I Asdammen herovert de leiding Gulden Capucijnerduo jubileerde in Sint-Job Aalsterse Uarnavalhriebels Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon kaatst de bal terug Kwis in Netwerk Belfort krijgt opknapbeurt Derde Faluintjesjogging te Moorsel Komende winter bomen kappen en vervangen in stadspark Belfortcrypte: Bonsai show '87 Braderie Geraardsbergsestraat ondanks de regen toch nog een sukses Meldert feest voor de Missie KSA Sint-Gerolf Lede vraagt informatie 2 - 26.6.1987 - De Voorpost vim :entru M :n ooi In aanwezigheid van kerkelijke hoogwaardigheidsbekle ders Deken De Smet, Pater Provinciaal Luc Van Hessel, de Abten van Affligem en Dendermonde, de Rector en de Superior van de Aalsterse Colleges, de Overste van de Zusters van Sint-Vincentius Gijzegem en vele andere prominenten vierden Paters Pacific en Theodard hun gouden priesterjubileum verleden zaterdagvoormiddag in de Capucijnenkerk. Het werd een plechtige eu charistieviering met als voorganger Pater Provin ciaal geassisteerd door Pa ter Gardiaan, E.H. Deken, pastoor van St.-Job Brug- geman en E.H. Faes. Pater Van Hessel noemde de twee jubilarissen «bloe men in het beton van onze huidige samenleving» en hoopte dat ze als valabel voorbeeld zullen blijven dienen voor de hele regio. Het Koninklijk Sint-Jobs- koor, voor de gelegenheid gedirigeerd door Jos Kerk- hofs Roger Van de Wie- Ie was met vakantie zet te de viering heel wat luis ter bij en sopraan mw. Troffaes zong een indruk wekkend Ave Maria bij de kommunie. Pakkend slot met de geza menlijke zegening van de vele aanwezigen door beide jubilarissen samen gevolgd door een imponerend «Exodus» door het Sint- Jobskoor. Pacific en Theodard Beide 74-jarige jubilaris sen, alhoewel spruitend uit een totaal andere streek, volgden een parallelle loopbaan. Pater Pacific, Jozef Van Herreweghe, broeder van de gekende letterkundige Hubert, werd geboren te Pamel en op de receptie achteraf bleek dat hij over een overgrote familie be schikte. De émdere, Pater Theodard, Kamiel Wer- niers is Westvlaming doch geboren te Milwaukee in Canada. Beiden volgden ze de hu maniora te Aalst in het Sint-Jozefscollege en filo sofie te Brugge. Ze stonden er trouwens gekend als «beruchte voetballers». Na hun noviciaat in Edingen werden ze samen priester gewijd in 1937, een halve eeuw terug. Daarmede was voor hen de kous van de studie verre van af. Beiden gingen ze naar de Leuvense Alma Mater doch hier scheidden hun wegen. Pater Pacific volgde Germaanse en Pater Theodard klassieke filo logie. Beiden ook waren ze le raar. Pater Theodard in het toenmalig College van de Capucijnen zelf te Aalst en daarna in Sint-Vincentius Gijzegem. Pater Pacific in het Sint-Jozefscollege te Aalst en later filosofie te Brugge om tot de pensioen leeftijd te besluiten met godsdienstonderwijs in het Sint-Maarteninstituut. Pa ter Pacific is begaan met ziekenzorg en een zeer ge waardeerd orgelist die nor maliter het Sint-Jobskoor aan het orgel begeleidt en Pater Theodard is een gere nommeerd filatelist met vooral thematische verza melingen in verband met planten en bloemen. Pater Theodard die enkele jaren terug moeilijkheden met de bloedsomloop kende, is na zijn overbruggingen aan een tweede jeugd toe en besteedt zijn beste zorgen aan de druiven van de Ca pucijnen. Twee bloemen Theodard en Pacific die in hun naam «God» en «Vre de» dragen werden door Pater Provinciaal «bloemen in het beton van onze hui dige materialistische en egoistische samenleving» geheten. Mogen ze nog lang bloeien en mogen ze nog rijke vruchten dragen. LH Neen, geen restauratie, maar wel wordt het belfort bevrijd van de duiven die daa\ lOpen heel wat nesten hebben gebouwd. Met alle gevolgen vandien. De dakgoten raakten Twee' ondermeer verstopt. En dan zijn er nog de uitwerpselen van de duiven die hei pe jnl Mede door het feit dat Fiasco dat leidde verleden vrijdag instond voor de organisatie en dus geen punten kon oogsten heroverde Asdammen, dat tweede eindigde in de vierde avond, de leiding. Fiasco zorgde voor een de- grenzende landen van Ni- gelijke; vlotte leiding waar- geria kon noemen. VOK- bij geregeld een vluegje hu- Moorsel kende wel Benin, mor de geesten met hoog Niger en Kameroen doch intelligentiequotiënt even Tjaad bleef in het achter- verraste Het werd een hoofd bengelen, spannende avond waarbij L'Hermitage in Leningrad na de eerste tien vragen bleek minder gekend en KNOK aan de leiding wanneer gevraagd werd prijkte samen met Asdam- naar de naam van een Brits men vóór Aad Gaad en snookerspeler toonde Jonk en Aad. Maar na 20 VOK-Moorsel op de dag vragen nam Aad Gaad kor- van de staking «onderbro- daat de leiding over vóór ken wegens vak- KNOK dat bij de pauze bondsaktie». zelf aan de leiding prijkte Niemand kende de naam voor Aad Gaad en As- van de enige vrouwelijke dammen. Europese troonopvolgster Na de pauze zou Asdam- (Viktoria van Zweden) en men terug de leiding hero- een gerecht dat tevens een veren doch moest ze dan militaire onderscheiding definitief afstaan aan Palu- was werd slechts door en- gama dat een felle remonte kele als «cordon bleu» lukte. VOK Moorsel, an- geïdentificeerd. De Griek- dermaal onvolledig bezet, se blijspeldichter Aristop- zou uiteindelijk in de hanes integendeel was alge- avondstand nog vierde meen gekend wat tevens worden en in de algemene het geval was met «Vredes- tussenstand na vier ronden eilanden» van Pater Pire. derde. VOK waagde een gok met Ondertussen stelden we het inzetten van zijn joker vast dat slechts drie teams op een vraag over een hor de «Sonate Pathétique» moon en won met insuline van Ludwig Van Beetho- zes punten wat ook het ge ven herkenden en dat geen enkele ploeg de vier aan val was met Hopduvel. Dat Monaco het Europees land was met de kortste kustlijn amper 6 km werd geen makkie maar met La Roche lukte Palu- gama zijn extra-joker wat haar uiteindelijk de avond zege zou helpen verze keren. De prijs van het publiek ging naar Toon Van de Walle die in de globovraag Pierre de Coubertin had herkend. Palugama won tenslotte met 87 p. voor 2. Asdam men 85, 3. Aad Gaad met 78 4. KNOK met 77, 5. VOK-Moorsel met 68, 6. Koeskoes met 67, 7. Hop duvel met 64, 8. HJonk en Aad met 59, 9. Kwiste- tweernie met 57 en 10. FN- club met 54 punten. Na vier avonden luidt de tussenstand: 1. Asdammen 368, 2. Aad Gaad 359, 3. VOK Moorsel 349, 4. Hop duvel 297, 5. Kwistetweer- nie 295, 6. Fiaco 283, 7. Jonk en Aad 272, 8. KNOK 245 9. Palugama 234, 10. Koeskoes 222 en 11. FN-club 209. Vandaag vrijdag organi seert Aad Gaad en volgen de week, de laatste avond vóór het zomerraces Jonk en Aad. Dat belooft. LH Zondag 28 juni te 15 u. Afstanden: 5, 10 of 15 km (1, 2 of 3 ronden) voor iedereen. Inschrijven: ter plaatse in de Kloosterschool, Kloos terstraat, Moorsel (tegen het Dorp) door betaling van 125 fr. Kleedkamers en start: Kloosterstraat te 15 u. stipt. Inlichtingen: telefonisch op nrs, 053/78,60.08 en 78.08.66 na 18 u. Elke aankomende jogger ontvangt een mooie herin neringsmedaille en neemt met zijn startnummer deel aan een prachtige tombola. Inrichters: Sportcomité «De Faluintjesjoggers» is niet aansprakelijk voor ongevallen en diefstallen. Lid van Vlaamse Wandel- en Joggingliga. Met de bijzondere medewerking van College van Burgemeester en Schepenen van de stad Aalst alsook de Politiediensten en de dienst Sport. LH bouwwerk sterk belasten. ran de De opknapbeurt vergde van de arbeiders heel wat vaardigheid en hoogtevree ^aus mocht men in geen geval hebben (a) iptimi itratie' nog m i «di nerka: Weten toerkei raor lanslu wijk luis gangsp Aalst. De organizatoren van de Netwerkkwis in druk onderling overleg (a) A KV Pertotal Het wordt stilaan een traditie dat A KV pertotal een korfbaltornooi organizeert. Dat heeft plaats op 4 en 5 juli aan de Sint-Annazaal (Roklijf). Men kan inschrijven tot 26 juni bij Werner Sergeant, Diepestraat 28, te Aalst. Zaterdag 4 juli is er een enig Vlaamse variété-avond met een aantal in de karnavalwereld zeer bekende artiesten. Er is verder doorlopende barbecue. Barbecue bij Lotjonslos 1987 werd door het Lotjonslos een heel apart jaar. öp 1 maart van dit jaar heeft LOL voor de 25e maal met sukses deelgenomen aan de Aalsterse karnavalstoet. Bovendien werd dit jubileum afgerond met een gedeelde eerste plaats in de kategorie groepen met praalwagens. Heel speciaal wordt dit jaar ook de grote barbecue. Die heeft traditioneel plaats in het lokaal «De Coninck van Spagnien» (achter het belfortop de Grote Markt en dat op zondag 28 juni. Traditiegetrouw kan men er terecht tussen 12 en 19 u. Je kan natuurlijk ook vroeger komen, want vanaf 11 u. wordt het aperitief geschonken. A KV Sjoekroet Op 26 juni om 20 u. heeft in het lokaal «The Gatsby» in de Boterstraat te Aalst een wijnavond plaats die wordt georganizeerd door A KV Sjoekroet. A KV de Strootloeipers Zaterdag 27 en zondag 28 juni wordt voor de vierde maal het jet volleybaltornooi voor karnavalverenigingen georganizeerd door AKV De Strootloeipers. Inschrij vingen bij Franqois De Cock, Bredestraat 26 te Aalst (tel. 053-78.29.67), of ook op het nummer 053-21.76.95. Het tornooi heeft plaats in het lokaal Kring Heilig Hart in de Dr. De Moorstraat. Vierde Kroegentocht De meeste karnavalisten zullen wel weten dat er ook dit jaar een karnavalkroegen- tocht is. Dank zij de medewerking van heel wat karnavalgroepen zal deze tocht een echt festijn worden. Inschrijvingen voor deze tocht kunnen nu reeds gebeuren bij Christiane Tombeur, Spoelstraat 7, te Aalst of bij Werner Sergeant, Diepestraat 28, te Aalst. Een infovergadering voor de deelnemende groepen heeft plaats op 2 juli om 20u30 in de zaal Koornbloem bij Gaston Vander Eist, Nieuwstraat 2, te Aalst. IM Hevman Waarnemend schepen van leefmilieu Marcel Lorie stelde in antwoord op een interpellatie van raadslid Jan Caudron (VU) dat het beheersplan van het stads park zal worden uitgevoerd in twee fasen. Fase 1 omvat de heraanleg van de toegangsdreef, de heraanleg van het centrale plein en de oeverbeplan ting van de vijvers. Op de begroting werd het stadsaandeel in de kosten voorzien. Er werd gere kend op 60% subsidiëring van de Vlaamse Gemeen schap. De werkendossiers werden in juni 1986 toegestuurd aan de Vlaamse Gemeen schap, samen met de vraag naar principiële beloften van toelage. Tot nu toe werd die principiële belofte van toelage niet ontvangen, waaruit genoegzaam blijkt dat het uitblijven van de uitvoering niet aan het stadsbestuur ligt. Wat de 2' fase betreft, wer den de kosten integraal in de begroting voorzien, om zeker te zijn van tijdige uitvoering. Inmiddels ont vingen we van de Gemeen schapsminister van Kuituur namelijk op 6 maart 1987, de toelating om de werken uit te voeren. Het betreft in grote trek ken het kappen van een groot aantal bomen en het vervangen ervan door jon ge bomen, rekening hou dend met de zogenoemde vista's, zoals die oorspron kelijk in het stadspark voorkwamen. Men moet geen deskundige zijn om te weten dat die werken enkel kunnen uitgevoerd worden in het plantseizoen. De uit voering gebeurt in de ko mende winter. Dit beheersplan werd we liswaar opgesteld door de Provinciale Dienst Monu menten en Landschappen maar is de weerslag van tal van vergaderingen waarin de dienst Leefmilieu, de Groendienst en de Werk groep Bomen - Park een belangrijke inbreng hadden. «Schone schijn»? Schepen Lorie stelt dat mi lieuproblemen te qrnstig zijn om er een politiek spel letje van te maken. Zowel de «groene gemeenteraad» als de «milieudag» waren grotendeels inspanningen van studenten die zich over de milieuproblemati.-k be zinnen en duidelijk daar door meer milieubewust worden. Dat dit enkel maar «window dressing» of «schone schijn» zou zijn is een bewering die de sche pen voor de rekening van interpellant Caudron laat. Het stadspark is trouwens slechts één van de natuur gebieden waarvoor een be heersplan werd opge maakt. Dat is inderdaad ook het geval voor het Os- broek, de Geerstjes en.het Kravaalbos. Kultuurbeleid van Aalst in «De Bathyscaaf» De V.V.A.K. Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon die reactie op de afbraak [uurscl 500 leden telt toont zich onthutst over de in de Bathyscaaf het begijnhof, met de het ha afgelegde verklaringen van de stadsarchivaris. Uitlatingen doeling dergel jktivit die onlangs in de pers zyn verschenen. Deze verklaringen onverantwoorde ingre feel ct zyn afgelegd in vervanging van de schepen van kuituur in de toekomst onmogt uister waaronder spreker ressorteert en in aanwezigheid van de te maken! De aanvallen Warar stadssekretaris. onze individuele bestui Voor s leden zijn niet alleen las tureel De vereniging in haar ge- de merkwaardige «praat- U;k maar missen dal heel en een aantal leden in kuituur» van deze gewezen boven eike vorm van het bijzonder voelen zich leerkracht, ze waren tege- mentaire logica, heli Efficié persoonlijk geviseerd en hjkertijd bron van verwon- blijk, uit de tegenstd) dl gestoord door kwetsende denng en verontwaardi- („houd van somt mrw. en niet met de waarheid ging. frasen, strokende beweringen, de Verwondering omdat de Gelet op de aard van WAK zou dan ook graag bedoelde uiteenzetting eer- gelijke uitlatingen en-,, van het stadsbestuur verne- der gekenmerkt werd door <je wegens de speciale tui men of het deze uitlatingen emotionele stemmingma- standigheden waarin onderschrijft of er zich van kerij dan door ambtelijke conservator-archivaris distantieert. sereniteit. verklaringen aflegde - In «Mededelingen», het Verontwaardiging wegens in vervanging van de s tweemaandelijks tijdschrift de onheuse beschuldigin- pen van kuituurziet van de WAK wijdt het gen aan het adres van onze bestuur zich verplicht 'an he bestuur volgende beden- vereniging en van enkele pen te ondernemen bfoe pe kingen op de eerste pagina bestuursleden in het bij- bevoegde overheden. met d zonder. In dit verband ver- hopcn aMus meer j |nbl,e lop t ze :inig in te afgelegde verklaringen loone t.o.v. de betrokken an raad t naar.» Ikreatr over kwestieus geval. «Tijdens een praatavond in wijzen we o.a. naar de jaar- heicf'te Verwerven de «Bathyscaaf» op vrijdag brochure voor 1977, uitge- troebele zaak en o.'aleze 14 mei jl. heeft conserva- geven n.a.v. ons vijfen- houding van het sche wei tor-archivaris Baert op uit- twintigjarig bestaan, om conege te kennen t.o nodiging van «Pact» het aan te tonen dat dhr. Baert - kultuurbeleid van de stad de chronologie van de fei- toegelicht. Deze avond is ten niet goed beheerst: de uitgegroeid tot een opval- WAK ontstond als een lende aangelegenheid waarbij onze vereniging en bepaalde personen op een intellektueel oneerlijke manier aangepakt werden. De uitlatingen van dhr, Baert mogen dan al bij ve len een spontane glimlach opgewekt hebben wegens Meldert wil een steuntje bezorgen aan haar dorpsge noot Albert Baert, Pater Andreas O.S.B. van de Abdij Affligem. De 80-jarige Pater Benediktijn is reeds een halve eeuw werkzaam in de missie in Transvaal, Zuid- Afrika waar hij o.a. een school voor hoger onderwijs bestuurt. Zijn «Thuisland» is Soweto waarvan u wel reeds meer in de pers vernam. De elektriciteitsgenerator op zijn missiepost is defekt en de missie noch hij zelf kunnen de kosten voor herstelling of voor een nieuwe dragen. Meldert wil daarbij helpen. Op zondag 2 oogst wordt een missiefeest met barbecue georganiseerd door de familie Baert in de hovingen en tent van het dorpsca fé Bij Herman». Dit doorlopend van 11.30 u. tot 18 u. Eetmaal aan 300 fr. Komt u ook? Of stort u uw bijdrage op rekening nr. 393-0033788-24. LH Op zaterdag 27 en zondag 28 juni '87 heeft er in de Belfortcrypte, Grote Markt te Aalst een tentoonstelling plaatts van Bonsai, beter gekend als Oosterse dwerg boompjes. Er zullen zowel Japanse als Chinese soorten te bewon deren zijn, alsook prachti ge binnenbonsai uit Taiwan. Er is mogelijkheid om jon ge plantjes aan te schaffen om zelf te experimenteren in dc wondere wereld van bonsai. De organisatie van deze unieke Bonsai show '87 is in handen van Jean-Pierre Timmermans, Jempi voor de karnavalvrienden, Ex- postraat 4, 9300 Aalst, tel. 053/78.11.22. De tentoonstelling is door lopend open van 9 tot 20 u. De inkom is gratis. Net zoals de week voordien het geval was voor de bra derie op de Moorselbaan, was ook nu weer de regen de enige spelbreker. Reeds vrijdag toen de meeste win keliers hun kraampjes naar buiten brachten, was het aan het regenen en dat zou ook zo blijven. Zaterdag was het een tik keltje beter. Men kon zich verheugen in het feit dat verschillende marktbezoe- kers ook eens een bezoekje brachten aan de braderie. In de namiddag stond er een playbackwedstrijd op het programma en dat was dan ook de enige animatie die er te beleven viel. Tus sendoor waren er wel oude volksspelen zoals een sjoel bak, pierbollen, gaaibol- len, vogelpik, struisvogel enz. Zondag kwamen heel wat ouders met hun kinderen naar de braderie. Het was dan ook een hoogdag v die kinderen, want zijl den zich daar laten schn ken tot clown of lievebi beestje. De oldtimers waren een goede publiekstrekl Rond 16.00 uur was er feestelijk koncert gebri door de harmonie groeiend bloeiend» en plaatselijke kapper dein streerde de nieuwe trends. Ook maandag het nog koopjesdag. M ook dan was de weernu de organizatoren niet gi gezind. De braderie van Geraardsbergsestraat ondanks het slechte toch nog een sukses. dekenijbestuur had imm voor enkele publieksti kers gezorgd en mocht zonnig zijn geweest, had de straat allicht zwart gezien van het vol JM Heyn De KSA afdeling Sint-Ge rolf Lede bestaat vijftig jaar. Natuurlijk wordt dit gouden jubileum met heel wat manifestaties gevierd: op 4 oktober wordt gestart met een jubileummis, een modelkamp en een massa spel, op 10 oktober volgt een rommelmarkt en een streekbierenavond, in no vember staat een dia-avond «50 jaar KSA» op het pro gramma, in maart 1988 tre den Johan Verminnen en Tars Lootens op, in mei wordt een kindertea voorstelling gebracht cc augustus 1988 wordt hel bileumjaar afgesloten een tentoonstelling en receptie. Met het oog op deze ji leumviering is de K Sint-Gerolf leiding ij^ op zoek naar namen adressen van oud-KSA den, proosten en leid' Met alle informatie men steeds terecht bij Goeman, Plataanstraat te Lede, tel. 053-40.06.(

De Voorpost | 1987 | | pagina 2