de Moortel er terug in. Hij trok tevens de heruitgave te gen Stube/Van Driessche. We vermelden het kranig verweer van Telelec bij Van Der Straeten dat in het begin twee comerballen miste, maar toch een ronde verderging. SC Mini ging ook door dankzij fris en snedig voetbal. Van Cauteren was daarvan het slachtoffer. Fabricc Dc Bcule en Guido Verleyen waren de afwerkers. Eerste nationaler Grapho kwam in de halve fina le na licht overwicht tegen Car tonnage Poppe. Herman Van Driessche scoorde tweemaal. Dan kwam de heruitgave van Stube-Van de Moortel. Ab beel het zijn talent bewonde ren en de score was zeker ho ger geweest, stond er geen su blieme Gilbert Christiaens in de goal. Halve finale De afwachtende en verdedi gende houding van Grapho te gen Van Der Straeten bracht winst op, hoewel er weer een comerbal werd gemist, f SC Mini kon tot 3-2 aan klampen tegen Stube, maar toen een comerbal om er 3-3 van te maken werd gemist, was dit het sein voor Abbeel en Co om verder afstand te nemen. Voor deze halve finale waren er zo'n 250 toeschouwers. Troosting De aanhoudende regen was geen hinder voor deze wed strijd. De techniek bleef ge woon de bovenhand halen. Wel was Van der Straeten een klasse te sterk voor SC Mini. Er kwamen doelpunten van Patrick Vemimmen (2), Hans Christiaens (2), Erwin Van de Couter en Guy Van der Strae ten. Stefan Van Bastelaere kon de eer redden. Finale Meester Piet Abbeel met oogstrelend mini voetbal Grapho-Stube/Van Driessche 2-10 De toeschouwers hebben een ode gezien aan het minivoet bal. De eerste time bleef score loos. al leek Grapho aanval lend het sterkst. Sensatie alom toen Grapho tot 2-0 uitliep. Eerst op corner langs De Mets, nadien met een treffer van Herman Van Driessche. Dat was eens te meer buiten mees ter Piet Abbeel gerekend! Hij liet toen enkele staaltjes be wonderen van zijn technische bagage. Samen met Harelbe- kenaar Filip Vlieghe maakte Abbeel juweeltjes van doel punten. Jan Berckers maakte de tien rond. Stube/Van Driessche: Piet Abbeel (5), Rudy Vercaute- ren, doelman Rudy Brugge- man, Filip Vlieghe (3), Jan Berkers (2), Freddy Jacobs, Fons Vercauteren en coach Theo Hofman. Grapho: Marnix Boeykens, Herman Van Driessche (1), Jan De Mets (1), Jan Van Cauteren, Frank Coeman, Jan Van Acker en doelman Luc Temmerman. Dank nog aan de scheids rechters Werner, Hubert en Albert Christiaens en tafelzit- ter André Ronsse. Tevens nog vermelden dat deze scheids rechters samenlegden voor de trofee van de verliezers, i.e. Grapho. Uitslagen Schiftingen Aveve Colman-Shamrock 1- 9 VD Moortel-Stube 3- 5 Club 25-MVZ Telelec 6- 3 't Striekje-VD Straeten 1-10 O&N Bontick-Grapho 2- 3 Piccadilly-Pat. De Koning 1-12 Tracotra-De Balans II 4- 6 Cart. Poppe-Shamrock 7- 0 Supra De Bus-Stube 1- 3 Zeelse selektie-Oud Inter 2- 4 De Balans I-MVZ Telelec 2-5 Kwartfinales VD Straeten-Telelec 2- 1 Pat. Van Cauteren-SC Mini 3-4 Grapho-Cart. Poppe 4- 3 StubqjVD Moortel 9- 3 Halve finale Grapho-VD Straeten 2- 1 Stube-SC Mini 8- 4 Troosting VD Straeten-Mini 6- 1 Finale Grapho-Stube V. Driessche 2-10 Iinivoetbaltornooi rijkswacht dendermonde Rombaut Marc, Limpens Paul, Van den Berghe Hubert, Van Cakenberghe Nico. Jacobs Rudy. Afgelopen weekend was het verzamelen geblazen voor de minivoetballiefhebbers in de Van Nuffel Jan, Joos Francis, sporthal van Appels. De Dendermondse Rijkswacht organiseerde daar immers het Filosoof: Wierinck Antoine, jaarlijks tornooi dat steeds uitgroeit tot een schitterend feest. Ook dit jaar ging het er T' Galle L., Verstraeten Alain, spannend aan toe, er was veel volk op de tribune en er werd heelwat gedronken, voor één j?e Yï06 Edd^ Va,n de V(i?r' - - - - - - - - de Martin, De Loose Eli, keer zagen de rood-witte ordehandhavers dat graag door de vingers. Een geslaagd tornooi dus.

De Voorpost | 1987 | | pagina 31