Constant en Louis met de fiets naar Rome WeekMai van Dender - Burme - ea leheWütreel Aalst heeft 496 miljoen over op dienstjaar 1986 Theo Van Giiseghem niet gelukkig met negatieve advisering Aalsterse Gilles schitteren te Amiens Oilsjt kerremis op sterven na dood «Ge gaat nogal ne gang met ons geld»... I Iedere rechtgeaarde Aalstenaar weet dat de zondag I na de feestdag van Petrus en Paulus het kermis I geblazen is in de Keizerlijke stede. Maar daar is op dit moment nog maar weinig van te merken. De I kermisattrakties op de Botermarkt doen eerder I denken aan een wijkkermis. Ook zie je geen I moeder meer met de vlakom naar de bakke trek- I ken, want de Aalsterse vlaaien, zo geroemd, wor- I den nu in glimmend witte doosjes elke dag te koop I aangeboden. Van de eens zo geliefde Aalsterse I kermissfeer is dus maar weinig te merken. D9 Aalstenaar, nochtans een uitgesproken breu- I ghelfiguur die van feesten houdt, bekommert zich I blijkbaar nog weinig om wat er rond de Belfortto- I ren gebeurt of zou moeten gebeuren. I De kermisaffiche loopt al evenmin over van aktivi- I teiten. Gelukkig is er nog de Houtmarkt waar het I kaatskampioenschap van Vlaanderen plaats vindt. I Mieleken Van den Brouck of Paco Milou en zijn I vereniging Herleving staan er in voor een prima I organizatie. I Jaren geleden toen men reeds een begin van het I kermisverval kon merken, wou men naar analogie van de Gentse en de Lokerse Feesten wat animatie brengen op de Grote Markt. Ook dat werd een flop. I Vandaar de veel gehoorde vraag: zou de Aalstenaar alleen maar kunnen feestvieren tijdens de karnaval- I periode? Houdt hij het voor bekeken met zijn I kermis of is er alleen maar sprake van een zekere I moeheid? Is de periode van de kermis slecht I gekozen omwille van de grote trek bij het begin van 5 de vakantie? I Aalst kermis heeft dringend nood aan nieuwe I impulsen. Misschien is dat een taak die is weggelegd I voor de kuituuranimator van het centrum «De R Werf». loofdbrok van de aan de stadsfinanciën gewijde speciale gemeenteraadszitting was de bespreking in extenso van de dienstjaarrekening 1986. Een lijvig, keurig opgesteld dokument waarvan we u alleen de essentie meegeven. kasresultaat, het verschil dus tussen werkelijke inningen en werkelijke betalingen bedraagt zowat een half miljard: 1 433 miljoen in de gewone en 63 miljoen in de buitengewone dienst, in het eigen dienstjaar voorzag de begroting een overschot van 24 miljoen, doch in de realiteit werd dit afgeslankt tot 11 miljoen in de rekening. Het globaal overschot was aanvankelijk geraamd op 289 miljoen, doch dat groeide uit tot zowat 500 miljoen. De over te storten belastingen blyven een probleem. Momenteel is de achterstand opgelopen tot liefst 294 miljoen. Voor het eigen dienstjaar liggen de ontvangsten 170 miljoen hoger dan voorzien en de uitgaven ruim 40 miljoen lager. Wat betreft de gemeentelijke belastingen werden de gestelde objektieven niet ten volle bereikt o.m. te wijten aan de minderopbrengst van de provinciale opcentiemen op drijfkracht. En ook moeten nog belangrijke navorderingen door de rijksontvanger worden ingekohierd en naar de stadskas vloeien. Samen met de «Houm Papa Band» en een afvaardiging van karnavalisten van Moeskroen vertegenwoordigden de «Aalsterse Gilles» ons land op de 27ste editie van de karnaval te Amiens. De Bondsrepubliek vaardigde het prinsenpaar met majoretten, de fanfare Grun-Gold en de drumfanfare Dortsfeld uit Dortmund af en Nederland stuurde het tamboer- en trompetterskorps «Rijnmondband», de fanfare van IJmuiden en de showgirls. De mooiste wagens uit het gereputeerd karnaval van Nice waren er eveneens present. Hoogtepunt van de festiviteiten was de Lichtstoet op zaterdagavond bijgewoond door tienduizenden enthousiaste toeschouwers en na het vuurwerk, de Rondedans van de Gilles in het stedelijk cirkus. Op zondagnamiddag werd er andermaal gedefileerd en werden de Gilles door burgemeester René Lamps en de organisatoren vereerd met twee bekers voor de mooiste en de meest attractieve groep plus een aantal relatiegeschenken. Terloops nog dit: de Aalsterse Gilles werven kandidaat-Gilles en appelsiendragers aan. Ze kunnen zich melden op het sekretariaat, Parklaan 141, bus 2, tel. 053/77.52.11 bij Rony De Bruyn. LH 40 F VRIJDAG 3 JUU 1887 JAARGANG NR. 27 Aalst. Burgemeester De Kerpel mocht heel wat gelukwensen in ontvangst nemen na zijn aanstelling (a) 800 miljoen overschot? Apolloniestraat) wachten, len. Een precedent dat 500 miljoen komt hoofdza- Willy Van Mossevelde stelt Raadslid Baita Dolores geen beslissing was van de kelijk van vorige dienstja- dat samen met de stadsaan- stelt dat het stadsbestuur Raad van Bestuur, doch ren en een niet onbelang- delen geïnd door het Rijk, onvoldoende saneert, maar van het College. rijk deel van dit grote boni personenbelasting en on- opteert voor een gemakke- «Dit probleem zal door de komt ongetwijfeld uit de roerende voorheffing, en lijkheidspolitiek. Gewezen schepen voor de sport on- aan de bevolking gevraag- aangroei bij de waterdienst schepen voor de sport, Ed- derzocht worden», zegt de zware belastingdruk, het overschot kan oplopen die Monsieur, klaagt het burgemeester De Kerpel. Andere belangrijke oorza- tot 800 miljoen. In de bui- feit aan dat niettegenstaan- b ken van het grote overschot rtengewone dienst werd de besloten werd wegens «We zitten er goed voor» van (je voorgaan(je dienst- slechts 240 van de 360 voor- uitvoeren van werken de PVV-fraktieleider Oscar jaren z,jn genoegzaam ziene miljoenen gebruikt, terreinen van de Aalsterse Redant vat de situatie sa- bekend: Beloften van toelage laten Sportcentra voorlopig niet men met te zeggen dat de ni;m iqO miljoen zich inderdaad voor tal van te verhuren, op 7 juni er Aato er goed voor zit: 500 overheidstoelagen die bij werken fMeldert, Sint- toch een klub mocht spe- miljoen boni en 300 mil- de opmaak van de begro- joen liquide middelen. tjng 1983 niet verwacht Hij wil toch deze «tevre- konden worden; ftiloi# IfAWAmiP Alt denheid» relativeren. Het UIISJI KvllClTIIS OP budgettair overschot van Vervolg op blz. 4 Met hun tocht op de fiets van Meldert naar Rome zijn Constant Beeckman, 45 jaar, zelfstandig elektricien en Louis Aelbrecht 50 jaar, werkzaam bij Delhaize, lang niet aan hun proefstuk. Als voorzitter en trouw lid van de Veloklub Meldert trekken ze er iedere zondag met de fiets op uit in een min of meer verkapte kompetitie en tijdens de week trainen ze minstens een paar keer. En als de weermaker hen ongunstig is zyn er nog de rollen. Nog verleden zondag maal den ze de «Ronde van Vlaanderen» voor wieler toeristen 200 km over een uitgekiend moeilijk parkoers af in acht uur. Maar eerder reden ze van Meldert naar Lourdes en terug met als toemaatje de beklimming ter plekke van cols als de Tourmalet en de Aubisque. De hele tocht verteerden ze aan een ge middelde van 30 km/u. Met regelmatige tochten naar Scherpenheuvel, naar de Ardennen en naar Frank rijk zijn ze dus gewapend voor de trip naar Rome. Huzarenstuk Als U deze regels onder ogen krijgt is het nog drie maal slapen want op maan dag 6 juli wordt van in de vroege morgen gestart voor een tocht door de Arden nen, door Duitsland en Zwitserland, over het hooggebergte en zo naar Rome. Uiteraard via se- kundaire wegen en uitge smeerd over een tiental da gen. Met een voorziene af stand wordt het een gemid delde trip elke dag van 190 km. Als U incalculeert dat ook de Stelvio (2600 m) niet uit de weg wordt ge gaan doch eerder opge zocht is de opgave lang niet van de poes. Uiteraard is er een volgwa- gen, misschien zelfs een motorhome die een oplos sing zou brengen voor heel wat problemen. Begeleider die reeds eerder zijn proe ven heeft afgelegd is Affli- gemnaar Rob Van Bever. Als U weet dat Constant Beeckman het in de wiel rennerij tot liefhebber bracht en er steeds in de eerste tien reed en dat hij daarenboven nog steeds «werelduurrekordhouder op rollen» is met bijna niet te geloven doch officieel bij deurwaardersexploot gere gistreerde afstand van 144,950 km per uur en dat Louis Aelbrecht zonder eerder aan wielerkoersen te hebben deelgenomen zo wat zijn evenknie is is er goeie hoop dat beide wie lerfanaten de klus klaren wetende dat «alle wegen naar Rome leiden». In de Eeuwige Stad zelf willen ze twee dagen ver toeven en er de merkwaar digheden bezichtigen. En in twee dagen met de wagen uiteraard komen ze terug naar Vlaanderen. We verwachten ze op zon dag 12 juli en zullen U hun ervaringen waarvan we durven verhopen dat ze po sitief zullen zijn niet ont houden. LH De negatieve advisering aan ziet hij als een magere belo ning om het niet te hebben over bestraffing voor de ernst die de kerkfabriek van Sint- Antonius steeds heeft geken merkt. Het gaat hier om «kre dietoverschrijdingen» die in rekeningen inderdaad niet toe gelaten zijn. Het is nochtans zo dat sinds jaren een werkwijze is ge groeid waarbij door alle be trokken instanties lichte kre dietoverschrijdingen worden getolereerd mits het gaat over niet te ontganc uitgaven. Ze ker als hierdoor geen kredieto verschrijding in het betrokken hoofdstuk ontstaat en als het eindsaldo van de rekening niet negatief is. Eén mag... Van de vele kerkfabrieken werden er slechts vier gunstig geadviseerd. Theo Van Gijse- ghem vindt het raar dat één kredietoverschrijding mag. Twee niet. Waar ligt de grens? En over welke sommen gaat het? Bij Sint-Antonius waren er zes kredictovefschrijdingen. Drie voor in totaal 9591 fr, die be trekking hebben op wedden, verlofgelden en RMS-bijdra- gen. Personeelsuitgaven waar op zelfs de kerkfabriek geen vat heeft. Er zijn immers de prijsstijgingen, de gereglemen teerde verhogingen en de in dexregelingen. De andere drie vertegenwoor digen samen juist geteld 160 fr. Dit dan op een totaal van 1.488.100 fr. En met uiteinde lijk een batig saldo van 360.028 fr. Een kredietoverschrijding van 54 fr. voor drijfkracht, een van 19 fr. voor auteursrechten en een van 87 fr. voor verplichte aansluiting bij de interbedrijfs- geneeskundige dienst. Het «aantal» kredietoverschrijdin gen is dan ook weinig relevant. Gemeenschapsgeld Kredietoverschrijdingen bete kenen zeker niet dat van ge meenschapsgeld misbruik wordt gemaakt. Deze kunnen inderdaad worden opgevangen via begrotingswijzigingen. Het betreft hier gewoon de toepas sing van bepaalde voorschrif ten van boekhoudkundige-, begrotings- en rekeningaard. Het is echter zo dat het stads bestuur éénzijdig is afgestapt van een jarenlange werkwijze. Dit dan zonder de andere par tij, de kerkfabrieken, tijdig te informeren». Draait wijlen burgemeester Raymond Uvt- tersprot zich in zijn graf nu Aalst. Theo Van Gijseghem: ik zou niet weten wat er verkeerd is (arch) Wel werd achteraf door het stadsbestuur gesproken van een flikkerlichtsignaal en ver der dat er niets onherstelbaars is gebeurd. Dat de stad boven dien enkel een adviserende macht in deze materie heeft. «En vermits Sint-Antonius gere kredieten moeten worden Aalst te Gent op een goed voorzien wat zijn invloed zal blaadje staat wordt de reke- hebben op de te verstrekken ning toch goedgekeurd». toelagen en de daaruit voor- In het vervèlg zal dan moeten tvloeiende stijgende rentelast, gewerkt worden met begro- LH tingswijzigingen en zullen ho- Samen met die van het merendeel der andere kerkfabrieken van Groot-Aalst, werd de rekening van de parochie Sint-Antonius van Padua door het stadsbestuur in de voorlaatste gemeenteraadszitting ongunstig geadviseerd. Theo Van Gyseghem, adjunkt- direkteur van de subregionale tewerkstellingsdienst Aalst en penningmeester van de kerkfabriek dat jarenlang een uiterst zuinig beleid voerde en nog steeds voert en in het provinciebestuur zeer goed staat aangeschreven neemt het niet dat hy misbruik zou gemaakt hebben van gemeenschapsgelden «Ge gaat nogal ne gang met ons geld» moest hy laatst horen en dat deed de emmer overlopen.

De Voorpost | 1987 | | pagina 1