«ZONNIGE» V.W.B. KOERSEN IN DE MOERSTRAAT TE ST.-GILLIS MOTARD VERVALST KOERSBEELD iknauu KOERS VOOR WIELERTOERISTEN IN BELSELE BIJ ONZE O. V.W.B.-VETERANEN 18 - 26.6.1987 - De Voorpost wor< zien Berekenbos WIELRENNEN In Ledekerke Tot in de derde ronde bleef alles samen maar opneens schoot te gewezen ronderen ner en ritwinnaar Armand Bayens uit zijn sloffen. In zijn spoor volgden de Waal Lucien De Meyer en Willy De Bruyn. De groep bleef zowat samen maar in de zevende ronde ont snapte Louis Heymans en ver voegde de drie vluchters. Ze konden hun voorsprong nog Ter gelegenheid van de kermis in de Populieren wijk te Belsele op zaterdag 27 juni, worden allerlei manifestaties ingericht, zoals volksspelen en loop- koersen. De wakkere comitéleden bc- wielertoeristen van St.-Ni- sloten nu ook een wielerwed- klaas, niet in bezit van een strijd in te lassen en kwamen vergunning als renner, kunnen daarbij terecht bij het Sportko- zich dus meten en uittesten wat mitec WAOD dat instaat voor ze in een wielertoeristenrit niet koersen voor toeristen. Alle kunnen, nl. alles geven wat erin zit! Er wordt gereden op een afge sloten parcours van één kilo meter wat meebrengt dat de toeschouwers de renners stee vast in het vizier krijgen en hun renners kunnen aanmoe digen. Technische inlichtingen: Zaterdag 27 juni om 15 uur te Belsele Populierenwijk, wie lerwedstrijd voor toeristen (zonder licentie). Afstand: 35 km. of 35 ronden van 1 km. Inschrijven vanaf 14 uur in de feesttent. Bloemtuil en beker aan de winnaar, beker aan de 2e en 3C renner. Geldprijzen aan de 20 eerste renners. Vertrek en aankomst in de Reinaertlaan. Veteranen-wielrennen, v.l.n.r.: Jean Spenders (C), Lucien De Meyer (A), daarachter "et ver,rek wordt gegeven verscholen Louis Heymans (A), oud-beroepsrenner Omer Van Molle, winnaar met palm ?P°r gemeenteraadslid Urbain (B), Willy De Bruyn, Giuseppe Salesie en Jozef Herremans (C). Vercauteren. Wed.tr,,die.- ding: wielerbond WAOD. 150 meter boni op Etienne Van der Helst (eerste B-rcn- ncr), Claude Heuninck, José Sterckx en Eddy Van de Meirssche. Het was een prachtwedstrijd met een ach- tervolgingsscènc zoals in de beste thrillers. Spijtig dat de motard de koers een beetje vervalst heeft C- en D-reeksen Jean Goossens en Georges Van der Cruyssen De organisatoren van café Stop troffen het nog met het weer. Het werd zelfs goed in de namiddag. Samen met 58 anderen mochten ook de streekrenner Hugo Ronsmans en Gaston Van Den Hoecke de baan op. Gaston had noch tans van zijn dokter de raad gekregen om niet te rijden want hij heeft gebrek aan ijzer en is oververmoeid door zijn zware dagtaak. De koers werd al snel in vaste vorm gegoten. Georges Van Der Cruyssen ging er op zijn sokken vandoor en niemand reageerde. Ook Jean Goossens kreeg nadien vrij spel en onder hun beiden zouden ze een ganse wedstrijd voorop blijven. Achteraan kreeg Gaston Van Den Hoe cke van niemand steun en vele renners hadden binnenpretjes toen hij werd vastgehouden in het peloton Toen in de laatste ronde Raoul Verbraekcn en John De Cocker wat harder op de trappers gingen duwen, kre gen ook zij de baan vrij, als het Bij de A-renners scheidden zich al vrij vlug 12 renners af. Bij deze kopgroep zaten de Moerzekenaars Van Haver en De Cauwer en voor de ogen van hun sponsor (NV Dender- monds Automobielbedrijf) mengden zij zich heftig in de strijd. De Cauwer werd ten slotte mooi 6e, terwijl Herman 9e werd. Luc Ruys (Hamme) eindigde als 23e. De streekrenners doen in alle kategorieén weer mee. In de loop van de maand juli staan niet minder dan 17 wedstrijden op het programma (zonder de amateurskoersen mee te reke nen) en dan moet het lukken om een paar «Dendermondse» overwinningen in het lang en in het breed te commenta riëren... Kategorie A, St.-Gillis 1. Schenk, 2. Daniels, 3. Scheytjens, 4. De Beukelaer, 5. Druyts, 6. De Cauwer, 7. Raeymaeckers, 8. Van Dijck, 9. Van Haver, 10. De Schep per, 11. Haemels, 12. Mertens, 13. Hendrickx, 14. Berghege, 15. Bastiaenssen. Kategorie B, St. Gillis I. Van de Perre. 2. Hen drickx, 3. Loodts, 4. Goubert, 5. Hendrickx. 6. V.D. Brande, 7. Van Impe, 8. Janssens, 9. Truyens, 10. Van Elzakker, II. Van Mariënborg, 12. Cuy- ckens, 13. Mattheyssens, 14. Van Assche, 15. Van Daele. Kategorie C, St. Gillis 1. Lampaert, 2. Caethoven, 3. V.D. Bogaert, 4. Zelck, 5. De Troetsel. 6. Watel, 7, V.D. Rijck, 8. De Boeck, 9. V. Geel, 10. Daniëls, 11. Ge- In de Moerstraat was hoe ongelooflijk ook de zon van de partij. De mannen van de voetbalclub zorgden voor een prima organisatie en er kwa men in totaal zowat 110 ren ners opdagen. Bij de +45-ers reden halfweg 8 renners voorop en daarbij de lokale man, Paul Boel, on gelooflijk goed op dreef na een paar weken inactiviteit. Paul sprong echter in die kopgroep zo gul met zijn krachten om, dat hij in de finale net iets te kort kwam om nog dichter te mikken dan een 8e plaats. In ieder geval reed de slanke Dendermondenaar zich goed in de kijker. De Nederlander V.D. Brande won ten slotte, en begint stilaan bericht te worden in de streek. De «oud jes» De Troetsel en De Boeck weerden zich kranig en eindig den resp. als 11e en 12e, ter wijl de mannen uit Lokeren, Puimege en Antheunis beslag legden op bescheiden 26 en 27e plaatsen. Bij de jongeren werden heel wat streekrenners naar huis ge reden, maar Herman Van Ha ver uit Moerzeke reed een pracht van een koers door sa men met 4 medevluchters ron- denlang voorop te rijden en voorop te blijven. Herman leg de beslag op een mooie 5e plaats en toonde hiermee dat hij ook in de jongerenkatego- rie de mannen van de ploeg NV Dendermonds Automo bielbedrijf aan bod kan laten komen. Raf Nobels uit Grem- bergen werd 16e terwijl Caet hoven (Zele) en Van Assche (Buggenhout) verderop arri veerden. Bruno Heyvaert (Lebbeke) werd ten slotte 18e gelijk met 18 renners. ZATERDAG IN MOERZEKE: TEMPO TROEF In Moerzeke werd op een prachtomloop vooral snel ge reden. De A-renners legden 88 km af in precies 2.03 uur! Bij de oudere C-renners ging het razend snel en van ont snappen was dan ook geen sprake. Toch zou K. Alen (Antwerpen) er in slagen om alleen binnen te komen, zij het dan met een kleine voor sprong. In de spurt voor de 2e plaats moesten onze Dender- mondenaars de duimen leggen voor enkele andere snelle jon gens en zo eindigden De Troetsel en De Boeck resp. als 8e en 9e. Deze mannen gaan nooit ver in de uitslag, hetgeen zij vooral danken aan een kla re kijk en een snel eindschot. lef Caethoven (Zele) komt er .veer door en werd 14e. Bij de B-renners lag de koers al vlug in een definitieve plooi toen na amper een paar ron den 8 renners zich afzonder den. Hier viel geen enkele streekrenner te noteren. In het verweer zagen wij nochtans goed fietswerk vanwege Boel (Dendermonde), Van Assche (Buggenhout) en Caethoven (Zele). Bij de A-renners ging alle aan dacht naar de Moerzekenaars Gerrit De Cauwer en Herman Van Haver, twee renners nit de stal NV Dendermonds Au tomobielbedrijf. Zij misten echter de goeie trein en moes ten in het verweer. De Cauwer werd mooi 12e en Herman werd 23e, maar beide jongens hebben zich getoond (zij kre gen ook een fiks bedrag aan aanmoedigingspremies). Hans V.D. Putte (Opwijk) werd 9e. ZONDAG IN ST.-GILLIS- DENDERMONQE DE CAUWER EN VAN HAVER UIT MOERZEKE MET EEN DAG VERTRAGING In St.-Gillis begon het allemaal in de zon toen de «oudjes» onder leiding van gastheer De Boeck zich op gang trokken. Gobert (Beernem) en Zelck (Beerzel) reden rondenlang met een lichte voorsprong voor de rest uit, maar moesten zich ten slotte gewonnen geven. Het zou dus de dag van de spur ters worden en iedereen duim de voor De Boeck. Maar Lam paert (Gent) was de snelste, terwijl Jef Caethoven (Zele) mooi 2e werd. Jef komt weer volop onder stoom en zal nog wel wat tonen. De Troetsel werd 5e. De Boeck 8e. Ga briels (Hamme) eindigde als 27e en Theo Jacobs (Zele) werd 28e. Bij de B-renners reden al spoe dig 4 renners voorop en toen het zwaar begon te regenen groeide hun voorsprong zien derogen. Herman V.D. Perre toonde zich de sterkste voor de Nederlander Hendrickx. Gou bert (Kerksken) werd 4e, And- re Van Assche uit Buggenhout reed weer snedig en werd 14e, hij wordt de komende dagen verwacht. Paul Boel uit Den dermonde reed op reserve en eindigde 23e. Als Paul leert doseren kan hij af en toe zor gen voor een knalprestatie. VWB-Wielrennen. Paul Boel van de Renaultploeg reed in Moerzeke een goede wedstrijd (vh) lijk: Witsi, Wijnants, Van Geyt, Carpentier, 15. Wauters. Kategorie A, Moerzeke 1. Scheyltjens, 2. Denis, 3. Schoepen, 4. Daniëls, 5. V. Dijck, 6. Dhollander, 7. De Laet, 8. Theys, 9. V.D. Putte, 10. Schenk, 11. De Gooi, 12. De Ciuwer, 13. Berghege, 14. V. Zundert, 15. V. Beek. Kategorie B, Moerzeke 1. Leuckemans, 2. Janssens, 3. Lievens, 4. V. Eeckelen, 5. V.D. Perre, 6. Hendrickx, 7. V. Aarschot, 8. V. Elzakker, 9. Hendrickx, 10. Heyboer, 11. Beekaert, 12. Laeremans, 13. Truyens, 14. Goubert, 15. Jacobs. Kategorie C, Moerzeke 1. Alen, 2. Clerckx, 3. Wij nants, 4. V.D. Bogaert, 5. Straetmans. 6. Zelek, 7. De Mulder, 8. De Troetsel, 9. De Boeck, 10. Carpentier, 11. Van Bree, 12. Wauters, 13. Gevaert, 14. Van Geel, 15. Gelijk Ulsi. Kategorie A, St. Gillis 1. Van Kampenhout, 2. Ackermans, 3. Benoen, 4. Schenck, 5. Van Haver, 6. Heuninck, 7. De Beuckelaer, 8. De Gooi, 9. Noliet, 10. Van Roy, 11. V. Elzakker, 12. Wantel, 13. Janssens, 14. Van Impe, 15. Van Dijck. Kategorie C, St. Gillis 1. V.D. Brande, 2. Alen, 3. Straetmans, 4. V.D. Perre, 5. Van Woensel, 6 V.D. Rijck, 7. Steenssens, 8. Boel, 9. Si- moens, 10. Truyens, 11. De Troetsel, 12. De Boeck, 13. Carpentier, 14. Lampaert, 15. Hagman. VWB-Wielrennen. De C-reeks in Moerzeke werd gewonnen door Karei Alen. We zien samen met De Boeck en Geerinck, twee lokale vedetten (vh) B.W.C.L.-WIELRENNEN In Zellik Bij betrokken en regenachtig weer reden de veteranen aan de omloop van de Pontbeek hun wedstrijden voor de kate- gorieën A en C, bij een vrij matige belangstelling. Daarom was het weer zeker niet vreemd. Louis Heymans, de laatste tijd in prachtvorm, muisde er halfkoers vanonder en zijn zijn reeks winnen met één minuut voorsprong. Ouderdomsdeken Omer Van Molle kreeg in de C-reeks de kans om zijn overwinningen totaal op tien te brengen. Hij won de sprint met een straat vooruit. Uitslag A-reeks: 1. Louis Heymans 60 km. in lu27', 2. Ludo Van Ranst, 3. Louis Van Veer, 4. Luc David, 5. Lucien Demeyer (platte band). C-reeks: 1 Omer Van Molle 45 km in 1.16*, 2. Jean Hof man, 3. Jozef Kerremans, 4. Jean Spenders en 5. Sylveer Van de Verre. vergroten tot drie minuten en werden niet meer bijgehaald. Willy De Bruyn de felle spur ter uit Denderhoutem, trok met geweld de spurt op gang vanop 200 meter. Hij won met een tiental meter voorsprong en schreef meteen zijn zesde zege achter zijn naam. Uitslag A-reeks: 1. Louis Heymans 60 km in lu32', 2. Lucien De Meyer, 3. Luc De Smet, 4. Giuseppe Salesse, 5. Frans Bogaert. B-reeks: 1. Willy De Bruyn 50 km. in lu20', 2. Emiel Van Veer, 3. Armand Baeyens, 4. Frans Van Cauter, 5. Louis Van Veer. C-reeks: 1. Jozef Herremans 40 km in lu8', 2 Jean Spen ders, 3. Omer Van Molle, 4. Remi Ruyssevelde, 5. Jean Hofman. Volgende week: een uitgebreide reportage over veteraan Omer Van Molle in de Ronde van België 1947. Zaterdag in Grembergen A- en B-reeksen Rudy Pollet en Etien ne Van der Helst Gelukkig voor de organisator en de renners gingen rond 13.00 u. de hemelsluizen dicht, zodat de 45 renners voor elf ronden de baan werden opge stuurd zonder konstant onder de douche te staan. Van bij de start spatte het peloton uit me kaar en bij de eerste doortocht kregen we acht leiders: Rudy Pollet, Chris Heirweg, Gerrit De Ren, Manuel Cornu, Luc Pauwels, Luc De Coen, José Sterckx en Edwin Nevens. Zij passeerden met vijftien sekon- den voorsprong. Het peloton dat de achtervolging maar niet kon organiseren, verloor steeds meer terrein. Vanaf de vierde ronde kwam dan toch de kentering. Halfweg de vijf de ronde, toen de kloof nog amper 150 m bedroeg, gingen de slagbomen dicht voor de neus van het peloton. Meteen was de kloof 1'25". Toch wa ren er nog drie die erin geloof den. Claude Heuninck, Etien ne Van der Helst en Eddy Van de Meirssche trokken toch nog in de achtervoleine. Geduren de twee ronden bleven de drie achtervolgers op één minuut hangen, terwijl het peloton steeds meer veld verloor. De leiders begonnen mekaar reeds te beloeren en op twee ronden van het einde kregen de ach tervolgers de leiders in het vi zier. Na een laatste inspanning kregen we elf leiders, maar niet voor lang want Rudy Pol let liet niemand de kans om te rekupereren. Hij ging er alleen vandoor. Claude Heuninck en Etienne Van der Helst hadden nog genoeg krachten over om weer te achtervolgen. Rudy Pollet bereikte de streep met BWCL-Wielrennen. In Grembergen won Hubert Loomans de B-reeks en Antoine De Caboter de A-reeks. Zij worden omringd door de sponsors van Martin Buslot-Vosschemie. gefiets iwinti] voor BWCL-Wielrennen. Rudy Pollet won in Grembergen de A-reeks en Etienne Van Der Hd de B-reeks. VWB-Wielrennen. In Moerzeke won Leukemans de B-reeks. Uiterst rechts staat Ingelghem, hoofdafgevaardigde van de V.W.B. (vh) Hanss der s scheui «iel. een 1 Van Den Hoecke maar niet was. In het peloton werd er goed afgestopt door de overige renners van de clan. Vermel den we ook de goede koers van Hugo Ronsmans die zou bin nenlopen met het peloton. Uitslag A-reeks: 1. Rudy Pollet, 2. Heuninck, 3. Van De Meirs sche, 4. Cornu, 5. Heirweg, 6. Pauwels, 7. De Coen, 8. Van Haute, 9. Cornells, 10. Bloem. B-reeks: 1. Etienne Van der Helst, 2. Sterckx, 3. De Ren, 4. Nevens, 5. De Rijck, 6. Hendrickx, 7 'De Winne, 8. Scheerlinck, 9. Dryoul, 10. De Geest. C-reeks: 1. Jean Goossens, 2. Verbraeken, 3. Roels, 4. Moens, 5. Desamblanckx, 6. G. Sonck. 7. Beké, 8. Nicolas, 9. Colman, 10. Loveric. D-reeks: 1. Georges Van der Cruyssen, 2. De Cocker, 3. Van Den Hoecke, 4. Mertens, 5. Van Der Vurst, 6. Van De Sompelc, 7. De Gussemc. 8. Van Rentcrghem, 9. Van De Velde, 10. Fabry. Zondag in Grembergen A- en B-reeksen Antoine De Caboter en Hubert Loomans De Kleinzandvrienden troffen het: veel renners en veel volk, prachtige wedstrijden en een gezellige sfeer. Met 63 trokken de renners voor elf ronden de baan op. De eerste aanval was meteen het begin van de ont knoping. Yvan De Pelsmae- cker, Jos Van Isterdacl, Hu- bert Loomans en Toine De Caboter hadden de voetriem pjes direkt vast aangetrokken. Het peloton liet zoals gewoon lijk betijen tot de voorsprong dertig sekonden was. Hoe het komt mag Joost weten, maar van een achtervolging organi seren hebben ze geen kaas ge geten. Op een bepaald ogen blik telden we zelfs drie stuk ken peloton. De eerste groep achtervolgers was acht man sterk met Johnny Van Holen, Eddy Van Den Abbeele, Her man Van Laer. Bruno Corne lls, Johnny Dicrickx, Edwin Nevens, Patrick Defrenne, Pa trick Van de Steen en Guy Bloem. Ze naderden het Ici- derstrio en de rest van het peloton zat verloren in de ach tergrond. Nadat vooraan de twee groepjes versmolten wa ren. kon de finale beginnen. Hubert Loomans. geprikkeld door de treinhistorie van vori ge week was duidelijk de sterk ste. In een langgerekte spurt hield hij Johnny Dierickx ge makkelijk achter zich, terwijl Toine De Caboter derde ein digde. Yvan De Pelsmaeckcr bolde als vierde over de streep. C- en D-reeksen Jean Goossens en Oscar Van der Vurst De koers van zondag vertrok in een striemende regen- en hagelbui, waardoor er heelwat renners voeling verloren. Na een paar ronden bleven er nog een dertigtal over. De beslis sing viel in de voorlaatste ron de. Petrus De Landsheer ging er vandoor. Van Den Hoecke ging er alleen achter, maar zijn «vrienden» waakten en Oscar Van der Vurst beet zich vast in zijn wiel. Oscar was niet bij machte om de laatste meters op De Landsheer goed te ma ken en Van Den Hoecke ver tikte het. Toen ging Goossens en opnieuw ging Van Den Hoecke erachter Van Der Vurst speelde dezelfde rol. Gaston had het dan wel begre pen. Hij dankte zijn vrienden en kroop rustig mee met het peloton. Na de koers zou hij zelfs nog gedcklasseerd wor den. Toen hij lek reed kreeg hij een fiets van Hugo Van de Velde, die hierbij nog onge lukkig viel en zijn broek scheurde. Met een 150 meter achterstand zette hij de achter volging in en in de Hebbestraat werd hij geduwd door een mo tard die niet aan zijn proefstuk was. Hij had het ook de dag voordien gedaan, maar deze keer was het bij Van Den Hoe cke en dat was voldoende voor de uitsluiting. De «coup» was geslaagd... Gaston achteraf, zwaar dat hij dit jaar nog heeft: voor de vierde regelmatighcidscriterium winnen. Hij hoopt snel de oude te worden, geen interesse meer kampioenschappen en de ritten. Volgend jaar vijftig en dan openen dere perspektieven, hij. Ik ben het beu tegen ners te fietsen die zich gen als kleine kinderen, voortdurend begluren en niets ondernemen, die je nijden en geen moeite di le- om eens een koers te organ ren of wat voor de bond n werken. Ik kap ermee, vof^l hij eraan toe. Schluss. Uitslagen Va A-reeks: 1. Antoine De Cal ter, 2. De Pclsmaecker, 3. Den Abbeele, 4. Cornelis De Frenne, 6. 7. De Waegenaere, 8. Blod™." 9. Van den Steen, 10. De V<ra'lcr B-reeks: 1. Hubert Loom«(2_ 2. Dierickx, 3. Nevens. 4. Laer, 5. Van Holen, 6. Isterdael, 7. De Rijck, 8. den Bossche, 9. Poppc, 10. Winne. C-reeks: 1. Jean Goossens De Landsheer, 3. Roels, Desamblanckx, 5. Nicolas, De Paepe, 7. Colman, 8. Kerf. 9. De Clercq. Loverie. D-reeks: 1 Oscar Van dl Vurst, 2. Mertens, 3. Tenken 4. Van Rcnterghem, 5. Droo beke, 6. De Rijbel, 7. v Handenhove, 8. Cobbaut, Van Wezemacl, 10. Roeiandl Volgende wedstryden Vrijdag 26 juni in De Kling Spaans Kwartier, Molenstral C en D om 18.00 u. en A om 19.15 u. Zaterdag 27 juni in Sint-li vens-Houtem, Sterrit Mok» kouter, café De Watermola C en D om 17.00 u. en A cn om 18.45 u. Zondag 28 juni te Kcrksket Sterrit in de Bergestraat, Cö D om 14.00 u.. A en B oc 16.00 u.

De Voorpost | 1987 | | pagina 18