De prioriteiten van burgemeester De Kerpel Maidenspeech Burgemeester De Kerpel Timing lichtsignalisatie aanpassen a.u.b. 50.000F aan Levensvreugde Wakkere burger André-Emiel Bogaert blijft doorhameren drukst bereden delen. Anny De Maght PVV-lijsttrekker gemeenteraads verkiezingen '88 Chironieuws uit Aalst Vriendenkring Cardijn schenkt Geen nieuw beleid Minderheid heeft reële inbreng Permanente verkeersopstopping Keizerlijk Plein - Vredep Wie wil monitor worden voor Aalsterse speelpleinen? 6 - 26.6.1987 - De Voorpost «U moet geen nieuw beleid verwachten. Ik wordt inderdaad geen burgemeester na een verkiezingscampagne op basis van een uitgestippeld programma». Dat was wél het geval met onze betreurde Raymond Uyttersprot en diens beleid wil ik verder zetten. Ik spring op een rydende trein. Ik moet de bestemming ervan niet veranderen. Wél wil ik dat hy aankomt waar moet. En dit tydig. Hindernissen op de weg willen we opruimen. En langdurig achterstel voorkomen zonder ons makkelykerwyze te beroepen op voor de handliggende excuses». 1986: 8% treurt dat het imago dat G R- 2.12.1986: Aalst uitstraalt meestal be- opcentiemen op de onroe- perkt blijft tot karnaval- rende voorheffing :_2.000 stad. In Denemarken was vroeger: 1984: 2500 opc. 1985: 2400 opc. 1986: 2250 opc. hij dan ook getroffen dat Amylum daar zo gekend en geloofd werd. Maar meest al is de Keizerlijke Stede als winkelcentrum, als on- derwijsstad, als handels- en industriestad te weinig ge- Aldus burgemeester Mau- werking van het kultureel vinciaal senator, zich een Enkele belastingen die nee De Kerpel die op vrij- centrum, «een miserie op rustig, gemoedelijk man afgeschaft werden dag lz juni in de handen tafel», te bespoedigen. die kan luisteren en waar- GR 29 10 1985- van gouverneur Balthasar Voor schepenen, raadsle- mede kan gesproken wor- opheffing reglement hou- a de eed aflegde en op maan- den van gemeente enden doch die zijn oog dLde "oepass ne stadstaks h a c'de dag 17 zijn eerste schepen- OCMW, hoofdpolitiekom- steeds gericht houdt op ge op rijwëlen nZS a^ college voorzat. Dat duur- missaris en brandweerkapi- stelde objektieven en lak Vanaf 1 1 1985 taksregie w- noodza'tellJke de dan wel van 9.30 u. tot tein en voor de persmede- heeft aan uitstel en vertra- S penilpartag - Publlc-relatI°"s het be" bëiii.!" men a" 7 w rs toonde de gloed- ging. «Liever de knoop meer hernieuwd, o.m. beslissingen om de af- nieuwe burgervader, pro- doorhakken», zegt hij. Vanaf 1.1.1986: niet spelen van de media. Het Bestuur van de Liberale Jongerenraad Aalst heeft ter gelegenheid van de bestuursvergadering van 19.6.1987, kennis genomen, bij monde van voorzitter Johan Stijlemans, van de aanduiding van en de aanvaarding door Mevrouw Anny De Maght- Aelbrecht schepen van openbare werken en ruimte lijke ordening, van het mandaat van lijsttrekker op de PW-lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van oktober 1988. De Liberale Jongerenraad Aalst wenst deze aandui ding in alle bewoordingen toe te juichen in de overtuiging dat de jarenlange ervaring, gebaseerd op onverdroten inzet op plaatselijk en provinciaal vlak, van Mevrouw De Maght de garantie biedt voor een suksesvolle campagne. De Liberale Jongerenraad Aalst zal dan ook gevolg geven aan de oproep door de lijsttrekker gelan ceerd. Hiertoe biedt de Liberale Jongerenraad Aalst niet alleen zijn onvoorwaardelijke medewerking aan ter ondersteuning van de PW-kampagne maar zal onze politieke jongerenorganisatie eveneens een aantal valabele kandidaten afvaardigen op de PW- lijst 1988. De Liberale Jongerenraad Aalst doet ten slotte op zijn beurt een oproep tot alle betrokken deelbestu- ren, verenigingen en kandidaten, teneinde door een campagne gesteund op eendracht en samenhorig heid, de aanwezigheid van de PW in het toekoms tige stedelijke bestuur te verzekeren. LH Op zaterdag 29 augustus organizeert Chiro Maeva een reuze barbecue die aanvangt op het middaguur. In de namiddag is er nog een volleybalwedstrijd voor Chiroploegen. Al die aktiviteiten vinden plaats in de Meulenschettestraat te Aalst. Chiro Jopa en Popov vieren op 14, 15 en 16 augustus hun jaarlijkse bosfeesten te Gijzegem. Binnenkort gaat elke afdeling van deze vereniging op zomerkamp. Chiro Moorsel organizeert op 6 september een Vlaamse kermis in de Steven kapel en het lokaal. Aanvang om 13.00 uur. En op 27 juni programmeert Chiro Eglantier in de Katolieke Kring te Moorsel een TD. Grote Rakwidag Op zondag 28 juni heeft in Papegem de grote «Rakwidag» plaats van de Chiro. Rakwi is een samentrekking van «rakker» en «kwik», twee afde lingen van de chiro. Het feest begint al in de voormiddag. Om 9.00 uur worden de deelnemers verwacht en om 9.30 uur volgt de officiële opening van het feest. Het eigen lijke spel start om 10.00 uur en wordt om 12.00 uur onderbroken voor een middagmaal. Om 13.00 uur herneemt men het spel en om 15.30 uur is er een vieruurtje voorzien. Om 16.00 uur staat er een eucharistieviering op het programma en om 17.00 uur wordt de dag besloten. Het spel bestaat uit het uitbeelden van verschillende landen. Zo zal Spanje naar voor gebracht worden door stierentemmers of door een Spaanse danseres in typische kledij. Voor India heeft men gekozen voor een boeddhist in oranje kleed en voor Ameri ka mikt men op een nogal opzichtig persoon behan gen met ontelbaar vele gadgets. Zwitserland neemt aan het feest deel met een Tiroler man in lederen broek en voor Rusland is iemand met een bontmuts en een lange zware mantel voorzien. Uit Zuid- Afrika komen de negers met een strooien rokje en een been in het haar. Nederland stuurde een Zeeuws meisje en de Belg wordt uitgebeeld als een groot pakje frites. Er zullen ook Chinezen zijn met een lang kleed met een strik achteraan, lange haarvlechten en een grote hoed. In de voormiddag zullen de deelnemers aan het spel voldoende kans krijgen om zich helemaal klaar te maken. Maar dat gebeurt via allerlei hindernissen die moeten overwonnen worden. Elk land moet ook gebruik maken van een specifiek vervoermiddel voor de reis. Voor België is dat bijvoorbeeld te voet, voor Nederland een fiets, voor Spanje een motorfiets, voor Zwitserland een auto en de Ameri kaan zal het al zwemmend moeten proberen waar te maken. De Rus krijgt een raket ter beschikking en de Chinees een luchtballon. Onderweg wordt er heel wat gezongen. Iedereen zingt om ter hardst en om ter mooist. Bijkomende opdracht is dat de deelnemers ook vijf liedjes moeten opschrijven die door andere landen worden gezongen. In de namiddag volgt dan het grote massaspel. Een soort van «een tegen allen» waarbij de rakwi-'s het opnemen tegen een direkteur en waarbij men via allerlei spelletjes zal moeten probeen aan te tonen dat de Chirojeugd nog echt kan spelen. JM Heyman opcentie men op het tewerkgesteld personeel niet meer ge stemd. Veiligheid Als burgemeester is hij uiteraard begaan met de veiligheid. Toegespitst dan Financies gunstig houden De financiële toestand kon- solideren loopt als een rode draad doorheen het opzet Prioriteiten van de nieuwe burgemees- De uiteindelijke afwerking hoofdzakelijk op die van de ter. Een co ditio sine qua van het Kultureel Centrum kinderen (in het verkeer), non uiteraard. De door wij- «De Werf» wordt een eer- de anders-validen (speciale len schepen Etienne Bo- ste prioriteit. Een kwart- vo°rneningen?) en de ou- gaert gehanteerde financië- eeuw is ruim lang genoeg. den van dagen die vaak 's le orthodoxie, zal worden De opening van «De Werf» avonds de grendel van voor voortgezet doch de soms heeft dan ook plaats op hun deur niet durven schui- pijnlijke ingrepen zijn zaterdag 5 maart. ven uit anëst voor diefstal voorbij'. Men is aan een Tweede prioriteit is een of zelfs meer- herstelperiode van de zieke goede samenwerking met bezig en mits de nodige het OCMW wat moet re- zorgen zijn er rooskleurige sulteren in het operationeel Kumuleren? perspektieven. Ter illustra- worden van het nieuw sint- Maurice De Kerpel die se- tie hierbij de evolutie van Elisabethziekenhuis aan de nator is en nu burgemees- de stadsschuldenlast en de Siesegemlaan en aan het ter werd zal zich uiteraard lijst het afgebouwde of vinden van een haalbare schikken naar de richtlij- zelfs totaal afoRsphaftp h»». oplossing voor de vervan- nen van zijn partij, de ging van het tot op de CVP. Die verbiedt derge- draad versleten Sint-Lie- hjke kumul voor een stad ven-Rusthuis. Op de eerste ^s Aalst. Maar het zal nog gemeenteraadszitting - als wel even duren. Niet uit U deze regels onder ogen enige onwil doch wegens krijgt is die reeds voorbij - praktische moeilijkheden, wordt trouwens de prin- De Kerpel is een provin- ciepsbeslissing waarvan be- ciaal senator. Voor een treurd werd dat ze niet rechtstreeks verkozen se- vroeger werd genomen, nator staat een plaatsver- reeds goedgekeurd. Twee- vanger klaar zonder dat er de positief punt. enige diskussie omtrent Derde prioriteit is de ver- kan zijn. Voor een provin- betering van het wegennet, ciaal senator is dat echter Een netelig probleem ver mits de subsidiekraan nog slechts lekkend werkt en niet meer stroomt. Princi piële beloften van toelagen worden nog wel gehaald doch vaste beloften zijn eerder zeldzaam. Via een dynamische en bo vendien flexibele organisa tie wil burgemeester De Kerpel alleszins het wegen net flink verbeteren. zelfs totaal afgeschafte be lastingen. Evolutie van de stadsschuld 01.01.1977: 1.219.441.773 01.01.1980: 1.803.272.491 01.01.1983: 2.145.143.752 01.01.1984: 2.069.418.414 31.12.1984: 2.029.338.260 31.12.1985: 1.964.714.571 31.12.1986: 1.833.063.952 01.04.1987: 1.838.170.637 Enkele belastingen die verminderd werden G.R. 29.10.1984: direkte belasting op gebou wen aangesloten aan het rioolnet: 600 (eenvormig tarief) vroeger: 750 woonhuis 2000 handelshuis. G.R. 2.12.1986: direkte belasting op het op halen van huisvuil: 1.000 vroeger: 1.500 G.R. 2.12.1986: aanvullende directe belas ting op de personenbelas ting: 7% vroeger: 1985 9% Een centrumstad Maurice De Kerpel een eerder kompleks geval. En daarenboven moeten zijn bevoegdheden en zijn inbreng in diverse kommis sies - o.m. in Tjernobyl waarin hij een hoofdrol speelde - worden overge dragen. Met de moeilijke situatie waarin onze rege ring zich momenteel be vindt en met het reces voor de deur ziet er niet naar uit dat het ontslag als senator imminent kan verwacht worden. L.H. In afwezigheid van schepen Gilbert Bourlon en raadslid Mare Galle, doch aanwezigheid van de dames De Maght in het blauw (met staartje), Chris Bort in het groen en Gracienne Van Nieuwenborgh in vuurrood startte met eni vertraging de voorlaatste gemeenteraadszitting van het seizoen. Speciaal gewi aan de financiën. Volgende dinsdag volgt dan nog vóór het reces en algemei zitting met tal van hete hangijzers en wellicht een vleet interpellaties. Na de kennisgeving van de benoeming van Maurice De Kerpel tot burgemees! van Aalst en van zijn eedaflegging in handen van gouverneur Balthasar hield kersverse burgervader zijn maidenspeech. Hij bracht vooral een piëteitsvolle hulde aan wijlen burgemeester Raymo! Uyttersprot en had dankwoorden voor de schepenen en de gemeenteraad ma vooral voor eerste schepen De Maght die tijdens het interregnum de eerste vio speelde. Met eigen stijl maar con brio. «Aan de gouverneur beloofde ik mijn best te zullen doen om het bestuur van stad zo goed als mogelijk uit te oefenen en de gouverneur verzekerde mij van zi hulp waar nodig en mogelijk. Zo ook verwacht ik van de gemeenteraad en b kollege volledige medewerking en verzeker hen alleszins mijn volle inzet hulp». Aldus Maurice De Kerpel. De burgervader zet zich af tegen de term «oppositie» en heeft het liever ov «minderheid». Ook de minderheid heeft haar eigen inbreng en haar kontrolere de taak. Te Aalst is het traditie dat er wel gebekvecht wordt, dat men al eer «met geslepen messen tegenover elkaar staat» doch als puntje bij paaltje komti het belang van de stad op de helling staat, speelt de minderheid aktief mee meti meerderheid. Demokratie is te Aalst geen ijdel woord. Zo mocht ik rees ervaren tijdens mijn al te korte ervaringstijd dat kommissies eigenlijk schoo voorbeelden zijn van onderlinge ruggespraak. Spreker wees op het belang van de openbaarheid waarbij elk burger die belangstelling voor heeft de inzichten aan de praktische realisaties kan toetse De pers heeft er tevens een belangrijke rol. Weliswaar komt niet steeds i essentie vooraan in tal van artikelen en houdt men het wel eens anekdotisc! sensatiegericht of als een «Spielerei». Ik weet echter wel dat artikelen enigermal moeten gekruid zijn opdat de lezer voldoende zou aangetrokken worden om zei lezen». Niet alleen persmedewerkers doch ook alle bestuurders moeten oo hebben voor hun deontologische verplichtingen en zich niet laten verleiden k het opvoeren van shows in een openbare vergadering. Wat niet impliceert d humor, het zout der aarde, uit de raadszittingen moet worden gebannen. Onervaren? SP-fraktieleider Edgard Hooghuys verontrust zich over eventuele onervarenhei van de nieuwe burgemeester. Een «groentje» dat een blitzcarrière maakte doe dat respijt krijgt tijdens het noviciaat. Hooghuys hoopt dat De Kerpel zijn taa. niet soft and easy zal uitoefenen en zich spiegelen aan zijn twee voorgangers di zich optimaal hebben ingespannen. Hopelijk is onze ongerustheid niet gegroni besluit Edgard Hooghuys. Hand aan de ploeg «Alhoewel U (nog) niet de populariteit van uw voorgangers bezit kan in U i goed burgemeester schuilen» zegt Jan Caudron namens de VU. Tijdens Romeinse republiek werd de onbekende landbouwer Cincinnatus van achter zij ploeg gehaald om dictator van het machtigste rijk ter wereld te worden. D geschiedenis leert dat hij het niet slecht deed. Met enige verbeelding betekent D Kerpel in het Latijn Cincinnatus en de CVP haalde u niet vanachter uw ploe doch wel uit de Ploegstraat. Nu U de hand aan de ploeg slaat wenst de VU sterkte toe bij de uitdaging. «U sprak van het imago van Aalst. Wanneer «stinkende stad» wil bannen staat de VU achter U. Denk maar aan Denderaktie. En weet dat als u de lijdensweg van het Kultureel Centrum ee «miserie op tafel noemt» dat maar één boven gaat: de solo slim... Oscar Redant heeft namens de PW de burgemeester reeds alle geluk toegewei! en namens de CVP herhaalt ook Herman Goossens de vroegere felicitaties e hoop dat verder werk wordt gemaakt van de realisatie van de beleidsopties died bestuur zich stelde. En blijft stellen. jog; vangen. Het hoeft dan ook ger betoog dat de voertuig vro komende hetzij van Vredeplein, hetzij van Keizerlijk Plein, aan kv is tieuze verkeerslidf steeds de nodige Ko op de problematiek van het kruispunt Keizerlijk Plein - doorgaand verkeer all r Vriendenkring Cardijn vzw woord door de beheerraad, jeugd en de adolescenten Vredeplein. H(j stelt dat voor een belangrijk verkeerspro- is enorm en daarbove u'v overhandigt vandaag vrij- de direktie en de voorzits- die enigerlei handicap heb- bleem er een vr(j makkelijke oplossing mogelijk is. moet dit plein ook no| ln' dag 26 juni te 18 u. in ter van het oudercomité ben (hetzij lichamelijke, Trouwens zowat alle instanties zouden ermee akkoord het verkeer, komende Levensvreugde, Boter- van Levensvreugde. verstandelijke of sociale) te gaan. Zowel het stadsbestuur, de verkeerskommissie, de de Nieuwstraat en de H melkstraat 201 te Aalst de - Bezichtiging en uitleg behartigen, en samen met politiediensten en niet in het minst de bewoners en de markt in lusvorm som van 50.000 F aan de over het aangekochte ma- hen en voor hen alle moge- weggebruikers. En toch komt er geen schot in deze zaak. gesubsidieerde Vrije Ge- teriaal. lijke infrastructuur uit te mengde Kleuter- en Lagere - Film-impressies uit de bouwen». Technici zijn de mening hier slechts om een miniem School voor Biezonder On- geschiedenis van Levens- De vereniging had vroeger toegedaan dat het hier om aantal voertuigen gaat. derwijs Levensvreugde. In- vreugde (n.a.v. het 25-jarig haar zetel te Laken - 1020 een vrij eenvoudige in stituut voor mentaal gehan- bestaan in 1988). Brussel, maar deze werd greep gaat die binnen de Lichtsignalisatie dicapten. Hierbij aansluitend doch er onlangs overgebracht naar week haar beslag kan krij- Dat eraan iets schort kun- Voor dit bedrag werd reeds totaal los van staand, ope- 1890 Opwijk, Broekstraat gen. De verkeerskommis- nen de Aalstenaars dage materiaal aangekocht om: ning van de tentoonstelling 77. sie behandelde het punt lijks tot hun ergernis mee- - de bewegingsopvoeding van schilderijen van Jan Het verenigingslokaal is en reeds tweemaal maar on- maken, bij onze leerlingen te sti- Philips te 20 u. als opening blijft echter te Laken - Ko- danks toezeggingen die Volledig vernieuwen van muieren, van de Driedaagse van Le- ninklijke Parklaan 8. A.E. Bogaert her en der de bestaande lichtsignalisa- - de senso-motorische of vensvreugde waarover Oorspronkelijk waren alle mocht ontvangen stellen tie met pijlen voor afslaand zintuigelijke ontwikkeling reeds eerder bericht. activiteiten gericht op de Aalstenaars enkel vast dat verkeer zal heel wat kos te bevorderen (vooral uitbouw van een school er niets aan gebeurt. In een ten. Maar uiteindelijk zal i.v.m. training van het zien, "enaenKrtng cardyn voor Buitengewoon Secun- schrijven aan wd. burge- dan toch voor deze ingreep het horen en het -be-ta- dair Onderwijs voor licht meester Anny De Maght moeten geopteerd worden. sten) De Vriendenkring Cardijn mentaal gehandicapten te drong A.E. Bogaert dan Maar met een minimale in- - doelmatige oefeningen werd door een aantal vol- Laken De Cardijn- nogmaals aan op een spoe- greep qua timing kan geen aan te wenden als hulpmid- gelingen van Jozef Cardijn school. Naderhand werd de dig uit de wereld helpen belangrijk financieel pro del bij de psychomotor^ opgericht te Laken in 1975. horizon verbreed en wer- van deze verkeersknoop. bleem rijzen, sche vaardigheden, zowel Aanvankelijk als feitelijke den andere projekten ge- In zijn schrijven zegde stel- wat betreft de totaalmoto- vereniging gestart, werd ze steund zoals de V.Z.W. Ier de indruk te hebben Keizerlijk Plein riek (met het gehele li- op 3 mei 1982 omgevormd Vlaamse Blindenbiblio- gekregen dat het probleem Van de hele Wallenring is chaam), als de fijnmotoriek tof een V.Z.W.-vereniging theek en de V.Z.W. Ate- verkeerd werd begrepen het Keizerlijk Plein het éni- (handbewegingen). zonder winstoogmerk. lier Helen Keiler, beiden te aangezien men in feite en- ge ontdubbelde gedeelte en Op de agenda: De vereniging heeft tot Laken. kei maar een punt maakte daarenboven een van de - Verwelkoming en dank- doel de belangen van de LH van het uit de Arbeidstraat komend verkeer dat zich aan het Keizerlijk Plein in de verkeersstroom mengt. Op een bepaald ogenblik opteerde men zelfs voor éénrichtingsverkeer in de Arbeidstraat tussen de Wit huisstraat en het Keizerlijk Plein. Volgens Bogaert ligt het kalf echter niet daar maar wel op het kruispunt zelf gebonden. Om het pro bleem van het verkeer ko mend uit de Arbeidstraat op te lossen moet men sim pelweg het naar links af slaand verkeer vanuit deze straat verbieden zodat men vanuit de Arbeidstraat al leen nog het Keizerlijk Plein richting rechts kan oprijden. Dit laatste omdat de vanuit de Arbeidstraat komende voertuigen drie drukke verkeersstromen moeten snijden met alle ge- Aak,. In de Mikteklub vos Walter de Buck te gast (a) ëhTdlin™fbïj men moeten ondervind De enkele voertuigen, V® mende van de Vlaanf renstraat (gemiddeld geen vier voertuigen), gen meer groen licht door te rijden dan alle dere dwarsende verkei stromen. A.E. Bogaert zegt i meer dan een jaar te ten voor een doodeenv dig aanpassen van de ming groen-rood tenea de permanente verkeers stopping van doorgaand dwarsend verkeer zot als mogelijk op te losse! Door de Stedelijke Jeugddienst, Dienst VakantiespeeJ pleinwerking, Grote Markt 3 9300 Aalst worden thani monitoren aangeworven voor de speelpleinen 308; Kerre- broeck, Kerrebroekstraat; Ten Berg, Affligemdreef; te Erembodegem: Leuvestraat; te Hofstade: Zijpstraat; te Gijzegem: Kerkenbos; te Nieuwerkerken: Brouwerij straat; te Moorsel: Kaalberg en te Meldert, voor de periode van maandag 6 juli tot en met vrijdag 21 augustus 1987, elke werkdag van 9 tot 17 uur, met bijkomende opvang van 7.45 u tot 9 uur en van 17 tot 18 uur, De kandidaten dienen minimum 17 jaar te zijn en in hel bezit van een monitorsbrevet of houder van een diploma met pedagogische of sociale inslag of een onderwijsinrich ting volgen in de pedagogische of sociale sektor of ervaring hebben in het jeugdwerk. Inschrijvingsformulieren zijn te verkrijgen op hogergc- noemd adres. Voor verdere inlichtingen kunt u eveneens terecht op nummers 053-77.34.23 of 053-77.11,11, toestel 317, Kapellestraat 15, Aalst. d.b. I

De Voorpost | 1987 | | pagina 6