r Wii betalen U tnt 50000 frank cash voor uw TV-Ekspres N.V. PHQRMIUM rMS3. Een nieuw echt kinderpretpark in Puyenbroeck Eerste overlevingstocht in Dendermonde ;:H Varen op onze binnenwateren met traditionele binnenschepen TV-EKSPRES TV-EKSPRES De Voorpost Het getal op de voorpagina van uw TV-Ekspres is uw eigen exclusief getal en kan uw geluksgetal zijn Een reden te meer om elke week TV-Ekspres te kopen. U krijgt nu immers naast de overzichtelijkste TV-programma's en de filmagenda, de boeiende en actuele reportages, en ga maar verder, elke week nog de kans om een fraaie waardebon van 2.500, 5.000, 10.000 of 50.000 fr. cash te winnen. worden WBRATIS WEDSTRIJD 16 - 17.7,1987 - De Voorpost Het Provinciaal Domein Puyenbroeck biedt sinds zijn openstelling in 1969 een ruime waaier aan omspannings- en recreatiemogelykheden, een combinatie van sport, spel en natuur. Aantrekkingspool by uitstek voor gezinnen, scholen, jeugdgroeperingen e.d. vormt het speelterrein in de onmiddellijke nabijheid van inkom I (te bereiken via de baan Zaffelare-W achtebeke) Na 17 jaar dienst bleek een vernieuwing van de speeltuigen wenselyk, ook omdat de voorbije jaren veel nieuwe ideeën gerijpt zijn voor de creatieve ruimte die het spelmateriaal aan het kind moet laten. Het versterkte kamp-dool hof dat in gebruik werd genomen in 1983 getuigt reeds van die geest om met een minimum aan elemen ten een maximum aan ver beelding op te roepen. In diezelfde lijn ligt de huidige volledige modernisering in drie fasen. De eerste fase daarvan is reeds gerealiseerd in juni 1986 door de inplanting van een draadcirkus van 9 m hoogte in een centrale cir kelvormige zandbak met diameter 40 m. Op dit ogenblik is ook de tweede fase, namelijk de vernieuwing van het speel- landschap rond het vermel de draadcircus, zo goed als LEES deze week in de test over popkennis, onder de vorm van- een pop-quiz. alles over het TV-nieuws, over de sterrenslag en over Betty White. de wekelijkse 72 blz, informatie over radio- en televisie-programma'f 50.000 Fr. cash één van de 19 andere fraaie prijzen Dendermondse wijnmakersgilde «'t Vaatje» v.z.w. Wiinhoeve: Langedijkstraat 38, 9330 Dendermonde Zaterdag 1 augustus 20 u.: Tirolerorkest Zondag 2 augustus 9.30 u.: Vinkenzetting 11,00 u.: Aperitiefkoncert 14.00 u.: Kinderen kleuren de straat 15.00 u.: Demonstratie wijn maken 16.00 u.: Optreden Big-band 19.00 u.: Trekking tombola Zondag: doorlopend barbecue en boterhammen met hoevekaas. afgewerkt. Het omvat ver schillende kombinatie- speeltuigen met klim- en klauterelementen, loop bruggen, een kabelbaan, glijbanen e.d., geplaatst in cirkelvormige zandeilan- den, in diameter variërend tussen 12 en 24 m. Dit onderdeel van het speelter rein is vooral bestemd voor kinderen tussen 7 en 15 jaar. In een derde fase, voorzien voor 1988, zal vooral de leeftijdsgroep van 2 tot 7 jaar worden verwend. Ook hier worden zandeilanden voorzien maar van kleinere diameter met aangepaste toestellen en grotere kon- trolemogelijkheden van de ouders of de begeleiders. Tevens zal dan de schuil- loods die gerealiseerd is in september 1985 worden uitgebreid met een terras voor ca. 150 personen. De kostprijs van de toestel len van de eerste en tweede fase bedraagt samen ca. 8.500.000 fr. Op het eerste zicht is de bezoeker geneigd te den ken dat de speeloppervlak- te is verminderd door het plaatsen van de spelen in zandbakken in plaats van ze over het terrein te ver spreiden. Dit is evenwel een verkeerde indruk. De nieuwe spelen zullen im mers een veel grotere speeldensiteit kennen dan de klassieke, zodat ze ge makkelijk aan dubbel zo veel kinderen plezier zullen verschaffen. Bovendien ga randeren de zandbakken een hogere graad van vei ligheid. Om de voltooiing van de tweede fase van deze mo dernisering vooral voor de kinderen een feest te laten zijn, krijgen deze tot en met de leeftijd van 13 jaar gratis toegang tot het domein op vrijdag 17 juli '87. Nog andere manifestaties Naast de vele rekreatiemo- gelijkheden biedt Puyen broeck in 1987 nog tal van andere biezondere mani festaties. Bievoorbeeld op zaterdag 29 en zondag 30 augustus een old-timerron- drit door Oost-Vlaanderen met aankomst in het dome in en van vrijdag 4 tot zon dag 6 september is er een internationaal polotornooi waaraan ploegen uit Ar gentinië, de Verenigde Sta ten en- meerdere Europese landen deelnemen. Op zondag 13 september heeft dan de loopklassieker Gent-Wachtebeke plaats. Deze wedstrijd wordt voor de vijfde maal georgani- zeerd. Verder zijn er geregeld sportkampen omnisport, tennis en initiatie wind surfen. Een kikker voor Puyenbroeck Een koele kikker? Dan ken je hem niet. Je kan hem opzoeken nu. In Wachte- beke. Puyenbroeck heet zijn domein. Niet om een of andere bijzondere biolo gische of etymologische re latie, maar om de klank verwantschap met zijn tweede naam. Als «de pui» gaat hij de logogeschiede nis in. Niet zozeer om zijn ge-kwak; dat hoor je niet als hij wappert op de vlag gen. Maar omdat hij... sprint, touwtje springt, vist, met de ballen goo chelt, tennis speelt, en zo veel meer. En het liefst oogt hij in de avondsche mering, als het wat rustiger is. Hij geeuwt zich.de pui tepootjes uit, en hij droomt... wat doe je al niet aan de waterkant in Puyen broeck. Het logo is ontworpen door Ann Huyghe (Gent, 1963), in samenwerking met Etiemie Hublau. Het is ondertussen reeds ken voor het domein kun- verwerkt in een nieuwe nen fungeren. Afspraak in vlag en zal in talrijke moge- de openingsstoet van de lijke gedaante-variaties als Gentse Feesten op 18 juli een speels herkenningste- e.k. Zele, Zevensterrestraat, 10 H.R. Dendermonde nr. 219 B.T.W. nr. 400.165.877 Aangezien de buitengewone algemene vergadering der aandeelhouders, gehouden op woensdag 8 juli 1987 ter maatschappelijke zetel, niet het wettelijk vereist quorum heeft gehaald om geldig te beraadslagen, zal een tweede buitengewone algemene vergadering worden gehouden op de maatschappelijke zetel te Zele, Zevensterre straat, 10, op woensdag 12 augustus 1987 om 10 uur, met dezelfde dagorde als gemelde eerste vergadering, namelijk: DAGORDE: 1Afschaffing artikel 26 van de statuten en vervanging ervan door volgende tekst: «Het maatschappelijk dienstjaar begint op één december van ieder jaar en eindigt op dertig november van het jaar daaropvolgend». 2) Wijziging in artikel 27 van de statuten: de woorden «eenendertig december» worden vervangen door de woorden «dertig november»; in zelfde artikel wordt volgende tekst aan de eerste zin toegevoegd: «en dit te rekenen vanaf dertig november negentienhonderd zevenentachtig»; 3) Wijziging van de statuten in overeenstemming met de genomen beslissingen; 4) Aanstelling van een vijfde bestuurder voor de vennootschap door de algemene vergadering der aandeelhouders; 5) Verlenen van machtiging aan de Raad van Bestuur voor uitvoering der beslissingen en coördinatie der statuten. De Heren Aandeelhouders worden verzocht zich te schikken naar de desbetreffende artikelen der statuten om geldig de gezegde vergadering bij te wonen. Organizator Jean Huylebroeck en zijn vrienden hadden er meer van verwacht. Zij werden trouwens biezonder mager beloond voor hun wekenlange voorbereidingen en felle inspanningen die moesten leiden tot een schitterende overlevingstocht. Slechts drie dapperen hadden de hand schoen opgeraapt, maar die gingen dan ook tot het uiterste. Ondanks de verschroeiende hitte, maakten ze er ook nog een boeiende wedstrijd van. Zondag rond 15.00 uur za ten ze doodmoe, maar ge lukkig, in het centrum van Mespelare honderduit te vertellen over hun beleve nissen gedurende deze eer ste survival tocht. Aan de overzijde van de weg schiet getatoeëerde Ronny zijn pijlen naar de merels en de mussen en mist op een haar een vogel in volle vlucht. Een boer schudt meewarig het hoofd. Hij kent deze kornuiten wel, want Jean Huylebroeck is een over buur van hem en Jean is van geen kleintje vervaard. Nauwelijks heeft de organi zator van de overlevings tocht de laatste restjes van de vele proeven opgekuist, of de wagen staat klaar voor een nieuwe uitdaging: de beklimming van de Mont Blanc. «Vannacht vertrekken we naar ginds», zegt hij. Het is duidelijk wat mank gelopen met de promotie van deze eerste tocht die lang niet alleen mikte op militairen al dan niet in dienst, maar zich evenzeer richtte tot jongeren die sportief genoeg zijn om de ze uitdaging aan te gaan. Geen halsbrekende toeren werden van hen verwacht, gewoon een stukje man- moedig-zijn, tonen dat men ook in moeilijke omstan digheden zich uit de slag kan trekken. Alle proeven gebeurden trouwens onder begeleiding van deskundi gen en wie echt niet goed wist hoe het moest worden aangepakt, kreeg goede raad er gratis bij. Bij de breefing kwamen de nieuwsgierigen al eerder zwak opdagen. Eerst drie jonge kerels, die vast van plan waren hun kans te wa gen. Een onder hen was het weekend daarop ook van de partij. Zijn twee maats hadden besloten een team te vormen, maar een van hen werd ziek en moest noodgedwongen forfait ge ven. Later op de dag kwa men nog een tiental andere gegadigden een kijkje ne men en ook die beloofden van de partij te zijn. Vrijdagavond 10 juli ble ken die evenwel niet op het appèl te zijn en dus diende men deze eerste tocht te beginnen met een al te klein aantal deelnemers: zegge en schrijve drie in aantal. Die werden zaterdag de weg opgestuurd. Richting Wieze brug waar de eerste proef op hen wachtte: touwklimmen met een rug zak. Dan naar het centrum van Dendermonde waar de proeven in snel tempo el kaar opvolgden. Aan het Dendermonde. Nog de boom in om de kabel voor death ride vast te ankeren. Zelfs vooi drie deelnemers moest dat (foto Pier Hermans) Saske en op het scoutster rein bijvoorbeeld en later aan de nieuwe Dender en de Schelde. De zon stond toen al hoog aan de hemel en scheen loodzwaar. Het was haast onmenselijk. Maar de drie hielden vol en bereikten het kamp in de omgeving van Appels veer, waar de nachtrust welgeko men was. Zondag werd gestart voor een nieuwe uitdaging. Op nieuw een trip van om en bij de 20 kilometer. Steeds gehaast, altijd opnieuw be ducht voor nieuwe proble men. Die waren er ook: vuur maken met magne siumstenen bijvoorbeeld, boogschieten, kompas lo pen en ga zo maar door. Dingen die eigenlijk een scotit allemaal leert en die elke soldaat in zijn oplei ding onder de knie heeft moeten krijgen. Het was al een stukje na het middag uur dat de drie de thuisha ven bereikten, Mespelare Dorp, het clubhuis van het Survival team, waar de driekleur wapperde bij de thuiskomst en waar men zich lekker kon laten neer vallen, uithijgen van ver moeidheid, en nieuwe krachten opdoen voor de rest van de dag. Blij dat het achter de rug was. Eenmaal op adem gekomen, werd onder elkaar uiteengezet hoe men de uiteenlopende oefeningen had aangepakt en uitgevoerd. Uitwisselen van ervaringen en onder tussen hadden de organiza- - BEI De e Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W, Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening: 442-8601481-36 Zin in een dagje uit met de boot, om te genieten van de zon die nu heerlijk straalt en tussendoor te kunnen luisteren naar de mooiste muziek van een jazzcombo of te genieten van een barbecue. Het kan allemaal terwyl U met uw vrienden en kennissen de Vlaamse binnenwateren, al dan niet bezoedeld, aandoet. Rondvaarten met traditionele binnenschepen lijken wel de nieuwe toeristische trekpleis ter te worden. Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Een soort van binnenland se kruisvaart met een dood gewone boot zoals we die allemaal kennen van onze kanalen en rivieren. Nog geen 40 meter lang en een goede 5 meter breed. Net klein genoeg om overal vlot doorheen te geraken en groot genoeg om een 90-tal passagiers mee te nemen op wat gewoonlijk een tocht om nooit meer te ver geten wordt genoemd. Twee jaar geleden startte Reko met een dergelijk ini tiatief. Het sloeg onmiddel lijk aan en nu is de boot voorgoed aan het varen. In zoverre zelfs dat men voor de maanden juli en augus tus een drukke kalender met dagelijkse boottochten heeft kunnen opstellen waarbij zowat alle Vlaamse binnenwateren worden aangedaan. Vlaanderen vanuit de waterkant beke ken. Het is wel een tikkel tje anders dan wij autotoeristen het gewend zijn te zien. De Ark en de Wilmar zijn oude binnenschepen, vrachtschepen eigenlijk, die het uitzicht van een der gelijk transportmiddel heb ben gehouden, maar die komfortabel werden omge bouwd tot passagiersboten voor korte rondvaarten. Met op het dek ruimte om te zitten en te genieten van de natuur en van de zon, in het ruim een eet- en drink plaats en zelfs een podium voor een orkest. Ideaal voor een party, een trouw feest, een receptie, een uit stap met zangkoor of wie lertoeristenclub, voor jong en oud. Gezellig, niet eens duur en vooral amusant. Men heeft drie routes ter beschikking. Een eerste be vat de bovenschelde de Leie, het kanaal van Roe- selare, het Schipdonkka- naal en het Kanaal van Gent naar Brugge. Een tweede zone bestrijkt de hele Dender en een derde zone gaat naar de Zee- schelde, de Rupel, het ka naal van Willebroek naar Brussel en de Nete met het Netekanaal. Keuze in over vloed dus voor uw trip langs Vlaamse wateren. Zijn er de kant en klaar uitgewerkte trips die vol gens een gekijkt program ma starten, er zijn ook chartermogelijkheden in gebouwd. Dat wil dus zeg gen dat men een dergelijke boot voor een halve of een hele dag of voor een avond je kan huren. Wie graag wat animatie heeft, kan daar zelf voor zorgen, maar Reko heeft ook een pirma jazzband ter beschikking om voor de nodige sfeer te zorgen. Ook aan de culinaire ge neugten werd gedacht, want naast de eigen pick nick, worden aan boord ook maaltijden geserveerd. Maar die moeten op voor hand wel besteld worden. Vermelden we ook dat de dagtrips gepaard gaan met een of meerdere toeris tische bezoeken aan re- kreatieparken, musea, stadscentra, enz. Wie graag het hele pro gramma kent, kan zich la ten abonneren op het info blad «Vaarprogramma Re ko» dat 300 fr. kost. Voor meer informatie en in schrijvingen, prijzen en trips verwijzen wc u naar Reko, Heilig Hartlaan 30 te 9300 Aalst (053/78.40.27 en 77,19.89). toren ook netjes alles opge ruimd. Een half uur na de aankomst was niemand die nog wat kon zien. Van een overlevingstocht geen en kel spoor jneer te vinden. Binnen werd gedokterd aan de uitslag. Samentellen mc[ van tijden en strafpunten, maar belangrijk is dat alles ,!.e, niet. Meedoen is ook hier JP z belangrijker dan winnen. Vast staat dat men het niet bij deze eersteling zal la ten. Het is niet omdat er r, maar drie vertrekkers wa- een ren, dat men het laat zitten, den Neen, deze eerste organi- Bev< zatie heeft heel wat ge- fokt leerd, ook voor de organi- ners zatoren, die nu al uitkijken haze naar een nieuwe overle- voor vingstocht. stee, bou' W Van tinei Johc sten koer Gro I mee N; aan ren j vluel het 50 s der een mini loen "de naar Van men Dan keB vrijb Pb sproi die eindi krim Wielt de sh

De Voorpost | 1987 | | pagina 16