Dendermonds JIC pakt weer uit met sprokkelpas ttuin-C-Happening te Hamme Vier Gekroondenfeesten te Hamme-Moerzeke Godelieve Goedgezelschap als ACW voorzitter herkozen te Lebbeke De Voorpost - 26.6.1987 - 9 Het Handelscentrum Kerkstraat (H.K.H.) viert tijdens het weekend van 26 en 27 en 28 juni hun vijftienjarig bestaan met verschillende aktiviteiten. Tijdens een perskonferentie werd door voorzitter Rudolf van der Meersch het een en ander uit de doeken gedaan. Het Handelscentrum Kerkstraat (waarvan een stuk van de Kerkstraat altijd verkeersvrij is) is een vereniging die zich tot doel heeft gesteld de aantrekkelijkheid en de bloei van het handelscentrum te bevorderen. Dit handelscentrum bevat de volgende straten: Kerk straat, Markt, Jagerstraat, Schoolstraat en Kaaistraat. Op 29 januari 1973 werd het in het leven geroepen door de huidige voorzitter Rudolf Vander Meersch. Het huidige bestuur bestaat uit voorzitter van der Meersch, ondervoorzitter Isidoor D'Hanis sekretaris: F. Dierickx-Ceulemans, schatbewaarder Gustaaf De Bondt en de medebestuursleden: G. Denert, Antoon Cattrijsse, Paul Dierickx en L. Smet. Het lidgeld bedraagt 300 fr. per strekkende handels- breedte. Er werden in de straat verschillende etala gekasten gebouwd ten be hoeve van de handelaars. Elke donderdagmorgen staat op het gemeentehuis een kontaktman (ombuds man) ter beschikking voor de handelaars te bevorde- Jamme. Het bestuur van het Handelscentrum Kerkstraat Hamme zette het programma ren wor(jen er regelmatig aktiviteiten gaorganiseerd: bowling, TD, fietstochten, oplo oor de komende feesten uiteen (vh) 'ach! minivoetbal, enz. Deze HKH heeft al een jarenlange traditie opge bouwd van wederkerende aktiviteiten. Tijdens de Wuitenskavalkade spon sort men steeds de eigen groep «De Zwarte Panters» die gevestigd is in café «Ti- voli». Elk jaar op de paas dagen worden 2.000 paas eitjes vanuit de kerktoren geworpen. Er zijn daarbij paaseieren die recht geven op grote gevulde paaseie ren en een tinnen schotel. De dag wordt steeds afge rond met een kinderrom- melmarkt. Tijdens het laatste week end van juni is er steeds het weekend van de verbruiker met een vrijdagavond- markt en festiviteiten tot en met zondag. Tijdens de Hamme. Pannekoeken voor de vrouwen en een pintje voor de mannen op het schoolfeest Wuitensmarsen verzorgt de Boot dijk (vh) KHK steeds de visbak meestal voorgesteld door de Vissersgilde van Heist. Tijdens de grote kermis zorgen ze steeds voor een grote braderij en eind van het jaar komt hun Decem- beraktie in samenwerking met de Centrumzaken die dit jaar om niet minder dan 750.000 fr. geldprijzen weggeven. Weekend van de verbruiker Tijdens de perskonferentie stelde de voorzitter dat dit jaar het weekend van de verbruiker een speciaal ge geven is. In de eerste plaats bestaat de verkeersvrije Kerkstraat tien jaar en is het voor de allereerste maal dat alle onderwijsin stellingen van het centrum mee feestvieren met H.K.H. Dat zoiets moge lijk is verheugt de initiatief nemers bijzonder. Het is eigenlijk zo dat tijdens de opendeur-dagen van de scholen nu de schooldeuren gesloten worden en dat de scholen naar buiten treden. Kijk maar naar de mode show, de leerlingen aan het werk op straat (schilderen, tekenen, enz.) Belangrijk in dit verband is ook dat er b.v. een poppenspelverto ning is door de leerlingen van het vijfde leerjaar. Ze hebben de poppenkast zelf gemaakt, de kunstruktie, de poppen en zelfs de tekst van het verhaal werd door de leerlingen geschreven. Dat ondermeer de Sint-Jo zefschool gretig heeft toe gehapt om mee te werken aan het «Weekend van de Verbruiker», is het feit dat men in die school het vol gend jaar wil starten met een kursus winkelbeheer en etalage. Trouwens in Kerkstraat 28 zullen de leerlingen de etalageruimte al gebruiken om er etaleer oefeningen te verrichten. Tijdens het genoemde weekend van de Verbrui ker hebben een negental handelszaken beroep ge daan op een leerling van de school om daar te helpen bij de verkoop in de win kel. Wat voor die leerlin gen wellicht een bijzondere ervaring zal betekenen. Tien jaar verkeersvrije Kerkstraat werd door de handelaars als zeer positief ervaren. Veel mensen bui ten de gemeente hebben deze verkeersvrije straat weten te waarderen. Het is zo wat een romatisch gedoe dat zelfs door de stadsmen sen die verkeervrije straten gewoon zijn naar waarde geschat wordt. De HKH- leden zouden zeker niet meer willen terugkeren naar de oude toestand. Het is trouwens zo dat han delshuizen in deze straat nauwelijks nog leeg komen te staan. Er zijn daar mo menteel 40 handelshuizen en nog maar twee burger huizen. Als positief wordt vooral ervaren dat er aan het uiteinde en het begin van de straat voldoende parkeerruimte werd ge schapen: Jagerstraat en Markt. In het begin, tien jaar gele den, waren er handelaars die boos reageeerden op die verkeersvrije straat «ze zijn ons aan het broodro ven». Maar deze woorden zijn allang verdwenen. Overal en zonder een uit zondering getuigt nu dat hun handelscijfers de hoog te zijn ingegaan. De straat is nu een toffe winkelstraat geworden waar moeders graag met hun kinderen komen wan delen. Het is er vooral zeer rustig. Een heel gamma van handelaars is daar bij- eengetroept op een beperk te ruimte. Het is, stelde voorzitter Van der Meersch, een grootwaren huis geworden zonder dak. Het HKH was ook de gang maker van de Centrumza ken van Hamme en dat eveneens gesticht werd door R. vander Meersch, op 17 december 1973. De bedoeling was een over koepelend orgaan te zijn van de Hamse handelaars teneinde de stevigheid en het belang van de centrum zaken te verhogen en te waarborgen. Bij deze Cen trumzaken zijn 130 han delszaken en Noordstraat. Het bevat ondermeer: HKH, de PKN (Peper straat, Kapellestraat en Noordstraat). De Plezante Slang (Plezantstraat, Slangstraat en Damstraat) en de Handelsvereniging Hoogstraat en Geemstraat. Door deze stichting hebben de Centrumzaken een ste vige voet aan de grond in alle belangrijke gemeen telijke verenigingen en groeperingen namelijk: de Middenstandsraad, de ver- keerskommissies, de NCMV, de Kulturele Raad en in verschillende sport verenigingen. Feestprogramma weekend van de Verbruiker op 26, 27 en 28 juni in het Handels centrum Kerkstraat te Hamme Drie dagen doorlopend koopjesfestival paardemo- len, video-films, tombola's, leerlingen aan het werk van de Gemeentelijke Akade mie voor Schone Kunsten, festivalprijzen bij alle win keliers, tentoonstellingen van tekeningen in de etala ges van de leerlingen van de tekenschool, aktivitei ten van het Sint-Jozef Insti tuut in de Kerkstraat nr. 28 Opendeurdagen in het GI- TÖ Burgemeester van Driessche Instituut, enz. Vrijdag 26 juni 16 uur: Opening van het weekend van de verbruiker met een feestelijke en uit gebreide verlichte avond- markt. Zaterdag 27 juni 14 uur. Poppenkast door de leerlingen van het Sint-Jo zefinstituut «Koning Otto viert feest (Jaggerstraat) 15 uur modeshow door de leerlingen van het Sint-Jo zef Instituut S.O. Het in teressante daarvan is dat deze leerlingen niet alleen eigen werken voorstellen maar ook kleding en toebe horen van de plaatselijke modezaken. 16 uur. Demonstratie van de turngroep «De Greves» onder leiding van mevr. Van Damme. Deze turn groep is meer een animatie- groep met een poëtische inslag die meer overhelt naar ballet dan naar het gewone turnen. Van'15 tot 18 uur ruilbeurs voor strips en speelgoed (op de speel plaats van het GITO Schoolstraat). Van 19 kon- cert door de Kon. Kath. Harmonie «Kunst na Arbeid». Zondag 28 juni: 15 uur Na tionale Rekordpoging eier- werpen op het Marktplein. Het is zo dat elke ploeg bestaat uit twee spelers: ie mand die het ei werpt en een die het ei ontvangt. Komt het ei ongeschonden terecht in de handen van de ontvanger dan wordt de werkafstand gemeten. Mo menteel is het Belgisch re- kord 72 meter. Daarvoor bestaat er heel wat belang stelling. Er zijn al verschil lende inschrijvingen bin nengelopen uit streken waar deze sport beoefend wordt: Deinze, Kruishou- tem, enz. Vanaf 15.30 uur optreden van de volksdans groep Reynout. Deze groep uit Dendermonde zorgt voor Breugelse dan sen. Te 16 uur koncert door de Kon. Harmonie Sint- Cecilia vanop de kiosk op de speelplaats van het Gi- to. Te 17 uur modeshow door de leerlingen van het Sint-Jozefinstituut S.O. Te 20 uur in zaal De Greve optreden van de leerlingen van het Sint-Jozefinstituut met het toneelwerk «Tien kleine Negertjes». Doorlopend op deze da gen: fotografie met de me dewerking van Albert Ma- riman en de fotoclub «Ima go» technische boeken beurs zaterdag en zondag in de gebouwen van het Gito. Grote tombola van het Gito met vele prachtige prijzen voorgesteld in de uitstalramen van de plaat selijke winkels. Info-stand van de scholen in het houten chalet op de Markt. Dit chalet gemaakt door de leerlingen van het Gito en opgesmukt door de leerlingen van de afdeling kleding van het Sint-Joze finstituut zal per Ameri kaans opbod verkocht worden. HKH en de verschillende scholen verwachten een grote belangstelling. HVC lamme. Deze dames zorgden voor een goede bediening tijdens het schoolfeest op de ootdijk (vh) Voor de derde maal organi- eert The Old Chap, Hoog- itraat een tuin-C-happe- aing en dit met een zeer evarieerd programma, jjk maar want de namid- van zondag 28 juni steekt boordevol. 14 uur: The Woody's: een van garage-rock en rocka billy doordrenkt groepje uit Grembergen en volgens hun eigen zeggen «de uit vinders van de Dender- beat»... 15.30 uur: Philadelphia 69. De uitblinkers van het Trit- tock-festivalletje van hun tigen Chap. Veel sixties- invloeden, aangevuld met een aantal zeer geslaagde covers. Een aanrader! 17 uur: Pictures of Lily: kwamen al tweemaal in de Chap optreden onder de naam van «One For the Road». Nu komen ze in een nieuwe groepssamen stelling even rockend en swingend met een snuifje afro en reggae. Nieuw is ondermeer de zangeres die bij de groep behoort. 18 uur: De tuin wordt om getoverd in een restaurant. Tegen demokratische prij zen worden aan de aanwe zigen verschillende snacks voorgeschoteld. 20 uur: Brakkeman. Deze groep uit Merchtem sloot ook in 1986 het tuin-C-hap- pening af en ze deden dit met veel bravoure. Geen wonder dat ze opnieuw op het programma werden ge plaatst. Ze treden nu aan met een vernieuwd reper toire maar blijven even dans-baar. 22 uur: Dan gaan de lichten buiten uit en verplaatst zich het feestgedoe in de instuif- ruimte. De mannen van de Sound Explosion zorgen voor de ambiance en voor Hamme. De belangstelling was enorm groot tijdens de leerlingenshow van de rijksmid- de allerbeste muziek. denschool (vh) De voorbye jaren kende de sprokkelpas (vroeger vakan- kpas) voor de jeugd in Dendermonde een enorm sukses. andaar dat het JIC dit initiatief herhaalt en ervoor gezorgd heeft dat men ook nu weer een ruim aanbod heeft Een overzichtje van de ak- Op 1 juli, de eerste echte tiviteitenen schrik niet, vakantiedag wordt al be- bet lijstje is lang en vooral gonnen met een bezoek veelzijdig. aan de Delta-expo. Dat is aan mogelijkheden. Men kan het pasje aanvragen by het Stedelijk Jeugdcentrum in de Franz Courtensstraat 11 te Dendermonde waar men ook alle nuttige informatie kan bekomen (052/22.08.00 binnenpost 572). 'amme. De leerlingen van het vierde jaar van de Wens hun optreden (vh). een manifestatie voor de 13 tot 18-jarigen. Men ver trekt om 9.30 uur op de Grote Markt en de deelne- mingsprijs bedraagt 120 fr. Terug thuis omstreeks 17.00 uur. Reservatie bij de stedelijke jeugddienst of in de deelgemeentehuizen. Op 2 juli is er een bezoek aan het kindermuseum en dat voor de kinderen van 6 tot 12 jaar. Vertrek om 13.30 uur op de Grote Markt. Prijs 80 fr. en terug rond 18.00 uur. Reserveren bij de Stedelijke Jeugd dienst of in de deelgemeen tehuizen. Op beide plaat sen kan men trouwens voor alle uitstappen terecht wan neer men mee wil. Op 6 juli grime en artistieke gezich ten maken voor de 13 tot 18-jarigen. In het stadhuis van 14.00 tot 16.00 uur. Op 7 juli yoga voor de kinde ren van 6 tot 12 jaar in het stadhuis. Aanvang om 14.00 uur, einde om 16.00 uur en vergeet niet een badhanddoek mee te bren gen. Op 8 juli is er yoga voor de 13 tot 18-jarigen op hetzelfde tijdstip en dezelf de plaats. Op 13 juli op nieuw grime, maar dit keer voor de 6 tot 12-jarigen die leren hoe men een clown gezicht moet schilderen. Van 14.00 tot 16.00 uur in het stadhuis. Op 15 juli brengen dezelfde kinderen een bezoek aan de post en de politie en wordt er een verkeerskwis gehouden waarbij er speelgoedbon nen te winnen zijn. Van 14.00 tot 16.30 uur in het postkantoor aan de Oude Vest. Op 16 juli is er dan de grote verkeerskwis voor de 13 tot 18-jarigen in het poli tiekantoor. Van 14.00 tot 16.00 uur en dit keer zijn de prijzen platenbonnen. Op 22 juli gaat men naar de Krokkebaas in Buggenhout met de grootsten. Vertrek om 10.00 uur op de Grote Markt en terug om 16.00 uur. Prijs 40 fr. De tocht gaat per fiets en natuurlijk moet men een zwempak meenemen en ook zorgen voor middagmaal. Op 23 juli staat er een speeldag in Iepenburg op het programma voor de 6 tot 12-jarigen. Vertrek om 10.00 uur op de Grote Markt en terug om 16.30 uur. Prijs 60 fr. Op 28 juli een namiddag dansexpres- sie voor de 6 tot 12-jarigen in zaal De Proft in de Dis telstraat 31 te Baasrode waar men van 14.00 tot 16.00 uur vertoeft. Prijs 40 fr. De dansexpressie voor de 13 tot 18-jarigen heeft plaats op 29 juli in dezelfde zaal. Ook 40 fr. In augustus dan: op 4 au gustus een initiatieies dui ken voor de 13 tot 18-jari gen in het Zwembad Olym- pos. Van 14.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Je moet wel reserveren. Op 5 augustus Scraperfoil voor de 6 tot 12-jarigen in het stadhuis. Prijs 60 fr. Van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. Reserveren is nodig. Op 12 augustus gaat men met de kleinsten naar zee voor 80 fr. Vertrek om 9.30 uur op de Grote Markt en terug om 17.00 uur. Pic nic en schop meenemen. De dag nadien gaan de gro ten naar zee en naar het Zwin. Vertrek om 9.30 uur op de Grote Markt en terug om 17.00 uur. Prijs 80 fr. Bij slecht weer laarzen meenemen. Op 20 augustus kunnen de 6 tot 12-jarigen kijken naar de mooie film «Dunder- klumpen». Om 14.00 uur in het stadhuis. Prijs 30 fr. Op 21 augustus krijgen de 13 tot 18-jarigen een initiatie in zijdeschilderen. Van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.30 uur in het stad huis. Prijs 80 fr. en vergeet niet te reserveren. Op 24 augustus dan filmvertoning «Indiana Jones and the Temple of Doom» voor de grootsten. Aanvang om 14.00 uur in het stadhuis. Prijs 30 fr. Op 26 augustus wordt de aktie afgesloten met het enig echte sprok- kelkinderbal in het stad huis. De toegang is gratis. Men begint te dansen om 14.00 uur. Op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni worden te Hamme-Moerzeke op nieuw de Vier Gekroon denfeesten gehouden in en rond de zaal De Vier Ge- kroonden op het Konings plein en in de feesttent aldaar. Het programma ziet er uit als volgt: Vrijdag 26 juni vanaf 19.30 uur grote schieting in de feesttent op twee wippen. Vooruit 3.000 fr gratis. Zaterdag 27 juni vanaf 14 uur optreden van Poppen- teater Pallieter van Moer- zeke-Kastel. Tony Baert stelt voor «Het Spookkas teel». Inkom 60 fr. Vanaf 14.30 uur Molenbraderij met medewerking van de plaatselijke neringdoeners, gelegenheids- en gunst koopjes, rommelmartk. Demonstraties door de Ci viele Bescherming en het Rode Kruis. Te 16.30 uur volksspelenomloop. Vanaf 18 uur rondgang doorheen de wijk van de muziek maatschappij «De Een dracht» vanaf 21 uur volks bal met het bekende orkest The Romy's, inkom 80 fr. Zondag 28 juni: vanaf 14 uur «Superstar». Wie is de superstar van Moerzeke? Met medewerking van de plaatselijke sportvedetten. Optreden van de folkloris tische groep «De Bolhoe den» en de zangmaatschap pij «De Scheldegalm», de chirojeugd en VKAJ. Vanaf 14.30 uur voortzet ting van de Molenbraderij met medewerking van de plaatselijke neringdoeners. Vanaf 19 uur rondgang met de muziekmaatschappij «De Eendracht». Vanaf 20 uur bal met discobar «Longfield». Inkom 80 fr. Doorlopend in de feesttent en zaal bodega, pannekoe ken en ijssalon. In de zaal De Vier Gekroonden ten toonstelling van de schil derijen van A. Geerinck. HVC Tijdens de jongste hoofd bestuursvergadering van ACW Lebbeke werd over gegaan tot de verkiezing van een nieuw dagelijks be stuur en de aanduiding van een hoofdbestuur. Hendrik Verwaeren leidde deze ver kiezingen en onderstreepte het belang van een degelijk bestuur. Godelieve Goed gezelschap werd met een parigheid van stemmen voor een nieuwe periode van drie jaar in haar funk- tie van voorzitter beves tigd. Ondervoorzitter is Karei Bosman. Kris Beeck- man en Emmy Borremans zijn de andere leden van het dagelijks bestuur en Arthur De Boeck is de se kretaris. De herkozen voorzitter zei in haar toe spraak dat zij net als in het verledeh rekende op een goede samenwerking. Zij verwees naar het groot be lang van de komende ge meenteraadsverkiezingen en kondigde aan dat er eer lang een diamontage zal klaar zijn over de verwe zenlijking van de laatste jaren.

De Voorpost | 1987 | | pagina 9