m Schoolfeest in school te Schoonaarde Geen geluk voor Appelse Gemeenteschool Wervelende waterskishow en -ballet door «De Piranha's: hoogtepunt op Vlassenbroekse Feesten Voor de vijfde maal open tuindag bij Velt Dendermonde Een prijs van de Stad Dendermonde 7S111 Snuffel organiseert vijfde streekbierenweekend Heilig Hartschool Appels viert feest De Voorpost - 26.6.1987 - 13 Tussen de regenvlagen door had in de gemeentelijke school van Schoonaarde het jaarlijks schoolfeest plaats. En ofschoon de regen soms ongenadig naar beneden gutste, toch waren een massa ouders present om hun kinderen aan het werk te zien en om te genieten van zoveel jeugdig entoesiasme. i In Schoonaarde had men eigenlijke schoolfeest niet alleen gedacht aan het moest beginnen, op de spel en het plezier, wie er mooie binnenkoer van de zin in had, kon zich ook school zwart zag van het tegoed doen aan een heer- volk dat met ongeduld zat lijk middagmaal dat geser- te wachten op wat komen veerd werd door kundige moest, leden van het ouderkomi- Na een welkomstwoord tee en sympatizanten van van mevrouw Annie Van de school. Op die uitnodi- den Berghe en van me- ging waren ontzettend veel vrouw de direkteur, die de mensen ingegaan, zodat ouders dankte voor het ver- )endermonde. Schoolfeest in Schoonaarde. De kleuters van de kleinste klas volop aan het ai geruime tijd voor het trouwen en terloops erop !f werk (x) MMS Velt Dendermonde organi- markt wordt georganizeerd Jzeert voor de vijfde maal en de voorbije organizaties ójcen open tuindag. De be- konden telkens op zeer loeling is de belangstellen- veel belangstelling bogen, len op die dag de kans te Op dinsdag 27 oktober is er pven de tuinen te bezoe- een infovergadering in het :en en via dat bezoek aller- Gildenhuis te Sint-Gillis, ci tips opdoet in verband Daar worden dan de zaden- met biologisch tuinieren, lijsten besproken en ook eeltafwisselingen en het ingevuld. In november «strijden van ziekten met wordt er een voordracht Zologische middelen. gegeven over de natuurlij- "a Deze open tuindag heeft ke geneeswijzen en in de kplaats op zaterdag 27 juni cember is er de algemene edivan 10.00 tot 18.00 uur. ledenvergadering met kof- Dendermonde. De regen is even weg en daar verschijnen de allerkleinsten op de I Volgende leden van Velt fietafel en demonstratie speelplaats voor hun nummertje (x) )endermonde verwachten bloemschikken. Wie graag u voor een bezoek aan hun lid wil worden van Velt iati lu'n: sifons ^an Limber- Dendermonde, kan dat ^gen. Oudegemsebaan 160 door het overmaken van te Oudegem, Pierre Biese- 450 fr op het rekeningnum- man, Diepmeerstraat 107 mer 001-0589470-77 van - jte Buggenhout en Frans Velt Dendermonde, Kruis- Thomas, Kruisstraat 24a te straat 93 te 9330 Dender- "Sint-Gillis Dendermonde. monde. Hiervoor ontvangt De tuin van Dominiek De men dan het tijdschrift 't Haeck uit Zele kan wegens Seizoentje dat telkens bij onvoorziene omstandighe- de wisseling van het sei- dcn niet worden bezocht. zoen verschijnt en wordt Het verdere jaarprogram- uitgegeven door Velt Na- van Velt Dendermonde tionaal. Verder ontvangt voorziet voor zondag 27 men vijf keer per jaar De September een biomarkt op Biotuin uitgegeven door wees dat de kinderen die de gemeentelijke school had den verlaten het in het eer ste middelbaar schitterend hadden gedaan, wat be wees dat er in Schoonaarde degelijk onderricht werd gegeven en de school het vertrouwen van de ouders waard was. Maar, aldus mevrouw de direkteur, de ouders waren niet gekomen om te luisteren naar toe spraken, maar om te kijken naar het optreden van de kinderen. Die waren tussen haakjes gezegd onder bege leiding van «Die Musikale Scheldelander» in stoet naar school gekomen, hadden onderweg weliswaar moe ten schuilen om een ferme regenvlaag te ontwijken, maar hadden ondertussen de kans gekregen om zich wat te drogen. Als welge komen intermezzo speel den de musikanten van de Scheldelander ondertussen hun mooiste lied en het was met enig spijt dat «mees ter» Arnold aan die muzi kale tonen een eind moest maken. Maar niet ge treurd, ook de leerlingen zorgden ervoor dat er be slist wat te zien was. Begonnen werd met kleinste kleuters die onder leiding van hun juf een ron dedansje maakten en daar heel veel applaus kregen. Waarna de al wat oudere kleutertjes met mooi ver sierde en geverfde gezicht jes zorgden voor een twee de nummertje. En zo werd het rijtje afgedaan. Met een uitzondering, de leer lingen van het laatste jaar, het zesde dus, sprongen haasje over en verschenen op het toneel voor die van het derde en vierde. Maar dat was allemaal op voor hand zo uitgekiend. Groots was het slotnummer, waar aan alle leerlingen van alle klassen meewerkten. Maar ondertussen was men meerdere keren beschut ting moeten gaan zoeken tegen de felle regen waar van zelfs Schoonaarde niet gespaard bleef. Vandaar dat men met on geduld wacht op het ogen blik dat aan de bouw van de nieuwe school wordt be gonnen. Het plan van die school heeft een hele tijd op zich laten wachten. Het dossier werd om uiteenlo pende redenen meer dan eens teruggestuurd, maar nu blijken de laatste hin demissen overwonnen te zijn, zodat men eerlang al licht toch aan de slag kan en met bouw zal beginnen. Hoe het plan van de nieu we school er uit ziet is nog niet bekend, maar allicht zal daar ook een overdekte speelplaats bijzijn, zodat schoolfeesten in de toe komst geen enkel probleem zullen vormen. Öi uitgegeven k terreinen van de Wijn- Velt Oost-Vlaanderen en De Vlassenbroekse parochicfeesten naderen met rasse schreden. Op het laatste weekend tide 't Vaatje in de Lange het Veltvriendje van^ de van juni is het voor Vlassenbroek-Baasrode zo stilletjesaan een traditie aan het worden. Men is inderdaad reeds aan de derde uitgave van deze parochiefeesten toe. Waar men het vorig jaar zocht in het broek (wie herinnert zich niet de gezellige ritjes met de door twee volbloedpaarden voortgetrokken Engelse postwagen?), viert men ditmaal het hoogtepunt van de feesten op het water. ijkstraat te Sint-Gillis plaatselijke afdeling Den- Dendermonde. Het is de dermonde. derde maal dat deze bio- Tijdens de jongste gemeenteraad werd besloten een Prijs Stad Dendermonde in te stellen. De bedoeling is de schoolgaande jeugd erop te wijzen, dat de stad Dendermonde ook voor haar belangstelling heeft. De prijs is bedoeld om een verdienstelijk leerling te bekronen en dat verdienstelijk houdt lang niet in dat het gaat om de hoogst gekwoteerde. Alle onderwijsnetten komen voor deze speciale prijs, die zal bestaan uit een boek ter waarde van maksimaal 1.000 fr., in aanmerking. De prijs zal worden toegekend onder de leerlingen van het zesde jaar basisonderwijs, het hoogste jaar van het secundair en het hoogste jaar van het hoger onder wijs aan een leerling uit de schoolinstellingen van Groot-Dendermonde. Dat betekent dat 38 onder wijsinstellingen in aanmerking kunnen komen. On derverdeeld in lager- en kleuteronderwijs (18 scho len), secundair onderwijs (11 instellingen), hoger onderwijs (1 school) en weekend- en avondonder wijs (8 instellingen). Op zondag 28 juni treden kei en alleen het belang- maar ook al wie eens een de waterskigroep «De Pi- rijkste. kijkje wil komen nemen is ranha's» op. Te 17 u. biedt Twee vermeldingen in het van harte welkom, de Schelde plaats voor een Guiness record book: het 19 u.: Play-Backwedstryd. spetterende waterskishow, trekken van het grootst Bij goed weder heeft deze -ballet en stuntwerk. aantal Waterskiërs met één plaats in open lucht, bij De geschiedenis van de wa- boot, en voor de eerste minder goed weder in de terskishow begint in feite in keer het Kanaal oversteken parochiezaal, de U.S.A., meer bepaald door Brigitte en Christian Verschillende kandidaten in Florida. Enkele vetera- Van Den Eede. Gedurende dingen naar de begeerde nen uit de oorlog van Ko- talrijke jaren waren de «pi- trofee en draagbaar TV- rea hadden er niets beter ranha's» kampioenen van toestel. Als je je haast naar op gevonden dan zich te België, en winnaar van de Vlassenbroek 51, is er voor amuseren op het water «diamanten ski», waardoor jou ook misschien nog een door het brengen van enke- zij afgevaardigd werden om plaatsje op het podium. Ie waterskishownummers. Toen vele jaren later enke- op het Como-meer in Ita: le waterski-amateurs uit lië. De buitenlandse optre- België deze nummers za- dens beperken zich echter en elke gen, waren zij vastbesloten niet tot Italië. Ook Neder- prijs, dit in hun thuisland ook te land en Frankrijk (Parijs proberen. Hieruit groeide Sedan, Betancour) waren de waterskigroep de «Pi- van de partij. In België Openluchtmis op de ranha's». De groep bestaat hebben ze zowat alle pias- momenteel uit een veertig- sen en plasjes bevaren, zo- Net op het ogenblik dat in Appels in de gemeenteschool het jaarlijks schoolfeest moest beginnen, pletste de regen naar beneden. Een domper op de vreugde van direktie, leer krachten en ouders die er op dat ogenblik maar bedrem meld bijstonden. Hopeloos naar de grijze hemel kijkend en elkaar met begrijpende blik aanstarend, werd met de hardnekkigheid van een ukkepuk die zyn eerste stappen leert zetten, zo goed en zo kwaad als het ging, toch het voorziene programma afgewerkt. Omdat het weer wisselval- heel veel, maar het feit dat lig was, hadden de leden een twintigtal kinderen van de Oudervereniging voor beide clowns de regen een overdekt podium voor- trotseerde, bewijst dat zien, zodat tenminste de Jammei en Moes wat af- leerlingen en de verschil- kennen van kinderanima- lende attrakties die men in tie. Twee clowns dus', waar- het programma had opge- bij de ene slim is, de andere nomen, van de regen ge- aartsdom maar uitgesla- spaard zouden blijven, pen. Zij gaan op reis naar Kregen de verschillende de maan, hebben daarvoor kraampjes al van bij de een pracht van een ruimte- aanvang de belangstelling schip gebouwd en maken van de schoolgaande jeugd, de reis in gezelschap van de het café liep vol met ouders kinderen die meewillen. die met veel geduld zouden wachten tot hun kinderen Met allerlei spelletjes, ge- het podium opmochten zellige babbels en vooral voor hun optreden. Maar makkelijke liedjes die door tussendoor was er nog heel de kinderen werden mee- wat te beleven. gezongen. Ondertussen Onder meer een optreden drumden de volwassenen van Jammei en Moes. Dat samen onder het grote zeil zegt u misschien niet zo dat tussen de twee gebou wen was gespannen en zorgde voor enige beschut ting tegen de regen. Daarop was het aan de kin deren om te laten zien wat zij in petto hadden voor hun ouders. En dat leek lang niet weinig te zijn. Optredens die, hoe kan het anders, telkens opnieuw met een luidruchtig applaus werden bedacht. Verder op het programma stond nog een optreden van de judoclub Yawara Kwai die een demonstratie van deze Japanse gevechtssport ten beste gaf en nadien was het de beurt aan The Yel lows om voor de nodige muzikale stemming te zor gen. Maar toen waren de kinderen allang opnieuw in beslag genomen door het ballenkraam, de sjoelbak, het viskraam en nog zoveel dingen meer, zoals het spel met het hamstertje, het 750 gaatjesspel en het raden van het juiste gewicht van een konijn. Geen tijd dus om te zeuren over de regen. op te treden voor ons land Deze play-backwedstrijd is wel voorbehouden aan de jeugd. De inkom is gratis, kandidaat heeft ZONDAG 28 JUNI dijk. 11 u.: Restaurant tot 14 u. prachtige kostuums, het keurig verzorgd materiaal en de vele boten. Maar wat voor het publiek eigenlijk Traditiegetrouw schotelt de Snuffel de liefhebbers voor de meer belang heeft, is het 5de keer een streekbierenweekend voor. Dit op zaterdag werk op het water. De he- 27 en zondag 28 juni, respektieveiyk vanaf 18 u. en 14u30, ren en dames van de «pi- in hun lokalen aan de St.-Elooistraat te Grembergen. ranha's» brengen vlaggen- parades, balletnummers, en stuntwerk waaronder Daar er deze keer sprake en als laatste Frater Am- „Parasai|ing„ (met een kan zijn van een jubileu- brosius. muitvoering, hebben de or- De liefhebber weet dat dit ganisatoren de bierkaart een mooie lijst is en voor hiernaar aangepast. Er de leek is dit een mooie werd immers, zoals bij de gelegenheid om met het IIH'lllClllCCI Uil tCIl VCCIlIg* Mil lil UldSICö ÜCVdICII, £U' tal mensen, van wie onge- wel in Vlaanderen als in Jejcan er ^e^omen: koude veer de helft op het water Wallonië. Brigitte Van ^hotel 200 fr., kinderen optreedt en de andere helft Den Eede, die ook deel betalen 120 en tomaat- het werk achter de scher- uitmaakt van de groep die 8arnaal aan 250 men verricht. En dat er in Vlassenbroek Baasrode 15 u.: Optreden kleuters op werk achter de schermen optreedt, verzorgt regelma- het Kerkplein. is, zul je wel merken aan de tig optredens in de Vere- 17 u.: Waterskishow en Dendermonde. Enkele dappere kinderen schuwden de regen niet en keken van onder de paraplu of de regenkap naar de clowns (x) nigde Staten van Amerika, ballet door de «piranha's». Onnodig dus te zeggen dat De inkom bedraagt voor het optreden van de «Pi- volwassenen: 100 fr., kin- ranha's» een must is voor deren (vergezeld van hun wie van waterskishow, bal- ouders): gratis. 19u30: Volks- en jeugddan- sen op het Kerkplein. Hier van de parochiefeesten te voor verleent «het centrum Vlassenbroek ziet er uit als voor dans- en feestcultuur» let en stuntwerk houdt. Het verdere programma volgt. heuse parachute) en pira mides tot drie verdiepin- uit de Distelstraat haar me dewerking. De muzikale leiding voor ZATERDAG 27 JUNI 17 u.: Officiële opening in de twee avonden is in han gen. De wervelende show de kleuterschool. Een unie- den van discobar Guy Van duurt ongeveer anderhalf ke gelegenheid voor alle Laer. uur en bestaat uit een twin- oud-leerlingen van deze vorige uitvoeringen wel het streekbier kennis te ma- tjgtaj nummers. Dat de wa- kleinste kleuterschool van Doorlopend is er café, bo- geval was, geen bepaalde ken. Verder kan men ook terskigroep «de piranha's» Vlaanderen om elkaar nog terhammen met kop of streek bezocht. Wel heeft rekenen op de prima sfeer njet eerste beste is eens te ontmoeten. Deze kaas, pannekoeken, snel- men getracht de meest suk- die op dat weekend aanwe- bewijst hun uitgebreid pal- mensen worden dan ook in tombola, frieten en trappist sesvolle bieren van de vori- zig zal zijn. Snuffel staat mares Vermelden we en- 't bijzonder uitgenodigd, van 't vat. kaarten samen te bren- immers met meer voor de gen aangevuld met enkele vuurdoop op dit gebied en minder gekende soorten, weet wat er nodig is om er i. i. Dit resulteert in de moge- een geslaagde dag van te KSA SIt"Afll0Ut OrfOVIÏZBCrt 031*060116 lijkheid van het proeven maken. 9 van 22 verschillende bie- Op zaterdag 27 juni organi- ling plaats heeft. eetlust wat op te wekken of ren, gebotteld in verschil- Naast het bier, voor het zeert KSA Sint-Arnout uit De barbecue vangt aan om- nadien om lekker door te lende streken van het laven van de dorstigen, is Sint-Gillis Dendermonde streeks 19 u. Voor de prijs zakken. Naast allerlei ape- Vlaamse land. De lijst be- er ook een inspanning gele- voor de vijfde maal tereke van 250 fr. krijgt men een ritieven zijn er ook «gewo- staat uit: Oud Hoegaards verd voor de hongerigen. zijn jaarlijkse barbecue, maaltijd met alles erop en ne» dranken verkrijgbaar,, bier, Gulden Draak, Hap- Er is op zaterdag immers De traditie wil dat deze eraan voorgeschoteld. Er kin, Sloeber, Straffe Hen- doorlopend barbecue. En barbecue samenvalt met de zijn ook kindermenu's te Men kan kaarten voor deze drik, Augustijn, Westvlete- voor diegenen die van dit zaterdagavond van Sint- verkrijgen aan de prijs van barbecue op voorhand be ren, Boskeun, Teutenbier, weekend nog een beetje Gillis kermis aan de loka- 200 fr. stellen bij de leiding van de De Rijck, Sezoens, Bokke- willen onthouden voor de len van de KSA in de Tor- In de aperitief- en coctail- KSA Sint-Arnout (Ema- reyer. Oud Beersel, Bri- toekomst, is een volledige restraat, waar twee maand bar kan men terecht voor nuel Hielstraat 92 te 9330 gand, Hommelbier, Felix, brochure samengesteld. later de Vemmekensspoe- een lekker drankje om de Dendermonde). Dendermonde. Schoolfeest in Appels. Van onder het veilige tentzeil werd gekeken naar de twee clowns (x) Het komende weekend viert de Heilig Hartschool van Appels zijn jaarlijks schoolfeest dat dit jaar een heel biezonder tintje krijgt omdat «onze school door het oog van de camera» er in avant-premiere wordt voorgesteld. Dat zal gebeu ren op zaterdag 27 juni om 19.30 uur. Maar voordien is er op die zelfde zaterdag om 18.30 u. in de kerk van Appels een eucharistieviering die wordt opgeluisterd door de kinderen van de school en na de premiere van deze film volgt een receptie aan geboden door de vrienden kring van de Heilig Hart school. Vanaf 20.30 uur kan men dan terecht in een rustige bar of lekker gaan dansen op de muziek van discobar «Cass». Zondag 28 juni is er een gelegenheidsrestaurant dat vanaf 11.30 uur toeganke lijk is. Om 14 uur sluit de keuken. Vanaf 14 uur is er volop fcinderanimatie met «Willie en Jodokus', is er het optreden van de kinde ren, wordt er allerlei lek kers geserveerd en is er doorlopend Vlaamse ker mis. 's Avonds is er dan een Breughelkraam en speelt het orkest «The Occasio nals» en is ook de discobar «Cass» van de partij.

De Voorpost | 1987 | | pagina 13