WASE PERSKLUB BEVESTIGT Beenh. Hofenboom wint Lentebeker 28 - 26.6.1987 - De Voorpost MINIVOETBAL Lentebeker in Hamme. Vleeshal Thierens werd ook met een beker bedacht (dw) MINIVOETBAL- TORNOOI De Wase Persklub heeft voor de tweede maal op rij dit sport- spektakel gewonnen. Reeds voor de 9e maal georganizeerd tussen de vele Wase gemeen telijke prominentenploegen wist zij in de finale de grote jongens uit Beveren te ver slaan met ruime cijfers. 5 ploegen namen aan deze 9de editie deel. de gemeenten Lo keren, St.-Gillis, Beveren en Sint-Niklaas, alleen een, naar hun zeggen, sterke formatie opgetrommeld om het de Wa se Persklub dit jaar bijzonder lastig te maken. Dit kon wel eens bewaarheid worden, want reeds in de eer ste wedstrijd beten onze Wase penneridders in het Nieuw- kerkse zand want er werd ver loren van Beveren. Excuses werden gezocht in het nog niet ingespeeld zijn, en een slechts wisselwerking van de reserven. Nadat Lokeren eveneens een sterke indruk gelaten had, werd St.-Niklaas rustig over meesterd ook al omdat de tan dem Lenaerts-Willocx veel te persoonlijk zijn eigen kans wil de gaan Een bezoek van burgemeester De Vidts kon ook hierin geen verandering brengen zodat er probleemloos gewonnen werd. Hetzelfde lot ondergingen ook de gemeenten St.-Gillis en Lo keren zodat bij het opmaken van de rangschikking de Wase Persklub met 3-0 achterstand mocht rusten werd de taktiek besproken. Doelman Hubert Wilssens werd vervangen door Mare Stevelinck, terwijl voor aan, Ivan Elegeert en Mario De Wilde, Beveren alle hoe ken van de sporthal lieten zien. De situatie, werd omgekeerd en na 5 treffers in de tweede periode mocht de Wase Pers klub de prachtige beker in ont- Met Beenh Hofenboom als verdiend overwinnaar, mocht sekretaris Andre Leys van de Hamse Liga de mooie trofee van de Lentebeker aan de win naars overhandigen. De finale-uitslagen Kwart finales B. Hofenboom - De Gippelaer 4-1 De Mulder - 't Zwijgerken 5-6 Desmecht - Donalds 8-3 Vleesh. Thierens - Patsy Boys 5-4 Halve finales Desmecht - 't Zwijger ken (1-2) pen. 2-2 Vleesh. Thierens - B. Hofen boom 0-4 Finale 't Zwijgerkcn - B. Hofenboom 2-4 Desmecht 8 De Donalds 3 Rustig meesterschap van Dag- bladh. Desmecht tegen een zich moedig verwerend Donalds. Reeds vroeg in deze wedstrijd kon Ivan De Keyzer de «Ga- zettenmannen» de weg tonen naar het bezoekend doel van de Walt-Disney figuren, want met 2 doelpunten zette hij de Donalds reeds voor een on overkomelijke opdracht zoals later zou blijken. Dit ondanks de Donalds ie mand tussen de lijnen lopen hadden luisterend naar de naam «Eddy Merckx», natuur lijk niet «DE» Eddy maar toch... zijn naamgenoot Eddy Coen verzette wel hemel en aarde om de Donalds terug in de wedstrijd te brengen maar het waren in tegendeel de ge vaarlijke Desmecht-mannen die toesloegen. Ferdi Steels werd mooi vrijgespeeld door Andre Bauwens en scoorde probleemloos nummer 3, wat meteen de ruststand bete kende. Na de korte rustperiode een toch wat meer aandringend Donalds wat hun een mooi doelpuntje opleverde langs, ja wel, Eddy Merckx, die luid juichend kwam afgelopen naar zijn maats, met zijn «Gele» (club)trui aan zou je eerder gedacht hebben dat hij een of ander ronde gewonnen had. Johny Boel koelde de vreugde vlug af bij de Donalds want met 3 doelpunten legde hij de basis voor de halve finaleplaats voor Desmecht. De Donalds konden nog wel enigzins terug komen toen zelfde Johny Boel wegens een fout 2 min. straf tijd kreeg van scheidrechter van Uytvang. Marc van Aver- maet en Marc Van Gasse brachten De Donald terug tot 6-3. Er reste echter te weinig tijd om op en over Desmecht te gaan, want nadat Walter Van Goethem in de slotfase Desmecht op 8-3 gebracht had floot scheidsrechter Van Uyt vang het einde van deze kwart finale. Vleesh. Thierens S Patsy-Boys 4 Bijzonder spannende kwart fi nale tussen twee goed voetbal lende ploegen. Gert Van Hove opende de stand voor de Minivoetbaltornooi Wase Persklub. Jo Van Britsom overhandigt de wisselbeker aan Man Oelbrandt kapitein van de ploeg der Wase Persklub (dw) Wase Persklub-Beveren 5-3 Minivoetbaltornooi Wase Persklub. De ploeg van het Sint-Niklase stadsbestuur met enlui vrij bekende gezichten (dw) Vleeshal, met een hard en goed gericht shot verschalkte hij doelman Peter De Leen heer van de Patsy-B. Wie dacht dat de Patsy Boys onder de indruk waren gekomen van deze vroege opdoffer had het mis, want nadat Armand Budts en Patrick Van Damme van dichtbij gemist hadden kon Marc Van Hout de Patsy Boys nog voor de rust op 1-2 brengen met twee indrukwek kende solo's. Na de rust kon den de Patsy Boys onder lei ding van coach Patsy zelfs uit lopen tot 1-3 langs Kris Busse. Danny Rotthier en Francky Bombeke brachten dan in een sensationeel laatste kwartiertje de Vleeshandel terug in de wedstrijd door beide te scoren. Fredy Verbeke bracht hun zelfs heel even op voorsprong met een knappe goal, maar echter niet voor lang want 5 min. voor tijd wist Guy Due- rinck de ploegen opnieuw op gelijke hoogte te brengen. Een ding leek duidelijk, wie nu scoorde stond in de halve eind strijd. Het was Vleeshandel Thierens dat dan ook aan het langste eind trok, en langs Danny Rothier het winnend doelpunt scoorde nadat een tegenaanval goed gestopt werd door doelman Luc Van Moer- zekc. Met nog een min. tv spelen werden de Vleeshandelaars niet meer verontrust en moch ten zij zich opmaken voor de halve finales. B. Hofenboom 4 't Zwijgerken 2 Als sluitstuk van dit 5 weken- durende Lentebcker tornooi werd natuurlijk de finale ge speeld. Een finale die al veel van de spelerskuiten gevraagd had, want op de laatste dag, kwart, halve, en finales spelen, het is niet niks. Vraag het maar eens aan 't Zwijgerken, die met slechts 5 spelers aan deze fina leronde begonnen. Weliswaar 5 talentvolle spelers dat wel, maar als je de finale ingestuurd wordt tegen 8 eveneens kundi ge spelers vraag je om moei lijkheden. Dit laatste kregen de mannen van 't Zwijgerken dan ook in deze finalewedstrijd, maar toch wisten zij, moedig als zij waren, op voorsprong te ko men na enkele minuten in de wedstrijd, langs Fons Van Mele. Tegenslag voor 't Zwijgerken wanneer hun doelman dan nog voor de rust 2 x in de fout ging en zo meteen de poort open zetten voor de Beenhouwers Van Hofenboom want Luc en Fons Vercouteren maakten gretig gebruik van de hun aan geboden kans. Toch wel spijtig voor de anders zo goed kee pende doelman Luc De Clercq, die nog even voordien zijn ploeg in de finale had gebracht door in de halve eind strijd 2 strafschoppen te stop pen van Vleeshal Thierens. 2-1 was tevens de ruststand. Het was nu duidelijk, hoe lan ger de wedstrijd duurde hoe Minivoetbaltornooi Wase Persklub. De ploeg uit Sint-Gillis-Waas (dw) meer hij in het voordeel draai de van de Hofenboomse been houwerij. Niet dat 't Zwijger- ke zich liet afvoeren bij de Beenhouwers als een lam naar de slachtbank, nee zij hadden zelfs nog een resem kansen, maar stuiten dikwijls op de goed uit de kluiten gewassen doelman Mare De Ruysscher van B. Hofenboom. Toen Walter Coen en Rene Vlaeminck dan toch de 4-1 op het bord hadden geprikt voor Hofenboom, kwam het doel punt van Karei De Ridder te laat om alsnog iets aan de uitslag te doen, zodat in deze sportieve partij rustig een cm de kon worden gemaakt dot* scheidsrechter De Landshee Edmond. Beenhouwerij Hofcnbooit won meteen verdiend deze edi tie van de Lentebeker in sport hal De Wuiten te Hamme. Lentebeker in Hamme. Beenh. Hofenboom won de finale (dw) Lentebeker van Hamme. 't Zwijgerken uit Dendermonde verloor de finale (dw) Lentebeker van Hamme. De organisatoren André Leys en Mare Stevelinck (dw) Minivoetbaltornooi Wase Persklub. De afgevaardigden van Lokeren (dw) vangst nemen uit de handen van sportschepen Baetens van St.-Niklaas. Schepen Baetens dankte de scheidsrechters Van Hoornick en Van Mieghem, die alles in goede banen hadden geleid. Tot slot van deze sportieve achtermiddag werd er afge sproken om volgend seizoen dit evenement in Lokeren te houden, waar dus een lustrum- tornooi zal worden georgani zeerd. De uitslagen: Wase Persklub-Beveren 1-2 Lokeren-St.-Gillis 2-0 St.-Niklaas-Wase Persklub 1-3 St.-Gillis-Beveren 1-2 St.-Niklaas-Beveren 0-4 Wase Persklub-St.-Gillis 3-1 Lokeren-Beveren 1-0 St.-Niklaas-St.-Gillis 0-1 Wase Persklub-Lokeren 1-0 St.-Niklaas-Beveren 0-4 Finale Voetbaltornooi Wase Persklub. De Wase Persklub won het tornooi, voor Beveren (dw) Beenh. Hofenboom heeft op werkelijk schitterende wijze dit lentetornooi in Sporthal De Wuiten gewonnen. Het reken de in de finale af met de ande re favoriet, 't Zwijgerken uit Grembergen, dat mits een rui mere kern misschien voor meer repliek had kunnen zorgen. De vermoeidheid ging trou wens, naarmate de wedstrijden vorderden, hoe langer hoe meer zijn tol eisen. Men begon al vroeg op deze finaledag, met de kwart-fina les. Hierin toonde de latere winnaar, B. Hofenboom zich sterker dan Verz. De Clippe- laer, dat ondanks dit verlies toch eervol het strijdtoneel mocht verlaten. In de tweede kwart-finale was de spanning te snijden tot aan het laatste fluitsignaal, want met slechts een doeltje verschil kon de latere finalist 't Zwijgerken zijn opponenten Sam. De Mul der verslaan. In de derde kwart-finale was er minder spanning, Desmecht had immers minder tegenstand dan verwacht van de Donalds zodat het probleemloos naar de halve finales ging. Dit kon evenwel niet gezegd worden van Vleesh. Thierens dat met de Patsy Boys niet precies wist welk vlees het in de kuip had, zodat het geluk kig was toen het verlossend eindsignaal kwam om met een goal verschil te winnen, De smecht en 't Zwijgerken speel den dan later de halve finale. Dat het hier een gelijkopgaan- de wedstrijd betrof wijzen de strafschoppen na de reglemen taire speeltijd uit. Hierin toon den de mannen van 't Zwijger ken zich bedrevener dan De smecht. De tweede halve finale was wel het bekijken waard, maar lang niet zo spannend als de eerste, zodat B. Hofenboom vrij vlot won van Vleesh. Thierens Zo mochten 't Zwijgerken en B. Hofenboom zich opdoffen om aan te finale te beginnen Lentebeker in Hamme. De ploeg Desmecht (dw)

De Voorpost | 1987 | | pagina 28