thristiaan Van den Steen In de aloude reiki-geneeswilze B.G.J.G.-Mere doet mee aan gezinsfietsdag tien jaar «LI-NI-AAL» Guldensporenviering te Impe Similiskring-Lede organizeert achttiende zomerfeesten en «open-deur-dag» De Voorpost - 26.6.1987 - 5 Inezen door handoplegging ■neer je Christiaan Van den Steen ziet, dan zou je niet ^ien dat er achter de jonge man een heel ander ind schuilgaat, iemand die zich aangetrokken voelt tot !l*iki levenswyze. Misschien een onbekende levenswijze I de meesten van ons, maar volgens Christiaan een r van leven die vruchten afwerpt. zo zegt Christiaan den Steen, is een oude :unst die in de vori- •uw opnieuw werd ont- door de Japanse arts ao Usui. Reiki is het anse woord voor uni- ele levensvreugde. Rei- kan door iedereen wor- aangeleerd. Kort en idig uitgelegd is het zo 1 door de reikimetode kanaal van de universe- •nsvreugde dat in elke is aanwezig is, wordt :nd en ontwikkeld, jens het Usui systeem reiki wordt de genezen- iergie van het lichaam de gever naar de It geleid door middel een handoplegging. :iki-behandeling her- het evenwicht en de mie van het lichaam geeft een gevoel van "ieid en zelfbewust- Ifel moet ik hierbij op- aldus Christiaan nden Steen, dat de be delde persoon niet ge il wordt door de reiki- er. De genezing is af- mstig van de levens- cht, die door het reiki aal vloeit». ik is het zo dat diegene die reiki geett geen levens kracht kwijtraakt tijdens de behandeling. Integendeel. Hij wordt zelfs als het ware opgeladen en verfrist. Ook is de gever beschermd te gen het overnemen van de ziekte of pijn van de kliënt. Reiki verlicht pijn en ver helpt akute problemen heel snel. Chronische aandoe ningen vragen soms meer dere behandelingen, afhan kelijk van de oorzaak. Is men lichamelijk niet in orde, dan is dat altijd een teken van het in onbalans zijn op emotioneel, ver standelijk en spiritueel ni veau. Reiki garandeert het samenspel van deze fakto- ren en verwerkt deze op alle vlakken. Reiki gaat verder dan het verhelpen van de sympto- nen en werkt aan de oor zaak van de ziekte. Als we alleen de lichamelijke klachten behandelen komt men niet toe aan de echte oorzaak van de ziekte. In de praktijk Het lijkt misschien alle maal ongeloofwaardig, maar aan het ongeloof werd verholpen toen Chris tiaan Van den Steen enkele voorbeelden gaf. Er is bijvoorbeeld het ver haal van een mevrouw die een te hoge bloeddruk had en werd opgenomen in een ziekenhuis. De geneeshe ren probeerden met alle mogelijke middelen om de bloeddruk te doen dalen. Zonder enig resultaat even wel. Een simpele handop legging van Christiaan was voldoende en alle genees heren stonden perpleks. Een ander verhaal gaat over een vrouw die bij Van den Steen op raadpleging kwam. Ze was zinnens zelf moord te plegen. Na een kort gesprek en een medi tatie kwam ze tot een nieuw inzicht. Ze leeft nu met een nieuwe toekomst droom, met heel veel posi tieve levensverwachtingen. Een andere patiënt was zo zeer door zijn drukke be zigheden opgeslorpt, dat hij onder stress stond. Hij kwam Van den Steen op zoeken. Na een drietal be handelingen was de man niet alleen zijn stress kwijt, hij vond ook de nodige energie om opnieuw aan het werk te kunnen. Ben je dan een soort Jezusfiguur? We willen Christiaan nog wat meer aanwakkeren in zijn ijdelheid en vragen hem of hij soms een soort van Jezus is die door hand oplegging kreupelen kan doen lopen, blinden kan doen zien. Dezelfde vraag werd vol gens Christiaan al eerder gesteld aan dr. Mikas Usui. Studenten vroegen aan de ze Japanse arts hoe het kwam dat hij alleen maar praatte over de geneeswij ze van Jezus, maar dat hij dat nooit demonstreerde. Dr. Usui besloot zich per soonlijk in te zetten om de genezingsmetode opnieuw te ontdekken. Daarom on derzocht hij tijdens zijn verblijf in Amerika aan de Universiteit van Chicago vele Chinese en kristelijke geschriften. Zonder sukses. Hij keerde terug naar Ja pan en bestudeerde de ou de boeddhistische leer die in het Sanskriet geschreven is. Daarin vond hij enkele aanwijzingen. Dr. Usui trok daarna naar een heili ge berg in Japan. Na 21 dagen van meditatie kreeg hij visioenen van de gene zende symbolen en hoe hij deze precies diende te ge bruiken. Dr Usui ging naar de ach terbuurten van Tokio en hielp daar vele kreupelen en zieken, meestal bede laars. Hij ontdekte dat veel mensen die hij had genezen spoedig naar de sloppen wijken terugkeerden. Hij dacht een tijd lang dat zijn opzet mislukt was. Tot hij zich de woorden van een oude monnik herinnerde. Deze had hem namelijk ge waarschuwd voor het gene zen van alleen het fysieke lichaam en daarnaast het verwaarlozen van het psy chische deel in de mens. Na verdere meditatie kwam dr. Usui echter de zoge naamde «spiritual pre cepts», de geestelijke grondslagen van reiki en voegde deze toe aan het reeds bestaande systeem. De reiki masters hebben hun leven aan deze genees kunst toevertrouwd. Chris tiaan Van den Steen heeft een «second degree». Hij volgde in Nederland kursus bij master Inges JF Broog. In die lessen wordt een sfeer opgeroepen waarin de student de mogelijkheden krijgt om een soort van energie op te doen. Die energie moet worden aan gewend om mensen te hel pen, te genezen. Het is niet de bedoeling er geldgewin van te maken. Ook in deze materialistisch ingestelde wereld moeten er volgens de reiki metode nog men sen zijn die bereid zijn om anderen zomaar te helpen. Christiaan Van den Steen woont in de Edestraat 30 te Haaltert (053/21.16.07) en is bereid wie het wenst in te lichten over deze oude Ja panse geneeswijze. Hij legt ook de tarrok kaarten om de toekomst te voorspel len. JM Heyman Aalst. Een groep die heel wat sukses boekte tijdens de play-back in de Don Boscoschool (a) Op zondag 28 juni beleven we de Vierde BGJG-Gezins- fietsdag en de afdeling van Mere wil hierbij natuurlijk niet ten achter blijven. Men zal alvast de oproep van de Gezinssportfederatie massaal trachten te beantwoorden. Daarom suggereert de Bond van Grote en Jonge Gezinnen van Mere om op deze zondag de wagen thuis te laten om de sport aktief te beleven met de nooit in de steek latende fiets, het milieu-vriendelijk vervoermiddel bij uitstek. «CVN, Culturele Vereniging Nieuwerkerken werd op 2 april 1977 opgevolgd door «Li- K-Aal». Naam waarin drie hoofdkomponenten van het dorp voorkomen. Belangrijk nrhet historisch verleden van de huidige deelgemeente, verkerken was een praterij en is een deelgemeente van Aalst. Dorpsheren kwamen jieraties lang uit de adellijke familie de Liedekerke >egere CVN kon Ij gemeentelijke toe- haar mededelingen verspreiden. Na de met Aalst bleek zulks meer haalbaar. Doch zowat konstant geble- ledenaantal (100 125) één derde ervan als :nde leden maakte lere werking mogelijk. Ier krentering te zijn len de toevertrouwde steeds zo ekono- f sch als mogelijk be- crd. Het lidmaatschaps- drage kon dan ook onge- zigd blijven. idedelingen langrijkste getuige van bestaan en werking zijn mededelingen, die vier lal per jaar verschijnen, t is niet altijd gemakke- geweest om tijdig de mmers van Liniaal klaar stomen. De eerste jaar- ng werd bij H. De Spie- leer op kwarto gesten- d; de twee volgende jaar- ngen werden op din A4- rmaat in SMI-Aalst ge likt. Vanaf jaargang IV rscheen Liniaal in zijn "je vorm: de din A4- idzijde werd tot de helft rkleind, zodat de kost- ijs op de helft terugviel, de leden spreken van dan van «*t Liniaaltje», refe- tnd naar het kleine for- Vanaf het vierde romer van jaargang VI evatten deze mededelin- o steeds 20 bladzijden i.p.v. 16 voorheen. Aanzet naar dorpsmonografe Het blijft de bedoeling een monografie over Nieuwer kerken te laten verschij nen. Een mens is echter beperkt in tijd en mogelijk heden. Het heeft ook geen zin om iets te publiceren dat niet degelijk en niet nieuw is. Men blijft dus voortwerken in de hoop dat men er in de nabije toe komst toch in slagen het reeds verzamelde materiaal voor te leggen. Lineaal is neutraal Liniaal is, eveneens in na volging van de CVN, een neutrale vereniging geble ven. D.w.z. dat men open staat voor alle Nieuwerker- kenaren en dat we geen enkele politieke partij aan hangen. Kuituur is er voor iedereen en reikt buiten de enge grenzen van een poli tieke of ideologische vere niging. Wat niet betekent dat Liniaal geen eigen me ning of overtuiging zou hebben. Maar men wil niet a priori bepaalde groepen of mensen in NK afstoten of uitsluiten, vandaar de neutraliteit. Het ligt dan ook niet in de bedoeling aktiviteiten te organiseren die door andere Nieuwer- kerkse verenigingen kun nen worden ingericht. Her haaldelijk nodigt men spre kers uit van wie men op voorhand wist dat er slechts een beperkt publiek zou op afkomen. Aktiviteiten In het begin waren de akti viteiten talrijker dan de jongste jaren. De reden daarvoor kénnen de meeste leden wel. Liniaal is inder daad een éénmanszaak ge worden. Belangrijk is toch dat NK aen instrument als Liniaal, dat bij gelegenheid als spreekbuis van heel de ge meente kan dienen, be waart. De dorpsgeschiede nis werd voordien weinig of niet bestudeerd. Vroeg of laat zullen zich toch geïnte resseerde jonge Nieuwer- kerkenaren aanbieden om aan deze studie willen mee werken. De mogelijkheid tot publiceren kan een aan sporing zijn tot opzoekings- en studiewerk zolang Li niaal er blijft. Liniaal is ook belangrijk voor uitgeweken Nieuwerkerkenaren die nog wat over hun vroeger dorp willen vernemen. Een zesde van het aantal abon nementen gaat buiten Nieuwerkerken. Met de hulp van meer medewer kers zou dit aantal stijgen, zegt Fredy De Schrijver. A.s. zondag 28 juni voor de achtste keer wandeling doorheen Nieuwerkerken als verkenning van het dorp. LH Mtf. Een enorme belangstelling voor Reeds op zondag 5 juli viert Impe-Lede de traditionele Guldensporenslag te 10 u. op het dorpsplein. Dertig jaar geleden startten deze vieringen die intussen ruime bekendheid verwierven onder het impuls van een driemanschap; pastoor Jozef de Brauwer, Amedee Gode- froid (beiden reeds overleden) en Jozef Boterberg. het jongste Vlaams Natio naal Zangfeest om rond het thema «Hoog waait de vlag», de noodzaak te be klemtonen van een conti nuïteit in de Vlaamse Be weging van baatloze strijd en offerbereidschap. Frieda Daelman spreekt de teksten. Dirk Bauters bespeelt het orgel De massazang is onder lei ding van Edgard van de Bruelle. Voor solozang zorgen Her man Slagmulder en Gode- lieve de Gyseleer. Treden verder op kunst groep Vredon, de muziek kapel van het V.N.J. en het zangkoor «Het Snaarke». Gastspreker is senator Toon van Overstraeten. De viering begint op 10 u. met de traditionele H. Mis die opgeluisterd wordt door het parochiaal zang koor van Impe. De homilie wordt gehou den door P. Van Nuffel. Na de middag in Gasthof Godefroid, Langehaag- straat 2 speelt Dirk Bouters en zingt «Het Snaarke». Doorheen de gemeente zijn gratis rondritten met paardegespan voorzien voor de kinderen. Eveneens in Gasthof Go defroid is er gelegenheid tot middagmalen. Inschrijven tot vrijdag 3 ju li bij familie Godefroid - Essestraat 176, telefoon 053/21.29.24. Verlenen verder hun mede werking: Vlaamse Club - VTB VAB - Broeders- bond - WB Pastoor Pae- pevrienden Aalst - Vlaams Verbond van Gepensio neerden, Sint-Maertens- fonds, VNJ, Schouts - het gemeentebestuur en de So ciaal Culturele Raad Lede. LH Het is niet de bedoeling er een wedstrijd van te ma ken, maar wel een rustige uitstap langs goed berijdba re wegen, enigszins van het drukke verkeer verwijderd waarbij men van het toch nog mooie landschap zal kunnen genieten in de vrije natuur. De tocht gaat langs het lan delijke Aaigem naar Hel- dergem, waar trouwens een korte rustpauze voorzien is om even te verfrissen of op adem te komen. Vandaar uit gaat het verder naar de bestemming waarvoor men het Vondelhof te Dender- houtem gekozen heeft. Wie nog fris genoeg daar aankomt, heeft nog ver schillende mogelijkheden om zich verder te ontspan nen. Er staat een tennister- rein ter beschikking maar let wel, men moet eigen schoeisel en tennisattribu- ten zelf meebrengen). Wie het kalmer aan wil doen, kan zich naar een van de twee petanquebanen bege ven en voor de kleinsten onder de deelnemers is er een zandbak. Ook kan men deelnemen aan verschillen de volksspelen zodat er dus een verreikende keuze op het programma staat. In het Vondelhof kan de pick-nick aangesproken worden. De terugtocht wordt om 18 uur aangevat en men hoopt rond 19 uur terug in Mere te zijn waar men om 14 uur vertrekt op Meredorp. De inschrijvingen voor de ze fietsuitstap gebeuren aan de kerk te Mere van 13.30 uur af. Om deel te nemen betaalt men 20 fr. per persoon maar daarin is ook een gratis verzekering inbegrepen door de ge zinssportfederatie. Elke fietser ontvangt een wed strijdformulier, waarmee 50 fietsen en evenveel waardebons van 5.000 fr. voor een sportkamptrip. De groep zal begeleid wor den door auto's waarbij de wettelijke reglementering wordt toegepast en men dus geen gevaar loopt tij dens de tocht. Dit wordt zeker een gezinsuitstap zonder problemen waarbij men kan genieten van een unieke en sportieve zon dag. JV Mettertijd groeide dit drie manschap aan tot een ge westelijk komitee dat deze vieringen deed uitgroeien tot een unieke manifestatie waarvan het gehalte werd verhoogd door de mede werking van een pleiade van eminente sprekers als Wim Jorissen, Schils, Brauns, Szondi, Babiion, Weckx, Van Dijck, Gram mens, Van Steenkiste, Van de Meulebroecke, Coppie- ters, Sweron, Provost, Van Ootegem, Jef Van Over straeten, Daels, De Meule- meester, Van de Moere, Walter Luyten en Koen Baert. Het huidig komitee be staande uit de volgende le den Impens Gerard (voor zitter), Ruyssinck Willy, Galle Hugo, Galle Jan, De Swaef Marcel, Quintijn Roger, De Poorter Luc, Van Moorter Frans, De Smet Dries, Daelman Frie da, Matthijs Hubert, Van der Brock Jan, Van der Eecken Frans, Hausstraete Jozef, Boterberg Vera en Boterberg Adolf, deed dit jaar een extra inspanning om van deze 30ste viering iets onvergetelijks te maken. Dertigste viering wordt grandioos Er werd beroep gedaan op de heren Wouter De Bruy- ne, en Herman Slagmul der, respektievelijk tekst schrijver en regisseur van Similes is een vereniging voor hulp aan psychiatrische zieken. Zij verenigt families, gewezen zieken en sympatisanten in een «solidariteitsbeweging» die de psychiatrische patiënt beschouwt niet als een eenvoudig objekt van verzorging, maar als een menselijke entiteit, die hulp, eerbied en waardering nodig heeft en voor wie het kontakt met de maatschappij behouden moet blijven. Similes is aktief op verscheidene plaatsen in Vlaanderen, Brussel en Wallonië. Reeds geruime tyd ook in Lede, met medewerking van de direktie en het personeel van het Psychiatrisch Ziekenhuis «Zoete Nood Gods», Reymeersstraat 13. Om de jaarwerking van Similes-Lede financieel mogelijk te maken organizeert deze Vriendenkring daar op zondag 28 juni 1987 de 18e zomerfeesten met «opendeurdag». De idee van de oprichting De Similes-Lede wordt ge- de patiënten, van «Similes v.z.w. Lede» leid door een bestuursko- Daarenboven kunnen fami- is ontstaan en^gegroeid uit mitee (vrijwilligers!) sa- lieleden, mensen met vra- de noodzaak tot sensibilisa- mengesteld uit familiele- gen aangaande het verbliji tie van de publieke opinie den, vrienden en sympati- van zieken in de instelling - voor de behandeling- en santen van psychiatrische Zoete Nood Gods» of die benaderingsmogelijkheden patiënten enerzijds, direk- advies wensen, steeds te- van de psychiatrische pa- tie en personeelsleden van recht bij een afgevaardigde tëint. Inderdaad bestonden het psychiatrisch zieken- van Similes, die gekontak- in het verleden vooral, al- huis anderzijds, aangevuld teerd kan worden in het lerlei vooroordelen ten op- met enkele technici van di- ziekenhuis of op het Simi- zichte van de psychisch zie- verse deskundigheid. les-sekretariaat Hoogstraat ke mensen. En gelukkig Elkeen met belangstelling 87, 9310 Lede, tel. 053- heeft - vooral de laatste voor de problematiek van 70.28.93. jaren - de totalitaire be- de psychiatrische patiënt en Zondag 28 juni 1987 ver- handelingswijze van de zijn familie kan lid worden wacht Similes-Lede ruime psychiatrische patiënt, in van de Simileskring-Lede. belangstelling voor de 18' de psychiatrische institu- Elke toetreding vertoont Zomerfeesten met «open ten, een positieve evolutie immers een stimulerend as- deur-dag», met medewer- ondergaan. Similes treedt pekt en impliceert een bron king van de direktie en het hierbij op als stimulerende van advies. Het lidmaat- personeel van het Psychia- kracht. schap kan worden verkre- trisch Ziekenhuis «Zoete Daarom ook werd in 1969 gen door storting van 200 Nood Gods», in Lede, een Familie- en fr. (gewoon lid), 500 fr. «We stellen met genoegen Vriendenkring van en voor (steunlid) of 1.000 fr. (ere- vast dat het aantal zieken Psychiatrische Patiënten lid) op bankrekening 393- zonder inkomen in de in- opgericht, geassimileerd 0166328-62 t.n.v. Similes- met het Psychiatrisch Zie- Lede. kenhuis «Zoete Nood vv»ririno Gods», Reymeersstraat 13. De aktiviteiten van Similes- Doelstelling Lede situeren zich op di stelling steeds verminde ren, zodat we meer armslag krijgen voor andere verwe zenlijkingen. Vooral de ontspanning op de afdelin gen zelf willen we in de sponseren be klemtoont het bestuursko- mitee. Een blik de play-back wedstrijd in de Don Boscoschool (a) In de BP Gallery aan de Me- chelsesteenweg 103 te Antwer pen, expozeert van 11 juli tot 1 augustus Diane Smeesters haar werken. De tentoonstelling is te bezichtigen van maandag tot zaterdag van 10 tot 18 u. De Belgian Automotive Sub contracting Days die op de Heyzel plaats hadden hebben een overweldigend sukses ge kend. Meer dan 200 vertegen woordigers van Japanse bedrij ven hebben belangstelling ge toond voor de produkten van 45 Belgische bedrijven. Vanuit de problematiek verse vlakken maar met van de opname en hospita- een eenvormig facet: de lisatie van de psychiatrische eventuele sociale reïntegra- patiënt vertrekkend, spitst tie van de patiënt. Deze de aandacht van «Similes- stelling inpliceert derhalve t nrnoramiTi:,. Zele» zich vooral toe op dat de zelfwerkzaamheid P.- I ,1 - Aperitiefbar open van 11 het menswaardige aspekt van de psychiatrische pa- tQt fa u r van de opgenomen patiënt, tiënt gestimuleerd moet Vanaf 1130 u- feest Dientengevolge groepeert worden m a. w. de ontspan- maaltjjd (of inschrijvi deze v.z.w. familieleden en rang en de vnjetijdsbeste- psychiatrische (ex) patiên- ding vormen een belangrijk n) kindermenu (10t; ten, sympatisanten en ver- deel van de werkingssfeer K 1J0 f y tegenwoordigers van het in het kader van de globale ;nscjLj.veni psychiatrische ziekenhuis terapeutische benaderings- vanif i a „„r nwn «Zoete Nood Gods». Via wijze van de patiënt. Staan n.n Kf samenwerking met het me- eveneens op het program- Vrjj ie rommeu disch-verzorgend personeel ma: uitstappen (één- of L b.5,„ fé wordt getracht het welzijn meerdaags), deelname aan p belanEriik onder van de patiënt te bevorde- Lourdesbedevaarten. va- v«n h« iaaS ren, ztjn readaptatie en de kantiekampen, filmvoor- vormt de bo,J. mogelijkheden daartoe te stellingen, zang- en dansa- is verbeteren en een humane vonden... In de bibliotheek J waardering te waarborgen, worden boeken, tijdschrif- hartelijk welkom! Struktuur ,en ><»gWaden D.B. ter beschikking gesteld van

De Voorpost | 1987 | | pagina 5