ER OP EEN RIJ VOOR fiUY LEMMENS LIEVEN DE BACKER WELDRA AMATEUR BERT PERSOON IN BEVEREN FRANCOIS NAUTS N KIELDRECHT HERVE VERSCHEUREN: DE EEUWIGE TWEEDE KURT D'HOORE IN STEKENE KURT PAUWELS NA EEN ULTIEME JUMP JOHNNY MACHARIS IN BELSELE PATRICK DE WAEL NU VOLUIT WALTER DE VEERMAN KAN OOK MEER KILOMETERS AAN WIELERSPORT IN KERMISVIEREND EREMBODEGEM KURT PAUWELS IN MOERBEKE-WAAS MARC BRACKE, KANSHEBBER IN ST.-GILLIS-DENDERMONDE De Voorpost - 26.6.1987 - 19 WIELRENNEN Wielrennen in het Land van Aalst iwelingen Bet seizoen is pas halfweg en tdenaar Guy Lemmens zit al m zeven overwinningen. Vo- e zaterdag was het ander al in de roos in de Ninoofse •lgemeente Aspelare. waar R nieuwelingen een vrij lasti- k omloop voorgeschoteld kre- i. Reeds van bij de aanvang ji een vijftal onder impuls ji Lemmens zich loswerken jn enkel Bart Herssens slaagde b nog in om in de slotfaze van He wedstrijd tot bij de leiders b springen, de anderen moch ten het vergeten. Met zes man ,jjng men dus op de streep af, '[en Guy Lemmens won eerder gemakkelijk voor Mare Hal- l|jng, Geert Eelsing, één van Lijn voornaamste belagers in §je trofee Mare Galle, Geert /an Bondt, Dirk Goessens en Ie reeds vermelde Bart Hers ens. [Momenteel staat Guy Lem ens een tiental punten los in tussenklassering voor het Itgelmatigheidscriterium Mare [Gallc. Kan ook moeilijk an- jders als je weet dat Guy bijna ■ekelijks met de bloemen naar huis komt. Nochtans zal hij het eerste weekeinde van juli aan een wedstrijd die voor de tro fee in aanmerking komt, moe ten verzaken. Op vrijdag 3 juli is er namelijk een kriterium in Lede, en de organisatoren wil len natuurlijk maar wat graag deze toprenner voor eigen pu bliek in de arena brengen. Maar daardoor moet Guy wel verzaken aan de daaropvol gende koers voor de trofee, aangezien een nieuweling geen twee dagen na mekaar mag koersen. Een ander objectief is het na tionaal kampioenschap voor nieuwelingen in juli. De Lede naar heeft de nodige paperas sen ingestuurd en wacht nu vol ongeduld op het lijstje met geselecteerden. De komende weken zou het zegeaantal wel eens fiks kunnen stijgen, want met de vakantie in 't verschiet plant men in huize Lemmens twee wedstrijden per week, één in 't weekeinde, en eentje tussen door, op een weekdag. FVN Wielrennen. Willy De Backer uit Berlare won deze week liefst drie keer bij de amateurs: maandag 8 juni in Berlare, zaterdag 13 juni in Kapellen op den Bos en maandag 15 juni in Zele op de Heikant (jj). Lieven De Backer is in goede konditie. Vorige week manifesteerde hij zich in Hamme en werd er winnaar na een spurt met Gino Heirewegh. Vorige zondag in Erem- bodegem toonde hij andermaal zijn snelle benen. «Het duurde geruime tijd alvorens de wedstrijd echt op gang kwam», zegt de dag- en weekbladverkoper uit Buggenhout-Opstal. «Halfweg verenigden zich acht leiders in de spits. Mare Bracke, Kurt Victor, Gino Vercauteren, Jackie Crabbe, Staf Schouppe, Gerry Van Den Branden, Mario Van Der Scheuren en uiteraard ikzelf. Er werd vaak gedemarreerd en het kwam er vooral op aan om waakzaam te blijven. Ik had oog voor kleppers als Van Der Scheuren en Schouppe die vroegtijdig een spurt uit de weg wilden gaan. Op zo'n twintig kilometer van het einde gingen zij in de aanval. Ik reageerde dadelijk. Met z'n drieën zijn we voorop geble ven. Ik won de spurt. Het verschil bedroeg ruim een halve fietslengte». Lieven De Backer is vooral de laatste weken wat meer op de voorgrond getreden. Tijdens de eerste maanden van het seizoen kampte hij vaak met tegenslag. Tot drie keer toe werd hij ziek en bovendien brak hij een pink. Niettemin behaalde hij naast drie overwinningen al flinke ereplaatsen en manifesteerde zich vaak in de spurt. Ten zijner gunst wordt er komende zondag in St.-Gillis Dendermonde, ter hoogte van café De Pot (aan het Station) een wedstrijd georganiseerd. De Buggenhoute- naar eindigde er vorig jaar als vijfde. Nu wil hij meer en beter, vooral omdat hij op 3 juli amateur wordt. Voordien wil hij minstens nog een keer als junior zegevieren. E.G. welingen Persoon is in konditie. In :ren-Waas behaalde de ige nieuweling zijn vijfde :nzege. In de laatste hon- meters wipte hij zich op en stond uit het wiel van ivid De Kever en won vrij iakkelijk. werd tegen een hoog tempo gefietst in Beveren. Negen twintig renners bleven tot net halfweg samen. Toen de Limburger Wilfried Hanssen in aktie. Een biezon- <kr strijdlustige Hervé Ver scheuren greep dadelijk zijn «iel De beide renners sloegen een kloof van 15 sekonden maar werden toen opnieuw ge- pepen. De ene schermutseling volgde toen op de andere. Nie mand raakte weg omdat er te snel werd gereden. Toen Bart Borms zich op een bepaald ogenblik uit de voeten maken, kreeg hij Steve Das en Bert Persoon in zijn gezelschap. Ook deze onder neming betekende een maat voor niets. Borms probeerde het later nog eens alleen. Spoedig kwamen Gunther De Rechter en Sven Bogaert op duiken. Ook deze aktie was tevergeefs. Bij het ingaan van de laatste ronde kwam Stefan Van Duyse zich met de zaken bemoeien. Het zag er naar uit dat hij de rit alleen ging uitrij den. Even had hij vijftien se konden voorsprong maar toen kwam het peloton opdagen. Hervé Verscheuren evolueer de in de spits maar zou geen winnaar worden. David De Kever bracht de spurt op gang. Bert Persoon was attent, wipte op het gepaste tijdstip weg en behaalde de zege. Steve Das werd tweede voor Hervé Ver scheuren en Wilfried Hanssen. E.G. :ran?ois Nauts toonde zich in lieldrccht duidelijk de snel- j ie. Hij kwam als eerste uit de an aatstc bocht voor de aankomst nij tn behield tot de finish zijn v0 'oorsprong. Frankic Weemaes *erd tweede voor Dirk Dinge- mans. Dirk De Cauwer en Re- Dé Van Gils. •3, Tijdens een eerste grote ronde over 22 kilometer gebeurden |S er geen schokkende dingen. Pas daarna kwam er enig leven in dc brouwerij. Een paar uit- y vallen resulteerden uiteinde- nt lijk in een afscheiding van ne en renners. René Van Gils, 'rankic Weemaes, Francois Y Nauts, Guy De Jonghe, Dirk I Dingemans, Dirk Willemsen, Hervé Verscheuren is in het peloton een werklustig renner. Doorlopend evolueert hij in de voorste gelederen. Bij de ontknoping moet hij het vaak afleggen in de spurt. De nieuweling uit Belsele blijkt een eeuwige tweede te worden. Tijdens het afgelopen weekeinde was dat weerom het geval. «In Beveren heb ik vaak geprobeerd om weg te komen en een spurt te ontlopen. In het gezelschap van de Limburger Wilfried Hanssens ben ik zelfs geruime tijd voorop geweest. Eens door de achtervolgers gegrepen heb ik nog enkele akties ondernomen, maar botste telkens op een sterke weerstand. Ik hoopte op een lonende spurt. Hij werd door Steven Das ingezet. Ik wipte hem voorbij maar langs de andere kant van de weg haalde Bert Persoon nog sterker uit. Hij won. Ik werd tweede. In de trofee Walter Godefroot te Kaprijke deed zich nagenoeg eenzelfde scenario voor. Ik moet zeggen dat ik me vaak heb getoond. Enige tijd was ik lid van een leidersgroep. Ik hoopte mijn kans te kunnen gaan in de spurt. "Maar wat dacht je? Weer was Bert Persoon daar om mij het vlees van tussen de boterham te halen. Ik neem hem dat natuurlijk niet kwalijk. We moeten sportief duelleren. Je begrijpt dat ik hem nu ook graag eens in de luren wil leggen». Hervé Verscheuren wijkt vrijdagavond uit naar Hofstade en zondag naar Wichelen. Hij ontmoet er Bert Persoon. Neemt hij revanche? De Belselenaar neemt in elk geval nog deel aan de Ronde van Vlaanderen alvorens hij begin juli de junior wordt. E.G. De plaatselijke renner Danny Daelman, favoriet bij uitstek, werd in Stekene verrassend ge klopt in de spurt. In de laatste kilometer voerde hij nochtans het kommando. Op het laatst zag het er naar uit dat hij eigenaar van de bloemen ging worden. Zeer verrassend ech ter begon Kurt D'Hoore aan een remonte en wipte net voor de streep alle anderen voorbij. Voor de junior uit Eeklo werd het meteen de tweede zege van het seizoen. Veel spektakel heeft de wed strijd niet geleverd. Amper vijftien renners verschenen op het appel. Niettemin staken Kurt Victor, Jean-Pierre Ivens, Danny Daelman en Kurt D'Hoore vlug de lont aan het vuur. In hun spoor volgden later Guy Rijckaert, Gino Ver hulst, Gino Brijs en Philip Rooms. Dus acht renners in de spits. De overigen werden om- binnen de kortste ke ren in de vernieling gereden. Jean-Pierre Ivens, één van de kopmannen, kreeg een lekke band. Toen de achterstand van de achtervolgers bijna zeven minuten bedroeg, oordeelde de koersdirektie het ogenblik gekomen om hen uit wedstrijd te nemen. Vooraan werd er niet stil geze ten. Vooral Danny Daelman liet zich niet onbetuigd. Op zo'n twaalf kilometer van het einde poogde hij weg te gera ken, maar werd dadelijk door een op vinkenslag liggende Kurt Victor gevat. Guy Rij ckaert zou ook nog even pro beren om voorop te geraken, maar ook die onderneming was een slag in het water. Ze ven renners boden zich dus aan voor een spurt die gewonnen werd door Kurt D'Hoore, voor Danny Daelman, Gino Brijs, Kurt Victor en Philip Rooms. Juniores in Moerbeke Tussen de vele onweersbuien in werden 28 juniores de weg opgestuurd om er een boeien de wedstrijd van te maken. Maar nadat Ivan Smedt in het begin van de wedstrijd even zijn gezellen in plan had weten te laten, kwam de beslissing in deze wedstrijd reeds vrij vlug tot stand. Na amper een 20 tal km. ver trokken 8 renners, voor wat later zou blijken, met de goede trein en de achtervolgende groep was meteen verslagen. Kurt Pauwels, Yvan Smet, Dirk Devriendt, Werner Wuyts, Mare Schepers, Peter Saey, Kenny Franssens en Rik De Witte legden er zodanig de gekende pees op dat er van terugkomen uit de achtergrond geen sprake meer kon zijn. Ronde na ronde vergrootte dit achttal hun voorsprong die max. uitliep tot ongeveer 2 min. Bij de achtervolgers noteerden wij Glen Van Hautekerke als een der bedrijvigste om de achterstand op de koplopers kleiner te maken. De leiders werden, zoals verwacht, niet meer verontrust en konden on der elkaar uitmaken wie er de bloemen van het gekende bloemenmeisje mocht in ont vangst nemen. Kenny Franssens en Rik De Witte hadden haar het eerst opgemerkt denken wij, want met nog maar een ronde te gaan kwamen zij met lichte voorsprong voorbij de eind streep. Het werd een maat voor niets, want acht renners boden zich aan voor de eindsprint. Zwijndrechtenaar Werner Wuyts gaf lange tijd de indruk BWCL-Wielrennen. Antoine De Caboter, die het peloton was ontlopen, had geen moeite om de A-reeks te win nen in Grembergen. het te zullen halen, maar werd in de laatste meter nog voorbij «gejumpt» door Kurt Pauwels, die werkelijk over rappe benen beschikt. Ruim 2 min. later won Joeri Verbruggen dan de spurt van de achtervolgers voor Van Hautekerke. De uitslag: 1. Kurt Pauwels (Maldegem) 92 km. in 2 u. 17, 2. Werner Wuyts, 3. Kenny Franssens. 4. Yvan Smet, 5. Mare Schepens, 6. Peter Saey. 7. Rik De Witte, 8. Rik De Vriendt, 9. Joeri Verbruggen, 10. Glen Van Hautekerke. M.S. De Nederlander John Koe- cken. Dirk De Cauwer en Jo- han De Prekel. Deze negen renners zouden buitenschot blijven. In het peloton bevon den zich Guy Van Hese, Ben ny Van Buynder en Gino Ver- braeken en dat waren uiter aard de grote geklopten. Het leidersgroepje zou geredu ceerd worden toen Johan De Prekel lek reed en weg viel en toen later de Nederlander Koecken ten val kwam. Zeven renners boden zich uit eindelijk aan voor een spurt waarin Franqois Nauts zich duidelijk de snelste toonde. E.G. Patrick De Wael uit Belsele is sinds begin dit van het peloton. Voordien was hij aktief als fietscrosser en werd vorig jaar als amateur in Londen wereldkampioen. Toen sponsor Hendrickx uit Antwerpen de zaak voor bekeken hield, zette De Wael een punt achter deze in ons land niet zo bekende sporttak. «Vermits ik verder aan sport wenste te doen, werd ik als éénentwintigjarige lid van de BWB. Omdat er in België maar weinig wedstrijden worden georganiseerd moest ik als fietscrosser te vaak naar het buitenland uitwijken. Daar zag de sponsor niet langer brood in. Zelf begon ik er ook tegen op te kijken om telkens zo'n verre uitstappen te doen. Waarom ik eigenlijk aan fietscross deed? Als knapen van 14-15 jaar organiseerden wc onderling van dat soort wedstrijden in het dorp. Telkens werd ik winnaar Vermits dat allemaal zo goed ging, werd ik lid van de provinciale en later van de internationale bond. Ik behaalde flinke resultaten met de bekroning vorig jaar toen ik wereldkampioen werd. Vijf jaar lang heb ik aktief aan fietscross gedaan. De renner uit Belsele die sinds maart als amateur in BWB- verband koerst, behaalde vorige zondag te Eksaarde een allereerste zege. «Ik had nooit gedacht te kunnen zegevie ren. Vooral omdat ik de nacht voordien slechts vier uur mijn bed had gezien. Ik ben namelijk in militaire dienst en was van wacht. Ik evolueerde in het peloton dat tot voorbij halfweg gesloten bleef. Toen vormde zich een leidersgroep die negen manschappen verenigde. Omdat ik geen enkel teken van vermoeidheid ondervond, poogde ik vooraf weg te geraken. Ik genoot medewerking. Op het laatste offensief in. Voor de streep maakte Walter De Veerman het zegegebaar. Een laatste jump was voor mij voldoende om: nog gelijktijdig met hem de streep te overschrijden. De overwinning stemt Patrick Dc Wael gelukkig- De laatste tijd komt hij alsmaar meer op de proppen. «Aanvankelijk kreeg ik van mijn oversten geen gelegen heid om te trainen. Ik nam deel aan het militair kampioen schap waarin ik tweede werd. Van toen af genoot ik meer ruimte om mij voor te bereiden. Niettemin vormt de legerdienst, hoe soepel hij ook voor een wielrenner wordt toegepast, een hinderpaal. Ik zal komend weekeinde op niet veel moeten rekenen. Deze week zijn we namelijk op maneuvers in Leopoldsburg. Van de fiets te beklimmen zal allicht helemaal niets in huis komen. E.G. Ruim afgescheiden behaalde Johnny Macharis in Belsele- Waas een overwinning. De renner uit Niel, die geselck- teerd werd voor het wereld kampioenschap, had ruim der tig sekonden voorsprong op Peter Saey en Ivan Smet. Na drie van negen af te leggen ronden trokken Saey, Macha ris en Ivan Smet in de aanval. Frank Van Holderbeke haakte even later zijn wagentje aan en later sloten nog zeven renners zich bij de vier kopmannen aan. Ruim voorbij halfweg gin gen vijf renners op hun beurt in de aanval. Dat waren Peter Saey, Johnny Macharis, Fran- kie Verhoeven, Ivan Smet en Frank Van Holderbeke. Bin nen de kortste keren hadden zij driekwart minuut voor sprong gerealiseerd. Het tem po lag hoog en toen Macharis, Saey en Smet de degens kruis ten, moesten de andere twee greep lossen. Het was duidelijk dat Johnny Macharis zin had in een over winning. Bestendig teisterde hij zijn maats en toen hijzelf van op kop begon te demarre ren, hadden de twee anderen niet het minste verhaal. Ma charis won dus met een ruime voorsprong op Saey en Smet. Afgescheiden legde Frank Van Holderbeke beslag op de vier de plaats en nog later maakten Verhoeven en Gino Vercaute ren hun opwachting. E.G. BCWL-Wielrennen. Waaslander Raoul Verbraeken legde in Grembergen beslag op een mooie tweede plaats. Tot voor kort gaf Walter De Veerman de indruk zich alleen maar te kunnen manifesteren in criteriums of in wedstrijden met niet al te veel kilometers op het program ma. De amateur uit Lokeren heeft vorige zondag bewezen tot meer in staat te zijn. In barre weersomstandigheden wedijverde hij in Eksaarde met Patrick De Wael. Een BWB-afgevaardigde had De Veerman als winnaar geno teerd. Zijn collega deelde een andere mening. Beide renners werden gelijkgesteld. «Het was erg moeilijk om uit te maken wie won», geeft De Veerman grif toe. «Ik legde mij neer bij de beslissing en bracht begrip op voor de stelling van de BWB-mensen. Het werd een zware wedstrijd. Van in de start tot bij de aankomst regende het bijna onafgebroken. Hierdoor bleef het peloton lange tijd samen en werden er geen initiatieven genomen. Voorbij halfweg zijn we dan met negen voorop geraakt. Er waren renners die een spurt uit de weg wilden gaan en vroegtijdig voorop probeerden te geraken. Iedere aktie werd in de kiem gesmoord. De Wael, De Maesschalck en Beniers zijn even weggeweest maar werden nog voor de finale gegre pen. In de spurt zat ik in gunstige positie. Te vroeg meende ik winnaar te zijn». Walter De Veerman werd tot nu toe al zes keer eigenaar van de bloemen. Hij won vijf criteriums. «Ik hoop een betere kompetitie te realiseren. Vorig jaar had ik last in de rug en was doorlopend in behandeling bij een geneesheer. Ik kon mijn krachten niet laten gelden en werd meerdere keren uit de wielen gereden. Nu gaat het veel beter. In eigen Lokeren hoop ik mij komende zondag alweer te tonen». E.G. In een spurt met acht, en in de pletsende regen, behaalde Kurt Pauwels zijn tweede zege van het seizoen. Hij versloeg Werner Wuyts, Kenny Frans sens, Ivan Smet, Mare Sche pers en Peter Saey. Ivan Smet lanceerde al na enkele kilome ters een eerste aanval maar werd dadelijk bij het nekvel gegrepen. Toen later Peter Saey poogde weg te geraken kreeg hij dadelijk Wemer Wuyts, Kenny Franssens, Ivan Smet, Mare Schepers, Rik De Witte en Dirk De Vriendt in zijn gezelschap. Deze renners verwezenlijkten binnen de kortste keren een riante voor sprong. Glenn Van Hauteker ke en later ook Philip Rooms poogden de kloof nog te over bruggen, maar gelukten daar niet in. Halfweg bedroeg de voorsprong van de acht leiders bijna twee minuten. Vooraan toonde vooral Ivan Smet zich erg onrustig. Op zo'n 25 kilometer van het ein de poogde hij zich uit de voe ten te maken, maar werd dade lijk tot de orde geroepen. La ter kregen we dan een uitval van Dirk De Vriendt, Rik De Witte en Kenny Franssens, maar ook deze onderneming liep op niets uit. Acht renners zouden zich dan aandienen in de laatste rechte lijn voor een spurt waarin Kurt Pauwels zich de snelste toonde. E.G. WAOD-TROFEE Stand na Burcht (20/6) 1. William Despeels Beveren 291 punten, 2. Roger Beelaert Kieldrecht 269 p., 3. Marc Borggraef Burcht 268, 4. Etienne Fleury Melsele 210, 5. Freddy Luyckx Waasmunster 174, 6. Patrick Dcmaere Nieuwkerken 173, 7. Modest Smet Zwijndrecht 163, 8. Jan Meul uit Beveren en John Heyndrickx van Nieuwkerken met 157 punten, 10. Francois Geerts Stekene 156, 11. Mare Vandermeuien St.-Niklaas 136, 12. Patrick Bolsscns Kiel- WAASLAND drecht 135, 13. Luc Puimège Eksaarde 122, 14. Erwin Van Sande St.-Niklaas 120, 15. Fe- licien Claesscns Grembergen 91, 16. Michel Deconinck Zele 88, 17. Julien De Mol Belsele 85, 18. Franky Laureys Verre- broek 81, 19. Gerrit Decauwer Moerzeke 77 en 20. Herman Van Haver Moerzeke 76 punten. Volgende proeven: Zaterdag 11 juli: Temse - Hol lebeek. Zondag 19 juli: Vrasene. In Erembodegem-Centrum or- ganizeerden «De Denderzo- nen - Forumvrienden» ter gele genheid van dc kermis 1987 reeds drie wielerwedstrijden: op 14 juni, 19 juni en 21 juni. We noteerden: Zondag 14 juni: wielerwed strijd voor liefhebbers, met vertrek om 14u30, afstand 117 km (16 ronden). Uitslag: 31 deelnemers: 1. Jean-Marie De Nil (Erembodegem), de 117 km in 2u59'; 2. Jean-Clau- de Florkin; 3. Gino Primo; 4. Ronny Mettepenningen; 5. Gustav Guerrero (Col.); 6. Gunther Lievens; 7. Frank Weemaes; 8. Ludo Eysackers; 9. Guido Van Eester; 10. Geert Sinoy; 11. Luc Marien; 12. Peter De Pauw; 13. Peter De Frenne; 14. Eric Stijle mans; 15. Rafaël De Pauw; 16. Dirk Roeland; 17. Rudi Ameye; 18. Eddy De Mol; 19. Gunther Arijs; 20. Ivo As- selman. Vrijdagavond 19 juni: krite rium voor liefhebbers, met vertrek om 19 uur, afstand 70 km. (25 ronden). Uitslag: 38 deelnemers, 1. Walter De Veerman (Lochristi), de 70 km in lu.40 min., 2. Ronny De Meuter, 3. Jean-Marie De Nil, 4. Ronny Mettepenningen, 5. Pascal Nerinckx, 6. Gino Pri mo, 7. Danny Van Boxstael, 8. Ivo Marin, 9. Tony Deleeuw, 10. Patrick Verherstraeten, 11. Mare Vcrhasselt, 12. Ronald Verbrugghe, 13. Guy Van Rossen, 14. Wim Van de Vel de, 15. Danny Deolet, 16. Ronny Paridaens, 17. Jean- Pierre Knapen. 18. Luc De Bruyne, 19. Wim Goossens, 20. Yvo Asselman Zondag 21 juni: wielerwed strijd voor junioren, met ver trek om 15 uur, afstand 88 km. (12 ronden). 23 deelnemers, 1. Lieven De Backer (Buggenhout), de 88 km in 2u.20 min.; 2. Gustaaf Schoup, 3. Mare Vanderschue- ren, 4. Kurt Victor, 5. Marc Bracke, 6. Gino Vercauteren, 7. Jacky Crabbe, 8. Thierry Van den Brande, 9. Chris Ver hasselt, 10. Johan Malcise, 11. Karei Vanbiesen. 12. Mare Schollaert, 13. Eddy Vijver man, 14. Ronny Vandewiele. Zaterdag 27 juni staat nog een kriterium voor nieuwelin gen op het programma. Ver trek om 19 uur (in de Keppe- straat). afstand 56 km (20 ronden). Prijzen: 13.500 fr. premies. In het kermisvierend Terjoden organizeerde de Koninklijke Wielerklub Terjoden niet al leen de 66c Grote Prijs van Terjoden voor beroepsrenners (waarvan de geschiedenis te ruggaat tot 1921) op maandag 22 juni, met vertrek om 13ul5, afstand 195 km., maar ook de 37' Grote Prijs Marcel Bou- mon, voor internationale en nationale liefhebbers, met ver trek om 14ul5, afstand 140 km. (7 ronden) op donderdag 25 juni. We noteerden: Uitslag 66' Grote Prijs van Terjoden: 126 deelnemers; 1. Johny Bogers (Ned de 195 km in 4 u. 55 min., 2. Dirk Heirweg, 3. Ludwig Willems, 4. Hendrik Redant, 5. Herman Frison, 6. Jan Bogaert, 7. Ron ny Van Holen, 8. Patrick De- neut, 9. Stefan Van Leeuwe, 10. Eddy Van Hoof, 11. Jac van der Poel (Ned.), 12. Theo de Rooij (Ned.), 13. Luc Co- lijn, 14. Luc De Smet, 15. Patrick Verplancke, 16. Mare Van Geel, 17. Walter Van den Branden, 18. Henri Manders (Ned.), 19. Johan Bruyneel, 20. Adri van der Poel (Ned.), 21. Patrick Roelandt, 22. Filip Van Vooren, 23. Patrick Van Passel, 24. Eddy Schepers, 25. Johan De Lathouwer, 26. Danny Vanderaerden, 27. Frans Maassen (Ned.), 28. Hennie Kuiper (Ned.), 29. Jean-Pierre Heynderickx, 30. Geert Decorte. (D.B.) Mare Bracke behaalde vorig weekeinde in Meerbeke- Ninove een derde seizoenzege. Hij won de spurt tegen de plaatselijke renner Schiettecatte met wie hij eerder voorop was geraakt. «Vijftien renners aan de start betekende niet veel, maar niettemin botste ik op een sterke weerstand. Vroeg in de wedstrijd vormde zich een leidersgroepje, waarvan ik lid werd. Er werd vaak gedemarreerd en even vaak tegengesparteld. Met z'n tweeën zijn we de finale ingegaan. Ik won de spurt.» Mare Bracke legde in Erembodegem beslag op een vijfde plaats. «Met acht waren we voorop. Toen een aktie werd ontketend en drie renners op pad trokken, kreeg ik krampen. Het lukte mij niet om mijn wagentje aan te pikken. Later ben ik met Kurt Victor in de achtervolging gegaan. We naderden de leiders toen qz de spurt op gang brachten. Dat was net iets te laat om eventueel nog mee te kunnen wedijveren.» Mare Bracke die naast drie overwinningen ook al vijf keer tweede werd, zet nu zaterdag aan in St.-Gillis-Dender- monde waar er ten gunste van Lieven De Backer een wedstrijd wordt georganiseerd. Er moet daar een flink eind over de kasseien worden gekoerst en allicht zullen het dan ook de dappersten zijn die naar de Dendermondse deelgemeente zullen uitwijken. E.G.

De Voorpost | 1987 | | pagina 19