Driedaagse festiviteit lokt de massa Geef Amylum ruimte op het goederenstation rechteroever... De OCMW-Wasserij redden? Komen er betere tijden voor verpleegkundigen? Prijsaanpassing bij dag- en weekbladen 4 - 26.6.1987 - De Voorpost 't Is voor de bakker Vervolg van blz. 1 fie en de nodige ingrediën ten voor 100 fr. Het aantal deelnemers was alleszins reeds met zowat 30% ge stegen. Ambachtenmarkt De nacht van de bakker groeide uit de jaarlijkse ambachtenmarkt van 1983 toen Maurits Van Hedde- ghem en Willy De Ridder er de Aalsterse bakkerij- produkten gingen promo ten. Het werd een sukses en daaruit vloeide dan de oprichting van de Aalsterse Vlaaicngilde voort onder voorzitterschap van ar cheoloog Dirk Callebaut. «De klok rond met de war me bakker» werd de slogan en men zat er aan voor een ontbijt of een brunch (breakfast en lunch) en smulde in de namiddag van banketgebak of van de fa meuze Aalsterse vlaai. De Aalsterse Vlaaiengilde wil inderdaad de vlaai in ere herstellen en promoten en zet zich ook in voor de Aalstere Ajuintaart, een delikatesse. Eucharistieviering Pater Rik De Gendt s.j., authentiek Aalstenaar, ging voor tijdens het ont bijt in een eucharistievie ring in de tent in een rela tief serene sfeer waarbij het gitaartrio «Achttien» zorg- Aalst. Een massa volk maakte dat er in de g. de voor passende muzikale ondersteuning. In zijn ho milie ontwikkelde de pater het tema van de vermenig vuldiging van de broden. Zoals brood inderdaad voor het leven broodnodig is is Christus voor de chris tenmens even noodzake lijk. Hij zegende dan ook de broodjes en het banket gebak en vroeg een gebed voor de tijdens het laatste jaar afgestorven leden Al- bert De Grauw, Maurits Van Heddeghem, Alfons De Sadeleer, Emiel De Rouck en Albert Barriau. 't Is voor de bakker! Een 50-tal donors hadden Aalst, 't Is toch niet waar zeker? Lijkt deze dame te zeggen (a) erg prettige sfeer hing (a) gehoor gegeven aan de op roep van Vriendenkring «De Pelikaan» om bloed te geven in de tent in het zicht van de komende vakantie maanden waarin traditio neel veel bloed noodzake lijk is. Ook burgemeester Maurice De Kerpel was in de tent van de partij. Paul Roelandt wist het bezette tent in te schakelen in een wervelende show, op pro fessionele wijze gebracht en «Stampen en Dagen» waren terug van weg ge weest. Op maandagavond liep de tent eivol voor Eddy Wally, «the voice of Europe». Heel wat fanatieke bewon deraars samen met een aantal mensen die het ge beuren eerder kritisch mee maakten maar dan toch al leszins de zingende markt kramer eens live wilden zien. Een alleszins niet on aardige belevenis waarvan ieder dan wel het zijne denkt. Dat de man de mas sa kan meeslepen weten we allemaal reeds lang. Maar Aalst zou Aalst niet zijn als ook het karnavalesk facet zou ontbreken. De «Blaa Biskoppen» traden voor één keer nu! niet eens op in hun bisschoppelijke eerbiedwaardige gewaden. Fons Moereels moest in derdaad zoveel mogelijk schorten en allerhande Aalst. Koffiekoeken, broodjes van allerlei makelij, het was er allemaal verkrijgbaar de Nacht van de warme bakker (a) bakkersattributen samen zoeken want de «biskop pen», nu bakkers, brachten een parodie op het bak- kersgebeuren met bakkers van alle temperaturen, warme bakkers maar ook koude, koele en noem maar op. Grijpgrage handen strek ten zich uit naar door de Blaa Biskoppen uitgegooi de broodjes van zowat twee weken oud. Maar niet naar de door kwab-girls geassis teerde Eddy Wally die voor Aalst. Stampen en Dagen terug van weggeweest, schitterde in de grote tent (a) de bakkers in spe een aan gepaste song bracht. Waar- na, net als met Elvis Pres ley steeds het geval was, twee personen klaar ston den als the voice van het podium kwam hem de glit tercape over de schouders te hangen. Vijfdaagse Voor Alfons Lowie en zijn ploeg werd het niet een drie- doch een vijfdaagse. Op vrijdag optimmeren van de reuzetent en op dinsdag zo spoedig moge lijk de Grote Markt vrijma ken. Wat weinig uurtjes slaap impliceert. Volgend jaar wordt dan ook uitgekeken naar een andere vestigingsplaats, een plein waar de tent dani toch niet zo direkt weg moet. Of direkt naar de Keizershallen. Waarom niet? LH Aalst. The Voice tussen vertegenwoordigers van de basketploeg Berger du Nord bakker Fons Lowie (a) Een bom in het Begijnhof! Aalst. De Oostenrijkse dames op speurtocht tussen al die heerlijke Aalsterse koffiekoe ken (a) Reeds jaren is de OCMW-wasserij die het vuil linnen van het Sint-Elisabethziekenhuis wast een verlieslatend geval. Met de verhuis naar het nieuw stedelijk ziekenhuis aan de Siesegemlaan in het achterhoofd vraagt Eddy Dierickx, SP-fraktieleider in de Aalsterse OCMW-raad dat reke ning zou worden gehouden met een studie door afdelings hoofd licentiaat ekonomie Coppens. Konklusie van een uitge breide analyse is dat de wasserij in eigen OCMW- beheer financieel gunstig kan zijn op twee voorwaar den. Er moet geïnvesteerd worden want de bestaande apparatuur is verouderd en daarenboven moet het per soneel gemotiveerd werken en liever niet te veel ziekte afwezigheden laten opte kenen. Toen vele jaren terug be slist werd de ziekenhuiswas te laten uitvoeren door de Erembodegemse VOV- wasserij, werd zonder de waard gerekend. Men kwam erdoor regelmatig in de rode cijfers. Ook omdat duidelijk is gebleken dat heel wat linnen aan de VOV toevertrouwd niet naar het hospitaal terug keerde. Op vier maanden bedroeg het verlies immers zowat 650.000 fr. Overdre ven ziekteveriet had een uiterst nadelige invloed op de prijs van het wassen. Per kg. bedroeg de wasprijs in 1985 voor VOV-was 33,49 fr. doch voor de was in het OCMW zelf liep die op tot 74,49 fr. en zelfs tot 93,99 fr. Bij de 9 vastbenoemden telde men in 1985 liefst 382 verletdagen wegens ziekte wat een percentage van 15,41 betekent en voor de naaidienst werd dit zelfs 17,24%. Uit het Coppens-rapport blijkt dat mits aankoop van nieuwe wasmachines, wat een investering van 5 mil joen impliceert, met 7 per sonen en 1 naaister 270.000 kg. was kan worden behan deld. Het rapport vermeldt ook een aantal varianten, o.m. het behoud van de huidige 13 personeels leden. Belangrijk element blijkt te zijn het verloren gaan van heel wat wasgoed. Bij was sen in eigen beheer elimi neert men dit schadegeval. Een degelijke inventaris van het wasgoed is alleszins een noodzaak maar wel licht twijfelde U daar aller minst aan. Dat is toch ele mentair en vanzelfspre kend... Totaal uitgeven van de was zou resulteren, huurlinnen niet meegerekend, in een kilogramprijs van 49,90 fr. Mits gedeeltelijke afvloei ing van personeel, mits nieuwe investeringen en mits betere motivatie van het OCMW-personeel kan de eigen OCMW-wasserij de klus klaren voor 41,96 tot 44,53 fr./kg. Zonder extra-motivering en zonder verminderen van het ziekteveriet blijft voor de OCMW-wasserij enkel de privatisering mogelijk. Aldus het Coppens-rap port. LH Vervolg van blz. 1 Onhoudbare situatie Dergelijk projekt moet aanleiding geven tot een onhoudbare situatie. Amy lum heeft inderdaad een planning tot het jaar 2010 dat zijn lokalisatie beperkt tot het «eiland» gevormd door de Dender, de Burcht- en de De Gheest- straat. In de jaren 60 was herloka lisering nog mogelijk doch de stadsbesturen lieten be gaan en het bedrijf breidde ongebreideld uit. Dat im pliceerde miljardeninve steringen en zo raakte men in een patsituatie. Herloka lisering zou circa 14 miljard kosten en Amylum zou niet alleen uit Aalst maar wel licht ook uit België ver dwijnen. André-Emiel Bogaert stelt dat heel wat uitbreidings werken gebeurden zonder vergunning doch anderzijds zorgt Amylum mede door arbeiders vreemd aan het bedrijf en van toeleverings bedrijven voor de tewerk stelling van zowat 2.500 werklui. Opmerkelijk daarbij noemt Bogaert het feit dat Amy lum, Dendria en De Wolf- Cosijns staan in renovatie- gebieden doch er steeds uitbreiding namen. Fietsen in Noorwegen is een belevenis. Wie rust zoekt, komt er beslist aan zijn trek ken en met een stel goede wegenkaarten, kan men best zelf een te volgen weg uitzet ten, Je kunt ook gebruik ma ken van bestaande arrange menten. Er was een tyd dat een verpleegkundige niet de minste moeite had om in het arbeidsproces te worden ingescha keld. Die periode is echter voorbij. Rijst er nu toch een zon de regio waar jaarlijks vele aan de kim en komen er tientallen verpleegkundi- betere tijden voor zieken- gen worden gediplomeerd, verzorgers, kinderverzorg- Naar we vernemen is er (st)ers en bejaardenhelp- niet een gebrek aan kandi- (st)ers? daten doch komen wel In het Sint-Augustinusinsti- open plaatsen wegens over turn is er alleszins hoop. schakelen naar deeltijds Aan een 15-tal verpleeg- werk. kundigen wordt inderdaad Toename van het aantal werk, full- of parttime, thuisverzorgingen staat an- aangeboden. Aldus blijkt derzijds als reden voor het althans uit meldingen op aanwerven van liefst een het prikbord van deze zeventigtal verpleegkundi- school. Wel ietwat verwon- gen in Oost-Vlaanderen derlijk dat uitgerekend in door het Wit-Gele Kruis. Philips heeft een derde genera tie van alkalinebatterijen in het leven geroepen: de metal- kaline met een metalen omhul sel, 100% lekvrij en volledig bedrijfszeker. Uitstekend ge schikt voor de energiebevoor rading van het volledige gam ma draagbare apparaten. In Duitsland is een bijzondere fiets ontworpen die onder de naam eet- en drinkfiets op de markt wordt gebracht. Op de fiets is plaats voor 18 personen die met een overdekt vehikel de weg op kunnen. Een ploeg moet de trappers bedienen, terwijl de andere eet. Nadien wordt gewisseld van plaats. Ook in de afdelingen Aalst en Erpe-Mere zouden aan wervingen op stapel staan. Te Zottegem zou ander zijds de markt totaal verza digd zijn en bieden er zich zelfs reeds studenten aan die hun eksamen nog niet hebben doorstaan. Ten opzichte van jaren te rug zou bij de RVA-Aalst het aantal werkzoekende verpleegkundigen fel ge daald zijn maar dat impli ceert nog niet dat er tekort zijn. De vraag naar verpleeg kundigen zou stijgen o.m. omdat het aantal voor ver pleegkundigen voorbehou den werkdomeinen ver hoogd is en omdat sommi ge behandelingen vroeger door hulppersoneel werden verricht doch nu door ver pleegkundigen moeten worden volbracht. En ver der spelen uiteraard toene mend deeltijds werk en loopbaanonderbreking een positieve rol. LH Klachtenbureau Er komen voortdurend klachten doch Amylum be handelt die individueel en niet gespeend van diploma tie. Zo werden een aantal huisartsen toen ze door Amyjum veroorzaakte mi lieuhinder als ziektereden begonnen op te geven uit genodigd tot een bezoek aan het bedrijf. Plan 2010 Amylum is een zeer evolu- tief bedrijf dat snel moet kunnen inspelen om de wis seling in de markt van zet- meelprodukten. Dat veron derstelt dan wel het bou wen van nieuwe units en iedereen weet dat de admi nistratieve molen zo lang zaam draait dat de nodige vergunningen niet stante pede kunnen worden afge leverd. Daarom kwam er het plan 2010 wat inhield dat Amylum niet buiten de reeds genoemde driehoek mag uitbreiden. Men wilde duidelijk de kool en de geit sparen maar iedereen weet dat zulks niet kèn. Het Amylum-eiland is momen teel reeds meer dan bezet en Amylum zoekt dan ook uitbreiding. Men kwam reeds buiten het eiland met de aankoop van de Free Dress tussen Stoof- en Burchtstraat en op één uit zondering na werden alle panden van de Alfred Vi- chelsstraat reeds eigendom van Amylum. De Free Dress dient, al thans voorlopig, voor huis vesting van werkkrachten vreemd aan het bedrijf en wellicht komt er ook een labo. «Hoe lang zal dat al lemaal zo blijven» vraagt wakkere burger Bogaert zich af. Op rechteroever A.E. Bogaert ziet maar één oplossing. De milieudruk op de bewoners van het Begijnhof doen afnemen kan enkel door aan Amy lum, in weerwil van de be perkingen van het plan 2010, ruimte te geven op de Rechteroever, op de terrei nen van het nu toch maar schaars benutte goederen station. LH Ingv leer ukt. rsch Mg. adzij rkle ijs c ele 1< In akkoord met het Ministerie van Ekonomische Zaken en in overleg met de Nationale Federatie der Informatieweekbladen, wordt met ingang van 3 juli de verkoopprijs van ons weekblad 40 fr. Deze prijsaanpassing is eens te meer onvermijdelijk gebleken, wegens de aanhoudende stijging van de produktiekosten en loopt parallel met de verhoging van de dagbladprijs. kist

De Voorpost | 1987 | | pagina 4